Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. men dead baweging niet stuiten. Door pro gressieve, wetgevende en administratieve actie moeten misstanden verbeterd worden, die elk eerlyk man zal het toegeven in het verleden in het spoowegwezen be staan hebben. Er moet een krachtig toezicht komen op alle spoorwegen, die dienst doen in het ver keer van meer dan één Staatdat toezicht behoort in vele opzichten even sterk nauw keurig te zijn als dat, wat de Regeering uitoefent op de nationale banken. De Re geering moet de macht hebben toezicht nit te oefenen op de toekomstige uitgiften van aandeelen en obligaties hetzij door bemid deling van een nationale commissie (waar aan ik de voorkeur geef) of op soortgelijke wijze. Een zoodanig toezicht moet ook in zich sluiten het ten volle openbaar maken van alles, wat zij die wenschen te beleggen en het publiek in het algemeen het recht hebben te weten. Het federale gouverne ment zal zoodoende in staat zijn alle over- kapitalisatie tegen te gaan en te beletten, dat één man anderen kan plunderen door spoorwegbezittingen te bplad^n met schul den en het daaruit verkregen geld op te steken in plaats van het te gebruiken voor verbeteringen en de behoorlijke doeleinden van de maatschappijen. Ieder, die aldus zou handelen, moet daarvoor strafrechtelijk aansprakelijk gesteld worden. Zijn lange rede eindigde met een ge moedelijk woord tot het socialisme, al thans dat deel ervan hetwelk naijverig is op het kapitaal, omdat het zoo veel bezit en zy zeiven niets hebben. Het luidt Wat de anderen van ons betreftlaten wij ons beschermen tegen afgunst, indien wij wenschen dat anderen zich zullen hoe den voor aanmatiging en laten wij denken aan Licoln's vriendelijk-wijze woorden Laat niet degene die geen huis heeft, de woning van een ander vernielenmaar laat hij vlijtig arbeiden om er een voor zich zelf te bouwen, op deze wijze toonend door zjjn voorbeeld, dat zyn eigen woning veilig zal zijn voor geweld, wanneer zy eenmaal gebouwd is." Ook Roosevelt blykt alweer de staats man die den vinger op de wonde legt. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Donketbroek door J. J. S. Steenmeijer, cand. te Utrechtvoor Knjjpe door J. Speekman te Homhuizen. Ds. H. Jonker, pred. te Middelburg, viert 6 Augustus a.s. zijn 25-jarige Evan geliebediening. In die kwart-eeuw stond de aanstaande jnbilaris achtereenvolgens te Steenwijkerwold, te Holten, te Nij broek, te Holten (2en keer), te Hattem en sedert 23 Juni 1901 in Zealand's hoofdstad. Oud-Vossemeer. Door de kerkvoogdij is besloten het gebouw der Ned. Herv. Gem. af te breken en een nieuw gebouw te plaatsen, ondanks de raadsgeving van den rykaingenieur voor het opnemen van monumenten, om bedoeld kerkgebouw te restaureeren. Zooals bekend is, acht men bedoeld gebouw veor herstelling niet meer vatbaar. (Z. N. C.) Geref. Gemeente. Beroepen te Opheusden A. Janse te Barneveld. Doopsgezinde Gemeenten. Beroepen te Enkhuizen S. Spaans te Goes. Vllssingen. De heer J. Veenstra alhier is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Roon. UIT DE PROVINCIE. Veere. Bij de dezer dagen te Amster dam gehouden examens voor verpleger, verwierf o.a. het diploma als zoodanig dhr. A. Luijk van hier, thans werkzaam in het Wilhelmina-Gasthuis te Amsterdam. Middelburg. De sergeant Broeksma van het 2e bataljon 3e Regiment infan terie te Bergen op Zoom, is met ingang van 5 Juni op verzoek overgeplaatst bij het 2e bataljon alhier. Middelburg. Door de politie is ver dacht van lanclloopery aangehouden D. A. Hjj is naar het huis van bewaring over gebracht. Door den kantonrechter te Middel burg, rechtdoende op een verzoek van G. H. Vurtheim, voorzitter der liberale propagandaolub te Vlissingen, waarbij deze aan de uitspraak van den kantonrechter onderwierp een beslissing van Burg. en Weth. van Vlissingen, waarbij zijn aan dat college gedaan verzoek is afgewezen om 21 persouen alsnog op de kiezerslijst te plaatsen, is dat verzoek afgewezen. De kantonrechter overwoog dat de aangifte om op de kiezerslijst te worden geplaatst te laat is geschied, wijl de modellen ervoor Op den 14 Febr. des avonds omstreeks ten tien ure onder het adres van den burge meester van Vlissingen ter verzending aan het postkantoor zijn bezorgd en eerst op den 15 Febr. aan hun adres konden worden besteld en dus bij de wet gestelde termijn niet is in acht genomen. (M. C.) Goes. In het distriot zijn door de S. D. A. P. definitief gesteld de heeren J Osse- waarde, te IersekeJ. A. Pieterse van Wijck, te Vlissingen, en mr. G. W. Sannes en C. van der Weel, beiden te Middelburg. De aanbeveling voor een keurmeester vau vee, vieesch en visoh te Goes bestaat nit de heeren W. L. Kalkman, gediplo meerd rijks hulpkeurmeester te Hoek van Holland, A. C. Kievit, gediplomeerd hulp keurmeester te Vlissingen, en J. Ingelse, ge diplomeerd hulpkeurmeester te Middelburg. De directeur-generaal der posterijen en telegraphie maakt bekend, dat de open stellingsuren van het post-, telegraaf- en telephoonkantoor te Tholen op 12 Juni a.s. zijn vastgesteld op 7.30-tot 12.30, 1.30 tot 8.30 en op 13 en 14 Juni a.s. op 7.30 voor middags tot 8.30 namiddags(Greenwichtijd). Vlissingen. Met ingang van 15 Juni en tot nadere aankondiging worden bij de sluizen op bet kanaal door Walcheren des naohts gewijzigde seinen gegeven. Aan elke zijde van de opening van het sluhhoofd wordt er licht getoonddeze lichten hebben de volgende beteekenis beide rood sluisdeuren zijn gesloten, door vaart door het sluishoofd verbodenéén rood, één groendeuren worden geopend of gesloten, doorvaart blijft verboden; beide groen sluisdeuren zijn geopend, doorvaart geoorloofd. In dit geval worden de gesloten deuren van het andere sluishoofd aangeduid door een licht aan de voorhar van een dier deurentwee roode lichten boven elkaar, beteekont schutten is onmogelijk. Aan de buitenhavens te VlissiDgen en te Veere wordt bovendien aan een paal op ieder sluishoofd een rood licht gehe- sohen, zoolang de toegang verboden is. Voor de bruggen op dit kanaal zijn ge lijksoortige seinen vastgesteld. Oud -VossemeerMaandagavond was er een gezellige bijeenkomst van anti revolutionairen in de bijzondere school alhier. Als sprekers traden op Mr. J. A. de Wilde van Goes, candidaat voor de Prov. Staten, en Ds. Prins van St.-Maar- tensdyk die in goed gekozen woorden de kiezers in lichten over het vraagstuk van den dag de a.s. Verkiezing. Met groote aandacht werd door de vele aanwezigen de beide sprekers gevolgd. Van liberale zijde was men niet opgekomen, dus ook geen debat. Middelburg. Muziekuitvoering op het Molenwater, Vrijdag a.s. ten 7'/2 uur. Onweer. Te Ambt Delden is Zaterdagmorgen een landbouwerswoning door den bliksem getroffen. In minder dan geen tyd stond alles in lichte laaie, zoodat slechts het vee met moeite gered kon worden. Te Bergen op Zoom sloeg de bliksem in de herberg de Uazekop. Een vrouw ge raakte bewusteloosde hond wsrd gedood. Te Oldenzaal sloeg de bliksem in een der lokalen van de openbare school om in een aangrenzend lokaal, waar juist les gegeven werd, 't gebouw door den schoor steen te verlaten. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor, het gebouw werd eenigszins beschadigd. Te Fre- deriksoord werd een schaap in de weide gedood. Ook te Wedde. Te Nijens- leek verbrandde de woning van een arbei der. De bewoners waren op het land aan het werk, zoodat alles een prooi der vlam men werd. Niets was verzekerd. Ook een boerderij te Zorgvliet is door den bliksem getroffen en geheel afgebrand. Te Ugchelen sloeg de bliksem in een woning, de vrouw bleef er urenlang sprake loos van. Een vrouw te Obdam, ia heden morgen, by het spoelen van kleeren, te water geraakt en verdronken. Christelijke kantoor- en handelsbe dienden. Men meldt uit Utreclit: Onder voorzitterschap van den heer H. B. Weyland Ir., van Haarlem, werd vanavond alhier de twaalfde jaarlijksche algemeene ver gadering gehouden van de Nederlandsche Ver- eeniging van christelijke kantoor- en handels bedienden. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter met eenige woorden het i2!/2-jarig bestaan der vereeniging. Tot lid van het hoofd bestuur werd herkozen de heer G. A. Verleur te Amsterdamin de vacature-Kirchner werd benoemd de heer D. Jorissen te Rotterdam en in de vacature-Le Marchand de heer C. Bree- voort te Amsterdam. Als lid van de com missie voor het ondersteuningsfonds werd her benoemd de heer K. Hoekstra te Amsterdam. Als leden van de commissie van de redactie van het orgaan hadden bedankt de heeren Matth. van der Leij, F. I. Welsenbach en H. B. Weijland Jr. In de plaats van deze heeren werden nu benoemd de heeren C. J. Mulder te Dordrecht, C. Drogendijk te Rotterdam en H. B. Weijland Jr. te Haarlem.* Het voorstel van het hoofdbestuur, luidende: de algemeene vergadering hernjeuwt de opdracht aan het hoofdbestuur om met. bekwamen spoed een ontwerp-program van actie aan de afdeelingen voor te leggen en vóór de volgende jaarver gadering een algemeene vergadering uit te schrijven, ter behandeling van dit ontwerp (het hoofdbestuur zal dan tevens hebben voor te stellen, welke punten van het program, na vaststelling ervan, het eerst dienen te worden uitgevoerd, en op welke wijzei, werd aange nomen. Het voorstel om over te gaan tot de oprichting van een eigen sanatorium-fonds werd verworpen, waarna besloten werd, op voorstel van het hoofdbestuur, zich voor één jaar aan te sluiten bij het genootschap «Ver pleging en Rust" te Amsterdam. Een voorstel van het H. B. ter wijziging van een artikel van het huishoudelijk raglement om de con tributie-heffing te doen geschieden volgens een verdeeling in vijf groepen, werd vervolgens na eenige bespreking aangenomen. Op voorstel van de afd. Haarlem werd besloten, dat uit sluitend voor hen, voor wie de huidige con tributie van f 4 een beletsel is tot de organi satie toe tq treden of daarvan lid te blijven, tijdelijk een contributie zal worden geheven van 1' 2. Verder werden nog behandeld een paar voorstellen betreffende de contributie inning. Een voorstel van de afd. Dordrecht, om aan het hoofdbestuur op te dragen te ontwerpen een lijst van minimum salatissen werd daarna behandeld. Na eenige bespreking werd besloten, dat men zich voor deze bewe ging in verbinding zal stellen met zuster-orga- nisaties. Het voorstel van de afd. Rotterdam, om de jaarlijksche algemeene vergadering voor taan geregeld op een avond in de in de week te houden, werd aangenomen. Na enkele be sprekingen werd de goed bezochte vergadering gesloten. Een enkel punt der agenda kon wegens 'tlate uur niet behandeld worden. Be Werkstaking in het Oldambt. In verband met deze staking hebben we een loonlijst gevraagd uit den Noord west hoek van de provincie Groningen. Te Ulrum en omstreken is de loonstandaard ongeveer als volgt: Vaste arbeiders ver dienen in Maart, April, Mei, Juni, Ootober en November f 6 per week Juli, Augustus, September f7December, Januari en Februari f 5 per week werktijd des zomers 10 uur per dag des winters 8 uur. Emolu menten vrije woning12'/z Are best, bemest land voor aardappelbouw, gras van wallen. De vrouwen werken 8 uur per dag en verdienen 50 U 60 cent. Maaien f6 d f7 50, zichten f 10 d f 14 per H.A.binden f 0.90 'per 100 hok, van 12 scboven wordt pl. m. f3.60, hokken 45 a 50 cent per 100 hok, wordt pl. m. f2. Het zicht-, bind- en hokloon loopt alzoo van fl5"2 tot fl9'/2 per H.A. De losse arbeiders verdienen Maart, April, Mei f 1.25 per dag, Juni f 1.35, Juli, Augustus, September f 1.50, October 1' 1.35, November fl.25 (de laatste helft soms ook fl). December, Januari, Februari per week f5. De werktijden zijn gelijk aan die der vaste werklieden. De losse hebben geen vrije woniDg, geen aardappelland. Viastrekken f0.60 per 100 bos, goede trekkers maken f4 a f5 per dag; vlas repelen 's winters f 0.50 per 100 K.G., wordt fl a fl.50 per dag. N.v. d. D.) Een jong Nederlander reed dezer dagen met den trein van Nieuwe-Sohans naar Oldenburg. Hij wilde in Duitsohland werk zoeken en had al zijn overgespaarde geld, ongeveer f 500, bij zich. Onderweg kwamen er twee personen bij hem in den waggon, en al spoedig was een gesprek aangeknoopt. De jonkman had daarbij de onvoorzichtigheid aan zijn reisgenooten niet alleen het doel zijner reis te vertellen, maar hun ook te spreken over het Neder- landsch geld dat hij bij zich had en nu in Duilseh-geld zou verwisselen. Een zijoer reisgenooten verklaarde zich terstond bereid hem bij dit laatste behulpzaam te zijn en nam het Nederlandsche geld van hem ovor voor een bankbiljet van 1000 Mark, dat hij toevallig bij zich had. De niets kwaad vermoedende joDgeling was zeer verheugd, dat hij op zoo gemakkelijke wijze van de moeite van het verwisseieD was ontheven. Minder verheugt was hij echter, toen hij bij zijne aankomst te Oldenburg ontdekte, dat het bankbiljet van 1000 Mark niets anders was dan een reclame-biljet! De oplichters hadden zich natuurlijk intusschen al lang uit de voeten gemaakt. Be staking der zeelieden. Ingevolge de door de afdeeling uRotterdam" van den Alg. Nederl. Zeemansbond voordezeelieden geproclameerde staking voor schepen in de algemeene vrachtvaart en van week- ea beurtbooten zijn, naar wij vernemen, de bemanningen van deverwacht wordende stoomschepen Katwijk, Kinderdijk, Ame land en Selauo voornemens niet opnieuw te monsteren op de tot dusverre geldende bepalingen. Ook op het stoomschip Sa- turnus zou geweigerd zijn te monsteren. Dit zijn alle schepen onder Hollandsehe vlag. Be. staking te Eindhoven. De fabri kanten, die tot dusverre aan hun uitgesloten, niet-vereenigde werklieden een gedeelte van hun gemiddeld loon hebben uitbetaald, zullen, nu de fabrieken voor deze werk lieden weder zijn opengesteld, daarmee niet voortgaan. Aan de commissie uit de Kamer van Koophandel is namens de Fabrikanten vereniging medegedeeld, dat deze haar standpunt blijft handhaven, en zich houdt aan het besluit der vereeniging van 15 Mei, nl. dat de uitsluiting niet kan worden opgeheven alvorens de kwestie Aalfs-de Jong, nl. de, staking uit de wereld is. Arme zangers. In Oisierwijk en andere plaatsen van Noord-Brabant wordt tegenwoordig een handel gedreven op Duitsohland in nachtegalen. Een binnenkomende trein te Boxtel is tegen een stilstaande machine geloopen, waardoor de machinist Ten Haeken uit Vlissingen, de leerling-machinist Kloots uit Rotterdam eö de hoofdcondueteur Claus uit Vlissingen inwendige kneuzingen en hoofdwonden bekwamen. De laatste moest in het ziekenhuis opgenomen worden. De beide eersten konden naar hunne stand plaatsen terugkeeren. De locomotieven zijn beschadigd. Uit Cherzon wordt gemeldt, dat een troep gewapende boeren een aanval deden op de politie, die een anderen boer ge vangen had genomen. In het gei echt, dat ontstond, vielen aan beide zijden gewonden. Het gelukte den boeren ten slotte huo makker te bevrijden, waarna zij op de vlucht gingen. Te Rochdale, in Engeland, heeft zich een geval van schijndood voorgedaan. Drie uur nadat daar een jongman, zoo men dacht, overleden was, kwam een aanspre ker de maat nemen voor de doodkist. Hij meende toen het lichaam oen bewegiDg te zien maken en zag vervolgens duidelijk, dat de gesloten oogleden zioh even openden. Hij maakte alarm en de gewaande doode werd bijgebracht. Aan een verslaggever heeft deze verteld, welken angst hij uit stond, terwijl hij zich onmachtig voelde een teeken van leven te geven. Het oproer in China. De beriohten over den opstand in de distrieten rondom Amoy krijgen meer en meer een ernstig karakter. De opstandelingen, zegt een berieht, vermoorden ambtenaren en plun deren de overheidsgebouwen. Ze zijn heer en meester in verscheidene plaatsen. De Tootai van Swatau geeft alleen verslag van de verliezen, die de opstandelingen in de gevechten leden, uit vrees, dat door het bekend worden van den waren aard van de aangerichte schade, een interventie van de mogendheden zal worden uitgelokt. Het ballon-ongeluk te Rome. Omtrent 't ongeluk met een militairen ballon, waarvan we in het kort melding maakten, kunnen we nog de volgende bijzonder heden mededeelenHet ongeluk had plaats op het oegenblik, dat, de troepenrevue haar einde naderde. Men zag plotseling een groote beweging onder het publiek, dat aan de oevers van den Tiber was saiimgestroomd. Eerst veronderstelde men, dat er slechts een onbeduidend incident plaats vond doch weldra besefte het pu bliek de vreeselijke waarheid. Generaal Brusati deelde den koniDg onmiddellijk de treurige tijding nieè. Deze had, evenals een groot gedeelte van het publiek, niets van de catastrophe gemerkt, daar de ballon dadelijk na de opstijging aohler de konink lijke tribune verdween. Verscheiden medici begaven zich per auto in de riehting, waar men den ballon had zien dalen, en de eerst aangekomenen vonden er kapi tein Ulivelli bewusteloos op den grond liggen. Men transporteerde hem dadelijk naar een nabijzijnde herberg. Uiterljjk letsel had hij niet, doch er stroomden breede gulpen bloed uit zijn mond en de ademhaling ging uiterst moeilijk. Zoo spoedig mogelijk bracht men den onge lukkige per auto naar een hospitaal, waar hij eenige uren later overleed. Nog altijd geen nieuws van de twee Engelsche officieren, Dinsdag opgestegen in een luchtballon, die in zee is terug ge vonden. Gisteren is in alle garnizoensker ken te Aldershot voor hun behoudgebeden. Het blykt dat de ballon Dinsdagavond laag over een dorp in Dorset zweefde. Een paar dorpelingen spraken met de luchtschippers en waarschuwden dat de zee nabij was. De officieren verzochten hun toen het afhan gende touw te grypen, maar dat mislukte. De ballon dreef toen in het donker weg. Volger.s bericht uit Rome is de brand in den luchtballon, waardoor kapitein Uli velli het leven verloor, ontstaan door het inslaan van den bliksem. Gisteren hebben de wijnbouwers van Zuid-Frankrijk weer te Nimes betoogd. Hun aantal werd daar op 150,000 menschen geschat. Het gelukte de politie naar uit Lahore wordt gemeld in Amritsa den beruchten volksmenner Aiitsnigh in hech tenis te nemeD, naar wien reeds langen tijd gezocht was. Er zijn te Coconada bij Rajahmundri, in Madras, opstootjes geweest, kort nadat „een gevaarlijke volksmenner" zich daar opgehouden had. Een Engelsch doktor roste op straat een inlandsch student, die hem lastig viel, af. Kort daarop belegerde een vijandige hoop volks de sociëteit, waar de dokter zich bevond. De magistraat kwam met inlandsche politie te hulp. Er vielen slagen en zoowel de magistraat als de dokter werden gewond. Vijf-en-twintig aanvoerders van de opstandelingen in Natal zynnaarSt.Helena onderweg om daar hun straftijd nit te zitten. De regeering overweegt nu om van de overige gevangenen een deel los te laten. Men schrijft uit Madrid De vermaarde Cordoveesche stierenvech ter Machaquito gaat naar Mexico. Hij heeft zich verbonden, in den aanstaanden winter in acht stierengevechten in de hoofdstad van Mexico op te treden, waarvoor hij 100,000 pesetas zal ontvangen. Als zjjn impresario hem buiten de hoofdstad laat optreden, ontvangt Machaquito daar voor elke corrida 25,000 pesetas. De dappere espada neemt zyn beroemden picador Zu- rito en zijn banderillero Camara met zich mede. Tussc.hen de „trade unions" en de commissies voor de werkloozen te Londen, dreigt een ernstig geschil. De vertegen woordigers van het „Trades Union Con gress'', de „Trade Federation" en de „La bour Party" hebben de hoofdcommissie van de werkeloozen gedreigd met onthouding van allen steun en medewerking aan de werkloozen-beurzen, wanneer voortgegaan wordt met het aannemen en verrichten van werk beneden de geldende loonen en onder ongunstige arbeidsvoorwaarden. Liberka,de paarden slachter in Benthem die in den tijd van een week drie moorden pleegde en de lijken der slachtoffers ten deele op gruwelijke wijze verminkte, is veroordeeld wegens een der feiten tot 10 jaar gevangenisstraf, wegens elk der beide andere ter dood. By een dezer moorden en by de verminking van het lijk was hij geholpen door Kroltyka, die ook ter dood werd veroordeeld. Li berka's vrouw zal het feit, dat zij, hoewel wetend dat deze mis daden zouden geschieden, daarmede de politie niet in kennis stelde, met 5 jaar gevangenis moeten boeten. VolgeDs een bericht uit Marseille komt er kentering in de staking van het zeevolk. In de hoogew rangen, stuurlieden enz., zijn er reeds verscheiden, die weer aan boord willen gaan, o.a. die van de Messageries martimes. Het marinebestuur heeft ook aan de reederijen mannen aan geboden om de stakers te vervangen. Te Havre, waar ook de vissohersstaken, zijn er relletjes geweest, omdat deze stakers wilden beletten, dat er visoh, uit Engeland aangevoerd, op straat gevent werd. "Van de tweeduizend landverhuizers, die met twee booten van de Compagnie transatlantique hadden moeten vertrekken, zijn er gisterenmiddag 750 naar Southamp ton gebracht om vandaar hun reis te ver volgen. Een ossenwagen, waarin negen visch- verkoopsters gezeten waTen, werd bij 't passeeren van een spoorwegoverweg nabij Corunna (Spanje) door een rangee- rende locomotief aangereden. De vrouwen werden op vreeselyke wijze verminkt en geen bracht er het leven af. De bloedige lichaamsdeeleu lagen langs dc baan. De gendarmen hadden moeite de opgewonden ~menigte in bedwang te houden, die wraak wilde nemen op de spoorweg-beambten, d:e de oorzaak waren der ramp. Na het gebruik van het middagmaal is het geheele gezin van den werkman Lehmauu te Hamburg gisteren onder zware vergifligiDgs-verschijnselen overgebracht moeten worden naar het St. George-zieken- huis. Een 6-jarige jongen stierf onderweg een 14-jarig meisje kwam stervend aan. Een geheimzinnig nachtelijk drama in 't Bois de Boulogne bij Parijs houdt op het oogenblik de politie en justitie in de Fransche hoofstad bezig. De zeventienjarige Luoien Poulet, die op het meer van het Bois de Boulogne in kleine booten of schuitjes het publiek over roeit, is op een, totnogtoeonopgehelderde, wijze verdwenen. Eenige dagen geleden kwam's avonds een paartje, dat een roeitochtje wilde onder nemen. Poulet verlangde den door den bootenverhuurder voorgeschreven prijs van 5 francs, het paar wilde echter slechts twee francs betalen. Poulet weigerde dus heD te roeien en wilde daarvan zijn baas melding maken. Op dit oogenblik ging het paar in de boot en roeide snel het meer op. Poulet sprong dadelijk in een ander vaartuig en zette heiden na, die hij ook spoedig inhaalde. Yau den oever kon men, wat op het water plaats greep niet zien, maar men hoorde een luid geroep en geschreeuw, den volgenden ochtend dreef de boot waarin Poulet gezeten had, met de kiel naar boven en niet ver daarvan dreef, de muts van den jongen man. Maar ook de andere boot lag zonder iemand er in op het water. Door de politie is op de plaats al gedoken en gedregd, maar men kon het lijk van Poulet niet vinden, even min kon vastgesteld worden waar de beide anderen gebleven zijn. Het vermoeden, dat Poulet bij een gevecht in het water zou gevallen zijn en verdronken, is niet juist, daar de vermiste een zeer goed zwemmer was. Eerder kan men aannemeD, dat hij door de onbekenden vermoord is, vooral daar hij zijn geheele verdienste van den dag 500 francs, bij zich droeg en het nog niet aan zijn baas had afgegeven. Door dit geval wordt het aantal geheimzinnige verdwijningen, die te Parijs in den laat- steD tijJ zoo dikwijls voorkomen, weer met een vermeerderd. In de galeienhaven van St. Petersburg, waar van gemeentewege grondwerk is op gedragen aan werkeloozen,zyn eergisteren- middag omstreeks 12 uur de hoofdinge nieur Behrs en de ingenieur Nuyberg door eenige onbekenden waarschynlyk ar beiders doodgeschoten. Beiden kregen een kogel in het achterhoofd en waren dadelijk dood. Dq omstanders verloren zoozeer alle tegenwoordigheid van geest, dat niemand de moordenaars vervolgde, zoodat dezen konden ontkomen. Zaterdag middag te 5 uur pleegden zeven gewapende mannen te St. Petersburg een uiterst brutrle inbraak in een filiaal van de staats bank van leening. De roovers drongen het personeel in een achterkamer, roofden 4000 roebel en maakten zich daarna uit de voe ten. Een der roovers werd echter op straat in hechtenis genomen. Te Riga hebben weer de noodige moorden en plundo- ringen plaats gehad. De politie heeft 42 personen in hechtenis genomen. Ook te Lodz hebben tal vao arrestaties plaats gehad. De politie heeft een aantal per- soneD, die in een café e&n vergadering hielden, aan den lijve onderzocht. Dertien hunner werden achter slot en grendel gezet, nadat in een kast een mand met bommen en revolvers gevonden was. In verschillende provinoies is het landvolk aan het plunderen en brandstichten ge slagen. Edgar graaf Keyserlingk is op zijn landgoed Grossen in Koerland door acht revolutionnairen van het paard getrokken en onder zulke mishandelingen vermoord, dat zijn lijk volkomen onherkenbaar was. De vermoorde heeft vroeger deelgenomen aan de strafexpedities in Koerland. De diraeteur van het samminarium te Persa s door een jongen man poodgcschoten. In Uskub zijn het station en de straten door militairen afgezet. Het postkantoor werd door de muiters vermeesterd, omdat de directie weigerde een door hen aan den Sultan gericht telegram te verzenden. Een afvaardiging uit de opstandelingen heeft voorstellen om te onderhandelen gedaan. Op raad van den plaatselijken commandant te Uskub, heeft de Sultan amnestie ver leend. De oproerlingen in de buurt van Amoy hebben eenige ambtenaren ver moord en een ambtelijk gebouw in brand gestoken. Zij houden verscheiden dorpen bezet. Een Engelsch eskader heeft bevel gekregen van Japan naar Hongkong te atoomen.De Chineesche overheid verzwijgt

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2