Openbare VerltQopmgen. Gemengde Berichten. Marktberichten. LEESTAFEL Watergetijen voor lerseke. 1 stem aangenomen. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering na rond vraag gesloten. Omtrent het bezoek van Prins Hen drik en zijn moeder aan Zaandam meldt De. Tijd: Toen de auto's, waarin de vorstelijke personen waren gezeten, bij het Rijks- pontveer aan de Hembrug waren genaderd, schrikten de paarden van een wagen, die daar op de pont stond te wachten, zoo danig voor de auto's, dat de wagen terecht kwam bezijden den hoogen berm van den weg. De Prins met gevolg stapten uit en onmiddellijk togen allen aan 't werk om den wagen weder op den weg te brengen. Bij den terugkeer van Zaandam nam de Prins nit belangstelling een z g. overhaler in de hand (een houten heit met rolletje) waarmede de pont langs den kabel wordt getrokken, terwijl het gebeele verdere gevolg van de vorstelijke personen alle dapper meetrokken mei deze overhalers. Lachend sloeg de groothertogin dit schouw spel gade, en de pontwachters hebben zeker nog nimmer zooveel helpers gehad om de pont over te halen. Een pas siirds twee maanden ge huwde 21-jarige werkman te Dordrecht voer gisterenmorgen met een roeiboot ge laden met bouwmaterialen in de Oude Maas, toen een golf in de boot sloeg met het gevolg dat deze volliep en zonk. De schipper van een op stroom voor anker liggend vaartuig zag het ongeval en snelde op het geroep van den drenkeling terstond met zijn roeiboot te hulp, maar op het oogenblik dat hij dezen bereikte verdween de drenkeling in de diepte en verdronk. Zijn vader, die hem even te voren nog had toegewuifd, toen hij uit de Kalkbaven vei trok, ging terstond na het vernemen van hel gebeurde met een vlet uit om het lijk te zoeken, maar vond alleen de pet van den verongelukte. Gisteren is te Heerlen in de mijn „Oranje Nassau" een jonge mijnwerker, plotseling door een steen van buitengewoon gewicht aan het hoofd getroden. Dadelijk schoten een aantal mijn werkers hun kameraad te hulp, maar de steen was zoo zwaar, dat ze hem niet van het arme slachtoffer konden afwentelen. Na vervolgens het gevaarte door midden gehakt te hebben, kon men den mijnwer ker bevrijden, doch het bleek dat de steen hem het hoofd als't ware verpletterd had, zoodat de hersens overal in het rond ge spat lagen. De dood moet oogenbükkelijk ingetreden zijn. Als een bijzonderheid mag wel ver meld worden dat te Leerdam een98-jarige voor het eerst op de kiezerslijst is geplaatst, Mevrouw Wennberg en haar dienst bode zijn Woensdag over Rotterdam van den Hoek naar Elberfeld vertrokken. De eenig overgeblevene Frl. Theile vertrekt Zaterdag naar Dresden. Begrafenis van den verdronken toods Bronder. Men schrijft aan De Rotterdammer: Nadat het lijk van Bronder, loods op de „Berlin" Zondagmiddag op het strand achter Rockanje was gevonden, werd het Dinsdag onder groote belangstelling ter aarde besteld. Ds. S. Datema van Delfs- haven, met de familie naar Rockanje ge togen, leidde de plechtigheid. Ook de weduwe en hare acht kinderen uit Rotter dam waren aanwezig. Uit Maassluis, Hoek van Holland, en vooral uit Hellevoetsluis waren loodsen aanwezig, die in hun mannelijk beroeps gewaad en met hun breede schouders ten getale van meer dan 20 werden opgemerkt. Ds. Datema sprak naar aanleiding van de laatste verzen van Ps. 73 eenige ver troostende woorden. Hierna ging het onder het luiden der doodsklok naar Rockanje's doodenakker, waar een geweldige men- schenmassa zich opgesteld had, om van de plechtigheid getuige te zijn. De commis saris van het Loodswezen sprak zeer waar- deerend over de hooge verdiensten en voortreffelijke eigenschappen van Bronder als loods. De burgemeester van Rockanje, met het decorum op zijn borst, betuigde namens geheel de burgerij aan de familiëa de opreehte deelneming. Ds. Datema schetste den overledene als „wel verdron ken voor de haven, maar behouden in de haven der behoudenis", om de zoenver- diensten van Christus, Wiens dood Bronder een maand geleden nog in de Geref. Kerk van Delfshaven mocht verkondigen. Daarna wees ds. Mol van Zwarte waal nog op den ernst des levens en op den troost des ge- loofs. Op verzoek van de loodsen werd gezongen„Gelijk het gras in ons kort st on dig leven". Ds Datema liet nog zingen: „Maar 't is mij goed, mijn zaligst lot, Naby te wezen bij mijn God". Nadat ds. Mol openlijk den Naam des Heeren had aangeroepen, ging de over talrijke sohare, zeer onder den indruk, uiteen. Zalig zyn de dooden, die in den Heere sterven, van nu aan. Apport, Fox! Een heer kwam per fiats aangereden over den Harenderweg te Groningen. Het was «en zware trap, want er stond een stevige bries over den weg en de fietser had tegen den wind. Trouwe Fox liep gehoorzaam op een drafje achter zyn baas aan. Plot seling deed een hevige rukwind des fietsers hoed met een breeden boog op den straat weg neerkomen en dartel een eind voort- huppelen, zooals afgewaaide hoeden dat plegen te doen. Nog voordat de fietser tyd had gehad af te stijgen, had trouwe fox, den huppelenden door den wind voort- gestuwdên hoed in de gaten gekregen et bchoot pijlsnel het vluchtende hoofddeksel achterna. In een oogwenk was hij den hoed op zyde deed een hap en vastgeklemd tusscben zijn "sterke tanden hield hij zijn buit vast. Maar in plaats van nu te doen, wat aan een hond die zyn plicht kent, betaamt en den hoed terug te brengen aan zijn hoedeloozen baas, beschouwde fox de heele zaak als een apporteerspelletje en begon met verwoede hoofdsohuddingen dea armen hoed te maltraiteeren, zoodat er niet veel meer van over was, dan eenige flarden, toen de inmiddels toegeloopen baas hem zijn prooi ontrukte. Deze was ge noodzaakt nadat hy fox een gevoelige tuchtiging voor zijn vandalisme had toe gediend, blootshoofds ayn fiets weer te bestijgen en stadwaarts te peddelen. In het eerste het beste hoedenmagazijn ging de baas binnen, .en kwam weldra nieuw- behoed naar buiten. En fox, die de tuch tiging van zooeven reeds had vergeten zag met glundere brutale oogen naar het nieuwe hoofddeksel, alsof hij dacht dat het apporteerspelletje xet versch materieel zou worden voortgezet. Door de burgerij van Sebastopol is een verzoekschrift gericht tot de regeering, strekkende om generaal Neploeeff, com mandant der vesting, te verplaatsen, daar zijn aanwezigheid gevaar voor de burgers oplevert voor de burgers en de stad. Dezer dagen is een tweede aanslag op zijn leven gepleegd, waarbij hy ongedeerd bleef, doch zeven menschen gewond werden bij den eersten aanslag werden veertig per sonen gedood en honderd gewond. Dag aan dag ontvangt de generaal dreigbrieven, waarin een nieuwe bommenaanslag wordt aangekondigd. Uit Kaapstad komt bericht dat de doodvonnissen van de deelnemers aan Ferreira's rooftocht" veranderd zyn in 15 jaren dwangarbeid of levenslange tucht huisstraf. By Alkmaar op den Delagoaspoor- weg (Transvaal) is Maan dagavond een trein verongelukt. Dr. Adam Jameson (de vroe gere minister der domeinen in Transvaal, niet te verwarren met den held van den beruchten overval in 1896, is daarbij met elf anderen omgekomen. De oudste Zwitser, de oud-onderwijzer Columban Russi, te Andermatt, die den 19den Februari, toen hij 101 jaar we.rd, nog zoo monter was, is in 't laatst van de vorige week gestorven. Te Londen heeft een brutale diefstal plaats gehad. Even voor 't sluiten kwamen gisteren 5 mannen de Zuid-Afrikaanscho tentoonstelling binnen en gingen toen uit elkaar. Terwijl de handlangers de aandacht van wakers en politie afleidden, greep een een glazen doos, klompen goud, ter waarde van 1600 pond eterling bevattende, borg die onder zijn jas 6D, voorbij in de nabij heid staande dames snellende, vluchtte hij door een achteruitgang. Het was de eerste vondst van goud van Betsjoeanaland. Van den dief geen spoor. Het hoofdbestuur van den bond van werklieden in de staatstabaksfabrieken te Turijn heeft nu de onmiddellijke neder- legging van den arbeid gelast in alle tabaksfabrieken in Italië. Te Milaan heb ben alle 1300 werklieden onmiddellijk deze aanwijzing opgevolgd. In 't geheel heeft de staat in 13 fabrieken 24,000 mant en en vrouwen aan het werk. Kapitein Lemaire, die beschuldigd wordt, in Kongo negers te hebben doen mishandelen, heeft Dinsdagmorgen bericht ontvangen van de regeering van Kongo- Vrijstaat, dat zijn ontslag als officier van Kongo-Vrij staat aanvaard is. Daarop heeft hij onmiddellijk aan den Belgischen minis ter van oorlog geschreveD, om hem te verzoeken, weer in het Belgisch leger opgenomen te worden en voor rechters in België te mogen verschijnen, om zijne handelwijze in Kongo te rechtvaardigen. De minister van oorlog, heeft hem dadelijk laten weten dat bij van heden af weer in dienst mag treden in hel Belgisch leger, maar de tweede kwestie, zijne verschijning voor eene militaire rechtbank in België blijft voor het oogenblik onbeantwoord. Men gist aldoor naar de oorzaak van de ramp met de „Iéna". De een gelooft aan kortsluiting, de ander aan kwaadwillig heid, omdat de ontploffingen in het achter- Bchip, waar de officieren huizen, begonnen zijn. Als de boosdoeners dan onderr de man schappen schuilen, hebben ze hun maats er meteen aan gewaagd. De berichten zyn vol bizonderheden over de vreeselyke uitwerking van de ontplof fingen en den brand. Vele manschappen zijn, opgesloten in ruimten die ze niet ver laten konden, door de vreeselyke hitte ver teerd. Ook de val van de twee zware vuur monden van 30,5 c.M. op het achterschip veroorzaakte den dood van velen, die onder het wicht verpletterd werden. Het achter schip schijnt geheel uit elkaar geslagen. Da moedige Roux, die het leven liet by zyn poging om de sluisdeuren te openen, werd door een springende granaat gedood. Vol gens bericht zyn op de kade verscheiden werklieden gedood. In een" Parijsoh gasthuis is de portier van een huis op een der boulevards aan pestpokken overleden. Waarsehydlijk heeft zijn vrouw de besmetting overge bracht; zij had haar zoon opgezocht, die in het militaire hospitaal te Guingamp aan de ziekte leed. I Te Oxford komt een Amerikaansche neger studeeren met een Rhodes-beurs. Het is een student van de Harvard-universiteit. De Chineesche gouverneur-generaal Toeangfang hreft voor de, als noodarbeid ten behoeve derj slachtoffers van den hon gersnood, uit te voeren uitbaggering van het Keizerkanaa', een millioen taels ter beschikking gesteld. Het hulp-comité te Sjanghai heeft 905,000 gulden bijeenge bracht voor de noodlijdenden. In het Noord-Westen van Canada, waar nienwe werkkrachten uiterst welkom zijn, heeft men de beste verwachtingen van de immigratie in dit jaar uit Europa en Amerika en de regeering van Ontario heeft haar jaarlijk9che subsidie aan het Leger des Heils voor immigratie naar Canada, verhoogd van 1400 tot 2000 pond sterling. Wijlen de Duilsche minister v. Bël- ticher heeft, volgens het Berliner Tageblatt, zijne familie voor zijn dood laten beloven dat niets vau zijne aanteekeningen open baar mocht gemaakt worden. Ofsohoon er missobien veel in die aanteekeningen staat dat geschikt zou zijn om de tegen Biit- ticher ingebrachte beschuldigingen te weer leggen, zal de familie den laatsten wensch van den doode eerbiedigen. Te Lodz in Polen is de toestand bij voortduring zeer gespannen. De uitgeslo ten werklieden lijden honger en gebrek met hun gezinnen, zóó zelfs, dat er telkens personen op straat van uitputting neer vallen, die dan door de ambulance i erzorgd worden, en toch heeft de sociaal-demo cratische metaalbewerkersbond geweigerd de onvoorwaardelijke hervatting van den arbeid toe te staan. OndèrUisscheu treden de soldaten, uit wraakzucht over de daden der terroristen, met geweerkolf en knoet op tegenover de vreedzame wandelaars. De politie heeft bij een huiszoeking een bergplaats ontdekt van bommen, revolvers en geweren. Op de Tilisunagroep in Vorarlberg worden drie toeristen vermist. Men vreest, dat zij in een sneeuwstorm zijn omgekomen. Heden zou een expeditie uittrekken om te zoeken. Zaterdag 16 Maart. Kloetinge, Groe bij Bal houtwaren, 2 schapen en loopvarkens, 10 uur door deurw. Holltnann en Verhoek. Maandag 18 Maart. Vlissingen,inde Oude Vriendsehap 8 uur lo. een winkelhuis Lampsensstraat 53 met pakhuis 147 c.A. 2o. 5o. huizen Soherminkelstraat 30, Korte Noordstraat 18, Vau Speijkstraat 22, Lange Groene- woud 31, resp. 124, 30, 156, en 65 o.A. 6o. een wagenhuis, stalling, bovenwoning, erf en open erf Soherminkelstraat 15 groot 150 o.A. 7o. een pakhuis Molenstraat 55 groot 274 c A. Te zien 16 en 18 Maart 912 en 2—4. W olfertsdijk, voor M. Meeuse door not. Pilaar 11 uur bij Berrevoet een huis Noorddijk 93 o.A. En om 12 uur bij M. Mei use 2 bedden met toebehooren en meubelen enz. Dinsdag 19 Maart. Vlissingen, 10 uur door not. Bosch in het wagenhuis Soherminkelstraat 15 een sleperswagen o.a. 2 bruine aftands-merries, wagen op veeren, ellewagen, 3 hooge vrachtwagens, slede, stalgereedschappen, hooi, stroo, mest. En om 2 uur in „Elim" meubelen. Te zien 18 en 19 Maart van 1012 en van 24 uur. Woensdag 20 Maart. O o s - S o u b u r gbij P. Joziasse door not. Hosang 2 uur meubels, brandhout, aardewerk enz. N i s s e bij Eekhardt 10 uurdoordeurw. Hollmann en Verhóek 1 zwarte veulen- dragende merrie 14 jaar, 2 bruine dito 13 en 12 jaar, 4 bruine ruinpaarden 14, 18 en 2 jaar, 3 bruine memes 12, 2 en 1 jaar, 1 zwarte merrie 15 jaar, 1 vosbles merrie ond 1 jaar, 1 bruine hengst oud 1 jaar17 eerste soort kalfkoeien waarvan 12 aan de rekening, 15 vaarzen, 7 aan- houdskalvers, mestputloopers. Zierikzee, verpachten door visch- bestuur in café Adriaanse 12 uur perceelen: Greveiingen no 71a, 71b, 104,107,111,112, 113, 119, 124, 127,128,129. Hammen no. 11; Ooster-Schelde Oostelijk deel no. 312 d. Voorwaarden by dhr. F- Leo de Leeuw te Bergen-op-Zoom. Donderdag 21 Maart. Middelburg, 8 uur in de Verge noeging door not. Verhuist een huis en tuin Heerengracht M 36een winkelhuis Sin gelstraat N 202 en 4722 c.A. bouwterrein. Te zien 20 en 22 Maart van 1012 en van 2-4 uur. Heinkenszand, half 12 bij L. v. Duivenbode door not. v. Oleef inboedel, kastklok, vlechtwerk, mutsaard enz. Krabbend ij ke, bij Krijger voor erven Weststrate door not. Mulook Houwer 11 uur 3 huizen. En 389 o.A. tuin. En 2 huizen te Gawege. En erfpaohtsreoht op 275 o.A. grond, Noordweg. Vrijdag 22 Maart. Gent, 2 uur door not. v. d. Eecken de hofstede te Wissenkerke 46,9822 H. Toewijzing, in pacht by A- Dees. Zaterdag 23 Maart. W olfertsdijk, verpachting 2 uur by Korstanje door not. Pilaar voor 7 jaar de eigendommen van het waterschap Oud Wolfertsdyk en den polder OostNieuwland. LAATSTE BERICHTEN. De Commissaris der Koningin in Zeeland heeft bepaald, dat het mondeling gedeelte van het eindexamen der Hoogere Burgerscholen in Zeeland veor 1907 zal worden gehouden te Goes en benoemd tot. voorzitter der commissie voor die afneming den heer L. van BruggeD, directeur der R.H.B.S. te Goes, tot ledenDr H. Japiks", directeur van- en L M. Klinkenberg, W. O. Swaving, dr. R. v. d. Laan, W. Kosten en R. Borggreve, leeraren aan de R.H.B.S. te Middelburg, A. K Zweede, A. G. van Dijk, J. H. Rhoen en A. D. T. van der Wart, leeraren aan de R H. B. School te Goes, J. A. de Bruyne, directeur van en C. J. T. Tetterode en C. A. d» Looz«. leersren ei mejuffr. J. W. M. Va'eton, leerares aan de H. B school te Zierikzee. St. Maartensdijk. De uitslag der heden gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad is dat uitgebracht zijn 311 geldige stemmen hiervan verkregen de heeren J. Bastiaanse 62, J. Have I.C«r. 77, P. Maat 13, J. Noom A.Czn. 52, en W. M. Rijnberg 107, zoodat herstem ming noodig is tussohen de heeren Hage en Rijnberg. MIDDELBURG, 14 Maart 1907. Kleine aanvoer. Tot noteering verkocht. Men besteedde voorjarige tarwe f -, k f -,nieuwe tarwe f 6,40 f 6,60 jarige rogge f -,f -,nieuwe rogge f -,k f -,wintergerst f -,nieuwe zomergerst f5,30 k f5,40; haver f3,25 k k f 3,50 paardeboonen f 7,k f 7,25 tuin- boonen f 6,85 k f7,witteboonen gelezen f 15,a f 15,25, ongelezen fi ronde bruine boenen f 9,50 i f10,lange dito f8,25 f8,50 groene erwten fk f-,nieuwe kroonerwten f10,25 f 10,75; koolzaad f-,k fkarwijzaad per 50 K.G. f—k f— Alles per H.L. Opgaaf v. d. marktzetters, handelaren. Boter f 0,52 k f 0,56 per '/2 kilo. Eieren f3,30 per 100 stuks. Opgaaf v. d. Zeeuwsche Landb. Maatsch. Boter f0,525 a f0,575 per '/2 kilo. Eieren f3,30 per 100 stuks. lfloop Verksogligeg. enz. Middelburg. Heden Donderdag werd aan het gebouw van het Prov. bestuur aanbesteed het onderhouden van, en het doen van herstellingen en vernieuwingen aan de Rijksgebouwen in de Abdij, van den dag der goedkeuring tot en met 31 December 1908. Raming f14690. In schrijvers M. K. Jeras^st Zoon f 14795 G. H. Vertregt, f15180; H. J. Keulemans, f15497; M. J. de With, f15555; J. de Buck, f15635; C. A. Goetheer Zoon, f15799; P. Krijger Zoon, f15995; A. Loois, f 16100, allen alhier. Hansweerd. Heden Donderdag werd door not. Schram en Hioolen publiek ge veild het winkelhuis van C. v. Langevelde, groot 76 o A. Kooper voor f1555 dhr. M. I de Groot te Middelburg. Vlissingen. Door de Kon. Maatschappij „De Schelde" werd aanbesteed het bouwen van arbeiderswoningen in vier perceelen en in massa, n.l.Perceel 1. Twee gebouwen, elk bevattende vier beneden- en vier boven woningen, met langs de buitenzijde vrije opgangen 2. Een rij gebouwen aan de Kasteelstraat, bestaande uit twee winkel huizen op de hoeken, en vier huizen eik bevattende één boven- en en één beneden woning 3. Vier blokken elk van vier woningen 4. Twee blokken elk van vier, en een blok van zeven wmingen. Inschrijverseerste perceel, de heeren L Pieterse, Middelburg, f38000, J. A. Marée, id., f37500, Melis, Hariot Vader f36162, J. Loois f32640, L. Hubregtsen, 's-Gravenpolder, f30180, R Tinman, Am sterdam, f 3067O, D Bijl en P. Bax f 29790 en J. Warren f26800; tweede perceel, de heeren P. L. van Miert, Middelburg, f26775, Melis, Hariot Vader f27561, v. d. Ree, Middelburg, f27350, L. Hubregtse, 's-Gravenpolder, f27000, J. A. van der Heil, Middelburg, f27000, D. Dekker en J. Jongepier, id., f26450, P. Dorleijn, id., f26250, J. Loois f24870, A. Cal jé f24125, J. Warren f24000, F. N- de Rooij t 23987 en R. Tin man, Amsterdam, f23670; derde perceel de heeren H. P. van de Ree Zoon Middelburg, f45300, L. Pieterse, idem, f38450, J. A. Marée, idem, f37800, P. L. van Miert, idem, f35400, A. Hanewinke), f34300, J. Loois, f 33480, Melis, Hariot k Vader, f32846, J. Wil- lemse (Hanewinke!) f32400, R. Tinman, Amsterdam, f30401, L. Hubregtse,'s Gra venpolder, f29659, J. Warren, f29600, D. van Maris Sr., Kapelle, f27350, F. N. de Rooy, f27350, H. Jansen Jz., Middel burg, f26680 en P, Dourleiju, idem, f26450; vierde perceel de heeren P. P. van de Ree Zoon, Middelburg, f37475, J. Loois, f31540, A Hanewinke), 1 31500, Melis, Hariot Vader, f31034, J. Willemse, (Hanewiokel), f80637, P. L. van Miert, Middelburg, f30150, R. Tinman, Amster dam, f28414, L. Hubregtse,'s Gravenpol der, f28100, J. Warren, f27750, D. van MariB Sr., Kapelle, f25675 en H. JaDBen Jz., Middelburg, f 24900. Voor het derde en vierde perceel gecombineerd waren inschrijvers de heeren H- P. van de Ree Zoon, Middelburg, 1 82700, J. J. Krijger, 63315, J. Willemse, (Hanewinkel), f63000 en H. Jansen Jz., Middelburg, f51500. Voor de massa was ingeschreven door de heeren W, Dekker, Veere, f131 000, J Lindenbergh Cz .Wemeldinge, f 129 000, Melis, Hariot Vader, f126 500, J. C. de Beste Az, Goes, m5,220, A. f. Angenen', G'nuekon, f119.000, M Buij- tendijk, A. J <:ob>, \V F v>n Riet en P, L. Buijtendijk, Guus, fllu098, A. van Hezik en W. Hess g, 's Herlogtnbosch, f lf'9,882, M. Bakkeren, Prinsenuage, 1 108,890, R. van Biggelaar, 'sHeriogen- bosch, f108.950 en J. Warren, f108.000 De inschrijvers bij wier namen geen woonplaats staat wonen alhier. Wy ontvingen afl 3 van Onze Letter kunde, overzicht der NederlandscheLetter kunde met Bloemlezing door dr. J. v. d. Valk. Dl. 1 Middeleeuwen. Rotterdam, J. M. Bredee. Voorts een zeer populair, ernblig ad- viseerend geschrift! voor onze jeugdigen, die straks openbare belijdenis doen. Het is getiteld Weest getrouw. Een woord aan onze zonen en duch.ero bij gelegenheid hunner geloofsbelijdenis, door G. ElzeDga, Dienaar des Woords te Kampen. KampeD, J. H Bos. Vervolgens van de firma Callenbachte Nijkerk no. 16 van „De Boekenwereld", gids voor ieder die boeken voor zichzelf wensoht ol anderen wenscht te koopen. Dit blad wordt op aanvraag geregeld bij verschijning gratis u toegezonden. Dan nog twee lieve verhalen, uitgaven van Neerbosch' Boekhandel, „Uit het leven van M. A. de Ruyter", door A. L. Gerritsen. En „Michiel Adriaansz. de Ruyter", door dr. Wagenaar. Een en ander met keurige afbeeldingen o.a. van den toren te Vlissingen, waarbij dr. Wagenaar de gelegenheid aangrijpt om eens duidelijk te zeggen hoe Michiel op en van den toren is gekomen, en de legende van de stuk gestooten leitjes te niet te doen. In 8 blad zijden geeft laatstgenoemde sohrijver een Behoon overzicht van De Ruyters leven. Eindelijk van dezelfde tiroia te Neer bosch een zestal boekjes met goede licht verteerbare lectuur in meditatie-vorm, door een verhaaltje hier en daar opgefriseht. Sohrijver is de bekende predikant Otto Stockmayer. (I De bekeering; II. Het altaar des brandoffers; III. Martha en Martha IV. Het gebedsleven der kinderen GodsV. Het zien op JezusVI. Over het hooren van Gods stem). Voor onze huismoeders die zoo vaak de prediking moeten verzuimen, aan te bevelen als Zondagsleotuur. Benevens een Lofzang voor gemengd koor. Woorden van J. Hesta, muziek van J. C. de Puy. Toonzettingen melodie zijn zeer passend bij de woorden. Onze zangvereenigingen zullen dezen zang fnet gemak en genot instudeeren. En ten slotte Oes Tijdschrift onder redactie van L. Buckman, A. J. Hoogen- birk, J. Lens, G. Schrijver en dr. J.v. d. Valk, 11e Jaargang afl 12. Rotterdam D. A, Daamen. Deze sfl. bevat eenige Duinsonnetteu van S. AnemaLeed (een prachtig fragment) van G. Schrijver; Als 't avondt, van Daan v. d ZeeNietzsche in de Practijk, een beeordeeling van Meer kerks De Starrenborg, door dr. J. v. d. Valk. En voorts de belangrijke rubrieken Terugblik en van boeken, voor welke laatste vooral Hoogenbirk en G. Sohrijver (dien wij vroeger wel eens enkele malen voor Swanborn hebben uitgescholden, wij zullen voortaan beter oppassen I) hun bij dragen leverden. Volgende maand een nieuwe jaargang, lezers, denkt er om. Telegrafisch Weerbericht. naar loaarnemirtgen in den morgen van 14 Maart, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te Be Bilt. Hoogste barometerstand 772.9 teEorla, laagste stand 746.9 te Sbagen. Verwachting.- matige tot krachtige Noord-Westelijke tot Westelijke wind, afwisselende bewolking, buiig. Weinig verandering van temperatuur. Dagen. 15 Maart 16 17 18 19 20 21 Hoogwater. Laagwater. Vrm. Nam. Vrm. Nam. 3.58 4 13 104 10.18 4.28 4.46 10.35 10.52 5.1 5.17 11.6 11.22 5.32 5 46 1137 11.52 68 6 26 0.15 6 48 79 0.84 0.58 7.34 8.- 1.18 1.43 BRIEFWISSELING. Wegens een ongeluk ter drukkerij heb ben de Middelburgsohe lezers hun courant gisteren avond niet op tyd ontvangen. Red. ftdwrientiën. 1 Zoo de Heere wil en zij leven, 5 hopen onze geliefde oom en tante JAN MARINISSEN, Burgemeester van St. Laurens 2 en CATH. JOHANNA HOSSELAAR 6 den 18 Maart a s. hunne 50-jarige ■r Echtvereeniging te herdenken. r Namens de familie l W. LOÜWERSE ANDRZ. C. LOUWERSE ANDRZ. I Gapiuge, 15 Maart 19o7.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3