RECLAMES. Een mtaM mei twee preien. Openbare Yerkooiligei. Afloop Verknopingen, enz. AdverfentiBn. Gemengde Berichten. LAATSTE BERICHTEN. Ingezonden Stukken. Marktberichten. Met den nieuwen cursus zal het per soneel een hoofd en vier onderwijzers tellen, behalve twee dames die onderwijs geven in handwerken. Colijnspiaat. Hej. C. W. Wolff, thans tijdelijk alhier als hoofd der Chr. school, is met 1 Maart a s. te Vlissingen benoemd als onderwijzeres voor 3 maanden aan de bijzondere school Nieuwstraat. UIT I)E PROVINCIE. Goes. De vergadering der antirev. Propagandaciub op a.s. Donderdag is uit gesteld wegens verhindering van een groot aantal leden der club ten gevolge van werkzaamheden en influenza. Verplaatst de surnumerairs der poste ryen en telegrafie J. H. Briels van Middel burg (postkantoor) naar Botterdam (post kantoor) en A. C. J. v.Popering van Rotter dam (p.) naar Rotterdam (t.) Benoemd tot dijkgraaf van den Adriana Johannapolder de heer J. H. de Vlieger te Schuddebeurs. Wolfaartsdijk. Maandagavond verga derden de leden der vereeuiging tot stich ting eo iusfandhouding van één of meer Chr. Bewaarscholen iu deze gemeente. De vergadering werd geopeDd met het ziögen vau psalm 25 2, gebed en 't lezen van psalm 97 door den voorzitter ds. H. P. Stegenga. Op voorstel van het bestuur of er voorloapig één of meer scholen ge plaatst zullen worden, wordt besloten één school te Jplaatsen en wel te Oostkerke. Macht'ging wordt door de vergadering aan het bestuur verleend te trachten op de voordeeligste wijze geld te verkrijgen, om dan verder tot den aankoop van grond en den bouw over te gaan. De vereeniging telt thans 115 leden waaronder 16 be gunstigers. Na gewone rondvraag sluit iitn voorzitter de vergadering met het zingen van psalm 846 en dankzegging. Koudekerke. Maandagavond trad in het kerkgebouw der Geref. gem. alhier voor de Geref. Jongelingsvereeniging op den heer ds. H. Meulink van Meliskerke met een lezing getiteld„De levensbe schouwing van den Prediker'1. Tegenover de beschuldiging door velen tegen het boek Prediker ingebracht, dat het een pessimistische levensbeschouwing bevat, wees Spr. er op, dat het ons leert het ware levensgeluk, doordien het waarschuwt tegen te groote verwachtingen van dit leven waarschuwt tegen moedeloosheid opwekt tot blij en dankbaar genieten van het goede dat God sohenkt. Met een krach tig woord, meer bijzonder tot de leden der Jongelingsvereeniging gericht, om God te gedenken in de dagen hunner jeugd, be sloot spreker zijne met gloed uitgesproken rede, die door een vrij talrijk publiek ten einde toe met groote aandacht werd aan gehoord. Middelburg. Naar de M. C. verneemt bestaat het voornemen om op den 24sten Maart, zoo mogelijk in een der kerken alhier eeD uitvoering te geven ter eere van De Ruyter. Een klein koor zal toe passelijke fragmenten zingen uit de bekende cantate van den heer A. Lijsen, terwijl als afwisseling zich eenige solisten zullen doen hooren. Door het bestuur der Vereeniging «Uit het Volk Voor het Volk alhier is een circulaire verspreid, betrekking heb bende op het plan tot het houden van een kinderoptooht. Ongeveer 800 deelnemers gaven zich aan, maar daarbij zijn nog slechts enkele groepen. Het bestuur geeft nu een lijst van groepen, die in aanmerking kunnen komen n.l. uit de sprookjeswereld, land- en volkenkunde, geschiedenis, be drijven, handel, nijverheid, voorstellingen naar schilderijen, reclame, uit de natuur, komische voorstellingen en hulde aan Oranje. Woensdag en Zaterdagmiddag bestaat weer gelegenheid om in de kegel baan der sociëteit «De Vergenoeging" op de Markt inlichtingen te ontvangen. Borssele. De verkiezing van een lid van den gemeenteraad, ter vervulling van een vacature ontstaan door het ontslag nemen van den heer D. Wisse, bepaald op Woensdag 13 Maart a.s., de stemming op 25 Maart en de herstemming op 6 April. De vorige week zag men in onze gemeente wat zelden was voorgekomen een dame in gezelschap van een heer jagen op eenden en zeevogels. In weerwil van de hevige koude en stormwinden ging zij midden in den polder langs den zeedijk zich daarmee vermaken. (M. C) Gisteren werd door den heer Com missaris der Koningin de gemeente Oost- burg bezocht. Na eerst aan eenige nota belen uit de gemeente gelegenheid te hebben gegeven hunne opwachting te maken, werden achtereenvolgens door den Commissaris bezocht de N. H.- en R. C. Kerk, alsmede de R.K.-, bijzondere en openbare school. Tot lid van de Gezondheidscommissie voor de vereeniging van gemeenten, welke haar zetel heeft te Kruiningen, is door den heer Commissaris der Koningin be noemd de heer J L. T. A. de Groof, expediteur te KruiniDgen. In een Zaterdagmiddag te Seroos- kerke gehouden raadszitting werd met algemeene stemmen besloten tot het aanknopen van een tweede zandput, groot 46 Aachter de kom der gemeeDte ge legen, voor fllOQ. Na twee stemmingen werd tot ambtenaar van den burgerlijken btand (vacature W. Maas) benoemd de heer P. de Visser. By de eerste stemming hadden P, de Visser en Joh. CorneÜBse elk 3 stemmen en bij de herstemming de de Visser 3, Cornelisse 2 en 1 blanco. Verder werd vastgesteln het kohier van den hoofdelijken omslag over 1907 op 1152.25. De aanslag is dit jaar ver minderd en alzoo gebracht op lpCt. van 't belastbaar inkomen. Eveneens werd ket kohier voor de hondenbelasting over 1907 vastgesteld, 't welk voor een 19-tal honden f57 bedraagt. (M. C.j Bij het nemen van natuurkundige proeven is de onderwijzer aan de tuinbouw- cursus te Enschedé, door het springen van een retort door de glasscherven zoo ernstig aan een zijner oogen gekwetst, dat opneming in het ziekenhuis ooodig was. Een der leerlingen werd aan de hand gewond. Gisternacht hoosde men uit een slop in de Buiten Nieuwstr.te Kampen ge roep van brand. Politie en buren sehoten toe en zagen een oude alleenwonende weduwe met haar kleeren in brand, ge volg van een stoof met vuur in haar woning. Toen de kleederen van het lijf waren gerukt bleek de ongelukkige doodelijke brandwonden te hebben bekomen. Zij is dan ook aan de gevolgen overleden. Zuider-Hypotheekbank te Breda. Aan het door den Raad van Toezicht der Zuider-Hypotheekbank te Breda, ter algemeene vergadering van aandeelhouders van l Maart a.s., uit te brengen verslag over het achtste boekjaar (1906), ontleenen wij het volgende In i9o6 werden gesloten 68 leeningen tot een gezamenlijk bedrag van f 956,775, makende met de op ulto. December 1905 uitstaande leeningen een totaal van 110,616,765. Algelost werd in 1906 voor f 757,619,27, makende de tot ulto. December 1905 ontvan gen aflossingen een totaal van f 4,327,470,70, zoodat de Bank op ulto. Decembef 1906 had uitstaan aan hypotheken f 5,289,347,30. In 1906 behoefde slechts éénmaal totexecutie te worden overgegaan, waarbij de vordering der bank ruimschoots gedekt bleek te zijn. Op 31 December 1906 stond nog slechts open één rentepost groot f 179,08, van welken post de betaling reeds thans is verzekerd. De Bank heeft zich aangesloten aan het Register van Taxateurs der in 1906 opgerichte Vereeniging van Directeuren van Hypotheek banken. Op 1 Januari 1906 was in omloop, aan 3'/» en 4% pandbrieven, voor f 6,040,300. In 1906 werd verkocht voor f 244,100 aan nieuwe pand brieven ingekocht voor f 588,000, waarvan we der werden geplaatst f 335,000, zoodat de Bank op 31 December 1906, aan 31 2 en 4% pand brieven in poatefeuille had voor f 53,000 en in omloop voor een bedrag van f6,231,400, ge waarborgd door de gezamenlijke activa, be dragende, na aftrek der vorderingen op de bank, f 7,280,686,19. Het verslag bevat de specificatie, met ver melding van series en nummers, zoowel van de pandbrieven op 31 December 1906 in om loop, als van de alstoen in portefeuille zijnde pandbrieven. Het winstsaldo bedraagt f 29,395,43, gevende, na aftrek van f 1,651,87'/2 aan afschrijvingen, waaronder algeheele afschrijving der koersre- kening 4% pandbrievee, eene netto winst van f 27.74-3.55V2 (tegen f 27,82o,79'/2 over 1905). Voorgesteld wordt het dividend over 1906 te bepalen (evenals over het vorige boekjaar) op 6'/2%, waardoor een bedrag van f 12,817,12'^ beschikbaar komt voor het Reservefonds, het welk dan, inbegrepen de gekweekte rente, zal bedragen f49,286,19 (tegen f 35,721,57 op ulto. December 1905). Op de zuidelijke Filippijnen heeft een wervelstorm gewoed, waarby 200 menschen omgekomen en duizenden dak loos gemaakt zijn. Een verslaggever is eens bij de Londensche gasthuizen rondgegaan om navraag te doen naar gevallen van her- senvlies-ruggemergontsteking. Die bleken er hier en daar te zijn of, geweest te zijn. Men vreesde er echter niet voor een epidemie en dacht, dat met het lenteweer de ziekte ook waar ze heerscht zou afnemen. Verleden week zijn er te Glasgow weer twintig aan gestorven. TeBelfast waren er ook weer verscheidene gevallen geweest. De verslaggever vroeg een kapitein Etti, van een handelsmaatschappij die in China zaken doet en zelf deels van Chineesohen bloede, of hij niet dacht, dat de ziekte uit China in 't land was gekomen. Ja, dat dacht hij. Het is een ziekte, die in't bin nenland van China, waar veel mist voor komt, welbekend is. In zuivere lucht kan de kiem der ziekte niet bestaan. In China heet zy de rilling. In Hoenan zyn er wel 15,000 menschen in een jaar aan gestorven. Ik ken, besloot kapitein Etti en als 't waar is, is dit van belang een middel, dat in China wordt gebruikt en in het begin der ziekte goed helpt. In Gliranger in Noorwegen kwam een lawine neer en bedolf een aantal boerderijen, drie personen in een boerderij kwamen om, een tiental anderen wisten nog ternauwernood zieh ie redden. Veel vee kwam om. In verschillende dorpen in den Eiffel en de Ardennen worden de bewoners lastig gevallen door wolven «van den honger opgestooten". Een man in Elsenborn kon zich alleen redden door in een boom te klimmen. De beide wolven die hem ver volgden bleven onder den boom staan. Op het hulpgeschreeuw kwamen een paar soldaten, die op een naburig sohietterrein bezig waren, hem te hulp. Bij Daun werd een voor een wagen gespannen paard aangevallen, en de wolven lieten zioh niet dan met moeite verdrijven. In de Ardennen vertoonen zioh kleine troepen wolven, die zich tot op de erven om de boerderijen wagen. Hobk van Holland, 25 Febr. 1907. Onze verslaggever seint ons Ik had zooeven het genoegen een gesprek te voeren met de Mej. Tuyn, dochter des huizes van het Hotel „Amerika", te Hoek van Holland, dezelfde die door hare liefderijke zorgen de erkentelijkheid van de geredde schipbreukelingen in- oogstte en aan wie Kapitein G. W. Parkinson uit dankbaarheid een ring met chineesche inscriptie ten geschenke gaf, machtigde mij het volgende te verklaren. Tan kinds af aan was ik lijdende aan de borst. Ik moest dikwyls hoesten en gaf dan fluimen op, die er veelal bloederig uit zagen. Door het regelmatig gebruik der Abdijsiroop heb ik veel verzachting en ver lichting ondervonden en zal de Abdijsiroop ieder borstlijder ten zeerste aanbevelen. Ook met den Heer J. VAN ES, oud 34 jaar, die het beroep van loods uitoefent en te Hoek van Holland woont, deze heer verklaarde mij, door een gevatte kou twee jaar aan de borst te hebben gesukkeld. Alle mogelijke middelen had hij daar voor aangewend zonder hem te genezen. Zijn borst hijgde en piepte voortdurend, vooral als ik lang liep of trappen klim men moest, hijgde ik van belang, zeide hij 's avonds had ik veel last van hoes ten en hijgen. De Blijtn zat mij erg vast en wilde maar niet los komen. Door een advertentie werd ik opmerk zaam gemaakt op de goede werking der Abdijsiroop, klooster Sanota Paulo, nadat ik twee flaeons van dit middel gebruikt had, kreeg ik meer lnoht en ging* het opgeven van slijm veel gemakkelijker, nadat ik zeven llesehjes gebruikt had, ben ik totaal genezen. Donderdag 28 Febr. Middelburg, in de Vergenoeging door not. HosaDg 8 uur een winkelhuis Gravenstraat I 247 groot 68 c.A. Te zien 27 en 28 Febr. 1012 en 24 uur. Nienwdorp, bij Jacob den Boer, 10 uur, door deurw. Hollmaun Verhoek meubelen, vet varken, 12 kippen en haan, 6 konijnen met hokken, stroo, droog hout, kruiwagen, enz. Vlissingen, half 10 door not. Bosch nabij het Arsenaal eikenhout en groenhout, mestputloopers, dampalen enz. Te zien 28 Feb. van 89^2 uur. Vrydag 1 Maart. Kamperland, door not. Noordyke 10 uur bij Verhulst inspan als 7 werk paarden, waaronder een veulendragend, van 14-17 jaar, 2 jarige paardeu, 6 melk koeien, 4 tweejarige runderen, 5 ander- halfjarige ossen en vaarzen, 4 eenjarige dito, 7 kalveren, 2 vette varkens, 50 kip pen en hanen, 3 menwagens, 8 eggen in soort, dorschmachine, enz. mutsaard, meu belen, huisraad. Ierseke, 11 uur, voor wed. Sandee, in de Oesterbeurs door not. v. d. Kloes, een huis en tuin Langeviele bij de R. C. Kerk. Goes. Dr. D, J. Hissink, directeur van heffRijkslandbouwproefstation alhier, is aaDgewezec om op te treden als direc teur van het Rykslandbouwproefstation te Wageningen. Den Haag. Benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Krabben- dijke dhr. A. Korps, commies-titulair der posterijen en telegraphie. 's Gravenhage. Prins Hendrik geeft hedennacht een soiree ten paleize voor de buitenlandsche leden van het sehermoon- oours, vele militaire autoriteiten zijn ook uitgenoodigd. De KoniDgin en de Prins zullen 't feest bijwonen. De Koningin-Moeder heeft heden en Vrijdag een soireé. 's-Gravezande. King, een der gered den, vertrekt heden avond. Utrecht. De Centrale Raad behandelde heden de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, die met vernieti ging van de beslissing der Rijksverzeke ringsbank aan J. F. E. te Hansweert een rente heeft toegekend van f 1,05 per werkdag ter zake van een ongeval ten gevolge waarvan deze aan de knie letsel heeft bekomen. De Centrale Raad vernietigde de be slissing en heeft in overeenstemming met de beslissing der Bank aan J. F. E. een rente toegekend van 79 cent per werkdag. Rotterdam. Dhr. Jabolet is zoover hersteld dat hy het hospitaal San Fran cisco kon veriaten en zijn intrek nemen in het Hotel Weimar. Rotterdam. Den afgeloopen nacht te 3 unr brak alhier brand uit by den winkelier J. A. de Zwart in de le Pijnaekerstr. 84. Man, vrouw en 6 kinderen konden slechts met moeite in nachtgewaad gered worden Hoek van Holland. Heden morgen 6 uur heeft de vletter M. Sperling, duiker, op verzoek van de firma L. Smit Co., die met de berging belast is een onderzoek gedaan op het wrak. Hij vond nog het lijk van den 3en machinist. Londen, 26 Febr. Men verneemt uit JohannisburgTerwijl Botha's premier schap en de samenstelling van het kabinet een gunstige» indruk maken, mag niet worden voorbijgezien dat Soberels be noeming een progressistiscbe overwin ning in het H oogerhuis beteekent die de voor „Het Volk" gunstige uitkomst als zoodanig kan te niet doen. Londen, 26 Febr., Men verneemt uit Petersburg dat de cadettenparty in een particuliere bijeenkomst het voorstel heeft behandeld en goedgekeurd om een onaf hankelijke gedragslijn te volgen door elk samengaan met min of meer revolutionaire partyen te verbreken en tegelijk 3 eiscben op hun program te doen vervallen waar tegen de Regeering het meesi gekant was, namelijk de parlementaire regeerii.gsvorm; de landonteigening en de zelfregeering in niet-Russische provinciën. Een zoo in grijpende wyziging moet een seheuring in de partij tengevolge hebben. Hansweert. Maandag werd aanbesteed door dhr. architect Sterk het bouwen van drie woonhuizen en bijbehoorende werken. Raming f3775. Inschrijvers: D. J. B. Arentz, Goes, f4100; J. Coppoolse, 's-Heer Hendrikskinderen, f3975 H. Kos ten, Wemeldinge, f3975; C. Vaes en A. Blanker, Goes, f 3925D. van Maris, Kapelle, f3915; M. Allewijn, Waarde, f3750; C. Karelse, Kruiningen, f 3750 L. Hubregtse, 's-Gravenpolder, f3749;C. Wondergem, KruiniDgen, f3747; M. Knuit, Hansweert, f3717; Ch. L. Mollet, id.,f3683; M. Baveeo, Kruiningen, f3612; J. B. Jacobs, Goes, f3420; L. C. Maas, Wisse- kerke, f3400; A. Goedemondt, Hansweert, f3380; A. Jansen, Nisse, f3333,33A. Paasse, Kruiningen, f3274. Gegund aan A. Paasse. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Is staking geoorloofd? Mijnheer de Redacteier Noodgedrongen vraag ik voor de laatste maal over deze zaak om een weinig plaats ruimte- Mijnheer X. heeft zich mijn schrij ven aangetrokken. Hem bekeeren van zijn weg, om door deug4elyhe gronden uit Gods Woord het recht van staken aan te toonen, daartoe ben ik niet in staat. Zelfs aan groote mannen is dit niet gelukt. Dit is natuurlijk van den heer X, een verlegen- heidsargnment. Zeker Gods Woord geeft in letterlijken zin geen lijn voor 't stakings recht. Maar een zedelijk recht, zedelijke beginselen, zijn toch wel degelijk in Gods Woord te vindenbeginselen, die de rechts toestanden en de rechtsverhoudingen aan geven. Maar laat ik X. op den voet volgen. Mijn wijze van aanvang wekt verwonde ring. Zeer mogelijkMaar men behoeft iets niet te meten naar zyn aanvang, maar naar zijin inhoud. En waar ik spreek van arme medebroeders, daar zeg ik wij men schen zijn broeders uit kracht van de schepping (zie professor Geesink's rede Individualisme en Socialisme). Broeders dus uit kracht van de Schepping, maar ook voor een goed deel broeders in het geloof, zyn zo mij daar te Rijsseo. Over versterking van politie kan ik niet schrijven, daar X. aangeeft dat die er zyn om hen die werken willen dat te beletten. Ik dacht het was juist andersom. De wijze zal tijd en wijze weten, zegt de Prediker. Eq waar nu door groote kapitalisten steun ontraden wordt, daar moet er zijn solidari teit onder de bevolking, om te steunen. En wanneer men dan in christelijke kringen dezelfde meening gaat verkondigen uit ander oogpunt bezien, dan is dat niet goed terwille van de zaak, door mannen van naam met kracht verdedigd. Onder deze omstandigheden zoo te schrijven werkt ongunstig voor do medebroeders en is een steunen van een oppermachtig kapitalisme, een helpen bestendigen van droevige rechts verhoudingen. Wanneer men als werkman een enkele gedachte op papier zet of uit spreekt, dan is men socialist of sympathi seert er mee. Zoo ook de gedachte van X. Vooral geen werkman schrijven oversta king, loonsverhooging, enz. Maar voor X. zij voldoende dat de geachte redacteur my beter kent en ook vele voormannen onzer A. R. P. uit ons district. Ik bestryd eener- zijds de sociaal-demooratie maarookander- zyds een star conservatisme datverderfelyk werkt voor deverbreidingonzerbeginselen. Ik ben christen-democraat in den zin zooals Z.E.w. ds- Talma dat zoo juist en treffend heeft uiteengezet. De door mij genoemde heeren, zijn ge loofwaardig, maar het zijn maar menschen zegt X. Niemand zal dit ontkeennen. Maar toch mensehen met meer verstand, met meer helderheid van geest, met meer reoht van oordeelen, dan wij. En wanneer X. dan zegt dat alle werkstakingen niet uil God, maar uit den booze zijn, dan kunnen wij ons troosten en zeggen X. is ook maar een mensch. Door geen staking tot lotsverbetering zegt X. Maar door wat dan wel Wanneer men alle middelen aangewend heeft en de patroon wil van geen toegeven weten, moeten wij dan langer zuchten onder een karig loon, onze rechten langer laten vertrappen In geen geval. Recht en gerechtigheid zullen wij oefenen. Voorts raad ik X. aan te lezen de drie star van Patrimonium van 7 Februari over Rijssen. In de hoop dat de f 1 weke- lijksohe steunpenning door andere broeders zal worden bijeengebracht dankt voor de verleende plaatsruimte, uw vriend, CORNELIS HA VERHOEK. Kiabbendijke, 23 Februari 1907, Steuncomité Rijssen. Mijnheer de Redacteur Mag ik, naar aanleiding van hei inge zonden stukje „Van een Vergader» eriu uw blad van Maandag 18 dezer een klein plaatsje om op te merken le. dat het comité niet aansprakelijk kan gesteld worden voor het eolporteeren door personen, die ondanks het verbod dit toch doenen 2e. het eolporteeren niet zou gebeurd zyu, indien wy, zooals blijkbaar „IVAS" gelegenheid hadden gehad dit waar te nemen. Voor uw bereidwilligheid mijn dank. JAN DAMEN, Secretaris Steuncomité Ryssen. Middelburg, 23 Februari 1907. GOES, 26 Februari 1907. Alleen haver was ruim prijshoudend, overige artikelen onveranderd. Oude tarwe f o,a I o,Nieuwe tarwe f6,25 k f7,oo. N. rogge 1 5,70 a f 6,Winter- gerst per 100 kilo 1 S,4o a f 8,90. Zomergerst per 100 kilo f8,10 a f8.50. Haver per 100 kilo f6,30 a f7,lo. Bruine boonen f8,00 a f8,50. Kroonerwten f9,25 a f9,50. Groene erwten f8,00 a f8,50. De aanvoer van eieren was ruim, die van boter gering. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1,20 k fl,4o; middenprijs f0,66, part. fo,per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 3,80 h f 4,65 middenprijs f1,05, Part- f°>a fo,oo per 25 stuks. Opgaaf van de Landbouwmaatschappij. Boter f 1,20 k fi,4o per K.G., rekenprijs f 1,32 per K.G. Versche Eieren f3,80 a f4,65 per 100 stuks, rekenprijs versche eieren f4,30 per 100 stuks. VLISSINGEN, 26 Febr. 1907. Boter f 1,25 k f 1,30 per K.G. Eieren f 4,40 a f 4,80 per 104 stuks. ROTTERDAM, 25 Februari. Binnenlandsche granen. Wegen» het stormachtige weder der laatste dagen was de aanvoer belangrijk kleiner dan vorige week. Tarwe vond tot onveranderde prijzen plaat sing terwijl voor de allerbeste goede vraag blijft bestaan. Puike Essex-soort per 100 kg. f 9,40 a f9,85 en overigens naar soort en kwaliteit per too kg. f 7,25 a f9. Rogge onveranderd. Per heet. f 5,25 a f 5,60. Gerst niet noemenswaard ter markt. Haver met goede vraag iets vaster. Per 100 kg- f7,30 a f7,75 en zaaisoort daarboven. Witte boonen niet aangevoerd. Bruine boonen waren tot vorige prijzen te verkoopen. Per heet. f7,50 a f9. Blauwe erwten onveranderd. Per beet. f7,75 a f8,25 en zaaisoort daarboven. ROTTERDAM, 25 Februari. Buitenlandsche granen zeer vast. Rogge per 2100 kilos 72! kos. Taganrog f 17I contant. Gerst per 2000 kilos 60/61 ko. Zwarte Zee uit zeeboot f I47, 66(67 ko. Zwarte Zee stoomend fl5l, 6O/61 ko. Zwarte Zee dag. gewacht f 145 a 1146, 6O/61 dit dito Maart en April allading f 14o contant. M a i s per 2000 kolos Amerik. Mixed uit zeeboot f 121, dito dito stoomend f120,50, dito dito Febr. aflading f120, dito dito Juli-October all. f 1201, Odessa uit zeeboot f 123, Donau Febr.-April aflading H19. In publieke veiling verkecht ca. 30,000 ko. Raapzaad f212 a f109 en ca. 50,000 ko. Gerst f 93 a 1 87,50, Beide B.S. per 2000 ko., contant plus I pet. veilingskosten uit lichters alhier te ontvangen. De ca. 25,000 ko. Boekweit werden opge houden, doch na veiling tot f80 per 21 ko. verkocht. AMSTERDAM, 25 Febr. Aardappelen. De prijzen waren als volgtFriesche Magnum Bonums fo,a fo,dito Borgers f 1,60 a f l,8o, dito Blauwe f 2,00 a f 2,60, dito Poters fo,oo a f 1,50, dito Bonte fi,9o a f2,30, Blauwe poters f 1,a f 1,(0, Zeeuwsche Eigen heimers f 2,15 a 12,20, dito Bonte f 2,60 a f 2,70, dito Blauwe f2,60 a f 2,75, Zeeuwsche Poters f1,40 a f 1,70, Geldersche Blauwe f 2,Oo a f2,10, Zand Eigenheimers fl,oo a fl,6o, Bonte f 2,a f 2,40. Maltha's 75 a 8 cent per kilo. ROTTERDAM, 26 Febr. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd27 paarden, 581 magere runderen, 819 vette run deren, 189 vette kalveren, 2C2 nuchtere kal veren, o schapen, 0 varken, 107 biggen, 0 bokken, 2738 runderen 2638 ossen, 4O45 vette kalveren, 3034 stieren. Prijzen runderen 33 a 38 c., ossen 33 a 38 c., stieren 32 a 35 c., kalveren 38 a 575 c., alles per '/2 kilo. Melkkoeien f 160 a f315, kalfkoeien fl8o a f 300, stieren f 95 i f 180, pinken f 70 a f 135, graskalveren oa a 000, vaarzen f 80 a f 145, biggen f9 a f14, paarden 1 95 a f180. Nuchtere kalverenfok- f14 a f 23id. slacht- f 6 a f 11. Rundéren duur. Vlugge handel. Telegrafisch Weerbericht. naar waarnemingen in den morgen van 26 Februari, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774.1 te Mtin- chen, laagste stand 724.9 te Haparaoda. Verwachting; meest matige Westelijke wind, zwaar bewolkte of betrokken lucht, mogelijk regen. Weinig verandering van temperatuur. Vrijdag 1 Maart hoopt JACOBUS LOUWS zijn 80-jarigen Geboortedag te herdenken. Uit Vriendschap. Vlissingen, Lange Pad, 56.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3