Aanbesteding. H,H. Landbouwers. Openbare ïerkoopingen. ISoop Verkoopiagen, enz. AdvertentiSn. aanbesteden: LaËtamtFetüiPE Grijpstate. GRANEN. Mapzijn „Croenendraak". STRO O LAATSTE BERICHTEN. IVIarktberichten, Telegrafisch Weerbericht het afbreken der bestaande GE BOUWEN en bouwen van een nieuw WOONHUIS, GRAAN SCHUUR en VARKENSHOK, op het Hofstedeke, bewoond door den beer J. Rijk, te Krui ningeu, LEZING op 26 Januari a s., ONEER WERP: Bemest ingleer. te kOOp op „Nagelenburg" Oost Souburg. gebied van het kerkelijk, maar evenzeer op dat van het algemeenoNederiandacherecht. Het is toch alom bekend, dat onze wetten nergens kerken gelijkstellen met gewone vereeoigingen van personen, maar steeds ze van deze onderscheiden, eu dat de rechts persoonlijkheid dier lichamen dan ook een geheel anderen grondslag heeft dan die der fewone burgerrechtelijke vereenigiogen. elfs de grondwet belooft expresselijk beaoherming aan alle kerkgenootschappen, 'tgeen volkomen onnoodig ware, indien zulke genootschappen hetzelfde waren als gewone vereenigingen van personen. De kerken zijn aloude lichamen, die lang bestonden vóórdat onze hedendaagsche privaatrechtelijke vereenigingen bekend waren, en meeten, evenals zoovele andere oude instellingen die in den loop der tijden ontstaan zijn, en niet in onze wetgevingzijn geregeld of kunnen worden geregeld, naar haren aard en eigen statuten worden be oordeeld. In den regel geschiedt dat ook door de rechterlijke macht; hoe deze ook in elk bijzonder geval moge hebben beslist, dat de kerk, als eigen instelling, moet beoordeeld worden naar haar eigen rege lingen, doch niet als eene gewone pi ivaat- reehteiijke vereeniging, stond tot dusverre vast. Vast stond dus ook dat iemand door doop en belijdenis „lidmaat," kan worden, en dat do vraag wit dat lidmaatschap in kerkrechtelijken zin beteekent en welke gevolgen daaraan verbonden zijn, naar de wetten der kerk moet worden beoordeeld. Wij zouden het ni*t de moeite waard hebben geaoht aan gomelde beslissing van een enkelen kantonrechter onze bijzondere aaudachtte wijden, indien niet de Arnh.Ct., dat vonnis naar het schijnt fraai vindende, had geschreven dat uit de zooeven door ons aangeduide, algemeen aangenomen lew allerlei vreeselijke gevolgen zouden voort vloeien. Zij meent dat die leer slechts door „sommige orthodoxe kringen" wordt ge huldigd, en dat volgens die leer de kerk zou staan boven het gemeene recht, en dat de bepalingen van het Burgerlijk Wetboek niet zouden gelden tegenover de kerk zoodat de kerk dan een Staat in, zelfs boven, den Staat zou vormen. De leer zou inbreuk maken op het souvereioe recht van den Staa* Dit alles bestaat echter alleen in de ontstelde terbeelding van het liberale blad, dat ergens een klok heeft hooren luiden, inaar blijkbaar niet weet waar de klepel hangt. Zeer zeker k4u de Kerk een Staat in den Staat vormen, zelfs zich daarboven plaatsen, n.l. wanneer zij haar regelingen wil op leggen aan wie van haar niet gediend is, of als iemand direct of indirect wordt ge dwongen zich te voegen bij de Kerk, of wanneer de Kerk beweert dat de wetgever nimmer eene bepaling mag maken, die met hare inzichten of met hare regelingen strijdt. In al die gevallen zou de Kerk een dwaug uitoefenen, die alleen de burgerlijke Overheid toekomt. Dat nu kan ten onzent de Kerk niet meer, en onze vrijzinnige zuster maakt zich noodeloos ongerust over de «orthodoxe kringen", die zij meent een ander beginsel te zijn toegedaan. In pro- testaotsche landen hebben de «orthodoxe kringen de staatkundige vrijheden nog wel zoo goed verdedigd als menige niet- orthodoxe kring Het spreekt dan ook van zelf dat het gewone burgerlijk recht evenzeer geldt tegenover de Kerk als tegenover wien anders ook. Indien derhalve iemand zich verbonden heeft krachtens een gewoon burgerlijk eontraet of als lid eener gewone vereeniging, dan kan de Kerk daarin geen wijziging brengen. Als de Kerk b.v. echt scheiding verbiedt en de burgerlijke wet laat die toe, dan kan de rechter de ge volgen aan echtscheiding verbonden niet ter wille van het kerkelijk verbod ter zijde stellen. Dit alles staat bij ons als een paal boven water. Maar eene geheel andere vraag is, of iemand gebonden kan zijn door andere regelingen dan die welke ons burgerlijk wetboek kent, indien hij vrijwillig ztoh daaraan onderwerpt, en die regelingen zoo min ouet de goede zeden als met de wetten in strijd zijn. De fout van den kontonreohter was dat hij, omdat hij die regelingen niet kende, uu ook dacht dat zij niet bestonden. En de fout van de liberale Amhemsche, dat zij zich beangst maakt voor spoken. De benoeming van Wessels. De Standaard schrijft Is Wessels opreohtelijk van zijn vroe gere dwaling teruggekeerd, dan moge men ook zoo nog zijn aanstelling als oontióleur gewaagd achten, maar dan is ze althans verklaarbaar en te verdedigen. Doch dan moet aan zijn aanstelling een openlijke herroeping en schuldbelijde nis zijnerzijds vooraf zijn gegaan, tegelijk met een oproeping aan zijn vroegere geest verwanten, om van hun dwaalweg terug te komen. Toen hij nog midden in het anarchisme zat maakte hij van zijn hart geen moordkuil, en wist hij wel wegen en middelen te vinden, om zijn denkbeelden doordehavens te bazuinen. Dat bad hij dan nu ook moeten doen. Want of hij al, om zijn aanstelling te krijgen, onder vier oogen aan den Minister allerlei verklaringen doet, beteekent niets. Dat zou hoogstens toonen, dat bij, om benoemd te worden, van mantel verwisselt, en dus het karakter miste, dat in een controleur eerste eisch is. Nu, de Kamer zal dit wel tot klaarheid brengen. fiedijk eu oprecht bekeerde anarchisten Hosang in en socialisten ontvange men metopen armen. Maar tegen bekeerlingen als het op een voordeelig postje aankomt, zij men op zijn hoede; te meer nu blijkt, dat Wessels ook ais man van het vak geen qualiteit voor dezen post kon doen gelden. Woensdag 28 Jan. Goes, door deurw. Hollmann en Ver hoek uur in de Prins van Oranje vendutie, zadelmakersgoederen, brandkast, eiken houten cilinderbureau, kasten, tuintafel, tuinstoelen, 2 paar gouden hoofdstukkeu, 2 gouden sloten, gouden zeug, gouden bal- en rouwspelden, zilvereu horloges. Dinsdag te zien. Donderdag 24 Jan. Heinkenszand, 10 uur bij de Meij door not. v. Cleef paard oud 9 jaar, kar en tuig, 7 kippen en haan met hok en loop, bakkeryinventai-is, ajuin, meubels, fornuis enz. 'sGravenpolder, 10 uur bij Ver beek door not. Overman een huis en tuin 137 c.A. van Kierloos. Middelburg, door not. Hosang 8 uur in de Vergenoeging lo. voor dhr. W. Hubregtse een winkelhuis met boven woning eu vrije opgang Korte Noordsbraat L 108 groot 127 c.A. 2o. een pakhuis Lambreehtstraat L 102 met uitzondering van de boveuwooing groot 49 c.A. 3o. een winkelhuis en magazijn van wijlen dhr. L. Vogel in brandkasten 265 c.A. Lange Delft B 119. 4o. winkelhuis B 120 aldaar 134 c.A. 5o. een pakhuis Graven straat 124 e.A, Co. een huis er naast 159 c.A. 7o. een huis smidse 177 e.A. er naast. 8o. een huis en tuin Sint Janstraat I 96 groot 128 o.A. Kijkdag 23 en 24 Jan. 1012 en 24 uur. Vrijdag 25 Jan. Bergen op Zoom, half 12 rijks- hengstveuleudepot 10 dekhengsten. Te zien 11 eu 24 Jan. 12 uur. 'sHeer Arendskerke, verpach ting door not. Pilaar 2 uur bij v. Damrne voor de Herv. Gemeente 5 perc. bouwland in Heinkenszand, 1 perc. weiland in Nisse; 1 perc. bouwland in's Heer Abtekerke eu en 2 perc. bouwland in Driewegen. W e ni e 1 d i n g e door deurw. Holl mann en Verhoek half 11 in de Patrijs 40 loop varkens. Maandag 28 Jan. Neuzen, 3 uur door not. Dregmans het café Centraal bij Michielsen 226 cA. Middelburg, 12 uur het te Vlis- singen in het dok liggend lichtschip Noord Hinderen met inventaris door den ontvanger der registratie. Te zien 24 en 25 .Jan. 10-3 uur. Inl. dhr. I. P. J. de Groot. Dinsdag 29 Jan. Middelburg, door nol, het Schuttershof half 10 de hofsteden Pitte- perk en Buitenluat in Serooskerke saam groot 31,9604 H. En 4 perc. bouwterrein en 3 huizen^op 'tdorp Serooskerke. Vlissingen, door not. Paap 8 uur in de Oude Vriendschap een heerenhuis 115 o.A. en tuin Kaaskade 55. Een huis met bovenwoning en een timmermans werkplaats met bovenwoning Korenstraat 15 en 13, resp. 76 en 60 c.A. Woensdag 30 Jan. Kruiningeu, 11 uur op het terrein van dhr. Kollï, daarna in het Wapen van Zeeland door not. Schram meubels, naai machines, dekens, 10 perc. hakhout, 6-jarige hit merrie met kar, enz. voor Lavooij. Vrijdag 1 Febr. Westkapelle, 2 uur by den mole naar Theune door not. Loeff, meubels, geboend eikenhouten kabinet, oud porce- lein, landbouw- en zoldergereedsohappen, 6 vette varkens, 3 mestputloopers, 18 kip pen, enz. Krabbendijke, 11 uur bij Krijger doot not. Hioolen en Schram lo. 4 huizen 2o. 3 huizen te Waarde 3o. een hofsteedje te Waar-de met 6,1595 H. bouw- en weiland. Maandag 4 Febr. Vlissingen, 8 uur in de Oude Vriendschap door not. v. Nimwegen een huis Lange Noordstraat en een winkelhuis Lange Zelke resp. 158 en 98 o.A. Woensdag 6 Febr. Oudelande, halt 11 bij wed. Lous door not. Overman verpachten voor 7 jaar 17 perc. bouwland. Goes. Heden werd door not. Pilaar alhier verkocht een hofstede te Kapelle. Perc. 1. hofstedeen pere. 4, 5, 6, 25 en 26 a f1605 per Hectare is voor de 7,9008 H A. totaal f12,680,785. Koopers dhrn. C. H. J. Hollmann o. s. Voorts werd een hoefje aldaar gekocht door D. Rouw Jr aldaar, voor f2590 den hoop. Voorts de peroeelen 22 a f1810 en 23 en 24 gecombineerd tegen f1825 per heot. De verkooping duurt voort. Baarland. Zaterdag 19 Januari zijn verpacht bouw- en weilanden van het bur gerlijk armbestuur, de pachtsom liep van de zeventien tot de zeetig gulden per 39,24 e.A. De opbrengst bedroeg een honderd zes en zestig gulden 18 cent meer dan de vorige verpachting, in negentien honderd. Baarland. Zondagnacht omstreeks 2 uren werd de vrouw van J. Penne uit haar slaap gewekt door haar kind, en hoorde ze in haar verbeelding hagel of zware regen, zoodat ze haar man ook wekte Zij be merkte toen ook dat er rook in de kamer wa?. Penne ging naar aahteren en kwam tot de ontdekking dat het bij hem in brand s'ond, een houten loods, met een aangranzend hoenderhokmet spoedige hulp is meu den brand meester geworden. By het water putten, viel een man in de welput, die in zijn val een ketting van een andere die water schepte greep, en vast hield en daarmede naar boven werd gehaald. Oorzaak onbekond, assurantie dekt de schade. Stavenisse. Tot hulp-brievenbesteller is aangesteld M. Wefldorp, alhier. 's-Grovenhage. Bij kon. besluit is benoemd tot rijksontvanger te Oosterhout dhr. F. J. H. Spoetjens, thaus ontvanger le Ter Neuzen. Rotterdam. Er heeft hier heden morgen een vreeselijke ontploffing plaats gehad, die betrekkelijk goed is afgeloopeu. Aan de Prins Hendrikkade O. Z. ligt een yzereu lichter van de Nederlandsche Stoomboot- Reederij, waarvan juist zeven uur een pas sagiersboot was vertrokken naar den Rijn. Even voor zeven ging een schilder met een brandende lamp in het achteronder om daar te gaan schilderen, toen plotseling een hevige knal werd gehoord en de geheele lichter aan de waterzijde werd openge scheurd. De schilder werd door dit gat in de Koningshaven geworpen, doch spoedig door twee bootwerkers gered. Het bleek toen, dat de man slechts eeuige schroei- wonden aan het hoofd en de handen had bekomen, die bij een dokter werden ver bonden. De uitwerking was echter vreeeelijk. Op de geheele Prins Hendrikkade zijn de ruiten van de huizon gesprongen en bij sommigen zelfs met spanning en al er uit gerukt. Ook aan de overzijde van het water zijn ruiten ingedrukt. De oorzaak is ver moedelijk het ontsnappen van gas, daar er geen andere ontplofbare stoffen aan boord waren. De lichter is gezonken. Ware het ongeluk 5 minuten vroeger gebeurd, dan zouden z6ker honderden levens te betreu ren zijn geweest, daar toen de boot op ver- trekkenstond. Brand werd niet veroorzaakt. 's-Gravenhage. In deGroothertoginne- laan is een tramconducteur onder een in beweging zijnde eleotrisohe tram geraakt. Het rechterbeen werd hem bij de knie afgereden. Na eerste hulp door twee doc toren is de man naar het gesticht Bromovo gebracht. 's-Gravenhage. Het Kamerlid graaf v. Limburg Stirum houdt zich wegens hartlijden in het buitenland. Bij zijn omgeving is geinformeerd of 't berioht juist is, dat Z.H.G. zyn mandaat voor de Tweede Kamer wil neerliggen. Daar was niets van bekend, en men gelooft niet dat zulk een voornemen bij den Graaf bestaat. Opstootjes te Parijs. Parijs, 20 Jan. Er zijn zeer belang rijke voorzorgsmaatrege en voor handha-- ving der orde genomen, met het oog op de betooging ten gunste van den weke- lijksohen rustdag. De republikeinsche garde (Parijsche gendarmerie) en infante- rietroepen zijn verzameld in de kazerne, de meeste winkels in den omtrek der Place de la République zijn gesloten. Om twee uur waren een vijftigtal be- toogers geplaatst binnen in een koffiehuis bij de arbeidsbeurszij uiten oproerige kreten. De politie doet een inval in de inrichting, er ontstaat een twist, met stoelen, glazen ten andere projectielen wordt er naar de agenten gegooid. Ver scheidene agenten zyn gewond. Andere opstootjes worden gemeld uit den omtrek der Place de la République. Er hebben talrijke arrestaties plaats. Parijs, 20 Jan. (4 uur 's middags). Een groep van 300 betoogers komt aan zetten een gedeelte wordt door de Rue de ,Ja Douane weggedroogeo, het andere achtervolgd door republikeinsohe garden in de Rue Beaurepnire, waar een gevecht ontstaat. De prefect van politie Lépine laat hen door een peleton dragonders ui'een jagen. Een ander gevecht ontstond op den Quay de Volny, 1500 bedienden worden door de dragonders verstrooid. Talrijke arrestaties hebben plaats in den loop van verschillende gevechten. Om vier uur viel een troep van 200 betoo gers den grootén bazaar „du Chateau d'Eau" aande betoogers vernielden alles. Drie agenten werden gewond. Toen de politie aankwam, verdwenen, de betoogers. Behalve op de Place de la République en in den omtrek is het rustig te Parijs. Om vijf uur ;gaf de prefect van politie last om allengs de troepen terug te trekken. Aanval op een Seminarie. Parijs, 20 Jan Er zijn 150 personen gewond bij den aanval op het seminarie Beaupréau, waarvan 50 ernstig, daaronder een majoor, een kolonel, een kapitein en drie luitenants. De aardbeving op Jamaica. Kingston, 18 Jan. Men sohat nu, dat er meer dan 700 lijken begraven zijn en er nog meer dan duizend andere zijn, waarvan de identiteit niet kan worden vastgesteld. Elk berioht voegt nieuwe ver schrikkingen aan de ramp toe. Kingston, 19 Jan. Het eskader der Vereenigde Staten verlaat Kingston wegens een dringenden brief van den (BritscheD) gouverneur, waarin deze vroeg om de Amerikaansohe schepen terug te trekken, op grond, dat hij volkomen in staat was om in de nooden der bevolking te voorzien. De gouverneur wilde alleen toestaan, dat een aantal ongewapende Amerikanen aan land gingen om het consulaat te bescher men. De Amerikaansohe admiraal ver klaart, dat een onmiddellijk verwek der schepen de eenigo manier van handelen, in overeenstemming met de waardigheid der Vereenigde Staten is. Londen, 21 Jan. Ëngelsohen en Ameri kanen te Londen hadden een oogenblik gesohil toen de (Atnerikaaneche) schout bij nacht Davis troepen aan land zetteen de (Engelsehe) gouverneur Bwetterbam hem per brief verzooht die troepen terug te roepen wijl hij het zelf wel af kon. Hierop heeft Davis geantwoord dat hij niet deze daad geen politieke, maar alleen een niensohlievende bedoeling had en ook aan de particulieren in het zoeken naar hun verloren schatten. Davis heeft alleen toe gestaan dal een detaohement Ameri- kaause.he troepen het (Amerikaansohe) consulaat kwam bewaken en hij voegde er (zeer soherp) aan toe dat dit opruimen van de puinhoopen voor particulieren geen mensehliovendheid betrof, eu dat, als de woningen der millionnairs te New-York des zomers als dezen afwezig waren, ge plunderd werden, dit een Britsehen admi raal ook geen recht gaf om een detaohe ment te ontschepen om de New-Yorksohe politie te heipon. Davis begaf zioh hedenmorgen naar het huis van den gouverneur om afscheid te uetren het Amerikaansohe eskader stoom de hedennamiddag weg. Straatgevecht te Barcelona. Barcelona, 20 Jan. Bij het uitgaan der Katholieke meeting tegen het wets ontwerp betreffende de godsdienstige ver eenigingen, hadden er opstootjes plaats, waarbij geschoten werd. Een tiental per sonen zijn gekwetst, eeuigen zwaar. De gendarmen voerden een charge uit tegen de betoogers. ROTTERDAM, 21 Jan. 1907. Buitenl. Granen met eenige omzet Binnenlandsche vast. Nieuwe Tarwe f 7,50 4 f 9,25 N. R o g g e N. H a v e r N. Wintergerst Zomergerst. Chevalier Bruine Boonen Witte Boonen. - 5- 5.50 - 6,50 - 7,30 - 8,75 - 9,25 - 8,75 - 9,10 - 8,80 - 9,20 - 7 - - 9,25 -14.- -16.- Erwten- 7.50 - 8, Kookerwten - 7,70 - 8,50 Kroonerwten. - 7,70 - 8,50 N. Koolzaad. Kanariezaad - 9,50 -10.— Karwijzaad. -17,75 -18,— Lijnzaad - 9,-12,50 Blauw Maanzaad -21,-21,50 B r u ijjn M o s t e r d z. - 30,- 32, Geel -26,— -30,— (')per 100 kilo. Maïs Mixed (Amerikaansohe) f120 4 f 125. Stoomend f 119 4 f126. La Plata f 116, stoomend f115. Odessa fill stoomend f 110. Zeeuwsche Eieren f6,50 a f6,70. Overmaasohe Eieren f6,80 a f7, TA ardappelen. Zeeuwsohe Blauwe f2,40 a f2,60. Geldersche idem f2,a f2.20. Zeeuwsche Eigenheimers fl,50 4 f 1,70. Friesobe idem f 0,a f 0,.fZeeuw- sche Bonte f2,30 a f2,50. Veel aanvoer, weinig vraag. Vlas. 20100 steen blauw. Wit Zeeuwsoh 4846 Holl. geel 2700 Groningseh 2500. Prijzen Blauw Zeeuwsch 40 a 50 stuivers, Wit Zeeuwseh 38 4 88. Groaingsoh 4 Holl. geel 42 4 44. Ajuin 10000 HL. grootendeels in 't land gekocht. Niets verkocht. Tamelijke vraag a 80 per H L. een gedeelte verkocht. MEEL bleef vorige week in vast* stemming. De offerten waren heden hooger. Beperkte vraag. Er ging weinig om doch tot iets betere prijzen. Noteering onveranderd. Prima qual. Inlandsch f 10.75 a f11,75, Eerste qual. Inlandsch f 10.a f 10.50. Prima Amerik. (Patent) f 11,50 4 f 12,50. Eerste qual. Amerik. (Straight) f10,50 a f 11.25. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f9,75 a f10,65. Extra puike qual. Hongaarsch f 13.50 a f 15. Eerste qual. Hongaarsch f 4 f Prima qual. Duitsch f9.75 a f 10,50. Eerste qual. Duitsche f4 fPrima qual Belgisch f 114 f12.25. Eerste qual Bel gisch f 10.75 k fil,75. Prima qual. Eransch f4 fEerste qual. Eransch f 10.75 4 f11,25. Inlandsch Roggebloem f9,50 a f 10.25 Duitsche Roggebloem f 9,50 4 f 10,75. Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, inch zak JiVRGERLIJKE STAND. Van 1821 Januari. MIDDELBURG. Bevallen: A. P. Hoekstra geb. Van Puffelen, z. O v e r 1 e d e nII. J. Wolff, 82 j., wednr. van J. W. van der Eijk A. Franeois, 63 j., man van L. Marijs. GOES. Geboren: 21, Johanna, d. v. Ilubrecht Merison en Jannetje de Puijt. Van 1519 Januari. VLISSINGEN. Ondertrouwd: F. J. Muller, 29 j. jm. en M Naerebout, 27 j. jd.A. P. Huijbreohts, 25 j. jm. en A. R. Devogbel, 20 j. jd. Getrouwd: A. M. van Husen, 22j.jm. cl O. J. Polij, 22 j. jd. Bevallen: A. van Boekhout geb. Pouwelse, z.C. M. Pieterse geb. Van der Grijp, z.N. Oranje geb. Broere, 55.M. M. Ouwehand geb. Sutherland, z. Overleden: J. H. Bakker, 16 d., d.C. Marijs, 2 j., z.O. J. Gerdes, 77 jongeh., d.J. W. de Pierre, man van' C, Meeldijk, 67 j.; J. van Maar- leren, viouw van G, Roose, 40 j. naar waarnemingen in den morgen van 21 Januari medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te l)e Bilt. Hoogste barometerstand 793.3 te Hapa- rauda, laagste stand 769.1 te Nioe. Verwachting (tot den avond van 22 Jan.): zwakke wind, later uit Oostelijke riohting, voorloopig nevelige luoht. Weinig ver andering van temperatuur. Heden overleed tot onze diepe droef heid, na een smartelijk dook geduldig ly den, onze geliofde eohtgenoot, broeder en belutwdbroeder ANTHONI FRANSOO, in den ouderdom vau 64 jaren na een gelukkige echtvereeniging van 42 jaar. Dat zijn heengaan vrede is, lenigt onze smart. Uit aller naam, Wed. A. FRANSOOMakijs. Middelburg, 19 Januari 1907, Ilartolijken dank aan alien die ons blijken vau deelneming beloonden gedu rende de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefdon Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader-, GILLES DE BUCK. Uit aller naam, Wed. G. DE BUCK, geb. Ovaa. Koudekerke, 21 Jan. 1907. Voor de vale blijken van belang stelling mij betoond tydcris de ziekte eu liet overlijden vau mijn geliefden echt- gouoot C. A. MARCUSSE, betuig ik inynen hartelijken dank. De Wed. C. A. MARCUSSE- Karelse. Kamperland, 22 Januari 1907.. Op Woensdag den 6 Februari 1907, des Damiddags te drie uren, in het Sist- tions-Koffiehuis, te KRUININGEN, zal de Heer A. RIJK Lz., wonende te Goes, waarvan bestek eu teekeniug ter inzage liggen vanaf Woensdag 23 Januari e. k., bij den Architect A. LE CLFJRCQ te Krui- ningen. Aanwijzing in loco den dag vau aan besteding, namiddags twee uur. D.V. op WOENSDAG AVOND 23 Januari a s., des avonds te 7 uur (dus NIET op Donderdag avond 6 uur zooals gemeld is) hoopt in de Geref. Kerk te Arnemuiden in het belang van hot Christelijk Onderwijs op te treden de WelEerw. Hoer Ds. J. H. DONNER van Breda. Namens het Bestuur, J. VAN MALDEGEM, Seoreiaris. 's namiddags 273 ure, in do Openbare Schooldoor don heer A. DE SM1DT, Leeraar aan de Rijkskweekschool te Middelburg. Toegankelijk voor alle belangstellenden. De Secretaris der vereeniging L. BOSSELAAR. Grijpskerke, 21 Januari 1907. Alle «oorten gemalen en ongemalen BRU1NMEEL voor magere varkens a f 3.15 per Baal. Prima mooie drooge platte Mals. Bij partijtjes lage prijzen. Monsters en prijzen worden van een en ander gaarne toegezonden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3