Kerknieuws. Scnooinieuws. UIT DE PROVINCIE. Gemengde Bericfeten. LEESTAFEL. der oomroGüe van huldiging en bood aan de volgende mannen een zeekijker(oinooh) roet inscriptie aan: H. v, d. Meulen, C. de Gorter, P. Ruig, E. P. Braam, J- J de G> us 11 J Sanders, J Hteehouwer Ai., M A. Rr*goort, J. de Brouwer, K Ree, P Jansen, J. B. Sobooubeek, F van Duyo, II van Maslrigt en den zeeloods J. W. M. L ehregs. Dj luitenant-kolonel Fabius uit Brielle •to'd een lauwerkrans aan, mede namens de officieren van het korps torpedisten, en vergeleek in zijn toespraak de werk zaamheden van zijn korp en de mannen der zee. Na afloop van het détilë werd in de groote marineloods, in tegenwoordigheid van een aantal genoodigd-n, de eero.wijo aa geboden. Kolonel Boelen sprak daar op z jne beurt tot de redders woorden van herinneringen waardeering, en verklaarde, dat aan bun schip een fotograpbie zou word- u ten geschenke gegeven, voorstel lende de «Heilevoetsluis en zijne beman ning", opdat nog na lange jaren de ge zichten zouden getoond kunnen worden van beo, die deze wereldverbazende daad ha:id 11 verrioht. Mm meldt uit den Hoek Do s lag heeft schipper Sperling twee dynainiet-onlplofliugeu doen plaats hebben op li i gezonken voorschip van de Berlin, ten -olge waarvan het dekhuis van het cv O idassepassagiersverblijf'isopgeruimd, lu sommige bladen heeft een lasterlijke mededeel ng gestaan in betrekking tot den heer Kriiger uit Deu Haag die bij de ramp is omgekomen. De heer J. Krüger bericht du aan de Tel. dat een bericht, als zou zijn broer daags te voren met de //Batavier'' zou zijn uitgevaren en over de vertraging der reis met die boot zoo verstoord zijn geweest, dat hij den vertegenwoordiger der reederij daarover interpelleerde en het retourbiljet voor diens oogeu verscheurde, zeggeude, met een boot terug te zullen keereu, die beter op tijd voer, geheel uit de lucht is gegrepen De verongelukte heer Kriiger is niet daags voor de ramp, 20 Februari, maar Zaterdagavond 16 Fe bruari naar Engeland vertrokken. Eq dat niet met de //Batavier", maar met een der Harwiebbooten van de Great Eastern", gelijk bovendien overvloedig blijkt uit zijn retourbiljet, dat ongeschonden na zijn dood op hem gevonden is. Wij verzuimden nog te melden dat bij 't vertrek van Prins Hendrik Maandag met zijne moeder van deu Hoek naar Den Haag na de riddeiiog der redders in een reserve rijtuig achter den Prins meereed KlaasRee, medaille op de borst. Hij wilde wel graag het Haagje eens zien, zei hij En het kon gesohikr, want op veriaogen van den Prins had de bemauning van de //Hellevoetsluis" een vrijen dag. Ned. Herv. Kerk. Heinkenszand De WelEerw. heer ds. P. Krul, hoopt tegen 8 April a. s. emeritaat aan te vragen, aangesien hij eerlang als Dienair des Woords hoopt te vertrekken naar de Sangir en Talauër Eilanden ten N. O. van Celebes. Geref. Kerken. Beroepen (e Waddingsveen N. G. Kers- sies te Deu Ham. Door de classis Harderwijk is ds. Op 't Bolt te Nunspeet van zijn gemeente losgemaakt. Vlissingen. Benoemd tot onderwijzer aan de ehr. school Palingstraat dhr. M. G. v. Aeeh te Kampereiland die de benoeming heeft aangenomen. De heer J Dorleijn (e Apeldoorn beeft bedankt voor zijn benoeming tot onderwijzer aan de chr. school te Koude- kerke. Men schrijft ons uit Middelburg Reclame en etalage Welk wiukelier of industrieel kan ze missen in onze dagen 'i Als ge iets nieuws of iets moois, iets degel- k« of iets byzonder bruikbaars hebt is good, maar als gij het de menschen niet zeg', dan weten ze 'took niet. Eu het is ook nog niet precies hetzelfde hoe g'j het zegt of hoe ge het laat zien. Reclame en etalage is tegenwoordig kunstwerk. De Professors in die kunst vindt men in Amerika en Eugelar.1 In een der fraaiste en drukste straten Van New-York ziet ge tot uwe verbazing vier jonge mei-jes, met e9n omvangrijken haartooi. Z{\ draaien gedurig den rug naar de k'jkers. Z{\ zitten daar te naaien of te breien, misschien wel zich te vervelen. Zy hebben alleen tot taak door haar weelde- rigen haardos de uitnemende eigenschap pen van een soort haarolie te dezer plaatse verkocht, in 't licht te stellen. In Londen hangen links en rechts van een restauratie twee spiegels hol en bol geslepen. In de eene kijkend ziet ge uw beeltenis zoo mager als een pijpsteel en daaronder leest ge zoo ziet ge er uit voor ge hier gedineerd hebt. De andere doet u schrikken van uwen omvang, zóó breed, zóó welge daan, en daaronder leest ge zóó bomt ge terug als ge hier gedineerd hebt. Een reusachtige plaat op een venster met letters v*u een hal ven meter, verkondigt pr«n lGe Uyft Maan en ziet oen aandoen lijk tafereel. Een Stoombrandspuit holt voort, ginds ziet ge een gebouw iu lichte laaie. Een kind ligt verpletterd in een bloedplas, een dikke vrouw wordt, met doodsangst op 't gelaat, tegen een lantaarn paal dood gedrukt, terwijl ze in'usschen een heer op de teenen trapt die het uitbrult van pijn, een rijtuig valt omver, en daar onder staat mot dikke letters Menschen, waarom al die herrie, dat bloedvergieten, koop', hier een fleseh Airj/'s Bhisc.hu ater en nooit zal het vuur u d ren. Ziedaar een drietal voorbeelden uit de moderne reclame-wereld, met vele te ver meerderen. Maar zoover zijn wij nog niet. Toch scheidt ons Zeeuwen, de etalages en de reclames van onzen tyd, heel wat van den tyd toen een bokking aan een touw'je en twee Goudsche pijpen kruiseling over t-lkauder gebonden, platgedrukt tegen een klein vensterruitje, verkondigen moest wat daar binnen te koop was. Licht en smaak hebben, geholpen door koper en spiegels, door spiegelruit en gas gloeilicht, ook reeds onze winkels aautrek- k>-lyk gemaakt en gezorgd dat niemand oi.wetendheid omtrent haar inhoud voor- iv nden kan. Zoo opent thans de wereldberoemde Si'iger-Maabschappij alweder een magazijn dat een sieraad onder de broederen op den Burgt geheeten mag worden. De Singer-naairoaohine heeft een wereld- debiet ais de Sunlight-zeep en de Caoao. Waar de beschaving zich plaats had ver worven .kwam de naaimachine en onder die naaimachine werd de Singer-machine een der meest beroemde en meest gezochte merken. Op den Burgt in haar magazyn kan men da mooie exemplaren van dit fabrikaat zien en de deugdelijkheid beproeven. Middelburg. Hedenmorgen had in de Oude Kerkstraat bij W. een soboorsteen- brand plaats, die door de politie met de Minimax werd gebluscht. De oorzaak was, dat de bewoners den schoorsteen nog nooit hadden doen schoonmaken en deze alzoo vervuild was. Vlissingen. Woensdagmorgen om streeks 5 uur is de Provinciale boot Wes- terschelde" met behulp van het zusterschip „Zeeuwsch-Vlaauderen" vlot gekomeD, waarna het naar Ter Neuzen is opgestoomd om de vier paarden te lossen en van daar naar hier teruggekeerd. Het schip heeft niets geleden. Axel De gemeenteraad heeft in zijn Dinsdag gehouden zitting gunstig beschikt op een verzoek van de afdeeling Axel van de Zeeuwsche Mij. van landbouw tot het instellen van een paardenmarkt, welke in Mei zal worden gehouden. Goes. De anti-rev. propaganda-club vergadert Donderdagavond a. s. te 8 uur in de Chr. «obool. Ingeleid wordt het onder werp //Socialisme". Vrienden en geest verwanten hebb in vrijen toegang. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij bet bestuur. De heer J. J. Lunenburg, teekenaar bij het kadaster, is met 1 April van Zierikzee naar Middelburg verplaatst. Rilland Bath. Een arbeider, werkzaam aan deri Ziramerooaupolder, had zijn schoe nen in het \et gezet en ter droging tegen den dijk geplaatst. Een landlooper daar voorbij komende zag de schoenen staan en wist behendig deze in ruil te neuien voor oude pautofiels. Toen de werktijd was verstreken miste de arbeider natuur lijk de schoenen. Hij ging dadelijk op onderzoek uit en kon, daar de zolen der schoenen met spijkers waren beslagen een heel eind het spoor volgen. In de kram- mat van den dijk geraakte bij het spoor echter kwijt. De arbeider ging daarop ibiks aangifte doen bij de politie. Het gelukte den rijksveldwachter Van Loon alhier den dader te arresteeren in den Völkerpolder. Overgebracht naar het arres- tautenlokaal waar hij vernachtte werd hij heden morgen gevankelijk naar Middel burg getransporteerd. De commissie tot wering van school verzuim te Rilland koos tot voorzitter in de plaats van dhr. H. Bakker, die naar elders vertrok, dhr. M. Nieuwenhuijse, en herkoos tot secretaris dhr. J. Q. C. Wabeke. Overige leden der oommissie zijn de heeren J. P. J. Verplanke, J. Kouman en C. Akkerman. lersekc. De motorfietssr L. Plansoen moest gisteren op den Postweg uitwijken voor een wagen, toen hy met een flinke vaart 't onderst boven geraakte, waardoor hem aangezicht en tong deerlijk gehavend werden en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Patrimonium Vlissingen. Gisterenavond werd in de zaal van den heer Stofkoper alhier het 25-jarig bestaan van de afdeeling van het Nederlaodsch Werkliedenverbond feestelijk herdaehl. De zaak was bij die gelegenheid smaakvol versierd en geheel gevuld met de leden der afdeeling en hunne vrouwen, afge vaardigde van de atdeeliogen Middelburg, Koudekerke, Souburg, van de Christ. Nat. Werkmansbond, voor de beide Chr. Joogel. Vereenigingen en die der Christelijke vak organisaties. Na het door den voorzitter, den heer Dijkstra, dezen feestavond met een toe passelijk woord te zijn geopend, kwamen de verslagen aan de orde waaruit bleek dat de Vlisaingsche afdeeliDg in vele op zichten bloeit. Aan H. M. de Koningin werd het vol gende telegram gezonden //Patrimonium afdeeling Vlissingen, he- z/rieu vergaderd om te vieren het zilveren z/feest, betuigt in verknochtheid aan het //dierbaar Oranjehuis Hare Majesteit eer- nietige hulde, bidt HaroMajesteit'sHeeren „zeg n toe en bidt van der Vaderen God z/dat Patrimonium verwaardigd worde, te «sof ragen tot in lengte van dagen den «Koninklijken troon". Oi.k aan Z. K Hoogheid, deu Prins der Nederlanden, werd eeu telegram gezondeD, aldus luidende //Patrimonium, aldeeling VlissingeD, z/hedeu vergaderd ter viering van het «zilveren feest, betuigt onder toebiddiug «van 's Heeren zegen Z. K. Hoogheid «eerbiedige hulde en gedenkt met groote «dankbaarheid bet vorstelijk optreden aan «den Hoek van Holland bij deu laatsten «siorm, waardoor innige banden met het «dankbare volk van NederlandgeJe.d zijn". Een donderend applaus volgde toen deze telegrammen wartn voorgelezen. Verschillende afgevaardigden brachten daarna den feestgroet van hunue respec tieve vereenigiogeu. Dr. A. Kuyper Jr. kreeg daarna het woord. Het is spreker een aangenaam oogenblik te midden vau de mannen van Patrimonium te zijn. In eene sehitlerende redevoering heeft I)s. Talma gisterenavond de beteekenis van Patrimonium ontvouwd. Dat is uoodig. Patrimonium beteekent: „Vaderlijk Erf deel" en dit erfdeel wordt door booze geesten bedreigd, die de traditiëu van ons volk, door do vaderen ons overgeleverd, trachten te outrooven. Spreker herinnert in verband hiermede aan Frankryk, alwaar van de regeerings- tafel klonk: „YVy hebben de lichten aan den hemel uitgedoofd". Ook wyst spreker op de Fransche revolutie. Met eetiigen groud is voor deze revolutie iets te zeggeD. Misstanden waren en zijner. Er zyn toe standen, welke om wraak roepen. Men bedenke dat zij er altijd geweest zijn, zoo lang er eene zondige menschheid bestaat. Deze misstanden moeten uit den weg. Doch op welke wyze 'i Dat is een andere vraag. En by de beantwoording dezer vraag bedenke men dat de misstanden in deze wereld nooit geheel verholpen kunnen worden en ook wij nimmer heilige of vol komen menschen worden De zoude blyft en dus ook de misstanden. Patrimonium mengt zioh dan ook iü het strijdgewoel van Maatsobappelijke ver betering, maar altijd met bewustheid in eene zondige wereld te zijn en zijn afhankelijk heid van God, die alle dingen regeert. Ia dien strijd zullen vruchten niet uit blijven indien in het maaisshappelijk leven de verschillende deelen totelkauderkomen, toenaderieg zoeken en men het «ben ik mijn broeders hoeder"metkrachtweerslaat. Een aardig moment van dezen avond wa3 een tableau vivaut vau «Jong" eu een van «Oud" Patrimonium dat heel wat applaus uitlokkte. Den heer Naerebout, die 25 jaar aohtercen peuoingmeeester was, werd een prachtige stoel overhandigd. Omtrent den noodlottigen brand te Prinsenhage (zie onze Telegrammen van gibter) natlat ae Bred. Ct. o. a. nogDe tegenover de afgebrande door twee gezinnen bewoonde hofstede wonende spoorweg- waohter ontdekte om 2 uur het vuur eu wekte met zijn zoou de bewoners. De eeue, Van Ginneken met zijn vrouwslaagde er in hun beide kinderen, schoon met groote moeite, uit het brandend huis te oiengen waarbij hij zelf brandwonden aau 't hoofd kreeg. Van den medebewoner Malfait sliepen vijl kinderen in de kamer van de ouders en twee anderen een jongetje van 6 jaar en een meisje van 4 jaar rustten in een afzonderlijk, opkamertje. Met behulp van de spoor weg wachters werden maa, vrouw en 4 kinderen uit 'thuisgebracht, maar de twee andere kinderen konden niet meer gered woiden. Het met riet gedekt huis, waarin hooi eu stroo waren opgestapeld was zoo'n vuurzee dat er niet aan gedacht kon worden zich daarin te wagen, wat daarenboven tooh wel nutteloos geweest zou zijn daar de beide kinderen vermoedelijk al verbrand wareD. Van Ginneken verloor behalve zijn meubelen eu gereedschappen 2 koeien, 1 geit en 10 kippen. Omstreeks zes uur vanochtend kon men de beide verkoolde lijkjes der kinderen onder het puin weghalen. Vee en inboedel van M. waren niet verzekerd. Het huis was ook niet geassureerd. Omtient de oorzaak is niets bekend. De bewoners waren te 9'/a uur naar bed gegaan. De tirnaa B. W. H. ter Kuile te Enschedé heeft aan haar arbeiders doen weien er prijs op te stellen, dat uit hun midden eene permanente oommissie worde benoemd, die steeds wanneer er misstanden aan de fabriek bestaan, deze ter kennis van de firma brenge. De firma Ter Kuile is eigenares vau de fabriek Tubantia, waar iu den laatsten tijd een tweetal korte werkstakingen plaats hadden. De iirma Van Heek Co., die aan eene commissie uit de arbeiders van de fabrieken «Nieuw Engeland" en «Kleine Weve ij" ie Enschedé de toezegging deed, de haar door genoemde commissie medegedeelde klachten over sleehte garens, slecht licht, wachten op boomeD enz. te zullen onder zoeken, heeft daaraan, volgens de A'ed., reeds voldaan en de geuite grieveD blijk baar grootendeels gegrond gevonden, daar door versehillendeverbeteringen aandewen- cshen der arbeiders is tegemoet gekomen. In den afgeloopeu nacht is een 1S- jarig" jongeling te Leeuwarden bij ODge- 1 uk met zijD rijwiel te water geraakt en verdronken. V., gearresteerd als ver- daoht vati den moord op den veld wachter Maas te Mill hi eft gisteren tegenover de jus'itie eeue volledige bi kentenis afgelegd. Een landbouwer te Venlo had de heggen geschoren, den afval op eenhorp geharkt en daarna in brand gestoken. To n de voorraad was uitsebrand begaf hij zich huiswaarts. Eenige kiuderen naderden het nog ronkende asohhoopje en trachtten met droog gras en eenige spaanders weervuurtje to stoken. Het vierjarig dochtertje van den iandbouwer bracht ook een handjevol aan, viel voorover en bekwam zoodanige brandwonden, dat zij aan de gevolgen overleed. Een jong landbouwer te Apeldoorn had eergisteren eeu ongeluk met een petroleumtoestel, waardoor hij z>o hevige brandwonden bekwam, dat hij des avonds is overleden. H. M. de Koningin heeft aan Z. D. H. Prins Alexander van Teek, hoofd der bui tengewone zending van den Koning van Groot-Britannië en Ierland, belast om aan Z.K H. den Pries der Nederlanden te over handigen de versierselen van 't grootkruis der Badorde, verleend het grootkruis der orde van Oratnje-Nassau, en aan den aan Jezen toegevoegden majoor F. E. G. Pon- sonby 't commandeurskruis dierzelfde orde. Gisterenmorgen is in (Friesland) een luchtballon neergekomen. 's Morgeus 7 uur (6 uur in ons land) waren luehtschipper en drie heereu met een luchtballon opgestegen to Düsseldorf. Ongeveer ll'/2 uur zweefde de ballon bij een ZO. wind over Gtekerk, boven welk dorpje zand werd uitgeworpen, om Dog op een stuk droog weiland neer te komen. De Iuehlreizigers bevonden zioh namelijk boven lage, onder water slaande landen. Te Oenkerk kwam de korf in aanraking met een hek, waardoor een plank werd afgerukt. De korf werd Dog een eindje meegetrokken door den ballon met 't on gelukkig gevolg, dat de luchtreizigers in de Murk terecht kwamen. Tot den hals stonden ze in het water. Spoedig kwam echter hulp opdagen. Met een rijtuig werden de luohtreizigers naar Leeuwarden gereden, om aan liet station hun middel van vervoer in ontvangst te nemen en te bevrachten naar Düsseldorf. De hemelsbreedte-afstand bedraagt tus- sehen Düsseldorf en Leeuwarden 230 K.M. Gisteren ging een koopman te Haar lem, die een paard wilde probeeren of het paard goed liep in het tuig met een aangespannen wagentje de Baan op. Van de tegenovergestelde richting kwamen een viertal met steenen beladen wagens Of nu de koopman niet rijden kon, of dat hij onder den indruk van de paardenmarkt verkeerde, hoe het zij, hij kwam in botsing met den voorsten wagen beladen met stee nen, met het gevolg, dat het lemoen vaa den met steenen beladen wagen het paard van den koopmaa in de borst drong tot 8 o.M diepte, waaruit het bloed spoot. Men bracht het paard op de been en trok het brok lemoen uit de borst, waarop het paard ineenzakte ec binnen 5 minuten was Coodgebloed. De koopman was erinmiddels van doorgegaan. (H. Gj Rockefeller (John D.) heeft aange kondigd dat hy een van de voornaamste hoogescholen in Noord-Amerika men gist dat het die te Princeton of dia te Chicago zal zyn met een geschenk van 120 millioen gulden zal bedenken. Met dit bedrag mee zal hy dan 360 millioen gulden voor het onderwys hebben gegeven. De Genickstarre heerscht thans ook ander het garnizoen te Keulen. Te Max- hain stierf een knaap aau de ziekte. De zwarte pokken te Duinkerken hebbeu opnieuw een slachtoffer gemaakt tevens is een nieuw geval geconstateerd. Alle matrozen van de mobiele verdediging worden gerevaccineerd. Te Grenoble is de sneeuw weer met frisschen moed begonnen te vallen. Te Lodz hebben drie terroristen met een revolver den infanteriekapitein Dlugoff, oud-lid van den krijgsraad, dood geschoten zy wisten te ontvluchten. Ten huize van Otto, kanselier van het Duitsche gezantschap te Brussel, is in braak gepleegd, terwijl de bewoners afwezig waren. Er is voor 30,0ü0 fes. aan zilver en andere dingen van waarde gestolen Uit Napels wordt gemeld dat op den berg Sant' Aogeio 2 bergbeklimmers, van wie de een den ander voor afglijden wilde behoeden, in een afgrond verpletterd zyn. De politie te Nice zet haar nasporin- geu in zake den diamanteudiefstal, ten nadeele van den handelaar Fernand Schiiï, zonder veel resultaat voort. De waarde der collectie is thans officieel op 743,000 francs vastgesteld. Men meent thans ook zeker heid te hebben, dat de diefstal niet plaats had in 't gebouw van de Crediet Lyonnais Aangetoond is n.l. dat de dief den zak ni"t kon weghalen op 't oogeDblik, dat Scbiff hem tusschen de voeten had. Daartoe had hij onder de tafel, waaraan Scbiff stou 1, moeten doorkruipen, wat de bestolene zeker zou hebben gezien. Ook de dam'-, die aan dezelfde tafel zat, zag niets van d en aard Eenigzins tot verbazing van de politie is Schiff onder d°n indruk van dez i feiten komen verklaren dat hij den zak misschien hier of daar vergeten hetft. Mta bufi daarom alle hoeken en gaten, die de man bezocht, nagespeurd. De onnaspeurlijke rykdom van Christus. Feestrede, uitgesproken op 3 Maart 1907 iu de Nieuwe Kerk te Amsterdam, ter herdenking zyner 2f)jarige Evangeliepreding in de Ned. Herv. Kerk, door ds. J. J. v. Noort. Amsterdam, Egelitigs Boekhandel. Ds. v. Noort heeft tal van vriendeD, ook in Zeeland. Daarom deed hy goed zyn gedachteniswoord in het licht te geven, en de uitgever deed wèl dat hy 't in zoo keurig gewaad stak, op stevig oud-Hoi- landsch papier drukte, eu van des predi kers welgelijkend portret voorzag. Dit laatste is een goede gedachte. Zoo krygt de gemeente, de jongelingschap, de jeugd, haar geliefden voorganger, bondsbestuur- der, leermeester op de boekentafel. Wat aangenaam dat op die wyze de nage dachtenis van dergelijke mannen wordt be waard. W(j hebben in onze oude sen: ij-ecs ook monig portret voorin a Brakel, 1. v«, Calvijn, Wij beBtudeeren die trekken makkelyker, wanneer wij den inhoud van hun geschrift kennen,wy lezen hun werken met te meer genoegen wanneer wy ons die trekken voor den geest roepen. Het id jammer, dat wy van zoo menige type uit de vorige eeuw wij noemen slechts H de Cock en Budding! geen gelykendpor tret hebben. In onzen tyd bestaat een der gelijk gevaar niet meer. En wie nu die portretten vergelijkt,vindt allicht meer dan uiterlyke overeenstemming, ook bij kerke lijk geschil. Laatst kondigden wy dr.Wagt- uaars rede aan met 't portret van dr. W m zijn studeerkamer er by. Nu vestigen wy op de rede van ds. v. Noort de aandachten dan vragen wjj u, geachte lezer, vindt gij geen treffende punten van overeenkomst tusschen deze twee. Niet alleen de baard en de bril en de leeftijd, maar ook de humor in dat schrandere oog doet in v. Noort iets van Wagenaar zien. En wanneer men nu beide predicaiies naast elkaar legt, hoe treft in beide die kunst van zeggen en ver tellen, die schoone stijl, die boeiende vorm, welke den historicus verraadt, die fijne op merkingsgave, dat optimisme der gemeen schap. Fin wie deze twee kent, ziet by verschil, ook zooveel treffslijke overeenkomst in karakter en streven. In beiden klinkt u tegen 't organiseerend talent, liefde tot de jongelingschap, een warm hart voor de Zondagsschool en velerlei zendingswerk. Immers, g8Üjk Wagenaar „het Gerefor meerd Verbond", bezielt v. Noort „het Algemeen Nederlandsche". Gelyk Wage naar onze Gereformeerde Zondagsscholen bemint, bevordert v. Noort die van de N. Z. V. Wy hebben ook dit gedachtenis woord met genoegen gelezen. En wie da. v. Noort kent, en het missen kan, koope zijne leerrede. Niet uitsluitend gerefor meerden moeten Wagenaars woord koopen, en niet enkel Hervormden moeten v. Noorts woord willen bezitten. Dergelyke predikers, die zooveel nog buiten het kerkelyk erf presteeren, behooreneigenlyk aan ons allen. LAATSTE BERICHTEN. Serooskerke. Het berieht, omtrent de Bnelle verzending van een briefkaart, is blykbaar een vergissing. De briefkaart ia op de gewone wyze verzonden en daarna weder op de eene of andere wijze in een postbus gekomen. Ter Neuzen. Het schynt wel dat Ter Neuzen tegenwoordig voor de zeelui een steen des aanstoots is. Hedenmorgen pas seerde de Amerikaansohe vrachtboot „Tampiear" op weg van Amerika naar Antwerpen. Juist van de andere kant kwam de kolenboot „Tokan" voor Ter Neuzen. Hetzij dat uien hem. niet vroeg genoeg zag, of er een defect was aan het stuurroer, maar de „Tokan" week niet uit, en zy hadden zeker boven op elkaar ge varen, indien niet de „Tampioan" een snelle wending naar rechts genomen had, waardoor hjj met volle kracht op het slij) voer, dat voor de oostelyke zeedyk ligt. Hij zit zoowat tot middenschips op den grond en als ze niet spoedig er met sleepbooten by zullen zyn, moeten ze nog aau het uitgraven voor hij vlot komt. Het heeft zeer veel bekyks, zoo'n groote boot dicht onder de kant. Gisteravond is door den rijksveld wachter Bravenboer van Biczelinge en oen jachtopziener H.Eversdijkvan Kapolie onder Kattendyke op heeterdaad betrapt, wegens diefstal van beeatenpeen ten na deele van zijne werkgeefster, zekere L. uit genoemd dorp. 's-Gravenhage - Tweede Kamer. De heer v. Citters is beëedigd en nam zitting Op voorstel van den voorzitter w rit besloten na afloop der vergadering tie Oedietwet van Oorlog in de afdeelingen tb onderzoeken. Vrijdag zal deze waar schijn l!vk in de Kamer aan de orde komen] De voorzitter hield daarna een rede die door alle leden staande werd aan gehoord, en waarin hy met weemoed ge nacht de verschrikkelijke ramp die zoo lak bij de kust zoovelen den dooddeed inden. Bracht hulde, eere en dank aan de rr ldera en aan Prins Hendrik, die door zyn tegenwoordigheid ter plaatse de redders had aangemoedigd. De voorzitter releveerde 't ongeluk dat ch'U minister van marine trof enden moor'- anuslag op den minister van jns'irie, en sprak zyn dank uit voor 't hei stel van vLu

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2