RECLAMES. Wij laten u zelf oordeelen. Kecltfpmkeii. Kerknieuws. Gemengde Berichten. king op onze aanvrage om hier eene be- waarsobool fe stiohten van gemeentewege of de veroeniging zich daarbij unoest neer leggen of op een andere manier zulk eene inriohtiog hier zou trachten te verkrijgen. Na de gewone rondvraag werd de vergade ring gesloten. Colijnsplaat. De aangekondigde lezing door ds. Prins van St.-Maartensdijk had hedenavond alhier plaats, voor een vrij talrijk publiek. Ds. Staal, die de verga dering opende met gebed, leidde den spr. in op de gebruikelijke wijze en gaf al spoedig ds. Prins gelegenheid om zijne rede aan te vangen. Spreker trad vervol gens op en begon de vergadering in te lichten omtrent de politieke verhoudingen van de laatste jaren, n.l. hoe het vorige ministerie had geregeerd en waardoor het gevallen was. Verder schetste hij de vorming van het kabinet en in hoeverre dit aan de verwaehtingeo die ervan ge koesterd werden, heeft voldaan. Door z vakheid en door te veel van haar krach- ton te vergen, moest het te eeniger tijd vallen en nu het zoover is, blijkt uit dit alles, dat het ministerie voor zijne taak niet berekend was. Door een duidelijko uiteenzetting van feiten toonde spreker de zwakke zijde van elk der ministers en vergeleek daarbij de groote werkkracht van het ministerie- Kuyper dat door misleiding van velen, zeils van de Christelijke partij en door de vereenigde haat der tegenstanders ge vallen is, waarna hij den wensch nitsprak dat we eenmaal weer onder zulk een regeeriüg komen moohten. Voorts werd 10 minuten pauze gegeven, waarin de gelegenheid om aich voor debat aan te melden werd opengesteld. Daar niemand zieh hiervoor opdeed, ook niet om inlichtingen omtrent het gesprokene te vragen, constateerde ds. Staal dat ieder bevredigd was en dankte spreker voor zijn nauwkeurig verslag van hetgeen in de Isatste jaren in regeerings- kringen is voorgevallen en na de aanwe zigen voor de opkomst te hebben gedankt, sloot ds. Prins, op .verzoek de vergadering met dankgebed. Grijpskerke. Donderdag trad alhier op voor de afdeeling der Veroeniging tot Christelijke Verzorging van Krankzinnigen in Zeeland ds. U. v. d. Hooft van Domburg. In zijn bezielende rede, naar aanleiding van Matth. 8 vers 16 „En Hij genas allen, die kwalijk gesteld waren" weesZ.Eerw. op den Zaligmaker, den grooten Genees meester, die in Zijn omwandeling op aarde op zoo verschillende wijze lichamelijk en geestelijk kranken genas, en ook nu nog genezen wilop de roeping vau hen, die naar Zijn naam genoemd zijn om te helpen, te redden, te doen, wat hun hand vindt om te doen in het werk der Christelijke barm hartigheid, inzonderheid waar dit geldt de verzorging van krankzinnigen. Zeker, de Staat doet veel voor het lichaam maar een Christen vraagt meer, vraagt ook de ver zorging van den geest.Voor en met de arme kranken moet gebeden worden zy moeten gewezen worden op Gods Woord, op den Christus Consolator. Van verschillende gezindheden heeft men voor Zeeland de handen ineen geslagen. Het is onze plicht in dezen onze barmhartigheid te toonen te helpen, moreel door ons gebed en onze liefde, materieel door onze gaven. En ook hier zal het loon niet uitblijven Woensdag 13 Maart a s. zal D.V. Prof. Dr. H Bavinok, alhier, een rede kumeu houden in het belang der Zending. Ter Neuzen. Gisterenavond omstreeks half zeven lFwam de sleepboot „Partout" van Rotterdam met een sleep „kasten" de haven op. Daar op dat oogenblik juist vloed was, ontstond er een sterke stroo- ming voor den ingang der haven, tenge volge waarvan de sleepboot afdreef en de kasten losliet. Na weer geprobeerd te hebben om op de haven te komen, werd hij door den stroom meegevoerd en tegen den westelijken havendam opgest-uwd met zooveel kracht dat er een groo„ lek ontstond, tengevolge waarvan „dePar out" hedennacht zonk. Men houdt met takels de boot vast om het wegkantelen te voor komen. Merschenlevens zijn er gelukkig nier te betreuren. lerseke. De opziener bij de visscbory- politie de heer M. J. P. Mjjnsbergen te Bruinisse is overgeplaatst naar lerseke en <ie heer M. A. C. Westdorp in dezelfde kwaliteit van lerseke naar Bruinisse. Biezelinge. Donderdagavond werd alhier in de ooneistoriekamer der Geref. Kerk de 4de jaarvergadering gehouden van de Chr. Werklieden-vereeniging afd. Patrimonium, welke goed bezocht «as. Nadat de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze en met een kort w„ord had geopend, boorden we na de notulen, het jaarverslag door den secretaris. Daar uit nleek dat de vereeniging vooruit gaat. Geen der leden is ons ostvallen, vier nieuwe gaven zich op, zes maal werden dit jaar vergaderingen gehouden die ern leer,aan en gezellig karakter hadden, ofsc oon wel tejklagen is over zwakke opkomst. Een buitengewone vergadering hadden we waarin dhr. Huizinga voor ons optrad, O >k hrt jaarverslag der penning meester stemt tot dank, daar er een batig saldo is van plm. f20.o.m. is uitge- geveu voot steun van Rijssen f2.50. De peuuingm. van het ziekenfonds kan ons tuedede* len, dat uitgekeerd is aan drie leden de bom van f72.50, en dat thans t-et saldo is f 187.93. De bestuursverkie- 7. g bracht geen verandering, daar de drie aftredeoden werden herkozen en zich die benoeiniag lieten welgevallen. De voorzitter deelt mede dat het besluit des vorigen vergadering is uitgevoerd en dat de predikanten ds. J. van den Berge en ds. R. #H. M. Bummelen beiden zijn uifgenoodigd hier tegenwoordig te zijn, om van hun belangstelling blijk te geven en ook nog tot opwekkiog onzer vergade ring tegenwoordig te zijn. Ds. Van den Berge verklaarde dit gaarne te willen, doch door zijn gestel niet te kunnen doen. Ds. Hummelen die tegenwoordig is krijgt thans het woord. Ds. Hummelen zegt, nat het gedeelte uit Gods Woord dat door den voorzitter gelezen, n.l. den 103en Psalm, zoo juist is gekozen geweest en dat dien lof op de lippen gelegd zoo past en be taamt. Bloeiend is de vereeniging zooals uit alles bleek. Niet ons, maar Gode zij daarvoor de eer; hartelijke woorden van gelukwenschen werden daaraan toege voegd. Verder bepaalde hij ons nog eeus bij het voorrecht een „Patrimonium" te be zitten in dezen tijd, nu er zóóvele ver- eenigingen zijn, ook van werklieden, die zieh van God en Zijn Woord al'keeren en alleen zich naar de Rede willan regelen. Verder werden ons vele leerrijke ad viezen gegeven wat ons te doen staat om nut en zegen te verspreiden in onze vereeniging, in de Maatschappij en voor ons zeiven persoonlijk. Doet alles wat uw hand vindt om te doen, maar, waoht ten slotte al uw heil voor dit leven en hiernamaals van den Heere uwen God. Het woord van dank dat de vosrzitter hier bracht was uit aller hart gegrepen. Na nog eenige besprekingen te hebben gehouden en er was besloten tot het drukken van de reglementen te laten overgaan, meldden de 5 tegen woord igers die geen lid zijn alle zich als leden aan. Gaarne worden die ootvangen, aangeno men en als nieuwe leden verwelkomd. De vereeniging is thans sterk 29 leden, 6 buitengewone leden en 2 begunstigers. Het bestuur is samengesteld uitP. Fraanje Jz., voorz., J. Smallegange, seer., A. Slabbekooru, penningm., L. Poortvliet, Beenakker, C. de Graaf en J. Hollebrands. Na gezongen te hebben Ps.lrn 25 6 sloot ds. Hummelen de vergadering met dank- zegging. O.- W.-Souburg. Donderdagavond vergaderde de anti-revol. kiesvereeniging alhier. De vergadering werd op de gebrui kelijke wijze door den voorzitter geopend. Daarna heette hij de aanwezigen welkom, wees op den ernstigen strijd die ons wacht, en sprak den wensch uit, dat ook onze kiesvereeniging in dien strijd 'n krachtige actie zal ontwikkelen. Als bestuursleden werden herkozen dhrn. M. Dorleijn en P. Alewijnse, terwy'l in de plaats van dhr. A. Franse, die niet meer in aanmerking wenschte te komen dhr A. Arendse ge kozen werd. Daarna bracht de penning meester zijn jaarverslag uit. Alsnu verkreeg ds. Kerkhof het woord, om zyn referaat te houden over het pachi.eontract. Hij wees er op, dat hij niet zou handelen over be paalde toestanden of personen, maar over 't pachtoontract in zijn geheel. Verder vestigde hij er de aandacht op, dat deze zaak ook een punt uitmaakt van 't program van aotie, doch dat de anti-rev. party over deze zaak nog niet eenstemmig denkt Daarom kan spreker niet de meening der partij weergeven, maar hoopt bij de rich ting aan te geven in welke gestuurd moet worden. Voordat hy over 't pachtcontract begon, behandelde de inleider de vraag „Wat is pacht, met hetgeen daarbij be hoort Hierbij wees hij o.a. op 't verschil van meening over 't grondbezit tusschon anti-rev. en sociaal-democraten. Tevens vestigde hy de aandacht op verkeerde toe standen, zooals 't tegen elkaar oppachten, het eischen van den verpachter van een te hooge pacht, enz. Als middelen ter ver betering werden aangegeven lo. organi satie der pachters, zoodat deze zelf de waarde der landerijen en den pachtsom kunnen vaststellen2o. ingiijping der overheid om de pachtpenningen wettelijk te regelen, teneinde misbruiken te voor komen. Alsnu behandelde hy de middelen, die tot heden aan de hand gedaan zijn, om deze zaak te regelen. Hy wees op de belangrijke art. 1628—1630 van het Burgerlijk Wet boek, die van den pachter zeer belangrijke bepalingen bevatten, maar ook dat door misbruiking van art. 1631, in de pachtcon- tracten.dat goede bijna geheel te loon gaat. Daarom zou de anti-revol. partii moeten eischen óf schrapping van art. 1631 óf een betere formuleering. Verder wees hij er op dat bjj geschillen de pachter bijna weerloos is, daar de manier van prooedeeren te duur is, daarom zouden wij Landbouwraden moeten hebben, die de zaken voor den pachter goedkooper zouden kunnen behan delen. Als andere middelen, aan de hand gedaan ter verbetering, wees de spreker op half- of deelbouw, op bewegelijke pacht sommen, wettelijke vaststelling van een gemiddelde pachtsom. Duidelijk zetle hij de voor-en nadeelen uiteen. Ten slotte vestigde de spreker nog op een middel ter verbetering de aandacht n.l. een vaster gebruiksrecht (langer ter mijn van pachten, betere regeling bij overlijden van den pachter enz. Hierna dankte de voorz, Ds. Kerkhof voor zijo keurig en duidelijk referaat. Aan de be spreking namen nog een paar leden deel, daar de tijd reeds te ver verstreken was, verklaarde de inleider zich bereid, een volgende vergadering D. V. er nader op terug te komen. Daarna werd de ver gadering met daukgebed door den seore- aris gesloten. Borssele. Woensdag besloten inge landen voorwaardelijke vergunning te ver- leeneu tot verlaging van een duiker, waar door een andere polder loost in den polder Borssele. De voorwaarden zijn van dien aard dat eene goede regeling verzekerd is. Een verzoek vau het gemeentebestuur ora eene bijdrage in de kosten van een nieuwen grintweg werd van de hand gewezen, daar geen algemeen belang bij de zaak was betrokken en andere wegen meer voor verhardiDg in aanmerking komen. Oudelande. Donderdag trad alhier in de Chr. school op voor een tamelijk pu bliek dhr. inc. J. A. de Wilde uit Goes met een rede in het belang vau de Vrije Universiteit. Na met gebed en een iuleidei.d woord door ds. Ouasoren geopend, viug spreker zijn rede aan er op wijzende hoe ons volk, betwe'k op den bodem van Gods woord staat, w.ilende zij hun zioen aan de wetenschap wijden en zij ze niet wilden laten wegzinken in de handen des ongeloofs, velen eenvoudig ze liever niet lieten studeereD, met het gevolg dat de wetenschap bijna uiUluitend bestond uit lieden die met Gods woord niet rekenden, spreker bracht zijn eere-saluut aan mannen als Hovy, Kuyper, Hoedemakeren Rutgers, welke zich aangordden en de handen aau den ploeg sloegen en do grondleggers werden van de „Vrije Univeisiteif' die ons al een reeks van mannen schonk welke voor Gods Woord pal staan. Spr. verhaalde nog hoe bij de opening van genoemde inrichting de liberale bladen als om strijd zich gunstig over genoemde stichting uitlieten. Hij bepaalde voorts ons bij den zegen dien God ons daarmede heeft geschonken, releveerde hoe de wer ken van dr. Kuyper veel gelezen worden en de dogmatiek van Prof. Bavinok aan de Staats-Uuiversiteit gebruikt wordt als een bewijs dat zij wel zeker onze mannen voor degelijk houden, en lettende op de teekeneu der tijden, dat onze mannen met onze beginselen wel geen volkomen om keer zullen bewerken, maar dat wij tooh verplicht zijn onze krachten, gaven en gebed er voor te geven. Ds. Oussoren was aller tolk die den Spr. namens de vergade ring dankte voor zijn rede. Mr. De Wilde sloot de vergadering met dankzegging. Ten einde de burgemeesters van groole gemeenten van werkzaamheden te ontlasten, heeft de minister van oorlog, in overleg met dien van binneulandsehe zaken, bepaald dat, te beginnen met 1 Maart, de onderteekening van de bewijzen van goed gedrag, benoodigd voor het aangaau van vrijwillige verbintenissen enz. bij de landmacht, zoomede de legalisatie van handteekeningen ten behoeve van den militairen dienst, namens den burgemeester zal kunnen geschieden door een daartoe aangewezen ambtenaar der gemeente, vol gens een vastgestelde formule. Die ge meenten zijn o.a. Middelburg, en VILsingen. Geloof nietonze woorden, hecht geen waar de aan hetgeen een vreemdeling zegt, doch lees de onderstaande verklaring van een inwoner van Bergen op Zoom en oordeel zelf. Mejuffrouw H. Berger, wonende Geer- truidapleiu M 217 te Bergen op Zoom, deelt ons mede: Vanaf het oogenblik dat ik met Uw Foster's Rugpijn Nierenpillen begonnen ben, is het mij mogen gelukken een groote verlichting te bekomen in mijn nierziekte, waarmede ik reeds drie jaren opgescheept was. Al dien tijd had ik onophoudelijk een knagende pijn in den rug ter hoogte van de schouderbladen. Ik was nimmer zonder hoofdpijn, ik was ook voortdurend erg vermoeid en niet wetendé wat ik moest gaan beginnen, werd ik gewezen op Uw Foster's Rugpijn Nierenpillen. De uitwerking hiervan was werkelijk merkwaardig, dadelijk bij het gebruik kon ik beterschap waarnemen en na één doosje geledigd te hebben, kon ik weinig of niets meer van de vroegere ongemakken bespeuren. Wanne r ik dan ook iemand mocht ontmoeti n op een dergelijke wijze lijdende, zal ik hem gaarne met Uw afdoend middel bekend maken. Ik, ODdergeteekeDde, verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Het gevaar dat een nierziekte na zich sleepen kan. -De nierziekte komt zachtjes aan en men kau haar jaren onder de leden hebben zonder dat de lijder de ware oor zaak zijner kwaal kent. Missohien heeft hij hoofdpijn, pijn in de lijden, zenuwpijn, heuppijD, rheumatiek, een gevoel van overspanning en buitengewone prikkel baarheid of vermoeidheid en neerslachtig heid, hartzwakte, waterzucht eDz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw Berger gehad heeft. Wjj waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de hand- teekening van James Foster voorkomt. Ze is te Goes verkrijgbaar bij de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Jrrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens diefstal: P. B., 39 j., stoker, Middelburg, thans aldaar in hechtenis, tot 8 m W. A., 19 j., arbeider, Terneuzen, thans te Mid delburg in hechtenis, tot 6 m. gev. straf, heiden met mindering der doorgebrachte hechtenis, en P. R., 14 j., loopjongen, Goes, tot 3 m. tuchtschool heling: J. de H., 18 j koopman, Mid delburg, aldaar in hechtenis, tot 4 m. gev. straf, met mindering der doorgebrachte hechtenis; verduistering: P. J. V., 30 j., kleermaker, vroeger te Middelburg, thans te Middel burg in hechtenis, lot 1 j. gev. straf, met mindering van het voor-arrest mishandeling van een ambtenaarC. L. S., 27 jen C. L. V., 32 j., werklieden, Ka- pellebiua, Clinge, ieder tot 6 m. gev. straf; mishandelingM. v. C., 18 j., arbeider, Axel, 3 m., M. de K., 20 werkman, Serooskerke, 2 in., F. B. v. H., 24 j., smid, 's Heerechoek, 14 d. gevs straf; Voorts is bij vonnis de teruggave uan de ouders bevolen van L. V., 15 j dienst bode, Appels (België), thans te Middelburg in heohtenis. VrijgesprokenM. v. d. M., 18 j., landbouwersknecht,Bosohkapelle,beklaagd van mishandeling. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Hoogeveen door B. Batelaan te Waarder. St. Maartensdijk. Bij de Donderdag gehouden verkiezing van een notabele bij de Ned. Herv. Kerk alhier werden uit gebracht 229 geldige stemmen. Hiervan verkregen de h. h. G. Hoek Mz., 52, N. Noom Jhsz. 50, F. Gelok 45, B. J. v. Oost 26, N. Nelisse Cz. 22, J. W. Kievit 12, terwijl de overige stemmen over verschil lende personen verdeeld waren. Herstem ming alzoo tussehen de h. h. G. Hoek Mz. en N. Noom Jhsz. Het Provinoiaal College van Toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondsen bij de Hervormde gemeenten in Zeeland, heeft tot lid van het Algemeen College benoemd de heeren jhr. mr. A. A. van Doorn van Koudekerke, te Vlissingen en jhr. mr. J. W. C. de Jonge van Ellemeet, te Zierikzee. Bij Beetsterzwaag ontspoorde een tramlocomotiel waarop ztch werkvolk be vond. De maohine sloeg om, de veilig heidsklep brak, stoom en heet water vloeide weg over de mannen die aau weerszijden van den ketel gevallen wareu, tengevolge waarvan vijf werklieden ern stige brandwonden bekwamen. Het was een vreeselijk gezicht, die mannen bij aankomst in het dorp met hoofd en handen in verband uit de tram te zien dragen of door de geneeeheeren gesteund, voetje voor voetje te zien voortsohuiven naar de woning van dr. S., vlak aan de tram ge legen. Familieleden barstten in tranen uit, weosehten toegelaten te worden, wat na tuurlijk niet dadelijk toegestaan kon wor den. De toestand van twee hunner is zoo, dat de geneesheeren het niet raadzaam achtten de patiënten te laten vervoeren een derde kon per tram Daar zijn woning vervoerd worden, en een vierde per vaartuig, ook hun toestand is ernstig. Een vijfjarig knaapje te Soest had de vorige week het ongeluk een greep op zyn voet te laten vallen, waardoor een klein wondje ontstond. Hoewel het kind den eersten dag over pijn klaagde, was deze den volgenden dag weer verdwenen, doch den daaropvolgenden dag deed de pyn zich weder gevoelen. De inmiddels te hulp geroepen geneesheer constateerde bloedvergiftiging in zulk een graad, dat zjjne hulp niet meer mocht baten. Des avonds was het kind bewusteloos, bleef een paar dagen in dien toestand en stierf daarna. Heden had te Amsterdam een trouw plechtigheid ten Stadhuize buitengewoon veel bekijks. Een ofiüoier van 't Fransche leger trad in hot huwelijk met een Neder- landsche dame, en de roode kepi in de trouwkoet» had al in de Damstraat een echt Amsterdsmsche belangstelling gewekt. I)e mensehen holden het rijtuig vooruit en posteerden zieh aan het hek van het raad huis om den vreemden bruidegom te zien uitstijgen en aan te gapeD. 't Trof heel mooi, dat toevallig de ambtenaar van den burgerlijken stand, die hem trouwen zou, een collega was, óók een man van den degen, het bekende Raadslid en schutter- ofïicier, de heer Jan ter Haar Jr. Deze had de beleefdheid zyn wapenbroeder id het Fracech te trouwen, waarmede hi,?on- verplioht, een leemte in onze huwelijks wetgeving hoeft aangevuld. Want bij deze gelegenheid mag hierop wel eens gewezen worden onze straf- en onze huwelijkswetgever meten niet met dezelfde maat. Wat ook heel begrypelyk is, omdat gehuwd- en gestraft worden twee geheel verschillende dingen zyn. Maar waarom krygt een beklaagde, niet-Nederlander een tolk en moet een bruidegom van een vreemde nationaliteit het maar gelooven. Dank zy de hoffelijke handelwijze vuu kapitein Ter Haar, weet de Fransche kapi tein nu precies, welke var den stap, di m hij heden deed, zyne wet? dyke rechten en verplichtingen zyn. Omti ent de andere, waarover alleen de taal des harten had mee te spreken, zal hij 't al vel met zich zelf eens zijn geweest. N v. d. Ij./ De wyze, waarop he oewtuw in West-Duitsohland ia opgetreden bjj de verkiezingen, is aanleiding geworden voor een zeer betreurenswaardig verschynsel. In verschillende gemeenten boycotten de protestanten de katholieke neringdoenden en vioe versa. In de liberale bladen wordt met kracht geprotesteerd tegen de a leelykeu uitwas van den verkiezingsstri, a, dat bovendien geen doel treft, wantcentrum en katholicisme zyn geen begrippen, die elkaar volkomen dekken, in Keulen b. v. heeft slechts 31,1 pCt. van alle katholieke kiezers voor het centrum gestemd by de eerste verkiezing. Het Fronsohe senaatlid Pérenger is een nieuwen kruistocht tegendeonzedelyk- heid begonnen. In een schryven aan den procureur-generaal vestigt hij diens aan dacht op de ontduikingen der zedelykheids- wet in allerlei vormen. Onder meer noemt hij twee theaters waar de naakte waarheid al te zeer gehuldigd wordtvertelt, dat onzedelijke prenten verkocht worden in besloten kringan, waarop door vernuftige middelen aandacht wordt gt vestigd en dat een 30-tal kooplieden zich niet ontzien de raarste zinneprikkelende voorw» r, en te koop te bieden. Pérenger eischt etrenge straffen. De 28-jarige Louis Bedasne te Moa- oeau had vfjfiig francs op zak, die hij ver teerde in kroegen tot hij dronken was, en besloot tot een gratis uitstapje Daar Parijs. Hij nam plaats in den trein, be- scheidenlijk de derde klasse, echter zonder kaartje, doch inet het doel om te Parijs aan de controle fe ontsnappen. Hij bond zieh zijn tlanellen buikband om den hals, stopte zijn mond dicht met zijn zakdoek en strekte zieh uit op de bank, na vooraf op de tegenovergestelde bank zijn beurs in lamentabel bestrooiden toestand te heb ben gelegd met deze toeliohting, welke hij op een stuk vuil papier schreef„Wij hebben dezen man geworgd om zijn geld. Het geld is gevlogen". Dit biljet spelde hij boven zijn hoofd en sliep daarna in, veinsde althans in te slapen. Groote ont steltenis te Parijs toen men daar het portier openende het „lijk" vond. De ongelukkige Bedasne gaf geen tee ken van leven. Een hartversterking werd hem toegediend en eerst toen opende hij de oogen. Hij ver telde dat hij Kicharó heette, en deed een zenuwschokkende verhaal van zijn aan randing en hoe hij mishandeld en uitge plunderd was. De ongelukkige werd naar het hospitaal gebracht. Doeh kregelig over de al te zorgvuldige verpleging die hem daar ten deel viel wierp hij het masker af en bekende alles. Het bleek nu dat het bij Bedasne bepaald tot een gewoonte ge worden was, zonder kaartje te reizen en dat hij 3 weken geleden daarvoor al eens terecht had gestaan en toen dronkenschap had voorgewend. Hij schijnt een bolleboos in het veinzen te zijn. Op een reis van Londen naar Port land (Oregon) over de Stille Zuidzee is de Fransche driemaster „Emile-Galline" ter hoogte van de Faikland-eilauden een ijsberg tegen gekomen waar bovenop de romp van een groot zeilschip vast zat. De verklaring die men zieh hiervan denkt is, dat het schip op het oogenblik dst het zich vlak in de nabijheid van eeu omJ kantelenden ijsberg bevond, door het ge vaarte omhoog is getild en bij dit won derlijke avontuur zijn evenwicht toeval ligerwijze heeft bewaard. STAATSCOURANT. De minister van justitie brengt in de Stct. (no. 51) ter kennis van belangheb benden, dat in de maand April van dit jaar een vergelijkend onderzoek zal plaats hebben van sollicitanten naar de betrekking van schrijver bij het gevangeniswezen of het Rijkstucht- en opvoedingswezen, die ten minste den leeftijd van achttien jaar hebben bereikt, Men zie bijzonderheden in de Stot. Verstrekking van culturen ter verdel ging van muizen en ratten. De directeur- generaal van den landbouw, brengt ter algemeene kennis, dat, ingaande 15 Maart a.s., vanwege de RijksseruminriehttDg- culturen van bacteriën ter verdelging van muizen en ratten kosteloos op aanvrage worden verstrekt. De aanvragen behooren als regel schrif telijk te geschieden en zijn te riehteu tot de Rijksseruminrichting, Vinkeudwars- straat no. 15 te Rotterdam. De aanvrager ontvangt met de culturen eene gebruiksaanwijzing en een gedrukt formulier, hetwelk hij, ongeveer 2 maanden nadat het middel is aangewend, behoorlijk ingevuld en onderteekend, postvrij moet terugzenden aan de Rijksseruminrichting voornoemd. Onderzoek van geheimmiddelen. De directeur-generaal van den landbouw brengt ter algemeene kennis, dat, ingaande 1 Maart, aan de Rijksseruminrichting kos teloos onderzoekingen zullen gedaan wor den naar de samenstelling van zoogenaamde geheimmiddelen, die tegen ziekten van het vee of tegen kreupelheden van paarden worden aangeprezen. Bij de iuzending van een middel als bovenbedoeld, moet stpeds overgelegd worden de daarby behooreDde gebruiksaanwijzing. Indien de samenstel ling van 't middel bekend is en de inzender slechts inlichtingen wenscht in te winnen over de waarde van 't middel, ten opzichte van de ziekte of van de kreupelheid waar tegen het wordt aanbevolen, moet zulke uitdrukkelijk worden opgegeven. De belanghebbende ontvangt n« floop van het onderzoek een schriftelijk rapporti

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2