Ingezonden. Stukken. Moop ïerkoopngea, enz. scTö ïïwTTö: Marktberichten. Telegrafisch Wcerb richt. koude blij reu aanhouden sinds de tnooie Paasehdagen, geen enkele dag heeft de thermometer zestig graden gehaald en nachtvorsten waren regel, zoodat men in de vruchtenstreken, waar de perziken, pruimen en peren nu juist in den kritieken tijd zijn, angstige tijden doorleeft. Ingevolge een mijnwerkersstaking in de Rocky Mountains, te Crow's Nest Pass, is er in Canada gebrek aan brandstof en de „Canadian Pacific Railway" heeft alle steenkolen, die ter verroer waren aangebo den voor fabrieken en particulieren, een voudig in beslag genomen voor eigen gebruik. De „Board of Trade" van Win nipeg heeft een besluit aangenomen om aan de regeering van Canada te verzoeken onmiddellijk de mijaen in bezit te nemen en den arbeid zelf ter hand te nemen tot de beëindiging der staking. De vorige week maakten wij melding van een jongmensch te Berlijn die zich op een avond bij een Deensch koopman aandiende en den heer des huizes een brief overhandigde waarin deze de woorden lezen kon„Geef brenger dezes dadelijk 500 mark mede Het comité van het zwarte masker". De jongeling bracht den koopman die het raam openschoof en om hulp riep drie schotwonden toe, doch verwondde zich ernstig aan de hand bjj't afgaan van zijn pistool tengevolge van de worsteling met den man dien hij van 't open raam wilde trekken. Dat jongmensch is in handen der politie. Het blijkt echter dat de bende van het zwarte masker alleen in 's jongmans verbeelding bestond. Hij verklaarde dat de romans en krantenlectuur door de rei zigers aan 't station waar hij wagenpoetser was, achtergelaten en door hem mee naar huis genomen en gelezen, zijn fantasie geprikkeld had tot het beramen van der gelijke monstruositeiten. Het is aan te nemen want al die spoorweglectuur bestaat ongeveer uit Indianen- en detectiven-ge- sohiedenissen a la Sherlock Holmes, Nick Cartor, Buffalo Bill, de W ilsons, e. a. Generaal Booth van het Heilsleger zal hedenmiddag ontvangen worden door den keizer van Japan, welke onderschei ding de generaal wel tot zekere hoogte te danken zal hebben aan het feit, dat hij behoort tot de natie, waarmee Japan zoo innig verbonden is. In den nacht van Dinsdag op Woens dag ontvluchtte de 16-jarige Roger V., een zoon van een achtbaar koopman to Rijssel, het ouderlijke huis met een pak obligaties, ter waarde van 40,000 fr., ontstolen aan zijne ouders. Hij was vergezeld van den 20-jarigen Louis L. eu twee juffrouwen van de lichte soort. Daags nadien werd de Brusselsche politie van het feit onderricht en deze ontdekte weldra dat de vluchte lingen zich in de Belgische hoofdstad moesten bevinden. Zij waren inderdaad afgestapt in een hotel, te midden der stad. Donderdagavond waren zij met hunne ge zellinnen naar een café-concert gegaan. In den loop van den avond gingen de twee juffrouwen voor eenige oogenblikken uit, maar hoe de jongeheeren ook wachtten, ze zagen geen van beiden terug. Men begrijpt hunne verstomming toen zij, in het hotel terugkeerende, vernamen dat de twee meisjes voor eenige oogenblikken in hunne kamer geweest en toen weer uitgegaan waren. Zy snelden naar boven en vonden hunnen koffer opengebroken en de 30,000 fr. die er nog in waren geroofd. De andere 10,000 waren gedeeltelijk opgeteerd of by een wisselagent geplaatst. Terstond gingen de twee ongeluksvogels op zoek naar de twee gevluchte gezellinnen, maar vruchte loos. Vrijdagmorgen, ten 11 ure, toen zij in het hotel terugkeerden, vernamen zij van den hotelhouder, die middelerwijl reeds het bezoek van de politie had gehad, dat de juffrouwen hen waohtten in de na bijheid [der Beurs. Terstond snelden zij er heen. Maar zij vonden er in de plaats de politie, die hen inpakte, ondervroeg en aftastte. Zij hadden revolvers 6D nog 400 fr. op zioh. 8000 fr. hadden zij onder den valsoben naam Sperlinckx geplaatst bij een wisselagent. De ouders van V. werden verwittigd. Handelsbv. Antw.) Toen de waard Fritz Blanck, te Ber lijn, gistermorgen in de vroegte, na sluiting van zijn zaak, zijn verdienste natelde, hoorde hij een gerucht uit den kelder, waar zijn voorraad bewaard ligt, en be merkte door een lantaarn in de biljartzaal het schijnsel van een eleotrische zaklan taarn. Daar er in een jaar tijd reeds drie maal bij hem was ingebroken, riep hij behoedzaam zijn 26-jarigen zoon, terwijl hij zelf een agent en een nachtwaker ging halen. Daarop begaven zij zieh in alle stilte naar de keldertrap, die zij begonnen af te dalen. De agent droeg een petro leumlamp'. Onder aan de trap gekomen, zag hij den inbreker in een hoek van den kelder ineen gehurkt zitten. Er viel een schot. De agent week uit en verbrijzelde daarbij de lamp tegen een pijler. De kogel had zjjn doel gelukkig gemist. Onmid dellijk daarop klonk een tweede schot. De inbreker had zichzelf een kogel door den slaap gejaagd. Door den agent en den waard naar een reddingsstation gedragen, gaf hij daar spoedig den geest. Het bleek, dat de man het Diet voorzien had op den kelder, maar op de daarboven gelegen juwelierszaakwaartoe hij getracht had een gat in het plafond te maken. De zelf moordenaar was 'n voormalig musicus, Stephan Rosoh, die op het pad der misdaad was geraakt, en voor de laatste maal met 8 jaar tuchthuis was gestraft. In het circus Klapproth, te Koethen, ontsnapte een paar dagen geleden een prachtige hengst uit zijn stal. De directeur wilde het beest opvangen en weer terug brengen, maar het plotseling woedend ge worden paard beet hem in den buik en trapte hem vreeselijk. Men moest twee reusachtige Deensche doggen op den hengst loslaten, die hun tanden in de beenen van het schoppende dier zetten. De hengst liet zijn slachtoffer los en galoppeerde, hinne- kend van pijn, naar zijn stal. Daar begon bij de andere paarden te bijten, en wijl niemand den stal durfde binnentreden, moest men een stuk van het dak verwijde ren, en slaagde meD er ten slotte in, met behulp van een lus het woeste dier te overmeesteren, De laatste Belgische mijnwerkster. Onlangs heeft een der afgevaardigden in de Belgische Kamer kunnen verklaren, dat nog slechts één vrouw beneden in de mijnen werkt. Het is een weduwe, 51 jaar oud. Zij heeft 15 kinderen gehad en zij zou, na zes maanden te zijn ziek ge weest, weder het werk hervatten, als men haar ten minste weder aannam. Het zal België tot eer verstrekken, wan neer geen vrouwen, en dan nog wel moe ders van vijftien kinderen, onder den grond meer werken. (Sc.. Wkbl.) De aardbevingen in Mexico. Volgens authentieke berichten uit El Paso in Mexico aan 't bureau Laffan, bedraagt het aantal slachtoffers, die bij de jongste aardbevingen het leven verloren, 600. In vele steden ontstonden breede aardspleten, waarin tal rijke voetgangers verzonken, zonder dat een spoor van hen ontdekt werd. Het Chapalameer is buiten zijn oevers getreden en rieht veel schade aan. In de stad Man- zanilla werden groote verwoestingen ge constateerd, alle steden ten zuid-westen van Mexico leden schade. Een te Galveston (Texas) aangekomen vissohersboet bericht, dat het zuidelijk gedeelte der Mexioaansohe Golf een algeheele verandering heeft onder gaan. Torenhooge geisers ontstonden, de hitte was ondragelijk en de ijsvoorraad aan boord smolt binnen twee uur. Ook uit Lima in Peru komen onheilspellende be richten. De vulkaan Poeyehoe is in volle werking. Gloeiende lavastróomen ver woesten de geheeleomgeving. De bevolking vlucht vol ontzetting. De beeken en zoet waterrivieren drogen geheel uit. Overal valt heete asch, die de oorzaak is vau een volslagen duisternis. De schade is ontzettend. De Chileensche torpedoboot Constantia is in de baai van Chi gezonken, 't grootste deel der bemanning werd gered. Bij de vlootoefeningen voor 't eiland Malta werd Vrijdagavond een nachtelijke aanval uitgevoerd. Daarbij liep 'n torpedo jager op de Pier en zonk. 1 man verdronk. Volgens een bericht uit Madrid wordt de toestand te Barcelona als zeer ernstig beschouwd. Men vreest voor rustversto ringen bij den dood van Gambo en van overheidswege worden maatregelen ge nomen om desgevorderd krachtig op te treden. Begin April verliet een rentenier uit Bremen, die met zijn vrouw te Parijs logeerde, zijn hotel, om zich te laten sche ren. Sedert dat oogenblik is hij spoorloos verdwenen, zonder dat het de politie tot dusver gelukte ook maar iets omtrent zyn verblijfplaats te weten te komen. Te Trier heeft het sterk gevroren, zoodat aan de in bloei staande vrucht- boomen groote schade werd aangericht. Te Elberfeld op den Hardtheuvel, is een origineele diefstal gepleegd. Onlangs is op den top van dien heuvel de eerste steen gelegd van den toren, ter eere van Bismarck opgericht. Dieven hebben nu dezen steen, 2000 kilo zwaar, losgewerkt, en 't koffertje dat hij bedekte, meegenomen. Dit koffertje bevatte dokumenten en een groot aantal gouden en zilveren munt stukken. Vliegpogingtn van vroeger. Nu onze be langstelling weer zoozeer gaande gemaakt is voor het belangrijke onderwerp, dat men de „verovering van de lucht" pleegt te noemen, is het wel dienstig, in herin nering te brengen, dat deze stoute proeven zich aansluiten bij een lange reeks soort gelijke proefnemingen, genomen door den loop der eenwen heen. En de bestudee ring van den vogelbouw, waarop ook nu weer de laatste constructie der modernste vliegwerktuigen berust, is daarbij vroeger bij voorkeur als uitgangspunt genomen. Reeds uit de laatste dagen van Willem den Veroveraar is er sprake van een monnik, die vleugels had laten maken, waarmee hij zioh over een afstand van eenige honderden meters (een achtste mijl) boven den grond kon voortbewegen. Later is iemand van den top van den San Marco te Venetië omlaag gesprongen, om, drijvend op z'n vleugels, heelhuids beneden te komen; idem, ideminNeurn- berg, Konstaotinopel en in andere steden. Het verlangen om de aantrekkingskracht van de aarde te overwinnen, heeft de ge heele middeleeuwen door zijn betoovering op fantastische geesten uitgeoefend. Ben zekere Gianbattista Dante verbaasde zelfs zijn tydgenooten niet minder dan zijnnaam- gexioot, met zijn vliegtochten in de buurt van Perugia, tot hy een van zyn vleugels en omlaag stortend 'n been brak. Uit 1742 zyn nauwkeurige aanteekeningen bewaard ge bleven omtrent den proeftocht van Markies van Watteville, die te Parys uit zyn huis de Seine over wilde vliegen. Zyn poging gelukte niet, daar hij midden boven de Seine kapzeisde en naar beneden tuimelde. In de achttiende eeüw zijn troilwens tal vau pogingen gedaan, waaromtrent echter de berichten niet zeer geloofwaardig schy- nen, tot de experimenten van Lilienthal zich wetenschappelijk met de techniek van 't vliegen gingen bezighouden en de fanta sie voorloopig 'n gevoeligen knauw gaven. Of Lilienthal echter aan mee-omhoog stij gende electrische batterijen gedacht heeft? Dit is niet waarschijnlijk. En zoo zou de twintigste eeuw wei eens eindelijk het antwoord kunnen geven op de zoolang open gebleven vraag. Een onthulling uit het Laboratorium van een „wijn"-handel. De redactie van het „Maandblad tegen de vervalschingen" schrijft „Wij hadden onlangs de gelegenheid ooze kennis te vermeerderen aangaande de „geheimen" van een wijnhandel, en achten de daarbij opgedane ervaringen interessant genoeg om deze in ruimen kring bekend te maken. Een lirma, die geheel te goeder trouw een wijnzaak wensohte over te nemen, vroeg ons advies aangaande de materialen, die bij den voorraad „behoor den", en zond ons deze ter expertise. Bij het ontvangen dezer monsters meenden wij eerst met den inventaris van een verfwinkel te doen te hebben, en con stateerden o.a. de aanwezigheid ran de volgende materialenzwavelzure soda, dubbelkoolzure soda, salioylzuur, analine- geel, aniline-blauw, (essence de Mirbane), lakmoestinetuur, kamferzall(l) citroen- kleurpoeder, boorzuur, glycerine, bloem van zwavel, eosine (anilinekleurstof), zuringzuur, pepermentlikeur, perubalsem, vloeibare ammonia, frambozenrood (aniline kleurstof), Kongo rood (idem), aniline- zwart, portwijn-poeder, phenolphtalelne, Magentarood,oblorophyllum(plantengroen), dubbel wijnsteenzure potasch, benevens koperpoeder Al zijn er onder deze stoffen enkele, die in de wijnkooperij algemeene toepassing vinden, geeft het lijstje toch verschillende bepaald schadelijke ingrediënten aaD, en is het van groot gewicht voor deskundigen, bij het onderzoek van twijfelachtige artike len te weten, voor zoover hun dat niet reeds bekend is, wat er al zoo feitelijk gebruikt wordt, om wijnen en spiritualiën te „verbeteren", resp. te vervalschen. Het spreekt van zelf, dat de degelijke wijn handelaren ternauwernood het bestaan van een zoo uitgebreide reeks vecvalsohinga- middelen zullen kennen, dooh een publi catie van de praetijken van zoowel binnen- als buitenlandsche knoeiers, achten wij in 't publiek belang zeer noodzakelijk. Het komt ons voor, dat een dergelijke blik achter de schermen, allicht een verklaring kan geven van zoovele goedkoope aan biedingen, die soms aan het „wonder baarlijke" grenzen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! Het bericht candidaatstelling voor de Prov. Staten in 't kiesdistrict Goes, heeft mij en anderen vreemd doen opzien, om reden er door „N. en O." tot heden geen oproeping plaats had voor 't stellen van den 4en candidaat, en daar er geen tegenspraak op dat bericht in 't volgende no. van uw blad was te lezen, zoo wordt het schouder ophalend, j a zelfs veroordeelend opgenomen, wat door weglating of tegenspraak had kunnen voorkomen worden. Kunt u voldoende licht in dezen ver schaffen?" Ge zult erzekervelen verplichten. Met groete. H, Den geachten inzender zy meegedeeld dat, naar luid van ons verschafte inlich tingen, het bestuur van „Voor Nederland en Oranje" in zijn vergadering van 18 dezer heeft besloten de candidatuur-Wondergem, die reeds vroeger door de kiesvereeniging met 30 van de 36 stemmen gesteld was, te eontinueeren. Red. Serooskerke. Zaterdag werd door not. Hosang publiek verkocht een huis en erf met schuur, groot 437 cA., aan G. Jobse aldaar voor f650. Tholen. Zaterdagavond werd door not. Van Steenbergen voor de erven wed. J. van As geveild een woonhuis en erf in den Be bouwden Dam. Kooper bjj afslag de heer Jacobus Schot Jz. voor f910. Scherpenisse. Zaterdagavond j.l. werd door 't bestuur van 't waterschap Scher penisse aanbesteed het lossen en het ver voer der grint. Voor het lossen der grint was de laagste inschrijver G. Anthonisse, t. w. op de haven 33 cent en aan den Hoogen weg 44 cent per H3. Gegund aan Autnouisse. Voor het vervoer der grint van de haven was de laagste inschryver G. Menheere voor f0,48 per M3. Gegund aan Menheere. Voor het vervoer der grint aan den Hoogen weg was het minst in geschreven door Leendert Janeens, voor f 0,50 per M3. Gegund aan Jansens. Rilland. Door burg. en weth. werd Zaterdagavond 'n gedeelte gemeentegrond verpacht in een 14 tal kleine perceelen, totaal uitmakende 521 roeden. De minste pacht voor een perceeltje was 87 cent, de hoogste 42 cent per roede en de totale op brengst f 209,19 of gemiddeld 40 cent per roede. De p&chtduur is 8 maanden. 's-Heerenhoek. Op de aanbesteding van 77500 K.G. chili, gehouden door de landbonwvereeniging „Help U Zelf" te Q mande, werd ingeschreven door de vol gende heeren L. Snellemati, Dinteloord, f 13,07P. G. Adriaansen, Bergen op Zoom, f 12,90; firma Krijger, Krabbendfike, f 12,88; L. E vers dijk, Kapelle bij Goes, f 12,87 C. Glerum, Vlake, f 12,84 P. de Koster, 's-Gravenpolder, f 12,83 J. Kos- tense, Kruiningen, f 12,81en J. Meijer, Zaamslag, f 12,75. Aan den laagsten in- schrijver is de levering gegund. TELEGRAMMEN. Middelburg. Acte-examens L O Ge ëxamineerd 8 heeren. Geslaagd;D. H van Dossen, G. Tanis en A. van den Ende, allen teJMiddelburg, G. van deKreke.Vlissingen, J. J. van Loon, Tholen, C. J. Maas, Tholen, en G. S. van der Slikke, Poortvliet. Goes. Ten nadeele van den landbouwer v. d. Linde alhier werden Zondagmorgen vijf ganseieren, die neergelegd waren, om te worden uitgebroed, ontvreemd. Het is den rijksveldwachter v d. Dries gelukt de daders te ontdekken en de eieren, die reeds gekookt waren, in beslag te nemen. Serooskerke. Bij enkele candidaat stelling is heden tot lid van den raad ge kozen de heer J. R. Tak. Nisse. Bij de gehouden herstemming voor notabele tusschen de heeren J. Slabbe- koorn, C. Hoebeke en J. Eokhardt is laatst genoemde gekozen. Biggekerke. Benoemd tot onderwijzeres aan ae Chr. school alhier mejuffr. Rosendaal te Sehoondijke. Ovezand. De raad dezer gemeente hield Maandag eene openbare vergadering. Tegenwoordig alle leden. Hat gemeente verslag over 1906 werd aangeboden en daaruit eenige mededeelingen gedaan. Stembureaux werden benoemd voor de dit jaar plaats hebbende stemmingen voor de Prov. Staten en den Gemeenteraad. In het stembureau voor de Statenverkiezing werd benoemd tot plaatsvervangend voorzitter de heer P. Priemtot leden de heeren Thomaes en L. Goense en tot bijzittend lid de heer A. de Jonge. Over de salarisregeling van den bur gemeester, secretaris en ontvanger werd besloten om aan Ged. Staten te adviseeren bij de jaarwedde van den burgemeester en secretaris voor ieder f50 en bij de jaarwedde van den ontvanger f25 boven het minimum te gaan. Ten slotte werden vastgesteld de staten oninbare posten hoof- delijken omslag en hondenbelasting. Stavenisse. Na eene lezing van den heer Augustijn, secretaris van de afdeeling Goes van het „Centraal Genootschap voor kinder-herstellings- en vacantiekolonies", is hier Zaterdag 1.1. eene „Afdeeling Tholen" van dit genootschap opgericht. 's-Gravenhage. By kon. besluit is be noemd bij den provincialen staf totluit.- kolonel de majoor A. C. H. Alma, provin ciale adjudant in Zeeland. 's-Gravenhage. De aanhouding van Polak, den aanrander van minister Van Raalte, is met 30 dagen verlengd, in afwachting van de rapporten der deskun digen die met 't onderzoek van zijn geest vermogens zijn belast. Domburg, Aagtekerke en Grijpskerke, 24 April. Meliskerke, 26 April. 's-Heer Abtskerke, 27 April. Souburg, 29 April. Hoedekenskerke en Kloetinge, 1 Mei. Arnemuiden, 6 Mei. Dinsdag 30 April. Serooskerke, bij Coppoolse door not. Hosang 10 uur de inspan op hofstede Pitteperk, 3 bruine merries, 19, 14 en 14 jaar, 1 vos jaarling merrie, 6 melkkoeien, 6 kalfdragende vaarzen, 6 vaarzen l'/z en 2 jaar, 5 jarige vaarzen, 1 stier IV2 jaar, 1 jarige stier, 8 kweekkalvers, 3 melk- sehapen met lammers, 3 vette varkens, 2 mestputloopers, 60 kippen en hanen, 10 eenden en 1 een woerd, 2 ganzen, 1 karn hond met ketting, veerwagen, 2 menwa- gens met toebehooren, driewielskar, 2 zeeuwsche ploegen, 1 eoksploeg, 1 twee- sohaarsstoppelploeg, 8 eggen, 1 beitelegge, 1 rolblok, 2 veldsleden, arreslee, sleepdeur, voorsleper, de helft in een molbord, hand- blok, windmolen, mangelmolen, mangel- rasp, geeselstoel, boomgaardladder, twee zaadzeilen, koe- en paardendekens, muts aards, hooi, slroo, mest, landbouw-, melk en zoldergereedschappen, huisraad, enz. Aagtekerke half 2 bij v. d. Driest, door not. Loeff bloembollen op zijn land bij St, Jan ten Heere. Vrijdag 3 Mei. Souburg, op hofstede Jan Cyaonw, Vischhoekweg, 10 uur, door not. Loeff, inspan alszwarte merrie 16 jaar, vos mer rie 3 jaar, zwarte hengst 1 jaar, melkkoeien, vaarzen, kweekkalvers, trekhond, men wa gen, water wagentje, driewielskar, melkkar op veeren, landbouw-, melk- en zolderge reedschap, hooi, stroo. Oudelande, door not. v. Cleef,voor wed. H. A. Mol, 10 uur, 4 bruine mer ries 6, 5, 3 en 2 jaar, 1 vosmerrie 6 jaar met veulen, 1 zwarte merrie 16 jaar met veulen, 2 bruine rumen 1 en 10 jaar, 1 vosmerrie 1 jaar, melk- en kalfkoeien, 2 driejarige, tweejarige en 5 jaarling runders, 2 halvers, vet varken, 1 drachtige zeug, loopvarkens, biggen, 3 bergeenden, kapwagen, tilbury, 3 menwagens, drie wielskar, maaimachine, 2 stroomoleri, 1 mnesmolen, 2 Saks-, 3 Zaai-, 2 Coks-, 2 Zeeuwsohe, 1 Meedek, 1 Wale, 1 Moor-, Aanaard en 1 driesohaarsploeg, landbouw-, stal-, melk- en zoldergereedsehappen, hondenhok, kiekenren, fairbank, huisraad, frankliukaohel enz. Dinsdag 7 Mei. t O o s t - S 0 u b u r gbij de ronde put op hofstede Zandvliet door not. Hosang bij A. Dekker 10 uur inspan als 1 blauwe merrie 17 jaar, 5 melkkoeien, 3 vaarzen 4, 7 en 8 maanden, 3 .melkgeiten, 25 kippen en 1 haan, 1 veerwagen, menwagen met toebehooren, driewielskar, 1 stel dubbele melkkarveeren, 2 ploegen, eggen, li UIIG KM L IJK JE STAND. Van 19—22 April. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. J. Sohluter, 25 j. jm. en J 8. van Es, 27 j. jd.M van Soelen, 29 j. jm. en O. Marinissen, 22 j. jd. Bevallen: J. van der Giezen geb. Slimmens, z.C. Marijs geb. Jongepier, z.S. J. L Despinois geb. Van Hilst, z.C. P. Vermeeseh geb. Alewijnse, z. Overleden: W. M. Tisserand, 33 j., man van F Krijger; H. Nederhand, 52 j,, man van M. HuijbregfseL. Schout, 84 j, wed van L de Rijke; W. Kalle, 1 j., d.N. Hoek, 73 j., wed. van J. H. Dake GOES Ondertrouwd: 9, Pieter Bruël, 20 j. jm. en Cornelia Pieternella van den den Berg, 19 j. jd. Geboren: 20, Francis Felix Henri, z. v. Hendrikus Hubertus Josephus Biugen en Anna Maria Laurence Routs22, Pieter Anthonie, z. v. Jan Adriaau Blanker en Pieternella Strijd. Overleden: 21, Cornelia Brik, 89 j., wed. van Jan Albert. Van 16—20 April. VLISSINGEN. Ondertrouwd: F. Le Roux, 26 j. jm. en A. M. Bakx, 24 j. jd. J. C. Marijs, 23 j. jm. en T. Joosse, 21 j. jd.; J. Koets, 27 j. jm. en J.H. van Haveren, 22 j. jd.J. C. Leen- houts, 23 j.jm. en M. P. Lievense, 21 j. jd. Getrouwd: J. O. van Huizen, 24 j jm. en E. Sandifort, 19 j.jd.J.Nieuwen- huize, 21 j. jm. en F. M. Baas, 27 j.jd. T. G. Vermeer, 25 j. jm. en H.J.Jansen, 35 j. jd. Bevallen: C. C. J. Viirtheim, geb. Chevalier, d.A. Koole. geb. Bossohaart, d.J. Stroo, geb. De Buck, z. j C. M. Gadeijne, geb. Desmit, z.; A. Berting, geb. Sohenck, z. Overleden: J. Buijs, man van M. C. S. van Eennennaam, 45 j,; M. P. Dekker, ongeh., d. 72 j. ROTTERDAM, 22 April 1907. Buiten 1. Granen stil. Binnenlandsche matige aanvoer. Nieuwe Tarwe f 7,75 k f 10, N. Rogge5,25 - 5.70 N. Haver - 7,75 - 8,25 Bruine Boonen - 7,- 8, Witte Boonen. -13.- 14. Erwten- 8.- 8,50 Kookerwten - 8,10 - 8,70 Kroonerwten. - 8,10 - 8,70 N. Koolzaad. Kanariezaad -10,- 10.25 Karwijzaad. - 17,5/g - 17,7/s Lijnzaad Blauw Maanzaad - 24,- 24,50 Bruin Mosterdz. -29'/2 - 80'/2 Geel -30,— -31'/2 per 100 kilo. Maïs Mixed (Amerikaansohe) f121 k f Stoomend f 120' '2 k f La Plata f125 stoomend. Odessa st.f 125. Stoomend f 128. Gr. Donau f 124. Varkens 22 a 233/4. Export en lieht niet genoteerd. Zeeuwsche Eieren 13,30 k f3,50. Overmaasehe Eieren f3,60 k f3,80. Aardappelen. Zeeuwsohe Blauwe f2,50 a f2,70. Geldersche idem f2,50 k f2.70. Zeeuwsche Eigenheimers f2,30 k f 2,40. Friesche idem f 0,a f 0,-Zeeuw sche Bonte f2,70 a f3,Duitsche roode f 2,30 k f 2,40. Tamelijk aanvoer, weinig vraag. Vlas. 11198 steen blauw, 36 45. 7770 Wit Zeeuwsch 34 a 41. 2000 Holl. geel a 4700 Groningseh 4 MEEL. Toestand nagenoeg geheel onver anderd. Buiten hoogere prijzen hier geen koop lust. Vorige prijzen zijn slechts moeilijk te handhaven. Heden prijshoudend doch stil. Noteering onveranderd. Prima qual. Inlandsch f10.75 a f 11,50, Eerste qual. Inlandsch f 10k f 10.50. Prima Amerik. (Patent) f li,h f 12,—. Eerste qual. Amerik. (Straight) f 10,— k f 10.50. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f9,50 a f 10, Extra puike qual. Hongaarsch f 14.a f 16. Eerste qual. Hongaarsch f a f Prima qual. Duitsch f 10.75 fli,5o. Eerste qual. Duitsche f k fPrima qual. Belgisch f 10.75 k f 11.50. Eerste qual Bel gisch f 10.a f 10,50. Prima qual. Fransch f a f Eerste qual. Fransch f 9.25 -a flo,Inlandsch Roggebloem f10,25 a fll.—1 Duitsche Roggebloem f 10,25 k f 11,50, Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak Ovezand. Op do heden (Maandag) ge houden voorjaarsveemarkt waren 43 stuks hoornvee aangevoerd. Handel vlug. naar waarnemingen in den morgen van 2J April, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.1 teHorta, laagste stand 751.1 te Bodo. Verwachtingzwakke tot matige wind uit "Westelijke richtingen, toenemende be wolking, waarsohijnlijk droog weer. Wei nig verandering van temperatuur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3