Mi m Bamos'Éuses ATTENTIE L J opbergen van Rijwielen Engelsche Rijwielen, ikujktw W. DE SCHBIJVER, Seisweg. Aanbestedingen. Verbeterde Singer-Naalmaebine, Zaterdag, ten 25 Mei 1907. Soiled adres Twee Kalfvaarzen Openbare Aanbesteding Met bet plaatsen van standbeelden laatste berichten. Telegrafisch Weerb richt. AdwartentiSn. groote sorteering wit, zwart en gekleurd,. Firma Wed. J G. HEiJKAM- GOES. MASSEE. VERKOOPING te POORTVLIET. openbaar verkoopen: Een nieuwe 2-persoons a® TILBURY, verschillende soorten van droog Olmen en Esschenhout, eene partij eiken gekloven Spaakhout, alles geschikt voor Wagenmakerswerk, Brand hout en hetgeen meer zal worden geveild. het maken van een nieuw steiger, lang 40 M., en het herstellen van het bestaande steiger. Afbreken van een Landbouw- schuur; en het opbouwen van een nieuwe. ti DE LlüiEEIlil STOOM-METAALSLIJPERIJ, Nikkek Verkoop-, Verhuur- en EmaiSleer-Inrichting. i» kerauitruatingjZooala draagbare eleotrisehe lampen, hefboomen, tangen, vijlen, boren, enz. Het voornaamste der uitrusting was evenwel een acetyleenlamp van bijzonder samenstel. Deze lamp moest dienen en heeft gediend voor de uitsmelting van het slot der brand kast, wat, met een vlam van 3000 graden warmte-ontwikkeling, gemakkelijk moet gegaan zijn. De ramen van het kantoor lokaal waren eerst zoodanig behangen, dat buiten geen licht gezien kon worden en de heeren werkten onder en achter een soort van loge van dekens. De stalen plaat van het veiligheidsslot werd afgesmolten, toen kon het slot uit elkaar genomen en do brandkast geopend worden. Met de acetyleenlamp werden verschillende af- deelingen opengemaakt en zoo kwamen de dieven in 't bezit van 60,000 fr. aan effecten, 19,614 fr. aan buitenlandsch en Belgisch geld en 20,000 fr. aan Belgische bankbiljetten. Zelfs een zak met nikkelen pasmunt werd niet versmaad. Vier unr ongeveer moeten de lui gewerkt hebben en om 5.22 Woensdagmorgen vertrokken de Duitschers m&t zware koffers naar Ootende terwijl Lagasse om 5.20 vertrok meteen kaartje naar Mechelen. Om acht uur ont dekte de werkvrouw, die de kantoren schoonmaakt, den diefstal, doordat zij het slot niet kon openkrjjgen. Onmiddellijk is overal heen getelegrapheerd en getelepho- neerd. De signalementen der inbrekers zijn verspreid,de nummers der gestolen effecten z\jn bekend gemaakt, maar men is nog niets verder, alle ondervragingen en ter reinopnemingen ten spijt. Sedert jaren wordt Parijs overdag en 's nachts onveilig gemaakt door brutale dieven, inbrekers, moordenaars, enz., Apachen" genaamd, die niet alleen dief stallen plegen, maar ook door moorden enkele buitenwijken onveilig maken. Een dier brutale misdadigers, de hoofdman Lekonté, stond dezer dagen voor de recht bank tereoht. Hij had een ander opper hoofd, Poly, vermoord, daar deze bij de politie een der medeplichtigen had aange geven. De beklaagde is, wat men noemt, een intelligente jongen. Ja, zijn „vak" heeft hem zelfs tot dichter gemaakt en hij heeft de „Marseillaise der Apachen" gemaakt. In een strophe van dit lied heet het„Onze voorvaderen hebben de Bastille bestormd. Vernielen wij de gevangenissen en politie- bureaux. Apaohen, op, wreken wij ons op wilde, onbeteugelde wijze." Het refrein luidt: „Wapent u, gij slimme dieven, gij verstootenenHij zong zijn liederen in een kroeg, tot groot genoegen zijner spits broeders en anderen. De beklaagde is 22 jaar oudzijn gelaat is bleek, zijn haar sterk gepomadeerd, zijn oogen rollen onheil spellend en zijn neus is als die van een bulldog. Het verhoor van den gevaarlijken man was een ware orgie van oynismeen onbeschaamdheid, zoodat de president de grootste moeite had rustig te blijven. Le- bonté loochende natuurlijk eerst alles, daar hij nog steeds hoopte, dat de getuigen uit augst voor hem niets zouden durven zeggen. Toen hij echter zag, dat zijn spel verloren was, toonde hij de grootste onver schilligheid. Niemand durfde getuigen, niemand wilde iets van den moord weten, niemand wat gezien hebben. De moord geschiedde in een oafé. Al leen Esther Samuel, de verloofde van den doodgeschoten Apache, had den moord aangezien met een revolver in de hand. Maar voor de rechtbank sprak zij met sidderende stem haar beweringen van vroe ger tegen. Ja, zelfs de commissaris van politie, die den dader arresteerde, wierp bij het afleggen van zijn getuigenis af en toe schuwe blikken naar den beklaagde. „Gjj hebt aan alle getuigen dreigbrieven ge schreven P" vroeg de president. „Natuur lijk, zoo iets moet men tooh vóór het proces doen Daaruit is het te laat 1" Nu ontkende Lebonté niet meer. „Hoeveel schoten hebt gij op uw slaohtoffer gelost „Och, dat is hetzelfde. De kerel kon tooh niet zooveel kogels in zijn lichaam krijgen, als hij verdiend had. Hij heeft minstens zeven moorden op zijn geweten". Toen het verhoor geëindigd was, zeide de be klaagde met oynisohe onverschilligheid „Nu moet ik zeker 20 jaar brommen „Hoe komt u aau 20 jaar?" vroeg de president. Hetantwoord luidde „Zooveel krijgt men tooh voor zooiets?" Maar hij had zioh vergist. De gezworenen veroor deelden hem tot levenslangen d wangarbeid. Met de grootste onverschilligheid trok hij de sohouders op en toen hij weggevoerd werd, wendde hij zioh nog eens tot den commissaris van politie en zeide„Wij ontmoeten elkaar later nog wel eens, mijn heer de commissaris Brandstichtingen. Verleden week is te Haaltert, bjj Oudenaarde, in de wijk „Bril" eene pachthoeve vernield met drie andere huizen. Niets kon gered worden. Zondagnacht zijn weer twee huizen afge brand, ditmaal in de wijk „Katje". Maan dagnacht is er brand ontstaan in eene woning op den „Bril". Het huis en drie aanpalende gebouwen werden vernield. Toen een der blusschers naar huis keerde, vond hij zjjn eigene woning in laaie vlam staan. Denzelfden nacht zijn de stallen van Van Frachem, brouwer aan de statie, in de W\jk „Ter joden" afgebrand. Nog altijd den zelfden nacht is de woning van Prosper Schuurlinck afgebrand. Alles bleef in de vlammen. Iedereen is ten zeerste ongerust. Niemand durft gaan slapen. Het lijdt geen twijfel dat er hier kwaadwilligheid in het *P#1 H. v. Antw. vöör de vorsten van Oranje, ta Berlijn, wordt een begin gemaakt op het terras in den tuin van het koninklijk paleis. Tijdens de examens in de militair- geneeskundige academie te Petersburg zijn gisteren een paar gezakte studenten de ge hoorzaal binnen gedrongen, om een stin kende vloeistof op den vloer uit te gieten en de voortzetting van de examens te ver hinderen. De minister van oorlog heeft daarop last gegeven, de academie tot het najaar te sluiten en alleen de examens voor den laat8ten cursus door te laten gaan. In Tsernowitz zijn bij gelegenheid van de Oostenrijksche verkiezingen op stootjes geweest. Het gepeupel gooide in alle huizen van sommige straten de ruiten in. De sociaal-democratische partij had voor den verkiezingsdag de algemeene sta king geproclameerd. De bladen verschenen niet, de trammen reden niet en tegen den avond werd de stemming zoo weelderig, dat men de huizen begon te bombardeeren. De politie chargeerde herhaaldelijk met de blanke wapens. In Napels het klassieke land van de Camorra (een zeer gevaarlijke geheime corporatie tot het doen van wraaknemin gen) is een moord gepleegd, die zelfs bij de aan moorden tamelijk gewoon geraakte bevolking de grootste ontsteltenis heeft teweeggebracht. De vijftigjarige Annun- ziata Longobardi, die door handenarbeid in haar karig onderhoud voorzag, is met een diepe wonde in de slapen, in haar woning gevonden en stierf nog denzelfden nacht zonder weer tol bewustzijn te zijn gekomen. Bij geneeskundig onderzoek is gebleken dat de dood het gevolg is ge weest van een messteek in het hart. Een met grooten ijver ingesteld onderzoek door de rechterlijke macht leidde tot de arres tatie van een 19-jarigen boef die om eenige oenten een moord had gepleegd, en nog meer moorden op zijn geweten bleek te hebben. Onbaatzuchtig. Voor eenigen tijd verscheen bij een der ■bekendste ministers een wonderschoone vrouw, die met haar liefsten glimlach op het gezicht den minister verzocht by moge lijke bevordering onder het personeel aan het ministerie ook eens aan haar man den heer X. te denken. Bjj de eerte de beste gelegenheid werd de heer X. bevorderd en toen de minister hem kort daarop ont moette, vroeg deze als beschaafd man ook naar de vrouw van den ambtenaar. „Mijn vrouw? Maar exoellentie, ik ben nooit ge huwd geweest". De minister vertelde, waaruit zijn belangstelling voor de vrouw van een zijner ambtenaren voortsproot,maar tot nog toe is 't hem niet mogen gelukken er achter te komen, wie de onbaatzuchtige dame geweest is. Gisteren zijn een groote menigte Perzische vronwen het parlement te Tehe ran binnengedrongen, waar zij groote herrie maakten. De voorzitter liet ze door de politie verjagen. Uit Menrs wordt geschreven dat de strijd van de landbouwers tegen devleesch- prjjzen van de slagers steeds krachtiger gevoerd wordt. In de gemeente Osoy zijn ten gevolge van de mededinging die de boeren den spekslagers aandoeD, de prjjzen van varkensvleeseh van 80 pf. op 50 pf. ge daald. In Rheiberg zullen de landbouwers een coöperatieve slagerij oprichten. De Etna wierp gisteren een dikke wolk van rook en asoh op, maar de Strom- boli was rustiger geworden. Be tragedie van een Japansch millionair. Onder zeldzame omstandigheden is een rijk koopman, Satamoto geheeten, uit Osaka verdwenen. De milliónnair zou juist gaan trouwen met een twintigjarig meisje. Twee en twintig jaar geleden huwde Satamoto, die thans 42 jaar is maar na de geboorte van een dochter geraakte hij met zijn vrouw in onmin en verliet haar. Hij trok toen naar een noordelijker provincie, waar hij een zaak begon. De man was buitengewoon geluk kig in zijn zaken en werd zelfs millionair. Zijn vrouw stierf twee jaren na zijn vertrek, en zijn kleine dochter werd verder opgevoed door een familie te Osaka. Eenige maanden geleden trok Samato zich uit zijn zaken terug en keerde terug naar zijn geboorteland, waar hij rustig wilde leven. Te Osaka leerde hij de familie kennen, die zijn doohtertje had aangeno men. Hij werd verliefd op het meisje en besloot haar te huwen. Het meisje had haar jawoord gegeven en het huwelijk zou enkele weken later voltrokken worden. Maar toen kwam hij op eenmaal te weten dat zijn bruid zijn eigen doehter was, die bij twintig jaar geleden in den steek had gelaten. Spoedig daarop was hij uit Osaka verdwenen, hij heeft evenwel zijn doehter een aardig kapitaaltje nagelaten. Woensdag 22 Mei. Middelburg, prov. bestuur 11 uur het maken van kopsteigers, los- en laad- steigers en bijkomende werken in de tram- weghavens aan hetZijpe. Raming f16500. 's-Gravenhage. Bij kon. besluit be noemd tot ambtenaar bij het openbaar ministerie bij de kantongerechten te Tiel, voor de kantons Zalt-Bommel, Druten en Vianen, standplaats Tiel, mr. J. L- Nysingh, thans ambtenaar van het O. M, bij het kantongerecht te Zierikzee, iloop Verkosplngsa, ent Middelburg. Donderdag werd door not. Verhulst publiek geveild lo. een huis en magazijn Korte Delft. Hoogste bod f 45322o. een gebouw (meubelfabriek) waarin gasmotor en maehineriën achter perceel 1. Hoogste bod f1728; 3o. een pakhuis bij de Pauwpoort. Hoogste bod f649. Massa lo.3o. f6909. Opgehouden op f 10000. 4o. een winkelhuis met boven woning hoek Sohuitvlolsfraat en Rotler- damsche Kade. Hoogste bod f3500. Op gehouden op f3700 5o. een huis (barbiers- afiai re) Sehuitvlotstraat. Hoogste bod f 2446. Opgehouden op f2500. Cortgene. Besteding onderhond Anna- polder. Raming f142!,78. Inschrijvers: L M. Geluk, Tholen, f 1353 J. de Brea, Neuzen, f 1477 Jacs. Jansen, id., f 1481 J. de Jonge, Middelburg, f149 j enH. J. Keulemans, id., f 1500. Gegund aan Geluk. marktberichten, VLISSINGEN, 17 Mei 1907. Boter fl,05 i'1,15 per '/2 K.G. Eieren f 3,60 a f3,80 per 104 stuks. THOLEN, 17 Mei 1907. Tarwe f 8,50 a f 9,50 Haver f 0, st f 0,Karwij f a fRogge f0, f 0,Wintergerstf 0.f 0. Bruine Boonen f 8,f 8,50Witte Boouen f k f Kleine Erwten t 0,k f 0,Kroonerwten f0,A f0, Aardappelen f2,25 it f2,50; en Ajuin f0,— f0,— per 100 K.G. per 50 K.G. Waar 't er niet bijstaat is de prijs per H.L. Eieren f 3,per 100 stuks. Boter f0,55 per K.G. ZIERIKZEE, 16 Mei 1907. Boter f 0,475 a f 0,60 per pood. Kipeieren f0,55 a f0,85 de 25 stuks. Kleine eieren f 0,f 0,de 25 stuks. Eendeieren f 1,12s a f 0,de 25 stuks. li URGE RL 1JKE 81'AH IK Van 15—17 Mei. MIDDELBURG. Ondertrouwd: G. J. v. Ad richer:) Boogaert, 31 j. jm. en R J. C. Boogaert, 21 j. jd.W. J. Markusse, 22 j. jm. en A. M. Stappers, 22 j. jd.J. C. v. d. Harst, 24 j. jm. en H. J. de Weerd, 24 j. jd.A. v. Belzen, 28 j. jm. en M. F. Sinke, 28 j. jd. H. J. Frederiks, 24 j. jm. en E. Joziasse, 22 j jd.J. J. Burgs, 32 j. jm. en J. de Sohutter, 26 j. jd. Getrouwd: W. Daniëlse, 30 j. jm. en L. Wisse, 28 j. jd.A. P. Lorier, 27 j. jm. en S. Tromp, 26 j. jd.L. Tavenier, 27 j. jm. en M. Lahr, 24 j. jd. Bevallen: J. Okhuijsen geb. v. d. Berg, z. Overleden: I. Brouwer, 69 j.,ongeh., z.E. Jansen, 2 m., z. GOES. Ondertrouwd: 13, Hypolite Staal, 27 j. jm. te Amsterdam en Adriana Blaokstone, 27 j. jd. te Goes, onlangs te Hoedekenskerke15, Jan Geluk, 52 j. wedur. van Franeina Goedhart, en Cor nelia Hengstmengel, 54 j. wed. van Fran- oiscus Dirkse. Getrouwd: 16, Jaoobus Vermenie, 36 j. jm. en Anna Maria van Veen, 28 j. jd. Cornells de Jonge, 26 j.jm. en Adriana van Noorden, 26 j. jd.Willem van Dullemen, 22 j. jm. en Johanna Pieter- nella Feleus, 2i j. jd. te Kattendijke Abraham van der Veen, 29 j.jm. te Loos duinen en Catharina Cornelia Hoogerwerve, 32 j. jd. te Goes, onlangs te 's-Gravenhage Jaoobus van Liere, 21 j. jm. en Katha- rina Capeilo, 22 j jd. Geboren: 15, Maria, d. v. Cornelis Westveer en Pieternella Hijman. Van 10-17 Mei. IERSEKE. Getrouwd: Joseph Robër, 38 j. jm. en Cornelia Bramsen, 27 j. jd. Geboren: Dingenis, z. v. Jozias van Stee en Janna MolMarkus Jan, z. v. Johannes Cornelis Dekker en Adriana Cornelia de Jonge. en MARIE J. BAAIJ. Veere Kamperland' 17 Mei 1907. Zoo de Heere wil hoopt onze geliefde moeder, behuwd- en groot moeder, NEELTJE BOONE Wed. B. Pieterse den 20 Mei a.s. haar 75en geboortedag te herdenken. Hare dankbare kinderen behuwd- en kleinkinderen. Koudekerke, Mei 1907, Hartelijk dank aan Brandweer, Politie en aan hen die ook het hunne hebben bijgedragen om de ramp van heden zooveel mogelijk te beperkeD, en voor de deelneming daarbij betoond. Goes, 17 Mei 1907. S. v. d. PEUL. Predikbeurten Sep. Kerk Zondag 19 Mei. Voorm. half 10 uur: Ds. R. J. v. d. Veen. Namiddag 2 uurIdem. H. C. Z. 9. Beide beurten coll. voor de Zending. Maandag 20 Mei. Voorm, half 10 uur: Ds. R. J. v. d. Veen. Met October eene Meid benoodigd en drie Kalfvaarzen te koop, rekening 23 Mei en 1 Juni, bij L. GESCHIERE, Gryjpskerke. te koop, rek. in Juni, bij N. MIN- DERHOUD te Domburg. Kalfyaarzêfi ta loop, rek. Junien met October een Hand- knecht benoodigd, bij L. S1MONSE te Bigggekerke. TE KO »P twee Springstieren (Holl. ras), een Melkkar op veeren en een Karn hond te koop gevraagdbij P. AARNOUTSE, Koudekerke. Wegens uitscheiding vau bedrijf uit de hand te koop een goed beklante, op een der dorpen in Walcheren staande, timmer!«APS-affa!RE welke een burgerbestaan oplevert. Ter stond te aanvaarden. Brieven franco onder letter A, boekhandelaar FANOY te Middelburg. Wegens afschaffing Equipage te koop: een goed onderhouden Landauer. Te bezichtigen stalhouderij „Vijf Ringen". Inschrijvingsbriefjes "óór 30 Mei a. S. onder moto „LANDAUWER" bureau Middelbusgsche Courant Middelburg, wanneer de naam van onzen hoofdvertegenwoordiger :- op den arm der MACHINE staat, ontvangt ge een -:- welke voor geheel Zeeland uitsluitend verkrijgbaar zijn, desverlangd op 50 cent per weekin het Hoofdkantoor bij A. HUBRfiGTSE, Korte Noordstraat E 6. Middelburg. Voor Vlissingen in het filiaal Walstraat bij L. v. d. BOS. Betaald binnen 6 maanden wordt als Contant berekend. naar waarnemingen in den morgen van 17 Mei, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.8 te Storno- way, laagste stand 751.4 te Wesby. Verwachting zwakke tot matige, meest Noordelijke wind, bewolkte lucht, weinig of geen neerslag. Iets warmer. V Ondertrouwd W. DE WOLF, H. d. Chr. Sch., in Notaris N. VAN STEENBERGEN te Tholen zal, ten verzoeke van de erfge namen van wijlen Mej. de Wed. A. van Beek, op WOENSDAG 22 MEI 1907, 's voormiddags 10 uur vóór het sterfhuis te Poortvliet, in het HET BESTUUR van het Noordelijk steiger aan den polder Nieuwlande zal op des namiddags te één ure, in 't hotel „De Koophandel" te Krabbendijke, trachten mui te besteden: Vanaf 22 Mei e.k. zijn by de firma F. Kleeuwens Zoon te Goes bestekken verkrijgbaar h 50 cent. Locale aanwijzing op den dag der aan besteding, des voörmiddags lO'/j nur. Nadere inlichtingen te bekomen bjj den Opzichter J. BLOK Sz. te Waarde. Het Bestuur voornoemd, A. BLOK Jz., Voorzitter. J. VERLARE Sz., Secretaris. VAN HET Bestek en teekening te verkrjjgen Vrjjdag 17 Mei op de Hofstede. Inschrjjvingsbiljetten in te leveren Zaterdagmorgen 25 Mei, vóór 9 nur bjj D. ROOZE, St. Laurens. r 1 Mevrouw Daar enkele fabrikanten zich de vrijheid veroorloven, ons wettig gedeponeerd merk „Frou-Frou" op hun Biscuits af te stempelen, ver zoeken wjj U beleefd doch dringend, bjj het koopen der Biscuits toch vooral goed te willen letten op ons wettig gedeponeerd fabrieksmerk welke op twee zijden van elk blikje is afgebeeld alleen die zijn de echte, zuivere Frou-Frou. Tevens maken wij U nog attent op onze heerlijke Java-wafels. Hoogachtend, Mijdrecht, ,A„ Firma Wed. B. v. DOESBURG, 14 Mer 07. Biscuhfabriek „De Lindeboom". Amsterdam, TOT HET gedurende het FESTIVAL in de LEVERT steeds met succes de lichtstloopende

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3