EEN GELUKKIG GEZIN. Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. werd voorgesteld, verklaarde minister Fri cotte met voldoening, dat er in België nog maar één vrouwelijk wezen bestaat, dat he' harde trekwerk in de mijn verricht. „Laat men haai decoreeren 1", riep daarop de liberale afgevaardigde Hymana onder vrooliiken bijval van de Kamer. De 7.00 plotseling bekend geworden myn- •werkster heeft tenvolle recht op zulk een behoning. Want de 51-jarige weduwe Paireux, moeder van 15 kinderen heeft een 3 -j trigen diensttijd in de mijnen van het Luiksche 8teenkoolbekken achter den rug. „Zoo goed als een ander geloof ik wel e«a medaille en een pensioen verdiend te hebben 1", zeide de wakkere vrouw tot e*o journalist, aan wien zij vertelde, dat j thans na een ziekte van een ba'f jaar opnii uwin de mijn zou gaan,zoo de directie haar niet te oud vond. D - weduwe Pairoux is de laatste dappere vertegenwoordigster, zegt de Nieuwe Crt vaa het thans uitgestorvon type der hier- che sas, dat voortleeft in de beelden van Con cantin Meunier. Scheepsramp aan den Hoek van Holland. N g enkele berichten komen druppels- gew jS binnen, en zoo houdt langzamer hand de tijdiugvloed omtrent de ramp en de geredden en de redders geheel op. lied a is te 's-Gravenzande de heer Kind 1 a aven, een der schipbreukelingen der .Lm- j. De Duitsehe gezant en zijn echt- genoom waren hedenmiddag geruimen tijd bij de geredden in het hotel Amerika. Mevrouw Von Sohlözer bracht voor de Duitsehe geredde dames bloemen, ver snaperingen en boeken mee, terwijl de gezaut aan dr. Diamant een bedrag ter verdeeling ter hand stelde, hem dien dag door eeu Rotterdamsehe firma overhandigd ter voorziening in de onmiddellijke behoef ten van de minvermogende geredden. Door den bergingsblazer van L. Smit Co.'s sleepdienst is, gelijk wij reeds gemeld hebben, gisterenmiddag een deel van den inventaris van het achterschip der Berlin geborgen. Door de bemanuing werd nog het lijk van een stoker in de machinekamer gevonden, dat door de sleepboot Rotterdam naar Hoek van Hol land is vervoerd. Heden zullen duikers van denzelfden bergingsdienst trachten om het gezonken voorschip van de Berlin te onderzoeken. De luitenant-kolonel Ballieux comman dant der schutterij te Marchienne-Au- Pont (in België) heeft telegrafisch aan den minister van buitenlandsche zaken 250 francs gezonden met verzoek die som uit te keeren aan schipper Sperling, als blijk zijner sympathie voor den door dezen aan den dag gelegden moed bij de redding der laatste drie schipbreukelingen van de Berlin. De geredden gaan goed vooruit. Mevrouw Wennberg, die bij de ramp haar man en eenig kind verloor, vernam het blad, dat de arme alleen overgebleven vrouw allengs wel kalmer wordt, maar af en toe als zy al te veel terugdenkt aan den stormnacht, in wanhoop vervalt. Zy sterkt echter geluk kig aan. Het lijk van den zeeman Oosterling, die als passagier de reis met de Berlin" mede maakte en verongelukte, is heden op de algetneene begraafplaats te Rotterdam ter aards besteld. Dezezeemanlaateenweduwe achter met drie kinderen, twee jongetjes van 3 en 6 jaar en een meisje van 4 maan den. Da jeugdige weduwe, die de vorige week ook haar moeier verloor, gaat diep gebukt onder al het leed dat haar zoo plot seling en zwaar trof. De Koning en de Koningin van Engeland hebben respectievelijk 50 guineas en 50 pond sterling geschonken aan het fonds voor de weduwen en weezen van de beman ning der Berlin". By den burgemeester te Maassluis is ais strandgoed aangebracht de krop met slui ting van een zwaren linnenzak, die er klaar blijkelijk is afgesneden. Van den zak met inhoud is tot heien nog geen spoor ontdekt. Op een koporen plaat, welke zich naast de sluiting bevindt, is gegraveerd Kings Messenger Foreign Office, London. Dit stuk is vermoedelijk van den aak, waarmede de koerier op reis was en welke de bescheiden van het Êngelsche gouvernement bevatte. Gisterenmiddag kwam de blazer van s'hipper Sparling, geladen met goederen van het wrak, in de haven te Hoek van Holland terug De eerste bezending over blijfselen van de inwendige inrichting der mooiste Harwiohboot werd achter het sta tion aan den wal gebracht. Eanige douanen en beambten van de Hollaudsche Spoor en de Eastern Railway Company waren er bij tegenwoordig. Het was een bedroevend schouwspel die ma^sa voorwerpen, beschadigd of uit elkaar gerukt te zien ophijschen aan den steiger. Daar zagen wij nog fragmenten van kooieD, nagenoeg in splinters geslagen, peluws eu kussens uit de kajuiten, waar het zeewater nog uitsiepelde, gebroken parapluiestan- dft irds, planken, buizen, enz. een armzalige veizimelirig, die werd opgeborgen ineen loods der Hollaadsche Spoor. Douanen za- g n toe, dat triemand zich iets zou toe eigenen, en al het aangebrachte geborgen Werd In gewone gevallen staat dit alles onder het beheer van den burgemeester Btra utv.mder, doch krachtens tractaat met En;ela d wordt bij stranding van Êngel sche schep-n het beheer over de strandgoe deren vergedragen aan den Engeischen o -nl i alsdan gelijke verantwoordelijk- ei i vtjt als di burgemeester. Debjrgiug geschiedde dus namens den consul. De douanen hadden zorg te dragen dat geen belastbare goederen aan de accijnzen wer den onttrokken, een zorg die in dit geval niet zeer moeilijk viel. Na de berging werd de loods volgens de voorschriften gesloten door de douanen en door de beambten van den consul. Hoe lang het goed hier zal vertoeven is on bekend da' hangt af van de beschik kingen van den consul. Deze eerste bezen ding loonde volgens deskundigen niet eens de kosten van de berging Maar waarom dan de moeite genomen die goederen af te halen Maar waar het wrak met dyna miet zal worden verwijderd verdient het aanbeveling den inhoud zooveel doenlijk op te ruimen om te groote verspreiding van voorwerpen en seheepsdeelen in den omtrek tegen te gaan. Het eenige wat de berging waard kan zijn zijn de macbiDe- deeien, het staal, koper en ijzer. Daar zal dan ook in het bijzonder op worden gelet. Met een der avondtreinen zijn Dinsdag drie lijken weggezonden, naar DuitschlaDd. Het waren die van den heer Wennberg en zijn dochtertje en van den Duitscher Lehmann. Voor beideeerstbedoelden waren kisten gezonden uit Berlijn door tussohen- konist van de familie, looden kisten met eikenhouten omhulsel. Onder groote stilte op het anders zoo drukke perron werden de baren naar den gereedstaaoden goederenwagen gedragen en de kisten,, gedekt door kransen, daarin nedergezet. Zachtjes schoof men den wagen dicht. De wagen werd aan den trein ge koppeld en vertrok. Hij is nagekeken door velen, tot eindelijk de spoorbaan zich kromde in de verte. Arme, arme vrouw, die daar in het hotel bij de duinen ligt te treuren, van al haar dierbaarste beroofd. Ja, haar lot op het wrak is wel het af grijselijkst van allen geweest. Volgens hetgeen zij aan een verpleegster verhaalde zat zij op het dek van het achterschip tegen het overgebleven houten beschot van den rooksalon De stortzeeën sloegen met reus- aohlige kracht tegen haar en haar lot- genooten aan, omspoelden haar vaak gaosch en al, zwiepten haar in het gezicht dat ze het uitschreeuwde van de pijn. Die snijdende pijn was echter het ergste niet. Ze dacht alleen aan de bescherming van haar kind dat ze gekneld hield in de vast om de kleine gesloten armen. Toen ze haar kind voelde verkleumen, legde ze het op de bank, waar nog andere vrouwen op waren gezeten en om te verhiüderen dat de golven haar het schreiende wioht zouden ontrooven drukte zij het in smar telijke angst met de knieën tegen de bank. Lang kon ze dit echter niet volhouden, de krachten begaven haar. De andere vrouwen stonden haar dapper bij, steunden met de handen op de kleine, als de knieën moede werden maar het kind stikte des nachts, nadat een zware vloedgolf hen minuten lang onder water had gedompeld, waarbij het schip dreigde te kantelen. Het doode kind hield ze verder in haar armen. Voor geen prijs wilde ze het overgeven aan de zee die loeiend op haar afstormde, maar haar strijdend vond met leeuwenmoed. Berst toen de koene redders kwanieD, werd ze bewogea het af te staan, mits het mede werd gevoerd naar de veilige kust. Haar dienstbode, Mina Ripler, stond haar met onbeschrijfe lijke trouw en liefde bij, ondersteunde op het wrak baar meesteres als deze wan hopig schreiend haar kind stond te warmen, steunend tegen de bank. Met moeite hield men haar staande. De vrouwen hielden zich trouwens beter dan de mannen, oie door de koude het eerste werden bevangen. Zoo heeft Augusta Theiler een der geredde dames niet haar adem nu en dan de handen ge warmd van Rauboulais, de Fransehman die heden vertrok, omdat deze op het punt stond neer to ploffen op het dek, waar hij reddeloos verloren zou zijn geweest. De vrouwen in het ziekenhotel droomden Ihans vaak in hun slaap van de schipbreuk en hare ellende en vliegen dan gillend over eind in hun bed in den waan, dat een golf hun overstroomt. Gelukkig is dit reeds aan het minderen. De familieleden werdeu met het oog hierop gisteren niet tot de patiënten toegelaten. Voor hen was absolute rust dringend vereisehte. Het station zag Dinsdag zoo veel be droevends afspelen Een oude vrouw, die bevend en trillend kwam vragen of ze haar zoon ook gevonden hadden, een jonge man, die den ganschen nacht had gereisd, om zjjn zuster te zoeken die nog vermist wrd. Menigeen liep schreiende weg, het ant woorden werd te machtig, het was te ver schrikkelijk. Frau Wennberg moet nu wel weten dat ook haar man gevonden is. Men stelde haar met groote omzichtigheid de voor werpen ter hand, die op hem werden be vonden en ze glimlachte droef, wendde het hoofd om. Vanavond deelde men ons mede, hoe innig droef de geschiedenis is gewesst van Frau Bertram, de echtgenoote van den baryton Bertram uit Berlijn- Zy toefde bij familie te Bornemouth, terwijl haar man als lid van het operagezelschap-Van Dyck te Londen optrad. Hij keerde na afloop der voorstellingen in de Êngelsche hoofdstad naar Berlijn terug, zij zou later volgen. Maar toen haar man eenmaal was vertrok ken, kreeg zy er spijt van hem alleen te hebben laten gaan en zy besloot hem te volgen met de eerste boot de „Berlin". Hy was hiervan niet onderricht. De boot strandde en Frau Bertram verdronk. Rade loos van smart kwam Bertram naar den Hoek gereisd, zoo overstuur, dat men het beter oordeelde, hem niet te zeggen, dat zijn vrouw reeds aanspoelde in de haven. Hij keerde naar Berlijn terug en kreeg daar van familie aan den Hoek bericht dat het lijk van zijn vrouw was gevonden en dat zij op haar baar lag met denzelf den lieven glimlach op het gelaat, die haar eigen was. Dat werkte zeer kal meerend, de man vond berusting in zijn lot, maar in een krant die hem op onver klaarbare wijze in handen viel las hij, herstellende, dal het lijk zijner vrouw door ontbinding schier onherkenbaar was geweest. Dat greep den armen man zoo vreeselijk aan dat hij opnieuw verviel in een zenuwtoeetaod die thaus het ergste doet vreezen. Daarom werd hedenavond uit Berlijn geseiud naar den Hoek om toch in hemelsnaam te berichten, wat nu als waarheid moest worden beschouwd //Bertram ligt hoogst bedenkelijk. Het tegenovergestelde van het bericht ia de Duitsehe pers te vernemen, kan hem redden." Dit telegram kwam hedenavond aan het station vaD den Hoek. Gelukkig kon hem onmiddellijk worden geantwoord dat niet alleen zijn familie, maar ook alle uit Berlijn overgekomen leden van het operagezelschap zijn vrouw bij den eersten aanblik hebben herkend en hun trof hoe vredig zij haren doodslaap sliep. Omtrent dhr. Raborilais (niet Jubolet zooals wij schreven in onze Telegrammenj schrijft het Hand. dat zijn moeder die hem vergezelt, verklaarde dat de patiënt zich tamelijk wel gevoelde. Haar zoon reisde veel, maar in Holland al zeer ongelukkig, Het vorige jaar maakte hij het spoorweg ongeluk bij Roozendaal mede en werd zijn hand verwond thans moest hij schip breuk lijden op de kust. Men zal eenigen tijd vertoeven bij de familie Van der Scbriek te Rotterdam, om later dooi' te gaan naar Frankrijk. Zijn voeten herstellen nog maar lang zaam en blijven pijnlijk. Ze waren met watten omwonden om iedere aanraking te voorkomen. Volgens bericht van de Railway Com pany zyn aan boord van de Berlin geweest minstens 140, hoogstens 148 personen. Gered 15. Gevonden 70 lijken, vermist worden dus nog 55 k 60 lijken. Een ge rucht dat de kapitein te Brtuuisse zou zijn aangespoeld, is gebleken onjuist te zijn- Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Krommeniedijk F. W. J. v. d. Kieboom te Anlo te IJmuiden J. H. Welters te Sloterdyk. Aangenomen naar Terheijde door L. E. v. Bart te Schermerhorn. Geref. Kerken. Drietal te Groningen (B) J. J. Miedema te Charlois, J. L. Schouten te Watergraafs meer, en J. A. de Vries te Zaandam. Beroepen te Dirkshorn A. J. de Boer te Grijpskerk. Geslaagd te 's-Gravenhage voor de akte nuttige handwerken mejuff. N. u. Voor- steegh en H. Lems beiden van Vlissingen. Benoemd tot hoofd der chr. school te Hoek by Ter Neuzen de heer S. Griede, ouderwijzer te Garrelsweer. UIT DE PROVINCIE. Onze Middelburgsche corresp. schrijft Vermoedelijk is het onzen lezers buiten Walcheren van dienst iets te weten omtrent de candidaat8telling voor de Provinciale Staten in het district Middelburg, dezer dagen gemeld. Nu eens gemeld en dan weer tegenge sproken, en over 't geheel zeer geheim zinnig behandeld, maakt deze politieke handeling een eenigszins mysterieusen indruk. Het geval is dit. Een der zittinghebbende leden der Pro vinciale Staten voor het district Middel burg met Juni a s. aan de beur van aftre ding zijnde, overleed op een tijdstip zoover van de verkiezingen verwijderd dat Ged. Staten volgens de wet verplicht waren een verkiezing uit te schryven. Deze verkie zing was voor twee maanden en juist twee maanden waarop de Staten geen zittiDg hebben. Vrij doelloos alzoo. En nu kwam het denkbeeld op iemand voorwaardelijk voor dien korten tijd, met algemeen goedvinden te kiezen, onder voor waarde dat hy zich in Juni onttrok aan cmdidaatstelling. Het initiatief moest uit gaan van de antirevolutionaire party, waar toe ook het overleden lid behoorde. Het partijbestuur vond den zeventig jarigen broeder van den overledene daartoe bereid en besloot in dien geest na toe stemming van de kiesvereenigingen te hebben verkregen, te handelen en in over leg te treden met de kiesvereenigingen der tegenstanders, om alzoo deze verkie zing zonder arbeid en kosten te doen afloopen, mits deze kiesvereeningen zich dan ook verbonden ditmaal geen oandidaat te stellen. Men begrijpt dus er was een oandidaat gesteld maar onder een te vervullen voor waarde. En hoewel nu door het centraal bestuur geheimhouding was opgelegd, bleek de jacht op nieuws te sterk, om daaraan te kunnen voldoen. Feit is thans, dat, na toezegging van de vervulling der eenige voorwaarde onthouding verkregen te heb ben Vrijdag by enkele candidaatstelling de heer J. Maas tot lid der Prov. Staten voor het district Middelburg zal gekozen worden en feit is evenzeer dat deze ver kiezing van geenerlei invloed is of zal zyn op de verkiezing bij de periodieke aftre ding in Juni. Middelburg. Hedenmiddag, omstreeks één uur, werd by de gevangenis het lyk ge vonden van den gefailleerden veehandelaar E. Bannet. Het lijk werd direct naar het lykenhuisje op de Israëlitische begraaf plaats gebracht. De heer B. was reeds vijf maanden vermist. Goes. Dinsdagavond werd door de leden der Ambachtssohool in de sociëteit V. O. V. de algemeene jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer Ch. C. (Joomans opent de vergadering en herin nerd aan het vertrek van den secretaris, de heer Van Lis, die sedert 1904 die be trekking met ij ver vervulde. Het bestuurs lid, de heer J. P. van Vlissingen was bereid gevonden die functie op z.ch te nemen. De penningmeester, de heer I. D. Fran sen v. d. Putte, doet verslag over den linantieelen toestand. De ontvangsten be dragen f11,286,01, de uitgaven f 10,772,38, goed slot f513y6o. Voor het correcte en accurate beheöXVordt den heer v. d. Putte onder vaststelling der rekeniDg dank ge bracht. Daarna bracht de secretaris, de heer Van Vliss ngen verslag uit over den alge- meenen toestand. Het voornaamste deelen we hier mede. De aanmelding van leerlingen neemt steeds toe, zoodat het bestuur zich genood zaakt zag, in de eerste plaats Goessenaren en in de tweede plaats leerlingen van de buitengemeenten aan te nemen, die als begunstiger aan de school steun verleener. By de aangifte werden by den laatsUn cuisus 32 leerlingen aangenomen, maar 5 Konden niet geplaatst worden. Met 65 leer- iiugen aangevangen, eindigde het jaar met 74 leerlingen, t.w. 44 voor het timmereD, 24 voor het smeden en 6 voor het schil deren. Do schoolverlatende leerlingen, werd alzoo met een grooter getal aange vuld. O ver de helft, dat is 38 komen van buiten, terwyl 21 leerlingen de school kosteloos bezoeken. De vereeniging telt llü leden en 21 begunstigers. Als begunstiger traden ook toe de ge meenten VVoiferisdijk en Waarde. De over leden concierge Den Toonder werd ver vangen door E. Barbier. Ten slotte zegt het verslag dank voor den onmisbaren steun die de vereeniging door subsidie als anderszins mag ondervinden. De aftredende bestuursleden, de heeren J. J. Ochtman en J. P. van Vlissingen, wor den met algemeene stemmen herkozen. Candid&ten voor de vacature Van Lis werden bereids nog niet gevonden, zei de voorzitter, en daarom werd die verkiezing verdaagd. Op voordracht van den directeur werd uoodig geoordeeld een bergplaats te bouwen voor het bergen van modellen, welke steeds op den zolder bij 't hout een plaats vonden, waar dat last en ongerief veroorzaakt. Het bestuur werd gemachtigd na goed keuring daarvoor een post van f300 uit ie trekken, hoewel de begrooting f258 bedraagt. De voorzitter deelt nog mede dat de 2e onderwijzer in het smeden de heer Molenaar met 23 April a.s. definitief wordt aange steld, alsdan is het een jaar geleden dat hij voorloopig werd benoemd. Tegen P. J. F., alhier, is proces verbaal opgemaakt wegens het verstrekken van sterken drank in een logement aan anderen dan logeergasten. - Door den penningmeester in dank ont vangen f 25 voor verleende hulp der Ge meente-Diacones. 's-Heerenhoek. In de vergadering van ingelanden van den Nieuwen Kraaijert- polder en van den Nieuwen Westkraaijert- polder (Borsele) werd Maandag besloten, de bekende bezwaren, tegen de voorge stelde wijziging van art. 17 en 18 van het polderreglement, bij heeren Gedeputeerde Staten in te zenden. De heer L. J. Rijk w rd met 18 van de 21 stemmen tot dijk graaf van den Nieuwen Kraaijertpolder herbenoemd. Heinkenszand. By den landbouwer M. de Jonge alhier zyn gisterennacht 5 konijnen ontvreemd. De politie doet on derzoek. Bij kon. besluit is benoemd tot direc teur van het post- en telegraafkantoor te Krabbendijke A. Koops, oommies-titulair der posterijen en telegraphic. (Reeds gister in een deel der oplaag gemeld). Op het strand van Noord-Schouwen worden dezer dagen groote massa's zee vogels geworpen, die zich, daar zij zeer schuw zijn, zeer gemakkelijk laten vangen. De vogels zijn ongeveer zoo groot als kleine eenden. De vleugels zijn zwart en aan de borst en aan het onderlijf zijn de veeren wit, terwijl de snavel bij sommige vogels sterk gebogen is als bij een roof vogel, bij andere daarentegen reebt en vrij lang. Bij ondersoek van een paar gevangen vogels bleken de pooten, die van flinke zwemvliezen voorzien zijn als verlamd, inisschieD wel bevroren. Het meerendeel der vogels kon dan ook de pooten niet meer gebruiken en bewoog zioh in het water door de vleugels uit te staao. Krabbendijke. Dinsdagavond werd vergadering gehouden van de reeniging het Groene Kruis, waarop hei, doe) der vereeniging door den heer Geili nogmaals werd uiteengezet. Daarna werd aan de aanwezige niet-ledea gelegenheid gegeten om zich als lid te laten inschrijven, zoodal thans de vereeniging bestaat uit 66 leden. Daarna werden de statuten en het huishoudelijk reglement aaude vergadering voorgelezen en vastgesteld. Ten slotie werd overgegaan tot het kiezen van een voorzitter, een secretaris en drie bestuurs leden, waarvoor respectievelijk werden gekozen de heeren G. F. W. Geill, voor zitter, J. P. Krijger, secretaris en J. Ja- oobusse, Jac. Welleman en H. A. Breker als overige leden »van het bestuur, waarna de goedgeslaagde vergadering uiteenging. RECLAMES' De vreugde weergekeerd met de gezondheid van het kind. De gezondheid weergekeerd dank zy de Pinkpillen. De heer Arthur van Haute de Smet, 55, ossenstraat te Gent, schrijft ons: „Wy ondergeteekenden, ouders der kiei"e Ger- maine van Haute, zyn verheugd by do"1 te kunnen verklaren, dat ons meisje, da^u. z'j de behandeling met de Pinkpillen, de eet lust, die zjj verloren had, heeft terugge kregen, en dat haar slechte kleur heeft plaats gemaakt voor een gezond en blozend gezichtje. Haar bloedarmoede is verdwenen Wij staan toe dat dit getuigenis en het por tret van ons dochtertje worden publiek ge maakt, opdat andere ouders bunoen te weten komen hoe heilzaam de Pinkpillen zyn voor bleeke en bloedarmoedige kinderen". Qermaine van Haute. (Cl.Weekman.) Talryk zyn de gezinnen met een jonge ling of een jong meisje,waarvan de gezond heid ongerustheid wekt, met kinderen, die niet zoo krachtig zijn, niet zoo welvarend als zij zijn moesten. Indien zij een behande ling volgen, die voldoening geeft, houdt dan daarmee niet op, maar ga er mee door. Zoo zy al, zooder goeden uitslag, voorge schreven behandelingen hebben gevolgd, wanhoopt dan niet, neem een proef met de behandeling der Pinkpillen, die in talrijke gevallen geneziDg hebben gebracht daar waar andere middelen zich onmachtig heb ben getoond. Wanneer zij 18 of 20 jaren oud zijn, zyn de jonge lieden eo de jonge meisjes op een leeftyd te belangryk dan dat hunne gezondheid niet alle voldoening moet geven. De jongeling brengt zyn studieën ten einde, legt examens af of gaat er af leggen, die over zyu toekomst beslissen. Het jonge meisje is op een leeftijd om een huwelijk aan te gaan. Een slechte gezond heidstoestand kan hen dan eeu belangrijk nadeel berokkenen. De Pinkpillen komen te hulp aan alle jonge lieden, die niet zoo welvarend, niet zoo sterk zyn als zy moesten zyu. Zij geven bloed, geven krachten, ver sterken het zenuwstelsel, herstellen bet verlies door overwerking teweeg gebracht. Zij geven een gezonde kleur, ontwikkelen de eetlust, begunstigen de spijsvertering, verzekeren de volkomen opname van het voedsel. Zy bestrijden de zwakte onder alle hare vormen, en versterken de werking van alle organen. Prijs fl,75 de doos, f9,per 6 doozen, Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, Hoofd-depóthouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. By Kon. Besl is J. A. Th. Krol, predi kant bij de Nederl. Bervörmde Gemeente te Avezaath, benoemd tot predikant by de Protestantsche Gemeente in Ned.-lodië. Naar uit Tilburg verzekerd wordt, zou de benoeming van den heer mr. J. A. Loeft, oud-minister van justitie en lid van de Tweede Kamer tot burgemeester dezer gemeente, als opvolger van wijlen den heer Mutsaers, binnen weinige dagen worden tegemoet gezien. Deze keuze wordt alge meen en ten zeerste toegejuicht. De toestand van den minister van Marine is zóó vooruitgaande, dat hij heden hot zusterhuis van het Roode Kruis, waariu hij sedert vijf weken is opgenomen, kon verlaten en naar zijn woning terugkeeren. De minister loopt alleen nog wat moeilijk. Inzake de ministerieele crisis deelt Land en Volk nog mede, dat van het aan blijven van het ministerie zonder deu minister Staal geen sprake is. In de laatste maanden hadden te Rotterdam herhaaldelijk diefstallen plaats door insluiping met valsche sleutels, terwijl de dief 't bijzonder op spaarbank hot t jet gemunt scheen te hebben. Gisteren w»s dit weder het geval ten huize vbd tu j,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2