Uit de Tweede Kamer. Kerknieuws, hier weer 't gevolg zien van 't niet toe zenden aan de leden van de voorgestelde wijziging en van de verordening. Hij vraagt schorsing der zitting teneinde den heer Hollmann gelegenheid te geven zijn voorstel te formuleeren. Besloten wordt met de agenda door te gaanmaar deze verordening verder te behandelen gelijk met punt 18 waaraan een besloten zitting voorat gaan moet. By punt 17 breekt de heer Hollmann eau lans voor de honden. Bij art. 5 wordt bepaald dat een politieagent 't recht heeft een hond des nachts dood te schieten. Hoe is dit te rijmen met 't verbod iu art. 350 W. v. S. om een dier te dooden? De heer Hamer zegt dat men ook geen mensch mag dooden, doch uit zelfverweer er soms toe genoodzaakt kan zijnzoo staat de politie somwijlen ook tegenover 't dier. Als de hond zich niet gedraagt naar de verordening, moet hjj des gevorderd kunnen gedood worden. De heer v. dLeeuw vindt het wreed een dier zoo maar dood te schieten en vraagt of de politie van dat reoht wel eens gebruik gemaakt heeft. De voorzitter herinnert zich slechts één geval van dien aard. Het voorstel-Hollmann tot schrapping van de betreffende bepaling wordt niet ondersteund en komt derhalve niet in behandeling. De voorzitter deelt mede dat f 6500 van het Pensioenfonds van het Grootboek wordt afgenomen en veranderd in een schuldbekentenis ten laste der gemeente ad 4%. Aan de weduwe van den politie-agent v. d. Broek zal tot 15 Mei het salaris van den overledene worden uitgekeerd. De vergadering gaat hierop over in eon met gesloten deuren. Na 40 minuten wordt zij heropend. Alsnu stelt de hoer Hollmann voordat verboden zal zyn vanaf 3 Meter afstand van de hoek der Magdalena- en Keizer straat, 's Heer Hendrikskinderenstraat en Kleine Kade en L. Kerkstraat en Klok- Straat sneller dan 6 K.M. per nur te rydsn (dit doer bordjes aan te geven. De heer Pilaar is er tegen. Er zijn meer gevaarlijke hoeken, waar dit dan ook noodig zou zijn. De heer Dekker zegt dat dit slechts als proef is bedoeld als die goed werkt, zal worden voorgesteld meerdere straten van dergelijke bordjes te voorzien. Het voorstel wordt verworpen met 9 tegen 3 stemmenHollmann, Dekker en Kakebeeke. ThaDs kwam aan de orde missive van Gedeputeerde Staten inzake de jaarwedden van den Burgemeester, den S8oretaris en den Ontvanger der gemeente. Besloten werd Gedep. Staten te ad viseeren het trac- tement van beideeerstgenoemden met f300 te verhoogen. Bij de rondvraag vestigt de heer v. d. Leeuw de aandacht op de modder in de Oostvest, die een ondraaglijken stank ver oorzaakt. Hij geeft in overweging die op te ruimen. De voorzitter zegt dat zij juist sinds twee dagen is verwyderd; en nu weer gewacht zal worden tot zy verder kan worden verwyderd. De heer Dekker merkt op dat de modder er zeer lang heeft gelegen, ook in de warme dagen. Hij dringt op spoediger opruiming in 't vervolg aan, en vooral dan niet te wachten tot een of twee dagen voor een raadsvergadering. De heer Hamer vraagt wat met dit laatste wordt bedoeld. De heer Dekker zegt dat menschen men8chen blijven en ook wel eens wat wordt gedaan om een interpellatie in den raad te voorkomen. De heer Hamer zegt dat hij persoonlijk zich hiervan niets aantrekt, en zich in de uitvoering van wat 't gemeentebelang vordert niet zal laten beïnvloeden door een komende Raadsvergadering. De voorzittter sluit da vergadering. De tiendwet is gisteren zonder hoofde lijke stemming aangenomen te midden der drukke discussie over «de intrekking van het recht van korting" bij het gedistilleerd, indien brander of distillateur misbruik daarvan maken. De zaak zit n.l. zoo. In elke branderij en distilleerderij van eenigen omvang heeft men een voorraad gedistilleerd, waarvoor Dog geen accijns is betaald. Op het kan toor van den ontvanger is dit totaal be kend. Van alles wat er bijkomt of afgaat, wordt n'aar aangifte gedaan en op het boek ten kantore bij of afgeschreven en wel met de grootste nauwkeurigheid. Af en toe wordt de voorraad in de branderij nage zien, gepeild en dan moet de aanwezige voorraad kloppen met de opgaven van het boek. Anders is er sterk vermoeden, dat er gedistilleerd is «uitgeslagen" zonder dat voor die hoeveelheid accijns is betaald. Omdat er eohter Dog al wat verloren kan gaan by de bewerking van het gedistil leerd, heeft men van regeeringswege «kor ting" toegestaan. Een korting van 4 pero. mag volgens de wet van den voorraad worden afgeschreven, zoodat allicht de opgaren van den distillateur en die op het kantoor kloppen. Er is ten minste speelruimte genorg. Eigenlijk teveel. Er wordt nergens 4 percent verloren, hoog stens l'/i percent. \an daar een poging van looze en slimme branders om die 2'/j of 3 percent onver- accüned te doen blijven en ze zoo aan den njtó te brengen, Pit lukte oog ai eeoi naar het schijnt, zeer ten nadeele van den fiscus. Daar wil de wetgever nu een stokje voor steken en bepalen, om den directeur der belastingen de bevoegd- beid te verleenen om bij gebleken «mis bruik" ontduiking van de wet bij aldien er dus onveraeojjnsd wordt uit- geslegen zulke branders of distillateurs te waarschuwen en wordt er niet naar de vermaning geluisterd,bij gebleken misbruik binnen 5 jaren, het recht tot korting hun kort en goed voor 5 jaren te ontnemen. Aan dit recht schijDt den distillateurs veel te zijn gelegen. Vandaar dat het ontnemen van dit recht als een sohrikbeeld zal kun nen werken en veel fraude voorkomen. Daarom waren de heeren het vrijwel eens. Minder waren zij het eens over de wijze, waarop dit kortingsreeht zou worden ontnomen. Bij gebleken misbruik wan neer is er misbruik, de idee is zoo vaag en dat nog wel geconstateerd door een ambtenaar iemand dus van de admi nistratie, welke administratie, zij het dan in den persoon van den minister, bij eventueel beroep op de Kroon uitspraak doet zegt het ontwerp. Dan wordt het reoht ontnomen. Niet de administratie, neeD, maar de rechter moet hier handelend optreden, zeiden de heeren Duinstee, Loeff en Van Idsioga. Dat eiseht het beginsel van reoht. Daartegenover stelde dhr. Pieison en de minister voorbeelden, waaruit bleek, hoe ook in andere gevallen rijksambtenaren bij de wet bevoegd zijn verklaard tot dergelijk optreden. Het geval staat derhalve Diet op zichzelf. Daaren boven is het inroepen van den rechter niet gansohelijk buitengesloten. Immers, wordt de «ondermaat" geconstateerd, dan moet voor dat bedrag accijns worden betaald. Weigert de distillateur te belaleD, gelyk wel voorgekomen is, dan krijgt hij een dwangbevel en indien hij zioh daartegen verzet, dan komt vanzelf de zaak voor den reohter. Die omweg was echter niet naar den zin der bovenge noemde heeren. Het zou nog altijd de vraag zijn en blijven, meent dhr. v. Idsinga, of in de gegeven omstandigheden, aan de hand van dit wetsontwerp, de rechter zich be voegd zou achten, om als scheidsrechter in dezen op te treden. Na al de bespre kingen is het schier zoo goed als zeker, dat de Minister op dit punt het ontwerp zal wijzigen, zoodat aan de bezwaren van dhr. Van Idsinga enz. zal worden tegemoet gekomen. Dit zal dan vandaag geschied zijn. Men ging nu over tot de bespreking van het ontwerp over het invoerrecht op sukade. Het scheen een kolfje naar de hand van dhr. Van Vuuren. Zijn bezwaren waren vele ten minste. Beroepen te Goor J. A. Hoek te Ooster- wieram. Aangenomen naar Cortgene door G. H. Bolkenstein te Aalburg. Schooinieuws, Rilland. De voordracht voor onder wijzer aan de openbare lagere school alhier bestaat uit de heeren J. W. A. Vermeulen te Colijnsplaat, J. van Loon te Tholen en J. C. P. Jansen Verplanke te Hengstdijk. UIT DE PROVINCIE. Goes. Hedennacht omstreeks 2 unr brak alhier brand uit in de stoomhout- zagerij La Vitesse van dhr. S. v. d. Pejjl. De brand werd het eerst opgemerkt door eenige thuiskeerende feestgangers die ter stond den directeur opbelden. De brand liet zich aanvankelijk ernstig aanzien, te meer daar in deze inrichting alle moge lijke brandstof als hout opgehoopt ligt. Dank zij het flink optreden der brandweer bleef de brand beperkt tot de stookplaats grenzende aan de machinekamer. Vooral de motorspuit deed voortreffelijk dienst. Zy gaf volgens anderen spuit 2 het eerst water, doch haar flinke straal en groote hoeveelheid bracht zeer veol by tot spoedige blussching. Door het on klaar worden van een radje moest zij 't eehier, toen de brand bijna geblusoht was, opgeven. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade bedraagt ruim f 1000 docb wordt door assurantie gedekt. Te half 5, toen men de brand reeds meester was, stortle onverwachts een bui tenmuur in en viel op een drietal brand weermannen van welke dhr. Job Witkam er het ergst aan toe was, wijl hem een been even bo -en den enkel gebroken werd en hij bloedende wonden aan hoofd en hand bekwam. De heer P. v. d. Reit, die mede getroffen werd, klaagt over pijn op dc borst, terwijl ook dhr Gevers een lichte wond opliep. Iemand ter plaatse aanwezig die 'n cursus in verbandleer had gevolgd, werd geweigerd een voorloopig verband te leggen. Verschillende autoriteiten waren aanwezig. Reeds morgen hoopt de firma haar werk te hervatten. Zij zou het reeds heden ge daan hebben, iudiendebesteldemanoineter, ter vervanging van de verbrande, heden was aangekomen. Goes Voor de beirekking van gemeente- keurmeester van vee, vleesch en visch hebben zich 20 sollicitanten aangemeld. Van de directie der Stoomvaart- Maatschappij „Zeeland", (Koninklijke Ne- derlaudsche postvaart) te Vlissingen ontvingen wy een exemplaar van de Engel- eche en Duitsche uitgave van den Reisgids der maatschappij voor den Zomerdienst 1907; waarop wy gaarne by deze de aan dacht vestigen, onder herinnering dat exemplaren van genoemde uitgaven van dien reisgids, zoomede van eene beknopte uitgave iu de Nederlandsche taal, op aan vraag door genoemde directie steeds kosteloos worden verstrekt. Heinkenszand. Heden is door arts Hoorweg, bij een volwassen meisje diphte- ritus geconstateerd. Middelburg. Donderdagmiddag ver gaderde alhier de «Vereeniging tot bevor dering der belangen van den dienstbaren stand". De voorziiter, ds. Jonker, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, dooh sprak tevens zijn teleurstelling uit dat er zoo weinig belangstelling van gewone leden was. Tot ziju leedwezen was de seoretaris, de heer E. A. C. F. Mes, wegens voort durende ernstige ongesteldheid, afwezig. Spreker hoopte dat hij gespaard moge. blijven voer vrouw en kinderen, doch bij zal na herstel voor een benoeming als secretaris niet weer in aanmerking wen- sohen te komen. De voorzitter dankte hem voor het vele, in zijne functie gedaas. Na voorlezing der notulen werd het jaarver slag uitgebracht. Het doel der Vereenigiüg om oude trouwe en behoeftige dienstboden te steunen, kon nog Diet verwezenlijkt wordeD, maar het fonds, voor dit doel be stemd, is toch tot f6000 gestegen. Het vorig jaar heeft de Vereeniging aan 9 dienstmeisjes diploma's uitgereikt. Hei verslag werd onveranderd vastgesteld. De rekening over 1906 sluit in ontvangst met f515 13 en in uitgaaf met f10180, alzoo met een goed slot van f 413.33. Tot leden van het bestuur werden gekozen de heeren W. A. Graaf van Lyuden en H. J. Snoep beiden met algemeene (5) stemmen. Met hen waren aanbevolen de heeren A. Keiser en jhr. G. J. van Teylingen. Besproken werd nog de vraag of dienst boden buiten Middelburg en meer dan tien jaar by eenzelfde familie woonachtig, of mannelijke dienstbaren, niet tot h6t gezin behoorend, voor een belooning in aanmer king komen. Men was van oordeel dat zulks niet kon plaats hebben. Daarop werden de dienstboden, die voor eene bekroning in aanmerking kwamen, binnengelaten. De voorzitter heette haar en hare mevrouwen hartelijk welkom. Spreker zeide dat het getuigschrift niet alleen voor do dienst boden maar ook voor de mevrouwen pleit. Hy meende dat allen deze eigejjehap ge meen hebben dat ze arbeidzaam zijn eon eigenschap die leidt tot het geluk. Spreker eindigde met de toezegging namens de ver eeniging dat, mocht zulks noodig zyn, zy gerust om hulpof steunkunnenaankloppen. Met hartelijke toespraken werden de ge tuigschriften, benevens een geschenk in geld of, by verkiezing, een cadeautje, aan de navolgende dienstboden, dienende by de daarbij genoemde dames, of heer, uitge reikt Pieternella Bosschaart, 10 jaar by mevr. J. A. KeiserVan SonsbeekZoetje Botting, 10 jaar bij mevr. L. A. Polet Cruijff; Adriana de Meijer, 10 jaar bij mevr. Nonhebei - Faro Leuntje de Keyzer, 24 jaar by mej Boone, en AdrianaWilhelmina Francke, 10 jaar by dhr. G. W. Houtzager. De vergadering werd daarop gesloten. M.G. Middelburg. De verlofgangers van de lichting 1900 van hot 3e regiment infan terie, alhier en te Vlissingen in garnizoen, zullen 12 Augustus a s. onder de wapenen komen. Zij die krachtens art. 109 der militiewet 1901 onder de wapenen zyn gehouden ef geroepen, zullen 24 en de overigen 80 Augustus met groot verlof vertrekken. Hoe gevaarlijk het is de weiden met Chilisalpeter te bestrooien, ondervond dezer dagen tot zyn nadeel de landbou wer V. d. V. te Koewacht. Eenige zijner grazende runderen werden ziek en een paar ervan stierven weldra. Door spoedige geneeskundige hulp kon men de andere behouden. 1 Juni a. s. treedt by de posteryen een nieuwe instructie betreffende den dienst der quitantiën enz. in werking. De volgende bepalingen brengen een wij ziging in dien dienst in zooverre 't publiek daarby betrokken is. Een nieuw model postquitantie; waarop meer ruimte is ge laten voor de stempeling en nommering, ligt aan de postkantoren ter inzage. Quitan tiën, welke reeds tweemaal aan de post kantoren ter invordering zijn aangeboden geworden, worden niet meer aangenomen, doch moeten eventueel door nieuwe ver vangen worden. Evenmin worden ter in vordering aangenomen, quitantiën, waar van do vertooning voor (eerste aanbieding) later moet plaats vinden dan den vijfden dag na dien ter post bezorging. Naar wij vernemen wordt een villa gebouwd te Rilland, voor den geneesheer W. Moree, aldaar. Het ontwerp hiervan is vervaardigd door den heer G. H. Ver- tregt te Middelburg, aan wian ook de uitvoering er van is opgedragen. Wissenkerke. In de vergaderingen van ingelanden werden tot dijkgraven herbe noemd in die van den Anna Frisopolder de heer J. L. Mareusse te Kamperlaud, in die van den Camperlaudpolder de heer Vader van 's Gravenpolder te Wisseukerk in die van den Geersdijkpolder de heer H M-ulenberg te Kortgene, en werden in die van den Thoompotder als oandidaten daarvoor op de voordracht geplaatst. De heeren A. W. Priester, M J. van Hee en A. C. Verhulst. Terwijl in die van den Vlietepolder tot dijkraadsleden van dien polder werden benoemd en herbenoemd, de heeren M. I. van Leeuwen en Joh. van der Maas Az. Colynsplaat. Heden is alhier in deq ouderdom van ruim 96 jaren overleden dhr. K. van den Berge, de oudste inge zetene dezer gemeente en hoogstwaar schijnlijk wel uit heel Noord-Beveland. Tot voor eenige weken was hij nog ge- zoDd en helder van geest, maar al eenige jaren geleden werd hij zwak ter been. Nu is de oudste van deze plaats 94 jaar. St. Maartensdijk. In de Woensdag gehouden vergadering van ingelanden van het waterschap «St. Maartensdijk", werden de rekeningen over 1906/07 en de begroo- tingen voor 1907/08 vastgesteld en verslag uitgebracht van den toestand der polders. Het Dijkgesohot voor de verschillende polders werd bepaald als volgtVoor oudelaud f 12Middelland f7; Noord f 10,50; Uiterst Nieuwland f7; Ravens- oord f 5,50Groote en kleine Landekens f5,50 Slabbecoorne f 19,50; Molen 1 20,50; Pluimpot f5,50; Vroonlanden f 1,50. Na enkele vragen en opmerkingen aan het Bestuur betreffende wegsverbetering en aanbesteding vervoer der grint voor 7 jaar, werd na beantwoording dier vragen en opmerkingen de vergadering door den voorz. gesloten. (Eerst heden Vrijdag ontvangen. Red.) RECLAMES. Een boodschap van Steenbergen. De raad die een Steenbergsohe aan de inwoners van Goes geeft. Het volgende zal de lieden van deze stad zeer zeker belang inboezemen. Mejuffrouw P. de Saiu, wonende Berg- sche Grintweg F. 47 te Sieenbergen, meldt onsHet is thans reeds twee jaren dat ik geleden heb aan een doffe pijn in het beneden gedeelte van het iiohaaui. Mijn maag was totaal van streek en ik kon letterlijk geen eten meer verdragen, na eiken maaltijd werd ik onpasselijk, het eten kon schijnbaar niet meer verteeren. Eveneens had ik veel last van duizelingen en kreeg ik dikwijls opstijgingen van het bloed naar het hoofd, welke door plotse linge huiveringen gevolgd werden, aLof het koorts was. Met mijn slaap was het treurig gesteld, deze was immer erg on rustig en ik gevoelde mij ten eenen male lusteloos en ellendig, toen men mij wees op de vele genezingen door Uw Foster's Rugpijn Nierenpillen tot stand gebracht. Dadelijk maakte ik hier gebruik van en het verheugd mij U te kunnen melden, dat zij mij veel goed gedaan hebben. Ik voelde na een paar dagen de pijn vermin deren, het eten ging veel beter en nadat ik twee doezen gebruikt had, kende ik mijzelf niet meer, zoo Hink en veerkrachtig gevoelde ik mij weer. Uit dankbaarheid zal ik dit probaat geneesmiddel gaarne voor dergelijke ziekten aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Indien gij op de een of andere wijze lijdt aan de nieren, loopt gij gevaar een ontsteking aan de nieren te bekomen, steenen in de blaas, waterzucht, suiker ziekte enz. want aangetaste nieren genezen nooit van zelfindien men ze verwaarloost en zonder hulp laat, is het einde noodlottig. Verzeker U dat men U de echte Fos ter's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw De Sain gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zyn te Goes verkrijgbaar bij de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh.de Roos,Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. lieciitdxabeii. Arrondissements-RechlbanJc te Middelburg. Heden Vrijdag zyn veroordeeld wegens valschheid in geschrifteP. v. O., 40 j., werkster, Kloosterzande (Hontenisse), tot 1 m. gev.-straf mishandelingA. D., 26 j., landbouwer, Biervliet, tot 7 d. gev.-straf, en L. A. S I6j.; zonder beroep, Sas van Gent, tot f5 b. s. 1 w. tuchtschool, en A. M. v. d. B., 42 j., hvr. van J. F. Vouck, voddenkoopster, Heikant (St. Jansteen), en J. Z. A., 35 j., orgeldraaier, Vlissingen, beiden tot f5 b. s. 5 d. h wederspannigheidP. J. v. d. A., 29 j., slager, Sluis, lot 7 d. gev.-straf; en overtreding der jachtwetA. C. V., 24 j., arbeider, Wissenkerke, en P. d. V., 27 j., landbouwer, Borssele, de eerste tot 4 x f2 b. s. 4 x 2 d. hU en de tweede tot 2 x f 10 b. s. 2 X 4 d. h., met vernieti ging der beide vonnissen, door den kanton rechter te Goes in eersten aanleg gewezen. Het gerechtshof te 's-Gravenhage veroordeelde N. J. de V. te Vlissiügen wegens drankwetovertreding tot veortien dagen hechtenis. Gemenyöe Berichten. Te Leiden reed een automobiel op den Rijndijk toeo een melkwagen pas seerde die behoorlijk uitweek, dooh achter aan den melkwagen hing een jongen, die juist tijdens het passeeren zioh liet vaden en daardoor moest worden overreden door de auto, die onmogelijk zoo spoedig kon stoppen. Dr. Van der Barst constateerde ernstige inwendige kneuzingen. Sinds eeDige jaren woonde te Oud- Vroenhoven eene vrouw, die door hare zonderlinge manieren en hare ouder wetsohe kleeding de eer genoot, de belangstelling te trekken der straatjeugd. In den regel was zij bij hare versohyniag op straat aas den spotlust, vooral van kindereD, bloot gesteld. Bij de inwoners ging zij door voor iemand, die hard moest tobben om door de wereld te komen, zoodat, toen zij bij den gemeenteraad een verzoek deed, tot vermindering van den aanslag in den hoofdelijken omslag, haar verzoek werd ingewilligd. Voor eenige dagen kreeg de 68-jarige juffrouw «ene beroerte, en koit daarop gaf zij den geest. Zij bewoonde een klein huisje, waarin het krioelde van een zeker soort vuil, dat wegloopt, als men het aanraakt. Na hare begrafenis werd het huisje ontsmet, en eene visitatie ge houden over het aanwezige huisraad. Met het verplaatsen van een groot koffer had men nog al veel lastzoo zwaar woog het. Bij een nauwkeurige inspectie bleek dat in het koffer talrijke zakjes stonden, bijna allen gevuld met effeoten, bank papier en zilveren munten. Nadat de inhoud van alle zakjes en kistjes was geledigd, kwam men tot de zeer merkwaardige ont dekking, dat de overledene vrouw eene erfenis had nagelaten van ruim tien duizend gulden. Een der zakjes droeg het opsohrift «Io het jaar 1860 heb ik deze rijksdaalders hierin gedaan". Aangezien de overledene in Duitsehland geboren is, zij geen testa ment heeft nagelaten, en er zioh tot-nu-toe geen erfgenamen voor de bij advertentie opgeroepen nalatenschap hebben aange meld, is het niet onwaarschijnlijk, dat deze belangrijke som golds aan den Staat der Nederlanden zal vervallen. Zoo stierf eene rijke vrouw in de diepste ellende en armoede, in de grootste onreinheid. Men schrijft aan de Asser Crt «Hoe genoeglijk rolt het loven Des gerusten land mans heen." Zóó zong eens Poot. Maar alsjed'r nu zoo mee zit alsdelandbouwerte in het Oldauibt (Gr.), dan zing je den dichter dat zoo maar niet na. Deze land bouwer tooh, goed bemiddeld en voor 'n jaar ongeveer gehuwd, heeft een meid, die zeer onlaDgs moeder is geworden ten huize van haar patroon en daar nu verpleegd werd door een arbeidersvrouw, 'n Week ongeveer later werd ook de boerin zelve moeder en ook zij werd door de arbeiders vrouw verzorgd. Alles ging vrij goed naar wensch, totdat de staking onder de land arbeiders zich ging uitbreiden. De baker moest ook koeien melken en dat mooht niet. Zij werd overgehaald om mee te staken. En daar zit nu onze jonge boer pas de wittebroodsweken voorbij, 's morgens reeds vroeg twee kindertjes te bakeren, te midden van een hoop luiers, zuigflessehen en foppertjes. En als dat is afgeloopen dan koeien melken 1 Is het wonder, dat de man thans het landleven verre van genoeglijk vindtMaar 't moet gezegd hij maakt al aardige vor deringen in de kunst van bakeren Bij den landbouwer PI. te Apeldoorn kan men het zeldzame geval zien, dat een oude kat, behalve hare jongen, ook een jonge eekhoorn zoogt. De kat behandeld het vreemde dier preoies als een barer jongen. De oorrespondent van het Hbld. te Batavia seint «Kapitein Colijn verlaat den militairen dienst en wordt te werk gesteld bij de decentralisatie". De redactie teekent hierbij aan Zocals bekend is, was de heer Colijn gedurende het bestuur van den gouverneur generaal Van Heutsz belast met het onder zoeken van verschillende toestanden op de buitenbezittingen en mot het doen van voorstellen betreffende de besluursorgani satie en wat daarmede in verband staat. Wij vermoeden, dat hij thaDS geheel aan deze opdracht heeft voldaan, in burger lijken dienst overgaat en toegevoegd wordt aan den regeerirgscommissaris voor de decentralisatie, den heer Tollenaar. Een brutale diefstal met braak. In de kantoren van de wisselagenten De Laet en Van Glabbeeck in de Pelikaan straat te Antwerpen is gisterennacht inge broken met zulk een overleg, een beleid en een vernuft, dat men byna van een weten schappelijke inbraak zou kunnen spreken. De kantoren bevinden zich in het beneden gedeelte van een dépendance van het hotel „Terminus"; de bovenverdieping is inge nomen door hotelkamers. De brandkast der firma bevindt zich inde tusschenverdieping en uit die brandkast is een som van meer dan 100.000 fr. gestolen. Zondagavond vroeg een Fransch sprekend heer van onge veer 25-jarigen leeftijd,die voorgaf Lagasse te heeten, ingenieur te zijn en uit Amster dam te komen, een kamer en koos juist die boven het kantoorvertrek waarin de brand kast stond. De gast bracht twee koffers mee. Maaudag kwamen er twee andere gasten, Duitschers, die zich Klein en Trent noemden, komende uit Bazel. Z(j hadden óók koffers bij zicb en namen een kamer dicht bij den gast Lagasse. met wien ze ei enwel geen omgang hadden en geen kennis maakten. Om 8 uur Dindagavend kwam Lagasse thuis, liet om elf uur een zwaren koffer van 't station halen en vroeg warm wa'er voor een voetbad.Toen moeten Klein en Trent z ch bij hem gevoegd hr fa- ben en nu begon een uitgebreide arbeid. Het vloerkleed werd stukgesneden, de vloer behendig zonder eenig lawasi open gebroken, zóó dat de naaste kamerbewoners er niets van gehoord hebbentoen werd een paraplue door het plafond gedreven en opgestoken, teneinde de kalk er in op te vangen. Toen er een gat was van vijftig by dertig centimeter, daalden de heeren leng» een touw!» 'der af met een volmaakte inbre-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2