Kerknieuws. Schooinieuws. Rechtszaken. een tqd gaat u geheel alleen in een bordeel om er een meisje uit te halen. Welk een moed, en welk een ijver1 Booze menschen zouden, u ziende, allicht kwade gedachten van u kunnen gaan koesteren, 't Is echter maar gelukkig, dat ik u trof, want nu kunnen we samen nog eens een poging tot redding van dat meisje wagen. Iemand die evenals n een heelen nacht voor znlk eene onderneming over heeft, zal zeker niet op een half uurtje zien. Laat ons dus even onzen leider gaan ophalen, die niet ver van hier posteert, dan kunt u met hem en met de politie overleggen". Mijnheer N. N. bemerkt, dat hij zich „er in" liegt. „O neen, vanavond kan ik niets meer doen", zegt hij zenuwachtig. „Ik ben nu te moe, ik ga naar mijn hotel. Wel te rusten, mijnheer; 'twas me zeer aange naam". „Waar logeert u „In 't hotel Y. Wel te rusten, mijnheer". U is zoo gehaast, mijnheer! Wees wat kalmer, 't Was mij ook zeer aangenaam u te ontmoeten, en om u dit té bewijzen zal ik n vergezellen naar uw hotel. U gaat dan zeker niet meer aan 't dwalen. Wien heb ik de eer te vergezellen?" Mijnheer N. N. raakte heelemaal de kluts kwijt. „Mijn goeie man", roept hy uit, „ga asjeblieft niet mee. Ik kan ik loop ik ik ik loop liever alleen". „Heel bestLoop n dan maar vooruit, ik zal wel volgen". Mynheer N. N. is zich zeer goed bewust, dat hij een bespottelijke figuur slaat, en dat zijn vervolger al zijn leugens doorziet. Maar hij moet het uiterste probeeren en stapt dus het genoemde hotel, dat gelukkig tot twee uur open is, binnen. Hy bestelt een glas bier, en klemt zich nu nog maar vast aan de hoop, dat die vent daarbuiten wel vóóatwee uur weg zal gaan. Hij neemt eene courant op en schijnt weldra in het lezen verdieptmaar als hij na drie kwar tier het blad neerlegt, omdat het uur van sluiten hem dwingt heen te gaan, heeft hij nog geen letter zien staan, want door loopend tooverde zijne fantasi de gedaante van zijn vervolger tusschen zijn oog en de courant. Buiten komende, ziet mijnheer N. N. niemand meer. Met een zucht van verlich ting slaat hij den weg naar zijn huis in, zoo blijde als wit, dat hij den dans heeft weten te ontspringen. Nu moet hij nog een leugen verzinnen om zijne vrouw tevreden te stellen over zijne late thuiskomst, en dan is „Goeden morgen, mijnheer, klinkt het plotseling. „Goeden morgen", antwoordt mijnheer N. N., die alweer schrok, maar haastig doorstapt, na hij bemerkt dat niet de Mid dernachtzending, maar een vreemd persoon hem groette. Maar die vreemde treedt mijnheer N. N. op zij, en vraagt, terwijl hij den schuldige niet aan maar door schijnt te kijken „Een oogenblik, mijnheer! Bordeelloopen en lie gen zijn zonden, die men bij een man met grijze haren niet zoeken zouToch hebt gij n aan beide zonden sohuldig gemaakt. Hoe durft ge dat op uw leeftijd nog wagen Mijnheer N. N. staat met stomheid ge slagen den spreker aan te staren. „En nu moet dat laffe spel van huichelen en liegen uit zijn", gaat deze voort, „of we znllen andere maatregelen nemen. Gij be kent schuld en laat ons zien waar gij woont. Dan spreek ik later nader met u, en daar mee is de zaak voor ditmaal afgeloopea. Ga nu spoedig naar hnis, want uitstel helpt u toch niets; we blijven n volgen tot we weten waar nw adres is." De demon daarbinnen begint mijnheer N. N. weer aan te porren tot verzet. „Bru taal worden", klinkt het, „brutaal worden ontsla je van dien kerel En mijnheer N. N. wordt brutaal. „Ik verkies op straat niet lastig gevallen te worden. Ge moet mij niet langer hinde ren, of ik vervoeg me op 't bureau van politie, en zal u leeren buiten 'n andermans zaken te blijven'', vaart hij nijdig uit. „In dat geval stel ik u voor, dat we maar dadelijk naar 't bureau wandelen", is het antwoord; „want ik herhaal u, dat ik u blijf volgen. Kom maar mee". Maar mynheer N. N. past er wel voor op mee te gaan naar 't bureau. Dan wordt daar de historie ook al bajtend Een oogenblik staat hij nog besluiteloos, maar dan, ziende dat er toch geen ontsnappen mogelijk is, steekt hij wanhopig een sleutel in de deur Tan een vlak bijstaand huis en treedt binnen. Mijnheer N. N. is ontdekt. Een paar dagen later verscheen hy rood van schaamte op 'tburean der Middernacht zending. Daar had eene langdurige samen- spreking plaats. Diep bewogen verliet mijn heer N. N. het bureau en thans verwondert zijne vrouw zich, dat haar man zooveel hui selijker is geworden Gr. W. A. VROEGOP. BuiienlanlsGt) Oterziehl Frankrijk. De staking der zeelieden is thans al gemeen Er vertrekken uit Bordeaux en alle andere zeeplaatsen gaen schepen meer. Alleen Brest, hield 't tot nog too op de been. En de r«gearing, die t.u begint in te zien dat 't geen staking is die tegen de pstroocs, maar t.' geu de rugeering zelvo gnncht, is begirt krachtiger ruaatrpgekn te nemen. Het is ook hier weer een revolutionair verzet dat het kabinet dat zelf zulke re volutionaire elementen bevat, zeer onge legen komen moet. Minister Thomson heeft bereids verteld dat zeer krachtig door den Staat zal worden ingegrepen. En hij voegde er aan toe dat de staking was onbillijk, dewijl de zeelieden vergeleken bij andere arbeidersgroepen in een bevoorrechte po sitie verkeeren. Dat kan wat worden. Engeland. Vrijdagavond heeft lordMilner te York een rede gehouden op een liberaal-unio nistische vergadering, waar hij de politiek der regeericg ten opzichte van Zuid- Afrika als in hooge mate voor het land verderfelijk kenschetste. Hij noemde de toekomst van Zuid-Afrika schrik-aan j agend tengevolge der liberale regeering en het feit dat veel te vroeg aan de oude Boeren republieken een grondwet is gegeven. Dit werd door hem gekenschetst als „political folly". Het Hollandsche element had daar door een ruggesteun gekregen van zeer groote waarde. De met Botha gewisselde beleefdheden deden dat thans wel wat al te zeer uit het oog verliezer, en boven dien wftt bewijst dat Botha's woorden, die Milner niet wantrouwde,geheel en al uiting zyn van der Bo°ren wenschen. De Boeren nu vertrouwt Milner allerminst. Ook de preferentiequaestie werd door Milner aan geroerd. In die richting moest, betoogde hy, naar versterking der Rykseenheid worden gezocht. Duitschland. Vrijdag zijn in Beieren de verkiezingen voor den Landdag gehouden. De socialisten die in den ouden Landdag twaalf zetels hadden, hebben er dank zy mede de hulp van het centrum thans acht bij ge wonnen, zoo b v. in Kaiserlautern waar de leiders van 't centrum de kiezers vry lieten, „mits zy niet den caudidaat van 't liberale bloc kozen". Müachen vaardigt 3 liberalen, 1 demo craat en 8 sociaal-demoeraten af, Neuren berg 4 soc.-democraten en 2 vrijzinnigen. De liberale pastoer Grandinger is ook ge kozen ondanks alle pogingen van 't centrum en de brieven van den aartsbisschop van Bamberg. Hy had een meerderheid van 1200 stemmen en genoot een ovatie,waarbij hy natuurlijk het woord voerde. Gekozen werden 163 leden, terwijl de oude Landdag in theorie 159 leden telde, maar voor twee districten de verkiezing niet tot stand kwam. In de plaats van het vroegere indirecte kiesrecht is thans een stelsel van directe verkiezing gekomen, dat den candidaat die met minstens 80 pCt. der stemmen het hoogste stemmenaantal be haalt, verkozen verklaart. De verhouding zal worden centrum 99 (vroeger 102), liberalen 25 (23), vrije ver- eeniging 19 (20), soc.-democraten 20 (12). De leiders der partijen werden allen her kozen, behalve Geiger, de voorzitter der liberale fractie, dia verslagen werd door een sociaal-democraat. Het centrvm behoudt derhalve zijne meerderheid van ongeveer twee derden. Oostenrijk—Hongarije. Dit land blijft een roerig land, niettegen staande de radicale oppositie er thans haar beste mannen aan het roer ziet. In ons vorig overzicht gewaagden wij van een reeks bepalingen door de Hon- gaarsche regeerÏDg voorgesteld, de z.g. „waarborgen der constitutie". Maar die waarborgen zijn eigenlijk een wijziging der constitutie. Maar wat geeft men daar in dat revolutionaire land om. Het is dan ook te begrijpen dat zij nog altijd niet door koning Frans Jozef zijn goedgekeurd. Het mag opmerkelijk heeten dat de bladen van Audrassy en Kossuth Vrijdag zeer pessimistische beschouwingen wijdden aan deze quaestie en de vrees uitten, dat de moeilijkheid die in dit opzicht bestaat geen plaats zou laten voor een jubileums feest stemming als 8 Juni de dag zal worden herdacht dat Frans Jozef werd gekroond in 1867 als koning van Hongarije. Er liep reeds een geruoht dat van de beloofde komst van den koning naar Pest niets komen zou. Een latere en meer waarschijn lijke lezing zegt dat het bezoek tot enkele dagen zal worden beperkt. Door dit alles zijn de gemoederen zeer opgewonden. Het feit dat graaf Andrassy openlijk sprak over de mogelijkheid van een crisis doet wel zien dat de politieke toestand ernstig is. Van de 106 mandaten waarom in Galicië gestreden wordt zijn thans 80 definitief toegewezen. Gekozen zijn 14 conservatie ven, 2 demooraten, 13 nationaal-demooraten, 3 vooruit8trevend-democraten, 4 sociaal democraten, 14 leden der Poolsehe volks partij, 9 vaa het Poolsehe centrum, 8 der Ukrainsche panïj, 2 oud-Roethenen, 4 radicaal-RoeihencD, 2 zionisten, 4 wilden en 1 Roetheensch socialist. China De opstand is nog niet gedempt. Kei zerlijke troepen geraakten tusschen Amoy en Swatow slaags met de rebellen. De verliezen bedroea-m 7 0 man. De opstan delingen trokken terug, maar men ver wacht dat zij hun beweging zullen herbe ginnen waumer de troepen worden teruggetrokken. De rebellen zijn goed georganiseerd maar slecht bewapend, zij plunderen «niet. De vreemdelingen zijn ongedeerd. De oorzaak van het uitbreken van den op-tand is het feit dat geen rijstmeel we.rd verdeeld door de autori teiten iu het door hongersnood geteisterde district. De e'ad G»>aoghen(?) op dertig mijlen afstand van Am y is vernield. De bewoner» komen naar Amoy, Beroepen te Wezep F. F. J. v. dPlassohe te Jaarsveld. Aangenomen naar Wilsum door J. P. v. Leusden cand. te Utrecht. Bedankt voor Vlieland door J. H. Oter- doom cand. te Bellingwolde. Geref. Kerken. Aangenomen naar Hoogeveen door R. Zijlstra te Driesum. Omtrent wijlen ds. Tris, over wien ook wij dezer dagen een en ander gemeld hebben, lezen wij in De Nederlander dat hij gestudeerd heeft te Arnhem (dus bij nu wijlen prof. Brummelkamp) en in de ohr. afgescheiden kerk te Gouda in 1845 als predikant is bevestigd geweest, doch spoedig daarop naar Amerika is vertrokken, waar hij van 1851'54 predikant was bij de Holl. geref. gemeente. Geref. Gemeente. Beroepen te Opheusdeu A. Janse te Barneveld. De heer J. A. Rosier, geboren te Zierik- zee, thans hoofd der St. Vincentiusschoolop de Bloemgracht te Amsterdam, vierde Zaterdag zijn 25-jarig jubileum als onder wijzer bij het bijzonder onderwijs. Het ontbrak hem niet aan blijken van belaug- stelling. Te Leiden is geslaagd voor het examen volgens artikel 135 der Wet op het Hooger Onderwijs, de heer J. A. Sauer. UIT DE PROVINCIE. Goes. Tegen 52 ingedeelden bij de brandweer is proces-verbaal opgemaakt, wegens het mankeeren bij den brand van de houtzagerij „La Vitesse" alhier. Goes. Zaternamiddag werd door Pieier Houtenaarde een jonge zwaan, in de Westvest met een steen moedwillig dood gegooid. De agent van politie De Korte, die juist per fiets daar ter plaatse passeerde, maakte proces-verbaal tegen dezen kwa jongen op, die zich voor dat feit (strafbaar gesteld door art. 350 W. v. S waarschijn lijk voor de rechtbank zai moeten verant woorden. Ellewoudsdijk. Door de ruime bij dragen die wij nier in onze gemeente van den ambachtsheer gekregen hebben, is alhier een fonds gesticht onder den naam van het vrouwe F. W. D. C. A. van Hattum van EllewoudsdijkPrumersfonds met het doel om van de rente aan arme ingezetenen die ziek en zwak zijn voedzame middelen te verstrekken, op de wijze zooals mevrouw Van Hattum dit in haar leven alhier deed. Aan het hoofd van het fonds staan volgens de acte van stichting de burgemeester en de predikant terwijl burgerlijk armbestuur en diaconie elk een medebestuurder kiezen. Deze vier kiezen weer een vijfde. Het fonds kan nimmer ontbonden worden. Krabbendijke. Tijdens een hevig on- weder dat Zaterdag boven deze gemeente woedde, viel, ofwel werd door den bliksem de zoon van Westveer midden op het dorp tegen den grond geslagen. Toen hij eenige oogenblikken nadien opstond voelde hij hevige pijnen in den linkerschouder, zoodat geneeskundige hulp werd ingeroepen welke een vermoedelijke ontwrichting constateerde. Schore. Zaterdagnacht half 12 had de heer L Koole van Kruiningen die met dr. Kolff van Oisterwijk nog te Sohore moest zijn met het keeren van zijn landauer het ongeluk door het tekort draaien met voornoemd rijtuig te kantelen. Het ongeluk liep in zoo ver goed af alhoewel dhr. F. van Kogelenberg van Sehore die den docter was gaan uiinoodigen meda op den bok gezeten er afviel en tusschen paard en rijtuig zat zich nogal erg bezeerde, met een ingedrukte lantaarn konden koetsier en dokter huiswaarts keeren. Vlissingen. Hedenmorgen is de 20- jarige werkman, J. v. d. M. genaamd, in net ruim van het in aanbouw zynd stoom schip „Kawi" gevallen. De ongelukkige kreeg een hersenschudding en overleed kort daarop. Vlissingen. Twee personen die zich hadden verstopt aan boord 7an het stoom schip „Finland" van de „Red Star Line", die gratis de reis naar New-York wilden mede maken, zijn Zaterdag hier aan wal gebracht. 's-Gravenpolder. Vrijdag vergaderden alhier ingelanden van het waterschap Ooster-Zicake. De rekeniug 1906/07 werd goedgekeurd met een goed slot van f45,185. De begrooting 1907/08 werd vastgesteld op f421,635 in ontvang eu aitgaaf en het dijkgeschot bepaald op 14 per H.A. De rekening van Middel-Zwake sloot met een bate vau f296,63; terwijl de begrooting werd geraamd op f818.435, met een sluitpost van f 186,95° en de polderlasten werden bepaald op f 1.50 per H.A. Inzake het adres van de Vereetnging van Burgemeesters en Secretarissen in Zuid en Noord-Beveland werd door beide water schappen, in zoover adhaesie betuigd dat in het reglement strengere bepalingen worden wenscbelijk geacht wat betreft bet berijden der voetpaden en het schoen maken der wielen van de wagens bij het berijden van kuaslwegen. De liberale oundidaten voor de Provinciale Staten in het distriot Hulst zijn de heeren mr. J. Adriaanse te Mid delburg, Ph. J. van Dixhoorn te Ax I, J. Vogelvanger, Hulsten A. Wolfert te Hot k. lerseke Gisteren, Zondag, is alhier eon afdeeling van de 8. D A. P. opgericht, met de heer J. Oseewaarde als voorzitter. lerseke. Een zeldzame vangst. Zaterdag namiddag werden alhier in een oesterput ruim 200 goepen gevangen. Riiland-Bath. Benoemd tot agent van politie te Breda de heer Jan Griep Pz. alhier. Rilland-Bath. De kolenvereenigiDg „De Vrijheid" alhier, hield Vrydag de gewone Mei vergadering. Deze vergadering was van te meer gewicht omdat het dien dag juist 20 jaar geleden was, dat de vereeniging bestond. Dit feit werd dan ook eenigszins feestelijk herdacht. De voorzitier dhr. G. Windhorst was dan ook het eenige bestuurslid dat vanaf de op richting tot heden als zoodanig fungeerde. Aan de beurt van aftreding waren de heeren Jac. Korstanje, P. de Hamer en W. Griep, respectievelijk als vice-voor- zittor, secretaris en commissaris. Voor de eerste vacature kwamen in her stemming de heeren M. Nieuwenhuijse en W. Griep. De laatste wenschte tegen over de aftredende niet in aanmerking te komen, welk voorbeeld door de eerste werd gevolgd. Dhr. J. Korstanje werd toen herkozen. Tot commissaris werd herkozen dhr. W. Griep met 30 van de 41 stemmen en tot secretaris iu de plaats van dhr. P. de Hamer die niet meer in aanmerking wensehte te komen dhr. M. Nieuwenhuijse, hoofd der school, met 23 stemmen. Breedvoerig werd het vervoer der kolen per wagen of per schip be sproken, het resultaat was dat met meer derheid van stemmen besloten werd per wagen te bestellen. Rilland-Bath. Tot onderbrandmeester werd door B. en W. in de plaats van den heer J. van Boven benoemd de heer Cor nells van Boven, mede aanbevolen was de heer M. van Liere. Hoedekenskerke. By het onweder dat Zaterdagmorgen in de vroegte over deze gemeente losbrak is de bliksem nabij de hofstede „Ons Genoegen" aan den grint weg naar 's-Gravenpolder in 4 telefoon palen geslagen. Een dezer werd geheel gespleten, van de anderen werden de splin ters afgeslagen. Wissenkerke. Op 1 Juni j.l. was het voor de openbare school ip de dorpskom alhier een gewichtige dag. Toen toch was het 25 jaar geleden dat het geacht hoofd dier school, de heer T. C. Swenne, als zoo danig in bel rekking trad. Dat die dag niet onopgemerkt zou voorbijgaan, viel uit ver schillende versieringen en vooral door het uitsteken der schoolvlag wel te bespeuren. Men wenschte daarbij echter acht te slaan op het leed dat het gezin van den betrokken jubilaris in de laatste tijden had onder vonden. Daarom werd voorgenomen zich enkel tot een schoolfeestje te bepalen, zon der uit te sluiten de gelegenheid dat ook ouderen van hunne belangstelling daarby blijk gaven. Zoo was dan j.l. Zaterdag die gewichtige dag aangebroken en zag men in afwyking van ardere Zaterdagen, de kin deren zich schoolwaarts spoeden, waar zij hunne plaatsen, in het daarvoor bestemde door de zorg van het schoolpersoneel ver sierde en met groen en bloemen behangen schoollokaal innamen. Daartoe uitgenoo- digd traden te tien uur de jubilaris met echtgenoote en de meer dan SÜ-jarige vader van eerstgenoemde binnen. Aan ieder hun ner werden de in zilver gedrukte gelegen heidsliederen op daarbij passend papier, benevens een keurig bloemboquet aan des jubelaris' echtgenoote aangeboden door eenige kinderen. Onmiddellijk daarop werd onder leiding van de onderwijzeres, mej. Van der Wiele, door de schoolkinderen het welkomstlied voor den jubilaris aange heven. Nadat intusschen ook de overige familie was binnengekomen en allen hadden plaats genomen, werd door den len onder wijzer, de heer Verhulst, in een treffende aanspraak don jubilaris namens personeel en leerlingen toegesproken en met dezen herinneringsdag geluk gewenscht. Daarop volgde na toespraak door de leerlinge Betsy van der Heijde de aanbieding van het ge schenk der schoolkinderen door den leer ling Adriaan Kramer Lz. Dat geschenk bestond uit een met zilver waarin toepasse lijke inscriptie gemonteerde Swan-vulpen in luxe é'ui en een modern massief eiken houten album-etagère. Nog onder den indruk van eerstgemelde aanspraak, die ook zichtbaar den omstanders aandeed, kostte het den jubilaris moeite zyn dank daarvoor en voor deze blijken van kinder lijke toegenegenheid uit te brengen. Het zingen van een paar opgewekte versjes bracht echter weer opgeruimder stomming en daarvan werd door den heer C. Flipse, als woordvoerder der aanwezige commissie optredende voor personeel, oud-leerlingen, ouders en belangstellenden in dezen feest dag, gebruik gemaakt om met een passende toespraak namens die allen den jubelaris geluk te wenschen met aanbieding, alsblyk van waardeering, van een in modernen stijl gemaakte eiken boekenkast. In welgekozen woorden uitte den jubilaris voor alles thans zijnen dank. Ten slotte deelde hij daarbij mede dat zijne vrouw verlof vroeg de kinderen thans te mogen tracteeren. Dat zulks bij de kleinen in goede aarde viel bewees hun applaus en weldra zaten allen te smullen aan koekjes en ohooolade. Eenigen tijd later trad het ooilege van Burgemeester en Wethouders vergezeld van den secretaris binnen en werd den jubilaris bij monde van den Burgemeester gecomplimenteerd en in kennis gesteld met een in beginsel genomen besluit van den cemeenteraad om nameDS de gemeente, den jubilaris, als blijk van waardeering, een geschenk in couvert aan te bieden. De jubilaris dankte het college en den secre taris voor hunne vriendelijke belangstelling en aanvaardde het heni aangeboden ge schenk met verzoek tot het overbrengen van zijn voorloopigen dank aan den Raad. Ten slotte werd door den heer C. N. van der Heijde, lid der vorengemelde com missie onder aanbieding van eeD album der medewerkers tol het aanbieden der eerst genoemde geschenken, de gevoelens en wenschen dier oommissie en hare oom- mitenten ten opzichte van den jubilaris en zijn gezin vertolkt. Nog een danklied der kinderen voor de genoten traktatie en hiermede werd het tot huldigingsfeest uit gedijde schoolfeest beëindigd. Op uitnoodiging van den jubilaris ver gezelden de commissieleden hem huiswaarts ook B. eu W. vervoegden zich daar later ten zijnen huize en werd het gesprokene Met een dronk bezegeld. In den namiddag vervoegden zich daar ook afgevaardigden van oollegas, oud-eol- legas en onderwijzers in en buiten ons eiland en boden bij monde van den heer A. Heule, hoofd der school te Kamperland, den jubilaris een prachtige gemonteerde massief eikenhouten kleerstanderd aan, ook daarbij werd onder gul onlgaal menig hartelijk woord vau weerskanten gesproken. Ook van zijne kinderen en betrekkingen ontving de jubilaris een souvenir aan dezen dag in den vorm van een couvert, zilveren asohbak en wijnglas met zilvereD voet, alles met inscripties. Bovendien kwamen een stroom van kaartjes en brieven, zoowel van uit als van buiten de gemeente en het eiland. Met recht mag dus worden verwaoht dat deze dag aan den daarop meermalen geuitten weasoh zal beantwoorden van te zijn een vriendelijke heldere herinnerings dag voor jubilaris en gezin. GARNIZOENEN. Bij koninklijk besluit is, onder toeken ning van pensioen bedragende 1813 's jaars, met ingang van 16 Juni a.s. eso eervol ontslag verleend aan den kapitein H. A. Zegers van het 3e regiment infanterie. Met ingang vail dienzelfden datum is boven genoemde kapitein in diezelfden rang be noemd bij het reserve-personeel der land macht. De officier van Gezondheid 2e klasre dr. G. W. Boland, van het 3e regiment infanterie is, met iDgaug van 1 November a.s., overgeplaatst bij het militair hospitaal te 's-Gravenhage. De sergeaDt-fourier Grondelle zal den 6 dezer te Vlissingen worden gedetacheerd voor het verrichten van den dienst als sergeant-majoor-adminislrateur, terwijl de sergeant Andrea? alsdan den dienst van sergeant-fourier in zijn plaats zal verrichten. Kantongerecht te Middelburg. Zaterdag zijn veroordeeld wegens nachtrumoer; P. d. S., P. L. L. V., Vlissingen, tot f2 b. s. 2 d. h.overtreding jachtwetP. H., Middelburg, tot 7 dagen h. niet verbeurdver klaring van het geweer, bevel tot uitlevering of betaling der waarde ad f 5 s. 3 d. h.het niet zorg dragen om te betetten dat de hond, die men bij zich heelt, wild opspoort in het veld H. M., Oostkapelle, tot f3 b. s. 2 d. h. het zoeken naar eieren van waterwild en kie vitten in AprilW. F. G., Middelburg, tot f 1 b. s. I d. h.W. T., Middelburg, tot 3 X f0.50 b. s. 1 d. h. iedere b.J. B., Grijpskerke, tot 2 X f 1 b. s. 1 d. h. iedere b., A. B., Mid delburg, tot f2 b. s. 2 d. h.J. V., Koudekerke, tot f 3 b. s. 2 d. h.overtreding leerplichtwet F. X. R., A. L., A. L., Vlissingen, tot f 3 b. s. 2 d. h.overtreding drankwetJ. d. J., Middelburg, tot f 1 b. s. 1 d. b.het gebruiken van een hondenkar die niet is voorzien van steunselsA. d. W., Middelburg, tot f 0.50 b. s. tuchtschoolstraf voor 1 weekA. L., Oost en West-Souburg, tot f 1 b. s. 1 d. h.rijden met een rijwiel zonder lichtW. L., Vlissingen, G. P., Koudekerke, G. J. Grijpskerke, tot f 1 b. s. 1 d. h.rijden met een voertuig niet voorzien van eene lichtuitstralende lantaarn L. d. V., Middelburg, tot f 0.5O b. s. 1 d. h. rijden met een middel van vervoer over een wandelweg: J. B., Middelburg, tot ƒ0.50 b.s. 1 d. h.het vastmaken van een dier aan een lantaarnpaal op de straatM. P. d. V., Middel burg, tot fo.50 b. s. 1 d. h.het niet strooien of doen strooien van ascli of zand op de straat bij gladheid door sneeuwP. D., L. v. A., Middelburg, tot ft b. s. 1 d. h., A. C. Z,, Middelburg, tot 2 X f 1 b. s. 1 d. h. iedere b.als marskramer zijne waren te koop aan bieden zonder hiervan kennis te hebben ge geven A. B,., wed. J. C., zonder bekende woon- of verblijfplaats, tot f 0.50 b. s. 1 d. h.C. R., zonder bekende woon- of verblijfplaats, tot f 1 b. s. 1 d. h.het invoeren van vee zonder dat vóór de keuring de lever, de milt en de baarmoeder aanwezig zijn A. F., Middelburg, tót f 3 b. s. 2 d. h.en wegens dronkenschap C. R., Middelburg, A. v. R.,J. v. B., Vlissingen, J. M., Dordrecht, tot f 2 b. s. 2 d. h.,J. C. S., Middelburg, P. d. N., K. A. d. B., Vlissingen, tot f 5 b. s. 3 d. h., J, M. Nieuw en St. Joosland tot 2 X f 5 b. s. 3 d. h. iedere b., J. v. Z., Middelburg, W. L., Vlissingen, tot 2 dagen h., J. d. N., Arnemuiden, tot 3 dagen h., A. R., Vlissingen, tot 14 dagen h. Vrij gesproken zijn1, d. K., W. M., Westkapelle, beklaagd van het rijden met een bespannen voertuig op een kunstweg beladen met eene vracht van meer dan 650 kilogram gedurende den tijd dat zulks was verboden. De rechtbank te Utrecht veroor deelde den gewezen notaris Vos te Amers foort tot vijf jaren gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. Zij ver klaarde bekl. sohuldig aan diefstal door middel van valsohe sleutelsaan 8 mis drijven van verduistering, gepleegd als ambtenaar 2 misdrijven van verduistering als bewindvoerder5 misdrijven van va'soh- heid in geschrifte8 misdrijven van valsoh- heid in authentieke akten 5 misdrijven van gebruikmaking van een valsoh ge-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2