RECLAMES. Kerknieuws. UIT DE PROVINCIE. Gemengde Berichten. A. T. d. W., Middelburg, tot emaal f a b. S. 2 d. h., iedere b.het niet strooien of doen strooien van asch of zand wanneer de straat Blad is: R. F.. A, L.. A B., J. H.. P. W. v. M., M. M., S. B., H. B., A.M.v.N.,M T. v. d. H., E. J. W., A. K. wed. W. H., H. W., A. J.B.. J. G. v. d. V., L. L., P. H. v. d. W., J. K.,J. M A. W.. P. W. v. d. K., J. A. M., A. P. S., W. K„ M. A. M., L. R., H. J. v. A., W. Middelburg, tot f i b. s. 1 d. h. als bestuurder van een voertuig zich niet gedragen naar de bevelen der politie L. B., M ddelburg, tot fo.50 b. s. I d. h.; als houder van koffiehuis uiet zorgen dat dit van de open bare straat toegankelijk is voor de beambten van politie J. V., Middelburg, tot f 3 b. s. 2 d. h.; invoeren van versch vleesch niet voorzien van een bewijs van goedkeuring en dit vleesch tot voedingsmiddel bestemmen voor het is gekeurd C. W. Oost- en West-Souburg, tot 2 maal f 2 b. s. 1 d. h. iedere b.gooien van stetnen op het ijsJ. P. J. C., Amsterdam, tot f 0.50 b, s. 1 d. h.en wegens dronkensshap: P. J. MMiddelburg, J. v. d. B., C. M., D. v. B., J. W., J- J. SJ. L.,J. L. d. K., J. P. C., Vlissingen, tot f 2 b. s. 2 d. h., P. d. W„ H. S., W. B., tot f 3 b. s. 2 d h., M. S., Vlissingen, tot f 5 b. s. 3 d. h., B. v. B., Vlissingen, tot 14 d. h. V r ij g e s p r o k e n is W. v. d. P., Mid delburg, beklaagd van overtreding der leer plichtwet. Kantongerecht Goes. In de zitting van II Februari 19O7 zijn veroordeeld wegens overtreding leerplichtwetG. N., Hoedekens- kerke f4 b. s. 3 d. h.'s nachts jagen zonder acte en vergunning enz.J. C. B., Ierseke, 3 m. f lO b. s. 3 m. 4 d. h. verb, verkl. bevel uitl. geweer of f 5 b. s. 3 d. h.jagen zonder acte en vergunning: J. L., Hoedekenskerke, 2 m. f 5 b. s. 2 m. 3 d. h. verb, verkl. bevel uitl. geweer of f2 b. s. I d. h.W. J. van't W., Borsele, 2 m. f5 b. s. 2 m. 3 d. h. verb, verkl. bevel uitl. geweer of f3 b. s. 2 d. h., C. M., Heinkenszand, 2 m. f6 b. s. 2 in. 4 d. h. verb, verkl. bevel uitl. geweer of f 2 b. s. 1 d. h., A. de H., Wissenkerke, 4 m. f 5 b, s. 4 m. 4 d. h. verb, verkl. bevel uitl. 2 geweren en haas of 2 m. f2 en fl b. s. 3 m. 1 d. h., C. M., Borsele 2 m. f 5 b. s. 2 m. 3 d. h. verb, verkl. bevel uitl. geweer ef f 3 b. s. 2 d. h. haas verbeurd verklaard; jagen op spoorsneeuwM. v. d. H., Kapelle, f3 b. s. 2 d. h. verb, verkl. bevel uitl. fasant, f 0.50 b. s. 1 d. h.jagen op spoorsneeuw zonder acte H G. P., Kapelle, f 3 b. s. 2 d. h. verb, verkl. bevel uitl. geweer of f 1 b. s. 1 d. h.pogen met strik wild te bemachtigenC. van S., Wolfertsdijk, f 1 b. s. 1 w. tuchtsschool, verb, verkl. strik., L. M., Wemeldinge, f 3 b. s. 2 d. h. verb, verkl. strikin dronkenschap de orde verstorenM. de B., Krabbendijke f 5 b. s. 3 d, h.nachtrumoerW. F. van R., Goes, f j b. s. 2 d. h., D. M. V. en J. L. O., Gortgene, ieder f3 b. s, 2 d. h. loopeo over bezaaiden grond de B., Goes, f 1 b. s. 1 week tuchtschool, L. W., Goes, f 2 b. s. 2 d. h., J. van D., J. W., Kloetinge, ieder f 1 b. s. 1 d. h.Drankwetovertreding J. D., Kloetinge, f 20 b.s. 10 d. h.overtreding ArbeidswetP. S., Goes, f 3 b. s. 2 d. h.geen aangifte doen van verhuring Adr. K., C. V., Colijnsplaat, ieder f 5 b. s. 3 d. h.geen aangifte doen van in zijn gezin opgenomen inwonendeAnt. K., Colijnsplaat, 2 X f 3 b. s. 2 X 2 d. h.zich te laat als bezoeker in de herberg bevinden W. W., Wemeldinge, P. Ph., Z. B., Schore, ieder f 3 b. s. 2d. h.op straat met centen spelenJ. P. C-, Goes, f i b. s. 1 d. h., M. J. C., Goes, tot eene berispingdes avonds rijden zonder lantaarn L. T., Heinkens zand, J. D, J., Wissenkerke, ieder f 2 b. s. 2 d. h. 's avonds fietsen zonder lichtK., Borssele, L. de J., 's-Heer Arendskerke, J. W., Kruiningen, M. Z., Schore, C. van L., Ovezande, ieder f 2 b. s. 2 d. h.idem en opgeven van een valschen naam J. L., Wemeldinge, i' 2 en f 10 b. s. 2 en 5 d.h.schelde bevisschen zonder consentN. M., J. Z., J. v. B., Ierseke, ieder tot eene berisping, P. R., Ierseke, f 2 b. s. 1 week tuchtschool dronkenschap F, M., W. J. B., Goes, P. M., zonder bek. woonpl., L. W., Kapelle, J. B., J. S., 's-Heer Arendskerke, J. S., Wissenkerke, J. D. O., Heinkenszand, M. J. W., Ierseke, ieder f2 b. s. 2 d. h., H. D., 's Heer Abtskerke, W. van H., Goes, A. L., Baarland, A. L., Hoe dekenskerke, J. H., Krabbendijke, ieder f 3 b. s. 2 d. h., L. V., Goes, f5 b. s. 3 d. h.idem bij 2e herhaling, J. D Wemeldinge, J.G. v. 'tW., 's-Heer Arendskerke, ieder 3 d. h.idem bij 5e heih., A. v. d. E., Heinkenszand, 10 d.h.; idem bij Se herh., J. V., Hansweerd, 3 w. h. Vrijgesproken werdenP. v. d. G., Hein kenszand, A. v. W. en C. P., Baarland, allen beklaagd van overtreding der jachtwet, G. R., Schore, P. K., 's-Gravenpolder, beklaagd van het loopen over eens anders bezaaiden grond. In de heden gehouden openbare terechtzitting van den Raad van Beroep voor de Ongevallenverzekering te Middel burg, had de uitspraak plaats inzake A. L. te T»r Neuzen, P. O echtgenoote van L. G vroeger wed. van E. W. te Sluiskil, de verzekerings- en her-verzekeringsbank .Nova" te's-Gravenhage, (party van rechts wege), J. de R. te Ter Neuzen en J. A. W. t» Vlissingen, als vertegenwoordiger van zijn min dei jarigen zoon H. W. Bij deze uitspraken werden de beslissingen van het bestuur der Rijks-verzekeringsbank be vestigd en aan klagers hun vorderingen ontzegd. Vernietigd werd de beslissing van de Bank en aan klager toegekend met ingang van 19 Nov. 1906 een rente, waarvan het bedrag wordt bepaald op f 0,99 per werk dag inzake P. de V. te Sas van Gent. Eveneens werd vernietigd de beslissing van de Bank en beslist dat de door klager gedane aangifte van staking van kot verzekeringsplichtig sohilders-bedryf terecht is geschied, inzake K. S. Co. te Middelburg. Niet ontvankelijk werd verklaard het beroep inzake C. v. d. B. te Veere, omdat klager niet had voldaan aan de uitnoodi- ging om een gepleegd verzuim te herstellen Ongegrond verklaard werd het beroep inzake P D., te Kapelle, omdat deze vor derde een tijdelijke uitkeering, waartegen de wet geen beroep toelaat. Ned, Herv. Kerk. zW'.gtaoiiicu naar Gulpen door J. v. Maurik Broekman te Davosnaar Schraard door A. G. Oosterhuis cand. te Suawoude. Geref. Kerken. Beroepen te Genderen (N.-Br.) A. Soheele te Veere. Bedankt voor Groningen door H. C. v. d. Brink te Rotterdam. Gevonden door een inwonen van Vllissingen. Er zijn veel mannen en vrouwen in Goes, die met een verdrietige huidziekte aangedaan zijn, ze hebben mn-sehien aam beien of prikkelende huiduitslag en te vergeefs hebben ze getracht geneziDg te bekomen. Voor zulke inwoners zal de volgende, openhartige verklaring van iemand uit hun buurt een welkom, be moedigend nieuws zijn. De heer E. Visser, wonende Marinestraat 230 te Vliesingen, meldt onsOfschoon ik hiertegen reeds verschillende middelen gebruikt had, was het mij niet mogen gelukken verlost te worden van een vinnige huiduitslag op de beenen. Het was zeer lastig vooral wnnneer ik warm werd, de jeuking was dan dikwijls niet om uit te houden. Toen ik vernam dat zooveel inensohen door Uw Foster's Zalf geholpen waren, liet ik een doos komen dadelijk bij aanwending hiervan bekwam ik ver zachting en toen ik de behandeling veertien dagen had volgehouden, was tot mijn groot- geluk mijn uitslag geheel en al ver dwenen. Bij voorkomende gelegenheid zal ik dit afdoend geneesmiddel gaarne recom- mandeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die dhr. Visser gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Goes verkrijgbaar bij de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg by den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één-of f 10 voor zes doozen. Onze Middelburgsche corresp. schrijft Het is misschien niet geheel overbodig nogmaals de aandacht onzer lezers en lezeressen in Middelburg of daarbuiten te vragen voor de samenkomst in 't belang der zending in China, Dinsdagavond in het Schuttershof. We erkennen gaarne in de eprste plaats onze verplichting tegen over de zending in onze eigen koloniën. Beginnende van Jeruzalem. Maardr. Otte, Zeeuw van oorsprong als wij, heeft in China een medische zending reeds vele jaren geleid, gelijk dr. Scheurer in Midden- Java. Het v jouwen-hospitaal te Amoy vond steeds warme harten tot steun. Om hel oubekende bekend en alzoo bemind te doen worden komt een Rotterdamsch gezelschap van bekende en geëerde zendingsvrienden tot ons om door lichtbeelden ons te doen inleven in het leven van het gele ras Daarbij zal een dameskoorzendingsliederen ten gehoore brengen. Voorzeker, de avon den, vooral de winteravonden, zijn beperkt voor wie meeleeft. Meer dan een belang eischt onze belangstelling, maar wie even kao, late zich dezen avond niet ontrooveD. 's-Heer Abtskerke. Zaterdag verga derde de raad dezer gemeente. Tegenwoor dig 4 leden. Mededeeling werd gedaan, dat de af- en overschrijving, waartoe in de laatste vergadering besloten is, goedge keurd isterwijl ook bericht van ontvangst is ingekomen van de aangebrachte wijzi gingen in de politieverordening. Tot leden der commissie tot wering van schoolver zuim werden herbenoemd de heeren ds. Van de Plassche, Ch. van de Linde en C. Meijaard en benoemd de heer P. A. de Graag in de plaats van den heer M. Dekker welke geene herbenoeming wenschte aan te nemen. In de geinaentebegrooting dienst 1906 werden nog enkele af- en overschrijvingen aangebracht. Ten slotte werd vastgesteld het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1907, tot een bedrag van f860. Driewegen. De gemeenteraad besloot op voorstel van B. en W. het aanvangs salaris voor 't nieuw te benoemen hoofd der openbare school vast te stellen op f800. IJzendijke. De arbeider F. de R. in de buurt 't Molentje, wondde zich deze week, bij het opmaken van hout, aan een vinger. Spoedig begonnen hand en arm te zwellen en werd geneeskundige hulp ingeroepen, doch reeds te laat. Vrijdag bezweek de man aan bloedvergiftiging. ierseke. Vrijdagavond werd alhier een afdeeling van den Bond roor Staatspen- sionneering opgericht. Er traden 41 leden toe. In het bestuur werden gekozen de heeren F. Cupéry, voorzitter, M. de Korte, vice-voorzitter, J. J. van der Peijl, le secretaris, M. Glerum, 2e secretaris en G. Schouwenburg, penningmeester. Wemeldinge. De Duitsche goederen boot Itistelheuber no. 4, welke verleden week bij Dintelsas was gestrand, is Vrij dagavond hier met twee sleepbooten binnengebracht en op 't droge gezet. Daar het schip gebroken is, zal men hier trachten het zoover te herstellen, dat het met behulp van sleepbooten de reis naar Antwerpen kan voortzetten. 's-Heer Hendrikskinderen. Ten tyde J. de Graag van Wolfertsdijk zich Zondag avond even ili de herberg van Buize op hield, werd de lantaarn van de fiets die hij buiten had laten staan ontvreemd. Rilland De Vrijdagavond gehouden vergadering der landbouvereeniging «Reij- gersbergh" was drukker bezocht dan ge woonlijk, wat met genoegen valt te eensèateeren. Uit de rekening van den secretaris-penningmeester bleek dat deze sloot met een batig saldo van ruim t 96. In een volgende vergadering zal worden uitgemaakt op welke wijze dit bedrag het nuttigst zal worden besteed. De aftredende bestuursleden, de heeren J. J. van Gorsel en J. Vogelaar werden als zoodanig her benoemd met respectievelijk 14 en 12 van de 15 uitgebrachte stemmen. Tot afge vaardigden eener vergadering te Krabben dijke te houden werden benoemd de heeren Vogelaar en Van de Voorde. Alle be noemden lieten zich de keuze welgevallen. Vervolgens ontspon zich eene discussie over het aanbesteden en leveren van de beooodigde Chili-salpeter en Ammoniak- superphosphaat. Voor de laatste meststof bleek geen liefhebberij. Omtrent de Chili- salpeter werd besloten de aanbesteding te houden op 1 Maart, de eerste levering voor 15 Maart. Door de aanwezige land bouwers werd staande de vergadering een opgave gedaan van oiroa 140 balen. Na afloop der gehouden pauze werd door den heer M. N. van de Linde, onderwijzer met akte land- en tuinbouw alhier eene lezing gehouden, afgewisseld door daarbij belioorende lichtbeelden. Spreker had tot onderwerp de kali-bereiding en bemesting. Op duidelijke wijze werd te zieu ge geven de manier hoe de kali uit de mijnen wordt gehaald, de verschillende daartoe te gebruiken vervoermiddelen en machi- neriën enz. Ook werd ons op meer dan eene wijze te zien gegeven hoe het resul taat is betreflénde de vruchten bij kali- bemesting. Proefnemingen in Zeeuwsch- Vlaanderec, Zuid-Beveland, Noord-Brabant en andere deelen van ons Vaderland gaven ons de lichtbeelden te zien alsmede ook van verscheidene uit het buitenland voor namelijk Duitschland. De lezing en de daarbij vertoonde lichtbeelden vielen zeer in den smaak der aanwezigen. Krabbendijke. Door een zwaar 'stuk ijzer 't welk medesleepte aan den mailtrein werd alhier Maandagvouriniddag een wissel iu dier mate stuk geslagen dat het onrijbaar was, zoodat de treinen rangee- rende over de derde lijn moesten vertrek ken, waardoor nog al wat oponthoud werd veroorzaakt. De anti-revol. kiesvereenigingen op Tholen besloten met 38 tegen 10 stemmen de candidatuur voor de Staten aan te bieden aan den heer C. v. Es, burgemeester van Scherpenisse. Een bericht uit Oud- Vossetneer als zou er een zeer sterke strooroing zijn geweest voor de candidatuur van 't aftredend lid jhr. De Casembroot berust op een verzinsel. By kon. besluit is aan mr. G. W. Th. baron van Dedem, op zijn daartoe gedaan verzoek, met ingang van 1 Maart e k. eer vol ontslag verleend als ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kanton gerechten in het arrondissement Zierikzee, ter stand plaats Zierikzee en is J. J. van Alphen, laatstelijk hulpprediker ten dienste der inlandsche christen-gemeente te Waai, op zijn verzoek, wegens pbysieke ongeschikt heid, gerekend van en met 1 Januari 1907, eervol uit 's lands dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. Vlissingen. Benoemd tot mr. bakker in de coöperatieve broodbakkerij van „Eigen Hulp" in plaats van W. C. Tazelaar die zijn ontslag had ingediend, A. Gast, thans knecht bij P. J. Kousemaker, alhier. 's-Gravenpolder. Het ijsfeest is Zater dag 1.1. uitnemend geslaagd, voor dat doel was bij de inwoners ruim f 70 opgehaald. Verschillende spelen als hard- en ringrijden met een balletje rijden en hardloopen werden gedaan. De schoolkinderen, die elk een prijsje verwierven, werden nu op' chocolade getracteerd. Om verschillende prijsjes werd gedongen, alleen ue grooteren reden om geldprijzen. Er was veel volk op de baan en er heersehte eene prettige drukte. Voor mingegoeden waren door een ingezetene eenige krentenbrooden be schikbaar gesteld waarom bard geloopen moest worden. Borssele. Vrijdagavond omstreeks 10'/4 uur zijn bij den brievengaarder, tevens raadslid onzer gemeente, op het onver wachts 6 ruiten ingeslagen. De politie doet onderzoek. Stavcnisse. Vrijdagavond werd de tweede vergadering gehouden van de on langs opgerichte kolenbond «Algemeen Belang''. Het aantal leden, dat eerst 92 bedroeg, klom tot 110. De voorloopig benoemde voorzitter, de heer A. van Dalen, bedankte voor zijne betrekking, tot welke de heer Dorst met 8"> van de 100 geldige stemmen werd gekozen. De overige be stuursleden behielden hunne functies. In deze vergadering werden de hoofdpunten van een reglement va^tt steld, terwijl de regeling der ondergeschikte punten aan het bestuur werd opgedragen. In tegenwoordigheid van de hoofd ambtenaren van zijn Departement, heeft de Minister van Financiën heden ochtend in zijn Kabinet, afscheid genomen van den secretaris-generaal, den heer jhr. S. van Citters, die als zoodanig aftreedt, wegens zijn benoeming tot lid der Tweede Kamer. De Minisier betuigde leedwezen over het vertrek van deo heer v. Citters, huldigde den ijver en den tact door hem aan den dag gelegd en herdacht de aangename samenwerking met de verschillende hoof den van dienst. De heer Van Citters dankte met een woord van erkentelijkheid voor de welwillende medewerking die hij mocht ondervinden. Te Loppersum is de dochter van een landbouwer overleden doordien een puistje op haar arm bij bet behandelen van de wasoh was opengegaan eo bloedvergiftiging ontstond. Aan boord van het stoomschip «Rotterdam" aan de petroleumhaven te Charlois heett er gisternacht bij een twist tussohen een Hollandsch matroos en een Duitschen stoker deze laatsten met een revolver den matroos het linkeroog uitgeschoten. Het lijk van den vermisten luitenant Nix, die met schaatsenrijden werd vermist, is opge haald uit de waterleiding bij de Leidsche vaart te Haarlem. Een 9-jarig knaapje te Osch viel bij het glijden op zijn hoofd. Aanvankelijk had hij er geen hinder van doch 's avonds werd hij onwèl en 's nachts overleed hij. Rijssen. De firma Ter Horst Co. te Rijssen heeft in een gedrukt „overzicht naar aan leiding van de werkstaking te Rijssen" de van sommige zijden gegeven onjuiste voor stelling van den toestand der industrie, in verband met de uitgebroken werkstaking, weerlegd. Aan het slot van haar verweerschrift zegt de firma Men verwijt'ons, dat wij de organisatie wei geren te erkennen, de hoofdbesturen ni#t ter bespreking willen ontvangen, voor onze arbei ders niet toegankelijk zijn, maar men verzuimt mede te deelen, dat al onze arbeiders wel weten ons ten allen tijde te kunnen spreken, dat zelfs het Stakingscomité is medegedeeld, dat ons kantoor voor ben openstond. Men heelt ons bemiddeling voorgesteld, maar vond het niet de moeite waard ook ons recht te doen wedervaren oi een poging te doen allereerst de feiten zuiver te stellen. Grenzeloos oppervlakkig durven mannen van naam een oordeel uitspreken, waaraan geen enkel deugdelijk onderzoek ten grondslag ligt en heeft men den roekeloozen moed een poging te doen om een bedrijf te gronde te richten, waaraan duizenden hun bestaan hebben, en wien men een toekomst van ellende bereidt. Te Harderwijk is bij het Koloniaal Werfdopöt onder militair geleide gebracht een kanonnier 2e kl., Duitscber, die in 1903 naar Oost-Indië vertrok en op 5 Mei 1905 met 3 andere kanonniers te Sabang was gedeserteerd. Na met een Duitsche goederen-stoomboot eenige tochten te heb ben gemaakt en verder een zwervend leven te hebben geleid, heeft hy zich, komende uit Duitschland, te Nieuweschans gemeld. Hij wordt nu aan de militaire justitie in Indië overgegeven. Het hoofdwerk van wijlen prof. Bak huis Roozeboom«Die hertecogenen Gleicb- gewichte", blijft gelijk men weet door zijn plotselingen dood onafgewerkt. Van het derde deel is nog niets op schrift gesteld zooveel andere bezigheden, waaraan de nauwgezette man zich niet wilde onttrek ken, namen bem voortdurend in beslag, dat de voltooiing van dezen gewiohtigen wetensohappelijken arbeid telkens moest uitgesteld worden. Naar wij vernemen, zijn echter alle aanteekeningen voor dit deel door den overledene reeds gereed gemaakt en geordend. Men hoopt nu dat prof. F. A. H. Schreinemakers, te Leiden, de zorg voor de voltooiing van het boek op zich zal nemen. (AKv.d.D.) De koude. Te Berlijn is men nog altijd aan 't sneeuwruimen. Reeds zijn 200.000 wagen vrachten weggevoerd. Er zijn voor dit weik 2000 wagens in dienst en 3200 hulparbeiders. In het Bregenzerwald en MoDtasondal is het spoorwegverkeer en dat op de groote wegen onmogelijk door de sneeuw. Op sommige plaatsen, zoo seint men uit Inns bruck, is de sneeuw acht meter hoog opgejaagd. Uit alle deelen van Opper-Italië komen berichten omtrent heftige sneeuwstormen. In Bologne en Parma ligt de sneeuw 30 centimeter, in Modema 60 centimeter hoog Trams en locaaltreinen rijden niet. Vele scholen zijn gesloten. In de PyreneëD en omstreken heerscht nog steeds hevige koude, aoodat te Port- Vendres zelfs een gedeelte van de haven dichtgevroren is. W'eder is door lawinen te Ayguatebia (Pyrénéees-Orientales) en in de Haute Garonne belangrijke schade aangericht. De President van de Yorkshire Spoor weg-Maatschappij heeft verklaard, dat de sneeuwstorm op Kerstmis aan de maat schappij niet minder dan 240,000 gulden schade heeft toegebracht. In Leeds heeft de rechter van in structie een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van den dood van een tweejarig meisje. Het kind bleek door haar moeder, die in behoeftige omstandigheden verkeer de en het kind „lastig" vond, te zijn ver kocht toen het 9 maanden ou I was,voor den pry's van een shilling (60 cents)De pleegmoeder vertoonde 't „koopcontract" dat in optima forma op een. koffiezakjes- papier was opgemaakt en behoorlijk van stuivers-zegeltje was voorden. Zy had zich verzekerd tegen den dood van bet kindje eu de f36 voor begr..fenisgeld - catuurlyk opgestreken. - 'J it aller lei oorden van E aopa komen nog steeds berichten van de kou, die in de zuidelijke streken nog erger schijnt dan in het noorden. Te Budapest zijn 3 Zigeuoer- muzikanten op weg naar Dobina bevrore». Wolven komen ou uit de bergen naai dj dalen te Deva werd een vrouw door ecu wolf aangevallen en verscheurd. Te Parijs is door de aaohoudende kou en de onop houdelijke temperatuurwisseling een itt- Uiienza-epidemie uitgebroken zoodat allo ziekenhuizen overvol zijn. In Italië is zt er veel sneeuw gevallente Bologna ou Parma ligt de sneeuw 30 o.M in Modena 60 o.M. hoog. Alle verkeer in de provincii s is gestaakt, de trams rijden niet en te Bologna zijn de sobolen gesloten. Te Dusseldorf veroorzaakt een «spoot siDds eenige dagen groote opschudding. Ju een huis in de Bismarck straat werden de bewoners door een luid geklop op de deur eenige avonden achtereen uit den slaap gewekt. Iedereen in huis hoorde's avoncs duidelijk het kloppen en men deed bij de politie aangtfte van deze zonderlinge spook geschiedenis. Als een loopeud vuurtje ver spreidde het bericht zioh door de stad en de politie had evenveel moeite om de groote mensohenmassa's 's avonds voor het „spook huis" verzameld, te verspreiden, als om het «spook" te vinden. De politie onderzocht nauwkeurig alle kamers, terwijl de recher che buiten het huis een oogje in het zeil hield. De bewoner van het bewuste huis vroeg, in tegenwoordigheid van eenige politieagenten, aan het spook naar den leeftijd van een zijner kinderen en dadelijk werden evenveel «klopsignalen" gegeven, die het aantal jaren bedroeg, dat het kind oud was. Niettegenstaande de politie nog steeds in de weer is, om de zaak op te helderen, is het «spook" eiken avond aan de gang. Natuurlijk heeft men met et-a flauwe grap te doen, maardeDueseldorfsohe politie is er totnogtoe niet achter, wie de grappenmaker is. Te Kingston, op Jamaioa, is Dinsdag avond weer een hevige aardschok gevoeld, die acht seconden aanhield. Een vijftienjarige knaap, gymnasiast te Erfurt (Pruisen), is, tydens de tand meester met hem bezig was, doodgebleven. Hij ontwaakte niet meer uit den staat van narcose. Te Berlijn is een fabriek opgericht waar langs scheikundigen weg van zaagsel brood wordt gemaakt, 't Bestaat voor twee> derde uit gemalen hout en voor een derde uit roggemeel. Voorloopig zal '0 alleen door paarden worden genuttigd, en dan....? Over het loven van den bekenden president der Vereenigde Staten, Abraham Lincoln, vindt men in Munsey's Magazine een opstel, waarin verhaald wordt, hoe de latere president der Vereenigde Staten op 25-jarigen leeftyd voor het eerst verliefd werd in de stad Newsalem, waar hij een nogal belachelijk figuur geweest moet zyn met zijn linnen broek, die slechlstot hal verwege zijn beenen reikte, zijn grove sohoenen, blauwe sokken, geruit wollen hemd en ouden stroohoed, het borstelige verwarde hoofdhaar eo de baardstoppels op kin en bovenlip. Hoe een jotjg meisje op dezen vogelverschrikker van een man ver liefd kon worden is onbegrijpelijk. Toen gebeurde het, want toen Lincoln om de band vroeg van Anne Rutledge, gaf zij haar jawoord. Z*j stierf echter kort daarna. Geruimen tijd later ontmoette Lincoln een zekere Miss Mary Owens van Ken tucky, die als een opgewekt aardig meisje besenreven wordt. Ook naar haar hand heeft Lincoln gedongen, maar zij bedankte voor de eer mrs. Lincoln te worden, daar Lincoln naar harp meening niet de eigen schappen bezat een vrouw gelukkig te maken. Zijn derde en laatste vlam was més Mary Todd, een beschaafd, levendig meisje, dat zeer eerzuchtig was. De beide jonge luidjes verloofden zich met elkander, maar toen Stephan Douglas op het politieke tooneel verscheen, bemoeide het jonge meisje zich opvallend veel met dezen politicus en dezen viel het niet moeilijk, den sehuchteren Abraham in de schaduw te stellen. Lincoln scheen bevreesd met de sehoone, maar eerzuchtige vrouw in het huwelijksbootje te stappen, want op den trouwdag, toen het plechtige uur geslagen was, dat Abraham en Mary voor goed verbinden zou. was eerstgenoemde nergens te vinden. Uit aDgst was hij gevlucht en toen men hem uit zijn schuilhoek te voor schijn haalde, wekte zijn jammerlijk uitzien algemeen medelijden. Toch bleef de vriend schap tussohen de twee bestaan *u ten laatste werden ze toch een paar. Hij had vergiffenis gekregen en miss Todd heeft zieh als mts. Lincoln nooit met andere politici bemoeid. De toestand van burgemeester Lueger blijft zeer critiek. De Paus zond hem tele grafisch zyn zegen. In het noorden en midden van Spanje duren de sneeuwstormen voort, overal medebrengende een stremming in het spoorwegverkeer. Overal zyn sneltreinen opgehouden: te Villalba, teTorrenobeno, te Segovia. Versoheiden goederentreinen zijn ingesneeuwd. Een zonderling in Duitschland heeft een vry singuliere weddenschap aange gaan. Hij heeft zich verplicht rondom Duitschland te wandelen, alle grensplaat sen aan te doen en dan ook dwars door het land heen te trekken en wel zonder één woord te spreken of één druppel alcoholhoudende drank te drinken en zon der een pfenning op zak. Met de lOj'O'J

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2