h EZEL ts kiep gsvrugi een bestaande graanzaak RECLAMES. Niet ver van Woensdreeht. Openbare Verfcoopinpen. Afloop Verkoopingen, enz. Advertenticn. Ter overname vorit aangeboden: GRIJPSKERKE. Zttiver Rtradaatak Klavei rad te teeg aan te besteden: TE KOOP een drachtige Weit, Bij Inschrijving te pachten: WEILAND, STOELENM ATTERS - BIEZEN. Gemengde Bericbten. Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht. 3 Hectaren 83 Aren 55 Centiaren Eerste Bederl, Onderl Paarden en Veeverz. lttij. Gevestigd te 's-Gravenhage. Iz. VAN MALE, in Granen en Vlas. KLAVERZAAD. le kwaliteit zoute en zoete H. VAN DRIEL, Het verhoogen en ver zwaren van den zeedijk over 4147 Meter met bij- behoorende werken en leveringen. Zaterdagavond een prachtige betooging pla&te van duizenden Hagenaars, die hulde braohten aan Prins Hendrik voor zijn deelneming aan de redding en met de geredden. Precies 7 uur werd 't Wien Neerlandsoh Bloed aangeheven. De Prins met de Konin gin betrad het balkon, en een groot gejuich en hoedengezwaai begroette hem, totdat de Prins even een handbeweging maakte, die onmiddellijk werd begrepen het werd zoo volkomen stil, dat de laatste rijen van de groote volksmenigte woord voor woord kanden verstaan, toen Z.K.H. zeide: „Ik waardeer ten hoogste uw goede bedoelingen en ik dank u allen hartely k Luide bravo's en hoera's belette hem voort te gaan, maar de „stilteroepen den kregen weldra hun zin en toen kon men het slot hooren Maar ik stel uvoor een flink hoera te wijden aan de man nen, die de redding hebben volbracht. Die dappere man nen, leven zij! Hoera!" Het spreekt vanzelf, dat men daarmee instemde, luider en luider werd 't juichen als het ware aangevoerd en geleid door den zoo pas gehuldigde, die nu zelf met breed gebaar den admiraalssteek in de hoogte zwaaide. Nog eens een „Wilhelmus" en een „Wien Neerlandsch bloed" en toen trok het Koninklijk Echtpaar zich terug en ver spreidde de menigte zich stil en binnen enkele minuten. De red. van De Telegraaf had een on derhoud met een der geredden, den heer Jauboulet, een FranschmaD, zoon van een afgevaardigde der Fransehe Kamer. Genoemde persoon is van het American Hotel" naar de Roomsch - Katholieke pastorie vervoerd. De heer Jaboulet is nog niet bekomen van de doorstane ellende. Telkens moest hij zich bedenken toen hij sprak en ten slotte zei hij maar steeds //Ik weet het niet meer, je wordt er oompleet gek van als je er aan denkt". z/Ik ging vroeg naar bed" zei de heer Jaboulet, en sliep tot ongeveer vijf uur, toen ik door een versohrikkelijken schok werd wakker gemaakt. Dooh alles werd stil en ik sliep weer in, totdat hevig geraas mij weer wakker maakte. Ik stond op en belde, maar was verwonderd, dat niemand kwam. Geen 10 minuten later kwam er water in mijn hut. Ternauwernood had ik de gelegenheid om mijn schoenen, mijn bonten overjas en hoed te grijpen en naar boven te snellen, nadat ik de geheele gang had doorgeloopen, omdat de trap der eerste klasse vol menschen stond. Eindelijk, op het dek gekomen, werd ik de ontzettende ramp gewaar. Dat was een tumult, een angstgeschreeuw, om gek van te worden. Een hevige windvlaag nam mijn overjas weg. Vrouwen gilden, riepen al maar om hulp, alhoewel ik haar trachtte te bedaren. Niets hielp. En toch kon niemand ons hooren, zoo woedde de orkaan. Tegen elkaar gedrukt, op de banken, zooveel mogelijk beschutting zoekend door de brug, bleven wij maar zitten, steeds maar hopend dat eindelijk redding zou opdagen. Tegen den naoht gingen we op en naast elkaar liggen. Niet minder dan zes personen deelden mijn bank en zeer broederlijk deelden we de ons overblijvende kleeding, terwijl wij de dames in ons midden namen. Zoo braohten wij den bangen nacht door en het gehuil hield maar aan. Tooh sliep ik een weinig en dank zij 't flink en kloek optreden der Hollandsehe zeelieden, ben ik gered". Door den Minister van Binnenlandsche Zaken zijn de Burgemeesters der aan zee grenzende gemeenten uitgenoodigd, om waaneer onder de gemeente in den eersten tijd lijken mochten aanspoelen, daarvan ten spoedigste het signalement enz. op te geven aan het kantoor van de reedery der „Berlin" te Hoek van Holland. De staking te Rljssen duurt voort. Er had een samenspreking plaats tusschen de iirma en het stakingscomité. Het was gauw afgeloopenwant de lirma had geen voorstellen te doen, zei ze, en 't stakings comité had geen opdracht. Dat comité zal nu heden met de stakers overleg plegen. Uit Spekholzerheide wordt aan L. K. geschreven De ontvanger van een grenskantoor uil een naburige Duitsche gemeente had de gewoonte, gedurende de middaguren, als de plicht hem niet op zijn bureau riep, te wandelen in het veld, gelegen aan zijn kantoor. Hij bepaalde zioh echter niet tot wandelen alleen, neen, alseriemand voorbij kwam van Hollandschen kant, dan rolden zijne oogen ontstuimig door de kassen ze Bchoten stralen en zouden ook de geringste contrabande ontdekt hebben, die de voor bijganger onder zyn plunje mocht ver bergen. Aldus overkwam ook een inwoner van alhier, die bericht had gekregen van de ongesteldheid zijner zuster, in Duitsoh- land woonachtig. Hij wou haar een surprise meenemen, bestaande uit ruim een kwart kilo lijne Javakoffie. Over de grens geko men, ontmoette hij den „Eiunehmer". Zijne argusoogen vielen op den een weinig uit puilenden broekzak, waarin Java's product geborgen zat. De boon en werden opge commandeerd. Hier hielp klagen noch jammeren. De hardvochtige man toonde geen grijntje medelijden, de smokkelaar moest mee naar het kantoor. Bang voo ontvluchting leidde de ambtenaar hem bij den arm, en hortend ging het voort. 01' de Hollander te hard geknepen werd, weten wij niet. Hij maakte met de vrije hand een broekdraagband los, en bood den „Einnehmer" aan hem daaraan te leiden. Dit werd aangenomen en voort ging het weer. Plotseling doet de Hollander een sprong. De knoop springt van zijn broek. Daar rent hij als een bezetenen terug naar zijn dierbaar Vaderland. De grensbewaker stond met de „help" in de hand als aan den grond genagelden onwillekeurig schoot hem te binnen „daar gaat ie weer voor niks". Een dame te Rotterdam die in een roestigen spijker trapte en op 't onbedui dende wondje geen acht sloeg is aan bloed vergiftiging overleden. Te Noordhorn zijn twee jongetjes van 10 jaar door het ijs gezakt en verdronken. Te Maas tricht is een 8-jarig knaapje bij het glijden op een ijsbaantje zoo ongelukkig met het hoofd tegen den muur geloopen dat hij aan de gevolgen is overleden. Bij het maken van gymnastische oefeningen is een 17-jarige jongeling op den zolder van zijn woning te Gouda met het hoofd in een teuw verward geraakt. Voor dat hulp kon geboden worden is de ongelukkige gestikt. Te Doezum geraakte een boeren knechtje onder een gevelden boom, de boom tag een voet in den grond wegge drukt nog op 't hoofd van den jongen, die tengevolge van sohedelbreuk op de plaats dood bleef. Te Mineral Point bij Johnston in Pensylvanie (N.-Am.) is een trein gederail leerd. Drie slaapwagens tuimelden van den dijk in de rivier. Men spreekt van 100 dooden en 29 gekwetsten. Het is geen lange reis van Goes naar Woensdreoht. Wij zien inderdaad de Woensdreohtenaren als onze buren aau. Het volgende zal daarom voor ons allen belangrijk zijn. De heer A. de Krom, wonende Ant- werpsche straatweg 226 te Woensdreoht, melat onsSedert geruimen tijd was ik aangedaan met een ellendige nierkwaal, waardoor ik onophoudelijk een snijdende pijn in den rug had, ter hoogte van de nieren. Ik had soms een gevoel alsof men mij met messen stak, ook had ik dikwijls rheumatiek en 's morgens bij het opstaan was ik veelal zwaar vermoeid. Ik beklaagde mij doorloopend over duizelingen en had steeds een kil, huiverig gevoel in den rug. De urine was meestai onnatuurlijk rood gekleurd en mijn maag geheel van streek. Toen mg overal zulke goede berichten omtrent Foster's Rugpijn Nierenpillen ter oore kwamen, liet ik dadelijk eenaoosje komen en hoe groot was mijn blijdschap en verwondering, toen ik reeds na acht dagen een groote verlichting bekwam en nadat ik de behandeling een paar weken had volgehouden, was ik geheel en al van mijn pijnlijke ziekte verlost. Het zal mij steeds een genoegen zijn, wanneerik andere menschen door het aanbevelen van Uw krachtig middel van hun lijden kan verlossen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De bovenstaande oprechte eenvoudige getuigenis bewijst dat wanneer de nieten aangetast zijn, de rug zwak wordtde pijn komt voort uit de nieren, die in het onderste gedeelte van den rug geplaatst zijn. Pleisters en zalven kunnen deze pijn met verhelpen, daar ze de nieren, welke de smart veroorzaken, niet bereiken. Fos ter's Rugpijn Nierenpillen bereiken de nieren zelf en zijn een speciaal middel voor de nieren en blaas. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpyn Nierenpillen geeft, dezelfde die Den Heer De Krom gehad heeft. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de hand- teekening van James Foster voorkomt. Ze is te Goes verkrijgbaar bij de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg by den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één- of i 10 voor zes doozen. B VliGEllLlJKE STAIW. Van 2225 Februari. MIDDELBURG. Bevallen: W. van Krimpen geb. Hagoort, d.J. J. Davidse geb. Endhoven, z.M. J. M. Net geb. De Hooge, z. Overleden: A. Blaas, 75 j., wed. van A. Walraven. GOES. G eb oren: 22, Jacobus Adriaaiu, z.v. Willem Smallegange en Maria Lavooij. O v e r 1 e d en 22, Janus Jaeob, 2 j., z. v. Anthonius Bruël en Cornelia Coomau. Van 19—23 Februari. VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. M. Harinck, 27 j. jm. en M. Heuseveldt, 28 j. jd.A. A. van Gemert, 20 j. jm. en M. de Ridder, 22 j. jd.M. Flisse- baalje, 4:1 j. jm. en J. van Domburg, 30 j.jd. Getrouwd: W. H. Appel, 25 j. jm. en A. B. Loekemeijer, 24 j. jd. Bevallen: J. P. Wiegel geb. Maters, d.J. J. Starok va Sehijndel geb. Van den Borgh, z.F. L. Jacobs geb. Reigel, z.;M. Vinke geb. Meulmeester.d. Overleden: S. van Breda, wed. van W, Moens, 71 j.j D. A. J. Antierens, 7 j, i. Dinsdag 26 Febr. Goes, 8 uur op het Slot door not Liebert een dubbel woonhuis waarin her berg, Lange vorstetraat van dhr. L. v. Hese. Woensdag 27 Febr. Nieuwdorp, 10 uur door not. v. d. Kloes meubilair, gereedschappen, varkens bij Joh. de Vriend. St. Maartensdijk, half 10 bij H Ruiter, verpachten, door den rentmeester van het Kroondomein, 54 perc. bouw- en weiland rentambt Tholen. Wiasenkerke, inspan bij dhr. Janus de Looff door not. Noordyke, 10 uur, als 6 werkpaarden, waaronder 2-' veulendra- gende van 315 jaar, 2 jarige paarden, 8 melkkoeien, 3 kaifvaarzen, 14 jong hoornvee, mestpntloopers, 60 kippen en hanen, Utrechtsch wagentje, 3 menwagens klaver wagen, landbouw-, melk- en karn- gereedschappen, hooi, stroo, mest, meube len een. Donderdag 28 Febr. Middelburg, in de Vergenoeging door not. üosang 8 uur een winkelhuis Gravenstraat I 247 groot 68 c.A. Te zien 27 en 28 Febr. 1012 en 24 uur. Nieuwdorp, bij Jacob den Boer, 10 uur, door deurw. Holltnann Verhoek meubelen, vet varken, 12 kippen en haan, 6 konijnen met hokken, stroo, droog hout, kruiwagen, enz. LAATSTE BERICHTEN. Tholen. Zondagavond sprak de WelEw. heer ds. G. Ver rij, predikant der Geref. kerk B zyn afscheidsrede uit naar Philip. 89. Aan het einde der godsdienstoefening werd hij toegesproken door den consulent ds. De Bruin van Oud-Vossemeer, terwijl de ouderling L. Paulusse namens de ge meente den leeraar een afscheidswoord toesprak. Een groote schare was van deze gelegenheid getuige. 's-Gravenzande. Heden zyn weer vier lyken begraven, waaronder een van een vrouw die niet herkend is. Prins Hendrik was by de begrafenis tegenwoordig. Om 12 uur was hij per auto aangekomen. Benevens den ordonnans van H. M. de Koningin, jhr. v. d. Wijck, en die van H. M. de Koningin- Moeder, jhr. A. S. E. van Tets. De ordonnans der Koningin bracht een krans van witte seringen, orchydeën en palmtakken, en een wit lint en een strik met op de slippen de letters W. en H. Te Rozenburg zijn gisteren 5 lyken aan gespoeld, 2 passagiers en 3 van de beman ning, allen Engelschen en herkend. De geredden maken het goed. Twee zyn reeds vertrokken, namelijk de kapitein Parkinson en zekere Broderason, die per expresse naar Duitschland is doorgereisd. De geredde Jaboulet is uit de pas torie per auto nasr het San Francisco- gasthuis te Rotterdam overgebracht. By 'tgraf waren mede aanwezig de Engelsche consul, een Engelsche predi kant en dhr. F. v. Dijck uit Antwerpen overgekomen namens zijn broeder Ernest v. Dijck die verhinderd was. Aan'tgraf sprak ds. Ruyach v. Dugteren, van Hoek van Holland, over den tekst: Mensch bereid uw huis want gij zult sterven. Tegenwoordig waren nog de Engelsche, Duitsche en Belgische gezant. Nog zijn herkend de lyken van Mevrouw Bertram en Mej. Sternberg, beiden te Schevenic- gen aangespoeld, voorts dhr. Holle, pas sagier uit Zuid-Afrika, Oosterling uit Rotterdam, Rozenkwist en Drukker. De vlag van het station waait half- stoks, ook van de schepen, en van vele woningen te 's-Gravenzande. De toestand van mevr. Wennberg is minder goed. 's Gravenhage. Op „Eik en Duinen" werd heden ter aarde besteld het lijk van den heer Krüger. De predikant der Duitsche Evangelische gemeente, Graveman, sprak een rede uit de heer Hovy, burgemeester van Loos duinen, richtte een troostwoord tot de familie. 's-Gravenzande. 2e Telegram. De lijk stoet vertrok om 3 uur van het station, en kwam half 4 op het kerkhof alhier aan, onder veel belangstelling. Er waren veel photografen op den weg. De huizen waren gesloten. De electrische tramverlichting was ontstoken metomfloersdegloeilampjes. De stoet was samengesteld als volgt Vooraf een peloton vestingartillerie. Daar na een ly kwagen. Daarna een boerenwagen met het tweede lijk. Vervolgens twee lijk wagens, de kisten onder bloemen als be graven. Aan weerszijden militairen. Vervolgens een hofrytuig met de ver tegenwoordigers der Koninklijke Familie, gevolgd door elf rytuigen, waarin ver tegenwoordigers van de Maatschappij, loodsen, redders, en anderen. Te Brielle is door den stuurman der Vlaardingsohe boot aangebracht een lijk van een passagier, naam onbekend. Op het lyk werd een gouden horloge met ketting gevonden. Amsterdam In de Gerard Doustraat 147 brak heden brand op de 2e verdieping die bijDa geheel uitbrandde. Een oogen- blik sloegen de vlammen naar de 3e ver dieping) over, die eohter behouden bleef. De bewoners waren afwezig. Vlissingen. Bij gehouden onderhand- sohe aanbesteding voor de levering van aardappelen voor het garnizoen alhier, voot hel tijdvak van 1 April tot 31 Mei, was de eenige insobrijver dhr. A. Botting voor f2.27 per H.L. ROTTERDAM, 25 Febr. 1907. Buiten l. Granen hooger. Binnenlandsche vrij goed prijshoudend Gerst niet noemenswaard aangevoerd. Nieuwe Tarwe f 7,50 f 10, N. Rogge 5,30 - 5.85 N. Wintergerst - 0,- 0, Zouiergerst. - 0,- 0, Chevalier - 0,- 0, N. H a v e r - 7,50 - 7,80 Bruine Boonen - 7,50 - 9, Witte Boonen. -14.50 -16. Erwten- 7.75 - 8,25 Kookerwten - 7,90 - 8,40 Kroonerwten. - 7,90 - 8,40 N. Koolzaad. Kanariezaad - 6,75 - 7.75 Karwijzaad. -17,75 -18, Lijnzaad -11,-13,50 Blauw Maanzaad - 22,50 - 23, Bruin Mosterd z. - 30,— - 32, Geel -28,- „-31,- (')per 100 kilo. Maïs Mixed (Amerikaansche) f118 f 119. Stoomend f118 k f127. La Plata f 127, Odessa f 122. Zeeuwsche Eieren t 5,00 a f 5,20. Overmaasche Eieren f5,30 a f5,50. Aardappelen. Zeeuwsche Blauwe f2,50 a f2,70. Geldersche idem f2,a f2.20. Zeeuwsche Eigenheimers f2,00 k f2,20. Friesche idem f 0,a f 0,Zeeuw sche Bonte f2,40 a f2,60. Weinig aanvoer, tamelijk vraag. Vlas. 3946 steen blauw. Wit Zeeuwsoh 3336 Holl. geel 500 Groningsch 4100. Prijzen Blauw Zeeuwsch 48 astuivers, Wit Zeeuwsch 46 k Groningsch 35 41. Holl. geel 33 li 38. A j n i n. 8000 H.L., grootendeels op het land verkocht. Verkocht 1000 H L. groote bruine voor fl,55 per 50 kilo. Handel vlug, hoewel niet geheel vrij wegens wantrouwen ten aanzien der plotselinge verhooging. MEEL. De kooplust was de afgeloopen week beperkt met af en toe wat oplevering te doen. Het aanbod bleef beperkt. Prijzen waren over het algemeen hoog. Tot vorige prijzen ging er voor directe behandeling een en ander om.Heden kalm. Nauwelijks prijshoudend. No teering ongeregeld. Prima qual. Inlandsch f 10.75 a f11,75, Eerste qual. Inlandsch f 10.af 10.50. Prima Amerik. (Patent) f11,50 af 12,50. Eerste qual. Amerik. (Straight) f10,50 a f 11.25. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f9,75 a f10,65. Extra puike qual. Hongaarsch f 13.50 a f 15. Eerste qual. Hongaarsch f a f Prima qual. Duitsch f9.75 a f10,50. Eerste qual. Duitsche fa fPrima qual. Belgisch fn.a f12.25. Eerste qual Bel gisch f 10.75 a f 11,75. Prima qual. Fransch f a fEerste qual. Fransch f 10.75 a f11,25. Inlandsch Roggebloem f9,50 a f 10.25 Duitsche Roggebloem f 9,50 a f 10,75. Alles per too kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak naar waarnemingen in den morgen van 25 Februari, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.4 te Valen- tia, laagBte stand 743.6 te Bodo. Verwachtingmatige tot krachtige Westelijke tot Noord-Westelijke wind, zwaar bewolkt of betrokken lucht, waar schijnlijk regen. Weinig verandering van temperatuur. Zoo de Heere wil en zij leven S hopen onze geliefde ouders JACOBUS POUWER en LEINTJE WOUTERS op 1 Maartas., hunne 25-jarlge Echtvereenlging te herdenken. D Hun dankbare kinderen. A. P. POUWER. Eni POUWER. GapiDge, Februari 1907. Een HUIS met SCHUUR en HOVE NIERING. Adres: Veersche Singel S 130, Middelburg. bij J. WONDERGEM, Gapinge. bij A. PAGTER, Grijpskerksche weg. om direot te aanvaarden, annex Pakhuis met voorradige goederen. AdresW. C. GORT, Middelburg. (9 gem. 232 roeden) aan de Hondegemsweg in de gtmeenfe Sint-Laurensin pacht geweest bij LELN COPPOOLSE. Inlichtingen te bekomen en biljetten vóór of op 15 Maart 1907 in te leveren ten kantore van den Notaris J. W. VERHULST te Middelburg. Allen die belangstellen in de Oprich ting eener ZangvereenigiDg worden ter bijwoning eener VERGADERING ver zocht op Vrijdag 1 Maart a.s., in 't Gebouw der Chr. School, des avonds half zeven ure. Aan bovengenoemde Md. en haren agent de heer C. WILLEMSEN, St. Laurens, betuig ik myn dank voor de flinke uit betaling van myn gestorven paard. R. DE VRIES, Sleper. Middelburg, 21 Februari '07. Zy, die Lijnzaad voor den zaai besteld hebben aan dhr. P. DE GROOT of aan ondergetee kende worden beleefd verzocht hun be stelde af te halen aan het pakhuis „Kemel" te Middelburg en bij afhaling eigen zakken mede te brengen. De aflevering begint 27 Februari a.s. Schoondyke. bij A. GESCH1ERE te Grijpskerke. Ook te,verkrijgen bij dhr. C. VERH AGE, Kromme Weele, Middelburg. VOORHANDENb~ MANDENMAKERS-WISSEN aan scherp concurreerenden prijs. Manden- en Rieten Stoelenfabrikant, Langeviele. -:- Middelburg. HET BESTUUR van het Waterschap W aard e", zal op Vrijdag den 1 Maart 1Q07, des namiddags ten l'/zure in het gemeentehuis te WAARDE, by enkele inschryving op gezegeld papier trachten Bestek en voorwaarden met profieltee- kening, ziin vanaf 19 Februari 1907 bij de firma F. KLEEUWENS ZOON te Goes te bekomen tegen contante betaling van f 0,75. Locale aanwijzing op Vrijdag den 22 'Februari 1907, des voormiddags 11 ure; samenkomst aan den Mmmanuelpolder. By den opzichter J. BLOK Sz. te Waarde kunnen verdere inlichtingen verkregen worden. Het Bestuur van het Waterschap „Waarde" voornoemd: De Dijkgraaf, J. BUTIJN. De Ontv.-GrifEer, Q. J, VROE00P.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3