Buitenlandse!) OverziehL Amerika. K e r k n i u t. Schooinieuws. UIT DE PROVINCIE. Gemengde Berichten. In betrekking tot de crisis kunnen wij nu wel zwijgen, daar morgen de Kamer weer bijeenkomt. Toch vermelden wij nog dat Land en Volk h >t vrijzinnig-democratisch blad dat dicht bij de bron zit, toegeeft dat aan anti-revo lutionairen geen opdracht is gedaan om een kabinet te zoeken maar dat dan toch een dergelijke opdracht is gedaan aan baron Schimmelpenninck, den voorzitter der le Ksmer, de 2e maal, nadat hij de le maal had geadviseerd tegen de formatie van een nieuw kabinet. Da heer Schimmelpenninck is christelijk- historisch. En of 't bericht juist is, weten wij ook niet. De Statenverkiezing. In onzen strijd dezen zomer moet het niet slechts ons streven zijn onze mannen in de Staten te behouden of te krijgen, maar om ook in onze stem een votum van hulde te brengen aan de beide emi nente Eerste Kamerleden, door onze pro- v.nciale staten gekozeD, de heeren Godin de Beaufort en Hovy, Da eerste, de speoialiteit op tioancieel gebied, de man van grooten en veelbe- heersoheDden invloed in onzen Senaat, die ook niet weinig er toe bijgedragen heeft de vier opcenten van de bedrijfs belasting weer af te sehaSenen die het wat de tinaDciëele plannen van ons her leefd, maar niet verjongd kabinet betrett daarheen kan leiden, dat in ieder geval geen zwaardere druk op onze bevolking wordt geoefend, vóórdat de sociale wetten het eischen. De tweede, de populaire man, de strij der voor onze beginselen, de moedige be lijder, de man met een hart dat klopt voor al wat in nood en ellende verkeert. Dat toonde hij niet alleen door zijn bezoek aan Zeeland bij de groote overstrooming, maar zijn gansohe leven is er èèn toon beeld van. Hij is een van die te waar- deeren mannen, die de socialisten zoo haten een patroon met groote zaken, maar tevens een broeder onder de werklieden, een medestrijder met Patrimonium. Het behoad hunner zetels, hangt van de wijze waarop de Prov. Staten van Zee land zijn samengesteld, geheel af. Het moge dezen zomer onze eere wezen, ook voor deze beide mannen in 't gelid te treden, en met kracht den aanval van al wat liberaal of vrijzinnig democraat is, af te slaan, door anti-revolutionairen naar de Abdij van Middelburg af te vaardigen. (Bruiniiser Courant Het uitgekomen jaarverslag van de Zee vaartschool te Vlissingen wijst op vooruit gang en bloei. En wat de resultaten én wat den omvang van het onderwijs betreft. Van de 21 leerlingen slaagden er 16, alzoo meer dan 75 procent. Aan 't leerplan is een vak toegevoegd. Er wordt n.l. onderwijs ge geven in verbindleer. Ook ligt het in de bedoeling een .uachinistencursus te openen en wel met 1 .Vlei a s. daartoe in staat ge- Bteld door subsidie van rijk, provincie en gemeente. En in niet ver verwijderde toe komst is de stichting van een eigen gebouw de zoogenaamde „De Ruyterschool" te ver wachten. Altemaal moedgevende teekenen. De Belgische ministers schynen vlugger in de afwikkeling van een crisis dan de Nederlandsche. Dit blijkt uit de spoedige oplossing der crisis, welke Vrijdag was aangekondigd. Er waren veranderingen in de mijnwet gemaakt die de regeering meende niet te mogen aanvaarden. Het kabinet diende daarom Vrijdag zijn ontslag by den Koning in. Deze was op reis, doch keerde terug en besprak de zaak met zijn ministers, zooals althans schijnt te blijkenen klaar was het. De Koning besloot eenvoudig de mynwet in te trekken en de aanvraag om ontslag niet aan te nemen. Het kabinet zal derhalve wel aan blijven. Vergeleken met de ruim twee maanden slepende gehouden ministrieele crisis ten onzent mag men wel zeggendat is nu eens vlug zaken doen Ook al neemt men aai dat reeds Dinsdag te voren de Koning met den waarschynlyk te volgen loop van zaken op de hoogte moet geweest zijn. Imuiers hot koninklyk besluit is gedateerd 13 April, waarbij het ontwerp wordt in getrokken- Aan de voorzitters van Kamer ei Senaat is hiervan mededeeling gedaan Het in de Kamer afgespeelde heeft een oeconomische en een staatkundige betee- kenis. De mynwet, thans ingetrokken, regelde den arbeid in de mynen der nieuw ont dekte kolenvelden in de Kempen, die groote heidevlakten in Noordelijk België, in de provincies Limburg en Antwerpen en behoorde aan de arbeiders een flinke bescherming te verzekeren. De regeering was van meening dat zy aan dien eisch volde el met de door haar in 't wetsont werp neergelegde bepalingen. Doch de socialisten en dat deel der katholieken, hetwelk in nauwe aanraking komt met de arbeiders, wilden veel verder gaan. Het was hier dus een stryd van demo craat tegen conservatief, of wil men, van ver tegen minder ver. Beernaart en Helleputte stonden op dat punt vierkant tegenover hunne geestver wanten Woeste en De Smet. Gevolg was dat met behulp van de socialisten en eenige lib 'falen een amendement er door gehaald werd, waarby de 8-urige arbeidsdag werd ingevoerd. Wy kunnen niet beoordeelen of de re geering gelyk of ongelyk had met zoo styf op haar stuk te blijven staan, noch of de intrekking der mijewet de rechts positie van den mijnwerker nu niet op losse pchroeven zet. In ieder geval is hier slechts een uit stel van executie. Dit ministerie, conser vatief als 't is, in weerwil van zijn goede sociale maatregelen en wetten, loopt op zyn laatste beenen. Nog enkele maanden en 't gevaar is groot dat radicalen en so cialisten 't „regeeringskasteel" betrekken. Uit staatkundig oogpunt bezien, ware der halve misschien een evolutie naar den jong democratisehen kant, niet onge- wenscht geweest. Doch, gelyk gezegd, dat kunnen wij niet beoordeelen. Aan de Zuidelijkste punt van het meer Michigan, in den Staat Indiana, een streek van duin en laag hakhout, waar tot voor kort geleden behalve jagers slechts zelden een mensch den voet zette, is bezig te ver rijzen een moderne fabrieksstad, een stad voor zestig- a zeventigduizend inwoners, van de grootte dus van Haarlem. Deze stad wordt gemaakt op bestel ling. Zij moet afgeleverd worden binnen eenige jaren, kant en klaar met moderne huizen, goed geplaveide straten en voet- wegeD, met rioleering, gas, eleotrioiteit en water, met electrische tramwagens, havens, dokken, scholen, openbare gebouwen en wat er alzoo tot een stad behoort. Het Handelsblad schrijft er van Er is hier geen nieuw wereldhervormings plan in 'tspel, noch Amerikaansohe bluf, zelfs geen reclamede stad is eenvoudig een middel voor de United States Steel Corporation om meer en op goedkoope wijze staal te proeudeeren dan ergens ter wereld. Een blik op de kaart maakt duidelijk, dat de plaats buitengewoon goed gelegen moet zijn; de kolenbeddingen van Illinois, de ookesovens van Virginia, de tallooz» fabrieken der staaltrust in Ohio, Indiana, Illinois en Wisconsin, het groote spoorweg net met Chicago als middelpunt, het vrije open water van dit alles kan de Dieuwe stad protiteeren uit de eerste hand. Bovendiende maatschappij had vóór alles ruimte noodigruimte om de nieuwe fabriek op groote schaal te beginnen en ruimte om zeker te zijn in de toekomst zich onbegrensd te kunnen uitbreiden. Daartoe behoefde zij honderdduizenden vierkante meters en deze vond zij 26 mijl van den mond der Chioago-rivier aan het meer. Vóór uitlekte, wat zij in den zin had, kon de maatschappij daar tegen geringen prijs op ongeveer 3000 H.A. de hand leggen. Het terrein ligt dus aan het meer, dat daar ter plaatse zoo diep is, dat de groot ste ertsbooten er zullen kunnen aanleggen en tevens aan eenige spoorlijnen, waardoor aanvoer van grondstoffen en afzet van pro ducten op de gemakkelijkste wijze zal kunnen geschieden. De staalfabrieken worden hier gebouwd en geplaatst op eene wijze dat, om zoo te zeggeD, het geheele proces automatisch zal werken. Van het oogenblik, dat het erts automatisch uit de ertsbooten wordt ge haald om langs werktuigelij ken weg naar de hoogovens te worden gebracht tot het punt waar het staal wordt tot spoor staaf of plaat, zal het ontwikkelingsproces geen oogenblik onderbroken worden. Het beginsel, dat dezen reuzenbouw be- heersoht is zuinigheid, n 1. de zuinigheid, die de wijsheid niet bedriegt en die zich openbaart op den duur en zich kenmerkt door geringe productiekosten. Besparing van tijd, arbeidskrachten en brandstoffen zal tot de uiterste consequentie worden doorgevoerd. Eveneens het Duttig gebruik van afval en bijproduoten. Een typisch voorbeeld daarvan is het nuttig gebruik, dat gemaakt wordt van de gasseu der hoog ovens. Er was een tijd dat men de gassen maar nutteloos liet branden daarna wer den ze gebruikt om de luoht voor te war men, later onder de ketels verbrand, tot de Duitsche ingenieur Liermanop het denk beeld kwam om er gasmotoren mee te drij ven. Dat is de aanleiding geworden tot het bouwen van die reusachtige motoren gelijk men er indertijd op de tentoonstelling te Dusseldorf zag. Daar was er toen een van 1200 P.K. en dat vond men toen een groote bijzonder heid, maar in deze nieuwe staalfabriek zal elk quartet van hoogovens zijn eigen blaas- iuchtraaohines krijgen, gedreven door de eigen gassen in 8 gasmotoren van 2500 P.K. met 3000 P.K. stoom maohines in reserve. Bij den bouw wordendergelijkefabrieks- complexen, waarvan er 14 zullen komen, groepsgewijze afgemaakt en in werking gesteldhet eerste in het volgend voor jaar. Ook helpt het eeDe deel der stad aan den opbouw van het andere, gelijk bij de oelvorming in de natuur. Om arbeiders te lokken en vast te hou den (op den duur zullen er 15,000 noodig zijn) worden goede huizen gezet langs breede, goed geplaveide wegen. De huizen zullen beter zijn dan ergens voor gelijke huur te krijgen zullen zijn gas, eleotrioiteit en water zullen goedkooper geleverd wor den dan in welke stad ook en het in eigendom verkrijgen van huizen zal bij zonder gemakkelijk worden gemaakt. De nieuwé fabriek zal een „openshop'' worden, dat wil zeggen, dat de tirannie der vak- vereeniging, zich uitend in uitsluiting van niet-leden, niet zal worden geduld. Men zal het er den arbeiders zoo goed geven, dat zij de nieuwe stad zullen ver kiezen boven het paradijs der vakver- eeniging: „Chicago" en de maatschappij doet dit niet uit philaDthropie maar uit welbegrepen eigenbelang, omdat de werk lieden, die goede tehuizen hebben, meer waard zijn in de fabriek. Om dezelfde reden zullen kroegen worden geweerd en grond- speculatie «orden tegengegaan. De stad zal „Gary" heeten, naar den voorzitter van het uitvoerend comité der Steel Corporation. Gary zal eenigszins afwijken van de „Pullman"-steden in Amerika en de tuin steden van Europa, want in plaats van collectief bezit wordt juist het verkrijgen van grond eu huizen in eigendom aan gemoedigd. Bovendien zal de maatschappij g ea voogdijschap uitoefenen, maar de bewoners zelf voor het beheer laten zorgen. De ingezetenen zullen hun gemeenteraad en hun burgemeester zelf kiezen, zelf voor het onderwijs zorgen en al datgene doen wat vrije burgers in andere steden niet plegen na te laten. De band met de maatschappij zal slechts bestaan in het verstrekken van water, gas en electriciteit door de inaatschappy tegen kostprijs (met het doel om inwoners te lok ken) en in bepalingen betreffende uitleg en wijze van bebouwiDg. Zootlraalleperceelen bouwgrond verkocht zyn, houdt ook die band met de maatschappij op. Wat het stratenplan betreft, zullen de wegen der zakenwijk 100 Eng. voet breed worden, in de villa-wijk 60 voet, in de wijk met eenvoudige huizen 80 voet. De kan toren, magazijnen en woonhuizen, welke aan de verschillende wegen worden ge bouwd, moeten met 'n zeker standaardtype overeenkomen, dat door de maatschappij wordt gezet voor zichzelf en haar personeel. Vierhonderd dezer modelhuizen, die van 1600 tot 13,000 dollars mogen kosten, zul len tegen Mei gereed zijn, goedkoopere kleine huisjes voor de gehuwde werklieden en volkslogementen voor de ongehuwden zullen in den komenden zomer volgen. Als Gary gereed zal zijn, binnen een paar j aar, zal men er heen gaan om de zuiverste uitdrukking te vinden van het begrip „bus- sines"; „Bussiness"in ligging en inrich ting der reuzenfabriek „bussiness"in aanleg en bouw der stad en wellicht ook „bussiness" in de manier waarop de stad zal worden beheerd want Hit zou men nu ook wel eens van Amerika winen zien, een stad, die op zulk een practische en zuinige manier wordt beheerd, dat een „bussiness- man er zyn hoed voor zou afnemen. Intusschen plaatse men op zijn kaart van de Vereenigde Staten even oostelyk van Chicago, op het zuidelijkste punt van het meer Michigan, een kruisje met den naam Gary. De nieuwe stad mag er wezen. Engeland. Zaterdag is Botha, de Tranvaalsche premier te Southampton aangekomen, aan boord van de Carisbrooke Castle, op weg naar de koloniale oonferentie, waar hij met den Engelsohen premier, en dien van Canada en Kaapkolonie en Zuid-Australië en van andere Engelsohe „wingewesten" zal aanzitten om de vraagstukken op de koloniën betrekking hebbend, o. a. den kolonialen raad, de grondwettige verhou- dinge de voorkeurtarieven voor den handel met het moederland, en de quaesties Natal, New Foundland en Nieuw Hebriden te helpen bespreken. De burgemeester en de Raadsleden der stad kwamen hem aan boord hulde bren gen en een adres van welkom aanbieden. Dé premier antwoordde in het Hollandsch, wat door een tolk vertaald werd. Hierop werd de doortocht per trein naar Londen aanvaard. Aan het Waterloo-station aldaar aangekomen, werd hy door een groote, geestdriftige menigte langdurig toegejuicht. Hoeden gingen de lucht in en hoera's weerklonken by zyn uitstappen uit den trein en toen hij met zijn gezelschap, onder welke ook zyn dochter, naar zyn hotel reed. Wat een verandering in vyf jarenO, Kruger Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vianen, J. T. Wachter te Langerak. Ds. H. Schutteveer te Langezwaag is Vrijdag met zijn fiets te water geraakt en verdronken. Hij bereikte den leeftijd van 40 jaar, stond achtereenvolgens te Ursem, Abbekerk, Onderdendam, Bolsward en (sinds 11 Dec. 1904) Langezwaag; en be hoorde tot de 8. D. A. P. Geref. Kerken. Tweetal te BaarnJ. L. Schouten te Watergraafsmeer en F.W. Sluyterte Maas sluis. Aangenomen naar Noord-Scharwoude door J. W. v. d. Bosch, cand. te's-Graven- hage, die bedankte voor Scharendyke. Tot onderwijzeres aan school C. te Zierikzee is bij tweede stemming benoemd mej. J. J. Ridder aldaar met 7 stemmen mej. Vooren verkreeg er 5. Bij de eerste stemming kregen beide er 6. De heer A. v. d. Ende te Spijke- nisse, benoemd tot onderwijzer aan de Cbr. school te Arnemuiden heeft die benoeming aangenomen. Aau dezelfde school hoopt mej. J. P. Brouwer van Ouderkerk a/d IJBel 1 Mei a.s. in functie te treden. Goes. Wy vestigen de aandacht op 't concert van gewijde muziek, a. s. Woens- dagavondin de Groote Kerk alhier te geven. De medewerkers hebben een uitstekenden naam in de muzikale wereldhet belooft een heerlijke kunstavond te zullen zyn en de netto-opbrengst is voor de restau ratie van het kerkorgel. Met hartelyken dank ontving het comité door de wykzuster f 10 voor ver leende hulp. Schore. Vanaf 15 April a. s. wordt het personeel aan de Schorebrug over het kanaal door Zuid-Beveland met één man uitgebreid en gebracht op 1 brugwachter en twee brugwachtersknechts. Zaterdag had een knecht van den burgemeester het ongeluk mot het uitrijden met een zaaimachine op hol te gaan, zoodat nog al wat tuig was gehavend en de knecht met uitwendige kneuzingen moest huis waarts keeren. 's Heer Abtskerke. Zaterdag verga derde de Raad dezer gemeente. Tegen woordig 6 leden, afwezig M. Harinck. Tot leden van het stembureau by de stem ming voor leden der Provinciale Staten werden benoemd J. Nieuwenhuize en W. Minderhoud. Tot bijzittend lid werd ge kozen M. Dekker. Tot plaatsvervangend voorzitter werd gekozen C. Meijaard. Een verordening op de iegesgelden werd vast gesteld. Een paar af- en overschrijvingen in de begrooting der algemeene armbe sturen werden goedgekeurd. Verder werd besloten al de verschillende strafverorde ningen samen te voegen in een nieuw vast te stellen algemeene politieverorde ning onder aanbrenging vaneen paar kleine wijzigingen. Over de bekende missive vuu Ged. Staten omtrent cle salarisregeling der jaarwedde voor den burgemeester en secre taris was de Raad van oordeel dat met 't oog op de kleine gemeente en de minder gunstige toestand der finantiën, niet boven het minimum behoort te worden gegaan. Over een voorstel van B. en W. om' by de jaarwedde van den gemeente-ontvanger i 25 te gaan boven het minimum, staakten de stemmen, 3 voor, 3 tegen. Serooskerke (W.) Zaterdag hield de Gemeenteraad eene openbare vergedering, welke door alle leden bijgewoond werd. Er is 1 vacature. Van Ged. Staten is een schrijven ingekomen, waarby goedkeuring verleend wordt aan den aankoop van grond tot vergrooting van de begraafplaats. Ver der werd het jaarverslag der gemeente over 1906 uitgebracht. Een schrijven vaD Ged. Staten tot wyziging van de jaarwedde van burgemeester en secretaris werd aan gehouden tot de volgende vergadering. De graskanten der wegen werden onder de gegadigden verdeeld. Besloten werd om de zaudputten te openen met 1 Mei en te sluiten met 15 Sept. De zandput bij het dorp werd onder beheer gesteld van dhr. J. (Jornelisse, die in de Goedepolder onder dat van dhr. J. de Visser. Gegadigden moeten zich voor het weghalen van zand by genoemde heeren vervoegen. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing van een lid van den gemeenteraad worden benoemd de heeren J. Cornelisse en J. de Visser. Wissenkerke. De werkmansvereeniging „Hulp in Nood" hield Zaterdagavond in de openbare school hare jaarlijksche alge meene vergadering waarin door het bestuur 't volgend verslag werd gedaan. Het leden tal bedroeg 51. Uit de rekening bleek, dat over het afgeloopen (dienstjaar was ont vangen aan contributie f247.80, van be gunstigers f46.50, entree-geld f4, rente f7.01, samen f 305.06 en uitgegeven aan 18 zieken f207.75, overige uitgaven f26.75, samen f 234 50. Goed slot alzoo f 70.56, uitmakende met de goede sloten van vorige dienstjaren ad f359.985, een bezit van f 430.54®. De periodiek aftredende penning meester P. M. v. d. Heijde en den com missaris Janus Stokman werden herkozen, terwijl voor vertrokken bestuursleden, in de plaats werden gekozen tot vice-veorzitter P. Kramer en tot commissarissen A- Filius en L. van der Weele. Het salaris voor den bode werd bepaald op f10. Wolf aartsdijk. Zaterdagavond hield de vereeniging „Onderlinge Hulp" alhier, eene huishoudelijke vergadering die voor namelijk ten doel had eenige wijzigingen in het reglement te brengen. Al de wijzi gingen werden goedgekeurd, behalve een nieuw art. betreffende toelating van be gunstigers a f2.60 contributie per jaar met 27 van de 47 st. verworpen. Besloten werd op voorstel van het bestuur rechts persoonlijkheid aan te vragen. Ierseke. Zondagavond is alhier doormid del van een raam opteschuiven ingebroken by J. Sandee die met echtgenoote en kind uit wandelen was. Alhoewel de sporen van geweld aan een kastje duidelijk te zien waren, vermisten de bewoners niets dan 5V> cent die op de tafel lagen. De overplaatsing van den heer C. J. Hage, klerk bij Staatsspoorwegen met ingang van 16 April naar Venloo is ge wijzigd in overplaatsing naar Tilburg. Een millioenen-erfems. De te Sas van Gent verschijnende Zeeuwsche Koerier bevat het volgende verhaaljy Jaren ge leden vertrok de 18-jarige Joannes Ber- nardes Begijn van zijn woonplaats Bou- chaute, naar Duitschland, waar hij ten slotte een sohatrijk persoon werd. Zijn knecht en meid hebben hem daar om zijn geld vermoord. Dit kwam echter aan het lioht en daar hy zijn dood uit de papieren bleek, dat hij geboortig was uit Bouohaute (België), moest in die riohting een onder zoek worden ingesteld naar de wettige erfgenamen van den vermoorde, dien men in Duitschland niet kende. Toen eenmaal het berioht in deze streken was, liep dit als een ioopend vuurtje en vele personen, die den naam Begijn of een gelijkluidenden droegen, namen advocaten ii den arm, om ten deze nasporingen te djen. Door een zekeren Begijn te Bou- chaute werd een advocaat uit Eeolo naar Duitschland gezonden, om zich van de zask in alle punten goed op de hoogtestellen. Deze is nu teruggekeerd en heeft voor die familie Begijn hoopvde berichten meegebracht. Het kapitaal most circa elf millioen mark bedragen en kont recht streeks ten deel aan genoemde familie, welke de som in zeven staken zal hebben te splitsen. Een 88-jarige vrouw te Sleydinge (België) zou het totale bedrag van der som krijgen, de andere zevende deelou moeten weer gesplitst worden. Naar wij hooren, wonen te Sas van Gent, Westdorpe, Philippine en Hulst personen, die voor een erfenis ten deze vry zeker zullen in aan merking komen. Alle gegevens v*n den vermoorde op 't gemeentehuis te Bouchaute komen overeen met die van de familie Begijn". f&etiiitKftikMi. Kantongerecht te Middelburg. Zaterdag zijn veroordeeld wegens: nachtrumoerW. G., Koudekerke, tot f i b. s. 1 d. h., A. A., M. P., Vlissingen, tot f 2 b. s. 2 d. h.zijn niet uitvliegend pluimgedieue laten loopen op grond die beplant isC. D., Kleverskerke, tot f 2 b. s. 2 d. h.overtreding leerplichtwet: A. B., Vlissingen, tot (3 b. s. 2 d. h.overtreding drankwetJ. C. J. Mid delburg, tot f3 b. s. 2 d. h.rijden met een rijwiel zonder licht: G. H., P. K., Vlissingen, J. P., Goes, L. M.. zonder bekende woon- of verblijfplaats tot f 1 b. s. 1 d. h.rijden met een rijwiel zonder bel: J. I. R., Oost en West Souburg, tot f 2 b. s. 2 d. h.rijden met een voertuig niet voorzien van eene lichtuitstralende lantaarnK. K., Middelburg, tot f 1 b. s. 1 d. h. het niet genoegzaam strooien of doen strooien van asch of zand wanneer de straat glad is door sneeuw of ijzelJ. L., A. A. M., en vele anderen, Middelburg, tot f 1 b. s. 1 d. h. het plaats nemen op een met een hend be spannen voertuigJ. v. d. B., Middelburg, P. W., Koudekerke, tot ft b. s. 1 d. b.als bestuurder van een voertuig zich niet gedragen naar de bevelen der politie :J. E., Middelburg, tot f 0.50 b. s. 1 d. h.wateren buiten de bakkenH. J. P., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h.het maken van geschreeuw langs de open bare straat: K. S., Arnemuiden, tot fo.50 b. s. 1 d. h.en wegens dronkenschap A. J. S., T. d. H., Vlissingen, W. G. Koudekerke, K. S., Arnemuiden, L. O., 's Heerenhoek, L. R., zonder bekende woon- of verblijfplaats, tot f 2 b. s. 2 d. h., C. v. V., J. v. Z., Middelburg, D. R., J. G. v. d. H., F. E. V-, Vlissingen, tot f3 b. s. 2 d. h., P. D-, Arnemuiden, tot f tob. s. 3 d. h., W.P. J.B., Middelburg, tot2d.h. Bekrachtigd zijn de vonnissen, gewezen den 16 Februari 1907 tegen B. v. B., Vlissingen en M. B., Westkapelle, waartegen de beklaagden waren gekomen in verzet. Middelburg. In de heden (Maandag) gehouden openbare terechtzitting van den Raad van Beroep voor de ongevallen verzekering had de uitspraak plaats iuzako M. H., bakker te Vlissingen, waarbij de beslissing der Rijksverzekeringsbank weid vernietigd, en aan klager, met ingang van 14 Januari 1907, een rente werd toegekend van 40 cent per werkdag. In de zaak van W. I. W., te Groenloo, en I. P. B., te Hengelo, verklaarde de Raad zich onbe voegd van het klaagschrift kennis te nemen. Ter griffie der arrondissements-reeht- bank te Middelburg is op heden door J. A. P., opzichter bij de naamlooze ven nootschap Houthandel, voorheen G. Alberts Lz. Co. alhier, hooger beroep aange teekend tegen diens vonnis, waarbij hij wegens het door sohuld aan een ander veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel is veroordeeld tot 7 dagen hechtenis. Te Schijndel geraakte een voerman toen zyn paard onverwachts aantrok onder zijn beladen kar, welke hem midden over het lichaam reed. Een half uur daarna gaf hij den geest. Op den IJsel voor het Katerveer by Zwolle wierp 'n passeeren- de schipper 't anker uit, hetwelk den kabel van de pont greep. Daardoor brak de rem ketting van de pont, die zich juist midden op de rivier bevond. Het eene uiteinde van ketting trof den 26-jarigen veerknecht aan de buik, aan de gevolgen waarvan de nog slechts kort gehuwde man bezweek. Het kind van een landbouwer onder Stratum is in een sopketel gevallen, waarin vee voeder wordt bereid. Zy bekwam dasrbjj zulke hevige brandwonden dat zy aan de gevolgen overleed. De oude Ommerschans, het gebouw voor bedelaars, is, na een 20 jaar onge bruikt te zijn geweest, bij insohrijving verkocht en door 30 daartoe aangestelde arbeiders in twee maanden tijda geheel gesloopt. De heer Pastoors zal naar men zegt weldra ontslag nemen als lid der Tweede Kamer voor Beverwijk om gezondheids redenen. Mr. Thijssen wordt ais zijn op volger genoemd. De heer Koolemans Beynen meldt aan de N. R. C. dat hij niet aangezocht is ge weest voor de portefeuille van oorlog en dus van 't geen de N. 8. van hem vertelt geheel onwaar is. Terecht voegt hij er aan toeIs dit politiek Bah 1 Een veelvraat. Vry dag werd door sen groot aa&tal werklieden, met behulp qva

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2