RECLAMfeS. ZIJT GIJ EEN MARTELAAR DER JICHT Kerknieuw f, Schoolnieuws. LEESTAFEL, Gemengde Berichten. Een v Jdratel werd floor deuzelfde in gediend om elk bojiitter van minstens 4 H.A. grond in he.t waterschap stem gerechtigd ingeland te maken. De voorzitter verklaarde de vergadering van ingelanden hiertoe niet bevoegd, zoodat dit voorstel z. i. niet in behandeling kon komen. Hier mede waren sommige ingelanden het niet eens, waarop werd hesloten de kwestie in een volgende vergadering nog eens in behandeling te nemen. In 't kerkgebouw der Chr. Evan gelische gemeente zullen 22,28 en 24 dezer samenkomsten plaats hebben tot opwek king van geestelijk leven te 10, 2 en 7 uur„ Onder de sprekers Doemen wij ds Kuvlman, ds. Reijnierse, d« Ten Broek, ds. v. Heest, ds. Mooy en anderen. Thans vernemen wij in verband met het voorgenomen koninklijk bezoek aan onze provincie dat 't, bericht van Ze/an dia op 'tpunt van da waarschijnlijkheid van etn bezoek aan Goes en Zierikzee uit de lucht gegrepeD is. Scherpanisse Vrijdag vergaderde de gemeenteraad alhier, onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig was de heer Joh. Rystenbil. Na voorlezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering werden overgelegd en voor gelezen o. m. een schrijven vaD Gedepu teerde Staten betreffurde goedkeuring 2e supp kohier van den Hoofdelijkeu Omslag over 1908 en eene kennisgeving van de heeren F. Sneepels en Chr. Hartog dat zy hunne benoemmg tot, lid der commissie tot wering van schoolverzuim aannemen. Verder werd vastgesteld eene instructie voor de keurmeesters en hunne plaatsver vangers van vee en vleesch. Door B. en W. werd aangeboden het beredeneerd verslag betreffende verbete ring der volkshuisvesting over 1906, door hen opgemaakt ingevolge art. 52 der Woningwet. Hierna werd vastgesteld het primitief kohier van de belasting op de honden voor 1907, op een bedrag van i 62,50 loopende over 25 honden le klasse. Na nog eenige bespreking betreffende verbetering van het oude gedeelte der havenbeschoeiïug en aan te leggen riolee- rirg werd de vergadering gesloten. Een bende smokkelaars, die eenige koeien onder de gemeente Wachtebeke over de grens wilde voeren, werd door vliegende brigade douaniers nabij de grens op Hollandsch grondgebied overvallen. Een verwoed gevecht ontstond, revolver schoten klonken van weerszijdenten slotte nam de brigade de vlucht, en nog denzelfden nacht bereikten de beestjes de plaats van bestemming. (M. C.i Indien gij onderhevig zijt aan die verschrikkelijke pijnen ver lies dan geen kostbaren tijd door allerlei middelen te beproeven die niets anders doen dan het kwaad verplaatsen. Gebruik de Pink- pillen die het geheel en al wegne men Het urine zuur dat zich in uw voet is komen christaiiseeren en u daar zulke h<vige pijnen veroorzaakt, zal worden opgelost en weggevoerd dank zij de Pink- pilien, daaraan is geen twijfel. Hetzelfde is het geval voor de rheumatieklijders. Hun kwaal heeft dezelfde oorzaakalsdieder jichtlijders, en de Pinkpülen ge nezen even gemakkelijk het een als het ander Gij hebt vergiften in bet bloed. De Pinkpdlen zuiveren het bloed. Prijs f 1,75 de doos, f9,per 6 doozen, Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, Hoofd-depóthouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos eD voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en V erf waren Ned Herv. Kerk. Beroepen te Meerenberg (gestichtskerk) Roos te Vollenhove; te Papen- d recht M. v. Grieken te Ameide. Aangenomen naar Hillegom door M. M. den Hertog te Nieuwerkerk a/d IJsel tiaar Elden door P. J. Roscam AbbingJr. te Wezep Bedankt voor Tiel door J. ten Bruggen- cate Ie Rtturloo (verb. bericht.)voor V - y tUV'j Yarii 0. Vitd o# gleij» te Acq a De Asser. Crt. verneemt dat hel prov. kerkbestuur van Drenthe ds. H. te Hijkersniilde heeft ontzet uit zijn ambt wegens onchristelijkeu wandel. Geref. Kerken. Beroepen te Groningen (B.) H. C. v. d. Brink te Rotterdam (B R.-K. Kerk. Do heeren Ij. B. Mulder, proost van het Metropolitaau-kapittel te Wolvega, jhr. mr. Victor de Stuers, lid van de Tweede Kamer te 's-Gravenhage, en J. L. Dobbeltnan, kanunnik van het Metropoli- taan-kapittel te Arnhem hebben een circulaire verspreid, waarin zij als hun gevoelen te kennen geven, dat een stand beeld voor Thomas a Keanpis behoort te worden opgericht, en mededeelen, dat zy' daarvoor f 2000 disponibel hebben. Zoodra er f 6000 disponibel is, kan tot de aan besteding van het standbeeld worden overgegaan, terwijl een groot vereerder van Thomas a Kempis zich heeft bereid verklaard het dan nog ontbrekende te zullen aanvullen. Aan de Chr. School te Arnemuiden is benoemd tot onderwijzeres mej. J. P. Brouwer van Ouderkerk a/d IJsel, die deze benoeming heeft aangenomen. Benoemd tot onderwijzer aan de op 1 Mei te openen Chr. School op 't Zand (gem. Koudekerks) de heer L. Schumau aldaar, thans onderwijzer aan de Chr. School te Koudekerke (dorp), die deze benoeming heeft aangenomen. GEMEENTERAAD. Middelburg. Ingekomen is een verzoek van J. A. Vertregt om de acte van aankoop van het terrein aan het Balkengat te mogen doen stellen ten name der firma Renguet. Het adres van dr. R. Bjjlsma, naar aan leiding van het adres van dr. Verheijden luidt aldus Aan den Gemeenteraad. Geeft met verscbuldigden eerbied te kennen do ondergeteekende dr. Riemer Bjjlsma en zulks naar aanleiding en volg nummer 1628 en 1629 uit de Handelingen van den Gemeenteraad gedurende het jaar 1906 (eerste af deeling). le. dat de brutale houding (en het plicht verzuim) van de leerling Schenkel tegen over de hoofdverpleegster zuster Overeem is voorgevallen op 1 November en dat ik daarvan wegens uitstedigheid eerst den 6 November kennis heb kunnen geven aan gecommitteerden. Dit geschiedde schrif telijk. Op 8 November werd mij verzoGht een briefje in te zien en dit te laten over handigen aan do leerling Schenkel,'t was 't briefje bedoeld door den heer Verheijden in alinea 1 van zijn adres. Op 22 November werd in mijne handen gesteld de in Inlage 1 gecopieerde brief van deleerlingSchcnkel gericht aan 't bcs'uiu der Godsduiten, met vei zoek om advies. Ook dat advies is schrif telijk uitgebracht, onder mededeeling dat zuster Schenkel zich tot njy had bahooren te richten en niot tot het bestuur. 2e. dat mij van een eehor.-ingof vryheids- berooving der leerlingen n'ets bekend is 3e. dal de gedrukte brief onder nr. 1629 vermeld in gesloten enveloppe is verzonden en geschreven buiten voorkennis van het bestuur. De vier personen die dezen on derteekenden zijn daarvoor aansprakelijk en niemand anders. Het motief berust niet op de ontslag aanvrage der 6 zusters, eerst ingekomen bij mij 24 December, maar op gronden ontwikkeld in Bijlage I. 4e. dat de motie omtrent den heer Verheijden ons ter kennismaking is toe gezonden zonder dat er eenige bepaling bij werd geschreven hoe wij die kennis mochten aanwenden. Wij meenen dus volkomen ter goeder trouw dat wij de vrije beschikking over die motie hebben gekregen. 5e. dat hij deu Raad dringend verzoek 1 ook eens inzage te nemen van bijlage II waaruit U zal blijken dat niettegenstaande alle laster en verdachtmaking waaraan de directie heeft blootgestaan bet Gasthuis iu 1906 buitengewoon in bloei is toegenomen. 6e. dat mij bij de gehouden eoquette vaD het bestaan van volgnummer 1628 en 1629 nog niets bekend was. (Get.) Dr. BÜLSMA. (Deze Bjjlagen kunuen wij wegens plaatsgebrek nu niet opnemen. Red.) Van week tot week. Een leiddraad voor dagelijkse!) bijbellezen en bijbel bespreking.Neerbosch'Boekhandel, Wij volstaan met op dit boekje de aan dacht te vestigen. De inhoud is volkomen uit den titel verklaard. Op de rechtsohe blaadjes vindt men enkele vragen om over na te denken. ZuIIpd de menschen hier voor rustig den lijd vinden Laat dit boekje bet hun leeren. Sursura Corda, door ds. A. Pijnacker Hordijk. Neerbosch' Boekhandel. Een reeks gedichten, de meeste zijn kort, doch getuigen van diep fijn voelenen van een brandende, begeerte om te stichten en te troosten ook door de poëzie Als proeve van wat de Neerbosob'-drukkerij voor artistieks kan leveren, verdienen deze verzen in 't formaat van Bronsvelds rijmp jes, en ook wel min of meer in zijn trant, lof en aanbeveling. i 'n Avontuurlijke levensloop. Ken dertig jaar goleden werd de leerling W. wegeus wangedrag van de rijkskweekschool te Groningen weggezonden. Hij bleef niet temin dooi'8tudeeren en deed op tijd een uitstekend exaotec voor onderwijzer te 1,eeuwarden. Er was in dien tijd geen overvloed van candidaat-ocderwijzers en zoo duurde het niet lang, of de heer W. kreeg een benoeming als onderwijzer te Terschelling. Ook daar was zijn gedrag niet van dien aard, dat B. en W. een langer verblijf in de school wenschelijk achtten in 't belang dezer inrichting. Hem werd in ovenweging gegeven zijn ontslag aan te vragen. Aan dien wenk gaf hij gehoor en hij liet zich kort na zijn ont slag aanwerven als soldaat naar West- Indië. Het leven daar schijnt echter niet bizonder in zijn smaak te zijn gevallen; althans hij deserteerde en zocht toen zijn heil in Zuid-Amerika. Het heet, dat hij daar een tijdlang de rol van een Rinaldo Rinaldini heeft vervuld niet op de plankeD, maar in werkelijkheid. Zelfs liep later 't gerucht dat hij in die kwaliteit gefusAleerd was geworden. Dit laalste ge rucht is evenwel gebleken uil deu duim te zijn gezogen. Want eenigen tijd later kwam hij weer boven water in Chili als aannemer van publieke werken. Of hij in dezen werkkring niet fortuinlijk is ge weest, weten we niet. Maar wel weten we dat hij tot zijn oude liefde is weer gekeerd hij werd 1 eeraar aan een of andere inrichting in Chili. De jongste aardbeving aldaar heeft een einde gemaakt aan zijn avontuurlijke loopbaan. Vooreen paar dagen is hier 't bericht gekomen van zijn ongelukkig uiteinde. iN. Gr. tit.) Gifmengster. De N. Gron. Crt. verhaalt: Ze was negentien jaar oud. Ze mocht dus gere kend worden te handelen met oordeel des onderscheids. Maar toen bedreef ze iets zoo afschuwelijks, zoo onmenschelijks, dat er twijfel by velen rees aan hare toere kenbaarheid. Zij vergiftigde, in koelen bloede, een geheele familie, tengevolge van welke daad twee menschen stierven. Er werd recht gesproken, er werd aan genomen, dat zij had gehandeld met oordeel des onderschoids en zij werd veroordeeld tot vijftien jaren gevangenis straf. Het veroordeelend vonnis L. i zi, hooren uitsprekeu bijna zonder van eenige ontroering te doen blijken. Zij berustte daarin. Voor haar vader was dit vonnis een zware slag. Voordat zijne dochter werd overgebracht naar de gevangenis te Gorkurn, ont daar haar straf te ondergaan dat geschiedde eergisteren wilde hij zijn kind nog eenmaal spreken. Het was een moeilijken gang voor den armen man. Hij was, meenende dat hy, de vader, wel zoo, zonder to> stemming, bij zijn dochter zou worden toegelaten, eerst tever geefs bij de gevangenis geweest. Na heel wat geloop had hy eindelijk die toestem ming verkregen. Maar de moed was hem bijna in de schoenen gezonken. Zijn adem stokte toen de govangenispoort zich voor hem opeude En toen hij tegenover zijn kind stond, de als giftmet gster en moor denares veroordeelde, toen wist hij in 't eerst niet wat te zeggen. Totdat hij ein delijk de bittere klacht slaakte „Jantje, Jautje, wat heb jij ons een kroon op het hoofd gezet". En zij, die over haar mis daad nooit berouw had getoond, had met hare gewone, onnatuurlijke kalmte geant woord. „Dat is mijn schuld niet", eraan toevoegeude dat vader geen last meer vau haar zou hebben, want als zij uit de gevangenis kwam, dan zou zij vier en dertig ja.jr zijn en naar Amerika gaan. Toekomstplannen van een. veroordeelde. Te Rotterdam werd gisterenmiddag binnenbrand ontdekt op een kamer op de tweede-verdieping-aehter van pand no. 56 aan den Goudsoheweg. Daar woont de 77-jarige weduwe Siekmau, samen met haar 44-jarige dochter C. Siekntao. Toen de brand uitbrak, was de oude vrouw, die blind is, alleen thuis de dochter was uit en had voor haar vo trek hoar moeder nog een stool' met vuur gege> en. Vermoed wordt dat het vuur uit deze stool in aan raking is gekomen met de kleeding van het oudje, want toen spuitgasten de woning binnendvongen en het vuur met emmers water bluschteo, vónden zij de vrouw geheel verbrand en reeds gedeeltelijk ver koold voor de bedstede liggen, ter plaatse waar hare dochter haar achterliet. Naas het lijk was, waar de stoof gestaan had, een gat in den vloer gebrand. Een veertienjarig voecraansknechtje te Gastel kwam te kort achter het paard. Het dier sloeg achteruit en trof den knaap onder de kin. Vreeselyk verwond werd hij naar het gasthuis vervoerd, waar hij weldra den geest gaf. Te Stolwijk is de 21 jarige zoon van een landbouwer in een sloot verdronken gevonden. De ongeluk kige, die aan toevallen leed, is te water geraakt, zonder dat zijn jongere broer, die met hem op hetzelfde land aan het werk was, iets van het ongeval bemerkt had. ErgerlijkOp het Kwakersplein te Amsterdam kreeg Donderdagavond half twaalf een meisje een hevigenzenuwtoeval. Eenige agenten snellen toe en brengen de hevig stuiptrekkende vrouw een naburig café binnen. Niemand weet echter, wat er gedaan moet worden om haar by tebreDgen en met moeite wordt het slaan van armen en beenen ietwat tegengegaan. Haal een dokter, raadt een der café bezoekers, Dank u, dan moet ik hem zelf betalen, wordt geantwoord door een agent. Nu, dan wil ik den dokter wel voor mijn rekening nemen, antwoordt de bezoeker grootmoedig. Die uitgave wordt hem echter bespaard de dokter, bij wien aangebeld wordt, wei gert uit zijn bed te komeu Een poging out bij het Ziekenhuis iu de Ter Haaratraat een dokter te haleD, mislukt eveneens eu men besluit dén maar geduld te hebben tot de politiebrancard, waarom intuascheu gete lefoneerd is, komt. Drie kwartier duurde het echter, eer de raderbaar versoheen, de vrouw werd er in gelegd en botsend en schuddend ging het daarop naar een zie kenhuis N. v. N.) De ramp te Leiden. Een lezer schryft aan de N. 11. Ct. Lezende van en sprekendo over de ramp te Leiden, kreeg ik vryheid van een dame k6t volgende neer te schrijven. Haar grootmoeder vertelde Ik was 14 jaar oud, toeD de ramp te Leiden voorviel. Als wees werd ik daar opgevoed bij een oom en tante, die woonden naast een jongenskostschool. Het was 's middags 4 uur. Tante zet in de voor kamer, dicht by de ramen voor hettheeblad en verzocht mij het andere komfoortje te halen, dat iu de achterkamer in de kast stond. Vlug ging ik aan haar ver zoek voldoen, niet deukende, dat juist dit mijn behoud zou zyn. Staande in de diepe kast, hoorde ik plotseling een hevigen slag of knal en tegelijk oen ge kraak, gegil en gejammer, en 't was of de grond onder mij bezweek. Ik verloor het bewustzijn en toen ik weer bijkwam, was 'talles donker om mij heen. Ik zat gehurkt, doch aan alle kanten vast inge sloten door harde voorwerpen. Wat was er gebeurd Zou de wereld zijn vergaan en ik alleen nog leven Geen geluid drong tot me door en 't scheen me toe, dat alleen de dood me uit deze ellende kon verlossen. Ik geraakte in een toestand van verdooving, doch plotseling voelde ik iets kouds, iets vochtigs, Myn hoofd, dat vrij was, opheffend, zag ik een ster, terwyl regendroppels op myn gezicht vielen. Dus de wereld was niet vergaan, er was een ongeluk gebeurd en mogelijk nog kans op redding. God zy geloofd. Myn geestkracht herleefde en met inge houden adem vernam ik menschelijke geluiden. Ik riep herhaaldelijk, doch werd niet gehoord, tuaar de hoop bleef. Eindelijk werd 't lichter en toen hoorde ik de stem van ooms ouden knecht, dien ik nu uit alle macht by zijn naam riep. Wat er in my omging toon ik bemerkte, dat myn roepen gehoord werd, laat zich niet beschrijven, maar spoedig kon ik me verstaanbaar maken aan de boven wereld. Uren duurde het nog voer men my bereikt had, eer de huizenhooge massa van balken en steenen voorzichtig was weggeruimden toen ik eindelijk vry was en men mij verstijfd aan al de ledematon wegdroeg, wees de torenklok weer juist 4 uur aan. Tante behoorde onder de slachtoffers. De staking in de haven te Amsterdam. Hedenavond had een vergadering plaats van Je besturen der werklieden-organi saties. Na het gesprek tusschen de heeren Bekker en Posthuma zal vermoedelijk het formuleeren van de beraamde, aan de Werkgeversvereniging toe te zenden voor stellen, het onderwerp der beraadslagingen uitmaken. Eerst wanneer deze dtfioitiei' door de Werkgevers-vereeniging zullen zijn ontvangen, zal door deze een ledenver gadering worden belegd, waarop het definitieve antwoord, dat de vaststelling van de houding der werkgevers zal inhou den, gegeven wordt. Er heerscht bij de werkgevers een neiging vast te houden aao huu eens ingenomen standpunt, om zoodoende voorgoed 'een einde te maken aan den voortdurenden onrustigen toestand in de haven. Men verzekerde, dat een terugkomen op het genomen besluit, hoe geiring ook, slechts ten gevolge zou hebben, dat men over eenige maanden voor een catestrofe zou komen te staan van oneindig grooter gevaar voor de werkgevers, dan op dit oogenblik mogelijk was. {N. Crt Teneinde vermindering te brengen ln de bemoeienissen, aan de gemeente besturen opgedragen bij inschrijving van den minister van Oorlog van 15 Mei j.l. betreffende de inlevering van aan de land weer uitgereikte rijksgoederen, heeft de Minister deze aanschrijving ingetrokken, waarmede vervallen is de bepaling, dat de landweerman-verlofganger, die naar een ander district verhuist, zijn wapenen enz. moet inleveren' De minister van binnenlandschezakeu brengt in de Stct. (no. 16) ter kennis van belanghebbenden, dat de examens ter ver krijging van akten van bekwaamheid voor huis- en .schoolonderwijs in de nuttige en in de fraaie handwerken voor meisjes, zullen aanvangen op 4 Februari. Men zie de Stct. De aardbeving op Jamaica. De gou verneur vau Jamaica heeft aan het ministe rie van Koloniën te Londen geseind, dat alleen de werven van een Eugelsche post boot-maatschappij en werven van vreem delingen verbrand zijn en dat tot Donder dagmiddag 248 lijken begraven zijo. De aardbeving bleef beperkt tot 3 kerspelen van Kingston, Port Royal, dat tec westen en St. Andrew, datfen noorden van Kingston lag In het ziekenhuis liggen 500 personen. De stad is ten deele geplunderd. De vuurtorens van Plum Point en Port Royal zijn igg;«t,;t. D. ta op plaatsen van 10 slechts 6 vademen diep gewordeu. Dit telegram ziet er dus alweer veel gunstiger uit dau de niet-otüoieele berichten. Voor de graaJ'sohapsreehtbank te Birmingham diende oulaugs een eigen aardige zaak een wielrijder had een eisoh tot schadevergoeding ingediend tegen een boer omdat deze een zijner kippen op deo weg had lateu loopeu waardoor de wielrijder gevallen was en eeoige kwets uren had opgedaan. De boer vroeg zijner zijds vergoeding voor de verongelukte kip. De uitslag van het rechtsgeding is nog niet bekend, dooh is ongetwijfeld uiterst helaDgrijk voor.... partijeD. Naar aanleiding der Duittehe ver kiezingscampagne verhaalt de Fr ank f. /tg, een varium uit een vorigen verkiezings strijd, misschien wel als voorbeeld ter uavolgiug. Iu een plaatsje in den Vogels- berg, dat een station heeft, woont een rijtuigverhuurder, wiens knecht verkic- zingsagitatoren van velerlei pluimage met een rijtuig van het station haalde "ra ze naar de verschillende plaatsen iu deu Vogelsberg te brengen. Op een dag yi<" weer eeu rijtuig besteld door een paar sprekers en de knecht maakte zich gereed hen vau het station te gaan halen. Toen hij de paarden had ingespannen vroeg hij den stalhouder: //Van welke partij zijn die heeren?" «Dat hoef je niet te weteD," waB het antwoord. Toen Johan echter bleefaandringen, vroeg zijn baas: Waarotu wil je dat toch weten Y" «Ja ziet u, vanwege de fooi", was het antwoord van den knecht, dia door wijze politiek zich eeu dikke fooi waarborgde van agitatoren van alle gading. Te Metz is weder een vrouw aan de zwarte pokken gestorven, Dat is reeds het tiende sterfgeval van dien aard. Uit Londen meldt men aan de N.R.C. De Amsterdammer Benjamin Polak is hedeu schuldig bevonden aan valsohheid in geschrifte. Het O. M. trok de overige puDteu van de aanklacht in Overeen komstig het verzoek van het O. M. stelde de president vau de rechtbank het wijzen van het vonnis uit tot eeu volgende zitting. Het O. M. verklaarde, dal het totaal van de door Polak verduisterde som meer dan 3000 p.st. bedraagl. Raisoeü gewroken! De sjeriiiaausche troepen zijn begonnen met het plunderen der dorpen om Arzila. De soldaten vau den sultan stelen vee, verbranden de huizen, mishandelen de vrouwen en halen allerlei gruwelen uit. Veel vee, aan Europeanen toebehoorende, is weggevoerd en heden op de markt te koop gesteld, ondanks het verzet der eigenaren. Nooit hebben de manschappen van Raisoeli zulke bandie testreken uitgericht. Zoo als sommigen het ngeluk'' én han den looptToeu een molenaar te Latour- sur-Orb zijn molenrad onderzocht, dat plotseling was blijvec stilstaan, vond hij eeu beurs met 1240 fr. die de oorzaak was geweest van dit gelukkige ougeval 1 Na de velduiarsehalken Wolseley en Wood heeft nu ook velmaarsehalk Roberts zich verklaard tegen een tunnel ouder het Kanaal. Te New-York is gisteren weer de wiuter begonnen met ferme sneeuwbuien. De hongersnood in China heeft zulk een ontzeltenden omvang gekregen, dat iu de stad Tsing-kiang-poe alleen 250,000 menschen tot den hongerdood veroordeeld zijn. Te Antoeng vreest uien, dat 400,000 menschen van gebrek zullen omkomen. Een reden tol echtscheiding. Eo Sing, oen Chineesche varkensslachter te Singa pore, is getrouwd en zijn moeder woont by hem in. De oude vrouw werd dezer dagen wat verkouden en Ko Sing zeido aan zijn vrouw, een dozijn varkecswenkbrauwhareu heel lijn te stooten en die dan met een soepje, uit pharmaceutische kruiden bereid, aan het oudje toe te dienen. Maar Ko Sing's vrouw vond, dat zy die varkensharen wel zelf kon gebruiken en at ze stilletjes op. Toen de oude vrouw niet beter werd, vroeg haar zoon zyn vrouw of zy' de obat wel volgens voorschrift had gemaakt. Toen viel het vrouwtje door de tnand, met het gevolg, dat hij haar die schande over zyn huis had gebracht op ötaanden voet het huis uitzette. En Ko Sing was wettig gescheiden, zegt het Chineesche blad Sing Free Press. Een troep gevangenen te Lugansk, district Jekaterinoslaw, verwondde en ont wapende een opzichter eu trachtte, uit de gevangenis te brekende toegesnelde wacht doodde twee gevangenen en verwondde eenige anderen zwaar de overige® werden teruggedreven. Nog een verhaal over de aardbeviDg op Jamaica, van den correspondent der Times-. Na de opening van het landbotiw- congres noodigde de gouverneur ons tot een lunch op de sociëteit. Ouder ons was ook Sir James FergussoD, die deo vorigen avond aangekomen was en ons belangrijke dingen vau de kanaalwerken in Panama verioide. Een uur later was Sir James begraven onder de puinhoopen. Na de lunch verliet ik de sociëteit en giug ik met een planter naar de post. Toen wij daarvandaan kwamen gebeurde het. Wij bevonden ons in een vrij aanzienlijke straat. Bij den eersten schok kwamen wel duizend menschen de buizen uitgerend. Eau reus achtig gebouw stortte een meter oor ous over de, straat en achter ons sneed een ander vallend hu:s ons den terugweg af. Links vau ons zakte een derde gebonw met een slag in elkaar. Toeu volguui eeu vijf minuten, dit we door de ddtkv s'-of,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2