I "rêcl Afloop Verkoopingen, enz. Ingezonden Stukken. dezer veracniging kan hebben. Hij meende van wel en stelde daartegenover het onder wijs aan de rijks-universiteit, dat ons niet die waarborgen kan geven. En heeft de vergadering, vroeg spreker, wel genoeg zaam overwogen het bezwaar, dat een buitengewone leerstoel nooit kan opwegen tegen eene gevestigde faculteit. Nadat nog lang en breed over een en ander gesproken was, werd ten slotte tot stemming overgegaan, met dit resultaat, dat de beide voorstellen van het bestuur met, op één na, algemeene stemmen werden aangenomen. Daarna hadden nog enkele bestuurs verkiezingen plaats en werd de vergadering met dankgebed gesloten. Naar wij gisteren in de groote bladen lazen, doch vergaten over te nemen, en thans in de Bergsche Courant vinden over genomen, zullende bataljons-en regiments oefeningen dit jaar worden gehouden door het 3e reg. inf. nabij Bergen op Zoom van 13—26 Sept. a. s. Te Groningen is een man in den jenever gestikt. Te Gouda is een vier jarig meisje door een vrachtwagen over reden. De borstkas werd verbrijzeld en na enkele oogenblikken was het kindje overleden. Een arbeider kreeg op cte werf te Muntendam met zulk een kracht eea s'uk ijzer tegen het hoofd dat men vojr zijn leven vreest. De botter van de gebroeders Teerhuis, uit Monniken dam, die met een anderen botter aan 't haringsleepen was, werd dezen middag ongeveer half een door 't rijks-opleidings schip Pollux overzeild, met zulk een kracht, dat de botter onmiddellijk zonk. Een der broeders, die in de roef lag te slapen, kwam niet meer boven en is verdronken. De andere klemde zich nog aan den mast vast en kon zich eenigen tijd boven water houden, waardoor de andere botter ge legenheid kreeg om hem te redden By 't blusschen van een brand te 's-Gra- venhage in een bergplaats van brandbare stoffen zyn twee brandweermannen ernstig gebrand geworden aan gelaat en handen. In het Friesche dorp G. behoorde een logement met café aan iemand in de stad Groningen. De eigenaar wilde het verkoopen en wilde den tegenwoordigen bewoner van het café allereerst tot den keop in de gelegenheid stellen. Namens hem deed een advocaat aan den bewoner het aanbod het hótel voor f 1000 te koopen, eene veel te lage som. Zeer waarschijnlijk zal bedoeld zijn f 10000 of f1000 meer dan de som van aankoop. Eene vergissing van den zaakgelastigde. Per draad accep teerde de bewoner dit aanbod, won bij een rechtsgeleerde advies in, die aanried per deurwaarder in optima forma aan den eigenaar aan te zeggen, dat het hotel voor f1000 door hem was gekocht. Het einde dezjr zaak zal eeu proces «ïjn ae eigenaar heeft besloten den kooper ju rechten aan te spreken. De secretaris van de Soo. Dem. Arbeiderspartij deelt in Het Volk mede Van de oandidaten, die gesteld waren voor lid van het Partijbestuur, hebben de volgende verklaard een benoeming aan te; nemen a. Voor lid van het dagelijksoh bestuur Van Kuijkhof, Loopuit, Oudegeest, Sleef eo Vliegen b. Voor lid van het Partijbestuur buiten AmsterdamBergmeijer, v. d. Brink, Helsdingen, Mendels, Sannes, Schaper, Spiekman, Troelstra, R. VosStel. Een vergeten held. Veertien dagen geleden stierf in den ouderdom van 82 jaar Cornelius van Leijen, bewaarder van 't graf van den maarschalk De Castellane te Caluire, bij Lyon. In 1825 te Zwolle geboren, trad Van Leyen, na meerderjarig te zijn geworden, in dienst by het Vreemdenlegioen en nam deel aan de veldtochten in Afrika, De Krim, Mexico en Italic. Hy werd gewond door een geweer schot te Zaatcha, Afrika, en door een gra naatscherf voor Sebastopol, 1855. Twee jaar later werd Van Leijen door een kogel gewond te Shielden, Kabylie, en kreeg hij een yatagansteek in den rechter-voorarm. Hy nam deel aan deu Fransch-Duitschen oorlog en werd krijgsgevangen gemaakt, toen hij door de Pruisische liniën trachtte heen te sluipen. Om zijn schitterende wa penfeiten werd hij verscheidene malen by dagorder eervol vermeld en gedecoreerd met bet Kruis van het Legioen van Eer. Hij was gerechtigd tot het dragen der mili taire medaille, der medailles van Mexico, van H. M. de Koningin van Engeland, van Italië, en verschillende Fransche koloniën. Hy was een zeer welwillend bewaarder met een opgeruimde inborst, die gaarne de dui zend en één avonturen van maarschalk De Castellane vertelde. Deze maarschalk werd te Lyon geboren 26 Maart 1788. In 1804 nam hy dienst in het Fransche leger en maakte de veldtochten mede in Italië, Spanje en Rusland. Na den val van Napo leon schaarde hij zich aan de zyde der Bourbons. In 1822 nam hy deel aan de veldtocht in Spanje en in 1832 aan de be legering van de citadel van Antwerpen. Na de omwenteling in 1848 was hy weder be reid de republiek te dienen, maar men ver trouwde hem niet en gaf nem eervol ont slag. Kort voor den staatsgreep van Lode- wyk Napoleon trad hij weder in dienst, werd beuoemd tot commandant van Lyon en bewees als zoodanig keizer Napoleon III belangrijke diensten, die hem hiervoor be loonde, door hem o.a. te benoemen tot sena tor en maarschalk van Frankrijk. Do Casteliane stierf 15 September 1862. De politie te Helsingfors nam onlangs een man gevangen, dien zij voor een dief hield. Bij een huizoeking vond men aan- teekeningen van hem betreffende groote wapenzendingen uit Brussel naar Finland. Bij het verhoor bekende hij, dat hij die wapenzending verzon eu met de mede- deeling ervan reeds eenige malen geld van de Russische politie had gekregen. Zijn tusschenpersoon was een Russische beëedigde tolk. Deze, eveneens in verhoor genomeD, weigerde, met een beroep op zijn eed, iets te zeggen. Te Helsingfors brengt men deze valsohe aangiften in ver band met de aanvallen, die er den laatslen tijd in de conservatieve Russische pers tegen Finland hebben gestaan, en met de maatregelen, die de Russische regeering tegen een opstand in Finland heeft genomen. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Uitwijk door M. Nie- meyer, eand. en hulpprediker te Losser. Bedankt voor 's-Gravendeel door M. H. A. v. d. Valk te Oud-Beyerland voor Puttershoek door J. Booy te Goudswaard voor Oude water door F. de Gidts te Goedereede. Geref. Kerken. Tweetal te Makkum D. v. d. Meulen te Schettens en C. Vermaat te Paesens. Aangenomen naar Westerlee door J. Voerman, cand. te Steenwyk. Schoolnieuws. Krabbendijke. Benoemd tot onder wijzer aan de chr. school alhier de heer J. Veenstra te Vlissingen. LAATSTE BERICHTEN. Middelburg. Acte-examens onderwij zers. Geëxamineerd 8 dames. Geslaagd C. Goeman te 's-Heer Abtskerke, F. Koole te Krabbendijke, E. Verburg, Goes, H. Wagtho te Kloetinge, J. Westdorp te Ierseke en M. Linthout te Oud-Vossemeer. Goes. Heden had het eindexamen plaats van de Rijkslandbouwwinterschool alhier. Aanwezig warende heer P. van Hoek, inspecteur van landbouw, en de commissie van toezicht, voorzitter de heer H. A. Hanken. Gesproken werd door de heeren P. van Hoek en door den Directeur, de heer I. G. J. Kakebeeke. Diploma's werden uitgereikt aan alle leerlingen. H. C. van Nieuwenhuijzen.'sHeer Arends- kerkeA. L. Klompe, DreisohorJ. A. van Hengel, Doesburg; G. J. J. M. van Booven, Amsterdam P. K. v. Nieuwen- huijzen, 's-Heer Arendskerke; A. W. Gaan- derse, Nieuwerkerk en P. W. van Over- beeke, Kattendijke. Bij monde van den leerling fl. C. van Nieuwenhuyzen werd directeur en leeraren dank gebracht voor het genoten onderwys. Terneuzen. Tot onderwijzer aan de Chr. school alhier is benoemd de heer A. A. Nederhand van Hoek, die deze be noeming heeft aangenomen en 1 Mei a.s. in funolie hoopt te treden. Nisse. In de Donderdagavond gehouden vergadering der schietvereeniging werd besloten om den 2en Pinksterdag een wed- stryd te houden op drie banen, n l. korps, personeele en vrije baan. Als prijzen zul len kunstvoorwerpen beschikbaar igesteld worden. Stavenisse. Het contracteeren van suikerbieten is hier afgeloopen sommige boeren zijn reeds met het zaaien vaan de nieuwe teelt begonnen. Er zullen ongeveer evenveel bieten zyn gecontracteerd als het vorige jaar. Opmerkelijk is het, dat deze gemeente de eenige van het eiland Tholenis, waarook contracten op gehalte worden afgesloten. Niettegenstaande de groote voordeelen van laatstgenoemd contract bleven da ver bouwers zich houden aan het telquel- contract. Dit verzekert f 10,25 per 1000 KG. netto, terwijl bieten beneden de 13'/2°/o gehalte mogen geweigerd worden. 's-Gravenhage. Alphabetische voor dracht voor kantonrechter te Hoorn mr. J. Klein, kantonrechter te Schoonhoven, J. Plet Azkantonrechter te Tholen, G. F. Baron Thoe Scbwarzenberg en Hohen- landsberg, kantonrechter te Paramaribo met verlof te 's-Gravenhage. Op verzoek eervol ontslagen dhr. G. Israël te Wisse- kerke als dijkgraaf van den Thoornpolder. Batavia, In den nacht van 8 op 4 dezer heeft de maréohaussée onder kapitein Heijligers de schuilplaat? overvallen van den Radja van Koro een bendehoofd van Oewasa Roerang. De Radja en 8 volge lingen sneuvelden. Petersburg, 12 April. De Beurscourant meldt dat te Pratsjinaeen telegraafambte naar in hechtenis is genomen, bij wien ge vonden werd een revolver, een cyfer-tele- gram en een dienstregeling van den keizer lijken trein. Athene, 12 April. De Koning van Italië is heden afgereisd. De Koning en de Kroon prins doden hem tot Pyrafius uitgeleide. Londen, 12 April. Tribine verneemt uit Johannesburg dat de Randmagnaten over eenkomen zijn als 't Transvaalsche parle ment in Juni weer bijeenkomt, den afge vaardigden voor te stellen en wijziging in de Grondwet te brengen tot herziening van de koelie-contracten en den weder invoer van Chineesche mijnwerkers. Indien de Transvaalsche regeering het voorstel bestrijdt, zullen zy een staking in het mijnbedrijf in het leven roepen en de mijnen algemeen sluiten, teneinde de re geering tot overneming hunner plannen te winnen. Middelburg. Donderdag werd publiek geveild door nol. Verhulst: le. een huis, Gortstraat, kooper dhr. J. Davidse, alhier v oor f 6625 2e. id., Koepoortstraat, kooper dhr. C. J. Adriaanse, alhier voor f3300; 3e. een winkelhuis, Vlasmarkt4e. een pakhuis, achter het vorige perceel. Beide .•;>gehouden. 5e. 9 A. 11 c.A. bouwterrein met daarop staande stallingen, Penuing- bóeksingel. Hoogste bod f3600. De massa der perceelen 3-5 is opgehouden op f 11000. Ierseke. Het op 11 dezer publiek verkochte Oesterperceel vau de Wed. P. Sandee heeft opgebracht f 1011. Kooper de heer J. v. d. Velde, alhier. Het heden door not. Mulock Houwer geveilde Winkelhuis en pakhuis voor dhr. v. d. Broeke is onverkocht gebleven. Hoog- sie bod f2990. Kamperland. Door not. Neordijke werd heden publiek geveild de Meesioof „De Vrijheid" met grond en huizen, totaal 5520 o.A. In totale massa toegewezen aan iirma weduwe A. Schippers alhier voor f8590. Rilland. Door de commissarissen van do landbouwmaatschappij de Bathpolders werd heden aanbesteed't bouwen van een volkskeet op de hofstede bewoond door dhr Van Weele. Hoogste inschrijver H. Kosten Cz., WemeldiDge f 1200 J. Coppoolse te 's-H. Hendrikskinderen f1190; J. van de Sande, Rilland f 1075, M. Allewijn f y90. Gunning aangehouden. GEMEENTERAAD. Goes. In de gisteravond gehouden ver gadering van den gemeenteraad was dhr. Risch met kennisgeving afwezig. De notulen werden onveranderd vast gesteld. Onder de ingekomen stukken was een adres van Schutte vaêr", onze haven be treffend, waarmede rekening zal worden gehouden. Tegen de restitutie van hoofdei, omslag en hondenbelasting bestond geen bezwaar. Door den Nederl. Politiebond was een verzoek om subsidie ingediend. Door B. en W. was geadviseerd daarop afwijzend te beschikken. Dhr. Dekker zegt, dat 't hem is op gevallen, dat van dit politie-t xiroen druk gebruik wordt gemaaktdaar ligt iets goeds in om een groote som te subsi dieeren zou z. i. bezwaarlijk gaan, maar met eene bijdrage van f 5 zou Goes het verlangde hebben geleverd. Spr. stelt dus voor die subsidie van f5 te verleenen. Dhr. Pilaar is van meeuiog, dat ook aan eeu Goesohen poiiae-ageut zekere eieehen te stellen zijn en wenscht ook subsidie. De voorzitter zegt, dat het Dag. Bestuur van meening was, dat deze zaak niet op zijn weg lag, maar dat het Rijk daarvoor moest zorgen, en dat overigens de kosten niet zoo gering zijn. Dhr. Dekker meent, dat een eventueele kas zal ten voordeele komen aan hen, die geëxamineerd worden, voor reiskosten enz. Het voorstel-Dekker, ondersteund door dhr. Pilaar, wordt verworpen met 7 tegen 5 stemmen, die van de heereD Temperman, Janssen, v. d. Leeuw, Pilaar en Dekker. Op het adres van 't stenografenbureau Vas Dias wordt overeenkomstig 't afwij zend advies van B. en W. besloten. Bij de bespreking der herstellingen aan de havenboorden zegt dhr. Temperman, dat gebleken is, dat er te Goes Jiefhebberij voor dit werk bestaatspr. heeft bezwaar tegen de bepalingen omtrent de oplevering en premiestelselhij zou daarvoor liever andere termijnen bepaald zien en geeft in overweging nog eens aan te besteden. De voorzitter zegt, dat volgens dhr. Tem perman er maar één dag zou gewonnen worden en dat de termijn te dicht is om opnieuw aan te besteden. Dhr. v. d. Bout zegt, dat het premie stelsel-Temperman niet kan toegepast wor den, want van te voren moet bekend ge maakt worden, wanneer de haven gesloten is; er zal dus toch geen schipper in de haven komen dit is geen gewone aan besteding. Dhr. Temperman meent, dat alsnog tijdig een verandering zou kunnen worden be kend gemaakt aan de schipperij. Dhr. Kakebeeke oordeelt, dat geen tijd meer beschikbaar is om te publiceeren, maar spr. heeft nog een ander denkbeeld hij acht hel gewensoht de uurloonen tot hooger bedrag op te voeren men heeft nu het minimum-loon, dat beneden het geldend tarief blijft. Er wordt dan niet met ambitie gewerktdaarom wenscht hij het tarief minstens met 1 cent p. u. te verhoogen. De voorzitter zegt, dat dit in overwe ging zal worden genomen. 6 Dhr. Lonner zegt voor aanneming in eigen beheer te zijn. Dhr. Dekker vraagt, of het in overwe ging nemen door B. en W. ook zeggen wil, dat B. eu W. het tarief ook zulien verhoogen f De voorzitter zegt, dat zoo zij geschikte werklieden kunnen vinden wél. Dhr. Dekker wil een verhooging niet laten afhangen van vraag en aanbod, maar wenscht bepaald verhooging van loon. Dhr. Kakebeeke wil nu dhr. Dekker zijn denkbeeld steunt, vooralellen 1 oent meer uurlooD. Ehr. Dekker steunt dit. Dhr. üonner kan met dhr. Kakebeeke meegaan. Dhr. Temperman zegt, dat men dan vrij wel tot hetzelfde bedrag komt, waarbij de aannemers hebben ingeschreven. Dhr. Kakebeeke zegt nog als motief te hebben, dat als men beter betaalt er beter wordt gewerkt. De Voorzitter zegt, dat er by het Dag. geen bezwaren tegen bestaan. Dhr. Duvekot zegt, dat het hem en vele anderen een ergernis is, dat de haven elk jaar 14 dagen staathij zou een werk weuschen van blij venden aard en wil dan liever per jaar f 100 meer uitgeven, b.v. door bazalt, beton, of iets anders. De voorzitter antwoordt, dat op 't oogen- blik zoo'n werk, van blij venden aard zou kosten f 20.000. Dan zou de haven niet meer behoeven droog te staan. Dhr. Duvekote wil 't dan niet op één jaar, maar wenscht, dat zoo spoedig mo gelijk aan den bestaanden toestand een einde kome. Dhr. Dekker vroeg nog, of B. en W. herbesteding onmogelijk achtten, waarop bevestigend werd geantwoord. Daarop wordt het voorstel van B en W. aargenomen met 2 etemmen tegen. Ingediend werd weder de reeds eenmaal door den Raad goedgekeurde verordening op het vee en vleesck. Toen de Raad deze verordening had aangenomen, werd ze naar Gedeputeerde Staten gezonden. Dezen maakten de aanmerking, dat in de veror dening niet, zooals in de wet is voorge schreven, was vermeld dat advies wasinge- wonnen van de gezondheidscommissie. Hierover ontstond een briefwisseling, die, door een misverstand, eenigen tyd duurde, lntusschen was de termijn, binnen weikon Ged. Staten bericht van ontvangst hadden behooren te zenden, verstreken. De eenige weg was dus, de verordening nog eens in te dienen. Dhr. Pilaar zegt te meenen, dat het in de bedoeling van B. en W. lag den afslag vaD visch niet meer door den keurmeester te doen plaats hebben spr. stelt voor, dat de afslag zal gebeuren door een door B. en W. aan te stellen persoon. Dit voorstel wordt overgenomen. Over de aanbieding van het gemeente verslag over 1906 werden geen opmerkin gen gemaakt, en bij de rondvraag verlangde niemand het woord. Eeu goede i'aud. Het feit dat de volgende gebeurtenis belang voor u heeft spruit daaruit voort dat Mejuffrouw Den Boer te Goes woon achtig is en dat zij waarschijnlijk aan een groot aantal onzer lezers bekend zal zijn. Mejuffrouw C. den Boer, Matthewes Smallegangsbuurt B 219 te Goes zegt ons Na het groote succes dat ik bekomen heb met Foster's Rugpijn Nierenpillen kan ik niet nalaten U mijn hartelyken dank te betuigen voor dit heilzaam geneesmiddel. De laatste tien maanden was ik geen oogenblik zonder vlijmende pijn in de lendenen en in den rug, dit was zeer on aangenaam daar mijn geheele huishouden er onder te lijden had en de geringste bezigheid mij veel moeite en last veroor zaakte, vooral bij het bukken was de pijn bijzonder hevig. Ik werd ook gekweld door duizelingen en hoofdpijn, ik begon mij ongerust te maken dat mijn ziekte daar ik de eigenlijke oorzaak niet wist zich verder zou uitbreiden. Toen ik toevallig hoorde vertellen dat Foster's Rugpijn Nierenpillen hiervoor het aangewezen middel was, liet ik dadelijk een dqpsje komen. Hoe zal ik u mijn vreugde be schrijven toen ik reeds na het gebruik van deze eene doos eene buitengewone verlich ting bekwam ea de pijn zoo goed als geheel verdwenen was. Ik zat thans nog een doosje innemen en vertrouw dat ik dan volkomen hersteld ben. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Een welbekend geneesheer verklaarde dat de ziekte der nieren de ergste was aller ziekten, met uitzondering van tuber culose. De reden hiervan is dat inen meestal geen notitie neemt van verschijnselen der nierziekte of dat deze verschijnselen ver ward worden met andere ziekten, terwijl de nierziekte zich meer en meer uitbreidt en zich onopgemerkt complicaties voor doen, totdat ze zich diep in het gestel ge worteld heeft. Let dus op de eerste ver schijnselen van pijn in üe zij, neem uw maatregel nog hedeD, want morgen is het misschien te laat. - Verzeker U dat men U de echte Fos ter's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die Mejutlrouw Den Boer gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zijn te Goes verkrijgbaar by de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh. de Roos,Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur Donderdagmiddag omstreeks 3 uur wer den onze dorpsbewoners opgt schrikt door het aanhoudend toeten der braadhorens en het luiden der brandklok. Bij dhr. Koole onder onze gemeente stond een strooklamp in volle vlam. De bewoners erg door schrik aangejaagd hadden deze zeker met hulp vaardigheid der buren trachten te blus schen, doch helaas, doelloos. Onze brand weer spoedig by de spuit aanwezig zyn le, de een van zijn groenteakker een ander vau zyn werkplaats of van zyn arbeidsveld, wilde spoedig de behulpzame hand bieden, doch wat gebeurd Hoogere autoriteit niet aanwezig. Den vorigen brand, bij denzelf den Koole, eenzelfde verschijnsel. Onze bi andmeesters steeds wachtende op bevelen stonden minstens een half uur doelloos te wachten, totdat eindelijk gevraagd werd aan eender naastby wonende landbouwers, om zyn hit P voor de spuit te plaatsen, daar openlijk verklaard wordt dezelve niet meer te willen voorttrekken. Nadat deze landbouwer gevraagd heeft of het gratis, dan wel betaald wordt, ziet hy er van af, en wordt, nadat by een ander eene poging is aangewend, eindelyk door dezen laatsten de spuit bij 't belendende perceel gebracht, op een droog plaatsje gezet en niet ge bruikt. Het commando was emmers halen en water een 60 M. ver dragen, om ja mis schien de spuit te sparen. De helft der manschappen stoorden zich als gew nnlyk aan niets en hielden de handen in hun z.»k. Onder dit alles werd steeds alles uit elkaar getrokken en brandde 't vernielend steeds voort. De een zegt branden en de ander zegt blusschen. De schuur waar 't stroo naast stond liep al meer gevaar, zoo dat Koole op aanraden zyn paarden en ander vee er uit had gehaald. Gelukkig, de wind bleef staan, daar anders de schuur met aangrenzende woning een vlammenzee was geworden, wat zeer zeker onverant woordelijk voor de brandweer geweest was, zoo is het dan enkel bij een stroo klamp gebleven. Maar te overwegen is dat bij een hevigen brand tbittere ellende het einde zyn zal. Hiermede dank voor de plaatsruimte, hopende dat deze letteren mogen by dragen >t de goéde orde en regel bij de Souburgsche brandweer. Een Souburger. Marktberichten, Velllngsvereeiiiging „Walcheren" MIDDELBURG, 12 April 190-. Poters fl a f 1,16, Koolrapen (Holl.) f1,30, (lnl.) f 0,50 a 1 0,8o, Uien f 0,80 a f 1,20, alles per H.L., Roodekool 3 a 7, Savooijekool 2 a 4 ct., beiden per stuk, Baksla 25, Dunsel 30338, Zuring 15 a 17 ct., alles per mandje, Kropsla 12 ct. per krop, Peen 25 a 50, Schorseneeren 55 a 70, Karo- ten 15 a 25, Spinazie (gesn.) 46 a 60, (getr.) 3I a 4o ct., alles per ben, Prei I a 4Selderij 5 a 7, Radijs 2'/2, Rhabarber 2 a 6, Bouquetjes 2 a 5 cl., alles per bos, Bruine boonen 9'/2 ct. per liter, Eieren f2,80 a f3,12, Eendeneieren f 4 a f 4,40, beiden per 100 stuks, Ganzeneieren 8 a 9, Kal koeneieren 5'/z ct., beiden per stuk. VLISSINGEN, 12 April 1907. Boter per kilo f 1,12. Eieren per 104 stuks f 3,20. THOLEN, 12 April 1907. Tarwe f 8,50 k f 9,Haver f 6,50 a f 7,— Karwij f af—,— Rogge f* 5,50 a f6,— Witte Boonen fk f Bruine Boonen f 8,f 8,25 Kleine Erwten f 9,50 k f 9,25Kroon- erwten f10,k f 10,25; Gerst*) f8,a f8,25; Aardappelen f2,50 a f2,75; en Ajuin f0,a f0, per 100 K.G. per 50 K.G. Waar 't er niet bijstaat is de prijs per H.L. Eieren f 2,80 per 100 stuks. Boter f0,50 per K.G. ZIERIKZEE, 11 April 1907. Boter f 0,475 k f 0,60 per pond. Kipeieren f0,62'/2 a f 0,82s de 25 stuks. Kleine eieren f 0,a f 0,de 25 stuk».. Eendeieren f 1,125 a f 1,25 de 25 stuks. B DUG M UL I JK E STAND. Van 1012 April. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. Dronkers, 29 j.jm. en J. M. Gunning, 31 j.jd. Getrouwd: J. Barto, 29 j.jm. en M. Kamermans, 27 j. jd.J. Marsie, 57 j. wednr. eu J. Botting, 54 j. jd.J. de Nooijer, 25 j jm. en K. Witte, 26 j.jd.H. Jongepier, 50 j. wed. en S. Wisse, 39 j. wed. Bevallen: J. Looijse geb. Joosse, d. J. P. Kesteloo geb. Verbrugge, d. M. J. C. de Jager geb. Snijders, d.T. v. Heusden geb. Struiksma, z. Overleden: T. Bootsgezel, 13 j., d. GOES. Ondertrouwd: 10, Hendrik Bakker, 29 j. jm. en Matje BarbaraJohanDa de Keijzer, 21 j.jd.; GerritKunst,28j.jm. te Amsterdam eu Cathorina Elisabetta Rosella Holsheimer, 22 j. jd. te Goes. Getrouwd; 11, Jan Peeman, 22 j. jm. en Elizabeth Adriana Jacobs, 22 j.jd.; Johannes Jan Paulus Dirkse, 31 j.jm. en Jozina Reijerse, 23 j. jd. Geboren: 10, Marinus, z. v. Pieler Zandee en Catharina Cornelia Rouw; Johannes, z. v. Francois Harinok en Pieler- nella Adriana Verrijzer; Maria Cornelia, d. v. Hendrik Rejack en Neelfje Reijerse. Van 512 April. IERSEKE. Ondertrouwd: 5, Phi- lippus Verhuist 36 j. jm. (e Cats en Anna Uendrika de Smit, 34 j. jd. Overleden: 9, Johanna Elisabeth, 7 mnd., d. v. Marijn Klous en Johanna RedeL Over denmaand Maart. KAPELLE. Ondertrouwd: 8 en getr. 21, Jacobus AUemekinders, 33 j. jm. en Ida Kloosterman, 27 j. jd.22, Hen drik Kromb en, 25 j. jm. en Maria JohanDa Zegers, 22 j. jd. Geboren: 3, Christiaan, z. v. Marino# Zegers en Adtiana Smallegange4, Catharina, d. v. Bastiaan de Klerk es» Cor nelia de JoDge8, Jan Marinus, z. r. Marinus Hengsdijk en Jaoomina Korstanjet 26, Cornelis Gerard, z. v. Marinus de Puit en Jacoba Vermaire. Overleden; 4, SuzanneGriep.Uu - i\ Avond lid v. d. in Mei te i dijke 's Zaterda Brievei

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2