RECLAMES. De slechte Magen. Openbare VericeoBfagen. Aanbesle dingen. Afloop Verkcoplngen, enz. Kgpfcnieuws, Schoolnieuws. üemengde Berichten. duur, het kan niet andere, voor den verkoo- per groot voordeel moet afwerpen. Gisteren zijn door de politie alhier een tweetal personen zekeren G. A. H en C. v. D., over de grenzen des rijks gebracht, als zijnde zonder middelen van bestaan. Wolfaartsdijk. Vrijdagavond hielden de leden der afd. van den Chr. Nat. Werk mansbond alhier, de 2de jaarvergadering. Uit het verslag van den seor. en penningen, bleek dat de afd. zioh in het afgeloopen jaar in bloei mooht verheugen. Er traden 6 nieuwe leden tot de afd. toe, zoodal ze thaDs 25 leden telt. De inkomsten bedroe gen f57,29, de uitgaven f27,81, aldus een goed slot van 29,48. Op eenigzins feeste lijke wijze werd de avond doorgebracht met het zingen van psalmenen het houden van voordrachten. Tot middernacht was men gezellig bijeen en ieder der aanwezi gen Ishu met genoegen terug zien op dezen zoo reent gezelligen avond. Bijna alle leden waren met hun vrouwen tegenwoordig. Ijzendijke. Er is concessie aange vraagd voor een tramlijn van hier via Biervliet en Philippine naar Terneuzen en voor de zijlijn Philippine—Sas-van-Gent. Oostburg. Als eene bijzonderheid wordt vat hier gemeld, dat een schaap van I. C. Fiemouw vier lammeren heeft gewor pen, die allen welvarend zijn. Bruinisse. Door den mist had gisteren een aan aring plaats tusschen de tram boot van het Zijpe naar Nurnansdorp en eene onbekende sleepkaan. De tramboot kreeg een gat boven de waterlijn en keerde terug naar het Zijpe. Zuider Zendingsfeest. Naar wij vernemen zal dit feest dit jaar D.V. worden gehouden op 24 Juli in het mastbosch bij Breda. De openingsrede zal worden gehouden door dr. J. R. Siotema- ker de Bruine te Nijmegen. Voorts zullen als sprekers optreden dr. Callenbaeh te Rotterdam, ds. G. Wisse te Driebergen, ds. Westerman, Luth. pred. te Amsterdam, ds. P. J. Molenaar te Middelburg, ds. Mooij te Hoboken en dhr. A. van Os van Am sterdam. Schore. In de heden Zaterdag gehou den raadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. De notulen der vorige vergadering werden Da eenige opmerkingen goedge keurd. Een aantal ingekomen stukken werden voor kennisg ring aangenomen. B en W. stellen den raad voor eene geldkening aan te gaan bij het burger lijk armbestuur groot f1550 metjaarlijksohe aflossingen van 100 en tegen een rente van 4 pCt. Dhr. Verhaegen stelt voor niet jaar lijks f100 doeh f150 af te lossen en vermeende dat zulks best kon aangezien dit jaar juist de laatste aflossing van f200 van een andere leening heeft plaats gehad. De voorzitter zegt dat dit te bezwarend ia voor de gemeente en blijft bjj het voor stel van f 100 aflossing 's jaars. De hoer Glerum vindt f 100 te gering en zag gaarne afgelost zooveel als mogelyk is. B. eu W. wijzigen alsun hun voorstel en nemen in het contract op dat minstens f 100 jaars afbetaald zal worden't geen met al- gemeene stemmen wordt aangenomen. Bij de rondvraag zegt dhr. Verhaagen dat hij zich tot gedeputeerde staten heeft gewend met zyn bezwaren aangaande de niet op volging van de verordening op de woning wet en dat hij van dat college bericht heeft ontvangen dat het voorzoover het hem noodig voorkomt, maatregelen zal nemen derhalve vervalt hiermede zyn voorstel tot het indienen van een verzoek tot wijziging dier verordening. Niets meer aan de orde zynde wordt de vergadering gesloten. P.S. Wat den verslaggevers nog nooit te beurt viel gebeurde thans, namelijk hun werd een stoel aangeboden vermoe delijk omdat een verslaggever uit Goes tegenwoordig was, den Burgemeester daarvoor onze dank in de hoop dat ZEd. Aohtb. deze honneurs ook zal waar nemen als er geen vreemdelingen tegen woordig zijn. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zeddam, K. A. Nijenhuiste Diepenheim. Aangenomen naar Nijmegen door J. Os-ewaarde te Meppel. Bedankt voor Papendrecht door J. v Vliet te Ottoland. Naar wy vernemen zal dr. A. v. d. Flier, predikant te Puvmerend, en beroepen te Middelburg Zondag 5 Mei aldaar zijn intrede doen, na dee voormiddags bevestigd te zijn door zijn vader dr. G. J. v. d. Flier te 'e-Gravenkage. De Algemeene Synode heeft met algemeene stemmen ds. H. A. E. Heineoker tc Hijkersmilde vrijgesproken van de tegen hem ingebrachte beschuldigingen, 6Q vernietigde tevens het besluit van het provinciaal kerkbestuur van Drente, waar bij genoemde predikant uit zijn ambt werd onizet. Het kiescollege te Amsterdam ver gaderde gisteren tot het stellen van een drietal, ter voorziening in de vacature Ber- lage. De uitslag was, dat de predikanten dr. J. R. Slotemaker de Bruyoe, van Nij megen dr. E. J. W. Posthumus Meyes, van 's-Gravenhage; dr. H. SchokkiDg, van VlaardingeD, en ds. G. Doevendans, van El burg, de volstrekte meerderheid ver kregen. Er kon alzoo tot formeering van /een drietal niet worden overgegaan, De beslissing werd alsnu verdaagd tot een volgende vergadering, terwijl in dien tus- schentijd het classicaal bestuur zal worden geraadpleegd. Geref. Kerken Beroepen te Soest M. M. Horjus te Brouwershaven te Soharendijke J. W. v. d. Bosoh eand. te 's-Gravenhage. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Maassluis J. de Bruin te Woerden. Geref. Gem. onder 't Kruis. Beroepen te Enkhuizen, C-v. Reenen te Leiden. Vlissingen. Aan de chr. bewaarschool aan de IJzeren Brug alhier is met ingang van 1 Mei in plaats van mej. C. Kooij die naar 's-Gravenhage vertrekt, tot hoofd benoemd mej. P. Vergers te Haarlem. Nemen wij wilekeurig tien personen en gaan wij den toestand van hunne maag na, dan vinden wij in de eerste plaats twee die een uitmuntende maag hebben, dan drie anderen die hunne maag moeten ontzien, ten zeerste acht moeten geven op hunne voeding en slechts zekere spijzen mogen eten. De vijf anderen hebben een slechte maag die hen slecht voedt en hen altijd doet lijden. De statistieken toonen aan dat de helft van het menschdom, en zelfs meer, aan de maag lijdt. De Pink- pülen zijn de sehat van de maag en zij hebben aan tal van menschen het geluk eener goede spijsverteriug weergegeven. De heer Klaas van de Kalk te Opheus- den bijvoorbeeld, schrijft: «Ik geef U kennis dat ik sedert langen tijd erg aan de maag leed en Bauwelijks kon eten. Natuurlijk verviel, verzwakte en vermagerde ik. Ik ben de Pinkpillen gaan gebruiken, en van af de eerste doos gevoelde ik mij beter. Ik ben met de be handeling doorgegaan en heb weldra een uitmuntende maag weergekregen. Sedert ik met de behn deling heb opgehouden, heb ik mij voortdurend wel bevonden". De Pinkpillen werken gunstig zoowel op kinderen als op groote menschen zoo schrijft ons mej. Wallaert, 148 Uiterste gracht te Leiden «Mijn dochtertje Katarina, 14 jaar oud, heeft lang aan de maag geleden. Zij had vooral hevige krampen en telkens na te hebben gegeten erge benauwdheden. Te vergeefsch hebben wij haar verschillende geneesmiddelen doen gebruiken, tot wij haar, op raad van meerdere personen, de Pinkpillen hebben gegeven, waarvan eenige doosjes baar volkomen hebben genezen". De Pinkpillen die zooveel goed doen aan slechte magen, zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, zenuwlijden, algemeene zwakte en rheumathiek. Pijs f 1,75 de doos, f9,de 6 doozen, Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, Hoofd-depóthouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt, verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. De Buy ter" a nakomelingschap. Bij het herdenken van het leven en de daden des grooten Admiraals komt onwillekeurig ook de vraag op, of onder ons tegenwoordig ge slacht nog afstammelingen van hem leven. In de mannelijke lyn zeker niet. De Ruyter's twee zonen zijn beiden ODgehuwd gestorven. Adriaan op 18-jarigen leeftijd als luitenant ter zee en Engel op 33-jarigen leeftyd als vice-admiraal. Daarentegen zijn er nog verscheidene families in ons land, die afstammen van twee van De Ruyters dochtersAlida en M&rgaretha. Alida de Rnyter, een kind uit zijn tweede huwelijk, aan wie hy den naam zijner moeder gaf, huwde met Johan Schorer. De eenig overgeblevene afstammelinge in het zesde geslacht uit dat huwelijk was Jacoba Maria Parker die van vaderszyde afstamde van den Zeeuwschen tak der in de Engel- ache geschiedenis bekende milie Parker, en wel van een der Parkers, die tydenu koningin Elisabeth's regeering naar de Nederlanden werd gezonden. Deze Jonkvr. Jacoba Maria Parker is tweemaal gehuwd geweest, lo. met jhr. R. C. M. Rocher de la Resnays, en 2o. met Jacobus de Wildt. Den 23en September 1817 verkregen by koninklijk besluit haar kinderen alsook haar tweede echtgenoot het recht om den naam en het wapen van Admiraal De Ruyter by hun vaderlijken geslachtsnaam en wapen te voegen. De oudste barer zonen, jhr. mr. W. Parker de Ruyter Rocher de la Resnays, officier van justitie by de toen malige rechtbank te Hoorn, stierf kinder loos, maar van de baide zonen uit haar tweede huwelyk (J. F. en J. W. de Rnyter de Wildt) bestaan nog verscheidene afstam melingen. De thans levende oudste ver tegenwoordiger van de oudste dezer beide linies is de heer mr. A. de Ruijter de Wildt ta Arnhem. De jongste der baide bovengenoemde heeren De Ruyter de Wildt liet drie zoons en vier dochters na; zijne afstam melingen bestaan thans in vier takken, namelijk de families De Ruyter de Wildt, Van Aalst, Guépin en De Kruyff, die op hun beurt ieder wederom vertakkingen hebben. Behalve deze afstammelingen van De Ruyter's tweede dochter (van de oudste Cornelia zijn geen afstammelingen meer), zijn er ook nog van des Admiraals dochter Margaretha, die gehuwd was met den piedikant Somer. Tot haar afstammelingen behooren o.a. de tamiliën Elias, Van Boeteelaar, Van Tuyll van Serooskerken. De Ruyter van Sieveninck, Hacke van Mynden, Van Tienhoven enz. De scheepsramp aan den Hoek. Het gisteren uit Brieiie aau den Hoek aan gebrachte lijk, is van Stark, den tweeden stuurman van de //Myrmidon'', die bij den geredden kapiteiu Parkinson behoorde. Te Hillegom is een 60 jarige man door de stoomtram overreden en gedood. ómtrent de staking bij de firma Vriesendorp te Dordrecht wordt aan de D. C. gemeld De onderhandelingen tot nog toe door mr. J. van Drooge gevoerd om beide partijen tot elkander te brengen, waarmede de arbeiders zoowel als de firma genoegen konden nemen, zijn ten slotte op niets uitgeloopen. De loop der zaken was aldusDoor mr. van Drooge werd een concept-contract opgemaekt in overleg met de stakers en dit aan de tirma aan geboden, die in een brief hare bezwaren kenbaar maakte. Dadelijk werden die bezwaren besproken, ze werden één voor één toegegeven an nu meende men, dat de goede grondslag voor definitieve onder handelingen was gelegd. Gisteren zond de tirma echter een conoept-oontraet, waarin weer tal van andere bezwaren werden opgeworpen en geheel andere eisohen werden gesteld. Opnieuw verga derden nu de stakers om hunne houding tegenover dit nieuwe contract vast te stellen. Mr. van Drooge kon later aan de tirma verklaren, dat het de ernstige wil der arbeiders was da zaak zoo spoedig mogelijk tot een goed einde te brengen en dat zij alleen niet overvroegen, maar bereid waren bepalingen, die voor hen gunstig waren, te laten vervallen. Trots dit alles weigerde de tirma. Ze bleef vasthouden aan haar eiseh een opzeggingstermijn van 14 dagen en f 26 staangeld, terwijl de arbeiders wilden dat dit tot de hellf werd teruggebracht! De bepalingen tot voor de staking aan de werf geldende werden in dit co-.uu.et iuct ge noemd of volgens het oordeel der stakers slechter gemaakt. Zoo is de arbeidstijd tot 7 ure 's zomers of's winters. De tirma wil dit veranderen en 's zomers tot 8 ureu be palen. Ook de draaglast eenige jaren vroeger vastgesteld werd door de iirma ingetrokken. Ook dit was een priocipieele eisch waaraan de arbeiders niei konden toegeven. Hedenmorgen werd door mr. Van Drooge medegedeeld dat tot zijn spijt zijn pogen om beide partijen toteikaoder te breDgen voorloopig mislukte. De Christel. Bestuurdersbond heeft de wijze, waarop de staking werd aangevangen, afgekeurd, doeh uit de verstrekte mededeelingen de meening puttend, dat inderdaad verschil lende grieven aanwezig waren, besloten dat niettemin de stakers behooren te wor den gesteund. De relletjes, waarmede de stakers niets te maken hebben, duurden gister nog voort. Breimachines. De bekende Breima chine-Mij. Thomas H. Whittick Co., exploitante van de snelbrei-maehines „Mi- ramar" heeft haar bedrijf hier te lande gestaakt, hoofdzakelijk naar aanleiding van het onderzoek ingesteld door de Kamer van Arbeid voor de Confectiebedrij ven te Haarlem. De Mij., dit onderzoek waar schijnlijk vreezende, heeft hare werksters haar a s. vertrek naar den vreemde mede gedeeld met de voor haar teleurstellende opmerking, dat zy nu een anderen afzet voor haar goederen moeten zoeken. Daar de op de „Miramar" vervaardigde goederen alleen geschikt zijn voor het eigen gebruik der Mij. zijn de machines nu voor allen waardeloos. (O.H.Ü.J Een getrouwd „kind". Als een curiosi teit wordt ons gemeld, dat in de zitting van het eerste kantongerecht te Rotterdam een „kind" van 17 jaar terechtstond wegens een politieovertreding. Op den eisch van het O. M tot betaling van f 1 boete of een week tuchthmisschool, gaf het kind ten ant woord, dat ze het erg gok vond nu nog naar school te moeten, nu ze reeds meer dan een half jaar getrouwd is Ja mevrouw, zei de kantonrechter, dan zal het beste maar zyn, dat u de boete betaalt(Vad.j Op aanwijzing van een vrouw is te Rotterdam aan de Oosterkade aange houden een 14-jarige knaap uit de Raep- horststraat. Met twee kameraden, die het ontliepen, heeft hij daar ontvreemd een rood koperen met koper gevulden ketel, met ander koper uit Zierikzee aangevoerd. Id de Rottestraat is het gestolene bijeen opkooper voor f 5 verkocht. Ten gemeentehuizé van Schoterland heeft z;oh in ondertrouw laten opnemen een bruidje van 16 jaar met een bruigom van 28 jaar. De bekende Scherf, die indertijd zulk een groot aandeel heeft gehad in de zonderlinge en beruohte godsdienstige bijeenkomsten te Appeltern, thans te Almkerk woonachtig, was te Genderen met zijn zoon toen het paard voor zijn kar gespannen schrikte met het onge lukkig gevolg, dat Scherf werd overreden en zoo ernstige kneuzingen kreeg, dat voor zijn leven werd gevreesd. De zoon werd stijf van sohrik weggeslagen. Roosevelt heeft in antwoord op de onthullingen, waarvan in ons vorig no. sprake was, slechts verklaard, dat Harri- raan gaarne senator zou wilfen worden en daarom alle moeite doet om van zich te laten spreken. Het publiek gevoelt zich met dit al te bondige antwoord niet voldam. Het aantal thans in de haven van Hamburg liggende schepen steeg tot 290 stoomschepen en 52 zeisehepen. Het aantal arbeidswilligen nam iets af. Honderd en vijftig Engelsche arbeiders gingen naar het vaderland terug. Bij de halte Liig (Salzburg) is onder aarbevingsversohijoselen eergisterenavond een gedeelte van den straatweg en van den spoorweg over 155 M. lengte in het Aber- meer gestort. Op de mijn //Preussen I" bij Liinen, /-ijn gistermorgen een zevental mijnwerkers om 't leven gekomen, doordien zij, tegen het reglement in, allen tezamen in een lift stapten, die een zoo zwaren last niet kon dragen. De kabel brak en de bak stortte uaar beneden. Vier man waren onmiddelijk dood, de drie anderen stierven spoedig Da het ongeluk. Door een onhandigheid is Woens dagavond een regeeringsvoorzorgsmaatre- gel tegen de dreigende bakkersstaking (z/van arbeiders in den handel in levens middelen") belachelijk en onmogelijk gemaakt. Met het oog op mogelijke ernstige gebeurtenissen had de militaire autoriteit een reeks van maatregelen genomen en bevelen aangaande troepenzendingen naar Parijs, onder verzegeld omslag, doen toekomen aau de bevelhebbers der nabij gelegen garnizoenen. Alleen op uitdruk kelijk bevel van den minister van oorlog mochten die geopend worden. EeD hoofd- officier, de majoor Bon, commandant van Vinoennes nam geen kennis van dit voor behoud, opende de instructie en gaf on ver wijld gevolg aan de daarin vervatte voorschriften. Hij liet voor de kazerne van zijn 12de regiment alarm blazen en trok met vliegende vaandels en slaande trom Parijs binnen, en bezette een politieke post, tot ootsteltenis van den waobtheb- benden slaperigen brigadier, en tot ver wondering van de omwoners die door het kolvengeklets enz. uit hunne huizen gelokt, het rechte van de zaak, eerst na eenige bespreking vatten konden. Een flater, die wel op ontslag van den //schuldige" zal uitloopen. Minister Piequart heeft de zaak ter hand genomen. Te Kiel is eengroote uitsluitinggaande doordat de werklieden de arbeidsbeurs van de patroons niet hebben willen erkeDnen. Totdusver zijn de boutbewerkers, de kleer makers, pottenbakkers, glasblazers en kui pers uitgesloten. Kapitein Ernest Frederick Rhodes is op 55-jarigen leeftijd in Suffolk over leden. Hij was een breer van Cecil en had bij ,de genie gediend. Te Walzin zijn 1169 schapen bij een brand omgekomen. Tatiana Leontiëf is gisteren naar de gevangenis te LeugbuTg overgebracht, om hare straf te ondergaan. De zes maanden van hare voorloopige hechtenis komen in aftrek van de vier jaar, en daar deBernsebe wet de vermindering van de straf meteen derde gedeelte veroorloofd, za! zij misschien in het geheel maar 26 maanden behoeven te zitten. Uit Londen schrijft men aan de N. Ct.: De Engelsche post doet soms zonderlinge dingen. In Januari zond ik een courant naar Nederland. In Februari arriveerde het blad in Honoloeloe eu bereikte ein delijk in Maart zijn bestemming. Dat is nog erger dan een brief, mij uit Nederland gezonden, die me een maand te laat be reikte, na een reisje naar N.-Amerika te hebben gemaakt. Kleine vertragingen vau een week of minder komen elk oogeDblik voor. De hoofdreden is, dat men hier aan 't hoofdpostkantoor geen ruimte heeft. Men is nu begonnen met weer een groot, nieuw gebouw, zoodat het werk nog nader kan gesplitst en onderverdeeld worden. En dan blijft nog altijd de niet geringe last over, dat brieven in boeken en couranten schuiven of couranten uit haar strooken. Men krijgt deze laatste daD óf leeg, óf gevuld met een blad dat er niet in hoort. Het 16-jarige kindermeisje van een bakker in een voorstadje van' Plauen, was door haar meesteres berispt geworden en heeft toen uit wraak een jongetje van twee jaar, dat aan haar hoede was toever trouwd, in een vjjver verdronken. Het grootste hotel ter wereld, dat in San Francisco op 't oogenblik gebouwd wordt, zal eenig in zijn soort zijn. 't Krijgt niet meer dan 900 kamers. Naast ieder vertrek bevindt zioh een badgelegenheid. Wanneer men flink aanstapt, en zich in iedere kamer niet langer dan ééa minuut ophoudt, kan men in 15 uur 't gebouw bezichtigd hebben. Hierbij is dan niet gerekend de groote wandelgalerij, die de respectabele legte van twee kilometerheeft. Zeventig artisten, allen oud-leerlingen van de kunst-academie te Rome, werken aan de versieringen der kamers, en wanneer alles op orde is, zal er ongeveer 2000 man personeel noodig zijn. De kamers voor den gérant worden op vorstelijke wijze ingericht, 't Wonderbaarlijks 'e van alles is evenwel een reusachtige sutomaat, die ieder kwartier de bedorven Licht opzuigt, om haar door verscbe, gefilb ierde en ge steriliseerde lucht te vervang1 n, die men op iedere gewenschte temperatuur kan brengen. Een staaltje van den nieuwen koers die met het eerste Transvaalsche mini sterie is aangebroken verbaalt ons een schryven uit Pretoria asn de Nieuwe Crt. De nieuwe minister van Publieke Werken l E. P. Solomon bezocht een der eerste dagen zijn bureau op 's middags ongeveer kwart voor twee uurhij ging deftig op een stoel zitten en wachtte. De ambtenaren moeten cm 2 uur hun werkzaamheden weer hervatten. Achtereenvolgens kwamen zij binnen, een iets over tweeën, een ander om kwart over twee uur, de laatste kwam om halfdrie, fluitende en met een sigaret in het hoofd binnenstap pen. Geen hunner lette op den minister, dien zij blijkbaar niet herkenden. Solomon verrees toen van zijn zetel en zeide/Mijne heeren, ik ben aangesteld over deze office en ver wacht van u allen prompt 2 uur te beginnen. Men kan zich de verbazing voorstellen van die ambtenaartjes. »Hulle het baje lekker ge- krfj", doch nu is een tijd van hard werken aangebroken. De spoorwegdienst, zegt het H. v. A. kan den burger soms wel aardige fratsen spelen. Twee juffertjes van Brussel, te Londerzeel in pensionaat, wacr ook eenige Engelsche misses haar opvoeding krijgen, gingen in vacantie. Zij pakteD haai 1 ,oereu in en zonden den koffer met hetöunic'ijk leesbaar adres harer ouders, naar Brussel. Dagen verliepen, maar geen koffer ver- feheen. Eindelijk belde een drager van den spoorweg met een kist, volgeplakt met Fransche en Engelsche etiketten, bewij zende dat de kist naar de Zuidstatie vau Antwerpen eu van daar over Harwich naar Londen en vervolgens langs denzelfden weg was teruggezonden. En, inplaats van vc-rschooiiiog te vragen over de vertraging, eischt het spooi wegbestuur de betaling van al dat nutleloos vervoer. De vader eisoht nu langs bestuurlijken weg zijn geld weerom. Hij zal dat denkelijk wel krijgen, maar waDneti Vlak bij Trier is een groote potle- bakkerij ontdekt u i den tijd der Romeinen. De ovens waren nog goed, een ervan is gevuld met heel gehlet en, reeds gebakken aardewerk. Het //Rheinische Provinzial- museum" zal de plaats verder bloot leggen. In Juui zou in Bochum een Italiaau- scbe tentoonstelling voor Rijnland en Westfalen worden gehouden. DeKoningiD- moeder van Italië zou de opening bijwonen, heette het, de ltaliaan»che regesringsteunde het plan enz. enz. Tbans blijkt van dit alles mets waar. Op grond van vervalsehte documenten is de West-Ouitsche industrie overgehaald op deze tentoonstelling in te zenden. //Professor" Rosa uit Palermo, die het geval op touw zette, is spoorloos ver dwenen en met hem een belangrijke som gelds. Een justitieel onderzoek braebt aan het licht dat de man een berucht oplichter is. De reeds verrezen localiteiten zijn gesloten. Het is te begrijpen dat de bewoner» van het eiland San Miguel (AzoreD) zenuw- ashtig zijn geworden van de aardschokken die daar Dinsdagavond zijn gevoeld. Villa Franca, de hoofdstad van het eiland, is reeds in 1522 door een modderuitbarsting verwoest. Op het oogenblik telt zij 8000 inwoners. Men meldt uit New York dat een afgevaardigde uit New Jersey een wets ontwerp heeft ingediend op de belasting van baarden. Voor gewone bakkebaarden zal zij 5 dollars beloopen maar zij klimt tot 50 dollars voor een sik. Roode bak kebaarden betalen 20 pot. extra. Dinsdag 9 April. 0 o st k a p e 11 e11 uur bij Rooze een hofsteetje. aan den straatweg naar Aagte- kerke waarbij 2,5690 H. bouw- en weiland in pacht kan volgen door not. Verhulst. En om 1 uur op het hofsteetje 1 kalf, 2 schapen met lammeren, 20 kippen en haan, landbouw- en melkgereedsohap, strooi, mest, inboedel, witte en bruine boonen voor zelgraan enz. Woensdag 10 April. Souburg, café Tramzioht door not. Verhulst een huis schuurtje en tuin B 93o 2 uur. Te zien 9 en 10 April. Wissenkerke, 10 uur by Braai door deurw. Gelner 2 eenjarige zwarte merries, 1 bruin jaarling paard, kalf- en melkkoeien, 8 tweejarige ossen en vaarzen, tilbury, stroomolen, 2 kruiwagens, enz. Donderdag 11 April. SintAnnaland, 11 uur, bij Tiche laar, een huis en werkplaats, Kaai, groot 78 o.A., van J. P. v. d. Graaf, gareel-eD schoenmakerij. Vrijdag 12 April. Rilland, by Rottier 3 uur door com- missarissen van de laudbouwmaatschappy De Bathpolders het bouwen van een volks- keat op hofstede v. Weele. Aanwijzing 12 nnr. Vrijdag 19 April, 1 e r 8 e k e, door de Nederl. Maatschappij voor Kunstmatige oesterteelt 1 uur in de OestersbeuTS het verbouwen van haar put, het maken van een beschoeing, loods eu kantoor. Bestekken ad 60 cent mot tee- kening ad fl.50 bij dhr. H. Snijders. Door de notarissen Van der Eecken te Gent en Beauthier te Grez-Doiceau werd Vrijdag toewijzing gedaan inzake den ver koop van de hofstede te Wissekerke, hewoond door A. Dees, groot 46.98.22 H.A. Ingesteld was fros. 116.200, Kooperwerd Baron des Rotonrs voor fros. 124.000,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2