R E C LAMES. Openbare Verkoopingen. Kerknieuws. Schooini euws Hechts?,» ken. De dankbaarheid van een inwoner van Middelburg. Uit de Tweede Kamer. Gemengde Berichten. LAATSTE BERICHTEN. zoowel het gewone recht teekenen als de maohineteekeningen bijzonder geslaagd en getuigt ook daar van groote toewijding. De schildersteekeningen verdienen voor zeker een woord van lof voor de wijze waarop zij het oog boeit, in een woord, het ia een schoon gezicht, al die teeke- ningen, ieder, die in de gelegenheid is, verzuime vooral niet een kijkje te gaan nemen in de 8t. Pieterstraat, de toegang is vrij, en men zal er, daar zijn w;i van verzekerd van daan komen wel voldaan over alles wat men zag. In 1907 zullen de klokken van den Abdijtoren alhier onderstaande muziek stukken spelen HeeluurTyrolienne uit Les Sylphes", Spindler Halfuur Gavotte- Impromptu, Morks; Kwartieren o Lied uit Pro Palria, Morks en b Van een Draaiers jongen, Lied Hol. Aan boord van het te Rotterdam lig gend aakschip „Walcheren'' heeft de 45- jarige dekknecht M. van der Poel, wonende alhier, het ongeluk gehad met zijn rechter hand beklemd te geraken tusschen de rand van 't gangboord en een rollend vat, waar door hij zich deerlijk verwondde en in het ziekenhuis geneeskundige hulp moest wor den verleend. Vlissingen. Gisteren avond is bij den broodbakker J. W. vaa der Linde in de Palingstraat alhier de lade met geld uit de toonbank gestolen, de dief K. H. geheeten, een oude bekende bij de politie, die al meer heeft gezeten voor diefstal eD kort geleden uil de gevangenis ontslagen, werd door verschillende personen nageloopen en geen kans ziende te ontvluohten heeft hij de lade met geld toen in de kaai geworpen, waarop hij werd gevat. Bij het roepen houdt den dief riep hij zelf zulks het hardst. Het is dezelfde persoon die eenige jaren geleden ook de diefstal van horloges pleegde bij de gebr. Weijers. Naar men verneemt is aan den sedert 1 Januari eervol ontslagen brievenbesteller Jos. Brook alhier een pensioen toegekend van f510 'sjaars. lerseke. De rog- en kreeftenviascherij waaraan men na Paaschdag met vele han den is begonnen, leverde tot op heden nog niet die resultaten op die men ver wacht had. Deze week verzond een ver zender ongeveer 100 roggen, wat het hoogste getal is sedert den aanvang dier visscherij. Gelukkig dat 't nog wat vroeg in 'tjaar is, zoodat de rog nog in de Binnen wateren kan worden verwacht en daardoor de hoop wordt gekoesterd dat de groote uitgaven voor die visscherij gedaan toch nog terug zullen worden verdiend. Geref. Kerken. In de heden gehouden vergadering van de classis Groningen der Gerefor meerde Kerken werd, daartoe bijgestaan door deputafen, geëxamineerd volgens art. 5 der Dortsche Kerkenorde, ds K. O. Knott- nerus, vroeger predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Varik, thans wonende te Zuid broek. De uitslag van het examen was, dat ds. Knottnerus met algemeene stemmen toegelaten werd tot predikant bij de Ge reformeerde Kerken in Nederland. (N. Pr. Gron. Ct.) Als eea bijzonderheid meldt men aan de Midd. Ct. dat Woensdag te Middel burg de akte voor lager onderwijs werd behaald door iemand, die vóór eenige we ken nog timmermansgezel was. In zijn vrije uren bereidde hij zich tot het examen voor. Vlissingen. De heer J. Prins alhier, die eergisteren geslaagd is voor het examen voor onderwijzer, is benoemd tot onder wijzer aan de Chr. school te Axel. Vlissingsche Courant. De Vereeniging voor Bijzonder Lager Onderwijs op Geref. Grondslag te Vlis singen, heeft in de verlengda Cly verstraat aldaar een terrein aangekocht voor den bouw van een nieuwe school met onder wijzerswoning. Het bericht door ons uit de Nieuws bode overgenomen omtrent de benoeming van dhr. Hannewijk te Goes tot onder wijzer te Spijkenisse, blijkt onjuist. Krabbendijke. Mej. Joh. Luteijn te Zandt bij Middelburg, kweekelinge der Chr. Normaallessen op Walcheren, nam de benoeming tot onderwijzeres aan de Chr. school te Oostkapelle aan en heeft voor een dergelijke benoeming alhier be dankt. Nog altijd oirouleert in verschil lende bladen bet bericht, dat dhr. A. A. Nederhaod te Hoek benoemd werd tot onderwijzer aan de Chr. School te Krab bendijke. Daar hij de benoeming naar de bijzondere school te Terneuzen aannam, bedankte hij voor die te Krabbendijke, Daar mej. F. Kole alhier gaarne bij het christelijk onderwijs wil werkzaam zijn, besloothet Bestuur der Chr. School op gereformeerden grondslag haar met 1 Mei a. s. als tijdeljjk onderwijzeres tot de school toe te laten. Examens vroedvrouw. Bij beschikking van den minister van Binnenlandsche Za ken is 1, bepaalddat de commissie, die gedurende het jaar 1907 belast zal zijn met het afnemen van de examens van vroedvrouw, zitting zal houden vóór 1 Augustus te Amsterdam en ni 31 Juli te Groningenen zijn II, benoemd a. tot voorzitter der commissie voor het tijdvak van hedei tot en met 31 Juli 1Ö07, L. F. Driesscu, arts te Amsterdamb, t<ff voor zitter voor het tijdvak van 1 Augustus tot en met 31 December 1907, dr. G. C. Nij- hoff, hoogleeraar te Groningen. Arrondissements-Reclilbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens: diefstal: C. A. v. D., 38 j., voerman, Bosohkapelle, tot 7 d. gev. straf. mishandeling: A. B28 j., onbez. rijks veldwachter-jachtopziener, Wemeldinge, tot f5 b. s. 5 d. h., en beleediging ambtenaar: A. I. H., 24 j., touwslager, Cortgene, tot flOb. s 10 d. h. Uit dankbaarheid voor de verkregen weldaden en met den wensoh dat velen nut mogen trekken van hare ondervinding, machtigt ons een inwoner van Middelburg hare volgende verklaring te publiceeren. Mej. de Wed. Marijs de Klerk, wonende Seisweg R 148 te Middelburg, meldt ons: Voordat ik gebruik maakte van Uw Foster's Rugpijn Nierenpillen heb ik ongeveer twee jaar gesukkeld met een Dierziekte, waardoor ik zeer veel pijn te doorstaan had m den rug en in de zijden. Ik leed ook veel aan zware hoofdpijn en gevoelde mij steeds erg vermoeid en af gemat het ergste mijner ziekte was echter de verschrikkelijke pijn die ik had bij het urineeren. Elk oogenblik moest ik aan den sterken drang hier\an toegeven en menigmaal bevond zich bloed in het water. De medische hulp die ik hiervoor onder gaan had, had mij weinig of geen beter schap bezorgd en ik wist niet hoe ik het had toen ik begon met Foster's Rugpijn Nierenpillen, deze hebben mij wonderlijk veel geholpeD. Na een paar dagen bekwam ik reeds een groote verlichting en toen ik één doosje geledigd had, kende ik mijzelf niet meer, want in langen tijd bad ik mij niet zoo wél gevoeld. Mijn blijdschap was des te grooter daar men mjj gezegd had, dat er niets aan mijn kwaal te doen was en ik daardoor geheel mismoedig was geworden. Voor alle zekerheid zal ik thans nog eenigen tijd met uw geneesmiddel eerder gaan en hoop ik U spoedig mijn volkomen herstel te kunnen mededeelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en maohtig U bet publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Rugpijn duidt aan dat er een overmatige hoeveelheid urinezuur in het lichaam is. Dit vergif veroorzaakt de urine-ongesteld- heden, want het verstopt niet alleen de nieren, doeh belemmert tevens kanalen welke van de nieren naar de blaas gaan en tegelijkertijd brengt het de prikkeling en ontsteking der blaas met zich mede. Het urinezuur is de hoofdoorzaak der blaas ontsteking, van stoornis der urine, van het verlies van eiwitstoffen, enz. Foster's Rugpijn Nierenpillen lossen het urine zuur op en helpen de nieren om het op natuurlijke wijze af te voeren. Verzeker dat men U de echte Fos ter's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die Mejuffr. Marijs de Klerk gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zijn te Goes verkrijgbaar bij de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh.de Roos,Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Zooals onze lezers reeds kunnen weten is het ontwerp tot wijziging van het In disch tarief van invoerrechten aangenomen. Trouwens dit was ook wel te verwachten. Nog even beproefde dhr. Van Deventer een amendementje intelasschen om n.l. le vend vee, nu bij invoer matig belast, vrij te krijgen. Doch het ging niet. Er waren slechts 8 stemmen voor. De minister zag het noodige er niet van in om nu reeds den invoer van fokvee vrij te stellen en de Kamer vond dit ook. Het ontwerp was voor zoover noodig in hoofdzaak verdedigd door genoemden heer Van Deventer en den minister. Het ontwerp, zoo zeiden ze, is Doodig voor blijvende versterking van de lndisohe tinantiën, schept geen nieuwe lasten en onze Hollandsehe industrie zou van de verhoogde reohten niet het minste nadeel ondervinden. Van een protectio nistische strekking van het ontwerp is allerminst sprake, betoogden deze specia liteiten als om strijd. Welke artikelen zouden voor verhooging in aanmerking komen? Volstrekt geen andere dan eenige artikelen van weelde, het debiet zal er niet om verminderen en dhr. Plate behoelt niet te vreezen voor te veel besoherming. Ook behoeft bij aanname van het ont werp de beteugeling van den smokkel handel en het waken tegen belasting ontduiking nagelaten te worden, twee belangen, van welker behartiging de heer Plate Woensdag zeide meer te verwaohten dan van dit ontwerp. Eveneens werd door den Minister op het verband gewezen van dit ontwerp met het zoutmonopolie. Bedoe ling was om'er voor te waken, dat het steeds meer in Indië ingevoerd wordende tariefzout, goedkooper dan het gouverne- mentszout, dit laatste zou verdringen. Immers, anders zou de regeering veel kans loopen om met hare fabrieken en dure installatie te blijven gitten. Do vooretelling van dhr. Plate, als zon er geen recht opzout noodig zjjn, omdat er toch aan het zout monopolie niets wordt verdiend, is naar het gevoelen van den minister onjuist, wat Z.Exc. met de stukken bewees. Voorts verklaarde de minister, die goed op de hoogte was naar het scheen met die zoutgeschiedenis, dat het zoo noodig tot een algeheel verbod vaD geïmporteerd zout moet komen. Zoo zwichtten de heeren voor de argu menten der specialiteiten in deze materie en werd het ontwerp zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Nu volgde de be raadslaging over een ander chapiter, n.l. de afschaffing der tienden. De eerste spreker, dhr. Van Asch v. Wijck is met de hoofd strekking van het ontwerp zeer ingenomen. Vele grieven tegen het ontwerp zijn weggenomen, jammer toeh dat de hoofd grieve is gebleven. Spreker had nl. bezwaar tegen de wijze van schatting daarin opge nomen. Het stelsel is kostbaar en eigenlijk een sprong in het duister, daar het berust op gissingen in de toekomst. De waarde bepaling hangt steels af van het subjeotief oordeel der schatters van elk schattings- district._ Gelukkig is nog //vrijwillige af koop'' mogelijk. Doch die moet dan ook door de regeoring bevorderd worden. Minder tevreden is de afgevaardigde van Kampeu, dhr. Reijne. Hij wil geen onder zoek instellen naar het vaderschap indezen. Het ontwerp laat toch onbevredigd. Er is niet genoeg aan den tiendpüchtige, te veel aan den tiendheffer gedacht. Als er maar schadeloosstelling is, liefst zoo ruim mogelijk, dan is dit de regeering allang goed. Spreker wraakt de eenzij digheid van het ontwerp. In den breede zette dhr. Reyne uiteen, dat de wetgever zonder schadeloosstelling het tiendrecht kan opheffen. De tiend- heffers zouden dus al aardig tevreden moeten zijn met een kwart of halve schadevergoeding. En wat doet nu de regeering feitelijk P Het publiek belang acnter8tellen bij het particulier belang. Dit is in dit ontwerp bet heilig huisje, waaraan niet mag worden geraakt. Er moest een regeliDg zijn zoo gunstig mo gelijk voor den tiendpliehtige. Maar nu Spreker meent, dat bij dit ontwerp de liendpliohtige landbouwers niet bijster veel ontlast zullen worden. Vandaag voortzetting. Te Amsterdam is in de Van Ostadestraat gisteravond een moordaanslag gepleegd. Een van ziju vrouw geseheiden man woont daar saam met de weduwe van een broeder van zijn vrouw doeh die thans hertrouwd en eveneens van haar man weggeloopen is. Deze man, Kort- hagen geheeten, kwam zijn vrouw opzoe ken, sprak met haar in de gang en schoot haar met een revolver in de buik, zoodat zij doodelijk gewond op den grond viel een kameraad van den halfdronken moor denaar stond buiten op dezen te wachten en waarschuwde de politie die er met moeite in slaagden dezen van zelfmoord Ie redden en op te brengen naar 't bureau. De bouwmeester, dr. P. J. H. Cuypers, die in Mei zijn 80sten verjaardag hoopt te vieren, gaat een reis ondernemen naar Rome en Sicilië. Wel een bewijs, zegt Hei Centrumvan groote levenskracht en ener gieken studielust. Hedenmorgen zijn de beide fabrieken der firma Terhorst, te Rijssen, weder aan gezet. Het getal arbeiders en arbeidsters is geklommen tot 430. Hbld Een brutale diefstal is gisterennacht te Valkenswaard gepleegd. Uit den stal van den heer J. de Wit, aldaar, heeft men twee paarden, een tilbury met tuig en luxe lantaarns ontvreemd, terwijl men van een zioh daar bevindend rijtuig twee strengen meenam. Men heeft de zekerheid, dat de dieven de Belgische grens over zijn gegaan en hun weg genomen hebben naar Lilies St. Humbert, waar, naar mededeeling van Belgische ambtenaren, gisterennacht circa half twee, twee paarden met rijtuig de kanaal brug zijn gepasseerd. In den afgeloopen naeht had een familie te Naarden een minder aangename ontmoeting aan huis. Aldaar vervoegde zich een persoon, die verlangde een fiets ter leen te mogen hebben. Uit de ver warde praatjes bemerkten de bewoners al spoedig, dat ze waarschijnlijk te doen hadden met iemand, die niet wel bij 't hoofd was. De toestand werd evenwel lastig genoegde heer des huizes was ongesteld en kon zieh niet naar buiten vertoonen en reeds begon de ongewenschte bezoeker tot handtastelijkheden, tegen de ruiten te slaan en tot bedreigingen over te gaan, toen, door het luiden van de groote huis bel buren kwamen opdagen, die den woes teling aan de politie overleverden. Men meldt uit Stadskanaal Zijn de geruchten waar, dan breekt over 14 dagen een werkstaking uit in de venen te Valthermond, Weerdingermond en Emmer Compasouum, waarbij ongeveer 5000 ar- oeiders zijn betrokken. De oorzaak moet gevonden worden in een vermomde ver- pliohte winkelnering. Voor ongeveer twee [aar werd de verplichte winkelnering afge schaft. Breekt de werkstaking uit, dan is de tweede periode van het graven aange broken. Verledenjaar werd een loonregeling 'plrnffen tusschen de bazen en de werk lieden in de le en 2e Exloërmond. Hen meldt uit Arnhem De begrafenis van den Zondag jl. ver moerden milicien heeft heden onder groote belangstelling met militaire eer plaats ge had. De compagnies-oommandant sprak woorden van deelneming en troost tot de familieleden. ZoDdag-, Maandag- en Dinsdagnacht is te Heer en te Scharn, in de nabijheid van Maastricht een troep eohte vandalen allerschandelijkst aan 't werk geweest. De bende bestoud uit ongeveer 20 man. Ra men, ruiten, vensters en deuren werden vernield, zware plaveisteenen werden in de huizen geslingerd. Op een plaats zijn zelfs de meubels met een ploegijzer be schadigd in een café werden de bezoekers mishandeld. Men meldt uit Heerlen Woensdagmorgen is een mijnwerker op de mijn „Gouley" door 't instorten van een galerij leveDd begraven. Aanstonds zetten de kameraden van den verongelukte zich aan het werk om hem te redden. Tot Woensdagavond echter bleven hun po gingen vruchteloos. Gistermiddag kwamen werklieden, in dienst bij een aannemer te Amsterdam, den patroon waarschuwen, dat een werk man die bezig met het water der monier- kelders in het nieuwe gebouw voor de Automobiel-Import-Maatsohappij, stijf in den kelder lag. Onmiddellijk begaf men zioh in den kelder en bevond, datdeoement- werker, genaamd Top, overleden was. Wat de oorzaak van den dood is geweest, en hoe lang Top reeds lag is niet bekend. Te Tzum is gister een 4-jarig kindje in de regenbak achter de ouderlijke woning geraakt en verdronken. Mevrouw Buse, in wier woning te Renkum in den naeht van Zaterdag op Zondag werd ingebroken en eeD groote hoeveelheid tafelzilver ge stolen, heeft zieh aldus meldt het Hbl. in den afgeloopen nacht van het leven beroofd. Toen het dienstpersoneel haar vond, kon zij nog slechts enkele woorden stamelen. De bijzondere geheimzinnige omstandigheden waaronder de diefstal met braak plaats had, hielden haar voortdurend in hoogst zenuwachtigen toestand. De justitie heeft het huis verzegeld. Te Hoensbroek zijn twee kinderen in een ketel kokend water gevallen en na vree- selijk lijden overleden. Ook te Heerlen is een kind in kokend water gevallen en eveneens aan de bekomen verwondingen gestorven. Bij Riesi is Salomone, een groot bandiet onder de Sicilianen, door de kara- biniers gevat. Hij verschoot al zijn ammunitie, voor hij zioh overgaf, maar raakte niemand. Hij had een groote som gelds, een geweer, een pistooi en een dolk bij zioh. In drie jaar tijd had Salomone zeven mensehen gedood en tallooze roo- verijen gepleegd. Twee grondeigenaars in de buurt die hem toevlucht verschaft hadden, zijn ook in hechtenis genomen. Uit New-York wordt gemeld dat de tusschen Salvador en Nicaragua gesloten vrede eervol is. Salvador's voorwaarden zijn aangenomen terwijlNicaragua'seischen tot betaling van een oorlogsvergoeding, wegens de schade die Nicaragua ten ge volge van de inmenging van Salvador in den strijd tussehen Nicaragua en Honduras geleden heeft, en tot instelling van een vrij ruilverkeer tussehen Salvador en Nica ragua verworpen is. Op het congres tot bestrijding der tuberculose, te Oporto gehouden, werd een man van 118 jaar //getoond''. Fran cisco Jose, misschien de oudste man ter wereld, werd in 1788 geboren. Hij diende in het Portugeesche leger en trok in 1810 tegen Napoleon te velde. Thans oefent hij nog verschillende beroepen uit en is nog steeds een kranig soherpsohutter. Gedurende zijn geheele leven was hij nooit ernstig ziek. Wijn of alcohol heeft hij nooit geproefd. De doctoren, die hem onderzochten, verklaarden geen spoor van ouderdomszwakte. De Afrika-reiziger dr. Volz uit Bern, die indertijd ook Nederlandsch-Indië be reisd heeft, is door de in opstand zijnde inboorlingen in FraDseh-Guinea in het dorp Bussadu vermoord. De Fransehe troe pen vonden zijn lijk ODder een aantal gevallen negers. Dr. Volz kwam uit Liberie en wilde trachten in Beyla een Fransehe militaire post te bereiken, om dan zoo aan de kust van Franseh-Guinea te Konakry te komen. In de fabriek van Tsjesjer te Peters burg stelden eergisteren ODgeveer 400 arbeiders eisehen tot verbetering van de arbeidsvoorwaarden en regeling van den werktijd. Zij schoolden voor het fabrieks gebouw samen, om den fabrikant op te wachten, maar werden door de politie uiteengejaagd. Hierbij zijn ongeveer 100 arbeiders licht en 30 zwaar gekwetst. Om verzet aan te teekenen tegen de mishande ling van hunne kameraden, legden gisteren de werklieden in de meeste fabrieken van de Wiborgsche wijk het werk neer. 's Avonds werkten er nog een paar fabrieken. In heel Petersburg is de beweging merkbaar. De politie heeft uitgebreide maatregelen tot handhaving van deorde^enomen. Eenige leden van de Doema zijn van plan de regeering over het voorgevallene bij de fabriek van Tsjesjer te interpelleeren. Verloving en uitloving. Bij de politie te Frankfurt s/Main deed een dertigjarige dame aangifte, door een 35-arig Eugelsch- man, die zioh Charles N <ell Barnsdall noemde, voor 63000 mark te fijn opgelicht. Zij had zioh met den zwendel iar, dien zij Ie Mttooheu in een pension had leereu kennen, verloofd. Thans looft zij 1000 mark voor zijn aanhouding uit. Toen prins Eitel Friedrich van Pruisen gisteren op het militaire oefenterrein bij Düberitz zijn dienst bij zijn compagnie wilde beginnen, schrikte zjjn paard van een rood sein vlaggetje, het hief plotseling den kop op en sloeg daarbij den prins zoo hevig tegen z\jn neus, dat de prins be wusteloos van zijn paard gleed. De prins klaagde over hevige hoofdpijnen, die echter reeds sterk verminderden, de toestand is zoo dat hij waarschijnlijk heden reeds weer naar Potsdam kan terugkeeren. Een onbekende heeft weer's nachts door een luchtgat in een der Parijsche bakkerijen vitriool gegooid, waardoor de eigenaar aanvreeselijkebrandwonden over leed. De politie doet alles om den mis dadiger op 't spoor te komen. Een met petroleumkisten geladen trein is gisteren bij Jassy, Roemenië, ont spoord, waardoor verscheiden kisten spron gen en de waggons vlam vatten vijf per sonen verbrandden en er zijn talrjjke gewondeD. Te Berlijn dreigt een geweldige strijd in de bouwvakken. In vijftig verschillende lokalen werd Dinsdagavond vergndord en timmerlieden en metselaars ware- vóór den strijd, trots de vermaningen van hun leiders. In hoofdzaak geldt de kamp het verkrijgen van den achturenwerkdag. De werkgevers waren bij de beraadslagingen die de beslissende vergaderingen vooraf gingen, bereid de gevraagde loonsverhoo- ging toe te staan, maar den aohtureDdag wezen zij beslist van de hand,. Men vreest nu. dat het tot een staking en daarmede gepaard gaande uitsluiting van de zijde der werkgevers zal komen, die niet minder dan 10.000 werklieden omvat ten zal. Russische zeden. Op 14 April zjin in het kleine plaatsje Romanowskoje, in Rus land, de zeven slachtoffers van een waarlijk beestachtigen moord begraven. Het waren de vrouw, de vjjf kinderen en de schoon moeder van een spoorwegmachinist. De ongelukkigen waren met een mes letterlijk geslacht. De moordenaars hadden den kin deren de oogen uitgestoken en hun stukken vleesch uit het lichaam gesneden, en wel, nsar alle waarschijnlijkheid, toen de klein tjes nog leefden, en voor de oogen van de rampzalige moeder. Tot zelfs de zuigeling was zoo gruwelijk verminkt. Het geheele plaatsje verkeert in ontzettende opwinding; alle inwoners en de gansche omgeving, honderden personen speurden naar de moordenaars, en wanneer dezen worden gegrepen, worden ze zonder meer in stuk ken gereten men wil ze niet eerst in de handen der overheid leveren. Een der moordenaars is al gevatmen laat hem eehter nog in leven, totdat hjj zijn mede plichtigen heeft verraden. De moord is te beschouwen als de wraak van een bende bandieten, waarvan eenige leden, op aan wijzing van den machinist waren gevat en zonder vorm van proces gelyncht. Tijdens de afgrijselijke daad was de machinist niet thuis maar de moordenaars wisten, dat ze hem doodolijker nog konden treffen door het uitroeien zijner geheele familie. De inwoners zyn reeds lang ten hoogste ver bitterd tegen de boerenbende, welke in het geheel niet door de politie wordt vervolgd, daar deze zich nog slechts met „politieke aangelegenheden" ophoudt. Maandag 29 April. Zand, door not. Hosang 10 uur op hofstede Molenzicht bij wed. de Nood, inspan als 1 zwarte ruin 8 jaar, 1 bruine merrie 23 jaar, I jaarling hengst, 10 melk koeien, 2 kalivaarzen, 1 anderbalfjarige en 1 jarige vaars, 1 tweejarige spring ader, 1 jaarÜDg stier, 5 kweekkalvers, 1 vet varkeD, 5 biggen, karnhond met hok, 10 kippen en 1 haan, marktwagen op veeren, 2 menwagens met toebehooren, Middelburg. Geëxam. voordehandw. 1 dame, die ook slaagde, n.l. mej. J. E. M. Rademaker te Brouwershaven. Gymnastiek 4 dames en twee heeren, geslaagd mej. Bijlo te Dreisohor, Vijver berg te Oosterland en Goeman te 's-Heer Abtskerke en de heeren H. de Haas v. Dorsser en II. Tanis, beiden te Middelburg. Middelburg. Gisteravond 8 uur had in 't Schuttershof eene uitvoering plaats van de turnclub „Ons Huis" en het zangkoor „Ons Huis", welke laatste onder leiding staat van mej. Marie Berdinus van Berlekom. De groote zaal was geheel gevuld met belang stellenden. De heer Herm Snijders heete de talryke aanwezigen hartelijk welkom, het is nu eigenlijk geen feestavond, alleen maar eene gezellige avond is de bedoeling. Toen de zangcursus eene uitvoering zou geven was het bestuur der Turnclub dadelijk bereid hieraan mede te werken, dit werd dan met dankbaarheid aanvaard, hij hoopte dat het programma hoewel eenvoudig, in de smaak der aanwezigen Zal vallen, en wenschte allen een aangenamen avond. De vrije oefeningen door de Turnclub „Ons Huis" (cursus) werden met nauw gezetheid en ernst uitgevoerd en getuigden van eene goede leiding, inzonderheid ver- diene vermelding de kleine dreumes die op uitstekende wijze zich van zjjn taak kweet. Daarna zong de zangvereeniging eenige liederen met pianoüegeieiding van mevr. N. D.-Z., waarvan mag worden gezegd, dat ook deze zich op uitmuntende wiize kweet van hare taak, waarvocr zekee mej. Varie Berdinus van Berlekom oww-tord van lol

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2