Schoolnieuws, tëecfitszakeu. RECLAMES, Getfontien door een inwoner van Vlissingen. Uit ds Tweede Kaxnef. öemsiigds Berichten. Goedgekeurd wordt een staat van on inbare posten der belasting naar hot ge schatte inkomen over 1906 ad f309 36. Vastgesteld het primitief kohier der be- J noting naar het geschatte inkomen voor 1907 op een bedrag van f 144.543.18, met eeD heffing van 5.7, alsmede het primitief kohier der hondenbelasting voor 1907 ad f 1564 50, en de rekeniüg van het bestuur der Godshuizen over 1906, in ontvang f67.400 05, in uitgaaf f 60.308.195 en goed slot f7091.855. Voorts wordt afwijzend beschikt op 't vezoek van deu Alg. Nederlandschen Politie bond om subsidie voor de instandhouding van het examen van dien bond. Amgenomen wordt het voorstel van B. en W. betreffende de regeling van de jaar wedden van den burgemeester en dan secretaris, strekkende om Ged. Staten te adviseeren die te bestendigen op f 2500. Eindelijk komt ter tafel liet reeds mee gedeelde voorstel van Burg. en Weth. betreffende het doortrekken van de rails van destoomtram Walcheren op deLoskade. De heer Ermerins trekt 't amendement, in de vorige vergadering door hem gedaan, in. De heer De Veer vraagt of aan 't voor stel niet de voorwaarde kon verbonden worden dat door de tram de weg bestraat worde van af de Teerpakhuizenstraat tot de Winterstraat op gelijke wijze als het overigs deel, waar zij nu toch op de Los- kade moet werken. In dien geest doet spr. een voorstel, dat voldoende onder steund wordt. De heer Ermerins vindt het vreemd dat de heer De Veer met dit voorstel komt, daar het in 't geheel niet in verband staat met hetgeen nu wordt voorgesteld. De heer Dm Bouwmeester zegt dat het voorstel van den heer De Veer hem zeer gewenscht voorkomt. Burg. en Weth. hebben er niet om gedacht, anders had den zy waarschijnlijk hetzelfde voorgesteld. Hij kan zich zeer goed met het voorstel vereenigen. Het voorstel-De Veer wordt aangenomen met vijf stemmen tegen, die van de heeren v. Dunné, Snouck Hurgronje, Schorer en Sprenger. Het voorstel van B. en W. wordt hierop aangenomen met algemeene stem men. Niemand meer het woord verlangend wordt de vergadering gesloten. Middelburg. Door Z. E. den Minister van Oorlog is aan den milicien-soldaat Cornelia Dekker van de lichting I9ül uit de gemeente Wemeldinge vergunning verie n i, zich tot 1 Augustus 1908 in Noord-Amerika op te houden. Middelburg. De milicien-hospitaal soldaat J. Vink van 't hospitaal te Bergen- op-Zcom en A. F.Vereecken van 't militair hospitaal te Vlissingen zijn, gelijk reeds gedeeltelyk door ons was gemeld, by het hospitaal alhier gedetacheerd. De hospitaal geëmployeerde G.Groenink van 't hospitaal alhier wordt met ingang van 1 Juni bij het herstellingsoord te Millingen gedetacheerd teneinde aldaar de functie van kok te ver vullen. Wissenkerke. In eene tweede alge meene vergadering van de vereeniging tot instandhouding der bestaande chr. bewaar school werden de statuten definitief vast gesteld en zullen deze aan de koninklijke goedkeuring worden onderworpen. Ver volgens werden schema's van een huishou delijk reglement en van de instructie voer de onderwijzeres vastgesteld en werd met algemeene stemmen tot onderwijzeres aan gewezen mej. Trijntje Swart. In't bestuur werden gekozen do dames Helderman-Van den Bosch, C. J. van der Heijde-Francke en wed. P. de Regt-Hoveijn en de heeren ds. H. Smelt, Joh. van der Maas A. Cz. en J. J. Jeronimus. Ds. Smelt werd aangewezen als voorzitter, terwijl de andere bestuurs functies onderling onder de leden zullen worden verdeeld. Hr. Ma. „Bnlgia", gestationeerd te Vlissingen, op een dienstreis op deOoster- scneido vertoevende en van Veere eergis- terenmorgen vertrekkende naar Bergen op- Zoom, is bij vallend watsr op de bank „Zuidland" gevaren. De pogingen om los te komen mislukten. Het schip is heden vlot gekomen. By kon. besluit is aan dhr. E. de Jonge te lerseke eervol ontslag verleend als ge zworene van den Olzendepolder. By do dienstdoende schutterij te Middelburg aan dhr. D. J. Dronkers Jr. als kapitein. En zijn benoemd aldaar tot kapitein a la suite dhr. J. J.Hoyse en tot le luit. la suite dhr. L. A. Sehulte, thans le luitenant-kwartier meester. By de Staatscourant no. 108 zyn o. a. gevoegd de statuten van deWeerbaarheids- vereeniging „Willen is kunnen" te West- kap Jle. 'a-Heerenhoek. Dinsdag had alhier in net gat van den dijk tusschen den Niouwen- cn Nieuwen West-Kraaijertpol- der een ernstig ongeval plaats. Terwijl eenige fietsrijders in flinke vaart den dijk afreaen kwam juist Chr. 8ch. door hel gat van den dijk en werd zoodanig aan gereden dat hij bewusteloos ineen zeeg en onmiddellijk naar huis werd vervoerd, waar geneeskundige hulp werd ingeroepen. Op 't oogenblik is de man nog niet buiten ga vaar. O >k eeiige schutters den weg van Oi e- «ande afkomende zouden den Kuipersdijk opriiden toen juist een zoentje van P. Faes in den weg liep en zoodanig werd aan gereden, dat het deerlijk aan een armpje gewond werd. Op 8 en jJ Mei werden ta Terneuzeri cn te IJzendyke vergaderingen gehouden van de besturen der gemeenten, betrokken bij het bekende groote plan van tramaanleg in Zeeuwsch-Vlaaudereu, waarvoor con cessie is aangevraagd door de IJzendijksche Stoomtramweg-Maatschappij, in verband met het Comité voqr den aanleg en de exploitatie van stoomtramwegen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Algemeen werd mat het plan sympathie betuigd en besloteD een adres van adhaesie te zenden aan deu Minister van Waterstaat. Axel. De heer R. J. de Jonge alhier is benoemd tot onderwij,;er aan de chr. school te Otheue (gem. Zaamslag.) M. C. 3ij Kon. besluit is aan dr. H. Oort, met ingaug van 16 September eervol ont slag verleend als hoogleeraar in de facul teit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Leiden, met dankbe tuiging voor de door hem gedurende vele jaren in die betrekking bewezen diensten; en tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijks universiteit te Leiden, tot het geven van onderwijs in de Hebreeuwsche taai en let terkunde en in de Israëltetisohe oudheden benoemd, dr. G. Wildeboer, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden (Vrijdag) zijn veroordeeld wegens: overtreding der jachtwetL v. C., 22 j -, jachtopziener, Axel, tot 2xf5 b.s. 2x2 dagen hechtenis overtreding van het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland: A. S 26 j., voer man, Axel, tot f 5 b. s. 5 d. h. wederspannigheidC. de P., 18 j., land bouwersknecht, Axel, tot 14 d, gev. straf beleediging van een ambtenaar en weder spannigheid 1. H-, 49 j touwslager, Cort- gene, tot 3 w. gev. straf mishandeling: M. de M., 26 j., arbeider, Aardenburg, tot 6 ui. en A. de H., 18 j., arbeider, Wissenkerke, tot 3 m. gev. straf en F. W-, 23 jarbeider, Kattendijke, tot f 10 b. s. 10 d. n.en diefstal: W. J. B., 11 j., zonder beroep, Middelburg, tot 6 m. tucntschool en J. V., 37 j., wed. A. G. A. V,, zonder beroep, Vlissingen, tot 1 ni. gev. straf. Bij bevelschrift van bovengenoemde rechtbank is naar deopenbaretereehtzitung verwezen A. Th., 46 j., timmerman, ge boren te Zuiddorpe, laatst wonende te Berohem (België), thans gedetineerd te Middelburg, ter zake dat hij te St. Jansteen als timmerman gewoond hebbende eo fail liet verklaard zijnde, verschillende goede ren tot zijn faillieten boedel behoorende, heeft verduisterd. Aan den beklaagde is de heer mr. J. A. de Wilde, advocaat te Goes, ambtshalve als verdediger toegevoegd. Er zijn veel mannen en vrouwen in Goes, die met een verdrietige huidziekte aangedaan zijn, ze hebben misschien aam beien of prikkelende huiduitslag en te vergeefs hebben ze getracht genezing te bekomen. Voor zulke inwoners zal de volgende, openhartige verklating van iemand uit hun buurt eeu welkom, be moedigend nieuws zijd. De heer E. VisserT-wonende Marinestraat 230 te Vlissingen, meldt onsOfschoon ik hiertegen reeds verschillende middelen gebruikt had, was het mij niet mogen gelukken verlost te worden van een vinnige huiduitslag op de beenen. Het was zeer lastig vooral wanneer ik warm werd, de jeuking was dan dikwijls niet om uit te houden. Toen ik vernam dat zooveel mensehen door Uw Foster's Zalf geholpen waren, liet ik een doos komendadelijk bij aanwending hiervan bekwam ik ver zachting en toeu ik de behandeling veertien dagen had volgehouden, was tot mijn groot geluk mijn uitslag geheel en al ver dwenen. Bij voorkomende gelegenheid zal ik dit afdoend geneesmiddel gaarne recom- mandeerer. Ik ocdergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is enmaehtigUbetpubliek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die dhr. Visser gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de haudteekening van James Foster voorkomt Zij zijn te Goes verkrijgbaar bij de firuia Nathan Euiauual, en teMiüdelburg by den heer Joh. de Roos, VlasmarktK157. Toezending geschiedt franco oa ontvangst, van postwissel Af 1.75 voor een-of i 10 voor zes doozen. Het renteloos voorschot aan de tramliju- maatscbappij Gouda—Schoonhoven, tevens xploiteerende een lijn van Leiden over Voorburg naar Den Haag werd druk be sproken. Twee ministers kwamen er zelfs bij te pas, die het ontwerp ook al niet tot aanneming of verwerping konden brengen. Ea het slot van de lange be spreking was, dat de beslissing eenvoudig werd uitgesteld. En geen wonder Voor eerst ziet de maatschappij geen kans om zonder tweecte renteloos voorschot van Staat en Provincie de in aanleg zijnde iram'ijn van Gouda naar Schoonhoven te voRjoien. Doch dit zou Dog het ergste niet zijn, als genoemde maatschappij, bijal dien de tram er kwam, deze maar kon exploiteeren met eigen fondsen. Doch daar schijnt hem de kneep te ïitten. Ge noemde maatschappij is naar verluidt alles behalve goed bij kas. Ea daarom schijnt ze ook weinig crediet te bezitten. Alles ti vamen genomen ziet het er maar somber uit de maatschappij exploiteert ook de lijn van Leiden naar 's-HageoverVoorburg, ook al niet iu zoo'n gunstige conditie indien de Staat niet bijspringt. Nu, dat wil dit ontwerp. De noodige gelden, n.l. 135 duizend gulden voor het afmaken van de lijn Gouda-Schoonhoven en 3 ton voor de tweede bovengenoemde lijn, wil de Staat geven tegen behoorlijke rente en aflossing. Maar nu kwanten de bezwaren. Dhr. Treub wibt ze een voor een op te sommen. Vooreerst het precedent, daaren boven de finantieele zwakte van de maat schappij. Welk belang heeft de Staat bij het voortbestaan, sukkelend voortbestaan Gaat deze maatschappij te gronde, welnu, niet lang daarna zal een andere maat schappij, ongetwijfeld krachtiger dan deze, allies overnemen. Ook is de staat geen bankier voor zwakke maatschappijen. VooTts eijfertdhr. Treub de berekeuingen na, welke voorgelegd zijn. Ze zijn alle optimistisch, maar ook waar? Dhr. Treub kan het nietgelooven en wijst o. m., op de concurrentie, die de maatschappij zal krijgen in de Haagsche tramwegmaatsehappij, welke ook eeu lijn naar Voorburg zal leggen, op de inkomsten, die voor een groot deel denkbeeldig zijn. Er is volgens dhr. Treub geeu sprake van rendeeren van het zaakje, integendeel achteruitgang ea faillietverklaring staat wellicht voor de deur en dan zit de staat er mee. Tegen deze bezwaren stelden de ministers van waterstaat en finantiën hun argumenten en tegenredens. Al het mogelijke deden zij om de voor gebrachte bezwaren van dhr. Treub te weerleggen. Eu daarna kwam dhr. Lely van Amsterdam nog helpen. Hij kwam aandragen meteen voorwaarde van naas- liug", waardoor, bij faillissement der maat schappij, dat dhr. Treub blijkbaar in het vizier had, de staat zoo veel mogelijk voor verlies zou bewaard worden. De regee- ring nam dit redmiddel met beide han- deu aan, doch of het zoo sprak, daar komt ter elfder ure zou ten zoo zeggen, den heer Van S'y dtr 'eüjk maken, dat het alles behai /.eker v- ts, dat dergelijk middel in die marde t "- stacdiglieden van failure, zou helpen. 11.j achtte het alles behalve een prol' ut anddel. En ook dhr. Treub was er i.iet van gediend. Mocht het al geschikt blijk, voor den Slaal, de aandeelhouders zouden van zulk een middel de slachtoffers worden. In dit stadium van het debat was uitstel wenschelijk. Het ontwerp zooals het daar ligt zal eerst nog wel wat veranderd dienen te worden voor het in stemming kan worden gebracht. Na behandeling van senige kleine wets ontwerpen zal het ontwerp betreffende het onderzoek naar het vaderschap aan de orde gesteld worden. Het werd na stem ming uitgemaakt met 34 tegen 32 stem men dat dit onderwerp de voorrang zou genieten. De voorzitter had liever het ontwerp betreffende de wyziging van het 4e boek van het Burgerlijk Wetboek, dat reeds lang aanhangig is, eerst willen af doen, doch de Kamer besliste anders. Zonder debat of stemming werd o. a. nog de suppletoirs waterstaatsbegrooting tot herstel van den spoor wegdam in den Bathpolder aangenomen. Omtrent de staking der veldarbeiders in Oostelijk-Groningen schrijft men ons De staking heeft een zeer kalm verloop. De houding der stakers is voorbeeldig. Ds politie, overal versterkt, heeft niets te doen. Op de velden schiet thans, bij het mooie Meiweer, het onkruid welig op. Op een te Beerta ia de open lucht ge houden vergadering der stakers werd door den voorzitter Swijgman meegedeeld, dat er steun was ontvangen vau verscntlleude vereenigingen uit deze provincie en daar buiten, en dat het niet noodig zou zijn, een renteloos voorschot voor het verieenen van steun uit ae kas der werklieden ver eeniging te nemen. De arbeider Klooster, een der voormannen in de staking, deelde mee, dat arbeiders bij het organisatiebe- stuur waren gevraagd voor het Hoogelaud (Gr.) en elders. Niemand behoefde dus voor het oude loon het werk te hervatten, daar in elk geval elders meer kon worden verdiend. Ook vrouwen woonden deze samenkomst bij. Eenigen barer spoorden haar medestaaksters aan vol te houden. Atjeh. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram viel op den 6en dezer een vijandelijke bende het koelie-bivak aan den tramweg bij Ara Koendo (Atjeh en onderhoorigheden) aan. Gesneuveld zijn twee inlandsohe militairen beneden den rang van officier en een Chinees gewond zwaar ééa Europeesoh en één iolaadsch, licht drie iulancLche militairen, allen beneden den rang van officier. De vijand liet twee dooden liggen en maakte tien model en twee particuliere geweren buit. Bij het Regeeringstelegram teekent H e t Vaderland het volgende aan Vermoedelijk is hier bedoeld een bivouak der wegwerkers aan het nog in aanleg zijnde baanvak Seulimeutn—Keudé Bveuë, gelegen nabij de grens der XXU Moekim en Moekim VII. Nog niet lang geleden kwam na maanden lang werken een zwaar begroeid rawahterrein de Paja Reubéë, gelegen ten Zuiden der tram baan, in orde, zoodat, naar men hoopte, genoemd baanvak beveiligd zou zijn voor verdere aanslagen van benden uit het naburige Pidië en die in dat voor onze troepen hoogst moeilijk door te trekken terrein steeds een uitstekende schuilplaats hadden gevonden. Men heeft zich laten verrassen, blijkbaar, want het verlies onzerzijds ook aan de bij de Atjehers zoozeer gewilde snelladers, is groot en de vijand liet slechts twee dooden op het terrein. In verband met de vergadering, door de Katholieke Kamerclub gehouden naar aanleiding van het niet-benoemen van den heer Passtoors in de Commissie van Voor bereiding voor de Verzekeringswetten, ver nemen wij het volgendeDe heer mr. Kooien, door den voorzitter der Kamer benoemd voor de plaats, door de Kamer- eiub aau den heer Passtoors toegedacht, heeft den president zijn ontslag ingediend. Tevens is den president der Kamer kennis gegeven van de groote ontstemming door het niet-benoemen van den heer Passtoors in de Kamerclub veroorzaakt, en hem drin gend verzooht het ontslag van den heer Kooien aan te nemen en den heer Pas stoors alsnog te benoemen. De voorzitter der Kamer heeft bet ontslag van den heer Kooien geweigerd meteen beroep op artikel 42 van het Reglement van Orde. OadaDks du negatieve resultaat staat intusschen vast, dat de geheele Kamerclub de partij voor den heer Passtoors heeft opgenomen en zich solidair verklaard met de katho lieke pers, welke het niet-benoemen van den heer Passtoors ernstig heeft betreurd. Huisgezin Gistermiddag had een landbouwer te Lunteren het ongeluk van zijn wagen met twee paarden bespannen te vallen. De ongelukkige was terstond dood. Hij laat een weduwe met verscheidene kin deren achter. Te Zundert werd door een bosohwachfer op het gehucht in de onmiddellijke nabijheid derBelgischegrens in een boseh het lijk gevonden van een manspersoon, welke klaarblijkelijk door een revolverschot van het leven is beroofd. Bij onderzoek is gebleken dat de doode genaamd is Emile Bodson, oud 47 jaar, ongehuwd, Belgisch douanier, gestationeerd in het nal urige Wuestwezel, en geboortig uit Henegouwen. Te Harderwijk kreeg eeu gewo maker bij zijn werk kokend lood in in gelaat. Hij werd onmiddellijk naar't hospital vervoerd. Men vreest voor 't behoud van zijn oogeu. Te Erm (Dr.) was een 2 j rig dochtertje van een land bouwer ODgemerkt onder de locomotief der stoomtram gekropen, met het ongeluk kig gevolg dat, toen de machine in be weging werd gebracht, de kleine zoodanig werd verwond, dat zij levenloos er onder uit werd gehaald. In de Rosesiraat te Feijnoord sprong een 7-jarig knaapje op de treeplank vau de stoomtram. Hij viel er af en vier tramwagens gingen hem over het onderlijf, zoodat het knaapje in twee stukken werd gereden en de dood bijna onmiddellijk intrad. In een speel tuin te Amsterdam waren een aantal lueisjes zoo woest a-in de zweefmolen aan het spelen, dat zij tegen de paal werden geslingerd en eenige onbeteekenende kwets uren opliepen. Een der meisjes moest échter in deerniswekkenden toestand wor den weggebracht. - Een 17-jarige sla gersknecht te Gouda is, nadat hij per ïtjwiel van Reeuwijk terugkeerde, in de vaart te water geraakt en verdronken. Een ongewoon request. Bijna drie kolom met een ietwat pathetischen aanhef wijdde de Indépendace beige aan het geval van een „Fransch onderdaan", die slachtoffer zou zijn geworden van de Nederlandsohe speciaal van de Nederl - Indische justitie. De heer Simonnar, de betrokkene, thans geruïneerd, zou million- cair behooren te zijn zonder het verliezen van een civiel proces op allerlei malle vormquaesties. De heer George SimODnar dan werd in 1886 door zijn schoonvader, wijlen den heer Van der Eist, eigenaar van twee „uitgestrekte ooneessies", Soem- bal en Kembar, beide op Java. Tot '89 bestuurde hijzelf de goederen, ging toen terug naar Frankrijk en liet de admini stratie over aan een firma, die als de firma M... wordt aangeduid. Deze wei gerde na 1892 iets meer van de opbrengst der goederen uit te keeren. Eeu proets werd begonnen, dat tot 1900 slepende bleef, toen de hee,r Simonnar weer op Java kwam. Toen brak hij dit proces af en begon een ander op raad van den advooaat Troostenburg de Bruyn voor de rechtbank te Soerabaja. Bit proces nu zou hij verloren hebbsD, omdat de advocaat niet bad gevraagd /levering op de plaats van de onderneming" maar „ter plaatse waar de rechtbank zal behagen", terwijl het destijds met de firma M. gesloten contract alleen levering op die onderneming kende. Hij ging in beroep bij het hof te Batavia, doch ditverwieip zijn appél, ook alweer op ormquaestie. De heer Simonnar, die, woedend gewor den, zelf het verzoek wou redigeeren, had nieuwe grievea genoemd, hetgeen juridisch niet mocht, maar buitendien zou hij.... zich hebben neergelegd bij het eerste vonnis! Vermoedelijk had hij een termiju lalen voorbijgaan. Eindelijk ging de heer 8. in cassatie, weer bij een akte, door den heer S. zelf opges: ld en volgens de Ltdép., die zijn partij trekt, in een „laugage agressif", hij scheldt en raast tegen zyn advocaat, tegen het hof, den procureur-generaal, den griffier en zelfs tegen den presideatjan het Hooggereohts hof. Het verzoek om eassatie werd echter geweigerd, omdat geen der aangevoerde middelen, afgescheiden van hun juistheid of onjuistheid, vallen onder artikel 385 van het reglement op de burgerlijke rechts vordering. Toen trachtte dhr. Simonnar in Nederland recht te krijgen en later in Frankrijk, eerst bij de autoriteiten, later bij... de courant doch steeds zonder succes. Thans schrijf hij brieven en requesten aan allerlei autoriteiten, aan de Koningin, aan Prins Hendrik, aau den Fransohen gezant. Van de Koningin verwacht de Indépen- danoe ook ten slotte rechtals vrouw, als Koningin enz. Het stuk eindigt met een toespraak tot H. M-, zooals die in Multatuli's Max Havelaar ongeveer, tot wijleu Koniüg Willem III en boven het artikel staat„rëquête a sa majeslé la Reine de Hollande". De Russische socialisten, die in Dene marken niet konien vergaderen zyn thans naar Londen getogen en riepen de hulp in van minister Bums om verlof tot ver gaderen te bekomen. In Parijs heeft een schurk, oen leer ling van Soleillanr, een meisje ven ö'/s jaar meegelokt en het kind in tw zij straatje met een mes een aantal verwon dingen in het onderlyf toegebracht. Be misdadiger ontkwam. Boor een brand in Doullens ging een groote hoeveelheid jute, 25,006 dubbele centenaars verloren. Be waarde van het verbrande wordt op twee millioen francs geschat. Dinsdagavond zijn te Orleans de feestelijkheden ter eere van Jeanne d'Arc onder buitengewone deelneming d«r be volking, begonnen. Een groote militaire stoet trok de stad door naar het raadhuis waar de standaard der maagd van Orleans door het stedelyk bestuur aan de troepen werd overgegeven, terwijl de militaire muziek het volkslied speelde. Een geneesheer (e New-York, zekere dr. Knopf, heeft dezen Woensdag op het daar ter stede gehouden Dationale tering- coDgres een opzienbarende tnededeeüng gedaan. Deze dokter, die een van de erkende specialiteiten is op het gebied van de tuberculose-bestiijdiug, vertelde niet meer of minder, dan dat het zijn ge woonte was, patiënteD, die op bet punt waren aau tering te sterven, met morfine uit hun lijden te helpen. „Dat doe ik altijd" zeide Knopf en als gij een ster vende onder behandeling hebt, die tering heeft, geeft hem dan een groote dosis mor fine, dan komt het einde snel en zonder pijn". De vergadering was over deze open hartigheid dermate onthutst, dat men in groote verwarring uiteenging. Knopf, die in 1857 in Duitschiand geboren werd, studeerde te Parijs en te New-York. Hij is mede-directeur van de kliniek voor borst ziekten van het departement voor hygiëne te New-Y'ork. Dinsdagavond 1.1. is te New-York het testament geopend van den millioenair James Henry Smith. De nalatenschap be- d.raagtongeveer27.000 OOOpd.st.'ncyferdat wel eenige verbazing moet wekken als men weet, dat Smith enkele jaren te voren van 'n oom 52.000.000 pd.st.had geërfd Blykeos een mededeeling van een der executeurs had Smith, kort voor zyn dood, aan nuttige instellingen en goede vrienden voor een be drag van 27.000.000 pd. st. weggegeven. Het aantal stakers te Marseille be draagt op 't oogenblik meer dan 2000 man. Er heerscht een zeer gespannen toestand en de stakende arbeiders dwingen de at baidswilligen de werkplaatsen te ver laten. De stakers hebben een vergadering gehouden en besloten den arbeid niet te hervatten, alvorens de ontslagen kame raden weder in dienst zyn gesteld en 't loon mot een halve franc per dag is verhoogd. Op het landgoed van de gravin De Tholozan by Hyères is 'n zonderling onge luk voorgekomen. Er moest een kuip met druivenmoer leeggemaakt worden. Groote hoeveelheden van dit bezinksel, dat aan sommige dieren te eten gegeven wordt, bevonden zich in de kuip, die aardig groot schijnt te zyn geweest. Een vrouw was in de kuip gedaald, doch daar men haar niet weder zag bovenkomt n, klom haar man haar na. Een half uur later waren beiden nog niet terug, en nu trachtte een herder hen boven te brengon. Tevergeefs, ook zyn stem hoorde men weldra niet meer. Een jonge koetsier keerde evenmin terug. Nu giggen de boer en een jongen in de nood lottige knip men bond hen echter vast en werd, na enkele oogecblikken door hun angstkreten genoopt, hen weer omhoog te halen zij waren half gestikt door de be dwelmende dampen, die van den bodem drr kuip omhoog stegen. De vier lijken zal men pogen boven te brengen. Uit Leest schrijft men ons, dat ver leden jaar drie zusters op deu zelfden dag in den echt traden. Te dier gelegenheid was h< t dorp in volle feestmaar nu is de kat op de koord gekomen in eene tijdruimte van drie maanden hebben ieder der zusters eenen tweeling gekregen enelke tweeling is samengesteld uit eenen jongen en een meisje VI. Gaz.) De staking van de tramweg-em ployés in San Franoisoo heeft j.l. Woens dag geleid tot een zeer ernstig straatgevecht. Z. e. „onderkruipers" die den dienst der stakers hadden overgenomen, werden door eze laaisten aangevallen. Toen schoten de arbeidswilligen op de stakers, van wie één gedood eo 7 ernstig gekwetst werden. Slechts roet groote mo'ite kon de politie tie oide herstellen,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2