Kapelle. Vrijdag hield de kolenbond //Ons Voordeel" zijn jaarvergadering. Van de 165 leden waren slechts 49 tegenwoordig. In het bestuur kwam geen verandering daar de aftredende seers.-penn. metover- groote meerderheid herkozen werd en zijne herbenoeming aannam. Uit de rekening bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f3989,48 terwijl de uitgaven f3720.28 beliepen, zoodat in kas blijft f219,20. Hiervan komt echter den leden op hunne boekjes f 86,81 toe, zoodat de vereeniging slechts aanspraak maken mag op f132,39. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Ingezonden Stukken. Marktberichten. RECTIFICATIE. Telegrafisch Weerbericht. heeft verduisterd, welk geld hij met speou- leeren grootendeels verloren heeft. Kamperland. Door Mej. de Wed. C. A. Markusse, geb. Karelse, zijn op verzoek van nu wijlen haar eohtgenoot dhr. C. A. Markusse overleden op 29 Deo. des vorigen jaars, de volgende legaten uitgekeerd aan de Geref. kerk en de chr. school te Kam perland elk f500, aan de Geref. kerk en de chr. school te Wissenkerke elk f500 en aan de Diaconie der Hervormde kerk te Wissenkerke f1000, alles vrij van successierechten. Te Biervliet, had gisterenmiddag do heer dr. M. A. van Koppen van Schoon- dijke, het ongeluk met zijn motorrijwiel tegen een hond te rijden, met het ongeluk kig gevolg dat hij met zijn rijwiel omsloeg en hij met gebroken been opgenomen werd. Per rijtuig werd de dokter naar zijn woon plaats vervoerd. lerseke. In de Maandagavond gehou den raadsvergadering werd o.a. mededee- ling gedaan van de kasopneming op 25 Maart (in kas was overeenkomstig de boeking f2404.80) en van da goedkeuring van het raadsbesluit tot bet aangaan eener geldleening groot f3000 aftelossen in 15 jaren. De voorzitter (de burgem.) voegde er bij dat de leening geplaatst is tegen 40/° a pari. Een ingezetene die bij mis verstand, ten onrechte, op het kohier voor de hondenbelasting was gebracht, werd op zijn verzoek daarvan afgevoerd. Een verzoek van een ander ingezetene om aan hem te verkoopen een stukje gemeente grond groot 115 o.A. aan zijn erf gren zende, werd van de hand gewezen omdat adressant niet meer dan f26 wilde beste den, terwijl de eisch van B. en W. f50 was geweest. Daarna werd met het oog op de bovenbedoelde geldleening de ge- meentebegrooting 1907 gewijzigd. Nu kwam in behandeling het verzoek van Ged. Staten om advies omtrent de door hen aanhangig gemaakte herziening van de traktementen der burgemeesters, secretarissen en ontvangers bij de provincie, lerseke behoort tot de 6e der 10 klassen, waarin de gemeenten door Ged. Staten naar de bevolking verdeeld zijn; het daarbij behoorend traktement van den burgemees ter en den secretaris loopt van 950 tot 1200 gld.thans genieten zij 930 gulden. B. en W. stelden voor te adviseeren tot een verhooging tot f1000. De raad was tegen alle verhooging, maar begreep dat verzet toch niet baten zou en legde zich bij het voorgestelde advies neer. De heer Wesdorp verzocht, dat Ged. Staten bepaald zouden worden bij den achteruitgang der bevolking, de schade door velen geleden en nog te lijden bij den watervloed van verleden jaar en bij den achteruitgang van den oesterhandel. Omtrent het traktement van den ontvanger, tevens secretaris, het welk thans f 400 bedraagt, werd besloten om te adviseeren dit tot f 550 te verhoogen, zijnde f50 boven het minimum van Ged. Staten. B(j de laatste rondvraag kwam dhr. De Schipper terug op zijn verzoek van de vorige vergadering, betreffende het aan brengen van een juk in de Vate aan den Damstraat, teneinde het putten van water gemakkelijker en minder gevaarlijker te maken. Er werd toen betwijfeld, of dat waterscheppen wel veel voorkwam. Thans kon hij, na door hem ingesteld onderzoek, verzekeren, dat er wel degelijk veel van dat water gebruikt wordt, terwijl ook het gevaar voor kinderen door dat juk zeker niet verhoogd zal worden. Hij herhaalde daarom zijn verzoek. De heer Cuperij, weth., had de zaak ook onderzocht en wel met denzelfden uitslag. H(j meende daarom, dat het verzoek van den heer De Schipper bij B. en W. geen bestrijding zou vinden. Zuider-Zendingsfeest. Ter verbete ring van het bericht aaugaande het Zuider- Zendingsfeest, D. V. te vieren op 24 Juli a.s. in het Mastbosch bij Ginneken, geeft men ons het volgend lijstje van sprekers, die beloofd hebben alsdan het woord te voerendr. J. R. Slotemaker de Bruine, eere-voorzitter, predikant te Nijmegen, openingsrede; dr. J. R. Callenbach.pred. te RotterdamA. van Os, zendeling onder Is raël, te Amsterdamds. C. F. Westermann, pred. te Amsterdamds. Th. Mooij, pred. te Hoboken (België)ds. H. J. Couvée, pred. te Amerongen; ds. G. Wisse, pred. te Driebergends. N. Klaassen, pred. te Dussen, ds. P. J. Molenaar, pred. te Mid delburg, slotrede. Nederlander Hansweerd. De stoomboot //Succes" geraakte heden alhier op den westberm omhoog. De boot zit geheel droog doch niet gevaarlijk. Met hoog water komt ze vermoedelijk vlot. Het O. M. bij de rechtbank te Utrecht Vorderde 6 weken gevangenisstraf tegen een boerenzoon te Abcoude die op een aan- vrage-formulier voor plaatsing op de kie« pcrslijst als Iponkiezer in strijd met de waarheid had opgegeven sinds 1 Jan. 1906 bij zyn vader in dienst te zijn geweest, ter wijl het pas sedert 1 Oct. 1906 alzoo was geweest. De lezer vindt 't Overzicht Verkoo- pingen op de 4e pagina dezer courant. Te Amsterdam op de Spiegelgracht heeft de politie, na zich op waarschuwing der buren toegang te hebben verschaft in een woning, een drietal mensehen gestikt door kolendamp gevonden. De 59-jarige rentenier Schuup lag op den vloer de 49- jarige moeder en 11-jarige dochter lagen op bed. De thee stond gezet en de vulkachel brandde nog. Het overlijden moest reeds den vorigen morgen ingetreden zijn. Wijl de woning gesloten bleef hadden de buren een ongeluk vermoed. Een 62-jarige schaapherder is in de nabijheid van zijne woning te Westerbork levenloos ineen klein slootje gevonden, waarin slechts een weinig water stond. Hij was naar eene ver- kooping geweest in een naburige gemeente en is op zijne terugreis verongelukt. Gisteravond zagen een paar burgers te Rotterdam dat een armoedig gekleede vrouw een kind in een sloot aan de Lange kade te water wierp. Een hunner sprong te water en redde het kind de vrouw bleek de moeder van 't kind te zijn, on gehuwd en 22 jaar oud de politie moest haar tegen de woedende menigte in be scherming nemen. Zij verklaarde dien dag nog niets gegeten te hebben. Het kindje, 6 maanden oud, leefde nog en werd voor- loopig door een vrouw in de buurt liefderijk opgenomem en verpleegd. Van het ook door ons aan Land en Volk ontleende bericht over het bedanken als Kamerlid voor Beverwijk van den heer Passtoors en een eventueele candidatuur van rnr. Thijssen gewerd der N. R. Ct. van de zijde der beide daarin genoemde heeren, voorzoover het hun betrof, een besliste tegenspraak. De 2e luit. der inf. F. Dieleman, over geplaatst bij het O.-I. leger, zal 27 April met het stoomschip „Ophir" zijn bestem ming naar Batavia volgen. De moord te Bergen. Sinds jaren heerschte in het huisgezin van W., koopman in visch, enz. té Bergen op Zoom op het Fort, oneenigheid tusschen man en vrouw, de vrouw gaf zich voort durend over aan den drank met al de ge volgen er van. Het gevolg was dat de man, die alles deed om zijn kost voor zich en zijn gezin te verdienen, ten slotte ook aan het drinken ging. De zuster van de vrouw (vrouw B.) mengde zich, zooals meermalen voorkomt tusschen de huiselijke tooneeltjes wat aanleiding gaf tot twisten, zoowel bin- als buitenshuis. Gisterenmorgen had de man ook blijkbaar wederom door afwezig heid zijner vrouw misbruik van den drank gemaakt. Den geheelen morgen had hy rond geloopen, met een groot kaasmes. Hij trof vrouw B. aan de voordeur, zooals dit meer voorkomt daar ter plaatse, aan, kwam naar haar toe, en bracht haar met zyn kaas mes een gapende wond onder het hart toe. Op eens boorden de buren een gil. W. toog stadwaarts, aan een der buren zeggende nu heb ik iets gedaan wat my in de gevan genis brengt. Onmiddellijk toegeschoten hulp kon nauwelijks de vrouw, hevig bloe dend, in de woning van F. brengen, alwaar zij in de armen van hen, die haar hadden binnen gebracht, den geest gaf. De dader zelf ging zich onmiddellijk ter beschikking stellen der politie, waartoe hij zich by het commissariaat van politie aanmelde en aldaar gevangen werd gehouden. In het gezin van een groentekoopman te Rotterdam was in de laatste dagen telkens ruzie, gevolg van 't slecht gedrag van een der zoons, een jongeling van 20 jaar, die zyn ouders wel eens bestal en dikwijls dronken was, zooals de vader ten minste beweert. Gieterenavond, terwijl deze zoon al te bed was, hoorde hij zijn vader tot een anderen zoon zeggen, ik ga er nog eentje nemen, waarop deze zeide doe dat toch niet. De zoon sprong uit bed en gaf zyn vader een trap, waarop deze zijn groentemesje, dat hij altydinschede bij zich draagt, nam, en hem een zoo vreeselyken steek in de zijde toebracht dat de inge wanden er uit puilden. De doodelijk ge kwetste joDgen liep huilende de straat op en werd stervend opgenomen en naar 'tzie- kenhuis vervoerd. De vader is in hechtenis en heeft alles bekend. Het werk aan de vastelandslijn, die de Oost- met de Westkust van Canada, en den Atlantischen met den Grooten Oceaan zal verbinden en waardoor de reis van Parijs naar Japan in 30 dagen mo gelijk zal worden, is begonnen. Men rekent in zes jaren gereed te zullen zijn. In 1913 derhalve. Na een proces, dat 6 maanden heeft geduurd, heeft de jury te Chicago de Stan dard Oil Co. schuldig bevonden aan het bedingen van v erlagingen van den vracht prijs op den Chicago and Alton Railroad en andere lijnen. Van de 1903 strafbare feiten, waarvoor de St. Oil Co. werd ver volgd, zijn er 1462 bewezen kunnen worden. Wanneer men de maxima bijeentelt, welke volgens de Elkin-wet wegens het plegen dier strafbare feiten kunnen werden opge legd, komt men tot een bedrag van 30 millioen dollars (30,000,000)1 Op een koolveld dicht bij den grooten straatweg naar Messelburen in Dithmar- schen waren eenige arbeiders bezig. Zij maakten de kolen schoon, vulden den wa gen die dan door een der anderen naar het station werd gereden. Nu was de wagen vol en de rijder met het span paar den liet zich nog steeds waohten. Een der mannen meende: ,/Wi mot ens na de Statsehon telefoneern dat duert dooh to lang". „Ja", antwoordde een ander, ,/iok kann dat Kladdern un Lopen nich ver- dreegen. Wollt du ni ins versöken Klaas Klaas is er inderdaad toe bereid. Hij loopt op den weg toe en klimt in de eerste de beste telegraafpaal. Boven aangekomen schudt hij een beetje aan een draad, zet de mond aan een der isolatoren en roept met stentorgeluid //Hier Statsehon hürn se mal, wi hebbt de Wagens wedder vuil nu lat Johann man en beten Draff fahren, dat wi den wagen nooh bet Zugtied vuil kriegtKlaas hoorde wel geen antwoord hoe hij ook luisterde aan den isolator, maar daar de wagen even later kwam gelooft hij stijf en strak, dat dit te danken is aan den telefonischen oproep. (N. Crt Na het gebruik van leverknoedels eu aardappelsalade zyn 160 grenadiers te Stuttgart ziek geworden. In verschillende districten van Duitsch Oost-AJrika, waar de inboorlingen tenge volge van den opstand hun velden niet hebben kunnen bebouwen, heerscbt hon gersnood. De regeering neemt maatregelen, om de hongerlijdende distrikten van voed sel te voorzien. De grootste kruiser der Engelsehe vloot de //Invincible" is van de werf van Armstrong te Elswick Zaterdag te water gelaten. Zij meet530 voet lengte, 78 voet 3 duim breedte, 26 voet gemiddelde diep gang, wat twee voet* langer is dan de record-kruiser en vijf voet breeder, maar ééo voet minder diepgang. De boot heeft een inhoud van 1.7,250 ton, met 1000 ton kolen-eapaciteit. Koning Edward van Engeland is voornemens aan land te gaan in een Ita- liaansehe haven, om over land naar Enge land terug te keeren, zoodat hij Vrijdag- der volgende week weer te Londen zal wezen. Koningin Alexandra gaat dan alleen Gibraltar bezoeken. Een koopman uit Boedapest die voor zaken in Turn-Severin vertoefde was daar getuige van een merkwaardige episode uit den jongsten boerenopstand, in een der straten kwam hem een begrafenisstoet tegemoet. Aan het hoofd schreed een pope met een groot gouden kruis in de hand, zes mannen achter hem droegen de lyk- kisi, die gevolgd werd door een reusachtige menigte voornamelijk nit boeren en stu denten bestaande. Plotseling plaatste zich een groote militaire patrouille, onder lei ding van een officier, aan den stoet in den weg. De officier beval stil te staan toen ging hij op den pope toe en gelaste deze de kist te doen openen. Het volgende oogenblik hadden de soldaten zich reeds meester gemaakt van de lijkkist en die op den grond gezet. Eenige seconden later werd het deksel er afgerukt. Nieuwsgierig, verhaalt de koopman, liep ik toe en zag dat de kist een groote menigte wapenen, kruit, patronen, ja zelfs enkele bommen bevatte in plaats van het lyk van een menscb. De pope zoowel als de mannen die de baar droegen en de geheele stoet behoorden tot de rebellen, die aldus wa pens en ammunitie wilden doen toekomen aan de revolutionaire boeren. Toen de pope zich ontmaskerd zag, smeekte hy den officier medelijden te willen betoonen met het arme volk. De officier ten antwoord hierop trok zyn revolver en schoot den pope neer. Intusschen hadden de troepen den stoet omsingeld en een aantal per sonen gevangen genomen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! In uw nummer van verleden week Zater dag komt een ingezonden stukje voor van „een Souburger" waaromtrent ik wel eenige plaatsruimte zou willen in Uw geëerd blad. Bij voorbaat daarvoor myn dank. Het eerste gedeelte van het stuk van „een Souburger" wil ik niet gaan bestrij den. Integendeel. Het komt ook my voor dat, wil onze brandweer bij nood vlug en doeltreffend iets uitrichten, dan zal ze eerst eens terdege gereorganiseerd moeten worden. Maar dit neemt niet weg dat „een Sou burger" nu niet zoo maar zyn gemoed moet gaan luchten in de krant. Hij zal toch dunkt my moeten toegeven dat de brandweermannen niet zijn aange steld om de spuit met al den aankleve van dien te trekken naar en van het terrein van den brand, vooral nu bet een 20 minuten lange weg was. Ze is er toch op ingericht om door een trekdier, hetzij door hit of ander dier getrokken te worden „Een Souburger" hekelt het dat de spuit op een droog plaatsje gezet werd, waarom Als de brandmeester het niet noodig oor deelt om te spuiten. Waar moet ze dan staan? Toch niet tegen de brandende strooklamp. Ik denk dat ze dan te droog zou worden. Het commando wasemmers halen en het water een 60 M. ver dragen zegt //Een Souburger". Ja, dat was het commando, maar als die 60 M. lange weg bezet word t met man tegen man en het water wordt gesohept en voorts van man tot man over gegeven, dan kan ik dat moeilijk 60 M. ver dragen noemen. Ik wil matp zeggen Mijnheer de R. dat z/Een Souburger" de zaak wel een beetje zwart maakt. Het gevaar voor schuur en woning waar van hij verder spreekt bestond dan ook m. i. het meest in zijn verbeelding. De wind dreef het vuur er netjes van daan, zoodat we gerust er de haken in konden werpen om zooveel te eerdeT het stroo en vuilnis te doen verbranden en naar huis te gaan. IR kan niet inzien dat de brandmeester bij Koole zoo onverantwoordelijk gehan deld heeft. Er zullen natuurlijk wel men sehen en misschien ook wel ordebewaar ders zijn die bij zulke gelegenheden eens als leider zouden willen optreden, maar dan gebeurt hel ook wei eens dat dezulken als lijder afdruipen. Nogmaals dank Mijnheer de R. Een Brandweerman. TELEGRAMMEN. Middelburg. Acte-examens onderwij zers. Geëxamineerd 8. Geslaagd de k.h. J. O. de Meyer, P. de Vos, J. de Bruijn, E. H. van Overbeeke, W. Tiessen, K. Spruijt, D. M. Emeis en J. Ruisaard, allen te Middelburg. '8-Gravenhage - Tweede Kamer. Minister De Meester heeft heden de vol gende mededeelingen gedaan. Na de ontslagaanvrage door het kabinet- De Meester heeft H. M. de Koningin den voorzitter der le Kamer geraadpleegd die verklaarde dat naar zijn oordeel het niet op den weg der rechterzijde lag de bestuurstaak over te nemen. Nadat H. M. in overweging gegeven had op de aanvraag terug te komen heeft 26 Feb. het kabinet de aandacht van H. M. er op gevestigd dat de rechterzijde door 't votum der le Kamer verplicht was de regeertaak over te nemen, en eerst indien deze niet bij machte bleek, er sprake van zou kannen zyn dat 't kabinet op zijn ontslagaanvrage terugkwam. Daarop is 27 Feb. dhr. Schimmelpennick v. d. Oye door H. M. andermaal geraad pleegd, en heeft hij 1 Maart geantwoord dat onder de gegeven omstandigheden de partijen uit de rechterzijde niet tot mede werking van de samenstelling van een kabinet kunnen medewerken, als niet gebleken is dat de vrijzinnige partijen die in 1905 deze in de miudérheid braohten, niet bij machte zijn hetzij een parlementair of een extra parlementair ministerie te vormen. Hierop heelt mr. Cort v. d. Linden de opdracht van H. M. aanvaard tot vorming van een kabinet; aan hem is 21 Maart ontheffing verleend. Inmiddels heeft 16 Maart het ministerie aan H. M. meegedeeld dat minister Staal in de ge geven omstandigheden zijn verzoek om ontslag handhaaft, en de gedragslijn aan gegeven welke te volgen is bij zijne vervanging. Een minister diende op te treden die het program der regeeriog voorzooveel van hem afhangt, zou uitvoeren door de indiening van een wetsontwerp waarin de quaestie van het bly vend gedeelte zou zijn opgenomen. Hierop heeft H. M. gunstig beschikt en heeft zij minister v. Rappard benoemd het kabinet heeft hierop zijn verzoek om ontslag ingetrokken, en is van plan een afzonderlijk ontwerp in zake het blijvend gedeelte in te dienen. Daarop verkreeg de heer Lohman het woord, die de houding der rechterzijde verdedigde. Spr. deed dit tot aanvulling derregee- ringsmededeeling in zake de houding der rechterzijde in de crisis, welke mededee lingen hy verduidelijkte, opdat het debat van dezen morgen volledig zy. Uit Spr's mededeelingen blykt lo. dat de heer Schimmelpenninck v. d. Oye steeds geraadpleegd heeft met de rechtergroep n.l. met de heeren Talma, Heemskerk, Loeff, Kolkman en Spreker. 2e. dat de Rechterzijde het votum der Eerste Kamer niet gericht achtte tegen het regeeringsbeleid maar tegen het per soonlijk beleid ten opzichte van 't blijvend gedeelte 3o.dat dé heer Cort v. d. Linden bezwaar ontmoette hy de vrijzinnigen om de quaes tie van het blijvende gedeelte ter zijde te laten en dat de rechterzijde de verplich ting om de regeering8taak op zich te nemen alleen erkende, indien het demis sionair kabinet twijfelde aan het\veto recht der Kroon inzake de indiening van wets ontwerpen. Want de Rechterzijde meent dat artikel 71 der Grondwet de onvoorwaardelijke vrijheid der Kroon waarborgt. Nadat de minister De Meester gepro testeerd heeft tegen elke gedachte waarby het Kabinet tot verhouding van de rechten der Kroon zou gehandeld hebben, wordt het debat verdaagd tot morgen. Uoop Yerkoopinyen, enz. Oudelande. Door de landbouwver- eeniging „Door Eendracht tot Volharding" alhier werd heden aanbesteed de levering van 23500 kilo (235 balen) Chilisalpeter. Insohrij vers De Dordsohe kunstmest- maatsehappij, Dordrecht, voor f 13,29 de Maatschappij tot verkoop van hulpmeBt- stoffen id. f 13,27Abr. Huizen, Baarland, f 13,16 P. G. Adriaanse, Bergen op Zoom, f 13,04Krijger en Co., Krabbendijke, f 12,84; L. Eversdijk, Kapelle, f 12,82 P. de Koster, 's-Gravenpolder, f 12,80s j Glerum en Co., Vlake, f 12,79 J. Kob- tense, Kruiningen, f 12,79 Ad riaansens Polfliet, Walzoorden, f 12.66. Gegund aan den laagsten insohrij ver, GOES, 16 April 1907. In de prijzen der genoteerde granen kwam geen verandering. Gerst en erwten komen bijna niet meer voor. Oude tarwe f o,a f o,Nieuwe tarwe f6,25 a f7,00. N. rogge f 5,70 a f6,Winter- gerst per 100 kilo fo,_ a f o,—Zomergerst per 100 kilo fo,a fo,Haver per 100 kilo fo,— a fo,Bruine boonen fo,— a fo,— Kroonerwten fo,-- k f—Groene erwten f 0,00 j f 0,00. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f0,96 a fl,lo; middenprijs f0,52 part. fo,oo per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 3,20 k f3,30; middenprijs f o,80, part. f 0,— a fo,oo per 25 stuks. De aanvoer van boter en eieren was ruim. Opgaaf van de Landbouicmaatschappij. Boter f0,96 h f 1,10 per K.G., rekenprijs f 1,0+ per K.G. Boter verkocht aan particu lieren a fo,de K.G. Versche Eieren f3,20 a f3,30 per 100 stuks, rekenprijs versche eieren f3,20 per 100 stuks. VLISSINGEN, 9 April 1907. Boter f 1,15 a f 1,20 per K.G. Eieren f3,10 a f3,20 per 104 stuks. V eilingsvereeniging Walcheren" MIDDELBURG, 16 April 190". Poters f I a f 1,40, Koolrapen f 1,20 a f 1,26, beiden per H.L., Roodekool 12 a 14, Boerenkool 1 2, Bloemkool 2''a a 7 ct., alles per stuk, Baksla 27 a 30, Dunsel 15 a 20, Postelein 7 ct., alles per mandje, Spinazie, gesneden, 25 a 35, getrokken, 19 a 23, Zuring 30 a 31, Spruiten 35, Peen 25, Karoten 13 a 15 ct., alles per ben, Prei'/2a3> Selderij 2'/2 a 6, Pieterselie 2'/2, Radijs 3'/2 a 4, Rhabarber 10 a il, Bouquetjes 6 ct., alles perbos, Eieren f 2,92 a f 3,08, Eendeneieren f 4,20 a f 4,40 beiden per loo stuks, Kieviteieren I3 ct. per stuk. ROTTERDAM, 15 April. Binnenlandsche granen. Tarwe vond tot onveranderde prijzen plaat sing. Puike Essex werd per 100 kg. verkocht van f9,50 tot f lo en verder naar soort en kwa liteit per loo kg. van f7,75 totf8,75 eD goede droge partijtjes iets daarboven. Rogge lager. Per heet. f 5,50 a f 5,75. Haver met weinig aanbod, flink prijshou dend verkocht. Per 100 kg. 17,75 a f8,25 en puike blanke partijtjes daarboven. Witte boonen met weinig aanbod doch ook geringe vraag, brachten naar kwal. f 13 a f 14 per heet. op. Bruine boonen weinig vraag. Per heet. f7 a 18,60 en een enkel blank partijtje daarboven. Blauwe erwten zonder vraag voor kook- soort. Voetstoots werd f 8 a f 8,50 per heet be dongen naar kwaliteit. Buitenlandsche granen vast. Rogge per 2100 kilos: 70.6 ko. Noveros- sisk f 158. Gerst per 2000 kilos60/61 ko. Zwarte Zee uit zeeboot f 152 eenmaands; 60/61 stoomende Zwarte Zee f151 a fi52è. Haver per 100 kilos: 5O/51 ko. Stettiner ladend/geladen f8,10 contant. 'Maïs per 2O00 kilosAmerik. Mixed uit zeeboot gezakt f121 a f122, gestort f 120, dito dito Hesadrid stoomende f 124, Odessa dagelijks gewacht f 123. ROTTERDAM, 16April. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd24 paarden, 581 magere runderen, 819 vette run deren, 189 vette kalveren, 232 nuchtere kal veren, o schapen, 0 varken, 107 biggen, O bokken, 2738 -runderen 2638 ossen, 4O45 vette kalveren, 3034 stieren. Prijzen: runderen 32 a 37s c., ossen 31 a 37s c., stieren 28 a 33 c., kalveren 4f> a 52 c., schapen a c., varkens a exportvarkens, licht soort, a c., alles per '/j kilo. Melkkoeien f 160 a f270, kalfkoeien f175 k f310, stieren f85 a f185, pinken f85kfi4o, grasjcalveren 00 a 000, vaarzen f80 a f150, biggen f75 a f15, paarden I45 a f 120. Nuchtere kalverenfok- f9 a f i5id. slacht- f6 a f95. Handel goed. B UllGERL 1JKJS STAND. Van 8—18 April. ZIERIKZEE. Getrouwd: P. Ver steeg, 31 j. jm. en E. Zonruiter, 25 j. jd. R. de Raat, 24 j. jm. en B. van Vessens, 23 j. jd.J. M. Bogert, 20 j. jm. en J. B.' Vaal, 24 j. jd. Bevallen:D. Viergever geb. Klompe, d.C. L. Holm geb. Logmaos, z. F. Krijger geb. Prommel, z.D. Lokker geb. Viersma, z.J. Kloet geb. Flik- weert, z. Overleden: M. v. Donge, 13 d., z.; H. v. d. Steel, 83 j., ongeh., d.I. P. Krijger, 1 dz.A. van de Velde, wednr. v. A. van Bloois, 90 j. le. De landweerplichtigen met onbepaald verlof zijn er ook onder begrepen 2e. de leeftijd waarop personen worden toegelaten is tot 35 jaar in plaats van tot 30 jaar; 3e. men kan zich nog tot den 25sten April aanmelden. naar waarnemingen in den morgen van 16 April, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768.4 te Horta, laagste stand 745.2 te Nice. Verwaohtingzwakke, veranderlijke wind, veranderlijke bewolking, mogelijk regen. Weinig verandering van tempe ratuur. ariwwtentiBn. Ondertrouwd P. BROUWER Jz., Gemeente-bouwmeester, en D. ZOETER Md. Bruinisse, 11 April 1907. Eenige en algemeene kenithgeving.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3