Een Winkelhuis, DEN INSPAN, I- VERK0GPIN6 Veldvruchten en liet Hooigras LEESTAFEL. Aanbestedingen. iflsap VerkispisgsB. eiz. Advertentiën. s c h o u w li e. Marktberichten* Telegrafisch Weerb richt Watergetijen voo* lerseke. Dinsdag den 7en Mei 1907, PUBLIEK VERKÜOPEN: openbaar verkoopen Ab 1 blauw Merriepaard oud 17 jaar, 5 baatge- ,5^BSS®aa® vende Melkkoeien 3 Vaarzen, oud 6, 7 en 8 maanden, 3 Melkgeiten, 25 Kippen en 1 Haan. 1 Veerwagen, 1 Menwagen met toebehooren, 1 Driewielskar, 1 stel dubbele Melkkarveeren, 2 Ploegen, 5 Eggen, Kortmolen, Windmolen, Graanzeeften, Kruiwagen, Ladders, Keepen en Blokken, Mutsaards, Brandhout, eene partij Straatkeien, 3000 kilo Hooi, Horden en Staken, Paardenwant. waaronderKarn, Roomtonnen, Emmers, Maten, Kooktoestel, Man denwerk, Kelderkachel en meer. I>iii£ HUISRAAD, als Tafels, Stoelen, Veerenbed met toebehooren en meer andere Goe deren. Woensdag 17 Juli 1907, NAGRAS en ETWEIDE Dinsdag 23 Juli 1907 (in plaats van Woensdag 7 Aug', a.s.) Notaris HOSANG, |rkomt. Develd- lyk, dat de over- iaam heeft opge- ;oek in naar den et gelukte hem Ier gehoord ver- eufégliae. Toen ;d werd, waarom ;egeven had, be- dat hij, daar hy >r geen Fransch in'tHollandsch in tonrechter zal •den of hier van naam sprake is. irak W oensdag- een felle brand het midden ge- aan het Alexan- ier-officieren en [skadron van het adjudant-onder gezin de hoek- vleugelgebouw hoofd knetteren e zich daarvan eea buiten op iitiedc .Ummen ,n, weshalve die brand meldde, [e brandweer ge in de kazerne manschappen uit [lijk aankwamen jtiën voor derge- llen. |oor dikke rook- den hoek van ;in hadden, met ik den weg Daar le slaapzalen en vleugel gren- gebouw, waar- het dak mede men den brand llukken zijn niet van den adj.- en aan de over- veiligheid ge- lambrees onder iben allen met nnen verlaten, sn hebben zioh igheid gebracht, uurgloed merk- :n angstig naar iun teugelloos- ,d in. Vreemd oh reeds in dit it bevonden op, leien der stad, ;ezadelde paar- itmoetten. Man- werden onmid- om de vluchte- it grootendeels de blussehing klompen aan :r stad zoeken Dank de goede op hun vaart Ibracht en lieten ispoorders naar Crt. verneemt geneesheer op |tot geneesheer- Wolfheze. [jheer op „Veld- directeur van vaarborg-Maat- ergadering ge- >ver 1906 bleek directie van de jksterhuis, zich nag verheugen, bedroeg netto en. Deuitkee- g (onderling) S12.34samen Lor herverzeke- [72,98 en pre- 1208,38blijft kten-tabel wijst |l63,72'/2. s overleden jhr. ïy-inga lid van van de Tweede was in 1843 te 166 promoveer- te Leiden tot (n werd in 1884 laad van State. Ivan de Provin- waar hij van van het college 11879 werd bij waarin hij tot fabrieksbaas te ;abluschte kalk lij bleef buiten oor de kalk be loeren in brand kon verleenen gebrand. De smeld [leren van eea Idingsveen een Het geld was i bestond uit 20 van f300. Het afkomstig, bejaard man kt en in verwil nken. De n te Mill, die oordde, is naar overgebracht, wijl «ij ernstige teekenen van verstands verbijstering vertoonde. Te Geulem (L.) reed een reiziger op zijn liets den Genlemerberg (een gevaarlijke belling) af, met het noodlottig gevolg, dat hij tegen den daar staanden molen botste en op de plaats dcod bleef. Afschaffing der tienden. Door de Commissie van Rapporteurs in de Tweede Kamer zijn eenige amendemen ten voorgesteld, waarvan da strekking is lo. om overeenkomstig de beginselen van het B. W., zooals de commissie in haar Memorie van Toelichting zegt alleen d4t deel der tiendrente, dat de interest van het bedrag der schadeloosstelling vertegen woordigt, en de schulddelging te laten voor rekening van den eigenaar. 2o. Om den leden der sohatlingsoom- missiën toegang te verzekeren tot de ge- bon wde eigendommen, omdat en dan ook voor zoover de schatting van kwij tenden tiend dit vereisoht. 3o. Om de verhoogiDg van de paobtsom, die verschuldigd is door hem, die bij het in werking treden der wet tiendpliehtigen grond in pacht heeft, te bepalen op 3'/a van het bedrag der schadeloosstelling. Dit laatste om art. 68 in overeenstemming te brengen met het nieuw geredigeerd artikel 4, waarin de vaste verhouding tussohen zuivere en onzuivere tiendopbrengst is losgelaten. 4o. Om den opkoop van tiendrecht te kunnen doen geschieden door het Rijk, wanneer de betrokkene dit verlangt, doch het noodige geld niet beeft (aan het Rijk wordt dan onder den naam „tiendrente" huur van het geld betaald in de M. v. T. wordt die rente 5.55 verondersteld). Nog zijn door de heeren Eeyne, de Klerk, Smeenge, Roodhuijzen en Zijlmadrieamen dementen voorgesteld. Het eerste beoogt het bedrag der schade loosstelling vast te stellen op de wijze als in het Voorloopig Verslag is bepleit 't meest nabijkomend aan de geldswaarde der t ien d be voegd heid Het tweede tracht de tiendrente vast te stellen tot het annuïteitsbedrag van de uitgekeerde schadeloosstelling zonder kos ten verhooging. Het derde (betrekking hebbende op de samenstelling en invoering van schattings- commissies) beoogt te herstellen den tekst van het oorspronkelijke betrekkelijk wets artikel. De heer Van Styrum steltvoorhettweede lid van art. 14 te lezen In geval van vruohtgebruik blijft een bedrag van 3, 5 ten honderd over dat der schadeloosstelling voor rekening van den vruchtgebruiker. Voor het overige deel heeft hij verhaal overeenkomstig de be paling van het tweede lid van art. 844 van het Burgerlijk Wetboek. Toen gisteren in het Engelsche La- gerhuis de griffier den naam oplas van den Welsohen liberalen afgevaardigde Ellis Davies, aangezien bij aan de beurt was om aan een minister de vraag te stellen die hij opgegeven had, ging er van alle banken een krachtig gejuioh op. Dit algemeen huldebetoon had Davies ver diend doordat zijn vrouw hem dezer dagen een welgeschapen drieling, alle jongens, had geschonken. Davies was echter niet in het Huis om de betooging in ontvangst te nemen. Voor de rechtbank le Nice werd dezer dagen de naam afgeroepen vaa Nicolaas II, heerscher aller Russen, als beklaagde. Tsaar Nicolaas is eigenaar van een groot park waarin op de plaats der villa, waar in 1865 de oudste broeder van keizer Allexander III stierf, een mausoleum staat. Enkele jaren geleden vergrootte de Tsaar deze bezitting door aankoop van een aan grenzende strook land, waarvoor hij bijna drie ton Holl. geld betaalde. De prachtige boomen van dit park hielden zioh niet bin nen de grenzen der bezitting hun takken hingen over op het terrein der buren. En daardoor aohtten deze zich benadeeld en verlangden dat de rechter den Tsaar zal veroordeelen tot verwijdering der takken, tot herstel van den toestand in zijn vroe gere gedaante, enz., enz. Te Napels wilden de Koning en de Koningin van Engeland dezer dagen de kerk van Santa Chiara bezichtigen, doch deze was gesloten en de monniken die haar bewaken zaten aan hun middagmaal. Op herhaald kloppen opende de sacristijnde deur en riep, denkende met bedelaars te doen te hebben, den Koning en de Koningin van het machtigste ryk der wereld toe „Gaat door; er is niets voor u hier". Koning Eduard had verbazende pret, en schaterde het uit. Een der leden van het gevolg legde toen uit, dat men de kerk wilde bezichtigen. Maar de aacristyn raakte daardoor nog meer üit zijn humeur en riep boos: „Zanikt nietOp 't oogenblik kan men de kerk niet zien". Gelukkig voor den Koning passeerde generaal Salsa, die de Koninklijke gasten herkennende, den sacristijn sommeerde, de deur te openen. Men kan zijn verbazing be grijpen, toen hij ontdekte, wie de personen waren, die hij voor bedelaars had gehouden. Een staaltje dat den huidigen toestand in Lodz merkwaardigerwijs karakteriseert. Op straat werd de Duitsche schilder Eduard Greinert, een algemeen geacht man, door drie mannen overvallen en vastgegrepen. r Een vierde doodde hem toen, ooor uit de onmiddellijke nabijheid een aantal revolver schoten op hem te lossen. De dader werd doo> eenige voorbijgangers aangegrepen. Dezen leverden hem echter niet uit aan n# politie maar namen hem mee tot een eindje buiten de stad en schoten hem daar dood. Onder het opschrift „Het Parysche raadsel" schrijft men aan de N. Crt.: Onder de huwelijksaankondigingen wordt dezer dagen het voorgenomen huwelijk vermeld van Jean Raynaud en mevrouw Labrosse, weduwe Cortembert. De aan staande krijgt tot echtgenoot den vader van de vrouw, met wie haar vader, in tweede huwelijk getrouwd is en by wie hy twee nonen heeft. Vandaar de volgende verzwageringen Mevrouw Cortembert wordt de schoon moeder van haar stiefmoeder. Zij wordt tevens schoonmoeder van haar vader en de grootschoonmoeder van diens zonen, j Jean Raynaud wordt de schoonvader van zijn eigen dochter, de schoonzoon van zijn schoonzoon van zijn schoonzoon, de stief vader van zijn kleinkinderen. Hij wordt ook de stiefvader van zijn schoonvader en de stiefzoon van zijn eigen dochter. Den 8en Juni 1867 werd Frans Jozef tot koning van Hongarije gekroond, hij is dus dien datum vau dit jaar veertig jaar koning van Hongarije geweest. Tot herden king van dit jubileum zal de monarch aan alle Hongaren, die zioh door vluoht onttrok ken hebben aan den militairen dienstplicht, amnestie verleeaen, zoodat zij in het land mogen terugkeeren. Te Lublin (PoleD) zette de politie een zekeren Stanislaus Lis na, die nog al wat op zijn geweten sobijat gehad te hebben en niet beter wise te doen dan de wijk te nemen in een smederij om zioh daar op te sluiten en te versterken. Toen hij 'een politieagent gewond en een anderen gedood had, werd de militaire maeht te hulp geroepen, die weldra met twee compagnieën het huis omsingeld had, dat met 8 kauoosohoten in puin gescho ten werd. Stanislaus Lis vond men doo- delijk gewond onder de puinhoopenhij had een revolver niet 100 patronen bij zieh. Het Hulpoomiteit van Antwerpen voor de slachtoffers van den Zuid-Afri- kaansohen Oorlog, dat eenige jaren geleden Botha, De Wet en De la Rey ontving, had bij gelegenheid zijner reis naar Londen' wederom den eersten minister van Trans vaal Louis Botha, uitgenoodigd een bezoek te brengen aan de Antwerpsche vrienden. Botha heeft echter voor de eer bedankt, daar hij slechts kort in Europa wensoht te vertoeven. Joh. Dose. De Zoon zijner Moeder. Nykerk, G. F. Callenbach. De held van het verhaal is „Amatus", de zoon van een armen doodgraver in Sleeswyk, waar hy de invloeden doorstaat van sociale verdrukking, naamchristendom en volkenhaat, doch hij heeft eene kloeke moeder die, beneden haar stand gehuwd, na een jarenlangen strijd tegen des drank duivel die haar man beheerscht, in de vreeze Gods overwint, en haar zoon op voedt tot een hinken jongeman, die 't tot student, en eindelyk tot predikant, althans tot hulpprediker brengt. Naast de deugden die hy van zyne moeder erfde, blykt de jongeling ook 'tzwak van zijn vader te hebben overgenomen, en zoo wordt de moeder andermaal gedwongen den stryd tegen den drankduivel aan te binden, die nu over haar zoon heerschappij voert. Dit wordt in aangrijpenden eenvoud door den schrijver verhaaldook waar het zóó ver met den jongeling komt dat hy, ont slagen uit 't ambt, dat hy minder uit lust, dan wel uit gehoorzaamheid gekozen had, naar Amerika reist, waar hy in Kansas boerenknecht, „toevallig" in dienst van zyn oom, wordt, langs den weg van harden arbeid en gebed tot een volkomen breken met de drinkgewoonte komt en in 't vader land teruggekeerd als welgesteld en be kwaam landbouwer, zyn moeder tot steun, de boeren tot vraagbaak en de omgeving tot zegen wordt. Tal van andere figuren staan om dezen held gegroepeerd, onder hen zyn diens moeder de godvruchtige Monica, en zyn blinde zuster Friedline, zyn ongelukkige nicht Silla en zyn fiere bruid Clarissa wel de meest aantrekkelijke. De Christenen in dit verhaal zijn geen idealen maar menschen zooals zij zijn, met hun deugden en gebreken, dit is een ver dienste van dit boek, doch het is geen verdienste dat het de mensohen zoo vaak laat zeggen al wat hun voor den mond komt. Aimard laat zijn „Pelsjagers", zijn „Zwervers", zijn „Saheadores" wel eens zeggen ik zou er een maand van mijn leven voor willen geven. Maar in dit boek nog wel vertaald door ds. Voorhoeve, hadden wij deze uitdrukking niet verwacht. En zoodanige telt het er meerdere, die wij afkeuren. Onder anderen laat de schrijver zijn held op het graf van een liohtmis die zioh van kant maakte bidden om 't erbarmen der eeuwige genade voor den doode. Hij spreekt van een schikking van het toevalvan het toeval dat een handlanger van God is, van het Christen dom als de godsdienst der mensohver- zwakking, ongeloofsuitingen die wel niet de meeniog van den schrijver uitdrukken, doch die hij toch niet zonder ernstige weerlegging moest laten paseeeren. Ook stopwoorden als mijn Hemel be- hooren niet thuis in een Christelijkenroman als deze, die overigens naar onze meening veel te lang is, en te weinig overlaat aan de verbeelding der lezers. Zie bijvoorbeeld bet tooneeltje op blz. 850 dl. II. Wat evenwel niet wegneemt, dat hij veel moois bevat', de kerakterteekeningen met con- sekwentie zijn volgehouden; en menig too- j neeltje de kunstenaarshand verraadt. Over het aandeel van den drukker in deae uitgaaf hebben wij niets dan lof. Zaterdag 4 Mei. Goes, door B. en W. ten raadhuize het leggen van rioleeringen in verschillende straten. Bestek van 9—3 uur teT inzage ter secretarie. Inl. de gemeente-bouwmeester. TELEGRAMMEN. Middelburg. Acte-examens L. O. Geëxamineerd 8 dames. Afgewezen 2. Geslaagd mej. S. S. A. van den Berg, Zie- rikzee, N. P. Bijlo, Dreischor, M. L Moel- ker, Sarooskerke (S.), J. E. M. Rademaker, Brouwershaven, M. D Vy verberg, Ooster- land, J. A. Vooren, Zierikzee. Middelburg. In een beden onder voor zitterschap van dhr. H. Worst gehouden vergadering van de vereeniging „Wal cheren", V. P. N. is besloten tot oprichting j eener eierenmyn het concept-reglement is aangenomen. Axel. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School Molenstraat de heer M. van Vliet alhier. Tweede Kamer. Bij het voortgezet debat over het Indisch Tariefreoht betoogde de heer Van Deventer dat hij een voorstan der is van dadelijke versterkingder middelen en daarom een belasting op den invoer toejuicht. In zoover hea t dit wetsontwerp sprekers sympathie dat het geen zwaardere lasten op zwakke schouderen legt. Tegenover dhr. Plate betoogde Spr. dat dit ontwerp inplaats van protectionistisch fiscaal is. Handel en nijverheid zullen er door wor den gebaat. Verder betoogde spreker dat hy de voorkeur zou geven aan heffing van invoerrechten boven de opdrijving der heerendienstcn, op welker afschaffing hy aandrong. De heer Bogaardt betwijfelde of de ver betering der Indische financiën in de eerste plaats moet gezocht worden in verhooging van in- en uitvoerrechten. Men bezuinige liever op de hoogere bestuursuitgaveu, met name de hooge traetementen der ambte naren. Verder keurt hij beter dat plaatselijke belastingen verhoogd worden. Volgens spr. is dit wetsontwerp niet protectionistisch. Hij bepleitte subsidieering vanwege den Staat van lijnen indien de Regeering iets voor onze nijverheid doen wil. Ten slotte zegt Spr. dat dit ontwerp geen reden van bestaan meerheeft. Immers Minister Idenburg heeft het indertijd voor gesteld om meer te trekken uit de invoer rechten. Maar sinds is uit de middelen van 1906 8'/a miljoen meer getrokken dan in 1905. Minister Fock ontkende tegenover dhr. Plate dat zout het hoofdmotief voor dit ontwerp was. De eenige aanleiding was de behoefte aan verbetering der geldmiddelen. Hij deelde mee te hopen in het volgende jaar te kunnen komen tot afschaffing der rijtuigbelasting. De inlander wordt by dit wetsontwerp niet getroffen en een protectionistisch ka rakter draagt deze maatregel niet, wijl de Nederlandsche industrie er niet onder lyden aal. Toeneming van den smokkelhandel vreest hij niet. De heer Bate deed de pertinente vraag aan den minister of deze meent dat op het oogenblik de heffing der invoerrechten zoo voldoende verzekerd is, dat het belang der schatkist en van den eerlijken importeur dit eischt. De minister verzekert dat zooveel de toestand dit mogelijk maakt zulks inder daad verzekert is en dat de regeering zich beijvert dien toestand zooveel mogelijk te verbeteren, getuige de voorgenomen ver betering der positie van het douane personeel. Hierop worden de algemeen e beraad slagingen gesloten. Op artikel I wordt aangenomen het amendement-v. Deventer om geen invoerrecht te heffen op carton voor speelkaarten. Verworpen daarentegen wordt het amen dement van dienzelfden heer om levend vee vrij te stellen van invoerrechten. Aangenomen is hierop art. I en het heele ontwerp zonder hoofdelijke stemming. De heer Hugenholte heeft verlof gevraagd en bekomen op een nader te bepalen dag den minister van marine te interpelleeren over diens weigering tót het in behandeling nemen van een request van den Mariniers- bond inzake den slechten toestand in de marinierskazerne te Willemsoord. 's-Gravenhage. Op 2 Aug. a.s. zal de eerste steenlegging voor het Vredespaleis plaats hebben. Amsterdam. Tegen den brandmeester die op 10 Januari met een automobiel der brandweer een oude weduwe bij 't afrijden eener brng dood reed, is vrijspraak geëisoht, 7 Mei uitspraak. Batavia. Ten gevolge der onafgebroken vervolging door de maréchaussée-kolonne heeft Towaradja Sarorang zijn onvoor waardelijke onderwerping aangeboden. Goes, Door dhr. C. Laban werd heden in de Prins van Oranje aanbesteedhet afbreken van het zomerhuis en het bouwen Van een woonhuis aan de Oostwal. 8 bil jetten werden ingeleverd van de heeren J, de Bruijne, Goes, f3440 j D, J. B. Dagen. Hoogwater. Laagwater. Vrm. Nam. Vrm. Nam. 26 April 27 28 29 30 1.50 2.32 3.20 4.1 4.44 2.12 2.56 3.43 4.19 5.5 7.57 8.41 9.29 10.8 10.50 8.18 9.4 9.49 10.26 11.12 Zoo de Heere wil en zij leven hopen op 27 April a. s. onze ge liefde ouders ADRIAAN ANDRIES ALLAART en ADRIANA TOLHOEK hun 25jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare kinderen. L. J. ALLAART. J. F. ALLAART. MAATJE S. ALLAART. Krabbendijke. Heden overleed na een kortstondig lijden van slechts drie dagen onze innig geliefde vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder, JANNETJE SLABBEKOORN, in den ouderdom van 69 jaar, 11 mnd. en 21 dagen. Na een gelukkige eeht- vereeniging van ruim 48 en een halfjaar. J. DB JAGER Wz. W. DE JAGER Jz. M. DE JAGER— Brüinooqb E. BRUINOOGE- QE Jager. C. BRUINOOGE. J. A. DE JAGER. Oudelande j M. DE JAGER van Damme. M. VAN LIERE— de Jager. M. VAN LIERE. Oudelande, 23 April 1907. Oudelande Ellewoutsdijk Arentz, id., f3295; W. F. van Riet, id., f3175; P. L. Buitendijk, id., f3122; J. Heijnsdijk, id., f2785J. C. Hariot, Vlis- singen, f2675; J. Coppoolse, 't Heer Hen drikskinderen, f2560, en A. Blanker en C. Vaes, Goes, f2424. De toewijzing werd 24 urea in beraad genomen. Vlissingen. Heden werd door den kapitein eerst aanw. ingenieur te Bergen- op-Zoom ouder nadere goedkeuring aan besteed le het éÓDjarig onderhond van de militaire gebouwen en werken te Middel burg. Raming f3205. Inschrijvers: A. Hanewinkel voor f 3075; J. de Buck, f 3349; A. Loois, f3380; G. H. Vertregt, f3395; H. Jansen, 3469; P. L van Miert, f3469; en J. P. Kryger en Zoon, f3473. 2 biljetten waren van onwaarde. Alle insohrij vers, behalve de eerstgenoemde, die te Vlissingen woont, wonen te Middelburg. 2e het éénjarig onderhoud van de mili taire gebouwen en werken te Vlissingen. Raming f 5485. Inschriivers: D. Byl, f4966; H van der Hof, f5102; F Bax, f5199. W Anker, f5204; Feij Stroo, f5235! J. Willemse, f 5-'89F. N de Rooij, f 5358 en J. Goossen, f 5485 allen te Vlissingen. Meliskerke, 26 April. 's-Heer Abtskerke, 27 April. Souburg, 29 April. Hoedekenskerke en Kloetinge, 1 Mei. MIDDELBURG, 25 April 1907. Geringe aanvoer, tot genoteerde prijzen verkocht. Men besteedde voorjarige tarwe f a f-,nieuwe tarwe f6,60 4 f6,85; jarige rogge f-,4 f-,nieuwe rogge f -,4 f -,wintergerst f -,nieuwe zomergerst f5,4 f5,25; haver f3,75 4 4 f 4,paardeboonen f 6,75 4 f 7,tuin- boonen f 0,4 f 0,witteboonen gelezen f 15,25 4 f 15,50, ongelezen f41 ronde bruine boonen f10 4 f 10,25; lange dito f8,25 4 f8,50 groene erwten f-,4 f-,nieuwe kroonerwten f4 f 11, koolzaad f-,4 fkar wij zaad per 50 K.G. f—4 f— Alles per H.L. Opgaaf v. d. markteetters, handelaren. Boter f 0,50 4 f 0,54 per '/a kilo. Eieren f3,10 per 100 stuks. Opgaaf t>. d. Zeeuwsche T.andb. Maat ach. Boter f0,50 a f0,56 per kilo. Eieren f3,10 per 100 stuks. naar waarnemingen in den morgen van 25 April, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.4 te Valentia, Selly en St. Mathieu, laagste stand 747.8 te Memel. Verwachting zwakke tot matige Noord- Westelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkte luoht, waarschijnlijk regenbuien. Weinig verandering van temperatuur. Heden overleed na een langdurig maar geduldig lijden, onze geliefde vader en behuwdvader, CORNELIS KRIJGER, in den ouderdom van 78 jaren en 5 mnd. JOHANNA KRIJGER. J. MOENS Pz. H. MOENS. J. MOENS Jz. Domburg, 25 April 1907. Ondergeteekenden betuigen hunnen dank voor de vele en hartelijke blijken van deelneming, ontvangen bij het over lijden van hun geliefden zoon en broeder ADRIAAN. Uit aller naam, 8. LOUWERSE. M. LOUWERSE-Maljaabs. Oostkapelle, 25 April 1907. Ondergeteekende geeft bierbij kennis, dat zij hare timmePZaak heeft over gedaan aan D. OVERWEG. Dankende voor het vertrouwen, dat ze steeds heeft mogen genieten, beveelt zij haar opvolger in ieders gunst ten zeerste aan. Aagtekerke, Wed. J. DEKKER. 24 April '07. Verwijzende naar bovenstaande, heeft ondergeteekende de eer bekend temaken, dat hij de ttmmerzaak van de Wed. J. DEKKER hoeft overgenomen. Belo vende een prompte bediening, beveelt hij zich beleefd in ieders gunst aan. Aagtekerke, D. W. OVERWEG. 24 April '07. VVVVVVYyvvy>^vvvv>»y'vvVVV^V H U WELIJKSKAAH TEffJ Firma de Jonge-Vervuest - Goes. Notaris LIE BERT te Kapelle zal op des avonds 8 ure, op het „Slot Oost ende" te Goes, voor den heer M. de Pree Az. te Goes, ingericht tot Brood- en Beschuitbak kerij, met SCHUURTJE en ERF, ge legen te Goes, aan de Lange Vorst- straat, groot 1 Are 93 Centiaren. De Notaris JOHAN HOSANG zal op Dinsdag 7 Mei 1907, des voormiddsga te 10 uur, op de hofstede „Zuidvliet" bewoond door ANDs. DEKKER te OOST SOUBURG, by de Roude Put, in het VOORTS eene partij Landbouw-, Meikers en Zoldergereedschappen, Op de hofstede bestaat geen gelegenheid tot stalling. op de hofstede ..BOSCHZICHT" onder Ritthem, bewoond door JAN JANSEN, van de EN VAN

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3