RECLAMES. Afloop ïerkoopingen, enz. Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. F o s t e r ij e n. "Marktberichten. IERSEKE. Ondertrouwd; \$f a'hier een voerman met paard en wagen aangehouden ornaat hij den waven tezwaar had geladen. Niet minder dan 30 HL. B'eenkolen waren daarop geladen wegende saraan 2460 KG. Ala men nu weet dat uien niet meer dan 050 K G. mag laden viel hier aan overtreding niet te twijfelen. Prooes-verbaal werd dan ook opgemaakt. Krabbendijke Donderdagavond werd er ledenvergadering gehouden der vereen voor chr. onderwys in de School m/'d Bijbel In deze vergadering werd er verslag over den toestand der vereeniging uitgebracht en r-keniug en verantwoording gedaan over het afgeloopen jaar. Hieruit bleek dat het aantal schoolgaande kinderen sinds ver leden jaar is geklommen van 89 tot 103, doch het eindcijfer der rekening ongun stiger was dan verleden jaar, wat voorna melijk kwam door de verhoogde salarissen, en het verhoogde subsidie van 1906 eerst 1907 ontvangen wordt. Daarna werd D. Sinke gekozen om de bestuursvergaderingen bij te wonen. Verder werd in een vorige vergadering afgebroken Reglements-wijziging hervat en beëndigd, zoodat dit thaus weer aan de eiseheu des tijds voldoet. Daarna werd deze vergadering door den voorzitter met gebed geopend, met dankzegging gesloteD. Een boodschap van Steeubergeii. De raad die een Steenbergsche aan de inwoners vaa Goes geeft. Het volgecde zal de lieden van deze stad zeer zeker belang inboezemen. Mejuffrouw P. de Sain, wonende Berg- sche Grintweg F 47 te Steenbergen, meldt ons: Het is thans reeds twee jaren dat ik geleden heb aan een doffe pijn in het beneden gedeelte van het lichaam. Mijn maag was totaal van streek en ik kon letterlijk geen eten meer verdragen, na eiken maaltijd werd ik onpasselijk, het eten kon schijnbaar niet meer verteeren. Eveneens had ik veel last van duizelingen en kreeg ik dikwijls opstijgingen van het bloed naar het hoofd, welke door plotse linge huiveringen gevolgd werden, alsof het koorts was. Met mijn slaap was het treurig gesteld, deze was immer erg on rustig en ik gevoelde mij ten eenen male lusteloos en ellendig, toen men mij wees op de vele genezingen door Uw Foster's Rugpijn Nierenpillen tot stand gebracht. Dadelijk maakte ik hier gebruik van en het verheugd mij U te kunnen melden, dat zij mij veel goed gedaan hebben. Ik voelde na een paar dagen de pijn vermin deren, het eten ging veel beter en nadat ik twee doozen gebruikt had, kende ik mijzelf niet meer, zoo llmk en veerkrachtig gevoelde ik mij weer. Uit dankbaarheid zal ik dit probaat geneesmiddel gaarne voor dergelijke ziekten aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is enmachtigUhetpubliek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Indien gij op de een of andere wijze lijdt aan de nieren, loopt gij gevaar een ontsteking aan de nieren te bekomen, steenen in de blaas, waterzucht, suiker ziekte enz. want aangetaste nieren genezen nooit van zelfindien men ze verwaarloost en zonder hulp laat, is het einde noodlottig. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die M»'jullrouw De Sain gehad heeft. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de hand- teekening van James Foster voorkomt. Ze is te Goes verkrijgbaar by de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Jorwerd H. Schuttevaar te Langezwaag te Knype L. de Baan te De Wilp. Aangenomen naar Donkerbroek door J. J. S. Steenmeyer, cand. te Utrecht; naar Sueek door Th. H. Ph. v. Papenrecht te Slied echt. Geref. Kerken. Be oepen te Ouderkerk a/dIJselD. B. Hagenbeek te Fijnaart. Voor het examen van voorturner van den Ned. Gymnastiekbond zijn uit onze pro- viocie geslaagd de heeren fl. D. Schry ver te Middelburg, P. Loewer te Zierikzee, H. Kramer te Ierseke, en M. M. van Rijssel te Tholen. Geslaagd te Breda voor de nuttige handwerken mej. J. Weadorp te Ierseke. Tot onderwijzer aan de Chr. Sohool te Koudekerke (Öorp) werd benoemd de heer C. Goote, thans in gelijke betrekking te Maasland. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken van 14 dezer, afdee- ling onderwijs lo. is bepaald, dat de com- mi8siën in 1907 belast met het afnemen Van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in art. 77, onder van de wet op het lage.- onderwijs, zullen &.t\ing houden o.a. te Middelburg voor do arrondissementen in de provincie Zeeland. Benoemd zijn te Middelburg: a. tot lid en voorzitterde schoolopziener in het district Goes; b. tot leden: de schoolop zieners in het district Middelburg en de arrondissementen Haarlem, Tholen, Mid delburg en Vlissingen c. tot leden-plaats vervangers de schoolopzieners in de ar rondissementen Goes, Hulst en Ter Neuzen. De Tijd schrijft De Staatscourant bracht ons gisteravond het bericht van de benoeming van den rooden „Bonds"-en „Bode"-man, den keer Th. M. Ketelaar, tot schoolopziener in het arrondissement Hilversum. Wij noemen ook deze benoeming zonderling; niet, om dat de heer Ketelaar niet alleszins tot die taak bevoegd zou zijn, maar omdat er een keer te meer blijkt de onderwijslietde van den minister Rink. Om de frontma kerij te bevredigen, kreeg de grootste frontmaker eerst een lintje en nu een baantje. Of verder de hoofden der scholen in het arrondissement Hilversum erg in huu sohik zullen zijn met dezen verwoeden voor stander der republikeinsche school tot chef te krijgen, meenen wij ook aan gegronden twijfel onderhevig te mogen achten''. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens: meineed F. F., 27 jarbeider, St. Jan steen, thans te Middelburg in hechtenis, tot 1 jaar gev. straf, met mindering van het voor-arrest wederspanniaheidD. v. B, 25 j, werk man, Vlissingen, tot 1 m., en J. V., 29 j., arbeider, Axel, tot 14 d. gev. straf mishandeling: E. J. M. C., 19 j., land bouwersknecht, Oostburg, lot 6 w. gev. straf, en C. H., 25 jarbeider, 's-Heer Abtskerke, tot f 10 b. s. 10 d. h. beleediging van een AmbtenaarA. L., 35 jveldarbeider, Baarland, en J. P. J. O., 18 j., ketelmakerskneeht, Amsterdam, bei den tot f10 b. s. 10 d. h. wederspanniaheid en mishandeling amb tenaren A. F., 21 j., zonder beToep, en A. P. de W„ 31 j timmermansknecht, Middelburg, ieder tot 1 m. gev. straf huisvredebreuk: J. S., 21 j., koopman, Wissenkerke, tot f10 b. s. 10 d. h., en overtreding der jachtwet: C. de K., 40 j., zonder beroep, Middelburg, tot 2 x 7 d. h., met bevestiging vat) het vonnis van den kantonrechter te Middelburg. Heden werd door de rechtbank de gijzeling bevolen van C. O. L., kleermaker te Middelburg, die weigerde den eed of belofte als getuige af te leggen in de straf zaak tegen P. J. V., beklaagd van ver duistering, de behandeling van welke zaak alsnu is uitgesteld tot a. s. Dinsdag. De toestand vau het Eerste Kamerlid Bultman wordt zorgwekkend. Reservekader. Ter uitvoering van een desbetreffend Kon. besluit heeft de Minister van Oorlog bepaald dat de vrijwilligers van het Reservekader bij de infanterie, de vest.-artillerie, de genie en de bereden korpsen, die in 1905, of vroeger, voorde laatste maal onder de wapenen zijn geweest en aan wie nog niet is ol zal worden toe gestaan dit jaar voor den tijd van ten minste drie weken onder de wapenen te komen, in 1907 voor den tijd van vier weken voor den werkelijken dienst moeten opkomen, en dat zij daartoe door den korpscommandant kunnen worden opge roepen tegen een door dezen vast te stellen datum, tenzij door hen alsnog voor 15 Mei e.k. wordt aangevraagd, ia dit jaar voor ten minste drie weken vrijwillig onder de wapenen te mogen komen. Te Hilversum is door de malaise in de bouwvakken werkloosheid ontstaan, tengevolge waarvan honderden gezinnen kommer en gebrek lijden. Nu ziet men naar middelen om, om op de eene of andere wyze nog wat te verdienen. Eenige werk- loozen kwamen op het denkbeeld door het doen hooren van muziek, voor levensbe hoeften fce zorgen. Men huurde een fono graaf en hiermede trokken de bewuste personen, eenige werkloozen met hun vrouwen, door de gemeente. In verschil lende straten hield men stil, plaatste de fonograaf op een tafeltje dat eveneens werd medegedragen, en wachtte dan tot er een aantal nieuwsgierigen verzameld waren. "VVas dit het geval, dan hoorde men al spoe dig bekende marschen, walsen, liedjes van Speenhoff etc. Dit ongewone schouwspel trok nog al publiek de ondernemers, die op den lumineuzen inval waren gekomen, bereikten hnn doelhet maken van een goed daggeld. Te Enschedé geraakte Woensdag het eenjarig meisje van B., dat door de moeder in een kinderstoel met een test met vuur was geplaatst, in brand. Het is aan de bekomen brandwonden overleden. ln een woning in de Vaillaotlaan te 's Qravenhage kwam een driejarig kind, dat door de moeder alleen thuis was ge laten, met de kleertjes in aanraking me,t de brandende kachel. Deerlijk met brand wonden overdekt werd de kleine naar het gemeenteziekenhuis overgebracht, waar zij kort na de opneming overleed. Het blijkt thans dat de mijnramp (e Reden te wjjten is aan de achteloos heid der „Vorfahrer'1, die in plaats van des morgens te 3 uur, eerst even voor 5 in de mijn zijn afgedaald en reeds ruim een half uur later terugkeerden, terwijl een bezoek aan het geheele te doorzoeken terrein minstens 3 uur had gevorderd. Het onderzoek heeft uitgewezen dat zich een groote menigte mijngas had opgehoopt, dat door een der „Vorfahrer"' ontdekt had moeten zijn indien bij, zooale zijn plicht was, ook die plek had bezooht Dan zoudeo eerst speciale ventilatie-maatregeleii zijn getroffen en de mijnwerkers waren niet in de mijn gegaan voordat het terrein veilig was. De man zelf behoort tot de slachtoffers van zijn plichtsverzuim. Zaterdagochtend in de vroegte heb ben inbrekers te Londen een brandkast weggesleept uit de slaapkamer van een tachtigjarige, het gevaarte twee trappen afgesjouwd en het daar beneden open gebroken, zonder dat de eigenaar en de bewoners van de lagere verdiepingen er iets vau gemerkt hebben. Behalve drie- houderd bankbiljetten van een pond be vatte de brandkast effecten ter waarde van 6000 pdst. De nummers zijn bekend. Omtrent den opstand in Jemen wordt uit Suez nader gemeld Een Turksch transport naar Hodeida is aan land gegaan. Zeventien man werden daar gewond. In het geheel sprongen 300 man van de troe pen overboord en werdeu daarna dood geschoten of verdronken. De restontsoapte naar het binnenland. In de Pyreneën valt de sneeuw weer of nog in verbazende hoeveelheid te Bareges worden nieuwe lawines ge vreesd. Te Sagunto, in de Spaansohe pro vincie Valencia, is eeti trein met mijn werkers gederailleerdzes dooden en 14 gewonden. Eergisteren heeft te Parijs een 67- jarige grijsaard zijn msitrese, de 51 jarige Caroline Balotbe, die hem verlaten had, met revolverschoten gedood, De moorde naar, Etienne Gadant, is gearresteerd. GEMEENTERAAD. Goes In de Donderdagavond gehouden vergadering van den gemeenteraad waren afwezig de heeren Kakebee^e, Fransen v. d. Putte, v. d. Leeuw, Jansen en Dekker. De vaststelling der rekening over 't jaar 19ü6 van de fondsen der voormalige gilden werd goedgekeurd, alsmede het le supple toir cohier van schoolgeld voor school A. Aan dhr. Van Lis werd eervol ontslag verleend als lid van het burgerlijk armbe stuur en met atgemeene stemmen als zoo danig benoemd de heer G. A. Hajenius. Overeenkomstig 'n voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 22 Januari j.l. be treffende het aangaan eener geldleening in verband met een schrijven van Gedep. Staten, werd besloten. Bij de rondvraag vroeg de heer Pilaar het woord over de stichting van het vei lingslokaal deze had eenige opmerkingen gemaakt over het contract en wilde nu weten hoe het met de zaak staat. De voorzitter zegt, dat dezer dagen het eonoept-oontract aan de heeren is ver zonden. De heer Pilaar stelt voor voorloopig nog geen aanbesteding te houden. Hij wil zekerheid hebben, dat het veilingslokaal verhuurd wordt, voor 't wordt gesticht. De heer Hollmann meent, dat 't bezwaar van den heer Pilaar geen grond heeft. De heer Pilaar zegt de verhuring van 't veilingslokaal niet te beschouwen als van doorloopend gebruik. De heer De If'üt Hamer zegtEr wordt een lokaal gesticht, waarvoor men 10 jaar lang f200 betaalt. Wanneer de vereeniging niet mocht slagen, dan kan de gemeente het lokaal gebruikeD, maar zoolang het die 10 jaar in handen is der veilingsvereeDigiug, kan de gemeente er niet over beschikken. De heer Pilaar wil een gebouw, waar over ook desnoods de gemeente kan be schikken. De lieer Donner gaat mee met dhr. Pilaar, meent ook dat in de vrije uren de zaal disponibel moet zijn voor de stad, anders wil hij de aanbesteding uitstellen. De heer Hollmann wenscbt dan inge- laseht te zien, dat de gemeente er voor zooveel mogelijk over kan beschikken. De lieer v. d. Bout zegt, dat het ge bruik door de gemeente toch nihil zou zijn, waartegen de heer Donner beweert, dat er zich wel gevallen kunnen voordoen, dat de gemeente 't lokaal kan gebruiken. De heer De W. Hamer zegt, dat de gemeente er geen slaaije uil mag slaan. De heer Duvekot heeft bezwaar tegen 'tdoor dhr. Pilaar gesprokene; hij weet niet, waarvoor de gemeente het lokaal noodig heeft en kan zich niet voorstellen de noodzakelijkheid om bezwarende con ditiën voor de veilingsvereeniging te maken. De heer Risch bpgrijpt ook niet, waar voor de gemeente 't okaal in gebruik aou moeten nemen, en gaat mee met den heer De W. Hamer. De heer Pilaar zegt, dat de voorzitter in de vorige vergadering een toezegging na mens B. en W. in zijn geest gedaan heeft. De heer De W. Hamer beweert, dat zoo'n toezegging geen verandering kan brengen in een voorstel van B. en W. Dau weet de heer Pilaar niet meer, waaraan hij zioh moet houden. De heer Donner vraagt, wanneer er dan eigenlijk wel 'n voorstel van B. enW. is. De heer Pilaar zegt er niets meer van te begrijpen. De heer de W. Hamer zegt de zaak objectief te beschouwen, en verklaart nu t in te staan voor hergeen de burgemeester zegt. De voorzitter wil de aanbesteding en de gunning aanhouden. De heer de W. Hamer is daar tegen, zfgt dat het zou neerkomen op het doen van nu dit en dan dat. De heer Donner zegt, dat dhr. de W. H, niet op de hoogte is. Lo heer de W. Hamer zegt, dat men zoo maar niet van een eenmaal genomen besluit kan afwijken en doet het voorstel om B. en W. te machtigen om het Zater dag te gunnen. Dit voorstel werd aangenomen met 5 tegen 3 stemmen. De aanbesteding gaat dus door. Hierna sluiting. LAATSTE BERICHTEN. Goes. Beden werd in De Prins van Oranje" eene algemeene vergadering ge houden van de afdeeling Zeeland der ver eeniging „Het Ned6rlandsch Rundvee- Stamboek". Ter vergadering waren aan wezig 40 leden. De voorzitter dhr. K. J. A. G. Baron Oollot d'Escury te Hontenisse opent de vergadering en hoopt dat de nieuwe regeling ten gunste van het Stam boek mogen komen. De heer W. Kakebeeke is teruggekomen op zijn ontslag als secretaris omdat be sloten is een tweede secretaris te benoemen. Als zoodanig was aanwezig de heer Zwa german, consulent te Middelburg, die onder goedkeuring van het Hoofdbestuur die lunotie wel op zioh wil netnen. De heer Zwagerman wordt bij acolu- matie benoemd en hoopt zijn beste krachten aan de afdeeling te wijden. Wijziging huishoudelijk reglement en benoeming commissarissen wordt tot de volgende vergadering uitgesteld omdat bet te wijzigen zoek is door verkeerde verzending. De Hoofd-lnspeeleur dhr. Iman G. J. v. d. Bosch van het Nederlaudsoh-Rucdvee- Stamboek is ter vergadering aanwezigen zet de inzendingsplaatsen voor de a. s. tentoonstelling in Den Haag te houden uiteen. 1. Fokvee door ieder; 2. verza melingen fokvee3. collectiëu Pinkstie- ren en de categorie ter opluistering. De begrooting werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 4255. Daarna werd een breedvoerig betoog geleverd door genoem den inspecteur, o intra een schrijver zich noemende „Krelis" omtrent de wenbch van naamsverandering van Friesch Hol- landsch te vervangen door Zwartbont- Hollandsch. De heer v. d. Bosch zeide jaren geleden daarover onder den naam van Krelis ge schreven te hebben, maar zonder eigen profijt, alleen uit bekng voor het Stam boek. Uit Duitsche en Britsche landbouw- werken haalde spreker citaten aan dat zonder meer Hollandsch vee gevraagd wordt. Waarom moet nu Friesland het elfde onderdeel van Holland de boventoon voeren. Over en weer werd het feit van naamsopvatting scherp beoordeeld, vooral door den Inspecteur. De voorzitter bejammert datditonder- weifi__gflp'n verloop genomen heeft. Met 20 tegen 10 stemmen (velen waren reeds ver trokken) werd een motie aangenomen om nu geen stemming op dit punt uittelokken. In Maart zal er weer vergadering alhier gehouden worden en dan zal de financieels zaak ter inzending in Den Haag besloten worden. Men zal ook trachten nog een betere melttoonti 51e in 't leven te roepen, waartoe de zuivelconsulent zal meewerken. 's-Gravenhage. Benoemd tot dijkgraaf van Groot en Klein Baarzande, H. G, Hammacher te Groede, tot dijkgraaf van den Kramerspolder, A. Geelhoed te St.Phi- lipsland, tot voorz. van den oalamiteuzen Vliete-polder G. Israël te Wissenkerke, tot dijkgraaf der vereenigde polders van Osse- nisse P. J. Adriaansens te Ossenisse. Den Haag. Omtrent de min. crisis verneemt men dat onder de staatslieden van de verschillende groepen door H. M. gehoord o. a. ook zyn de heeren Kolkman en Tydeman, leden der 2e Kamer. Naar wij vernemen heelt dhr. M. P. G. Hoogewaard, hoofdopzichter van den Waterstaat te Middelburg, het voornemen dit jaar eervol ontslag uit zijne betrekkisg te vragen. Rotterdam. Heden morgen werd naar 't ziekenhuis alhier gebracht een 4' 2-jarig meisje van Oharlois, dat door te dicht by de kachel te komen, in brand was geraakt. Het kind is aan de gevolgen overleden. Een 18-jarige dienstbode, die te dicht bij een open haard kwam, ook te Oharlois, is met zeer ernstige brandwonden eveueens in 't ziekenhuis opgenomen. Londen. Naar De Tribune verneemt zijn er te Johannisburg pogingen aange wend om van de regeering te verkrygen, dat zij de dag der algern verkiezingen tot een vrije dag zal maken De regeering heeft echter geweigerd en daardoor zullen hon derden mijnwerkers hun kiesrecht niet kunnen uitoefenen. Colijnsplaat. Door het bestuur van den Oud-Noordbevelandpolder werdbeden aan besteed het verzwaren van den zeedijk van genoemden polder. (Rairing f5200). InschryversC. Bolier Cz., Bruioisse, f 6900 L. G. Maas, Wissenkerke, f 6900 A. A. de Wilde, Goes, f 5986 J. H. Ber- revoets, Zierikzee, f 5947 L v. d. Velde, Bruinisse, f 5840; J. Wolfert, Hoek, f 5800; W. Visser, Goes, f 5500 en Anth. Verburg Cz., Colijnsplaat, f5479. Het werk is aan den laagsten it schrijver gegund. Ook werd aanbesteed het maken van een kaermuur onverdere werkzaamheden op de haven van Colijnsplai r vanwege genoemden polder. Raming f 1425. In schrijvers do heeren H. J. H ibrecbtse, Wissekerke, f1500; L, C. Maas, Wisse- kerke, f 1385J. L. de Troye, Middel burg, f1348; C. Kievit, Colijnsplaat, f 1338 L. Th Louwerse, Cnlynsplaat, f 1333 en J. M. Haiingman, Colijnsplaat, f 1290. Gegund aan den laagsten inschry ver. Rilland. Heden werd ten overstaan van not. Pilaar publiek verkocht het koffiehuis met schuur en erf in de gemeente Rilland - Bath aan den Hoofdweg naby het station, groot 2 Aren 63 o.A. en het perceel tuin en boomgaard aldaar, langs den spoorweg, groot 1 Are 45 c.A. aan den heer Jan Vog 1 Mz., rustend landbouwer wonende teKrab- bendyke voor f 7735. Ierseke. Vrijdag werd ten overstaan van notaris Liebert publiek verkoohtetn huis en erf, kooper werd dhr. C. A. E. Sauer alhier voor f470. Eigendom vau M. v. Weelo alhier. Borsseie. Voor het vergrooten der haven en het maken van een tweede los- en laadplaats werd ingeschreven door de heerenJ. Rijnberg, Ellewoutsdijk, f 12,775F. H. Swets, Hardingsveld, f 10.240; J. L de Troije c.s., Middelburg, f9310; G. J. Balkenstein, Neuz n, f 930o A. Kareisen CzBorsselen, 9zt.3W. Visser, Goes, f9238; J. Wolfert, li.-ak, f9200; W. Wiskerke, Nieuwdorp, 9185 J. Lindenbergh, Wemeldinge, f8875; en A. Wiskerke, Ellewoutsdijk, f8628. Door de landbouwvereeniging te Nieuw- en St. Joosland is Woensdag aanbesteed de levering van 51.000 K.G. ammoniak superphosphaat en 40.000 K.C4. chilisalpeter. Van de eerste werd aan nemer de Zeeuwsche voeder- en kunstmeet- handel te Middelburg, voor f 7.12 eh van de laatste W. Bolier Lz. te Poortvliet, voor f 12.80 per 100 K.G. Telegrafisch Weerbericht. naar waarnemingen in den morgen van 15 Februari, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 772.5 te Memtl, laagste stand 739.9 te Bodo. Verwachting (tot den avond van 16Febr.): meest matige, Zuid-Westelijke tot Westu- wind, zwaar bewolkte of betrokken lucht, mogelijk regen. Iets zachter. Goes. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van hier verzonden ge durende de eerste helft van de maand Februari. F. Jonker HzAssenCh. van Driel, HaagWed. Vermande, Hemkenszand. Nota. Aan de afzenders wordt aanbe volen hun naam en adres op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaar- heid aan hen kunnen teruggegeven worden. Veilingsvereeniging „Walcheren" MIDDELBURG, 15 Februari 1907. Aardappelen, blauwe, f 2,41 a f 2,60 idem bonte, f2.44; Uien, f 1,20 a 11,25; Koolrapen, f 1,4° Kleiperen, f5,20 a f5,80 alles per H.L. Pintsperen, f 1,75 a f 2,50 per ken, Zoele Belle fleur, 15,60, Giezer Wildeman, f7,60 per HL., Roode kool, 2 a 8, Savoye kool, 1 '/2 a 8, Witte kool, 2 a 3, Boeren kool I cent, alles per stuk. Spruiten, ie soort, f1,40 a f1,65, id. 2e soort, fo,8o a f 0,85 pea griet, Peen 30 a 46, Rapen, 25 a 30, Veldsla, 19 a 21 cent per ben. Buitsla, 30, Molsla, £5 cent alles per mandje. Selderv, 2 a 2'/2, Pieterselie, 3'/2 a 4, Prei, 4 a 5 ceiii, alles per bos. Witte boonen, 10 a 13, Bruine boonen, 9 a 10 cent, alles per liter. Eieren, f4,28 a f4,56 per loO stuks. VLISSINGEN, 14 Februari 1907. Geen noteering. THOLEN, 15 Februari 1907. Tarwe*) 18,af 8,50; Haver*) f6,50 k f 6,75Karwij f a fRogge f5,50 a f 6,Witte Boonen fa fBruine Boonen f8,50 k 18,75; Kleine Erwten f8,k f8,50; Kroon- erwten f9,— k f9,25; Gerst*) f8,k f8,25; Aardappelen fl,75 a f2,25; en Ajuin fÖ,a fl, per 100 K.G. per 50 K.G. Waar 't er niet bijstaat is de prijs per H.L. Eieren 14,per 100 stuks. Boter fO,57'/j per K.G. St. MAARTENSDIJK, 14 Febr. '07. Nieuwe Tarwe per H.L. f 5,50 a f 7, Wintergerst per 100 kilo f8,50 a f9,50; Haver per 100 kilo f 0,a f0, Paarden- boonen per 80 kilo f0,a f0,Witte Boonen f 14,a 1 15,Bruine Boonen I' 8,a f 8,50 Kookerwten f 8,k f 9, Ajuin per 60 kilo f0,— a f 1,Aard appelen per 70 kilo fl,75 k f2,35. Waar 't er niet bij staat is de prijs per H.L. ZIERIKZEE, 14 Febr. 1907. Boter f 0,52'/, a f 0,70 per ptond. Kipetereu 1U,75 a f1,3/1', ae 25 stuks. Kleine eieren f 0,— a f 0,— de 25 stu ks. B Ü11GEML1AKE STAND. Van 1315 Februari. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J„ D Eutink, 20 j. jm. en J. P. van Maaren, 22 j. jd.C. J. Rijke, 20 j. jm. en 8. C. dee Boer, 20 j. jd. Bevallen: S. M. C. Hubregtse geb. Van Houte, z.C. E. Poldeiman geb. De Graaf, z. en d. Overleden: J. F. van Casand, 69 j., man van E. A. Scheerineijer. GOES. Ondertrouwd: 14, Ditk van Aken, 24 j. jm. te Ter Neuzen ea Neeltje Reijeree, '23 j. jd. Getrouwd: 14. Joseph Vaes, 70 j.„ wednr. van VrouwijeBeektnan,en Johanna Elizabeth Wisse, 31 j. jd. te Goes, onlang# te 's-Gravenpolder. Van 8—15 Februari.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2