RECLAMES. Aanbestedingen. Openbare ïerkoopingen. Afloop Verkoopingen, enz. Hebben uwe kinderen eetlust? Kerknieuws. Gemengde 8erichten. Ingezonden Stukken. bestuur beslopen heeft op zijn eenmaal ge.,..m n besluit Diet terug to komen. Het Polderbestuur van Walchereren, DEN BOUWMEESTER, Voorzitter. W. J. 8PRENGER, Secretaris. Middelburg. Ia de Vrijdagavond ge houden vergacieriug van de Begrafenis- Maatschappij „Uit Voorzorg" alhier, werd door dou directeur-secretaris verslag uit- g-bracht over den stand der maatschappij iu hel afgeloopen jaar. Daarin werd vermeld dat de ontvangsten b'droegen f 14767,625, en de uitgaveu i 10787,43, waaronder f7059,50 aan uit- kowingen voor 175 overledenen, zoodat de r Iceoitig sloot tnet een batig saldo van 1' 3980,195, waarmede het kapitaal ver in -erderde, dat alzoo op 31 Dec. bedroeg ƒ41635.56, onverminderd delooperidereot.» Op 31 December bedroeg het aantal leden 10005. Aau (le leden volgens Ue reglementen van 1897 en vroeger werd, ev mals vorige jareo, vrijstelling van con tributie gedurende de maanden Januari, Februari en December gegeven. De heer mr. F. N. v. d. Bilt werd als Hoofdcommis saris herbenoemd en zal van zijne benoe ming worden kennisgegeven. De heeren J.W.H. L. van Karssen en D. Alewijnse Sr. werden als commissarissen uit de leden herbenoemd die hunne herbenoeming aan namen. Ten slotte besprak een lid nog de wensehelijkheid van wijziging der uit- ke '.ringen voor kinderen waarvan bespre king bij commissarissen werd toegezegd. De heer E. H. Tenckinek, adjunct- inspecteur van politie alhier, is uit 34 sollicitanten benoemd tot inspecteur van politie te Franeker,hij heefteehterdebenoe ming tot adj.-insp. te Zeist aangenomen. Wolfaartsdijk. Dinsdagavond trad voor de Auti-revolutionaire Kiesvereeniging in de zaal van dhr. Berrevoet alhier op dhr. ds. Prins van St. Maartensdijk, met het onderwerp „De politieke strijd''. De ver gadering werd geopend met gebed door den voorzitter, waarop hij mededeelde dat deze vergadering niet in verband stond met de a s. gemeenteraadsverkiezing, daar reeds in December besloten was een spreker uit te noodigen. Aan het eind der vergadering zou een collecte gehouden worden voor de stakers te Rijssen. Daarna kwam de geachte spr. ds. Prins aan het woord. Hij schetste den treurigen politieken toestand waarin wij thans ver- keereu en wekte de hoorders op oin krach tige medewerking voor den strijd voor de beginselen der anti-revolutionaire partij. De collecte voor de stakers te Rassen bracht op f 2,41. De vergadering werd gesloten met dankzegging door den spr. I)e opkomst was gering. r s Hebben zij geen eetlust dan is dit een heel slecht teeken Kinde ren welker magen niet bedorven ziin als die van vele volwassenen, moeten eetlust hebben, want het is voor hun groei een der eerrte vereischten dat zij goed gevoed worden, anders verkwijnen zij. Gebrek aan de noodige eetlust is een zeker teeken van bloedar moede, van zwakte van 't bloed. De Pinkpillen geven bloed. De Pinkpillen geven eetlust. J -P rij a T 1,75 de doos, f9,perödoozen, Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, Hoofd-depöthouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegeo postwissel. Ook echt verkrijgbaar v«or Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gehr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vas-ik J. F. Beerens, cand. te Abcoudele Barendrecht F. H. v. Leeuwen te Zundert. Aangenomen naar Kampen door K. llijlkema te Wilsum.naar Urk door C. Vlasblom te Cothen. Een 14-jarige knaap te Gouda heelt Donderdagmiddag heimelijk de ouderlijke woning verlaten met medeneming vm zijn spaarpot. De politie werd er"meil i in kennis gesteld en daar de jongen vei I had gelezen en al eens te kennen ha 1 gegeven de wijde wereld te willen ingaan stelde de politie allereerst een onderzoek in de zeeplaatsen in, met het resultaat, pat de jongen ta Hoek van Holland werd ontdekt, aan boord van een der booten der Batavier-lijn. Hij had passage genomen naar Landen, doch 't spreekt vanzelf, dat de politie hem mee terug nam naar Gouda ea hem bij zrs ongeruste ouders ten g Pracht. Bij Kon. Beal. is met ingang van 1 April, bevorderd tot hoofdingenieur- directeur van den rijkswaterstaat lsle klasse, E. R. van Nes van Meerkerk, thans hool'aiugenieur-direoteur 2ue klasse. Van de vijf werklieden te Beet- sterzwaag die door 't omvallen eener locomoiiel zoo ernstig gebrand werden, zijn er twee overleden, een ligt hoogst zorgelijk, een is iets beter. De toestand der rails moet daar ter plaatse zeer sleeht zijn. Ter wijl een dienstbode te Steen bergen even een boodschap deed, wilde haar mevrouw iets uit den kelder halen, doch had 't ongeluk te btrutkelen en voorover er in te vallen. Toen de dieust- bode terugkwam voud zij mevrouw op haar hoofd ia den kelder. De inmiddels geroepen dokter kon geen hulp meer ver- leenen, daar de dame na enkele minuten reeds overleed. Te 's-Gravenhage wordt Maandag lijn 4 in exploitatie genomen. Dan is de laatste paardentram verdwenen Staatscommissie Vivisectie. Bij be- sohikking van de ministers van binnen- landsohe zaken en van landbouw is in gesteld eene oommissie, aan welke wordt opgedragen een onderzoek naar en be antwoording van de volgende vragen Welke proefnemingen op of met levende dierun aangeduid onder den algemeenen naam van vivisectie, worden in Nederland ondernomen of toegepast waar door wie met welk doel Welke proefnemin gen moeten geheel verboden worden Aan welke beperkende voorwaarden be- hooren de toegelaten proefnemingen te worden onderworpen Op welke wijze ware de nakoming dier voorwaarden het best te verzekeren? En zijn benoemd: tot lid en voorzitter mr. J. W. H. M. van Idsinga, lid van de Tweede Kamer te 's-Gravenhagetot ledendr. M. A. Brants, burgemeester van Schiedam ar. R. P. van Calcar, hoogleeraar aan de Rijks-universiteit te Leiden dr. J. Poels, directeur der Rijksseruminnohting te Rot terdam dr. C. L. Rümke, arts te 's-Gra venhage mr. W. J. Soouek Hurgronje, te 's-Gravenhagedr. C. H. H. Spronck, hoogleeraar aan de Rijks-universiteit le Utrechten tot secretaris, mr. A. G. Vreede te Hilversum. Bij Kon. besluit is bepaald, dat in 1907 voor herhalingsoefeningen in werke- lijken dienst komen de miliciens-verlof gangers der lichting van 1903, die van de regimenten huzaren zijn overgeplaatst bij de treinafdeelingeu der regimenten veld artillerie, voor 21 dagen, en de miliciens- verlofgangers der liohtiDg van 1900, be- hooreude tot de compagnieën hospitaal soldaten, voor 13 of voor 21 dagen, al naar gelang zij al dan niet krachtens art. 109 der Miiuiöwet 1901 onder de wapenen zijn gehouden of geroepen. Men schrijft uit Hillegom Waren het tot nu toe slechts eenige bossen sneeuwklokjes, welke de lente inluidden, het voorbeeld heeft navolging gevonden bij de crocussen. Eeu enkel veld, wat beter dan de anuere beschut, oloeit reeds. Nog een week, hoogstens nog een veertien dagen en voor de bloemenliefhebbers valt dus weer algemeen van de eerstelingen te genieten. Tegen dien tijd zullen de soilla's, met haar bescheiden trosjes ook wel in lleur ziju. De bloei van hyacinten en tulpen zal dit jaar minstens eeu paar weken later zijn dan het vorige. Volgens het N. v. d. houden de verzakkingen aan den nieuwen spoordijk beneden de Hembrug, welke voor veertien dagen zijn begonnen, nog steeds aan. Over een lengte van 250 M. bedraagt het weg geschoven zand wel 60,000 kub. M. Hier en daar heeft het een hoogte van ö'/a M. In het geheel loopt de verzakking over 750 M. De weg door den polder is geheel uit de richting geschoven, en de molen tocht ia voor de tweede maal dichtge- loopen. Woensdag was de verzakking zóó erg, dat ondanks de 3000 kubieke M. zand, welke dagelijks er op gebracht worden, de dijk nog lager was dan den vorigen dag. Men vermoedt, dat vroeger, toen het IJ nog bestond, op do plaats der verzak king de vaargeul is geweest. Een paar krasse staaltjes van een bijgeloof, dat men in de groote steden althans in onzen tijd niet meer verwachten zou, wordt byna gelijktijdig uit Dresden en uit Hamburg verhaald Ia Dresden had een fabrieksarbeider, Kriescheck, die reeds eenmaal een poging had gedaan goud te maken, het verlangen geuit met hulp van den duivel rijk te worden. Een kameraad, Dressier, wist daarop wel raad. Hij deelde zijn vriend in vertrouwen mede, dat hjj in zeer vriend schappelijke relatie met den opperduivel „keizer Lucifer" stond. Men hield een spiritistische bijeenkomst, waar een typo graaf als medium fungeerde. In trance verklaarde hij aan Kriesoheck, dat keizer Lucifer bereid was hem 3 millioen Mark te verschaffen als hjj onder een bepaalde bank 3000 mark deponeerde. Kriescheck kocht drie kaarsen, die hjj om voor alle listen van den duivel veilig te zijn in de katholieke kerk te Pirna liet wijden. Toen deed hij wanhopige pogingen om 3000 mark machtig te worden, maar tevergeefs. Op 27 Decem ber deponeerde hij vast 8 mark op afbe taling onder de bank. Drie dagen later arriveerde een brief van „keizer Lucifer", waarin dit bedrag veel te klein werd ge noemd voor een duivel. Nog 20 van der gelijke brieven met roode inkt en uiensap geschreven eischteu van Kriescheck groei tere bedragen op afbetaling. Aldus weid de man er toe gebracht 50,120 en 30 mark te deponeerec. Toen kwam weer een britf die dreigde met helsche straffen als nu het geld nietspoedig werd gegeven. Kriescheck ia angst sprak daarover met zjjn vriend Dressier, die „wel eens met den duivel zou spreken". Weldra ontving Kriescheck nu weer een brief, waarin hem voorgesteld werd op een bepaalden nacht op het kerk hof te Kaditz te kouaen om daar een onder houd te hebben met keizer Lucifer. De man stak zijn gewijde kaarsen in den zak en toog er heen. Hij vond er 'n witte gedaante, die hem meedeelde dat zijn lichaam en ziel nu voor den duivel waren. Hij behoorde voortaan tot de „vrijwillige vrijmetselaars loge". De gedaante voegde er dan aan toe „Onder den grafheuvel waarop ik sta ligt 8 millioen". De duivel verdween en de arbeider ging naar huis en deelde zijn vrouw het verhaal mee. Deze hield het blijkbaar niet voor zich, althans de zaak kwam de justitie ter oore die Dressier wegens afpersipg vervolgde. Hij werd tot 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld en bekende wel de brieven te hebben geschre ven en het geld te hebben opgestoken maar de duivelroi op het kerkhof had hij niet gespeeld. Het tweede geval speelt te Hamburg. Ook hier zal een der betrokkenen weldra wegens afpersing terecht slaan. Maar daarmee houdt de overeenkomst op. Kwamen in het eerste geval brieven uit de hel, hier arriveerden ze uit den hemel. Eeu vrouw van haar man gescheiden levende wenschte zich wettelijk te laten scheiden en haar dienstbode vond dat een gelcgenneid om op buitengewone plompe en zeer profane wijze haar geld af te zetten. Een rol in het stuk, dat zij op touw zette speelde de eerste vrouw van deo man, van wien de lichtgeloovige wilde scheiden. De overledene schreef in den hemel brieven aan het dienstmeisje, die deze dan verder moest expedieeren. In deze espistels werd op roerende wijze geschilderd hoe de eerste vrouw in aen hemel nog moeder was geworden van een meisje, waarover de geheelc hcrael'cvol- klng in opstand was geweest. Moeder en kind waren schromelijk mishandeld. Zoo werden beide dikwijls Daakt door de wolken naar de aarde geworpen en kwamen dan in haar nood tot het dienstmeisje. Dan maakte de geplaagde tevens van de gelegenheid gebruik om haar brieven te doen toekomen aan haar aardsohe opvolg ster. De bedoeling dezer brieven was natuurlijk geld. Üeld had de vrouw datwboven aoodig om haar dochtertje te laten onderwijzen in de huishoudkunst Nog meer goddeloozen onzin bevatten deze brandbrieven. Op deze wijze wist het dienstmeisje haar meesteres voor 100Ö mark op te lichten en de affaire zou waarschijnlijk op denzelfden voet zijn gecontinueerd als de bedrogene niet in de buurt over haar rampspoed had geklaagd. De politie vernam het, en het dienstmeisje wist te ontkomen, maar is nu in Lübeck gevat. Deze feiten zijn geschied in de 20ste eeuwintweegrootesteden van Duitscliland (N. Crt.) Een rijke dame te Milaan heeft 6,000,000 fra. gegeven voor den bouw van geriefelijke arbeiderswoningen in die stad, op de eenige voorwaarde, dat om de ge bouwen tuintjes zullen worden aangelegd en dat ze alle gebouwd zullen worden in dezelfde wijk. Het wordt vervelend telkens weer een spoorwegramp te moeten vermelden. Het komt vooral in Amerika zoo vaak voor, dat ons medegevoel door den groo- ten afstand tooh al getemperd, bijna ge heel wordt afgestompt. Nu is het weer de Boston-express die gestooten is op een sneltrein komende van St. Jean, bij Halifax, in Nova Scotia. Men zegt dat nalatigheid er de oorzaak van ziu zijn geweest. Drie beambien zijn gedood. Vrouwenkiesrecht Met muziek voorop hebben de onlangs te Londen wegens den inval gestraite suffragists de Holloway-gevangenis, waar ze haar dagen hebben moeten uitzitten, omdat ze geen boeten wenschten te betalen, verlaten. Heel wat vriendinnen en een massa publiek vergezelden zevanHolloway naar een restaurant bij Ckariog Cros-, waar een lunob werd gebruikt. Wie voor de muziek gezorgd had, wordt niet gemeld. De vraag is anders wel van beteekenis, in verband met den staat van zelfwaar- deering, waarin de dames zich bevinden. Mrs. Sanders, echtgenoote van een lid van den Londensohen graafsohapsraad, zeide omtrent haar gevangenissementen, dat deze niet van de aangenaamste zijn. Ze mocht n et eens dadelijk een bad nemen, eerst na een maand smeeken kreeg ze het. De directeur was van meening geweest, dat ze best 14 dagen buiten een bad kon. Edison. Verleden week vierde Tho mas Edison, de beroemde Amerikaan, zijn zestigsten verjaardag. Den vorigen dag deelde hij, naar wij in een particuliere c .rrespondentie uit New York in de N. U. Ct. lezen, het een ander mede, dat wij be langrijk genoeg achten om hier op te nemen. „Heel mijn leven", zeide de groote man, „heb ik besteed aan uitvindingen voor nijverheidsdoeleinden of nuttige verbete ringen aan broddelen of knutselen ben ik mij nimmer te buiten gegaanWat de luchtvaart betreft, ik ben beslist van mee ning, dat de een of ander er in zal slagen dat vraagstuk eerlang op te lossen. Zelfs heb ik mij min of meer een denkbeeld ge maakt van de wijze, waarop dit vermoede lijk zal plaats hebben, maar hieromtrent dien ik niet in bijzonderheden te treden. Indien een luchtschip my iets toescheen van overwegend practisch nut, dan zoude ik zelf proefnemingen daaraan willen be steden. Het staat bij m|j vast, dat, wie het vraagstuk wil oplossen, alle gedachten aan een luchtballon moet ter zijde stellenHet luchtschip van de toekomst zal zichzelf dienen op te heffen en door machinerieën moeten worden voortbewogen. De aero plane kan in dezen evenmin in alle opzich ten voldoen. Er valt nauwelijks aan te twijfelen, dat over een zeker aantal jaren de luchtvaart in vollen gang zal wezen, bijv. op 'n vijftig tal voeten boven den grond, de richting houdende der tegenwoordige straatwegen of spoorwegen, om zoodoende stelselmatig botsingen te vermijden Ja, ja, mijn zestigste verjaardag staat voor de deur. Maar gelukkig gevoel ik me in vele opzichten nog alsof ik 35 jaar ben. Evenwel ben ik van een ander stand punt bezien ver over de 109 jaar. Indien men namelijk rekening houdt met het ge middeld aantal werkuren van het gemid delde menschenleven, dan heb ik met mijne achttien werkuren per dag dien lijftijd ver overschreden. Gedurende mijn veertig jaren vol proef nemingen en waarnemingen ontmoette ik herhaaldelijk uitkomsten, die buitenge woon belangwekkend moehten worden ge acht van een wetenschappelijk standpunt. Maar ik moeht mij tot dusver niet laten overhalen tot onderzoekingen van derge- lijken aard ik wensohte mij te bepalen tot hetgeen door mij praktisch uitvoerbaar werd geacht. Daaraan wil ik eerst aan dacht gaan wijden als ik gereed gekomen zal wezen met hetgeen ik thans nog onder handen heb. Op mijn verjaardag zal ik mij nog eens in het bijzonder toeleggen op de fonograaf. Ik heb eenige verbeteringen uitgedacht, die, naar ik hoop, zullen leiden tot een fonograaf van zulk een volkomenheid, dat elk instrument, zoowel wat den toon be treft als wat den omvang van het geluid aangaat, volmaakt zal worden weerge geven. Mijn gehoor is sterk aan het ver minderen en daarom moet ik me haasten". De oorrespondent van de Times te Tandzjer seint, dat Raisoeli, die zieh op een dagreis afstands in het gebergte op houdt, hem heeft laten weten, dat hij zijn vesting Sinat weer zal laten opbouwen uit de lijven van de soldaten en inboorlingen, die haar verwoest hebben. De Italianen zijn op de Somalikust weer met een oproerigen stam in botsing geweest. Na een gevecht, waarbij de inboorlingen zwaar klop kregen, hebben dezen het hoofd in den schoot gelegd. Den 31en Januari verdween een jong Eugelsoh luitenant met name Tryon, kori voor hij met den troep naar lndië zou vertrekkei). Men dacht aan een ongeluk of een mi-daad en er is ijverig naar hem gezocht. Het komt nu uit, dat hij drie weken geleden onder een aangenomen naam te Edinburg als gewoon soldaat dienst heeft genomeD, sedert ontdekt is en thans opgesloten zit. Uit Miinchen wordt gemeld Drie jaar geleden verdween de 22-jarige zoon van den Kommerzianrat Hendsohel alhier. Voor een dag of wat is nu uiting gegeven aan de verdenking, dat de jonge circus directeur Niederhofer wel het een en ander moet weten van het geheimzinnige ver dwijnen van den jongen man. Op last van de politie is men toen gaan graven op de plaats, waar het vroegere Bavaria-circus gestaan heeft, en gisteren is er oen geraamte gevonden, vermoedelijk dat van den jongen Hendschel. Koeropatkins boek schijnt volstrekt niet op den hof-index te zijn gesteldde groote generale staf heeft bevel gegeven, de drie eerste deelen aan de hoogere offi cieren uit te deelen. Een meelfabriek in Szegedin heeft haar bedryf moeten staken, omdat het wagengebrek der Hongaarsche staats spoorwegen het haar onmogelijk maakte haar product te vervoeren. Reeds zijn 270 der arbeiders van de fabriek ontslagen De Amerikaansche consul te Santi ago (Chili) is gedood. De bondsregeering zond troepen. Bijna alle 5600 priesters en semina risten, in Frankrijk die tengevolge van de Scheiding militairen dienstplicht zullen moeten vervullen, hebben tegen dien maat regel verzet aangeteekend. Op den Apollinarisberg bij Remagen hadden kinders een groote kuil gemaakt om daarin te spelen. Woesdag stortte er een stuk grond in, waaronder twee jongen", van 11 en 13 jaar, bedolven werden. Ze zijn er dood onder vandaan gehaald. Uit Krasnoyarsk meldt men de vol gende bijzonderheden van den moord op Kozlofski, den bevelhebber der stad. Hij wandelde 's middags met vs lenden en toonde hun een dreigbrief, dien hij gekre gen had en waarin stond, dat hjj om 5 uur gedood zou worden. Hjj haalde zijn horloge uit en zei: Het is nu 5 uur en ih leef nog. Een uur later keerde Koz lofski alleen naar huis terug. Een man trad hem in den weg en riepHaltOp 't zelfde oogenblik weerklonken drie .-cho- ten en Kozlofski viel dood neer. De om standers vloden naar alle kanten. De moordenaars ontkwamen. De universiteit van Kiëfis gistei tn gesloten, emdat de studenten, ondank» 't verbod van den raad van professoren, t en vergadering hadden gehouden. Prins Joachim Albreoht (zoon van den Duitschen Keizer) die wegens een ongelukkige liefdeszaak eerst bij de be zettingstroepen van Zuidwest-Alrika ge plaatst is, gaat over bij de Dnitseh- Chineetche troepen te Tsingtau. In het begin van Februari zette e« n uit Algiers gekomen stoomschip in Dtir» kerken een aan pestpokken lijdenden matroos aan wal. Deze is overleden i u nu blijkt, dat twee pleegzusters, die hem in het ziekenhuis oppasten, dezelfde ziekte hebben. Buitendien zijn er vier andere personen door aangetast. In de haven van Antwerj en zijn in Februari binnengekomen 476 si-lcoen, metende 822,428 ton, tegen 469 suuep'-n, metende 783,404 ton, in 1906. Er is dus eene vermeerdering van 7 schepen en v an 39,024 ton voor de twee eerste maanden is de vermeerdering 7 schepen en 45,228 ton. Sedert 1 Januari is de vermeerdering voor den Nieuwen Waterweg 26 schepen en 51,395 ton, en 23 schepen en 45,035 ton voor Rotterdam. (Men bedenke, dat ue tonnenmaat in Antwerpen ter vergelijking met ongeveer 15 pCt. verminderd moet worden). (E. C.) Maandag 4 Maart. Krabbend ij ke, 3 uur gemeente- herberg verzwaring en verhooging van den dijk 924 M. van den stroodorpepolder. Bestek ad 50 cent bij Boluijt. Aanwijzing 11 uur bij den zeedijk van deo Oostpolder. Woensdag 13 Maart. Ylissingen; 2 uur in het Concert gebouw het bouwen vaa arbeiderewonin gen voor de K. M. „De Schelde in 4 perc. en in massa. lo. Twee gebouwen elk bevattende 4 beneden, en 4 bovenwonin gen. 2o. een ry gebouwen Kasteelstraat met 2 winkelhuizen op de hoeken. 3o. vier blokken alle van 4 woningen. 4o. wee blokken elk van 4 en een blok van 7 woningen. Aanwjjzing Van Dishoeketraat 6 Maart 2 uur. Inl. kantoor der directie gedurende 5 werkdagen voor de besteding. Bestekken aldaar te bekomen. Middelburg, 11 uur gebouw van het provinciaal bestuur het maken van twee paar houten deuren voor de kleine sluizen vaD het kanaal door Zuid-Beveland. Raming f13000. Maandag 4 Maart. W olfertsdijk, door not. Pilaar half 2 bij Kovstanje voor erven M. de K&ier bouwland 3,3140 H.A (tiendvrij) >n Wol- fertsdijk en 's-Heer Hendriksfeinderen 1,1934 H.A. in Heerenpolder 2,3504 H.A. id.1,4770 H.A. in Zuiderlandpolder. Eu voor wed. v. Strien 7,628o H.A. in West- kerkepolder. LAATSTE BERICHTEN. Middelburg. Tot voorzitter benoemd der gezondheidscommissie met zetel Krui- ningen, P. J. A. van O verstraten Kruijsse te Wetneidinge. Gedeputeerden hebben ontslag verleend aan mr. H.C.Moolenburgh te Zierikee als lid der commissie van aanslag voor de belasting op de bedrjjfs- en andere inkomsten kring Zierikzee, en in zyn plaats is benoemd de heer J. A. Legemaat te Zierikzee. Waarde. De volledige uitslag der aan besteding van verhooging en verzwaring van den zeedijk alhier, zie ons no. van gis teren, is als volgtW. Visscher te Goes f21827 J. B. Koch, Hauaweert f23258 J. J. Dronkers, Kapelle f23626; J. de Bourgraaf, Wemeldinge f23748; J. Lin- denbergh, id. f24380; A. Lodder, Oud- Beijerland met karre f 24996 (zonder karre f 26900)JDuinhouwer, Öcherpenisse f 25800 J. Hack, Oud- Gastel 25980 J. de Jonge, Middelburg f 26460 L. v. d. Velde, Bruinisse f 27500 G. Holier, id. f 28800 J. Stuurman, Ammerstol f 28870; B. E. v. d. Brink, Krabbendyke f 29940; Tb. H. Sweta Hardingsveld f 29990 A. v. d. Straten Jr., Hansweert f30200; A. v-Hemst, Woens- drecht ff 31500; C. de Jonge, Hardings veld f 31880; L Verlaat,Giesendam f32100; A. Karelse, Borssele f32400; C. Sanen, Ammerstol f 34360; F. H. Swets, Hardings veld f 34490; A.de Jong, Ammerstol f 36360; A. P. Volkers Pz., Shedrecht f 35900 P. O Langeveld, Hardingsveld f 36240 H. J. F. Sijpe, Winterswijk f41796. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Middelburg, 28 Februari 1907. Werkstaking geoorloofd? Nogmaals vraag ik bij vernieuwing een kleine plaatsruimte voor bovenstaanae en wel als antwoord op ,het schrijven van den heer H. uit Krabbendijke, in ons blad van 27 dezer. Dhr. H. zegt o.m. dat ik niet te over tuigen ben want dat er in de H. S. geen enkele maal met ronde woorden &i#ciire»

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2