RECLAÜES. h Kerknieuws. Schoolnieuws. Uit de Tweede Kamer. Gemengde Berichten, voor ais zijn tegen heeft, maar ale de mee* ning van den Raad uit te spreken, dat het gewenscht is dat geen zwaarder gewicht zal mogen worden geladen dan 2000 K.G. en dit verbod zoo spoedig mogelijk te doen ingaan en overigens ook adhaesie te be tuigen aan het voorgestelde verbod tot het buiten noodzaak berijden der bermen van de wegen. Bij de discussie daaromtrent wordt er op gewezen dat het veranderen der tegenwoordige vellingen van 6 c.M. in breedere, heel wat kosten met zich zal medebrengen en taxeert men die op pl.m. f 45 per wagen. Ook is men van meening dat de breedere veilingen met zich zouden brengen dat de wagen op het land veel slechter te gebruiken zou zijn. Ten slotte wordt het voorstel van B. en W. aange nomen. Bij de rondvraag wijst de heer v. d. Linde er op dat nog niet is voldaan aan zijn in do vorige vergadering gedaan verzoek tot verbetering van den kant van 'n water put. De voorzitter zegt voorziening toe, zoo ook omtrent een klacht van de heeren Walraven en Louwerse over slechte wegen waarna de vergadering gesloten wordt. Stavenisse. Dinsdagmiddag is hier een treurig ongeluk gebeurd. Een ruim 2-jarig zoontje van H. de Vos is in eene modder sloot achter de ouderlijke woning gevallen en verdronken (of gestikt). De verslagen moeder zelve haalde het lijkje van haar kind uit de sloot. Pogingen tot opwekking der levensgeesten, eerst door den wagen maker G. en naderhand door dokter M., mochten niet baten. Een oogenblik te voren was het kind nog iu huis geweest en had toen iemands komst aan de deur aldus aangekondigd: Moeder, daar is een man!" Toen zei het: Moeder ik ga naar moei Koos 1" (dioht bij bet huis der ouders) en viel voorover in de sloot met hat ge melde treurige gevolg. Waarde. Vergadering van den polder Emmanuel op 31 Mei 1907. De rekening over het dienstjaar 1906/7 werd vastgesteld in ontvang op f823.1572, in uitgaaf op f990.27 en alzoo met een nadeelig slot van fl67.11'/2- De begrooting voor 1907/8 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 755.0872- Het dijkgesohot werd bepaald op f 7.50 per H.A. De rekeniDg over 1906/7 van den polder Valckeniese werd vastge steld in ontvang op f 696.29, in uitgaaf op f585 9272 en alzoo met een goed slot van f110.3672. De begrooting voor 1907/8 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f565.3872. Het dijkgesohot werd bepaald op f 3.50 per H.A. Herbenoemd werd als afgevaardigde voor de Valckenissegeul dhr. Bal met algemeene stemmen. Souburg. Gemeenteraadsvergadering Dinsdag 4 Juni. Voorzitter dhr. P. S. Buteux, burgemeester. Tegenwoordig 4 leden. Afwezig dhru. J. Kraamer, S. de Pagter en P. Polderman zonder kennis geving. De voorzitter deelt bij de opening mede dat de wethouder J. Kraamer zeer ernstig ongesteld is. Hij gelooft de tolk ie zijn van allen wanneer hij de hoop uitspreekt dat die heer weer spoedig gezond wordt en weer zitting iu de vergaderingen zal kunnen nemen. De leden betuigen daarop hun instemming met de woorden door den voorzitter gesproken. De notulen der vorige vergadering wor den ongewijzigd aanvaard. De vergadering gaat thans over in eene metgesloten deuren. Weer heropend zijnde vraagt de voorzitter hoe de raad er over denkt om voor de ge meente een paar minimax (brandblusoh- apparaten) aan te schaffen. Deze dingen zoo zegt hij voldoen buitengewoon goed om elk begin van brand te blusschen. Ook deelt hij mede dat aDdere gemeenten zieh ook daarvoor van dergelijke apparaten hebben voorzien. De leverancier ver klaarde zich desgewenseht bereid om een proef op Souburg met zulk een toestel te komen nemen. Dhr. W. N. Jobse zal het zeer gewensoht achten deze proefneming bij te wonen. Vóór hij die proefneming heeft bijgewoond kan hij geen oordeel over de waarde van een dergelijk brandbluseh- middel vellen. De voorzitter zal de raads leden van deze proefneming kennis geven. De raad besluit daarop te wachten met een besluit te nemen tot deze proefneming is geschied. Bij de rondvraag vraagt dhr. M. Gemier inlichtingen omtrent de bouw plannen O. L. School. De voorzitter deelt daarop mede dat de schoolopziener deze plannen heeft goed gekeurd. De heer Gemier zou ook gaarue zien, dat men met deze zaak wat voort maakte. De voorzitter zegt dat de Gezond heidscommissie ook eerst zijn oordeel over een en ander moet uitspreken. Eerder kon niet worden doorgewerkt. Niets meer te behandelen zijnde en niemand meer het woord verlangende, sluit de voorzitter deze vergadering. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Slochteren, T. Kloosterman te Nieuw Buinente Krewerd (toez.) W. Zwart cand. te Groningen te Mak- kinga J. P. de Graaö cand. te Groningen. Aangenomen naar Heinkenszand, door dhr. F. M Muller, cand. te Utrecht, thans hulpprediker te 's-Heerenhoek naar Harkstede door J. Werkman te Wedde. Goes. Zondagavond predikt D. V. in de Groote Kerk ds. J. J. v. Noort uit Amsterdam. Wolfaartsdijk. Ds. M.H. A. v.d.Vaïk, van Oud-Beijerland, preekt D. V. a. s. £oadag voor- en namiddag iu de Herv. he k alhier. Geref. Kerken. Aangenomen naar Marum door G. Meijer te Ezinge. Bedankt voor Nieuw Buinen door J. Toneken8 te Langeslag. Ierseke. Ds. Heida zal D.V. op 30 Juni a.s. zijn afsobeidsrede houden om op 7 Juli d.a.v. te Halfweg zijn intrede te doen. Aan de universiteit te Leiden slaagden voor het voorbereidend examen godgeleerd heid o. a. de heeren F. C. M. Boenders, M. W. J. v. Linschoten en G. Elzinga. Eu aan die te Utrecht voor het candiéaats- theologie 2e ged. J. P. Seulijn. Examens hoofdacts. Bjj besohikking van den Minister van Binnenland8ohe Zaken is bepaalddat het schriftelijk gedeelte van het examen ter verkrijging van de akte van bekwaam heid als hoofdonderwijzer of hoofd-onder- wijzeres voor het jaar 1907 zal plaats hebben op 2 Juli; dat de mondelinge examens zullen aanvangen op 17 Juli, en dat de commissiën met het afnemen van deze examens belast zitting zullen houden te Breda, Arnhem, 's-Gravenhage, Amster dam, Leeuwarden en Deventer zijn benoemdtot lid en voorzitter der commissie te Bredajhr. mr. L. F. H. Miohiels van Kessenieh, inspecteur van het L. O. in de eerste inspectietot lid en ondervoorzitterdr. J. L. A. Steyns, schoolopziener in het district Roermond tot leden A. Blok, schoolopz. in het arr. HeusdenN. Oosterbaan, schoolopz. in 't arr. DoesburgJ. Verbeeten, directeur eener bijz. kweekschool voor onderwijze ressen te EohtP. Oosterlee, directeur eener bijz. kweekschool voor onderwijzers te NijmegenJ. Galleukamp, directeur eener bijz. kweekschool voor onderwijzers te MaastrichtA. Doeleman, hoofdond. te GeertruidenbergW. Borgman, leeraar aan de burgeravondschool te TielP. Klerks, ond. aan een bijz. kweekschool voor onderwijzers te Tilburg; H. Prinsen, hoofd eener o. 1. s. te Hedikhuizen H. Snellens, hoofd eener o. 1. s. te Valkens- waard W. H. Tromp, hoofd eener o. 1. s. te BredaD. C. van Neck, hoofd eener o. s. te4 Arnhem H. M. H. Bartels, te Mooktot lid en voorzitter der commis sie te Arnhem W. J. Ph. van Oppenraay, schoolopziener in het district Tilburg; tot id. van die te 's Gravenhage, P. Ie Grand, sohoolopz. in het district Dordrechttot id. van die te Amsterdam J. C. Fabius, inspecteur van het 1. o. 2e inspectie. Het werk van de lever is de gal te vormen, die ons voedsel helpt verteren tot de omzetting in rijk, levengevend bloed. Maar wanneer de lever traag wordt, komt er niet voldoende gal om hel voedsel te verteren en daardoor wordt het bloed, arm, dun, bleek en gebrekkig aan voedsel, zoodat het geheele lichaam van zijn eigen lijken toevoer wordt beroofd. Wapen U tegen dit gevaar door het innemen van Foster's Maagpillen bij het eerste teeken van leverkwaal, wanneer ge een gevoel van matheid, zwaarte of moedeloosheid hebt; wanneer Uw oogen geel zijn, Uw lippen bleek, wanneer ge lijdt aan winderigheid, hartklopping, hoofdpijn, slechte adem, beslagen tong, misselijkheid, zenuwachtigheid, slapeloos heid. Foster's Maagpillen zijn algemees bekend als een groot medicijn voor de lever, hun werking is zaoht, maar ver trouwbaar zij geven een gezonde opwek king aan de lever, zoodat voldoende gal gevormd wordt, om het eten voedzaam en gezond te doen zijn. Overtuigt U dat U de echte Foster's Maagpillen krijgt, voorzien van de hand- teekening van James Foster op elke doos. (Inhoud 50 stuks.) Deze pillen zijn te Goes verkrijgbaar bij de ürma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh. de Roos, Ylasmarkt K 157, li f0.65 voor één- of f3.60 voor zes doozen. De Kamer nam gisteren het ontwerp tot oprichting van een departement van gouvernementsbedrij ven zonder hoofdelijke stemming aao. Doel er van was, zooals reeds vroeger is gemeld, om de verschillende Indiiohe gouvernementsbedrij ven samen onder één hoofd tot een nieuw departement te vereenigen. Dhr. Van Kol had als aan het ontwerp niet vreemd het bij de laatste zitting luide toegejuicht; dhr. De Waal Maleüjt, die er vroeger vóór was naar de minister verzekerde, had er nu tegen gesproken. Hij wilde een regee- ringseommissaris, wat volgens minister Fook streed tegen het regeeringsreglement, dat spreekt van directeuren, en wel onder direot toezicht van den Gouverneur-Gene raal. Ook zou door het optreden van zulk een commissaris allicht botsing kunnen ontstaan tusschen hem en directeuren ge zwegen nog van de vertraging, die van zulk ;een aanstelling het gevolg zou zijn. Da heele zaak «zal dan op de lange baan geschoven worden. De instelling van het nieuwe departe ment kan eenvoudig geen uitstel lijden. Dit ontwerp zal volgens den minister een ratio- neele organisatie der bedrijven kunnen brengen en voorts de gewenschte goede en degelijke samenwerking tusschen de ver schillende bedryven. De minister is er tegen om geleidelijk te beginnen, zooals de heer De Waal Malefijt zou willen. Immers zoodoende zou de noodzakelijke band en samenwerking tusschen de verschillende bedrijven achterwege blijven. Men heeft ook gevraagd, waar i3 zulk een man, die aan het hoofd van zulk een nieuw departe ment moet staan, te vinden Zeker de keuze zal niet gemakkelijk zijn, doch, men vergete niet, dat de bedrijfsdirecteuren het grootste werk zullen doen. Zij zullen een groote mate van verantwoordelijkheid bij groote zelfstandigheid moeten hebben. Eu dit alles in aanmerking genomen, zal er best een geschikt hoofd voor het depar tement zijn te vinden. Natuurlijk zal zoo iemand een zeer bekwaam man moeten zijn, die in staat is de technische adviezen van de verschillende bedrijfsdirecteuren op hun waarde te schatten. In den afgevaar digde van Winschoten vond de Minister een goed pleitbezorger voor dit ontwerp. Ook maakte dhr. Van Kol de taak van den Minister gemakkelijk. De Kamer zette daarop hare werkzaamheden voort in be trekking tot het onderzoek naar het vader schap zullen we maar zeggen. De lezer weet of kan ten minste weten, dat het ont werp alleen strekt tot toekenning van een vordering van onderhoud aan het onechte kind. Onderzoek van het vaderschap is hierbij uitgesloten, zooals de Kamer nog verleden week heeft beslist by de behan deling van de amendementen. Dit bleek ook nog nu, toen de Minister zelve by een andere formuleering van art. 4 by wijze van amendement aangegeven waar ook weer dat vaderschap" eventjes werd ge noemd, de Kamer niet mee kreeg, dank zy de krachtige oppositie van dhr. v. Idsinga on Schokking. Het vaderschap moet er buiten blijven, zeiden ze terecht. Breedvoerig werd daarna geredeneerd over het geval, dat bewezen kan worden, dat de vrouw binnen bepaalden tijd, ge meenschap heeft gehad met meer dan één man. Is het dan wel gewenscht, om zooals het ontwerp aangeeft, den rechter te ver plichten, het kind onderhoudskosten te onthouden t Afwyzing moet in zoo'n geval mogelijk zijn, meent dhr. Limburg. Ze behoef t daarom nog niet verplicht te wezen. Het doet er veel af of toe, of de rechter al dan niet overtuigd is, dat zeker persoon de verwekker is van het kind. Van dezelfde meening waren ook dhr. Van Vuuren en Blooker. Dhr. Van Doorn, anders een principieel tegenstander van het ontwerp, zooals we vroeger zagen, wilde zoo radi caal mogelijk, allen, die met de vrouw gemeenschap hadden gehad binnen zekeren tijd, samen de onderhoudskosten laten dragen. Sommige leden, o. a. dhr. Van VeeD, Regout, De Ridder en Sohokkiag wilden den onderhoudsplicht uitstrekken tot den tijd dat het kind achttien jaren zou zijn, in tegenstelling van het ontwerp, dat de meerderjarigheid stelt. Dhr. Van Vuuren wilde dit eenvoudig aan den rechter over laten, zoowel als de vaststelling van het bedrag. Al deze heeren hadden in dien geest hun amendementen gereed. Ten slotte vermelden we ook nog het amen dement van dhr. Van Styrum, die gaarne den rechter de verplichting zou willen opleggen, eenvoudig den onderhoudseisch vau het kind af te wijzen, bijaldien het kind door den vader is erkend, of wel reeds iemand anders tot verplicht onder houd is veroordeeld. Al de genoemde amendementen zijn gisteren een onderwerp van debat geweest, om zeker van daag tot beslissing te komen. Candidaat-sfellingen voor de Provinciale Staten. Gisteren zijn oöioieel candidaat gesteld in het district Middelburg, de heeren J. Polderdijk, mr. F. J. Spren- ger en jhr. C. J. J. A. van Teylingen (aftr.) van vrijzinnige zijde, door Herm. Snijders en 59 anderen de heeren mr. P. Dieleman (aftr.) S. Louwerse en L. J. van Voorthuysen van anti-revolutionnaire en katholieke zijde, door W. A. de Rijcke en 59 anderen en door Joh. Verhage en 59 andereu van allerlei richting; de heeren J. Onderdijk, J. Ossewaarde en G. W. Sannes van de S. D. A. P. door C. v. d. Weel en 45 anderen. V 1 i s s i n g e n. de heeren C. A. Kalbfleisch, T. H. de Meester en Jos. van Raalte van liberalen kant de heeren K. Houterman, P. Merckens en P. J. Siegers (allen aftr.) van anti- revolutionnare en katholieke zijde; en de heeren J. Ossewaarde, J. A. Pieterse van Wijk en G. W. Sannes door de S. D. A. P. Goes. de heeren W. Kakebeeke, I. D. Fransen van de Putte, P. Tazelaar en Jac. Wel- leinan van vrijzinnige zijde de heeren A. S. J. Dekker, D. Mulder (aftr.) M. Noordijke (aftr.) en J. Wonder- gem van anti-revolutionnaire en katholieke kant; en de heeren J. Ossewaarde, mr. G. W. Sannes, J. A. Pieterse van Wijk en C. v. d. Weel door de S. D. A. P. T h o 1 e n. de heer jhr. mr. E. A. O. de Casem- broot (aftr.) van vrijzinnige kant; en de heer mr. J. A. de Wilde van anti- revolutionnaire zijde. Z i e r i k z e e. de heeren M. Bolle Lz., J. H. C. Heyse en C. J. Hocke Hoogenboom (allen attr.) van vrijzinnige zijdeen de heeren mr. D. Engelberts, A. Tim merman en jhr. J. C. F. Hoefft van anti- revolutionnaire kant. Sluis de heeren H. G. Hammacher, J. Erasmus eD G. A. Vorsterman van Oyen (allen aftr.) van vrijz. zijdeen de heeren E. Bonte, A. M. Hendrikse en jhr. H. A. van Wttewaal van Stoet wegen van katholieken en antirevolution- nairen kant. Hulst de heeren mr. J. Adriaanse, Ph. J. van Dixhoorn, J. Vogelvanger en A. Wolfert van liberalen kant en de heeren P. F. Fruytier, F. C. O. M. Hom bach, C. Ysebaert en P. Moes (allen aftr.) van katholieke zijde. Bovendien is door katholieken, buiten de kiesvereeniging om, gesteld de heer H. A. van Dalsum. Gekozen by enkele candidaat-stelling Noord-Holland. Amsterdam IV, Amsterdam VI en Edam de liberalen. Overijsel. Deventer en Steenwijk de liberalen en Oldenzaal de r.-k. (Te Steenwijk schijnt de anti-rev. lijst met de namen mr. H. de Bie en ds. G. Hof stede niet te zijn ingeleverd, wat jammer is, want Overijsel schommelt om en bij het doode punt en Steenwijk was met deze 2 candidaten te winnen.) Gelderland. Eist, Nijmegen, Wy'chen en Zevenaar de r.-k.Tiel en Zaltbommel de lib.en Gel- dermalsen 1 anti-rev. en 1 liberaal, bij overeenkomst. Utrecht. Breukelen da anti-rev. en IJselstein de r.-k. Noord-Brabant en Limburg. Bergen-op-Zoom, Eindhoven, 's-Herto- genbosch, Helmond, Tilburg, Horst, Maas tricht, Roermond, Sittard en W eert de r.-k. En te Heusden 1 lib., 2 r.-k. en 1 anti-rev by afspraak. Te 's Gravenzande werd iemand, als verdachi van diefstal, in het arrestanten lokaal opgeborgen. Den volgenden morgen was de man verdwenen door een gat, dat hij in het dak gemaakt had. Bijzonder sterk schijnt dat dak dus niet te zijn. Een vleesehhouwer kocht den 21en Mei j.l. op de veemarkt te Rotterdam van een hem onbekend landbouwer een koe voor f280. Toen hij den verkooper wilde betalen was de man verdwenen en ondanks alle pogingen is het hem niet gelukt dien landbouwer uit te vinden. De koe nam hij natuurlijk mede, maar het geld is hij tot dusverre nog niet kwijt kunnen raken. Uit Eindhoven wordt gemeld In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn in de sigarenfabrieken van de lirma Aalfs en De Jongh en Aitink en Burgers te Woensel, een menigte ruiten ingeworpen, zoo ook b$ nog een paar burgers, wonende tegenover de fabriek der laatstgenoemde iirma. Hedenmorgen is aan den Hoek van Holland het lijk opgevisoht van eeD man, waarschijnlijk afkomstig van de „Berlin". Het was van handen ontdaan, gezicht onherkenbaar, gekleed in ruw cheviot pan talon, waarin zilveren tabaksdoos met inscriptie in 't Engelsch. Het lijk is naar de begraafplaats 's-Gravenzande overgebracht. Een loteling van 56 jaar. In de Staats courant van heden komt een kon. besluit voor, waarbij de loteling J. C. Beeuwkes, geboren 4 April 1851, van verderen wer- kelyken dienst by de militie wordt ont heven. Genoemde loteling was n.l. op 11 1871 voor de gemeente Apeldoorn inge lijfd bij het regiment grenadiers en jagers. Na op 21 Juli 1874 in 't genot van groot verlof te zyn gesteld, werd hij op 17 Sep tember 1875 als deserteur uit de sterkte van zijn korps afgevoerd wegens het niet voldoen aan een oproeging voor den wer- kelyken dienst. Daar hy thans naar Neder land wenscht terug te koeren, heeft hij verzocht om van verdoren werkelyken dienst bij de militie te worden ontheven. Tweede Kamer. Onderzoek naar het vaderschap. Door de heeren De Savornin Lohman en Van Wassenaer van Catwijck is op het amendement van den heer Van Idsinga op art. 344b een sub-amendement voor gesteld, bedoelende dat de rechtsvordering tot voorziening in de kosten van onder hond en opvoeding van het kind in de eerste plaats wordt ontzegd, indien de moeder wist, dat de man, met wien zy gemeenschap heeft gehad, gehuwd was. Naar De Tel. verneemt, zal het nog wel eenigen tijd duren, voordat het reeds aangekondigde werk van dr. A. Kuyper over zyn jongste reizen zal verschijnen. Zyn ander werk „Naby God" zal binnen kort het licht zien. Een te Woerden in de vorige week gehuwde vrouw, die bij een sloot bezig was met waschgoed te spoelen, is ver moedelijk door een windvlaag te water geraakt met het gevolg, dat even later haar lyk werd opgehaald. De Fransohe Marine heeft een kleine verkennings-torpedoboot aangekocht,welke is uitgevonden door Graaf Reoopé en waar door zoo wei manschappen als geld worden bespaard. Er zijn slechts twee man aan boord noodig. Het vaartuig kost 50,000 francs en heeft een snelheid van lG knoo- pen. Het is bestemd voor de haven van Cherbourg. In het Buonarotti-museum te Florence zijn door den conservator Guide Biagi 800 tot dusverre onbekende brieven van en aan Michel Angelo gevonden, welke veel licht verspreiden over het leven van dien grooten kunstenaar. Die brieven worden eerlang in het Italiaansch uitgegeven, van aan- teekeniDgen voorzien. Turksche troepen, ten getale van 1300 man, uit Tripoli, waarbij zieh 300 anderen voegden, zijn te Smyrna aan het muiten geslagen wegens achterstallige soldij. Het kostte de grootste moeite hen weer in de kazerne terug te brengen. Zij stelden zich voor het huis van den oom- mand ant op en eisohten betaling van soldij. Het liep op een gevecht uit, waarbij een 20-tal gewonden vielen. Op telegraphisch verzoek werd het geld voor de soldij be schikbaar gesteld en de muitende soldaten, na betaald te zijn, uit den dienst ontslagen. De welbekende Prof. Booker Wa shington, de voornaamste kleurling der Vereenigde Staten, een rijk begaafd man en vriend van President Roosevelt, heeft met zijn gezin een buitenverblijf op Long Island betrokken, vlak bij dat van den President en midden onder de Amerikaan- sche aristocratie, die er zeer geërgerd over is dezen „neger" tot buurman te krijgen, hoewel het een neger is die booger staat dan de vele millionnairs. Hij werkt met Prof. Cox, vaD de Universiteit van Columbia, aan een boek over het neger-vraagstuk. Uit Rusland komen weer berichten van bloedige botsingen. Volgens een tele gram uit Smolensk, trokken gisteren dui zend boeren de grensstad Sitsjewka binnen en eisehten onderstand. De overheden braohten hnn eerst tot kalmte, maar later grepen de boeren eenige ambtenaren aan en verwondden ze met steenworpen. De politie schoot twee boeren dood en ver wondde er eenige. Te Lcdz is Zondag een aanval gedaan op politie en een patroelje soldatendrie hunner werden gedood. Gisterenavond werd er tegen twee stille dienders een bem geslingerd beiden wer den gewond alsmede 25 voorbijgangers. Een fabrikant is doodgeschoten. Een mijn eigenaar te Charkof besteedt grootesommen ter bescherming van de bij hem in dienst zijnde arbeiders, tegen de aanvallen der terroristen, aangesien de werklieden wei geren te werken uit vrees voor wraak van de zijde der revolutionairen. Gisterennacht drongen 5 personen vermoedelijk Russen het bureau van politie te Zurich binnen met het doel een R,u3sin te bevrijden. Er werd op de op wacht staande posten geschoten, waarop deze alarm maakten. De aanvallers sloegen toen op de vlucht, zonder dat hun opzet gelukte. Graaf Eulenburg heeft het verzoek gedaan, dat een disciplinair onderzoek te zijnen aanzien zal worden ingesteld. Groote werken meldt het H.v. A. gaan door het bestuur van bruggen en wegen worden uitgevoerd te Oostende aan de zeevaartinstellingen. Die werken be helzen eene dambrug op de vaart Brugge- Oostende, en andere werken van groot belang, waarvan de gezamenlijke kosten 1,700,000 fr. zullen bedragen. Het on tuig, dat men in Frankrijk Apaches noemt, wordt tegenwoordig steeds driester. Zondag heeft een bende een aan val gedaan op de leerlingen van een Roomsche school te Parys, die een dag buiten hadden doorgebracht en 's avonds in j an-pleziers terugkeerden. De bend e wachtte de rytuigen op en bestookte ze toen met revolverschoten. Een jongmensch werd ge dood, een priester zwaar gewond en nog twee jongens licht. De jongens ze waren een tweehonderd sterk wisten vyf van de kerels te grijpen, de overigen ontkwa men. In de rijtuigen vond men meer dan veertig kogelgaten en een paard werd ook nog gewond en moest afgemaakt worden. Te Melnn raakte de bestuurder van een electrisch station, terwyl hy alleen in het gebouw was, by ongeluk een geleiding aan. Een paar uur later vond men zyn ver koold lyk. Men seint ons uit BrusselEen bankier uit Gent werd, op het oogenblik dat hij wilde vertrekken, daarin door de politie verhinderd, die hem een verhoor deed ondergaan, dat verscheidene uren duurde en dat nog niet geëindigd is. Het schijnt dat die baDkier verdacht wordt van meer dan 2,000,000 frs. in bewaring gegeven gelden verduisterd te hebben. Nathansen, een Deenschtooneelspeler, heeft, in een vlaag van ijverzucht, ge schoten op zijn vrouw, een operette-zan geres, die in de Vroolijke Weduwe veel opgang maakt met een dans, dien zij met ten man uitvoert. Nathansen schoot op beiden, verwondde zijn vrouw zwaar, miste den ander, maar raakte ook nog den schouwburg-directeur. Daarna schoot hij zichzelf dood. Gisteren heett John Brinsmead, de oprichter van een groote pianofabriek, en zijn vrouw te Londen hun zeventigjarige bruiloft gevierd. Beiden zijn 93 jaar oud. De koning en de koningin zonden ieder een hartelijk telegram.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2