Ha^r maag deed haar lijden. S c h o on i e u w s. RECLAMES. ÜIT DE PROVINCIE. Middelburg. De motie, door den heer J. F. van Dunne in den raad alhier in gediend, luidt in haar geheel als volgt Gemengde Berichten. dikmt d»r TTerv. gemeenin te tVsMitMer- compaguie, (is Savenster, in gijzeling gc-stbld wiji hij weigerde den eel af te leggen aid getuige in een strafzaak van een ex-deurwaarder, die tot 2 jaar gevangenis straf veroordeeld werd. Kerknieuws. Ned- Herv. Kerk. Beroepen te Schraard A. O isterhuis, c uid. te Suawoude; t-e Amsterdam dr. J. f. de Bie te Arnhem. Aangenomen naar Meerenberg door V. R>os te Vollenbove. Bedankt voor Daarle door A. Oosterhuis, cand. Geref. Kerken. Beroepen te De Bil it A- v. Veelo te Rot terdam B; te Scharendijke J de Vries, cand. te Warfum. Aan de universiteit te Leiden werd met gunstigen uitslag afgelegd het candidaats- exiraea in de rechten door den beer Al. C. A. Pla8schaert van Middelburg. De Pinkpillen hebben haar verlost. U w maag is om zoo te zeggen uw eerste bediende. Gij zegt haar «Eet dat, drinkt dat", en zij moet eten of drinken. Houdt daarbij wel io het oog dat gij haar menig maal die bevelen te hooi en te gras geeft en wanneer de behoefte er aan zich niet doet gevoelen. Toch moet zij zoodra gij den mond hebt geopend gehoorzamen en slikken. Zij kan niet tegenspartelen en zich verzetten, zij kan alleen één ding doen, u doen lijden, wanneer gij te veel van haar gevergd hebt eo zij riet meer kan. Dan wreekt zij zich en doet uw pijn. Gelukkig dat wanneer uw raaag u doet lijden, de Pinkpillen door haar te genezen u weder verlossen De Pinkpillen hebben Mej. Wessel, Broersveld 27, Schiedam, verlost. Mej. Wessel. (Portret Diggelen «Na gedurende jaren, schrijft zij, aan de maag en de ingewanden te hebben geleden en alle mogelijke geneesmiddelen te hebben gebruikt, wanhoopte ik te genezen. Ik was niet meer in staat eeoig huiswerk te ver richten Eindelijk gaf men mij il.-n raad de Pinkpillen te beproeven. Ik heb die ebruikt en kan nu op mijne bem t /p aan- eveleo, want zij hebben mo van <niin slechte maag genezen en mij een uitstekende gezondheid weergegeven". De Piokpill-n versterken en wekken de maag op, zij bevorderen de spijsvertering en ontwikkelen de eetlust. Zij hebben een machtige werking op het bloed en genezen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie en rhcumatiek. Prijs 11,75 de doos, f9,perbdoozeD, Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, liuuld-uepóthouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Job. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen eo Verfwaren. De Gemeenteraad: gezien het adres van den arts Verhefjden, als gecommitteerd lid van het Bestuur der Gods huizen. te Middelburg, d.d. 8 December I906, gelezen de door het Raadslid mr. A. A de Veer overgelegde circulaire van de Directie van het Gasthuis te Middelburg, betreflénde inlichtingen over eenige leerling-verpleegsters, gelet op art. 2, le lid en art. 3' der veror dening op de inrichting en het Bestuur der Godshuizen te Middelburg in verband met het reglement van orde op de vergaderingen en werkzaamheden van het Bestuur van die Gods huizen eri dat op den werkkring der vaste commissiën uit dat Bestuur, die met de uit voering van bepaalde handelingen zijn belast, benevens dat op den inwendigen dienst in het Ke6t hi no. 1 Gasthuis te Middelburg; overwegende dat èn de aangehaalde artikelen van die verordeningen èn de genoemde daarop gebouwde reglementen den Raad geene be voegdheid toekennen om in deze, waar het deri inwendigen dieust betreft, eene zakelijke bespreking te houden, veelmin eenige beslissing te neruen besluit voorschreven adres en gezegde circu laire ter zijde te leggen, en over te gaan tot de orde van den dag. Middelburg. Tegen den agent van hei Weekblad de «Wereld" is door de politie v.vu- av!li-k. le» zake van verduistering van fl6, ten nadeele dier administrate voor wieu hij de gelden per switautie moest ophalen bij de abonné's op dat weekblad. De dader Lheeft eene volledige bekentenis afgelegd en is na voor den heer Oflioier van justitie te zijn geleid, op vrije voeten gelaten. Stavenisse. Vrijdagmorgen wilde de vrouw van J. W. alhier haar kindje van enkele maanden uit het Vied nemen, omdat het buitengewoon lang bleif slapen. Men stelle zich den schrik der jonge moeder voor, toen zy moest bemerken, dat zy slechts een lijkje in de armen nam 1 Oudelande. Vrijdagavond werd de algemeene vergadering gehouden der chr. school, welke bijgewoond werd door 43 leden. Met het laten zingea van Ps- 89 vs. 7 en het lezen van Hebr. 2 werd de vergadering door den voorzitter G. de ■lager geopend Na afdoening van eenige kleinere zaken verkreeg de. Kloek het woord met het onderwerp het goed recht der chr. school". Niet dat hij opkwam tegen de deugdelijkheid van het openbaar on derwijs op zich zelve, maar lettende op de teekenen der tijden en een vingerwij zing gevende op uitspraken van oen Vi- viani in Frankrijk en op de bijeenkomst van de vrijmetselaars hier te lande enz. bepleitte spr. met aandrang de zorg voor een chr. opvoeding, op de chr. school, als het bederfwerend zout. Spr. toonde aan hoe 't onderwijs op de openbare school niet neutraal zijn kan. Na deze met aan dacht aangehoorde rede en het zingen van Pd. 105 vs. 5 eindigde ds. Kloek de verg. met dankzegging. Do bezoldiging van den heer W. A. Dormaar, waterbouwkundig ambtenaar in dienst van den calamiteuzen Suzanoa- polder, is, ingegaan 1 November 1900, verhoogd met f 150 en alzoo gebracht op f850. Op de internationale pluimveeten- toonsteliing van Avioultura zijn bekroond de inzendingen van de heeren K. Meer- tens Kzn voor Wyandottes een Z. E. V., J. J. N. van Baarle, voor Dutven een 3e pr., en mevrouw Kraamer, voor Kruisingen voor eierenproductie een 3e prijs, allen te Mid delburg, J. C. Stern te Sluis voor Zwarte Nederl. uilebaarden hennen een 2e prys, en M. O. van der Vliet te Zierikzve voor Rood bonte Nederl. sabelpoot krielen hennen le pr. en extra-prijs en hanen 1906 Z. E. V. Colijnsplaat. Vrijdag werd alhier de gewone jaarlijksche vergadering gehouden der Kolenvereeoiging „Onderlinge Hulp". Ledental 228. Aanwezig 76. Uit het ver slag des penningmeesters bleek dat totaal waren verkocht in 1906 5023 H.L. koien, die (den leden vrij aan huis uit het schip werden bezorgd voor f 0,84 de H.L., terwijl van Januari tot Augustus de afgehaalde van de bergplaats werden berekend f 0,77 de H.L. De ontvangsten over het boekjaar waren totaal f 4237,25, die der uitgaaf f 4220,02, aoodat er een restant van f 17,23 was Én daar op de bergplaats l Jan. 1907 aauwezig was een waai de van f lu8l,35 waarop een schuld i ust van f 835, mag de vereeniging het restant haar eigendom noemeu. De penningmeester, C M. Do w, werd als zoodauig met 71 van de 76 stem men herkozen; de commissarissen, P. Jause en T. G. Schikker, werden met algemeene stemmen herkozeD. Overigens werden nog eenige huishoulelijke zaken behandeld, waarna de voorzitter, de heer A. J. Ridder, de vergadering sloot. Tholen. Heden is hier aan het veer liet vermakelgksie schouwspel te zien wat men zioh denken kan. Door het vele drijfijs wordt de overtocht zoodanig be moeilijkt, dat men een nieuw systeem van overzetten heeft toegepast. Men heeft n.l. twee lijnen gespanoen over de «Eendracht" die door een blok rondloopen en aan de veerboot bevestigd zijn. Voor het einde der lijn is een paard gespannen. Moet er nu een overtocht plaats hebben, dan wordt het paard vooruit gedreven op den Rijksweg, en naarmate het paard hard loopt, (nog steeds wordt het geholpen door de vele toeschouwers) vliegt de veerboot door de ijssehotsen heen, zoodat ze in een oogenblik met passagiers aan de overzijde is, en ook weder terug. Al de bewoners komen naar dit vreemdsoortig en hier nog niet bekend overzetten zien, maar intus- i-ohen wordt het reizend publiek voor veel koude bewaard door dit practische over tel middel. De werkstaking te Itijssen. Zooals vroeger is gemeld, werken er nog een 140 arbeiders(sters) in de fabrie ken der tirma ter Horst, ooi verb teringen en herstellingen aan te breDgen enz. Naar wij vernemen, zullen ook dezen weldra gedaan krijgee, daar het werk op een eind loopt. Nu is door deae arbeiders, die wil len werken en niet gaarne broodeloos worden, besloten te trachten genoeg werk krachten bijeen te krijgen, om ééue fa briek te kunnen laten loopen. De firma slaat geheel buiten deze beweging. (N. R. C.) Het alg. bestuur der Ver. tot Chr. Verzorging van Krankzinnigen in Neder land heeft besloten op de vierde stichting te Wolfhese bij deD eersten, nog niet vol tooiden, een tweeden bouw te doen plaats nebben. Voorloopig zullen er nog vier paviljoenen bijgebouwd worden. Bij de inbraak in het buiten van den burgemeester van Haarlem, jhr. Boreel, zijn ook nog gestolen portretten in waarde volle lijsten, en kleine sèvre porseleinen voorwerpen. Voorts hebben de inbrekers een kabinet vernield dat nog behoord heeft aan den dragonder-generaal Boreel. Gisterennacht is te Amsterdam, tenminste nog net binnen de grens dier gemeente, en wel aan den Amstelveenschen weg een boerderij geheel in vlammen opge gaan In den hooiberg had zich een land- looper nachtverblijf gekozen en, door onvoorzichtigheid waarschijnlijk brand ge sticht, welke 50,000 kilo hooi, en stal en schuur en woonhuis in de aseh legde. Om trent half drie kwam de knecht van een uitvoering thuis. Op den weg zag bij brand in den hooiberg en tegelijkertyd een man, die ijlings vluchtte het land op, naar den kant van de stad. Hy liep zoo hard als hy vnaar kon het erf op, wekte zijn baas en de huisgenooten, de buren werden geroepen ob met vereende krachten werden de koeien, een dertigtal, de paarden, de varkens, den stal uitgedreven en naar buurman gebracht. De brandweer verscheen toen van de hoeve niets meer te redden was. Ellende. De kleermaker B., te Gro ningen, had langen tijd met werken in zijn onderhoud kunnen voorzien, doch in 't laatst van het vorige jaar niet meer. Welke moeite hij ook deed, werk kon hij niet krijgen. Zijn spaarpenningen wer den aangesproken en geraakten ten slotte op. En zoo gebeurde het, dat B. 's avonds naar het politie-bureau ging, onderdak in een cel. 's Morgens werd hem te eten ge geven en dan ging B de straat weer op, on> des avonds weer om nachtverblijf aan te kloppen. Dat giög ten slotte niet meer en meu wist geen beter raad dan den stumperd maar wegens landlooperij op te pakken. Maar voor de rechtbank is hij niet versoheiien In de gevangenis was hij krank zinnig gewordeD, volgens de verklaring ven deu geneesheor, tengevolge van de ellende, waaraan bij had blootgestaan. (Tel.) Te Hilversum waar, evenals eldet-9, door de koude het aantal werkloozen erg is vermeerderd, trekken dagelijks groote troepen werkloozen door de straten met houten borden, waarop in reusachtige letters: «Geef ons brood of werk". Het stoffelijk overschot van den heer F. Conner en van dieus echtgeuoote, dat te Akkrum zal worden bijgezet, is op weg naar ons vaderland en zal weldra op Nederlandschen bodem aankomen. Het wordt vervoerd door een der booten van de Holland-Amerika-lijn, die op 1 Februari binnen verwacht wurut. Het bestuur der ehr.-dem. partij heeft den heer F. v. d. Pers wegens openlijk optreden tegen vastgestelde en van kracht zijnde partijbesluiten buiten de partij gezet. De heer L. den Broeder heeft zioh, zoo lazen wij vroeger reeds, ook van alle functies in die partij onttrokken. De heer Krenzer is reeds vroeger er uit geloopen. Zoo gaan de voormanuen een voor een Ook 'h aanbeveling. Bekend conliseur en patissier in een onzer groote steden plaatst op z'n verpakkingenBekroond hier, lid van de jury daar, éoz. enz. enz. De laatste aan beveling van zijn bakkucstige kennis luidt«Lid van de Kommissie tot Weiing vau Sohoolverzuimalhierü Bodeg Toen een juffrouw te Santpoort even haar jarige buurvrouw ging felioi- teeren, had daar alleen gelaten een 3-jarig kind het ongeluk bij de kachel in brand te geraken. Het kind werd te laat gered, het stierf binnen enkele uren aan de brandwonden. Nabij Willemsdorp is een visscher door de gladheid van zijn schuitje in het Hollandsch Diepgevallen en verdronken. In een woning te Am sterdam ontstond een kleine binnen brand op een achterkamer bewoond door een alleenwonende oude juffrouw. De brand werd met een emmer water ge- bluscht, daarna vond men in de bedstede het half verkoolde lijk der juffrouw, die zich vermoedelijk boven een test met vuur had verwarmd. Te Rotterdam is een 6 jarig meisje dat met drie jongere kinderen alleen thuis was, by de kachel ia brand geraakt en levensgevaarlijk ver wond. De buren bluschten de vlammen. Te Kethel is een 78-ja-rig« man in een paardenstal doodgevroren go.onden. Te Goutum is een voerman van zijn wagen gevallen. De wielen gingen hem over het hoofd en de ongelukkige, die een weduwe met 4 kinderen nalaat, was terstond dood. In de versohillende plaatsen van Friesland le zaam zijn deze week niet minder dan tien personen door het ijs gezakt en verdronken, terwijl nog vele andere bijtijds gered werden. Te Oldemark, (Ov.) verdronk een 16-jarig meisje. Donderdagmorgen vond men te Klijndijk (Dr) een bejaard, alleen wonend, armoedig man dood aan den huiselijken haard liggen. Woensdag nacht is onder Prlnsenhage een 3-jarig kind doodgevroren. De ouders vonden des morgens het lijk. Te Helmond is een 8-jarig meisje in een regenput geraakt eo na eenigen tijd levenloos op gehaald. Te Rijssen is een 3-jarig kind bij de kachel in brand geraakt. De moeder bezwijmde en kon geen hulp bie den. Het kind werd ernstig gebrand aan borst en aangezicht. De koude. In Engeland is het gis teren wat kouder geweest dan den vorigen dagom elf uur v.m. 24 gr. F. tegen 27 een etmaal te voren. De strenge vorst van bel vasteland is er dus niet geweest. Io het hooge noorden van Schotland had het gisteren in 't geheel niet gevroren. Op IJsland stond de thermometer gisteren op bet vriespunt. Het meer van Genève is bij Villeneuve dichtgevroren, wat sedert 1879 niet was gebeurd. Uit Koningsbergen wordt gemeld dat daar bij een velddienstoefening een groot aantal ongelukken zijn voorgekomen. Ten gevolge van de strenge koude, hebben 152 manschappen bevroren lichaamsdeelcn gekregen. Bij de meesten hoeft de dadelijk toegepaste behandeling goed geholpen. Vijf man zullen drie of vier weken ver pleegd moeien worden Ernstige gevallen zijn niet voorgekomen. Op de Eems staat de scheepvaart stil. Vijf vaartuigen voor Einden en Groningen zitten bij Herne vast. De ijsgang op de Elbe is, volgens een berioht uit Hamburg, sterk toegenomen, zoodat het verkeer groote belemmering ondervindt. In de liavens zijn vier ijsbrekers aan het werk. Op de beneden-Elbe zijn drie groote ijs- brekers doende, om liet- ijs voortdurend in beweging te houden en de vastgeraakte schepen hulp te brengen. De binnenko mende schepen hebben met een storm in de Noordzee te kampen gehad. Vele schepen worden door den storm buiten- gaads opgehouden. In Oostenrijk neemt de koude af volgens een telegram uit Weenen. De thermo- ineterstand is weer normaal. Anders is het in Italië gesteld. Te Florence sneeuwde het gisteren nog altijd maar door; de Arno is gedeeltelijk toegevroren. Uit Venetië komen berichten van sterke vorst. Te Belluoo viel de ther mometer op 15°te Bologna op 7°. De Po zit vol drijfijs. In den omtrek van Rome is veel sneeuw gevallen tussolien Rome en Napels zitten treinen in de sneeuw vast; ook op de lijn RomeSolmona. In Rome zelf heeft regen 's nachts de sneeuw weggevaagd. Te Milaan viel de thermometer op -8U C. te Barese op 13te Verona op 9. Hier gaf de waterleiding veel last. In Venetië is een groot deel der lagunen dichtgevroren. De groote kanalen zijn nog vrij, maar vol groote drijvende ijssehotsen. De koude veroorzaakte erge schade aan de Riviera Ponente, in Genua en SavoDa. Uit Petersburg schrijft men aan de N. R. C.Al meer dan een week hebben we buitengewoon sterke vorst. Vanmorgen wees de thermometer in de stad 24° R. en het is in den loop van den dag niet warmer geworden dan 20°; buiten aan de haven was het den heelen dag 27° vorst. Overal uit de provincie komen beriohten over de nog steeds maar toenemende koude. Men kan zioh in Holland moeilijk een voorstelling maken van zulk een lage temperatuur, een temperatuur van 58° beneden de nul van Fahrenheit, dus van 90° vorst. Wij hebben daarbij het prach tigste winterweer, dat men zich denken kan. De barometer wijst op 795 en heeft nog steeds neiging tot stijgen. Nog nijpen der doet de kou zich voelen, wanneer de avond is gevallen en de sterren schitteren tegen het zwarte uitspansel, waariu straks de wassende maan naar omhoog drijft. Haastig loopen de mensohen voort, diep in pelzen weggestopt en in doeken gehuld. Om de vuren sohaarl zich het volk van de straat, politie-agenten, boodsehaploo- pers, iswosjtsjiki, wier ruig bevroren paar den ook hunkerend hun koppen uitstrekken naar den warmenden schijn. Wat er voor ellende geleden wordt in dezen tijd is onbeschrijfelijk, wanneer men aan de armoede denkt der vele werkloozen. De overheid heeft buitengewone maat regelen genomen" om de arme bevolking te behoeden voor het gevaar van dood te vriezen. Kostelooze theehuizen zijn den beelen nacht open, evenals overigens alle theehuizen eo lokalen zonder vergunning in deze koude nachten open moeten blijven. Buitendien doen bereden patrouilles en afdeelingen te voet een heelen naoht de ronde, vooral in de buitenwijken, om be vriezende mensohen op te nemen en naar verwarraiogsstations te brengen. Maar in de stad, hoe groot de nood ook mag zijn, is er toch steeds kans op redding. Hoeveel vretselijker zijn deze dagen op het platte land, en vooral in die streken, waar de hongersnood heerscht, en waar, zooals in de graaodistrioten het geval is, geen bossohen zijn die brandstof leveren. Daar i9 het gevaar niet af te wenden. De zieke, uitgehongerde mensehen zullen in deze dagen bij duizenden en duizenden dood- vriezen. Gisteren was de felle koude in de Vereenigde Staten aangekomen. Het vroor toen te New-York 17 graden Celsius en 18 graden op het Slaten-eiland. Het was de koudste dag van den heelen winter. Gelukkig woei hef niet hard. Te Aki- noby in Rusland zijn 15 mensehen van kou bezweken. Overal elders vindt men lijken langs den weg. In de Pyreneeën in Spanje komen nog veel wolven voor. De wolven houden ver- blyf diep in de bergwouden en mensehen aanvallen doen zij zelden. Maar nu er sneeuw gevallen is, en de wolven geen voedsel meer kunnen krijgen op de ber- geD, komen zy bij troepen naar beneden o n komen de dorpen biernen. De hongerige dieren staan voor niets meer. De boeren moeten heele gevechten leveren om have en leven tegen de wolven te beveiligen. Een arme jongen in een dorpje in de provincie Huesca, aan den voet der Pyre neeën, vluchtte voor een troep wolven de kerk binnen, maar de wolven aoht< vhaal- den hem eu doodden hem in de kerk. Bij Ferrol stak een vrouw een beek over. De brug was een ruwe boomstam van oever tot oever. De 1 rouw bad te 1 kind bij zich van 4 jaar en een grooteu zak. Eerst droeg zij het kind over de beek en toen zij terug was aan den anderen oever om den zak te halen sproug een wolf te voorschijn, die het kind voor de oogeu d ;r moeder verslond. William Whitely, die gisteren te Londen in zijn winkel doodgeschoten is, was een man met een wereldberoemden usain. Wie heeft niet wel van Whiteley's g'lnord, de reuzen winkel in Westbourne- grove, waar nu letterlijk alles te krygen was, van een brulaap tot een paar mansjet,- knoopen, van een piano tot een ons reuzel 'i De wonderlijkste verhalen bestaan er over bestellingen, by Whiteley gedaan en aan stonds uitgevoerd. Zoo lieten er een paar officieren er een liter levende vliegen ba'en, en kregen zo. Een ander maal werd er een twee le har ds-doodkist by hem beBteld. Whit-ley had er een, overgenomen vau iemand die, zyn dood voelde naderen, zelf zyn kist bestelde en beter werd Men vertelt ook van een Engelsohman, die op het punt van vertrek stond hij ging naar Middel-Afrika en nog even trouwen wou Hy had nog zes uur den tyd. Whiteley bezorgde hem een vrouw het huwelijk werd behoorljk gesloteu en is, zegt men, zeer gelukkig geweest. Een ding verkocht Whitaley niet, nl. melk. Dat was, omdat hy Z mdagu zijn personeel rust wou geven, en een melk- slyterij moet ook Zondags werken. Wbi- teley heeft zijn reuzenwinkel zelf tot stand gebraoht. Hy werd in 1831 op een dorp geboren. Op zestienjarigen leeftyd kwam hy een lakenhandelaar in de zaak. Vier jaar later zag hy Londen voor het eerst en hij besloot daar zyn fortuin te zoeken Hy kwam later in Londen by een grossier op kantoor, ging nog eens naar zijn dorp terug, keerde naar Londen terug en in 1863 eindelijk begon hy met 700 pd. st. die hy had overgespaard een eigen zaak. Hy opende een winkel in in Westbourne-grove, een buurt die een slechten naam had in den handel men noemde het de banbroetiersstraat. In den winkel, dien hy opende, waren al twee mensehen failliet gegaan. Maar het ging met Whiteley anders. Hy begon met twee winkeljuffrouwen en na een jaar had hij er zestien. Nu telt het personeel zesduizend mannen en vrouwen. Telkens moest de zaak uitgebreid wordenelk jaar werd er weer een huis bijgetrokken. De eene koopwaar na de andere werd in het bedryf opgenomen. Er is een jaar geweest, dat de winst ruim 100,000 pd.Bt. bedroeg. Niet lang geleden maakte Whi- telry van zyn zaak een naamlooze ven nootschap met aen kapitaal van 1,800,000 pd. st. Maar hy bleef er even hard in werken als ooit te voren. Hy woonde buiten, maar om tien unr ging hy naar zijn kantoor en hy bleef er tot zeven 's avonds. Daarvan ging twintig minuten af voor zyn luDch en tien voor thee. In Augustus nam hy vacantia. In de laatste twintig jaar dronk hij geen sterkedrank meer en rookte hij niet. Het is nog niet gebleken wie de moordenaar is. Als men uit diens woorden «ik heb mijn vader doodgeschoten" magooinaken dat hij werkelijk een zoon is van William Whitely, dan is het een OBeohte zoon althans hebben de twee bekende zonen, bij den moordenaar gebracht, verzekerd dat zij dea man niet kennen en nooit van hem gehoord hebbeo. De moordenaar loste de schoten, toen Whiteley een win kelbediende last gaf een politieagent te ha*'en om den man te verwijderen, Een bende van een zestig Choenohoe- zen heeft een aaDval gedaan op een Chi- neesch dorp in de buurt van het station Moerawoeso-Amoerski. Russische kozak ken sloegen den aanval af; 2 Choenchoezen sneuvelden daarbij, terwijl er 15 gevangen werden genomen. De gevangenen werden aan de Chineesche justitie overgeleverd en door deze ter dood veroordeeld. Het vonnis is voltrokken. In Warschau hebben talryke huiszoe kingen en aanhoudingen by ontwikkelde Joden plaats. Kolonel John Blake, die eenige vermaardheid heeft verworven als aan voerder van de Iersehe brigade aan den kant van de Boeren in den grooten Zuid- Afrikaansohen oorlog, heeft gister op zijne kamer te New-York zelfmoord gepleegd. II ij heeft zioh langzaam door uitstroomend l-chtgas laten vergeven. Blake moet het in den laatsten tijd hard hebben gehad en Woensdag diep terneergeslagen over zijne vooruitzichten thuis zijn gekomen. In den laatsten tijd had hij met lezingen geld trachten te verdienen, maar er kwa men niet velen naar hem luisteren. Laatst lieette het dat hij zijn geluk nog eens in de goudvelden van Nevada wilde beptosven. In het jezuïeten-seminarie bij Bnu- logoe-sur-Mec aan den weg naar Calais brak gisterenavond brand uit. De semi naristen waren al te bed en moesten in nachtgewaad vluchten. De brandweer was niet bij rnaohte de vlammen te blussohen, ('aar de standpijpen van de waterleiding bevroren waren. Om tien uur stond het geheele gebouw, op de kapel na, in lich ter laaie. De ruim 400 Japanners wien te San Franoisco het landen geweigerd was, zyn -.p bevel uit Washington toch toegelaten. Zij hadden meerendeels een arbeidsover- -ankomst by zich, waaruit bleek dat zij bij Lpansche patroons dienst zouden nemen. Lr worden nog ettelijke hc,n lerden andere Japanners verwacht. Pe sneeuwstormen in het einde vsn

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2