Aanbestedingen. Marktberichten. BURGERLIJKE STAND. schouwing. el nabij de spoorwegbrug, hebben daar mede nadeel geleden. Over den brand, die Zaterdag te Vries in een drietal boerderijen woedde, wordt het volgende gemeldDe brand ont stond in de boerderij van den 80-jarigen alleenwonenden W. Nessing, die daarvan niets opgemerkt had en opgeklopt moest worden. Met moeite kon de oude man slechts worden gered. Degeheelebehuizing werd een prooi der vlammen, ook de in boedel, terwijl mede drie geiten, twee var kens en eenige kippen omkwamèn. Onder wijl had ook de boerenbehuizing van M. Stenveld vuur gevat. Door het krachtig optreden der toegesnelde ingezetenen, kon een gedeelte van het huisraad worden ge red, alsmede het paard, de koeien en eenige varkens. De behuizing verbrandde en drie varkens en een schaap met twee lammeren kwamen in de vlammen om. Een andere woning vatte ook vuur, doch de brandspuit kon hier verder onheil voorkomen. Evenwel was zij niet in staat om een derde boerderij bewoond door de gebr. Boer, te behouden. Eenige meubelen konden worden gered, alsook het vee. De brand was ontdekt door eenige bruiloftsgangers. Iemand in de gemeente Haskerlarid ging zijn huis verbouwen zonder zich te storen aan de bepalingen der Woningwet en Bouwverordening. Het huis is nu klaar. Maar.... nu hebben B. en W. hem ver boden het huis metterwoon te betrekken. De staking der veldarbeiders heeft te Flnsterwold een rustig verloop. De sta kers vergaderden in een schuur en gavan elkander verlof om bij niet-land bouwers roor f 1 daags aan 't werk te gaan, en daarvan een gedeelte aan de strijdkas af te staan. Te Beerta besloten de leden van het ziekenfonds met algemeene stemmen 161 om f 400 te leenen aan de stakers. De burgemeester trad als bemiddellaar op, doch van de 70 opgeroepen landbouwers kwamen er slechts 12 op. Een commissie uit de stakers heeft met een commissie uit de landbouwers vergaderd. Te Scheemda loopt het beter, daar is bij 21 boeren den arbeid hervat, wijl aan de eischen was toe gegeven. Te Amsterdam is iemand Vrijdag in zijn woning op bed liggende overvallen door een insluiper, die daarna twee gouden horlogeB, een gouden ketting, een gouden ring met brillant en een portemonnaie met f 5 van de tafel wegnam. De dader, een 19- jarige jongen is gevat. Te Wilsum speelden dezer dagen twee kinderen met een stokzij trokken aan weerskanten om te zien wie het sterkst is. Het eene kind liet los, het audere kreeg toen het uiteinde, dat het vasthield, in het oog, met het gevolg, dat het dit heeit moeten verliezen het kind had wei- nxg of geen pijn gevoeld van het ongeval, zoodat een dergelijke ernstige afloop niet vermoed werd en niet aanstonds genees kundige hulp werd ingeroepen. Te Venendaai is een 4-jarig knaapje onge merkt in de Grift gevallen en verdronken. Te Ilpendam is een 6-jarige knaap in de kolk van de Wateriandsohe sluis geraakt en verdronken. De vrouw van een wisselwaohter te Bokstel is de vrouw van een wissel wachter bij het waterschep pen in den Dommel gevallen en verdron ken. Te Utrecht viel een 2-jarig kind al spelende in een beerput waarin 'tis gestikt. Bij het houden van vaaroefe- ningen met Torpedoboot XII in het Ha ringvliet te Hellevoetsluis had de matroos le klasse-torpedist Step het oDgeluk, toen de boot volle kracht stoomende was, over boord te slaan. Onmiddellijk ingestelde pogingen om hem te redden, mochten niet baten. Te Driel is een kar, waarin gezeten waren een 5-tal varkenshandelaren door het sehrikken van het paard van den dijk gestort. Een der inzittenden, is tengevolge van den val overleden. Te Rotterdam duurt de strijd tegen de elevators (spreek uit eeleveeters) voort. De heer Prins wordt nog steeds door een groot publiek gevolgd. Gisterenmiddag was de aandrang zoo groot dat de politie ruim baan moest maken en hij in de tram moest stappen. Eergisterennacht trachtte een troep werklieden deels met roeiboolen te water, deels over land, gemeenschap te krijgen met den lichter die een 95-tal Gor- kumsehe werklieden, welke de plaatsen der stakers hebben ingenomen, herbergt. De politie verdreef de indringers en de lichter ging elders liggen. Te Amsterdam brak een uitslaande brand uit in een perceel Jan Steenstraat op de eerste verdieping bewoond door een kussenmaker. Het vuur tastte spoedig ook de 2e en 3e verdieping aan. De bewoonster der 3e verdieping en een dame die by haar op bezoek was konden zich niet redden en vluchtten op het dak. Gelukkig hing er van het aangrenzende perceel een hijschtouw naar beneden. Eenige mannen die op straat stonden brachten dat touw, zoover de uit slaande vlammen het toelieten, op de dak goot van het brandende perceel, zoodat de eene dame dat kon pakken. Zij hield zich onder het glijden stevig vaat zoodat zij spoedig op straat stond, doch hare handen waren zeer ontveld. Inmiddels kwam de brandweer met het springzeil aan zoodat de andere dame zich uit de dakgoot omlaag kon laten vallen. Zij greep echter in haar engst naar het hijschtouw en viel daardoor verder naar voren dan waarop de brand weer gerekend had. Gelukkig kwam zij nog op den rand van het zeil neer en bleef pwgedeerd, Van 'n pêrdje en 'n vrouwhe. De moestuin van hótel-pension „Bui- tenlust" in Hees is ruim en wijd, en we'onHerhouden. Tusschen en over de bedden heeraehen pais en vreê, en jonge spinaal en knolselderij, en boontjes en kropsla, ze knikken elkaar al eens even g'n dag. 't Hotelhoudsterfje in d'r witte schort kijkt uit 't keukenraam over haar veJd en knikt ook eens, bevredigd en welvoldaan. Maar dan plots stuift ze heen, vuurrood: „Dat wordt me'n mooie schade post I'' roept ze. Een „perd" in d'r tuin 1 Een roodbruin dartel „perdje" Dat rent door de haag, dat vliegt langs de kanten, dat stuift over 't jonge zaad Versuft staan de tuinlui te kijken. En mannen van de straat loopen elkander omver om te helpen, en de schooljeugd voor 't hek giert van de pret. Hard loopen de mannen, op eerbiedvol- len afstand, harder loopt de roodbruine, met elegante sprongen, als ooquetteerde hij met een oircuspubliek. Heissa Heb je van je leven Nooit was er mooier renbaan op aard „Griip toch den halster Maar jawel, de wereld is wijdvan den moestuin gaat 't naar d^n voortuin, rondom, rondomhindernissen morden met gemak genomen. De jeugd kraait. En de juffrouw in d'r witte schort kijkt eens naar de tien dapperen't Pérdje toont maar heel geen respect voor de tien. Over de haag nóg een keer, en dwars door de frissohe bedden. De kluiten vlie gen, en jonge spinaat en knolselderij en uitjes begroeten malkander nu hoog in de lucht. Ze is radeloos „Zeivers'' zal ze 't dier dan grijpen, „êges'' zal ze 't doen Daar komt 't vliegend onheilTe Iaat voor den halster, maar niet voor niet heeft een „pérd"' een „stêrt", en wel dao, warempel, aan tien haren, daar liing ze en daar ging ze... De schooljeugd loeitBij zoo'n vertoouing is een oirous niets. Maar 't tochtje gezamenlijk duurde slechts kort't paard wou 't dezen keer van de koene rossenbedwingster, die wordt gewo gen en te licht bevonden. Voort ho)t het, ruimte en vrijheid en blijde sprongen genoeg! Maar 't pêrdje had geen menschenver- standanders hadde het geweten, dat in den strijd tusschen mensch en dier, de vier voeter ten slotte toch het onderspit delft. Nu maakte het zijn berekening buiten den waard, in dit geval het waardinnetje, dat den halster toch nog te pakken kreeg en liem zegevierend aan den begeleider over reikte. „Veur gên vieftig gulden hadde ik'toe nagedaon 1" zeide een van de verblufte helpers. (Gelderlander.) Een hooge schadevergoeding. Men zal zioh misschien herinneren, dat op 20 Februari de Amerikaansohe stoom boot „Hugoma" op de Mississippi door den Fran8chen kruiser „Kléber" in den grond werd geloopen. De eigenaars van het gezonken vaartuig eischen als schadever goeding de som van 2.250.000 francs. Admiraal Thierry, de bevelhebber van de „Klébeï", welke te New-York ligt heeft verklaard dat 't ongeval geenszins aan hem te wijten was, maar aan de beman ning van het slecht bestuurde vaartuig welke op deu dag van het ongeluk dron ken was." Gisteren maakten wij melding van een brand te Hamburg, nu moeten wij gewagen van een brand le Bremen. Zater dag brak in de haven aldaar een vreese- lijke brand uit, die een der groote staats- loodsen, welke 7000 balen katoen bevatte, geheel in de asch legde. Ook andere ggbouwen werden verwoest. Een firma verloor 10,000 balen katoen en 4000 vaten olie. De brandweer stond machteloos tegen over de vlammenzee. De schade is enorm, en voorloopig nog niet te schatten zeker is, dat ze minstens 5 millioen marj be draagt. Allerlei omstandigheden doen denken aan brandstichting. De politie heeft 1000 mark belooning uitgeloofd aan den- gene, die aanwijzingen hieromtrent kau' doen. Er worden vele kooplieden zwaar door deze ramp getroffen. Te Trévjse is zekere Louis Toffato gestorven die deelnam aan de ongeluk kige expeditie van Aartshertog Maximili- aan van Oostenrijk naar Mexico in 1867 en die later veroordeeld werd, tegelijk met den Keizer te worden doodgeschoten. Hij woonde diens terechtstelling bij maar kreeg gratie. Van ontzetting verloor hij zijn verstand en in een inrichting is hij overleden, 40 jaren na het drama van Queretaro. Een van de vrouwen van den sultan van Turkije heeft haar heer en gebieder een doohter geschonken. De prins van Battenberg had een beker uitgeloofd voor een wedstrijd tus schen sloepen van de oorlogschepen, die te Jamestown voor de jubileumstentoon stelling bijeen waren. Na verschillende voorwedstrijden waren ten slotte een Eugelsohe en een Amerikaansohe over gebleven. De Engelsohen, van het oorlogs schip Argyll, hebben het grif gewonnen. De seismograaf te Jena heeft twee aardschokken opgeteekend, die naar het schijnt, zioh in den Indisohen archipel hebben voorgedaan. Te Oourrières (Frankryk) is eeh vrouw gevangen gezet die al sinds tien jaar, met medeweten van alle dorpelingen er haar werk van maakte, pas geboren kinderen te dooden. Het totaal wordt op 300 geschat; terwijl zij ook in naburige plaatsen haar „bedrijf" uitoefende, zoodat 't aantal kindermoorden door haar en haar handlangers bedreven tot 1200 blijkt ge klommen. Een en ander is gevolg van de uiterst losse zeden in die streek, „waar ieder meisje van 14 jaar, dat zich zelf respecteert, een of meer minnaars heeft Zoo staat het letterlijk in een Fransch socialistisch blad. Maar wie Gods Woord kent en zich Romeinen I herinnert, zoekt de eerste oorzaak in het verlaten van Gods Woord en Wet. TeBolutsy in Polen heeft de politie gisterenochtend drie lyken gevonden van joden, die met revolverschoten gedood waren. Op de borst van elk hunner was een stuk papier bevestigd, waarop ge schreven was, dat zij dooreen comité ter dood waren veroordeeld. De moordenaars zjjn onbekend. De mijnwerkers uit de Bonnem-mijn b\j Luik, begeerig naar den 8-urendag, hebben zonder voorafgaande waarschuwing den arbeid een uur vroeger dan volgens gewoonte neergelegd de directie heeft de mijnen gesloten; 400 arbeiders zender werk. Te Philippeville werd een kind van twee maanden door jakhalzen verscheurd. De staking te New-York der boot werkers neemt zeer ernstige afmetingen aan ongeveer 4000 man, in dienst bij de Norddeutsche Lloyd, de Seandivavisohe, American, de Bo'land-America en de Phoenix-lijnen hebben zich bij de stakers aangesloten en eischen 40 Amerik. ets. per uur voor het gewone werk, 60 ets. voor overuren en 80 ets. op feestdagen een vermeerdering dus van 33'/3 pCt. Het is te Marakesj in Marokko weder zeer woelig. Maar het schijnt, dat de toe stand vrij wat ernstiger is dan de eerste be richten deden vermoeden. Volgens berich ten uit TaDger zouden de bewoners van Marakesj en de omliggende stammen, ver stoord over den staat van anarchie, waarin 't land verkeert, Moulai-Afid, den broeder van den tegenwoordigen Sultan en onder koning van Zuid-Marokko, tot Sultan heb ben uitgeroepen. Hij is een man van onge veer 30 jaar, een paar jaren ouder dus dan zijn broeder en op goeden voet met de Eurapeanen. Na den moord op dr. Mauchamp was hij de eenige machthebber, die flink optrad en aan zyn optreden is het dan ook te danken, dat er niet een geheele reeks wandaden zjjn gevolgd. Hij gaat bij de Marokkanen door voor een zeer geloovig man, een goed kenner van de geschiedenis en heeft veel gezag op rechtskundig en godsdienstig gebied. De beweging teg^Ii president Roose velt, op touw gezet door een gedeelte der Amerikaansohe arbeiders, naar aanleiding van de aanklacht tegen de mijnwerkers Moyer, Haywood en Pettibone, houdt nog steeds aan. Zaterdag werden er te New- Yoik en te Brookiijn weder optochten en vergaderingen gehouden, waaraan duizen den deelnamen en waar de vreeselijkste bedreigingen tegen den president werden geuit. Een der bekendste katholieke pries ters uit den staat New-York, de heer Brann heeft in zijn preek van Zondag in krach tige bewoordingen verzet aangeteekent tegen deze oproerige beweging. Hij zeide o. a.„Deze mannen zouden president Roosevelt hebben vermoord, zooals een hunner vroeger president Mao Kinley deed. Zij zouden daarover niet de minste wroe ging hebben gevoeld. Moet deze horde in ons land voortdurend grooter worden f Zal de Marseillaise, het lied van oorlog en slachting, in de plaats van ons volks lied worden gesteld Dat hebben de be- toogers gisteravond gedaan". Zaterdag zijn vier koloniale eerste ministers te Manchester geweest, Bond, Ward, Moor en Botha, die den vrijdom der stad kregen. Volgens het verslag wer den zy met groote geestdrift ontvangen, vooral gen. Botha. De geestdrift rees tot koortshitte, lezen wij, toen gen. Botha, aan het noenmaal, opstond om te ant woorden op den toost op de koloniale eerste-minister. „Het is dank uw edele daad", zeide hy, „dat ik vandaag het voor recht heb hier te zijn als een der eerste ministers, wien de vrijdom van uw wereld beroemde stad is verleend. De ontvangst, die wij van den dag dat we geland zjjn by het Engelsche volk hebben gevonden, is zoo treffend, dat ik aan mijn volk de boodschap zal overbrengen, dat het En gelsche volk zich met ons vereenigt om het doode verleden te begraven." Daar is, dnnkt ons, inderdaad geen twijfel aan. Het Engelsche volk zou zeker geen kuil diep genoeg vinden, als het er zijn Zuid- Afrikaansche verleden in begraven kon. (xV. II. C.) Een Parijsch blad deelt een vreeslijk geval mede van schijndood dat te Sarbazan gebeurd moet zjjn. Daar stierf, dacht men, eenige dagen geleden een jonge vrouw na een korte ziekte, 's Anderen daags werd ze begraven. Kort na de plechtigheid hoorde iemand uit het nog open graf geklop. Hij waarschuwde den burgemeester, en ijlings werd de kist geopend. De vrouw bleek nog levend. Men diende haar opwekkende mid delen toe, zij kwam overeind, maar viel toen achterover en was werkelijk dood. Ook een protectie. Dezpr dagen is te Boston (Ver. Staten) een Anti-flirtliga opgericht, voornamelijk door verloofde jongelui en broeders van mooie zusters. De dames in Amerika, met name die in New-York, worden door vrijpostige en onbeschaamde vrouwengekken zoo lastig gevallen, dat het voor de meest fatsoen lijke vrouw, die er een beetje knap uitziet dikwijls gevaarlijk is zioh vrij te bewegen. In winkels, kantoren, trams, restaurants, schouwburgen kortom overal achtervolgt de gemonoclede dagdief zijn prooi en de gevallen zijn niet zeldzaam, dat de rechter in den arm moet worden genomen om een al te iastigen aanbidder mores te leeren. De Amerikaausohe doornroosjes kunnen het niet meer met een flinke stopnaald of een hoèdepen athaar ver- ontwaardige beschermers zoeken nu hun heil in de solidariteit en naar men zegt ook in jioe-jitsoe (Japansche worstelmelhoden). (N. Cri Zaterdagavond speelde zioh aan het Berlijnsohe gerechtshof een zeer eigenaar dig tooneel af. In de beklaagdenbank zaten tien hoosdoeners, waarvan een zekere Heine en Ealtersdorf de hoofdschuldigen waren. Toen de procureur-generaal voorstelde, deze beiden tot 10 en 12 jaar gevangenis straf te veroordeelen, stonden ze op en trachtten over de barière te springen, ten einde de rechters te lijf te gaan. Een onbeschrijflijk rumoer ontstond. Deurwaar ders en politieagenten moesten tusseheu- beiden komen om de woestelingen, die zich uit alle macht verzetten, te bedwingen. Onderwijl trokken de rechters zich voor de beraadslaging terug. Op 't zelfde oogen- blik gingen de eleotrische lichten in de zaal uit, waardoor de toestand nog kritieker werd. Daar de beklaagden op de publieke tribune veel vrienden hadden, vreesde men een oogenblik het ergste. De zaal werd onmiddellijk ontruimd. Heine enEalters- dorf kregen boeien aan. Eerst om drie uur 's nachts trad de eleetriciteit weer in werking, nadat de beklaagden hun plaatsen weer ingenomen hadden, spraken de rech ters het eind-vonnis uit, dat voor Heine zes en voor Ealtersdorf acht jaar gevan genisstraf eischte. Vrijdag 10 Mei. G o e s, 11 uur Polderhuis door de Breede Watering in 2 perceelen het verhoogen en verzwaren van den zeedijk aan de noord zijde van het waterschap tusschen de djjk- palen 35 en 48 en 86 en 98, benevens het bouwen van een steenen muur tusschen de dijkpalen. Bestek bij firma Kleeuwens. TELEGRAMMEN. 's-Gravenhage. Op zjjn verzoek eervol ontslag verleend aan dhr. P. Daane van Stapele als burgemeester van Poortvliet. Tweede Kamer. Tiendafschaffing. Het debat wordt voortgezet over de re- geeriugswijziging strekkende om alsnog te bepalen dat belanghebbenden tegen de beslissing der sohattiDgscommissies en de commissies van Beroep opkomen kun nen bij den burgerlijken rechter. Dhr. Patijn stelt een amendement voor om het ontwerp in zijn oorspvonkelijken vorm te herstellen en deze voorziening bij den burgerlijken rechter niet toe te laten en de besluiten der oom missie bindend te verklaren voor alle belanghebbenden. Dhr. Txjdeman achtte de verbetering van het ontwerp door de regeering 't beste. Ook de heer v, Idsinga en de Minister bestreden het amendement. Na een langdurige discussie werd dit met 34 tegen 25 stemmen verworpen. De regeering heeft nog een wijziging aangebracht in dien zin dat de tiend commissies een afzonderlijken staat opmaken waarin worden opgenomen de tiendperceelen waarover niet, en de per ceelen waarover wel geprocedeerd wordt ten aanzien van de schadeloosstelling. Vertraging zal dan voorkomen worden. GOES, 7 Mei 1907. Alleen tarwe werd verhandeld tot eenigszins hoogeren prijs. Nieuwe tarwe f6,75 3 f 7,5o. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 0,94 a f 1,05 middenprijs f0,50 part. fo,per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 3,a f 3,70; middenprijs f 0,82s, part. f O,a f o,per 25 stuks. De aanvoer van beide artikelen was ruim. Opgaaf van de Landbouwmaatschappij. Boter f0,94 4 f1,05 Per K.G., rekenprijs f 1,per K.G. Boter verkocht aan particu lieren a fo,de K.G. Versche Eieren f3,4 f3,70 per 100 stuks, rekenprijs versche eieren f3,30 per loostuks. Veilingsvereeniging Walch eren" MIDDELBURG, 7 Mei 190-. Uien, f 1,per H.L., Bloemkool, 2>/j a i2'/2 ct., Kropsla, 3!/2 a 6 ct., beiden per stuk; Baksla, 38 ct., Dunsel, 20 a 32 ct., Molsla, 30 a 37 ct., Andijvie, 25 a 40 ct.. Postelein, 7 a 11 ct., alles per mandje; Spienazie, 12 a25 ct., Peen 47 ct., Zuring, 13 a 19 ct.', alles per benPrei, 4' '2 aS'/2 ct., Seldery, 4 a 7 ct., Pieterselie, "2 a 2 ct., Rhabarber, 2 a 8 ct., Ramenas, z'/2 ct., Radijs, 3/4 a i'/< ct., Tulpen, 2'/2 a 4 ct., alles per bos Witte boonen, 8 ct., Stok-suikerboonen, 25 ct., beiden per literEieren, f 3,04 a f 3;24, Eenden eieren, f 4,48, Kalkoeneieren, f 4,80 a f 5,— alles per 100 sruks. VLISSINGEN, 7 Mei 1907. Boter f 1,10 a f1,15 Peï K.G. Eieren f340 a f3,60 per 104 stuks. ROTTERDAM, 6 Mei. Binnenlands che granen. De aan» voer van alle artikelen was heden niet groot Tarwe was heden iets beter en in sommige gevallen wat hooger te verkoopen. Puike Essex van f9,75 tot f 10,10 per too kg. naar kwaliteit, en ovprigens naar soort en deugd van f 7.85 tot f9 per ioo kg. "Rogge f6,25 tot f8,75. Haver flink prijshoudend veikocht. Per loo kilo f8,30 a f8,75. Bruine boonen. Per heet.f7,50 af8,80, naar kwaliteit. B1 a ujw e erwten iets lager. ,Per beet. 1 8 a f8,50. ROTTERDAM, 6 Mei. B u i t e nl an d s ch e granen stil. Rogge per 2100 kilo. 73,55 kiloj Helena f I7770,7 kilo Bessarabische f 173 Helena stoomend 1' 174. Gerst per 2000 kilo 59/60 kilo Zwarte zee uit zeeboot flól; 58/59 kilo Zwarte zee uit zeeboot f 159 67/68 kilo Donau uit zeeboot f165; 60/61 kilo Tuganoog stoomend f158; 59/60 kilo dito dito f 157. Erwten per 80 küo. Odessa, uit zeeboot f6,70 a f6,75. Mais per 2000 kilo. Amerik. Mixed, f126 a f127; dito dito uit zeeboot gestort fl23'/2; dito dito Pesdried, dagelijks gewacht f 126'/2 a f 127Odessa, uit zeeboot f126. Stoomend f 124 contant AMSTERDAM, -6 Mei. Aaidappelen. De prijzen waren als volgtFriesche Borgers f l,8o a f 2—, dito Bonte f 1,90 a f 2,30, dito Blauwe f 1,80 a f 2,25, dito Blauwe pooters f 1a f 1,30, Geldersche Blauwe f 2,lo, a f 2,20 dito Krale fo,,4 f o,dito bonte f2,a f2,40. Zeeuwschc Blauwe f2,50 a f2,60, dito Bonte f2,25 a f 3,dito Eigenheimers f 2,10 4 1 2,20, dito Pooters f 1,20 a f 1,50, Maltha's 7 a 8 cent per kilo. Aanvoer 4 ladingen. ROTTERDAM, 7 Mei. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd24 paarden, 581 magere runderen, 819 vette run deren, 189 vette kalveren, 232 nuchtere kal veren, o schapen, O varken, 107 biggen, 0 bokken, 2738 runderen 2638 ossen, 4O45 vette kalveren, 3034 stieren. Prijzen: runderen 30 a 38 c., ossen 30 a 38 c., stieren 28 a 33 c., kalveren 40 a 57s c., schapen a c., varkens a exportvarkens, licht soort, a c., alles per '/2 kilo. Melkkoeien f130 a f260, kalfkoeien f180 a f320, stieren f85 a f185, pinken f60 a f130, graskalveren 00 4 000, vaarzen f90 i f170, biggen f 6 a f 13, paarden t 60 a f i4o. Nuchtere kalveren; fok- f12 a f27; id. slacht- f7 a f 11.00. Biggen per week f 130 a f160. le kwaliteit Runderen groote aanvoer, veel kooplust. Handel vlug. Van 45 Mei. VLISSINGEN. Overleden :S. Walé, 88 j., ongeh., d.H. de Boo van Uijen, 67 j., man van L. Koppejan. Over de maand April. KAPELLE. Ondertrouwd: 19, Ja cobus la Grand, 23 j. jm. en Janna Traas, 21 j. jd.Jan Paardekooper, 25j.jm. en Cornelia Nijssen, 27 j. jd.26, Johannes van 't Leven, 25 j. jm. en Maria Zegers, 23 j. jd. Getrouwd: 5, Hendrik Krombeen, 25 j. jm. en Maria Johanna Zegers, 22 j. jd. Geboren: 4, Gerard us Johannes, z. v. Jan Adriknus van der Brugge en Cornelia Adriana Vonck 14, Adriaan Marinus, z. v. Marinus Verhulst en Tannetje West- strate16, Helena, d. v. Cornelis van de Linde en Tannetje Wabeke; Jan netje, d. v. Hendrik Krombeen en Maria Johanna Zegers 21, Agatha, d, v. An- dries Baas en Janna Paasse 24, Pieter- nella, d. v. Adriaan de Leeuw en Anna de Wilde25, Laurus, z. v. Francois van Wel en Elisabeth Maas; 28, Cor nelis, z. v. Adriaan Cornelis Oele en Jo hanna Fraanje; Janna Maatje, d. v. Christoflel Adriaan Korstanje en Maria Margaretha Welleman. Overleden: 7, Marinus Cornelis, 6 w., z. v. Pieter van Iwaarden en Hen- drika de Vrieze 10, Cornelia Schouwe- naar, 79 j., wed. van Pieter Bijlo 18, Jannetje, 2 d., d. v. Hendrik Krombeen en Maria Johanna Zegers 28, Anna de Wilde, 41 j., eobtg. van Adriaan de Leeuw. Levenloos aangegeven: 28, een z. v. Eduard Vervaat en Cornelia de Jonge. 's-HEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 11, Constant Jobannis van Weele, 35 j. jm. en Maria Pieternella Geuze, 27 j. jd. 25, Jan Janse, 24 j. jm. en LeuDtje Goede- gebure, 25 j. jd.Jaoob Boonman, 35 j. jm. en Magdalena van 't Westeinde, 27 j. jd.Jan Vermeule, 30 j. jm. en Anna Maria Buteijn, 26 j. jd. Geboren: 1, Christiana, d. v. Mari nus Slabbekoorn en Cornelia de Boot 3, Johanna, d. v. Jan Rijk en Corne- nelia Remijn Jan, z. v. lzaak Dekker Paulina DekkerElisabeth, d. v. Maohiel Raas en Helena van de Dood 9, Cornelia, d. v. Jacob Mulder en Maria Petronella van Londen12, Maria Jozina, d. v. Joost de Kok en Neeltje Meulblok 20, Bastiaan, z. v. Aalbregt Remijn en Jobje Vroonland Adriana, d. v. Hendrik Verbrugge en Neeltje Almekinders23, Pieternella, d. v. Anthonie van de Guchte en Maria Nagelkerke 25, Jozina Marina, d.v. Jan Kloet en Jacoba Fraanje28, launetje, d. v. Pieter Bakker en Adriana Oele. Overleden: 5, Adriana Janna Min naar, 78 j., wed. van Lucas Lucasse 8, Pieter van Breda, 59 j., man van Maatje Catsman16, Johannis van Schaik, 76 j wednr. van Krina Dorrepaal23, Jacoba Johanna van Overbeke, 74 j., wed. van Cornelis Jasser; 29, Pieternella Maas, 37 j., ongeh. Kattendjjke, 8 Mei. Westkapelle, 14 Mei. Veere en Vrouwepoldef, 15 Mei. Kruiningen en Wemeldinge, lö Mei, Kapel le, 16 Mei. Sohore, 17 Mei, Borssele, 22 Mei,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3