Kerknieuws. RECLAfl/l Gemengde Berichten. Marktberichten. gedetacheerd bij het Algemeen Depót van Discipline alhier. Da familie C., alhier, heeft het droevig bericht gekregen dat gisteren hun 26-jarige zoon te Slikkerveer door een noodlottig toeval overboord geslageD en verdronken is. Colijnsplaat. In de vergadering van kerkvoogden en notabelen Donderdag j 1. gehouden, is besloten de Herv. kerk van binnen en buiten te schilderen alsmede het orgel en de consistorie van buiten en dit werk op ta dragen aan de h.h. J. C. Nieuwdorp en W. Adriaanse, schilders alhier eu zulks onder toezicht vaD H.H. kerkvoogden. Tholen. In de gemeenteraadsvergade ring van heden Vry'dag onder voorzitter schap van den burgemeester waren de hoeren Van Vredenburcb, C. A. Wagtho en A. W. Wagtho met kennisgeving af wezig. Het proces-verbaal der kasop- neunug bij den gemeente-ontvanger wordt overgelegd De bouwverordening zal door een commissie worden, onderzocht, be staande uit de heeren Moelker, Hollestelle en C. A. Wagtho. Een af- en overschrijving over 1906 wordt goedgekeurd. Tot gemeente-werk man wordt benoemd D. Burges met 6 van de 8 stemmen. Besloten wordt in de Raads zaal een nieuw gasornament te doen aan brengen. Op voorstel van den voorzitter gaat hierop de zitting over in een met ge sloten deuren. Heropend zijnde, wordt hierop de vergadering gesloten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 's-Gravenhage dr. J. R. Callenbach te Rotterdam. De Synode der Ned. Herv. Kerk benoemde tot kerkelijk hoogleeraar inde theologie aan de koogeschool te Leiden de heer dr. H. M. v. Nes, rector aan de Zendingsschool te Rotterdam. Ds. P. Krul te Heinkenszand, hoopt a.s. Zondag 7 April afsoheid te prediken. Ds. P. Krul gaat te Rotterdam wonen voor zijn voorbereidende studies en is van plan medio Juli 1908 naar de Sangir- en Talauër- Eilanden te vertrekken. VOOR OUDEN VAN DAGEN. Men moet niet denken dat men te oud is om verlichting te bekomen en te worden genezen van een ziekte, en geen beter bewijs van de waarheid dezer bewering kan geleverd worden dan door de onder staande terklaring die aanduidt dat ver lichting en genezing va ziekten afhangen van een oordeelkundig gevolgde behan deling. De heer A. de Vries, wonende Bree- waterstraat 138 te Vlissingen, deelt ons mede: Voordat ik met Uw Foster's Rug pijn Nierenpillen kennis maakte, werd ik vijf jaren lang geteisterd door een hevige pijn in den rug en in de lendenen. Ik had ook veel last van hoofdpijn en som tijds had ik zulke hevige duizelingen, dat ik in'ij vast moest houden om niet neer te vallen. Het weinigje slaap dat ik had was zeer onrustig en mijn eetlust ging met den dag aohleruit, menigmaal waren mijn enkels en voeten zoo dik opgezwollen, dat ,het mij zelfs moeite kostte om mijn schoenen aan te trekken. Wanneer men op den leeftijd komt als de mijne, van zeventig jaar, denkt men niet meer zoo licht over een dergelijke ziekte en ik vreesde dan ook dat ik hiervan niet meer zou kunnen worden genezen. Toen ik echter overal zulke gunstige beriehten omtrent Uw pillen hoorde, wensohte ik dadelijk eens een doosje te probeeren. Ik ben blij dat ik hiertoe overging, want reeds na een paar dagen bekwam ik een groote verlichting en nadat ik drie weken hiermede was doorgegaan, kon ik mij zelf felioueeren met een volkomen herstel. Ik zal het steeds als een plieht beschouwen dit uitmuntend geneesmiddel aan iedereen aan te bevelen, die moobt lijden zooals ik zelf voorheen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Hoop voor bejaarde lui. Honderden ouden van dagen van 70 tot 90 jaar zijn radicaal genezen van nier-en blaasziekten door Foster's Rugpijn Nierenpillen. Dit geneesmiddel verlicht en geDeest volko men de nieren van oude, zoowel als van jonge lui. Het is een éónig en speoiaal middel voor de nieren. Verzeker U dat méu U de echte Fos ter's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die de heer de Vries gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken boopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zjjn te Goes verkrijgbaar bij de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh.de Roos,Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één- of f 10 i voor zes doozen. j - la de heden gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Gro- Dingsche Hypotheekbank voor Nederland dir«-ctie de heeren M. Brouwer, mr. W. Snifters en F. J. Bolt, werd door oommis- earDsen, onder voorzitterschap van den beer Prof. Mr. D. P. D. Fabins, verslag uitgebracht over hel afgeloopen jaar. Wasóo omzet in 1906 tengevolge van de bekende onregelmatigheden bij twee hypotheek banken en door abnormaleD hooger rente stand niet zoo groot als bij gewone om standigheden verwaoht had mogen worden, de bruto-winst was nog iets hooger dan het vorige jaar. Gesloten werden 74 lee rlingen tot een gezamenlijk bedrag van f577.600, makende met de op het eind van 1906 uitstaande leeniogen van tezamen f 2,152,977,50, een bedrag van2,730,577,50. Afgelost werd voor 1'214,022,50, zoodat op 31 December 1906 uitstond aanbypotheken een bedrag van f 2,516,555. De verkoop van pandbrieven vermeer derde met f 383,850, waardoor het in omloop zijnde bedrag is gestegen van f 2,100,000'tot f2,483,850. Daar echter voor een belangrijk bedrag werd ingekocht, waarvan wel het grootste gedeelte in den loop van het jaar weer geplaatst werd, dooh waarvan op 31 Dec. 1906 nog aanwezig was voor f 69,400, be droeg de reëele omloop op 31 December 1906 f2,414,450. De winst bedroeg tezamen f25,298,98. Oakosten bedroegen I'll,528,895 de afschrijvingen op verschillende reke ningen tezamen t 8121,81s, zoodat de netto winst bedraagt f5643,27. Besloten werd een dividend uit te keeren van 4'/j pet. De afgetreden commissaris, de heer mr. P. Dielcman, werd als zoodanig herkozen. Een tweejarig knaapje te Nieuwe Pekela is in 't kanaal geraakt en verdron ken. Te Baardwijk was een 6-jarig knaapje van een landbouwer achter 't huis, waar een hondenhok staat met een grooten waakhond erin, aan het spelen. Eensklaps rukt de hond los, schiet op het knaapje toe en bijt het zoo hevk, dat de hersens uit het hoofdje puilden. Toen het ongeval werd opgemerkt, kon men het woedend dier slechts met moeite van 't knaapje afkrijgen. Meer dood dan levend werd het opgenomen en stierf aan de gevolgen. Luitenant Schuurman, die by het ongeluk aan de Hembrug zoo ernstig ge wond werd, is eenigszins vooruitgaande. Zondag was de toestand zeer ernstig, maar sedert is een kleine wijziging ten goede gekomen. Uit de Rijkswerkinrichting te Veen- huizen zijn Dinsdag 19 verpleegden ont vlucht. Dit is tot nog toe het grootste aantal, dat op één dag de inrichting verliet. Alles ziet men tegenwoordig op de fiets, maar koedrijvers op fiets, trekkende aan een koebeest, is toch wel een voor uitgang voor beiden. (Avp.) 'n Vergissing. De N. Arnh. Ct. ver telt het: Op den straatweg van Nijmegen naar Eist hadden ze elkaar ontmoet, beiden gezeten op een rijwiel, samen trapten ze verder, onder gezelligen kout. De avond begon te vallen, men bereikte Eist, en besloot aldaar een kleine hartversterking te nemen, 't licht der fietsen te ontsteken en dan samen verder te peddelen naar Arnhem. De een Arnhemmer, de andere een vreemde met Duitsch accent, samen gaan ze het café binnen, gebruiken de hartversterking, die de Arnhemmer betaalt. Buiten is 't volslagen duister geworden. Daar bemerkt ouze Arnhemmer, dat de vreemde is verdwenen, hij staat als ver pletterd, zijn fiets, zijn nieuwe kar, naar de maan, de vreemde is weg, is verdwenen in de duisternis, achterlatende zijn oude sammelkast. Onze Arnhemmer radeloos, bestijgt de kar van den vreemde, en vooruit gaat 't, trappen wat hij trappen kan, door Elden naar Arnhem, aan ieder haar een zweetdruppel, hjjgende, blazende bereikt hij de Rijnbrug. Thans aan't informeeren, niemand had den vreemde gezien, hij was er paf van en kon er geen hoogte van krijgen. Daar vraagt hem een der omstan ders, wat was 't voor een merk? Ja, zoo en zoo, en thans volgen de aanwijzingen, die precies kloppen met 't rijwiel, waarop bij zijn jaebt gemaakt heeft, en o wonder, nu gaat hem een licht op, hij beziet, betast, staart bet karretje aan, ja, nu is er geen twijfel meer aan, 'tis zijn eigen fiets die daar voor hem staat en waarop hij zich in 't angstzweet heeft getrapt. Thans is zijn hart gerustonder het gegrinnik der om standers gaat onze held met zijn eigen fiets naar huis, afdrogende zijn zweetdruppels, ni§t begrijpende zijn groote vergissing. Een man te Winterswijk beeft een merkwaardig bewijs van vraatzucht gege ven op den avond van eersten Paasehdag at hij niet minder dan 43 eieren, met de noodige sneedjes brood er bij. De man leeft Dog. De stand der staking te Rijssen gaf in de jongste weken geen aanleiding er meldiDg van te maken. Ook nu is het niet een bericht dat wijst op een einde van den toestand. Het eenige wat onze oorrespon dent meldt, is dat door den voorzitter van het stakingsoomité een aanklacht is gedaan wegens ruwe behandeling door den wacht meester der maréchaussee. Zeeramp „Berlin". Opeen lijk,gisteren op de Middelgronden nabij Oostvoorne gevonden, en te Brielle aangebracht, is gevonden een gedeelte van een portefeuille, en daarop een naamkaartje met den naam Robert Deevis, Liverpool (waarschijnlijk dien van den drenkeling). Aan het aan gezicht was niets meei herkenbaar. Een unicum. De N. R. Ct. schrijftHet zal weinigen opgevallen zijn, dat onder de belooningen voor de krijgsverrichtingen op Celebes, onlangs gepubliceerd, een onderscheiding voorkomt eenig in haar aard. DeAmboi- neeeche infanterist le klasse (sedert be vorderd tot sergeant) J. Pongoh heeft de Militaire Willemsorde der derde klasse ge kregen. In de 4e klasse zijn al meer inland- sche militairen opgenomen, maar tot heden was dit niet 't geval in de hoogere klassen. Hoe zeldzaam dit kruis is, moge spreken uit 't feit, dat niettegenstaande de vele krijgs verrichtingen der laatste jaren, in het ge heels Indische leger, de officieren meege rekend maar :3 ridders van de derde klasse dienen. De inzichten zijn wel veranderd Het is zoo lang nog niet geleden, dat de leer gold, van een inlandsch militair, be ueden den rang van officier is geen beleid" in den strijd te verwachten. Om hem echter niet van een belooning uit te sluiten werd de medaille voor moed en trouw speciaal voor de bruine krijgers ingesteld. Ter nauwernood was uien* tot milder inzicht gekomen, of een vrij spoedig toenemend aantal inlandsche onderofficieren en sol daten bewees, door do verwerving van het kruis voor moed, beleid en trouw het recht vaardige van de nieuwere opvatting. En nu heeft een eenvoudig soldaat in de aller nederigste betrekking zich zóó onderschei den, dat hem een belooning toegekend is kunnen worden, die slechts weinige gene raals hebben weten te bemachtigen. Hierin ligt weer een vingerwijzing om de eigen schappen van karakter en hoofd van onze I ndische onderdanen niet te laag te schatten Heden zal de Staatscourant bevatten het koninklijk besluit waarbij generaal- majoor Staal eervol ontslag wordt verleend als minister van oorlog met dankbetuiging voor de aan den lande bewezen gewichtige diensten, en in zijn plaats benoemd wordt geaeraal-majoor Van Rappard. In onze Telegrammen in het voor gaande no. meldden wij van 't bezoek der Koningin-Moeder aan het gesticht voor vallende ziekten te O vertoom (Amsterdam). Nader meldt men van daar Er waren ter ontvaDgst aanwezig de regenten W. Hovy én mr. L. J. Gunning. De jongste patiënte bood de hooge bezoekster een bloemtuil aan. Nadat de directeur-geneesheer dr. A. Bonebakker, de behandelende geneesheer dr- L. J. J. Muskens en de hoofdverpleeg ster de Waard waren voorgesteld, werden de mannen- en vrouwenzalen, het verblijf der verpleegsters, de eonversatiezaal en de polikliniek met laboratorium bezichtigd. Aan de patiënten deelde H. M. bloemen uit. Ten slotte werden de plannen bezich tigd voor het ontworpen nieu»ve getouw. Door een pijpensteel gedood. Te Was mes maakten vier dronkaards ruzie in eene herberg, omdat de waardin hun geen drank meer wilde geven. Zij beleedigden de vrouw, zoodat haar echtgenoot, die in eene naburige kamer was, meende te moeten tusschenkomen. Nu vielen de drinkebroers den baas zeiven aan. Deze wilde, om zich gemakkelijker te verdedigen, de steauen pijp, waaruit hij rookte aan zijne vrouw overhandigen; maar juist deed een der twisters, Bouchez een aanval op hem, met dit gevolg dat de steel van de pyp in het oog van den aanvaller terechtkwam. Dit feit deed het gevecht nog verergeren, toen eensklaps Bouchez, te midden van 'tgewoel in elkaar zakte. Men snelde hem ter hulp, maar hij was reeds dood. (11. v. A.J De Nicaraguanen hebben aan generaal Bonilla, den president van Honduras, die bionen Amapala gevlucht is, een wapen stilstand toegestaan. Op de Hongaarsche lijnen van den Zuiderspoorweg passen alle ambtenaren, beambten en arbeiders de taktiek van lij delijk verzet toe. Dientengevolge zijn gisterenavond alle treinen te Pest met een paar uren vertraging aangekomen. Het Russische kabinet heeft aan het Amerikaansehe syndikaat dat een tunnel door de Behringstraat wilde graven, de gevraagde vergunning geweigerd. Uit Be.rlijn schrijft men aan de AIR. C.: Er moet 'n eigenaardig historisch schilderij in bewerking zijn, volgens vingerwijzingen die de Keizer zelf aan den kunstenaar heeft gegeven. Die kunstenaar is ditmaal niet een van de gebruikelijketamraehofhistorie- schilders van den ouden stijl, maar een man van de „Sezession", dus een van de modernen. Sedert kort is, geiijk men weet, de nieuwe richting ten hove getapt. Het schilderij moet den beroemden nacht van de herstemmingen voorstellen, waarin de Keizer tegen klokke twaalf uit een venster van het Berlijnsche paleis sprak tegen de volksmenigte, welke de verkiezingsneder laag van de socialisten tot een vaderlands lievende belonging voor hel Paleis had opgewekt. Aanvankelijk had de schilder ais middelpunt van het stuk het keizerlijke paar aan het venster van het paleis op het doek geschetst en de menschenmenigte op het plein slechts aangeduid. Maar daarna verbeterde de Keizer de schets in dier voege, dat voornamelijk het volk, zeer veel volk, een overweldigende menigte de ruimte van het schilderij moest beslaan, omdat daarin de geschiedkundige beteeke- nis van het tafereel lag. Het keizerlijke paar kon fnet 'een liohte aanduiding vol staan, daar toch iedereen wist, wie in het paleis aan het venster stond, om de hulde in ontvangst te nemen. Als het schilderij naar den zin van den Keizer uitvalt, zal het als goedkoope prent in milliocnen stuks vermenigvuldigd en door een vaderlands lievend uitgever over heel Duitsehland verspreid worden, als herinnering aan dien nacht en de rede van den Keizer over het omverrijden van de sooiaal-demooratie. Bij een brand in een huis te San Franoiseo zijn 17 Italianen in de vlammen omgekomen en 18 gewond, De Deensche regeering heeft, in na volging van de Eogelsehe regeering, een wetsontwerp aan de Tweede Kamer aan geboden, waarbij het rooken aan kinderen beneden de 16 jaren verboden wordt en met straf wordt bedreigd ieder die bun tabak verkoopt of ten geschenke aanbiedt. LAATSTE BERICHTEN. Ovezand. Dat de liefde Boms kort van duur is, bleek deze week in onze gemeente toen een voor 3 maanden jféhuwde man die met zijn vrouw bij de schoonouders in woonde na eene reis achterbleef, en nu Diet meer mag binnenkomen, terwijl de vrouw cok niet bereid is elders met hem te gaan wonen. Het geld speelt hierin eene groote rol, daar men meenae de man rijk was en in werkelijkheid niets bleek ta bezitten en niet bang is voor pogingen tot oplichten. Driewegen. Een trouwlustig paartje dat Donderdag alhier in 't huwelijksbootje zou stappen en alles daarvoor iu gereedheid had gebracht, o. a. door eene versiering met groen in de woning, kon daartoe niet overgaaD, daar de wegens ziekte der moeder van den bruidegom benoodigde huwelijkstoestemming opgemaakt door een notaris, ondanks uitdrukkelijke aanzegging van den ambtenaar van den Burgerlijken Stand, Diet aanwezig was. Tegen het uur van trouwen keken op het dorp velen te ver geefs naar den trouwstoet uit. Goes. In de heden gehouden vergade ring van de afdeeÜDg Zeeland der vereeui- ging Het Nederlandseh Rundvee-Stamboek was voorzitter de heer K. J. A. G. baron Collot d'Escurytegenwoordig 35 leden. De voorzitter deelt mede dat de rijks subsidie met f1000 verhoogd is. Dat een onderzoek aan het licht bracht dat de drie vees'agen te Tarnen 60 stuksopdeHaagsche tentoonstelling kunnen ingezonden worden. Stalgeld en verpleging wordt door het Hoofdbestuur vergoed, misschien de trans portkosten ook, anders zal net afdeelings- bestuur daarvoor inspringen. De voor keuringen zullen door het bestuur geregeld worden, om het puikste ter opzending te verkrijgen. Hel huishoudelijk reglement dat ge wijzigd werd, lokte veel bespreking uit. De afgevaardigden die vroeger door en uit bestuursleden werden gekozen, zullen voortaan op de vergadering met meerder heid van stemmen benoemd worden, voorts werd bedoeld reglement met kleine wij zigingen vastgesteld. Het geheele bestuur moest nu aftredeD, maar werd bij acola- matie herkozen. Vroeger bestond dit uit 7 leden, maar het getal zal nu 9 zijn, zoodat 't slechts met een moest aangevuld worden, dit werd de heer C. Zwagerman de zuivel- consulent reeds de vorige vergadering tot 2e seor. werd benoemd. Tot negende lid werd in de eerste stem ming gekozen dhr. A. N. van Langeraad te Colijnsplaat, deze nam aan de bestuurs tafel plaats. Als commissarissen aan het Hoofdbestuur werdeD benoemd de heeren baron Collot d'Escury en L. J. Dorst, Sta- venisse, voorzitter en 2e voorzitter dezer afdeeling. Als plaatsvervangers werden benoemd de heeren W. Kakebeeke te Goes en M. Kostense te Kruiningen, secretaris en pen ningmeester der afdeeling. Benoeming der afgevaardigden ter algemeene vergadering Maandag 8 April in hotel Krasnapolsky te Amsterdam te houden werden gekozen voor het geheele jaar uit de gewone leden t. w. de heeren E. v. d. Bosoh en J. A. Snijder te Bergen-op-Zoom. Voorts wordt het reglement der stieren- keuringen herzien, noodig geworden door de verhoogde Rijkssubsidie met ruim f 1000 welke subsidie dan gebracht wordt op ongeveer f 3000. De f 1000 verhooging moet besteed worden voor het verstrekken aan subsidiën (ver-hoogde premiën) aan stierenhouder ij en en contróle van Stamboekvee ten opzichte van melk- en vet-opbrengsten en afstamming. Voor het eerste wordt f750 bestemd, voor het tweede f250, die cijfers kunnen ook wel versohoven worden, wat uit de vele besprekingen voortvloeide. Er was tweeërlei strooming, sommigen wilden het aantal bepaalde dekkingen haudhaveD, maar anderen wenschten dat die verplichting verviel. Het bestuur zal overwegen wat gedaan moet worden om ook particulieren stieren houders ter wille te zijn. Dit punt werd zoo menigmaal op vroegere vergaderingen besproken,maar men moet rekening hou den dat goed toegezien wordt hoe de sub sidiën gebmiktworden.want vereenigingen hebben door onderlingen steun grooten voorsprong. Op de algemeene vergadering te Am sterdam zal door het afsterven van Jhr. P. J. J Repelaer een voorzitter moeten benoemd worden. Dhr. d'Escury wordt er voor voor aangezocht, maar heeft beslist geweigerdzelfs het mandaat als 2de voorzitter laat Z.E. los, omdat hij het te druk heeft. Op die vergadering zal ook een hoofd inspecteur worden benoemd, waarvoorde heer Iman v. d. Bosch weer wel in aan merking zal komen. De heer E. v. d. Bosch, werd wegens zijne vele verdiensten als Eerelid onder groot aplaus benoemd. De volgende afdeelingsvergadering zal te Zierikzee plaats hebben. 's Gravenhage. Het miciterie is op verzoek van H. M. de Knnii gin op zyn verzoek om ontslag teruggekou en. Morgen wordt minister Van Rappard beëedigd. Hy is öljjaar oud, genoot zyn opleiding te Breda, trad in dienst bg dj artillerie in Indië, later in ons land, doorliep achter eenvolgens de verschillende rangen. Als majoor was hij in 1893 hoofd der Artillerie-afdeeling aan het departement ^an oorlog; en ais luitenant-kolonel bleef hij afdeelingg-ohef. Later was h(j commandant van de stel ling Hollandsch Diep aan het Volkerak, tevens bevelhebber der 3e militaire afdee ling te Breda. In 1905 werd hij comman dant van de stelling Amsterdam. Hij is vrijzinnig, en een man van groote werk kracht. Parijs, 5 April. De Autorité bevat een schrijven van Mgr. Montagninivan 19 Aug. 1905, waarin hij verklaard dat de Neder- land'che gezant te Parijs hem heeft gezegd dat Frankrijk door de vrijmetselarij ter revolutie wordt gevoerd. Genoemde gezant, Ridder De Stuers, heeft zich gehaast deswege bij den mi nister van buitenlandsche zaken zijn ver ontschuldigingen aan te bieden, welke door den minister zijn aargenomen. iacop Verkaopingët: enz. Middelburg. Donderdag werd cwur rot. Hioolen alhier publiek geveild het hof- steedje „Zuidbeek" aan denZuidbeekschen weg te Oost- en West-Souburg,groot2,2680 H.A. Bet huis werd opgehouden op f 1109. Ook werden opgehouden 2050 c.A. bouw land op f261. Verkocht werden 7410 c.A. bouwland aan dhr. J. Wouterse, Koude kerks, voor f 1080 en 7850 c.A. dito aan dhr. M. J. de Groot, Middelburg, voor f 1087. Middelburg. Donderdag werden door not. Hosang publiek geveild lo. een huis met smederij en tuin, Lange Giststraat, 230 c.A. met een gedeelte gaDg,72 c A. Hoogste bod f 2735 Opgehouden op f 3600 2o. een huis en tuin, Dam Noordzijde, 364 c.A. Hoogsto bod f 4235. Opgehouden op f 4500; 3o. een huis, Rotte,tamsohe Kaai, 104 c A. Kooper dhr P. de Pagter alhier, voor f3900; 4o. en 5o. twee huizen, Zusterstraat 1204 en 205, saam 83 c.A. Hoogste bod f887. Opgehouden op f 1200. Goes. Heden werd door B. en W. aanbesteed uit te voeren herstellingen aan de havenboorden en baggcrwerken in de binnenhaven. Inschrijvers waren Anth. Okké voor f 1195, A Foudraine voor f 1135, Adr. Jacobs voor f1128 en Abr. A. de Wilde voor f1120, allen te Goes. De gunning is aangehouden. Rilland-Bath. Donderdag werd door not. Schram publiek verkochteen woonhuis met schuur enz., groot 410 c.A. Kooper werd de heer C. Koeman alhier voor f 1420. Zonnemaire. Door den polder Zonne- maire werd aanbesteed de dijksverhooging enz. Raming f 18,250. Inschrijvers C. de Voogd, Soharendijke, f22,100; L. v. d. Velde, Bruinisse, f21,100; C. Bolier, id f20,980; J. Lindenberg, Wemeldinge, f 19,050 P. M. Pannij, Zierikzee, f 18,779 P. Aleman, id., f 18,640 A. Verjaal, Noord- welle, f 18,298; A. Anker, Zierikzee, f18,198; L. A. Vink, Brouwershaven, f18,194; Iz. Douw, Zierikzee, f 18,145: J. v. d. Valk, id., f 17,979; P. Bezuijen, Soharendijke, f 17,692; P. Vink, Noord- gouwe, f17,400. Gegund aan Vink. Bij de aanbesteding door de genie te Utrecht van een verviDg van militaire gebouwen en werken te Utrecht en op de legerplaats te Zeist was minste inschrijver A. J. v. Miert te Middelburg voor f2190. Een ander perceelverving van militaire gebouwen en werken in de Nieuwe Hol- iandsche waterlinie van Maarssen tot Vrees wijk was hoogste inschrijver A. J. v. Miert voornoemd voor f 3370, en laagste H. Doos burg te Utrecht voor f 2020. (Raming be droeg f 1850). Zand. Heden Vrydsg werd door not. Hosang publiek geveild een huis en tuin Breeweg, groot 233 cA. Kooper voor f 1699 de heer J. Sanderse Tzn. te Middelburg. Colijnsplaat. In de vergadering der ingelanden van den Nieuw NooTdbeveland- polder, op Donderdag 1.1. gehouden, is besloten het maken en uitvoeren der zink werken te gunnen aan den laagsten in schrijver dhr. J. Roskam Cz. aannemer te Dordrecht. Krabbendijke. Heden Vrijdag werd aanbesteed het maken van keermuren en schotbalken in den doorrit „De Meiboom" van den Oudendijk alhier. Ingeschreven Hoor: L. van Maris, Kapelle, f1215; J. J. Dronkers, Kapelle, f1200; L. J. var» Doorn, Krabbendijke, f 1190 J. P. Panny, Krabbendijke, f 1Ï27; M. Alewijn, Waarde, f 1090; C. van Boven, Krabbendijke, f1075; J. v. d. Sande, Krabbendijke, f1059. Aan den minsten inschrijver gegund. V eillngsvereenlging „Walcheren" MIDDELBURG, 5 April 1907. Aardappelen f 2,40 a f 2,9°) Poters f 0,60 all,, Zetaardappelen f2, Eigenheimers f 1,60, Uien fl,3o, Koolrapen f0,9o a f 1, alles per H L) Zoete Ermgaard f 3,öo per kin, Giezer Wildeman 55 a 65 ct per 3 liter, Roodekool 3 a 11, Savooije- kool 2 a 12, Boerenkool '/2 ct., alles per stuk, Spruiten 40 a 7° ct' Per gbefi Baksla 17 a 25, Molsla 60 a 7o, Bindsla 20 a 25, Dunsel 11 a 16, Veldsla 5 a n ct., alles per mandje, Spinazie 30 a 43, Karoten 14 a 35, Peen 30 a 57 ct., alles per ben, Zuring t0 a 27, Postelein (w.) I6a35ct, beiden per mandje, Selderij 4, Radijs 2 a 3V2, ''rel 1 a 4, Paaschleliën 3 a 4 ct., alles per bos, Kropsla 12 ct. per krop, Bruine boopen 9 ct. per liter,. Eieren f 3,15 a 13,40, Eendeneieren f 3,65 a f 4,20 beiden per 100 stuks, Ganzeneieren 8 a 9 ct.p. st VLISSINGEN, 5 April 1907, Boter per halve kilo f 1,25. Eieren per 104 etuks f 8}6Q,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2