Onderwijzers) Behangselpapieren en Randen Behasgsilpapiergfi es Buides De navolgende Kuizen en Erven Aanbesteding. Openbare VerKoopinsen. fldverteniiSn. Met Goeden Vrijdag gesloten. J. A. STEKETEE, Afloop Verkeoplngeo, enz. Ruim voorzien van aïle soorten tiKOOTË KEUZE e. F. VAN DER PEUL, Woeosdag 3 Apriï 1907, Huis, Schuur en Erf v e r k o p e n Vrijdag 5 April a.s. Gemengde Berichten, BURGERLIJKE STAND. Marktberichten. Ingezonden Stufclcen. Telegrafisch Weerb richt. miwtwii Allen die hun stem op mij hebben uitgebracht voor lid van den raad der gemeente B 0 r s s e 1 e betuig ik voor het opnieuw aan mij geschonken vertrouwen mij nen oprechten dank. D. WISSE. Klokstraat, GOES. „LANDBOUWERS". „Magazijn Groenendraak". aan zéér lage prijzen. OOST-SOUBURG. De Notaris H. R. STRUVE te Mid delburg is voornemens om op publiek te verkoopen, A. des namiddags 2 uur, op do boven zaal der Sociëteit „De Vergenoeging", aan de Groote Markt te Middelburg No. 1. EEN No. 2. BOUWLAND 2 Geiten, Kar, Kruiwagen, Hand- blok en verdere Landbouwgereed schappen, vroege Aardappelen, Mest, Inboedel, enz. 1. Een HUIS met SMEDERIJ, ERF en TUIN, aan de Lange Giststraat, wijk F no. 181, groot 2 Aren 30 Centiaren, met een gedeelte van een daaraangren- zenden GANG, geheel groot 72 2. Een HUIS en ERF met TUIN, aan den Dam Noordzijde, wijk P no. 150, groot 3 Aren 64 Cen- tiaren. 3. Een HUIS en ERF, aan de Rotterdamsche Kaai, wijk O no. 249, groot 1 Are 4 Centiaren. 4. Een HUIS en ERF, aan de Zusterstraat, wijk I no. 205, groot 58 Centiaren. 5. Een HUIS en ERF, aan de Zusterstraat, wijk I no. 204, groot 30 Centiaren. Het uitvoeren van herstel lingen aan de havenboorden, benevens eenig bagger werk in de binnenhaven. pg?- De veiling van JAN CYSOUW te Oost- en West- Souburg op 5 April 1907 gaat wegens onderhandschen ver koop NIET DOOR. J. LOEF F, De Inspecteur der Dir. Bel. enz., C. Postel te Hansweert is met ingang van 1 Aug. a.». als zoodanig benoemd te Hoorn. Krabbendijke. Dinsdagavond had A. van den Berge, op de hofstede van dhr. J. P. Krijger het ongeluk bij het in den kelder gaan, dat het luik op zijn voet viel. Dit kwam zoo aan, dat hij zich onder dokters behandeling moest stellen. By kon. besluit is benoemd tot in specteur der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen te Hansweert E. G. v. d. Bovenkamp, adjunct-inspecteur dier- zelfde middelen te Rotterdam. Colijnsplaat. in de vergadering van de oommissie tot wering van schoolverzuim Dinsdag 1.1. gehouden, werden de nieuw benoemde leden, de h.h. J. Slotema en H. P. Boone, door den voorzitter geïnstal leerd. Dhr. J. Vermeulen werd herkozen als voorzitter en ais secretaris werd be noemd dhT. J. Slotema, die beiden die benoeming aannamen. Wissenkerke. In de Maandag gehou den raadsvergadering waren alle loden met den voorzitter aanwezig, uitgenomen het lid H. Meulenberg. Onder de ingekomen stukken komen o. a. voor, goedkeuring be sluit wijziging begrooting 1906, verleenen tegemoetkoming in weduwen- en weezen- pensioen aan den onderwijzer J. Robijn en mededeeling bijdrage doer 't rijk vooc het onderwijs voor 1907, ad f6710. Voorts dankbetuigingen van dhr. Robyn voor voor melde tegemoetkoming en van de telefo nisten voor de verhooging der jaarwedden. Overgelegd worden verslag van de plaatse lijke schoolcommissie (zal by de raadsleden worden rondgezondenKennisgeving van H. Meulenberg dat hij ontslag neemt ais lid der plaatselijke schoolcommissie en als raadslid met ingang van 1 Maart j.l. De voorzitter deelt mede, dat eerst bedoelde kennisgeving aan die commissie zal worden medegedeeld en dat naar aanleiding van de '2e kennisgeving door B. en W. is bepaald, dat de verkiezing van een nieuw raadslid zal worden gehouden op 28 Maart a.s. en zoo noodig stemming op 8 April en her stemming op 18 April. Op verzoek worden daarna eervol ontslagen tegen 1 April a.s. de onderwijzer aan de school op het dorp D. G. v. d.Werff benoemd te Heinkenszand en tegen 1 Mei a.s. de onderwijzeres te Kamperland J. O. van As benoemd te Vlis- singen, terwijl de voorzitter nog mededeelt dat ook de tijdelijke onderwijzeres C. J. de Vlieger te Geersdyk, wegens huwelijk en vertrek door B. en W. tegen 1 Mei a.B. eer vol ontslag is verleend. De voorzitter deelt mede, dat voor de beide eerste ontstane vacatures oproepingen zijn gedaan tegen 15 April, doch dat waar 't gebleken is dat te Kamperland een onderwijzer meer is dan waartoe de wet verplicht, er in overleg met den onderwijzer Tn. A. Overtveld is ge treden, om hem te benoemen op het dorp. Ten opzichte der vacature te Geersdyk stellen B. en W. zich voor om, in overleg met den arr.-schoolopziener, weder op de zelfde wyze en tegen gelijke belooning als thans, de plaats vervuld te krijgen. Daarna wordt overgegaan tot het benoemen van stembureaus voor eventueele stemming voor de ophanden zijnde verkiezing voor een raadslid en blijkt, dat het stembureau in de dorpskom zal bestaan uit de heeren D. J. Helderman als voorzitter, A. van der Maas als plaatsvervM. Maris en J- de Loofi als leden en A. van Damme en G. L. v. d. Heijde als plaatsverv.en te Kamper land de heeren J. W. van Nieuwenhuijzen als voorzitter, J. C. Schippers en J. M. Marcusse als leden en Abr. Abrahamse en W. Nieuwdorp als plaatsvervangers. Na vaststelling van een besluit tot af- en over schrijving op de begrooting 1906 gaat de vergadering in geheime zitting tot behan deling van het kohier van den hoofdelijken omslag. Staatscommissie Middenstand. Nader meldt het Hbl. dat 'n ontwerp-wet op de Middenstandskamers wel gereed is, doch de tijd van behandeling is nog niet bepaald. De heeren die van deze quaestie een studie maken, zjjn pas uit Duitschland teruggekeerd, zoodat nog eenigen tyd ge wacht moet worden op het rapport hunner bevindingen. Rijksverzekeringsbank. Naar men verneemt is 1 April a.s. de promotie onder de ambtenaren bij de Rijks verzekeringsbank te wachten, waarop bij de begrooting gerekend is. Daaraan moet echter voorafgaan een koninklijk besluit, strekkende om de organisatie van genoemd personeel opnieuw vast te stellen. Dierenbescherming. De Vereeniging tegen het mishandelen van Dieren te Haarlem zal doen ver spreiden de navolgende Bede van een paard. Bij het stijgen, sla mij niet. Bij het dalen, jaag mij niet, In den stal, vergeet mij niet. Hooi en graan misgun mij niet. Onthoud mij 'tfrissche water niet. Ontneem mij 't droge stroobed niet, Ben ik warm, verkoel mij niet. Kuk mij aan de teHgels niet. Zij t gij boos, dan beul mij niet. Plaag mij met d'opzettetigel niet. En bedek mijne oogen niet Te Hollandscheveld wilde Maan dagavond een 17-jarige jongen, die uit de catechisatie kwam, nog op de in beweging «ynde stoomtram springen, met het nood lottig gevolg dat hij er onder geraakte en hem het hoofd en de rechtervoet werden afgereden. De ongelukkige was onmiddel lijk dood. Te Ulsda (Gr.) geraakte een landbouwersknecht met paard en wagen op hol. H(j werd van den wagen geslingerd en kwam op een eg terecht. Hy was onmiddel lijk dood. Te Hongkong is een zeerooversplan ontdekt ter plundering van de booten op de West Rivier en onmiddellijk is er een strijdmacht van 1000 soldaten met kanon nen er heen gezonden. Van 2527 Maart. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. Jongepier, 28 j. jm, en D. Maas, 18 j jd B e v a 11 e nT. Adriaansen geb. Schuit, d.A. W. Floresse geb. De Lange, d. C. G. Heijliger geb. Jolmers, z.W. Tevel geb. Wattel, z. Overleden: L. Matthijsse, 78 j., ongeh., d.J. Marinissen, 59 j., man van J. van Maldegem. Van 2326 Maart. VLISS1NGEN. Getrouwd: L. A. Meijer, 27 j. jm. en P. J. Baljé, 24 j.jd. Bevallen: W. Nijssen geb. Vos. d. L. M. Vaudekerekhove geb. Simon, d. E. M. de Brabander geb. Tienpont, z. H. J. A. Martens geb. Giesbers, z. Overleden: A. Colijn, 21 j. jd. GOES, 26 Maart 1907. Evenals vorige week werden kroonerwten, die schaarsch zijn, duurder verkocht. Kookerwten eveneens hooger betaald. Andere artikelen on veranderd. Zomergerst komt niet meer voor. Oude tarwe f o,a f o,Nieuwe tarwe f6,25 k f7,oo. N. rogge f5,70 a f6,Winter- gerst per 100 kilo f8,40 a f8,90. Zomergerst per 100 kilo fo,a f o,Haver per 100 kilo 16,75 a f7,25. Bruine boonen f8,00 a f8,40. Kroonerwten f 10,50 a f 12,Groene erwten f8,50 a f8,9o. De aanvoer van boter en eieren was tamelijk ruim. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1,08 a f 1,22 middenprijs f0,58 part. fo,per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 3,40 h f 3,80; middenprijs f 0,90, part. f 0,a f 0,00 per 25 stuks. Opgaaf van de Landbouwmaatschappj. Boter f 1,08 5 f 1,22 per K.G., rekenprijs f 1,16 per K.G. Versche Eieren f3,40 a f 3,80 per 100 stuks, rekenprijs versche eieren f3,55 per 100 stuks. OOSTBURG, 27 Maart 1907. Oude Tarwe f a f -,Nieuwe Tarwe f 9,00 k f 9,50. Rogge f 5,80 f 6,10 per H.L. Nieuwe Wintergerst f 9,25 f 9,60. Zomergerst f 8,75 k f 9,25. Haver f 7,50 f 7,75. Kookerwten f 11,— a f 11,50 per H.L. Paardeboonen f 7,k f 7,25. Waar het er niet bijstaat, is de prijs per honderd kilo. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mjnheer de Redacteur Het was mijn voornemen de Redactie der Goesche Crt. te vrijwaren voor haar valsche of zeer overdreven beriohteu, welke zoo tin en dan in hare kolommen worden opgenomen, welke natuurlijk voortspruiten uit den fantasiekoker harer berichtgevers. Ik had gehoopt dat mijne toelichting eene welkome ontvangst zoude zijn bereid, doch heb mij daarin deerlijk bedrogen gezien, toen ik in de Goesche Crt. van Woensdag zagten eerste dat ik telaat kwam, hetwelk mij niet recht duidelijk is, daar men immers nooit (behalve voor zichzelf) te laat komt, als men iemand wil zeggen houd nu toch eindelijk eens op, om uwe reputatie zóó weg te werpen, door steeds maarte trachten anderen onwaarheden te verkondigen. Ten andere zegt de Goesche Crt. dat ik het laatste geval zelf toestem. Iemand die goed kan lezen zal daarin wel eemg verschil vinden. Daar er volstrekt geen sprake is van een zaag, maar steeds moet het zijn zagen, en vingers af, ook al betreft het enkel de huid. Inplaats van een nauwkeurig onderzoek in te stellen, en de kwartjesjagers er op te wijzen dat zij tenminste met de waar heid aankomen, zegt de Goesche Crt. een- eenvoudig je bent telaat. Reden waarom ik mij verplicht gevoel, M. d. R., naar een waarheidlievender Redactie om te zien, en ook u te verzoeken bijgaand schrijven, hetwelk voorde Goesche Crt. was bestemd, in uwe kolommen op te nemen. Het luidde als volgt Mjnheer de Redacteur! Ten einde U voor verdere fantasie van uwe berichtgevers te vrijwaren, waardoor de Goesche bladen als van zelve in discrediet zouden ge raken, zoowel als zij van wien zulke overdreven of geheel onware berichten worden wereld kundig gemaakt, zooals b. v. in den laatsten tijd zoovele ernstige ongevallen worden vermeld mijner inrichting, waarvan ik er u wel eenige wil noemen, welke natuurlijk alle onderzoek kunnen doorstaan. Zoo b.v. werd onlangs gemeld dat W. S. zoo ernstig door de zagen was gewond dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Toen ik dit vernam ging ik naar W. S. (Willem Steenhard) en vroeg wat hij had uitgehaald. Ik mijnheer niks Ben je dan niet ge wond? Wel nee! Bn 'tstaat in de courant. O dat velletje van mijn vinger! Wilde het mij laten Zien doch stak bij vergissing eerst zijn linker, en toen de gewonde hand naai mij uit, waaraan zoo goed als niets te zien was. Erg jammer dat uwen reporter ook niet den geneeskundige heeft genoemd. Van zekeren K. werd gerapotteerd dat hij beide vingers had afgezaagd. Wat is het geval? {C. wilde eeijbeitel slijpen en geraakte met een paar vingers tusscben de slijpsteen bekneld, waardoor dezelve de huid werd afgeslepen. Zekere L. (Lubbers) zoo vermeldt u later, heeft zoodanig een stuk hout tegen zijn hoofd gehad, dat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het geval is, dat bedoelde L. bij mij kwam en vroeg om eens naar den dekter te gaan, wegens pijn aan zijn oog. De dokter vermoedde dat er een vuiltje in zat, doch gaf hem den raad om eens naar Middelburg te gaan, waar hem in zijn oog is gedruppeld. Zoo zou ik kunnen voortgaan om u aan te toonen, dat iedere berg een muis heeft voort gebracht, doch ten eerste lust het mij niet, en ten andere zoude ik te veel van uwe ruimte vergen, en bleef er geen plaats meer over voor dergelijke reporters. Alleen wil ik nog het laatste geval weerleggen hetwelk voor ieder belangstellende nog zichtbaar is, waar uw berichtgever weer een zaag van heeft gemaakt, waarvan de lezing als hij in waarheid had bericht, zou moeten zijn, dat die jongen (uit speelsheid) met zijn vinger tussohen een schaafmachine zat terwijl een knecht (onbedachtj die machine in gang zette, waardoor de top van den vinger geschonden werd. Hierdoor zal u ook weer duidelijk worden dat het uw be richtgever alleen te doen is, öf, om een kwartje, óf, om mijn fabriek bij uwe lezers in afschuw te brengen. Zooals de automobiel van den heer Massee. Het zijn afschuwelijke dingen zei iemand die in de courant had gelezen dat hij zoo par does in de sloot had gereden. Jammer, dat Bamum en Baily niet in de bnurt was, dan had waarschijnlijk de fantasie van uwen be richtgever er stellig een paar olifanten voor gezet om hem weer op het droge te brengen. Zoo Mijnheer de Redacteur zal u zien dat uit oen nader onderzoek van zulke berichtjes niet veel overschiet, behalve voor de kwartjes- .jagers (mijn pen wilde al maar vinders neerschrijven.) En eindelijk, M. d. R. wat die jongens zeiven aangaat, nog een enkel woord, n. 1. dat die ten eersten al zeer zorgeloos, ja, roekeloos worden, ten eerste omcat zij zoo gewoon worden aan de machines, dat zij zeiven het gevaar niet in zien, waar zij bij hun speelsheid op gewezen worden. Ten andere worden dezulken, welke twee a drie gulden per week verdienen, tegen zes gul den door de ongevallenverzekering uitbetaald. Daar vroeger hun belang meebracht, een doekje of pleister aan den geblesseerden vinger te doen en dan weer maar gauw aan het werk te gaan, is het thans in hun voordeel eenige dagen te wandelen, en wel hoe langer hoe liever, en de geneesheeren staan er veelal, al is het ook met tegenzin, totaal machteloos tegen over, daar het niet gemakkelijk is, als iemand zegt pijn te hebben, dat tegen te spreken. Voor de plaatsing van vorenstaande zal u steeds dankbaar zijn: UEd. Dienaar, S. v. d. P E IJ L Directeur der Stoomhoutzagerij „La Vitesse" Dit stuk door de Goesche Cowant ge weigerd, wordt bij uitzondering door ons geplaatst, omdat door bedoeld blad een aangevallene werd verkort in zyn reoht van verweer. Doch hiermee verblaren wy dan ook het incident, waar ons blad ge heel buiten staat, voor gesloten. Red. Zaterdag 30 Maart. Middelburg, Notarishuis door not. Struve 10 uur vruchtboomen, heesters, bloemen, coniferen, stamrozen enz. Te zien 's morgens voor den verkoop. W olfertsdyk, verpachting 2 uur by KorstaDje door not. Pilaar voor 7 jaar de eigendommen van het waterschap Oud Wolfertsdyk en den polder OostNieuwland. Woensdag 3 April. Vlissingen, 11 uur voor W. Bos telaar, Marineplein door not. Paap 4 melk koeien, hooi, enz. Te zien 1 uur voor den verkoop. LAATSTE BERICHTEN. 's-Gravenhage. Bij kon. besluit be noemd tot directeur van het Rijksland bouwproefstation te Goes dr. J. de Ruijter de Wildt, landbouwkundige en scheikun dige aan het Rijkslandbouwproefstation te Groningen. Goes. De huizen, gisteren ten overstaan van not. Muloek Houwer voor de heeren M. B. Schipper, Wijngaardstraat en P. J. Breker alhier geveild zijn opgehouden. Goes. Aanbesteding weeshuis. Gegund wed. Scheele de levering van brood, zooals vorig kwartaal. L. Melse, rundvleesch, f 0,98, kalfsvleesch f 1,25. P. Goedbloed, varkensvleesch f0,70. Gasthuis. H. van Hove, rundvleesch f 0,99, kalfsvleesch f 1,30, J. Dierbx, var kensvleesch f0,695, A. W. Huysee, win- belbrood f0,095, melkbrood f 0,15, alles per kilo. Voor de schoonmaakwerken hadden in geschreven de heeren W. Kok f 220, A. Jacobs f215, en W. F. v- Riet f204. Gegund aan dhr. van Riet. Vlissingen. Dinsdagavond werd door not. Paap publiek geveild: het veilings gebouw „Elim", groot 3 aren 60 centiaren. Kooper dhr. A. W. Smits alhier, ad f 7215. Waarde. Door het bestuur van het waterschap Waarde" is het verhoogen en verzwaren van den zeedyk (aanbesteed 1 Maart j 1.) gegund aan den heer J. B. Koch te Hansweert, en benoemd tot dagelijksch opzichter by dat werk dhr. S. W aterman. Bergen op Zoom. Dinsdag werd alhier onder architectuur van de lirma De Mol Key, aanbesteed het bouwen van een Ambachts-, Teeken- en Burgeravondschool alhier, op een terrein naast de Rijks Hoogere Burgerschool. Ingeschreven werd als volgtA. Haver man s, Bergen op Zoom, f' 31999A. de Bie, idem, f32000; C. Videier, idem, f33658; P. L. Buitendijk, Goes, f33880; A. Jacobs, idem, f34170; J. P. Panny, Krabbendijke, f 34373M. v. Heerel, Steenbergen, f34976 J. C. Baselier, idem, f 35275J. H. v. d. Meer, Den Haag, f36460; A. Vriens, Bergen op Zoom, f37500 P. de Nijs, idem, f37540; D. N. Soheffelaar, idem, f38100. Bergsche Crt.) naar waarnemingen in den morgen ran 27 Maart, medegedeeld door het Kon, Ned. Meteor, instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 776.7 te Gro ningen, laagste stand 760.6 te Bodo. Verwachtingzwakke wind, heldere tot licht bewolkte lucht, droog weer, nacht vorst. Iets minder koud. Op Zaterdag 30 Maart hopen, zoo de Heere en zy leven onze geachte Oom en Tante F. VERRIJZER en S. DEKKER te Iersebe, hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hunne dankbare neefs en nicht, J. MOLDe Hollander. J. MOL. J. C. DE HOLLANDER. Baarland, Maart 1907. -n 1 Zoo de Heere wil hoopt onze geachte moeder DIN A HARINCK, Wed. Goeman aanstaande Zondag 31 Maart haar 85sten geboorte dag te herdenken. Uit naam der kinderen. 's-Heer Abtskerke, Maart 1907. Heden overleed na een geduldig lijden onze geliefde zoon, broeder en behuwd- broeder, ADRIAAN, in den jeugdigen leeftijd van ruim 21 j nar. Familie GOMMERT KRIJGER. Krabbendijke, 27 Maart 1907. Eenige en algemeene kennisgeving. Gevraagd aan de CHR. SCHOOL te Reuzenlioek (bij Zaamslag) een(e) Salaris f 150 boven w. m. Zaterdags vrij. Eigen lokaal. Brieven aan den Secretaris Ds. H. MULDER, Geref. pred., Zaamslag. aan concurreerende prijzen, bij J. JANSE, Schilder, Aagtekerke. Mooie droge soorten platte en ronde Maïs, mooie Geldersche Zaaiwikken, diverse soorten zuivere Klaverzaden, Inlandsch Graszaad. Voortsalle soorten gemalen en ongemalen -:- VOERARTIKELEN Billijke prijzen. "*®t2 aan den Seisweg R 137 te Middelburg, groot 1 Are 12 Centiaren. (Hoveniersgrond) aan het Stadswegje nabij den Seisweg in de onmiddellijke nabijheid van den Dombnrgschen Water gang te Grijpskerke, sectie H no. 168, groot 25 Aren 20 Centiaren (193 roeden). No. 3. BOUW- EN WEILAND aan den Ouden Vlissingscben weg te Middelburg, sectie H no. 443, groot 41 Aren 70 Centiaren (1 gemet 16 r. Alles in eigen gebruik bij de Wed. J. Marinissen te bezichtigen no. 1 daags vóór den verkoop van 10 12 en van 2—4 uur en op den dag van verkoop van 10 12 uur en nos. 2 en 3 dagelijks S. des namiddags S1/i uur, ten huize van de Wed. J. Marinissen aan den Seisweg R 137 te Middelburg: Te bezichtigen op den dag van ver koop van 10 12 uur. Nadere inlich tingen ten kantore van voornoemden Notaris STRUVE, Fijpstraat N 23 (bij de Molstraat) te Middelburg. De Notaris J. HOSANG zal op Don derdag den 4 April 1907, des avonds te acht uur, op de bovenzaal der Sociëteit „De Vergenoeging" aan de Groote Markt te MIDDELBURG, in het openbaar te i>/Ii^Id.el^»urg,. Dan 4*1 n vav» Bezichtiging daags vóór en op den dag van verkoop van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur, op vertoon eener toegangbaart met nadere inlichtingen verkrijgbaar ten kan tore van voornoemden Notaris te Middel burg op den Dam by de Graanbenrs. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Goes zullen des voormiddags 11 uur op het Raadhuis te Goes trachten aan te besteden: Het bestek ligt vanaf heden op de Seore- tarie ter inzage, terwijl de Gemeente- Bouwmeester desgewensoht nadere inlioh- tingen verstrekt. Goes, 27 Maart 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd,, DE KONING KOOY. De Secretaris, G. A. HAJENIUS.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3