RECLAMES. Kerknieuw 8. Schoolnieuws. LANDBOUW. Men wordt verzocht dit te onderzoeken, Gemengde Rericbten laatstëTberichten. nvs=ftris dar Koningin to Middelburg Pt1 tvens aan denBui gemeeö ter van Vliasiiigen BJj kon. besluit ia balast met bet ge o ïdheidsonderzoek van uit zee te Vlis pingen aankomende schepen A. J. dt Koning, arts te Vlissingen. Borssele. Woensdag besloot de ge meenteraad tot openbare verpachting der gemeente-eigendommen, afkomstig van een legaat. Over het begrinden van een zand weg staakten de stemmen, zoodat de zaak tot eeue volgende vergadering moest worden uitgesteld. Rilland-Bath. In den toestand van het jongentje, dat op zulk eene noodlottige wijze in aanraking kwam met de rosmolen, j-i e-m minder gunstige wending gekomeD. Het gekwetste beentje is hedennacht ge amputeerd. Het verblijft nog steeds ten huize van den landbouwer. Door kerkvoogden alhier is gunstig be- chikt op een verzoek van de christelijke muziek mreeniging Hosanna" alhier om op Paa-ch-Maandag as. met medewerking van het mannenkoor een uitvoering te geven in de Ned. Herv. Kerk. Zonnemaire. Gisteren geraakte door kinderspel by erven A. H. DeRoo alhier een onder stroo opgestapelde party aardappels in brand. Door spoedige maatregelen tot blusscbing zal de schade vermoedelijk zich bepalen tot 6 a 10 mud. Middelburg. De hoofdbestuursverga- denug der Zeeuwsche Land bouwmaat schappij zal 11 April a.s. gehouden worden te 1 uur in het «Grand Hotel". Nieuwdorp. Een werkman H. V. al hier, had het ongeluk dat hem bij het houthakken een splinter hout in het oog sprong. De terstond geroepen geoeesbeer oordeelde de hulp van een oogarts uit Middelburg noodzakelijk. Zierikzee. Uit het verslag der Insu laire Hypotheekbank over 1906 (tweede jaar), uitgebracht in de gewone algemeene vergadering van aandeelhouders, Zater dag gehouden, bleek dat de winst- en ver liesrekening aantoont een bruto-winst van f5842.545 en de onkosten beloopen een totaal van f8498.335. De balans sluit met een saldo winst en verliesrekening op de debetzjjde met f2655.59. Het bedrag der op 7 Maart j.l. in om loop zijnde pandbrieven is f859.450 en dat der uitstaande hypotheken f 906.425. Rilland. Donderdagmorgen vergaderde de gemeenteraad. Afwezig waren dhrn. Blok en de Jager. Den heer S. v. Prooien onderwijzer, werd tegen 1 Juni eervol ontslag verleend of zooveel vroeger als in de vacature zal zijn voorzien. Mede gedeeld werd dat èn bouwplan èn de wijze van de daarvoor noodige leeniDg door Ged. Staten goedgekeurd was. Besloten werd de leening zoo spoedig mogelijk te publioeeren alsmede om een gedeelte van de benoodigde grint en keien aan te koopen. Donderdag hield het Plaatselijk Wa tersnoodcomité haar laatste vergadering. Door den heer Wabeke, penningmeester, werd een financieel verslag uitgebracht. De voorzitter, dhr. Burgemeester, bracht nog eens uitvoerig het gebeurde ter sprake en braoht allen die hadden medegewerkt een hartelijken dank. Deze toespraak werd door den penningmeester beantwoordt die ook wederkeerig dank bracht aan den voorzitter. Ook werd het damescomité niet vergeten en verzocht de voorzitter den secretaris, dhr. Griep, aan de voorzitster van dat comité, mevroaw Moree, den dank der vergadering over te brengen. Het bestuur blijft nog in functie om de nog loopende zaken af te doen. Ned. Herv. Kerk. Zestal te Leeuwarden (vac. G. H. Wage naar) H. van Eyck van HesÜDga te Berli- cutn, J. A. Hoeksema te Leerdam, C. A. Ringbeek te Voorst, H. Schokking te Vlaar- dingen, C. J. Six Dijkstra te Oud-Alblas, en H. Visser te Zwolle. Drietal te 's-Gravenhage dr. J. R. Cal- lenbach en G. P. Haspels te Rotterdam, en A J. de Sopper te Velzen. Aangenomen naar Didam door G. J. B. Stork te Doesburg. Geref. Kerken. Aangenomen naar Hoogkerk door R. K. M. Hummelsn te Biezelinge. (N. Pi'ov. Gron. Grt.) Geslaagd te 's-Gravenhage voor de nuttige handwerken de dames M. Lucieer te Oostburg, C. v. Melle, J. G. C. Gerritsen en M. Poelman, allen te Breskens. Benoemd tot hoofd der chr. school fe Dinteloord in plaats van den heer A. Kloosterman die zich met 1 April a s. te Rotterdam hoopt te vestigeD, de heer W. Verbrugge, onderwijzer aan de ohr. school te IJselmonde. Arrondissement»-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens overtreding der rijksbelastingenH. A. d. B„ 17 j., zonder beroep, Selzaete, f 0,50 b. s. 1 w. tuchtschool^ met verbeurd ver klaring der aangehaalde goederen heling: P. H., 61 j., koopman, Middel burg, en aldaar in hechtenis, tot 1 jaar gev straf, met mindering van het voor-arrest; d'f tal: C v. K, 19j, zonder beroep, JKuzaD, to* 1 m. gev, straf; beleediging van ambtenarenJ. B. V 26 j., timmerman, Kieldreoht (Belgis), en H. de B., 41 j., metselaar, Hulst, beiden tol f10 b. s. i0 d. h. mishandeling: C. W., 30 j., koopman, Middelburg, tot 5 m., en J. v. W27 j., werkman, Borssele, tot- 7 d. g~v. straf; plegen van ontuchtige handelingen met iemand beneden de 16 jarenJ. P. de R., 21 j., onderwijzer, Kloetioge, thans te Mid delburg in hechtenis, tot 3 m. gev. straf met miodering van het voor-arrest. In zake M. v. d. D44 j koopman, Aagtekerke, appellant van een vonnis van het kantongerecht te Middelburg, waarbij hij ter zake van overtreding der jachtwet is veroordeeld tot X 7 d. hechtenis, is het vonnis van den eersten rechter bevestigd. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft gisteren bevestigd in hoofdzaak het vonnis der rechtbank te Middelburg, waar- by J.H. B.,werkman te Hontenisse, weger s diefstal van versohillende voorwerpen (o. a. een spade, een baaltje noten) was ver oordeeld tot één jaar met aftr«k der pre ventieve hechtenis. Het hof verklaarde hem rok schuldig aau de feiten, waarvoor hij door de rechtbank was vrijgesproken, doch handhaafde de opgelegde straf. Verdelging van muizen en ratten. De directeur-generaal van den landbouw breDgt, onder verwijzing naar zijn bekend making dd. 27 Februari 1907 (Nederland- sche Staatscourant van 1 Maart d. a. v. no. bij, ter algemeene kennis, dat het middel ter verdelging van muizen en ratten, dat door de Rijksseruminriohting op aan vrage kosteloos wordt verstrekt, uitsluitend bestemd is ter bestrijding van muizen en ratten, wanneer deze dieren door over bevolking tot het ontstaan eener plaag aanleiding hebben gegeven of wanneer redelijkerwijs zulk een plaag kan verwaoht worden. De aanvrager behoort een nauwkeurige opgave Ie doen van de lokalen, gebouwen, landerijen of terreinen, waarvoor het mid del zal gebruikt worden. (St.-Ct.j De volgende getuigenis werd ons ge geven door een inwoner van Goes en daar zij veel personen van hun lijden verlossen kan in deze stad zullen zij, die hieromtrent meer willen weten, goed doen zich daarnaar te informeeren. De heer J. P. Hopmans, wonende Oost- wal 264o te Goes, deelt ons medeGe durende drie lange jaren leed ik aan een hevige pijn in den rug en in de lendenen. Reeds bij het opstaan 's morgens was ik vermoeid en dit afgematte gevoel verliet mij niet gedurende den geheelen dag, ik had ook veel last van hoofdpijn, juist alsof mij iets zwaars op mijn hoofd drukte. Mijn eetlust was zeer gering en ik bad zelfs dikwijls een walging van alles wat men mij voorzetteonophoudelijk moest ik urineeren. "Wat ik hier ook tegen aange wend had, niets was er dat mij baatte, mijn aandacht werd ten slotte getrokken door Poster's Rugpijn Nierenpillen, welke overal zoo gunstig beoordeeld werden. Ik moet eerlijk zeggen dat de werkiDgdaarvan zeer vlug en afdoende was, want onmiddel lijk na het gebruik bekwam ik verlichting en nadat ik er een poosje mee doorgegaan was, bevond ik mij oneindig veel beter. De pijn verdween en ik was weer meester over mijn water. Na zulk een gunstig resul taat acht ik bet mijn plieht aan mijn ge- nezÏDg publiciteit te geven, want veel mensehen zullen hierdoor met dit heilzame geneesmiddel bekend worden. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en mach tig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Een welbekend geneesheer verklaarde dat de ziekte der nieren de ergste was aller ziekten, met uitzondering van tuber culose. De reden hiervan is dat men meestal geen notitie neemt van verschijn selen der nierziekte of dat deze verschijn selen verward worden met andere ziekten terwijl de nierziekte zieh meer en meer uitbreidt en zich onopgemerkt complicaties voordoen, totdat zij zioh diep in het gestel geworteld heeft. Let dus op de eerste verschijnselen van pijn in de zij, neem uw maatregelen nog heden, want morgen is het misschien te laat. Verzeker U dat men U de echte Fos ter's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die dhr. J. P. Hopmans gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Poster voor komt. Ze zijn te Goes verkrijgbaar bij de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh. de Roos,Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Iets over de afscheiding in Arnhem. Ds. W. deelt in de Geldersche Kerkbode desaangaande iets mede, dat ook wij boeken willen. Uit den tnoDd van een ruim 00-jarige zuster der gemeente, de eenige die nogover- gebleven is van degenen, die in Arnhem de reformatie 'van '34 hebben meegemaakt, mochten wij het volgende opteekenen. U weet, zoo vertelde zij ons, dat in de Bakkerstraat uitloopt een smal steegje, dat Ce Papegaaigang heet. In de dagen der Scheiding hadden daar enkele vromen een kamer gehuurd, waar zij samenkwamen. Het waren eenvoudige menscheD, waar onder ook enkele schippers Een zekere mijnheer Hersch g»Dg er vóór. Ook een bakker, Berendsen geheeten. Onder die weinige vromen hoorde ook de moeder van Donnereen edele vrouw, die in de Walburgstraat woonde, waar zij in haar huis dienstmeisjes 's avonds verzamelde, op koffie trakteerde en van den Heere Jezus sprak. De eerste maal dat ik in dat «kerkje" in de Papegaaigang kwam, een oude vrome vrouw, die beneden ons woonde, had er mij heen gebracht, gjeep er een treffende gebeurtenis plaats. Bij toeval (zouden wij zeggeD) was er ook een houder van een danshuis2) uit de Walstraat en deze werd onder de prediking van het Woord krachtdadig bekeerd. Hij richtte zijn dans zaal tot vergaderlokaal in, en daar hebben we heerlijk avondmaal gevierd. Lang hebben we eohter niet in die zaal verkeerd. Wij zijn spoedig verhuisd naar de Walstraat, waar een zekere Riemer woonde. Hij had twee kamers doorge trokken, waar we juist in konden, en daar heb ik voor 't eerst den joDgen Brummelkamp gehoord. 't Was een tijd zóó heerlijk,niet te zeggen niet te zeggen. Maar wat gebeurde er? Omdat wij bo ven het wetlige getal waren, werden wij op een keer dooT den poli tie-commissaris verjaagd. Ds. Wildeboer uit Velp zou juist preeken, maar het werd hem ver hinderd. 't Was een oploop van geweld. Toen we buiten kwamen, stond het volk klaur met vuil en steunen, om ons te gooien en het regende scheldwoorden. Wij zijn toen uit Arnhem weggejaagd. De kudde van Christus kon het er niet meer houden. Maar geen Dood. God heeft gezorgd, dat we toch het Woord konden hooren. Zoo vaak we konden gingen wij naar Velpom den jeugdigen Wildeboer te hooren. Wij vergaderden daar op een deel van een boer, Heemse geheeten 3). Och, ik wou, dat u dat eens gezien had. Die deel was zóó opgestopt met menschen, dat ze zelfs tot op de balken klommen, want u moet denken, dat ze zelfs van Doesburg, Zutfen en ^ijmegen kwamen loopen om Ds. Wildeboer *te hooren. 't Was eene treffend geziehl. Er hing stroo af van de balken en daar tiissehen door zag men gezichten. Do uiteisie hoeken van den hooitasoh zaten vol aandachtige hoorders. Wat verlangden we naar den Zondag, en hoe heerlijk vonden we den tocht naar Velp, o, wij huppelden er blijmoedig naar toe, eD, heel liefderijk wisselden we nu en dan eens van plaats, omdat we natuurlijk lang niet allemaal zitten konden. Wat sprak ds. Wildeboer bezielend en vurig. Het was een eenige man, zacht en liefelijk, eD bijzonder evangelisch. Er ging geen prediking voorbij, of er werden men schen waarlijk tot God bekeerd. Wanneer ds. Wildeboer van zijn stoeltje afkwam, waarop hij had staan preeken, dan drongen er velen naar hem toe, en dan hoorde men vragen Dominé, is er voor mij nog ont- koming Bij velen was het geen mor gendauw. Ais de dienst was afgeloopen 's morgens, dan bleven we verder maar bij elkander tot den volgenden dienst. Waar moesten wij anders naar toe Ieder had zelf zijn brood meegenomen en de boerin zette stroomen koffie. Aan het eind collecteerden we in een kommetje, om de onkosten wat Ie vergoeden. Aan die eenvoudige maal tijden smaakten we ook veel genot. Er waren verschillende sprekers, die om beur ten het woord voerden. Aan ziDgen natuur lijk geen gebrek. Er werd getuigd van de goedertierendeden des Heeren en de Heere zelf was in ons midden. Soms gingen wij pas heel laat naar huis. Het waren dagen, waarvan we nu zouden zeggen ze zijn te vermoeiend. Maar nu moest toch in Arnhem een gemeente gesticht worden. Dit gebeurde. Velp is de moedergemeente van Arnhem. Met moeite kregen wij een genoegzaam getal bijeen van Gereformeer 'c.o, die de gemeente zouden kunnen vormen. Behalve mij is er van die eersle leden Diemand meer in leven, 't Waren meest eenvou dige, sommige zelfs behoeftige menschen. Op den deel van boer Heemse te Velp werd de kerkeraad bevestigd en dus de gemeente tot formatie gebracht. Ook die kerkeraadsleden waren voor een deel zelf arm en behoeftig. Alleen één ouderling was wel bemiddeld, maar zat erg aan zijn geld vast. De kleine Arnhemsche gemeente heeft toen Ds. Brummelkamp uit Hattum, be- roepon. Hij kwam tot ons over en woonde met zijn geheele gezin bij een molenaar in. Die man heette van der Wal en zijn molen stond aan de Zijpsohe weg. Ik kwam er veel, omdat ik met een dochtertje van dien molenaar vriendin was. Later is Ds. Brummelkamp verhuisd en gaan wonen buiten de Sabelspoort. Het huis is nog precies zoo, als het toen was. De gebroeders Donner, die behangers wareD, hadden het hu;s geheel voor hem in orde gebracht. U moet namelijk weten, dat er toen van tractemeot nog geen sprake was. Alleen kreeg ds. Brummel- De bekende 1 tere zendingsdirector Ds. Donner van Leiden. sj. De overgrootvader van een thans bij ons in functie zijnd diaken, wiens naam wij, kieshheidshalve, niet zullen noemen. 3). Een broer van Ds. Donner is later met een dochter van dezen Heemse gehuwd. kamp van de gemeente een koe, maar het vet van de koe gaf hij aan de armen. Hij gaf trouwens meer weg dan hij kreeg. O wat hebben wij in zijn huis genoten. Een paar schippers, die Zondags niet hier konden zijD, v roegen of dominé in de week niet een bijeenkomst kon boudeD. En dan werd daarvoor de salon ingeruimd. De mooie gordijnen werden afgenomen en de vloerkleeden opgerold en dan hadden we daar heerlijke uurijes. Onze kerk hadden we toen in een huis in de Varkensstraat, waar nu een berg plaats is. Het was een armelijk straa'je, maar de menschen wisten ons wel te vinden. Vooral toen de cholera uitbrak en wij eiken avond biduur hadden. De rijken vluchtten naar ons, alsof er bij ons veiligheid was. In de Varkensstraat zijn wij zoowat 8 jaar geweest. Later hebben wij door be middeling van een rijke dame een kerk in de Bakkerstraat gekregen." Een oude, gebrekkige vrouw te Dene kamp geraakte, terwijl haar man afwezig was, door 't vuur in een stoof in brand. Een der buren vond haar met hevig bran dende kleeren en erge brandwonden in haar woonvertrek liggen. Zij stierf aan de gevolgen. Op'tgehuchtDe Brendonck, nabij Rethy, aan de Belgische greDS, zijn vijf woningen, bewoond door vijf land bouwers met inboedel en al totaal afge brand. De zoon van een hunner is door 't vuur omgekomen. Bedekt met brand wonden, werd hij in 'tliefdehuisopgenomen doch overleed na korten tijd. Te Kol- horn voer een 5-jarig meisje met een schuit mede, de sterke stroom was den schipper te machtig, het kind geraakte met 't hoofdje tussehen den paal eener brug eu het boord der schuit, het hoofdje werd zoodanigineen- gedrukt, dat de dood volgde, nog voor geneeskundige hulp aanwezig was. Nabij IJmuiden had Woensdagmorgen een treurig ongeluk plaats op den stoombeuger «Burgemeester Vening Meinesz" Ym 97. Door een stortzee werden 5 man overboord geslagen, een greep de reeling, drie ver dronken Jan van Aken, Willem Seven- huysen en Willem Elshout, allen onge huwd, van Vlaardingen. Gered werden Johannes van Minnen en Wouter Smit, oud 12 jaar. Eenige passagiers die gisteravond met sneltrein 55 te Zevenbergen arri veerden deelden den hoofdconduoteur mede dat even voorbij Dordrecht op den treiD is geschoten. De kogel verbrijzelde een zijraampje en ging langs het hoofd van een passagier. Gelukkig werd niemand getroffen. De bekwame oud-minister dr. mr. J. P. Sprenger Van Eyk is gisteren te Utrecht plotseling aan een hartkwaal overleden. Hij was van 1884 tot 1888 minister van koloniën in het 2e kabinet Heemskerk, en van 1894 tot 1897 minister van financiën in het kabinet Roëll. In de laatste jaren was hij directeur-generaal der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen. Hij was 66 jaar oud. Naar de mate zijner rijke gaven niet als hervormer, maar ais door-kundig werkman in de uiterst-gecompliceerde machinerie van admiListratief-besturen, heeft hij zijn land trouw en met mooie toewijding gediend Hij behoorde tot de oud-liberale partij. Afstammelingen van De Ruyter. Een der jongste, misschien wel de jongste van De Ruyter's afstammelingen is Burchard Adolf Miehiel Elias, zoon van Mr., E. L Elias te Hilversum (Ministerpark 25), den 24en Januari dit jaar aldaar geboren, en dus even acht weken oud. De werkgevers in het havenbedrijf te Hamburg beschikken thans over 1700 man, die het werk der uitgesloten boot werkers moeten verrichten. Dit aantal is echter veel te klein om het noodige werk te doen. Er is dan ook een groote ver traging ontstaan in het los- en laadwerk der schepen. Maandag lagen 254 schepen in de ha-ven te wachten op lossing of lading. Dinsdag bedroeg dit aanbal reeds 266. De werkgevers hebben onder leiding van Bal- lin, den directeur der Hamburg-Amerika- lyn, een vergadering gehouden. Daar werd sterk geklaagd over de trage toevloeiing van arbeidskrachten van buiten. Toch werd besloten op den ingeslagen weg voort te gaan en meer arbeidskrachten naar Hamburg te halen. De pest woedt in de provincies Adia en Oeda in Britsch-Indië, naar de Standard uitLucknow verneemt. Twee Europeanen zijn er reeds aan gestorven. De epidemie breidt zich uit door de ongewone koude en vochtigheid. Uit Portland (Alaska) komt het be richt, dat de ,Engelach-Amerikaansche Pool-expeditie, onder leidiüg van kapitein Michelsen op 200 mijlen van Point Barrow, in Alaska, in het ys vastzit. De terroristen in Polen bly ven hun geweldadige gedragslyn volgen. In de laatste dagen zyn drie stations van den W eichselspoorweg geplunderd, waarbij twee politie-agenten en een gendarme ge dood en drie agenten gewond werden. Gis teren werden twee spoorwegbeambten op straat doodgeschoten door onbekenden, die natuurlijk weer ontkwamen. Voor de eerste maal na den Russisch- Jap mschen oorlog is eergi iterenavond de Duitsche post uit Europa te Sjanghai weer aangekomen over Siberië. De te Sjanghai uitrKiangsoe, Anhni, Kiangsi en Chekiaeg ontvangen berichten Over den hongersnood lniden zeer ernstig. De toestand wordt met den dag bedenke lijker en de gouverneurs hebben zich tot den Keizer gewend met het verzoek een millioen taels uit de schatkist beschikbaar te stellen voor den aankoop van ryst te Saigon en Bangkok, daar zy anders een algemeenen opstand vreezen. De heeren Allsopss, groote brouwers te Burton-on-Trent, hebben hun geheele mannelijke klerkenpersoneel uit wandelen gestuurd en vervangen door vrouwen, die voor slechts de helft van het geld beter werk leveren. Zij hebben erbij gezegd, dat als de proef hun voldoet, zij op nog veel grootere sohaal hun «feminisme" zullen botviereD. De mannen die weggestuurd werden, zijn woedend en hun vrouwen solliciteeren om het hardst naar de open gevallen plaatsen, nu het lot wil, dat zij de kostwinners zullen zijn i oor het geziu Uit Salzburg komen berichten van sneeuwstormen en lawines. Twee hoeven werden door een lawine verwoest Een aantal dorpen staan onder water. Ook uit Praag komt een ber.uht over hoog water en overstrooming. In de «New-York Heral kondigt de bekende uitvinder Lewis Nixou aan, dat hij binnenkort een machine deokt te bouwen, waardoor groote vrachtbooten in vier dagen den Allantisohen Oceaan kunnen oversteken. Hoe het toegaat in een staatswerkplaats. De Petit Parisien geeft het volgende merk waardige uittreksel van verklaringen van den secretaris van de arbeidersvereeniging te Toulon Berthon en den seoretaris van den Nationalen Bond van havenarbeiders Fraysse. Men zegt dat de werklieden van het arsenaal niets doen. Inplaats van zich boos te maken barst ten de heeren in lachen uit. Dat is waar, zei de heer Fraysse. Wij doen niets, of, beter, zeer weinig. Dus? Dus, wat men weten moet is waarom wij niets doen. Niets liever. Welnu wij werken niet, omdat in de arsenalen de arbeid niet geregeld is. Toen de commissie van onderzoek onder voor zitterschap van admiraal Caillard hier kwam, wees ik haar werklieden die niets te doen hadden. Wij worden vermoord door de papa rassen. Om gereedschap te bekomen, zijn eindeloos handteekeuingen noodig Wij moesten gereedschappen zelf mogen maken, maar dat is verboden. Men spreekt van een algemeene staking. Maar wij kunnen die morgen beginnen, zonder uit onze werk plaatsen te komen Wij behoeven sleohts binnen de grenzen van het reglement te blijven. Dan zal er eeD opzichter komeD,die one vragen zal waarom wij Diet werken. Wij zullen antwoorden, dat wij het noodige gereedschap missen. «Neem het uit het magazijn". «Het is er niet". En zoo voort. Ik heb zeide Fraysse werklieden ont moet die klaagden omdat zij niet den ge heelen dag waren gebruikt. Er zijn dus te veel arbeiders? Neen want men moet bedacht zijn op onvoorziene omstanJigheden. Wij werken niet in een industrie met vaste productie. Maar men kon ons gebruiken voor nieuwen aanbouw. En ik weet niet waarom men in Toulon geen groote schepen bouwen wil. Admiraal Caillard oordeelt dat Toulon pantserschepen kan bouwen". De Zwitsersohe dokter Patry heeft de bekentenissen ontvangen van een ont maskerden simulant. Deze vertelde, dat men een langdurig etterende wond kan teweegbrengen door zich een klein wondje toe te brengen, daarop een druppel zout zuur te laten vallen en de wond met vet te bedekken. Na een kwartier houdt de pijn op-, er vormt zioh een korst en daar onder blijft het etteren. Na ieder genees kundig onderzoek moet men de operatie herhalen, doch na eenigen tijd blijft alles van zelf maanden lang «in orde". Laat men een visohgraat een geheelen nacht in een wondje steken, dan kaD men den ge heelen winter «trekken". Ook roest en aseh kan men op den wond strooien. Door een kwartier met een of ander voorwerp <>p de band of de knie te kloppen en dit enkele dagen te hevhaleD, krijgt men een dikke hand of knie, waaraan men wel acht dagen «lijdt?. Dit kunstje kaa men zelfs in een ziekenhuis voortzetten. In de herbergen vertellen de naneven van Teil, die met bedelen de kost ophalen, elkander deze heldendaden, en zij worden trouw nagevolgd. Sedert eenige dagen preekt te Rome ia een der kerken een monnik met zooveel sucoes, dat het gebouw te klein is om de menigte te bevatten, die zieh bovendien bij het uitgaan der kerk verdringt om den prediker toe te juichen. Deze enthusiasts manifestaties wekken den toom der anti- clericalen op. Dinsdag kwam het tot een botsing, die zoo hevig werd, dat de politie de beide partijen moest scheiden. Onmid dellijk werden van regeringswege maat regelen genomen om dergelijke wanorde lijkheden voor 't vervolg onmogelijk te> maken. 's-Gravenhage. By koD. besluit t# benoemd tot notaris te 's-Gravenpolder dhr. H. W. Neervoort, candidaat-notaris te Middelburg. 's-Gravenhage. Prins Hendrik ontving l eden te kwart over 12 het Nat. Comité "oor da 300-jarige herdenking van l'o Ruyters geboorte os» nan Z. 8. hek

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2