RECLAMES, Uit de Tweede Kamer. Kerknieuws. Schooinieuws. "UIT DE PROVINCIE. Gsrnenyde Berichten. beoogden. 7') hadden geen reden, evenmin als ik zelf, zich bij hun stem door iets anders dan door hun oordeel over de zaak te laten leiden. De schrijver acht intusschen volstrekt geen reden aanwezig om aan te nemen, dat in een der beide Kamers de meerder heid juist aan het blijvend gedeelte ge hecht is, vranneer haar gevolg het behoud ee-er te allen tijde beschikbare gewapende macht in vredestijd, zonder dat voor de gewone behoefte verlofgangers behoeven te worden opgeroepen op een betere wijze te bereiken is. Hij doet daartoe o. a. het middel aan de hand, het verblijf na atloop van den oefeningstijd aantrekkelijk te makeo en aan degenen, die zioh daartoe beschikbaar stelleD, een behoorlijke geldelijke vergoeding te ver leunen. Evenwel erkent hij, dat wat in overweging gegeven wordt lapwerk is op den grondslag der principieel onjuiste, bestaauie militiewet van het Kabinet- Pieison. Een duurzame en principieel goede regeling der geheele weerbaarheid auut hij verkrijgb .ar door aanneming van het 80 jaar geleden door de Roo van Aiderwerelt ontworpen en destijds met bijval door de liberale Kamerleden ont vangen program. Zoo is dan het relaas van de beëindigde crisis gegeven en wel door minister De Moester aangevuld door dhr. Lohman. Na dat het collectief-ontslag door de ministers aangevraagd was, heeft H. M. de Koningin volgens het advies van eenige staatslieden zich gewend tot dhr. Schimmelpenninck, voorzitter der le Kamer, die verklaarde „dat en waarom er naar zijn oordeel geen genoegzame gronden bestonden om de rechterzijde in de gelegenheid te stellen de bestuurstaak over te nemen". De Koningin stelde toen 't kabinet met haar voornemen in kennis om het uit te noodigen op de ont slagaanvrage terug te komen. Doch het kabinet meende H. M. te moeten mede- deelen, dat er eerst dan van 'n terugkomen op ontslagaanvrage sprake zyn kan, bijal dien de rechterzijde na het gebeurde in de le Kamer, in de gelegenheid gesteld was de bestuurstaak over te nemen en gebleken was dat zij die taak niet wilde overnemen. Volgens het kabinet was zijn program getroffen toen de groepen der rechterzijde, door het regeringsbeleid vau minister Staal af te keuren, en diens begrooting te verwerpen, een tegenovergesteld beginsel lieten gelden. Met deze beschouwing gaat de rechterzijde intusschen niet mede. De kwestie van het blijvend gedeelte was iets aparts, in allen gevalle buiten verband met alle plannen van legerhervorming, welke het kabinet mocht hebben. De inkrimping van het blijvend gedeelte behoorde even min tot het program der regeering. Door de afstemming der begrooting kon hoog- etens het persoonlek beleid van minister Staal, in geenen deele 'tregeeringsprogram worden getroffen. Geen wonder a'zoo, dat dhr. Sohimmel- penninek van der Oye, die 27 Febr. een opdraoht van H 31 ontving om een voor dracht te doeu ter benoeming van een kabinetsformateur van rechts, eenige dagen later antwoordde, dat eerst dan de reohter- zijde tot de oplossing der crisis zou kunnen medewerken, bijaldien gebleken is «dat de partijen die in 1905 de meerderheid be haalden, zich niet bij machte gevoelden een zoo niet parlementair, dan extrapar lementair kabinet te vormen". Daarna ontving dbr. Cort v. d. Linden, lid van den Raad van State, opdraoht tot vorming van een gemengd kabinet. Het Het was op 18 Maart en reeds drie dagen later legde hij de opdracht neer. Het was hem gebleken, zoo schreef hij ook aan de rechterzijde, „dat bij eene overgroote meerderheid der vrijzinnigen de meening heersohte, dat elke crisisoplossing onvol doende moest worden geaehl, waarbij inperking van het blijvend gedeelte voor- loopig ter zijde wordt gesteld". Op verzoek van de Koningin werd nu door de re geering overwogen welke gedragslijn zij zou volgen indien H. M. haar zou ver zoeken terug te komen op het ontslag. Die gedragslijn was deze1. het program der regeering dient gehandhaafd. 2. in plaats van minister Staal, die niet wilde aacblijveD, zou een minister van oorlog mo-ten komen, die bereid zou wezen «zoo spoedig mogelijk, indien eenigszins moge lijk tegelijk met het op de leest der on langs tot stand gekomen oredietwet te schoeien wetsontwerp tot definitieve vast stelling der oorlogsbegrooting voor 1907, bij do Staten-Generaal, voor zooveel van hem afhangt voor te brengen en aldaar te verdedigen een afzonderlijk wetsont werp, waarbij de quaestie van het blij vend gedeelte opnieuw aan het oordeel der Slaten-Generaal wordt onderworpen en daaromtrent met volledige toelichting van de zaak, zoowel met betrekking van het beginsel als van de wijze van uitvoering een beslissing wordt voorgesteld in den geest van het kabinet". Nadat de Koningin nu met dhr. Schim melpenninck v. d. Oye nog nader in overleg getreden was, d.w.z. de opdracht gegeven had, om aan de rechterzijde de pas gemelde voorwaarden medetedeelen, waaronder het kabinet zioh bereid ver klaarde, aaa te blijven, voelde de reoh- terzijde ia dit stadium zich niet geroepen de regeering over te nemen. Wel had naar aanleiding van de slotwoorden van 's H>eren Cort v. d. Linden's schrijven een tinvrenblik bij de heeren der reohterzijde, flic door dhr. Sehiramelpennink van der Ove gedurende den loop der crisis geraad pleegd werdeD, het denkbeeld postgevat en werd het ook verdedigd, dat dadelijke bereidverklaring van de overneming der bestuurstaak beslist geë sekt werd, maar tea slotte behield de overhand de meening, dat de regeering zioh eerst nader moest verklaren. De rechterzijde waa alleen dan verplicht, nu het kabinet bereid was op zijn ontslag aanvrage terug te komen, alzoo schreef toen dhr. Schimmelpenninck aan H. M. namens de heeren, bijaldien men in de voordracht van den nieuwen minister van oorlog tevens had te zien een voorafgaande verplichting van H. M. tot bekrachtiging van een afzon derlijk wetsontwerp. Doch toen het bleek, dat het kabinet geen oogenblik er aan had gedacht, om de rechten van de Koningin, Haar bij de Grondwet toegekend, ook maar eonigszins, of ook maar een oogenblik te verkorten, waren de b.h. blijkbaar gerust. Ze vonden alzoo geen aanleiding tot verder optreden en lieten nu het verder beloop over aan het overleg van H. M. de Koningin en het kabinet. Weldra volgde da beëindiging. Het kabinet nam zijn ont slagaanvrage terug, en minister Staal werd door generaal Van Rappard vervangen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Voorhout B. ter Haar Ro- meny, cand. te Boven Smilde. Bedankt voor Wouterswoude door M. Pol te Horssen. Ev. Luth. Kerk Zestal te Amsterdam (vacature Helper Sesbrugger) J. A. F. A. Steliwag te Groede en 5 anderen. R.-K. Kerk. De heer W. F. Roozen, kapelaan te Mid delburg is benoemd tot kapelaan bij de Catharinekerk te Amsterdam. In zijn plaats is benoemd de heer Stam te Haar lemmermeer. Biggekerke. De voordracht voor onder wijzeres alhier bestaat uit de dames M. E. S. Rosendaal te Schoondyke, M. P. de Hullu te Biervliet en C. C. M. van der Schaaf te St. Maartensdijk. Oostburg. Mejuffrouw A. C. Lindeman Asbach alhier, is benoemd tot onderwij zeres aan de R. C. Zusterschool te Am sterdam. Mej. M. Lindhoutte Oud-Vossemeer is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te Nieuwerkerk (D.) Professor A. G. v. Hamel, hoogleeraar in de Fransche taal en letterkunde aau de hoogeschool te Groningen die in de ziekteverpleging te Amsterdam ter ver pleging was opgenomen, wijl hij zjjn been gekneusd had bij een val in den stads schouwburg op den avond van eene voor stelling aldaar, is aan hartverlamming over leden. Z\jn tweelingbroeder, prof. G. A. v. Hamel, is hoogleer in ^et strafrecht aan de hoogeschool te Amsterdam. De nu overledene was van 1868 tot 1879 predikant bij de Waalsche gemeenten te Leeuwarden en Rotterdam, welk ambt hij verliet om zich geheel aan de studie der Fransche taal en letteren te kunnen wijden. De lever en de maag werken in over eenstemming met elkander om het voedsel dat ge eet, om te zetten in bloed, beeo en weefsels; de voeding van uw lichaam hangt geheel van deze belangrijke organen af. Bijgevolg wanneer ze zwak en ziek zijn, kan Uw lichaam niet behoorlijk gevoed worden en ge wordt mager, verliest Uw werklust en kraoht, Uw leden zijn pijnlijk, Uw hart slaat onregelmatig eu Uw oog leden wegen zwaar als lood. Wanneer zulke kenteeken zioh voordoen dan dient men de maag en lever dadelijk te hulp te komen door Foster's Maagpillen, want de verwaarloozing van deze eerste verschijnselen kunnen de oorzaak zijn van slechte spijsvertering, verstopping, bloed armoede of ontsteking van den blinden darm. Foster's Maagpillen zijn vertrouw baar, waut zij zijn van de zuiverste natuur lijke kruiden eu wortels gemaakt, die de maag en lever behulpzaam zijn en ze huu gezondheid weergeven, zoodat ze Uw ge stel behoorlijk kunnen voeden en den af val afscheiden, die anders de darmen zou verstoppen en Uw bloed vergiftigen. Overtuigt U dal U de eohte Foster's Maagpillen krijgt, voorzien van de hand- teekeniug van James Foster op elke doos. (Inhoud 50 stuks.) Deze pillen zijn te Goes verkrijgbaar big de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, a f0.65 voor één» of f3 60 voor zes doozen. Goes. Maandagnamiddag veroorzaakten de personen T. en O., werkzaam op een mailboot te Vlissingen, in staat van dronken schap op de Groote Kade alhier, een volks oploop. Toen de politie versoheen werden zij door de moeder van O. in huis gebracht. Dinsdagmorgen viel in een onbewaakt oogenblik het 2-jarig dochtertje van J. G. in de Biestevmansput alhier, fiijfijds werd het door J. Zandee gered. Ierseke. De werkman J. Pekaar had het oogeluk zioh zoodanig met een dissel in een zijner roeten te hakken, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. De afd. Ierseke van den Bond voor staatspensiooeering voor iedereen besloot in hare vergadering van gisterenavond de *oorzitter F. Cuperij af te vaardigen naar de op 7 Mei te Groningen te houden jaar vergadering. De afdeeling telt thans 89 leden. Hansweerd. De kommiezen 3e klasse A. de Jong te Wouw en H. Wessels te Wouwsohe Plautage zijn met ingang van 1 Mei a.s. verplaatst naar hier. Met het oog op de geringe sterkte r an den troep zal de Parade die op andere jaren ter gelegenheid van den jaardag vau Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden wordt gehouden, niet doorgaan. De vergoedingen aan het personeel dat werkzaam is bij de schietoefeningen ter v erhooging vaa 's lands weerkracht zijn verhoogd en gebrachtvoor onderoffioie- rea op lö, voor korporaal op 10 en voor Soldaten op 5 eent per uur op werkdagen des Zondags zijn deze bedragen resp. 25, 15 eu 10 eent. Ook burgerpersonen kunnen in dienst worden genomen ad f 0.20 per uur. Nu in een der liberale bladen een (verkeerde) naam wordt genoemd voor 4en anti-rev. candidaat voor de Prov. Siaten in het kiesdistriot Goes, berichten wij onzen lezers dat de 4e candidaat (d.w.z. de man die een eventueele oandiaatuur zal aanvaarden) al lang gevonden is. Wijl echter 14 kiesvereenigiogen hierover moeten vergaderen kan het betrekkelijk geruimen tijd duren voor zulks is gesohied. Wij hopen echter deze week nogdeotli- cieelecandidatenlijsttekunnenmededeelen. Krabbendijke. Door het gunstige groei zame weder der laatste dagen krijgen dp landerijen alhier weder een groene kleur, vooral de tarwe, gerst en haver staan mooi, aLook het vlas welke dit jaar hier veel verbouwd wordt. Hier en daar komen er zelfs al aardappelen uit wat zeer zeker vroeg is eu thans is men bezig met het uitzaaien der bieten. Iu tegenstelling van bovenstaande zien de ondergeloopen pol ders er dor en schraal uit, geen vrucht is er haast nog in gezaaid, de korst is bovenop soherp en hard, terwijl de gronden wanneer men er een beetje dieper iu graaft moerassig is aau zeeslijk gelijk, zoodat het zich op dit oogenblik aan laat zien dat er nog minder vruchten in zullen groeien dan verleden jaar met uitzonderiog van de luzerne klaver welke nog al een beetje belooft. Stavenisse. Hedenmorgen ia een 6-jarig dochtertje van M. v. Z., terwijl de ouders enkele oogenblikken afwezig waren, op den zolder geklommen en, waarschijnlijk achterover van den ladder gevallen. Het kind werd sohijnbaar levenloos door de ontzette moeder gevonden. De terstond ont boden geneesheer vermocht het bewustzijn niet op te wekken, dat eerst verscheidene uren later terugkeerde. De toestand der arme kleine, wier geestvermogens gelukkig niet schijnen gekrenkt te zijn, maar die, in wakeaden toestand, als wezenloos voor zich heen staart, is zorgelijk. Neuzen. Het raadslid Moes heeft zijn voorstel tot heffing van belasting op de openbare vermakelijkheden ingetrokken. De Minister van Waterstaat heeft af wijzend beschikt op het verzoek om veilig heidsmaatregelen aan het kanaal Neuzen Gent met het oog op het gevaar voor het voertuigverkeer. Men schrijft ons uit Rilland-Bath Door bemiddeling van iemand uit Rotter dam, die zich voor verschillende dingen nogal interesseert, werd uit onze gemeente, uit een arbeidersgezin waarin zich twee doofstomme kindereu bevonden, een meisje en een jongen, voor de laatste plaatsing verkregen in het doofstommen-instituut te Rotterdam. Een paar ingezetenen uit onze gemeente verbonden zich tot eene jaarlijksche bij drage gedurende den tijd dat de jongen in de inrichting vertoefde. Het kind deed daar vrijwel zijn best en beoefende als vak het schoenmaken. Toen de jongen ruim een jaar geleden uit de inrichting in daouderlijkewoningterug- kwam was duidelijk merkbaar dat het ont vangen onderwas vruchtbaar geweest was en gelukte het hem bij een schoenmaker iu de leer te komen. Helaas, evenwel van korten duur. Hetgeen de jongen verdient schijnt in 't oog der ouders te gering te zijn en nu moet de jongen, evenals zjjn doof stomme zuster, medenaar den akker. Weg is dus de beoefening van 't vak, nutte loos de moeite die verscheidene personen zich hebben getroost en waardeloos de door particuli-ren geschonken bijdragen. De eindgeschiedenis is voorwaar treurig te noemen, torwyl het zeer zeker van invloed zjjn zal op latere in eventueele gevallen te verschaffen hulp. Vlissingen. Op plechtige wijze en voor het front van den troep werd heden door den majoor-garnizoenscommandant aan den kapitein W. F. de Reede de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt, welke onder scheiding hem bij Kon. besluit is toegekend. Kantongerecht Goes. Door het Kantongerecht te Goes zijn vervallen verklaard de verzetten tegen de verstekvonnissen a. d.d. 22 October 1906, waarbij J. P. te Ierseke wegens het fietsen zonder licht werd veroordeeld tot f 2 b. s. 2 d. h. b. d.d. 5 November 1906, waartyj J. P. te Ierseke wegens het loopen o -er eens anders bezaaiden grond werd veroordeeld tot f 2 b. s. 2 d. h. c. d.d. 19 November 1906, waetby E. M. te Ierseke wegens het vissohen zonder akte enz. werd veroordeeld tot 2 maal f2 b. s. 2 maal 2 d. h„ verb, verkl. kruisnet, vischmand en visoh 4. d.d. 3 December 1906, waarbjj A. T. te Iieinkenszand wegens overtreding der wapenwet werd veroordeeld tot f 15 b. 8. 5 d. h. De rechtbank te Rotterdam veroor deelde onder meer J. R., 21 j dienstbode le Zonnentaire, wegens diefstal van een zwart bont en drie vrouwenrokken tot f10 b. b. 10 dagen hechtenis. Vijf militairen van het Be reg. inf. S. A. V. KM. H., R. W. K., A. Th. en J. J. M. R., beklaagd van de bekende diefstallen van militaire goederen te Mid delburg zijn door den krijgsraad te 's Graveuhage veroordeeld de eerste en tweede respectievelijk tot vijf en tien maanden gevangenisstraf, de derde tot een jaar gevangenisstraf en twee maanden militaire gevangenisstraf en de vierde en vijfde ieder tot zes maanden gevange nisstraf. Aan allen is het reoht om te dienen voor vijf jaar ontzegd. Droeve bruiloft. In een gemeente bjj Aarlen vierde men een gouden bruiloft. De broeder van den bruidegom wilde vreugdeschoten lossen, maar het oude ge weer, waarvan hij zich bediende, barstte bij het eertste schotde stukken vlogen hem in het gelaat en kwetsten hem De bejaarde bruidegom zelf viel van schrik op den grond en werd hierdoor zoo erg gewond, dat ook zijn leven in gevaar is. De bruid werd door den schrik zoo aan gedaan, dat zij naar bed moest gaan. Een paar nren later eenigszins hersteld zjjnde. wilde zjj naar beneden komen, maar viel in de duisternis van de trap en brak een schouder en een been. Arnh. Crt. Te Renkum keerde Zondagavond een dame van een wandeling huiswaarts. Plotseling gevoelde z(j zich ongesteld. In de pastorie der Herv. Gemeente binnen gebracht, had z(j, tengevolge van hart verlamming, reeds opgehouden te leven. Bjj een poging om een span paarden dat weg wilde loopen vast te houden, ge raakte een molenaarsknecht te Schiedam onder de paardende wagen reed over hem heen, de man overleed aan da be komen kneuzingen. Te Enschede werd eene uitvoering gegeven door een tooneel- vereeniging. Terwijl een der spelers zjjne rol op het tooneel vervulde, werd diens moeder, die met de familie in de zaal aan wezig was, plotseling door een beroerte getroffen en was zy binnen eenige oogen blikken bezweken. Het ongeval verwekte groote ontsteltenis en de verdere uitvoe ring werd gestaakt. Te Zwartemeer is een man en vrouw gevangen genomen, verdacht hun pasgeboren kiüd te hebben vermoord. In een lijnbaan te Sliedrecht is een 13jarige jongen die eerst sinds twee weken aldaar werkzaam was, in een schuur met 't hoofd tusschen twee ronddraaiende touwen beklemd geraakt. De ongelukkige knaap was binnen weinige oogenblikken bezweken. De bekende Dirk de Bruin, christen anarchist en dienstweigeraar, die thans te Parijs in betrekking was, heeft zich „in zenuwoverspanning" van het leven beroofd. De kiezerslijst te Rijssen. Door den heer Oomkens, secretaris der vrijzinnige kies- vereeniging te Rijssen, is aan B. en W. dier gemeente verzocht de kiezerslijst te wijzigen, daar er volgens hem in strjjd met de wet 89 namen op voorkomen van per- soneD, wier dienstbetrekking (stakers 1) niet voldoet aan den eisch van art. Ib20 der Kieswet. Ned. Bond van Jongelingsvereeniyingen. De Ned. Bond van Jongelingsvereeni- gingen op Geref. Grondslag die thans bijna 500 aangesloten vereenigingen telt met circa 10,000 leden, hoopt op 9 Mei aanst. (Hemelvaartsdag) zijne jaarvergadering te Leeuwarden te honden. Iu de morgenvergad6ring worden de ge wone huishoudelijke zaken behandeld. Des middags te 2 uur zullen twee samen komsten plaats hebben en wel in de Noor der Kerk (Geref. Kerk) en in de Groote Kerk (Ned. Herv. Kerk). In de eerste, hoofdzakelijk voor de afge vaardigden en leden der aangesloten ver eenigingen bestemd, zal prof. dr. H. H. Kuyper van Amsterdam 'n referaat houden over „Ouderlijk en Kerkelijk Toezicht waarna gelegenheid zal zijn over de stel lingen van prof. Kuyper van gedachten te wisselen. De vergadering in de Groote Kerk is openbaar. Daar zullen als sprekers optre den ds. J. H. Landwehr van Rotterdam en dr. L. H. Wagenaar van Middelburg. Ds. Landwehr zal refereeren over „Het bewaren van 't geestelijk evenwicht, onaf wijsbare eisch voor den bloei der Geref. Jongel.-Vereeniging"terwijl dr. Wage naar zal spreken over: „Wie Michiel de Ruyter was en wat hij ons te zeggen heeft". In de avondvergadering te 6'/auur, die mede openbaar is en in de Groote Kerk zal worden gehouden, treedt ds. H. Hoekstra van Arnhem als spreker op. De politierechter Weller te San Francisco heeft, wat betreft de snelheid en eenvoudigheid der huwelijksformulieren zeker een record geslagen. Zijn trouw- formulier luidde aldus: „Wil je haar? Wil je hem? Geef eikair de hand. Beloof'je voor haar te zorgen Beloof je «hem" te gehoorzamen P Gij zijt man en vrouw Gij zijt gehuwd Zaterdag is te Kingston op Jamaica de ergste schok van aardbeving gevoeld, die er na 14 Januari geweest is. De burgerij van Boyle (Ierland) heeft met ontzetting vernomen dat de pijpen Jer waterleiding vol doode kikvorsehen zaten, dat moet al vele maanden zoo wezen. Te Buenos Aires is bericht ontvangen, dat de vuurspuwende berg Pythne in het Rio-Negro-gebied in uitbarsting is gekomen. Uit Mexico wordt gemeld dat daar zware aardschokken zijn gevoeld, die vier en een halve minuut vanhielden. Gelukkig was de sohade niet ernstig, maar de be volking verschrok hevig. Te San Peeho, in Mcxioo is de ge vangenis ingestort. Twee gevangenen wer den op slag gedood, 24 anderen gewond, van wie vijf doodelijk. Nu schijnt er weer le Edinburg een bergplaats van munitie ontdekt te zijn. Bij een fietsenhandelaar vond men eeu drie- of vierduizend patrouen, met een aantal revolvers. De Engelsohe schatkist heeft w-r een buitenkansje. Lord Allendale, lu.angs overleden, heeft een kleine veertig milliuen gulden nagelaten. Dat brengt iets aan successierechten op Over het Suez-kanaal heeft zulk een z indstorm gewoed, dat het verkeer aldaar eenige dagen gestremd is geweest. Nu is de storm weer bedaard. Een rijke weduwe uit Baltimore gaat trouweu met haar koetsier. De weduwe is niet minder dan 33 jaar ouder dan haar aanstaande eohtgenoot. Op de aardbevingsmeters in het obser vatorium te Hamburg is gisteren een hevige beving waargenomvii, waarvan het middel punt ongeveer in Midden-Amerika lag. -*■ Volgens bericbi uit Petersburg is admi raal Nebogatol' zij vesiingi-traf van tien jaar, waarloe de krijgsraad hem veroordeeld heeft, wegens grove verzuimen in den zee slag bij Tsjoesjiraa, in de Peter-en-Paul ves ting begonnen.Er wordt hem vrijheid geialen dagelijks wandelingen te doen. Voortdurend stroomen er landverhui zers binnen Canada. In den Jaatsteu tijd is het zóó sterk, dat Maandag twaalfextra trei nen vijfduizend land verhuizers uit Montreal naar het binnenland zullen brengeo. De ex-keizerin van Frankrijk Eugenie is gedaagd voor de reohtbankteMentoneom 4 600.000 francs te betalen. Deze eisoh zou betrekking hebben op eendoorkeizerNapo- leon in Juli 1868 aangegane verplichting. De vijf bronzen standbeelden van de Oranjes, die langs den oprit van het paleis te Potsdam komen te staan, zullen in het iaatst van Mei onthuld worden. In Engeland hebben twee nietalle- daagsche ongelukken plaats gehad. Zaterdag moest er te Sheffield op een fabriek ruw ijzer in spoorwagens worden geladen. Het ijzer was 6 meter hoog opge stapeld. Op een gegeven oogenblik stortte de berg in over vier werklieden. Drie werden gedood, den vierden werden beide Leenen gebroken. En gisterenoohtend kantelde te Newton iu Schotland op een spoorwegbrug een wagen, waarop een kraan was bevestigd, die een stuk van de brug, welke hersteld werd, optilde, en viel in de Fiddich, een rivier die 10 M. beneden de brug stroomde. Vier maunen, die met de kraan werkten, vielen mede. Twee hunner werden op slag gedood, beiden werd een been afgerukt de twee anderen kregen een schedelbreuk. Zooals de Petersburgsohe bladen be richten, deelde de ohef van de cellulaire gevangenis op Wiborg, overste Zwanow, den misdadiger Toma Ssein, die in deze gevang-nis opgesloten is, en die tegenwoor dig de functie van een beul uitoefent mee, dat hij tegen het eind van deze maand, m vrijheid gesteld zou worden. Tegelijkertijd gaf overste Iwanow den beul den raad, maar vlug naar Siberië te gaan, daar in Rusland zijn leven niet meer veilig is. Pret tige gevolgen van het «ambt" 1 Met de terechtstellingen moet de beuljtotnutoe te zamen 1673 roebels verdiendjfihebben. n Zondag is te Berlijn begraven de bekende sociaal-democratische leider Ignaz Auer, bij die uitvaart moeten omstreeks 180.000 mensehen in den stoet4zijn meege- loopen. Het voorbijtrekken duurde twee uur. Er waren 300 kransen, talrijke offi- oieele afvaardigingen uit de partij, o.a. ook vele uit het buitenland. Van 12 uur 's mid dags tot 's avonds trok de menigte langs het graf. Onder de sprekers was ook dhr. vVibaut. Aau de begrafenis namen ook deel de vrijzinnige afgevaardigden Naumaön, .Pfundter, Wieland en Dove en de ultra- montaan GiesbertB. In den stoet bezweek een metselaar aan hartverlamming. Dat zelfde is voorgekomen bij de uitvaart vao Liebknecht. Ook toen is er een van de deel nemers, tengevolge van de urenlange in spanning van het loopen in een brandende zon, dood gebleven. Te Londen heeft zioh voorde «Board of Trade" het slotbedrijf van de Hoek- van-Holland-tragedie afgespeeld. Politie rechter Kennedy opende het onderzoek. Drie zeeofficieren stonden hem als marine deskundigen ter zijde; vele advocaten ver tegenwoordigers van den minister van han del, van de maatschappij en van belangstel lenden waren mede aanwezig. Eerstgenoemde verklaarde, dat het oumo gelijk was met zekerheid te zeggen hoeveel passagiers aan boord van ae «Berlin" waren, dooh waarschijnlijk bedroeg hun aantal 91. Wel hebben geen soheepsoili-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2