Openbare YerlooplBjen. ifloop V erksapingea, enz. Adirertewtlën. Gemengde Berichten. Marktberichten, po~1T1E GOES~ Telegrafisch Weerbericht. trein naar hier en vervolgens naar zijno woning gebracht. De man zal voorloopig geen dienst kunnen doen. De provinciale sioombootdienat op de Westerschelde ondervindt door den mist groote vertraging. Nieuwdorp. Woensdagavond werd de gewone jaarljjkl. vergadering gehouden van het Varkeusfonds „Onderlinge Hulp". Herkozen werden als leden van toezicht A. van Antwerpen en L. van den Berge. In het afgeloopen jaar, zijn 3 leden ge schrapt wegens vertrek en sterfgeval en 4 nieuwe leden aangenomen, zoodat het aantal leden nu bedraagt 23. Er werd f 21,55 uitgekeerd voor afgemaakte var kens. Besloten werd om percentsgewijze uitbeering te doen, en niet meer naar het aantal varkens die gehouden worden. Ont vangsten over 1906 bedroegen f74,465, uitgaven f42,42, zoodat de rekening een goed slot van f 32,045, het batig saldo van 1905 was f 104,44, zoodat nu op de Rijks Postspaarb. staat eene som van f 136,48s. Om lid te worden is de gelegenheid opengesteld tot 1 April a.s. Middelburg. Gisteravond is de tweede cursus in boekhouden begonnen door Handelsbelang georganiseerd. Evenals het vorig jaar staat ze onder leiding van den heer W. Kosten. Ze is weer gesplitst in twee klassen een voor jongelui, boven de 18 jaar en een voor volwassenen alle mannen van zaken. Dit jaar is de oursus niet beperkt tot de leden van Handels belang, maar ook deelname geopend voor leden van andere vuk-patroonsvereeci- gingen. Aan de eerste klasse nemen deel 12 personen, aan de tweede 15. Handelsbelang steunt de ourcus door een flinke subsidie. Evenals het vorig jaar ligt het in het plan, na afloop aan dezen cursus, er eene te organiseeiea iu handelsrecht, de deel name bewijst dat bij den middenstand behoefte ontstaat aau meer kennis van boekhouden, en dat deze cursus erkend wordt in die behoefte te voorzien. Naar het huis van bewaring te Mid delburg is overgebracht een vrouw uit Graauw, verdacht van brandstichting. Te Oud-Vossemeer bevindt zioh aan den voorgevel van een smidse een zeer kunstig uurwerk, dat jammer genoeg in den laatsten tijd zijn diensten weigert, en naar het schijnt is de tegenwoordige be woner niet bereid het weder in orde te laten maken, zeker om de groote kosten, die er aan verbonden zouden zijn. Op het heele uur slaat een klokluider met een hamer op een bel, terwijl op de halve uren de smid met den hamer op het aam beeld op gelijke wijze zijn slagen doet klinken. Ondertusschen is een aantal figuren in beweging; de molen laat luBtig zijn wieken draaien, een scharenslijper draait het wiel, een aantal ruiters draait lustig rond, enz. Intusschen gaat een schildwacht van 's morgens vroeg tot 's avonds laat over zijn terrein rond, om telkens weder naar zijn schilderhuisje terug te keeren. Het mooist is, dat het uurwerk in 1785 is vervaardigd, door den zeer eenvoudigen dorpssmid Janus Verkerke, wiens nazaten tot voor korten tijd het huis en de bij behorende Bmidse bewoonden. Te wen- Bchen ware, dat men zioh het lot van dit kunstig uurwerk, dat de aandacht trekt van eiken vreemdeling, aantrok, en het geheel in orde bracht. Omtrent het bezoek dat H. M. de Ko ningin waarschijnlijk in dit voorjaar aan Zeeland zal brengen, verneemt Zelandia het een en ander, dat, naar aan de Arnh. Ct. uit Middelburg wordt gemeld, uit de lucht is gegrepen. Wanneer wij zoo'n beetje nagaan uit welke bron de mededeeling tot Zélandia kwam, dan kunnen wij met de tegenspraak, ofschoon wy die ook weer kunnen begrij pen, niet zoo onvoorwaardelijk meegaan. De minister van waterstaat brengt ter kennis van belanghebbenden dat met ingang van 1 Februari, op 't hulptelegraaf kantoor te Rilland, Schelde, zoowel bij dag, als bij nacht, ten allen tijde gelegenheid zal bestaan voor de ontvangst en de ver zending van telegrammen, betrekking heb bende op ongevallen, het ontbieden van assistentie enz. Sas van Gent. Het comité om de tot standkoming te bevorderen van een stoom tram van Axel over Westdorpe naar het station alhier van de lijn Gent-Terneuzen bestaat uit de besturen der gemeenten Sas van Gent en Westdorpe en het bestuur van de coöperatieve suikerfabriek alhier. Tot voorzitter van het comité is benoemd de heer O. van Waee, burgemeester van West dorpe, secretaris de heer H. W. Vollen hoven van Daalen, notaris alhier. Invloed rijke personen uit omliggende gemeenten znllen uitgenoodigd worden in het comité zitting te nemen. Rilland. De heer G. M. alhier werkzaam aan het regelen en zetten van telefoon palen had het ongeluk verward te geraken in de telefoondraden, waardoor hjj strui kelde en zoodanig enkele teenen kwetste dat hij niet meer werken kon, Een knecht van den vrachtrijder L- komende met een wagen erwtenstroo uit den Zimmerman polder reed met den wagen tegen een lantaarnpaal, waarbij de lantaarn, lamp, enz. totaal stuk werd gereden. Donderdag j.l., des avonds ten half zeven, trad in de Ned. Herv. Kerk op ds. 'V. Dis van Znamslag, teneinde een rede te houden in het belang der Chr. verzorging van krankzinnigen in onze provincie. Zijn eerw. sprak tot ons naar aanleiding van Matth. 2034a en liet ons daarin een beeld zien van Jezus en Zijne barmhartigheid voor al wat ellendig en ongelukkig is, stellende den levenden Heere als het voorbeeld zijner gemeente om barmhartigheid te bewijzen. Hij wees op de roeping en het voorrecht van den Christen om zijne voetstappen te mogen drukken, en wekte ten slotte op, om allen deel te nemen aan het werk der Chr. barmhartigheid, zooals de vereeniging in Zeeland bedoelt. De vergadering die tamelijk bezocht en door ds. Fontein met een kort inleidend woord en gebed was geopend, werd door den spreker met dankzegging gesloten. lerseke. Donderdagavond te omstreeks 11 uur brak bij dhr. H. Bannet alhier plotseling een felle binnenbrand uit door dat een haakje aan de lamp uitschoot, waardoor de brandende lamp op de tafel en vloer terecht kwam. De wegvloeiende petroleum zette tafelkleed in brand en veroorzaakte nog al eenige schade aan het huisraad. De bewoners, die op de vrouw des huizes na, reeds te bed waren, geholpen door onmiddellijk te hulp gesnelde voorbijgan gers, bluschten met dekens de vlammen. lerseke. Donderdagavond hield de ge meenteraad een vergadering. Voorzitter de burgemeester. Na vermelding van ver schillende ingekomen stukken en de be handeling van eenige verzoekschriften om afsohrijving van schoolgeld, vermindering van hondenbelasting en ontheffing van straatbelastiug (dit laatste geweigerd, omdat het te laat was ingekomen) werden benoemd tot lid van 't Burg. Armbest., ter vervanging van dhr. J. de Schipper, die voor zijn herbenoeming bedankte, dhr. M. van Stel Fz. Tot onderwijzer met ver plichte hoofdaote aan school 2, met ingang van 1 April of vroeger, de eenige solli citant, dhr. C. Drenth te Wedde (Gr); tot ltdeu der sohoolverzuim-oommissie dhrn. D. Bom, J. J. v. d. Peijl, I. van Dijke en A. J. van Noppen. De 3 eersten aftreden- den, de laatste ter vervanging van dhr. F. H. Klenke, die ontslag nam als onderwijzer. Een 2e kohier van schoolgelden werd vastgesteld met een eindcijfer van f24,15. Ter verdere voorkoming van moeilijkheden naar aanleiding der verschillende meet brieven (inlandsche of Belgische) voor vaartuigen, stellen B. en W. eeu wijziging voor in de verordening op de invordering van havengeldeo. Art. 8 luidtAls grond slag voor de berekening van het havengeld strekt de netto-inhoud volgens den rijks meetbrief. Voor de 3 laatste woorden wensohten B. en W. gelezen te hebben volgens den meetbrief van het rijk, waar het vaartuig thuis behoort. Dit werd met algem. at.goedgekeurd. Van de afd. Zeeland van den Ned. Bond van gemeente-ambte naren ter secretarie was een verzoek inge komen om een billijke verhooging der salarissen van de 2 klerken ter secretarie alhier. B. en W. stelden een verhooging voor van f 50 voor ieder. Dit werd na eenige discussie met algem. st.aangenomen, de verhoogingen te nemen uit den post voor onvoorz. nitgaven. Bij de laa<ste rond vraag wensehte dhr. Muller te weten, wanneer aan het nieuwe remmingswerk in de haven zal begonnen worden. De voorzitter antwoordde, dat de defini tieve plannen in bewerking zijn en dat waarschijnlijk, nog deze maand aan het werk kan begonnen worden. Dhr. De Schipper vroeg of er cogboomen voor noodig zullen zijn; hij wist er eenige te koop. De voorzitter kon dit niet met zekerheid beantwoorden. Dezelfde spreker bracht het verzoek van een ingezetene om verbetering van den Zweedijksehen weg ter tafel. De voorzitter beloofde spoedige voorziening. De commissaris van politie te Mid delburg deelt mede, dat bij hem verschil lende klachten zijn ingekomen over Léon Nieaise. woneude te Dusseldorp, Bismarck- strasse, zioh noemende directeur van de Berlitzschool, wegens het niet nakomen van zijn verplichtingen ten opzichte van het geven van lessen in de vreemde talen, welke hem vooruit zijn betaald. Ook ten opzichte van het door of namens hem doen van bestellingen, zij voorzichtigheid aan bevolen, aangezien daaromtrent ook klach ten zijn ingekomen. In de Amsterdamsche haven. Men meldt uit Amsterdam aan de N.R.G.Naar wij vernemen heeft de meer derheid van de bestuurderen der werklie denorganisaties in hunne gisterenavond gehouden vergadering te kennen gegeven, dat zij niet geneigd zijn hun medewerking te verleenen tot uitbreiding der staking. Men drong er by het stakingscomité op aan, te trachten de quaestie langs min nelijken weg op te lossen. Alles wijst er op dat de werklieden het hoofd in den schoot zullen leggen, daarbij slechts pogend de voorwaarden van overgave zoo voor- deelig mogelijk te maken. Hedenmorgen arriveerde aan den steiger vi n de „Ooean" uit Singapore het stoomschip „Idomeneus'', met een lading tabak. Nog heden zou met de lossing b«gonnen worden. Werkstaking te Rassen. Vermoedelijk zullen a.s. week de jute- fabrieken der firma Ter Horst te Ryssen, waar tot nog toe een kleine tweehonderd arbeiders werk vonden, geheel worden stil gezet. Deze arbeiders, die noch by Eendracht noch bij „Unitas zijn aange sloten, zullen dan vanwege deze vereeni- gingen ondersteund worden. Reden te meer om krachtigen steun te bieden. In een coupé 2e kl. der lyn Hoorn Hedemblik vond Donderdagmorgen een reiziger uit Zaandam een portefeuille, waarvan de inhoud bestond uit een be langrijk bedrag aan geld. Hij waar schuwde den oonducteur, die de portefeuille aan den chef te Opperdoes ter hand stelde. Men zegt, dat er ongeveer f 1600 in was. Ten gunste der candidatuur van jhr. v. Cilters in het kiesdislriot Ede zullen optreden de heeretn ds. TalmA te Venen- daal ds. de Lind van Wijngaarden te Ede; ds v. d. Voert v. Zyp te Barue- veld en dc. de Visser te Seherpenzeel. Aan den Gruttersdijk te Utrecht heeft zieh gisterenavond een treurig geval voorgedaan, dat wederom een scherp lioht werpt op de wreedheid van de straatjeugd. De 75-jarige weduwe T., in genoemde buurt, stond reeds langen tijd aan allerlei plagerijen bloot. WaDneer zij haar stulpje verliet had zij gewoonlijk dadelijk een heele ris knapen om zich heen, die zich allerlei onhebbelijkheden jegen haar ver oorloofden. En niemand, die de arme ziel in bescherming nam.... Zij was eenigszins in haar geestvermogens gekrenkt en leed aaD, wat het liberale Ulceohtsoh Dagblad waaraan wij dit ontleenen, noemt gods dienstwaanzin. Zoo noemde zij zioh ge woonlijk „de bruid van God." Bovendien hadden de kwalen van den ouderdom haar te pakken en leed zij in groote mate aan hardhoorigheid, waardoor men haar alge meen „Dooffie" noemde. Als zoodanig genoot zij een algemeene bekendheid. In hoofdzaak leefde zij op kosten van de openbare liefdadigheid. Zij had wel een neringje gehad, maar daarmede ging het niet meer. Ook haar oude beroep van koopvrouwtje wilde niet zoo vlotalsanders. Zoo heel erg breed zal het arme besje het dus wel niet gehad hebben. Gisterenavond hadden de jongens haar weer in het vizier gekregen en begon het oude spelletje. Aan plagen, sarren en steke lige opmerkingen geen gebrek. Doolfie mocht dan gek heeten, maar zij wist wel degelijk dat men haar in de maling wilde nemen. Zij werd ten langen leste kwaad en vloog nijdassende op haar kwelgeesten af. Het baatte echter heel weinig. De rakkers weiden steeds onbeschaamder en begonnen zelfs met steenen te gooien. Dit werd het ongelukkige schepsel eindelijk al te erg. Woede en opgewondenheid overmeesterden haar en ten slotte zakte zij bewusteloos ineen. Een hartverlamming had baar getroffen en toen zij haar woning binnengedragen werd, was zij reedB een lijk. En de jongens? Wel die, vier in getal van om en bij de tien jaar, waren heden aan het hoofdbureau van politie om met het slachtoffer van hun schaam- telooze wreedheid te worden geconfron teerd. Van wroeging of berouw was op het gelaat dezer kinderen niets te lezen. Vroolyk en lachende stonden zij bij elkaar, en toen zij in tegenwoordigheid van bet doode vrouwtje werden gebraoht, gluurden zijnieuwsgierigoverelkaarssohoudersheen. Het is gebleken dat de rentenier G. te Nunen geen geweldadigen dood is ge storven. Zijn zusters zijn op vrije voeten gesteld. Na een korte doch hevige ongesteld heid is in den vroegen ochtend van j. 1. Maandag te haren huize, te 's-Graven- hage, overleden mevrouw L. W. S. Leijds geb. Roeff, den oud-gezant van de Zuid- Afrikaansohe Republiek. In de laatste dagen van het vorige jaar was mevrouw Leyds, volkomen wel, nog in gezelschap op nieuwjaarsdag verkeerde zij reeds in hoogst zorgelijken toestand, stonden de doctoren bijna radeloos voor een dier ge heimzinnige gevallen van inwendige in fectie. De meeste toewijding van meest bekwame medioi heeft geen uitredding mogen brengen. Wel had men in de laatste dagen eenige hoop gekregen, dooh ver zwakking sloeg deal ten slotteden bodem in. Km oud gilde. Te Dwingeloo in Drenthe bestaat nog een instelling, welke ongeveer twee eeuwen oud is. Destijds werden door baronessen Rutgers van den Boetzelaer bij uiterste wilsbeschikking de tot de havezathe Batinge behoorecde gron den, jachten en gelden gelegateerd aan een door haar bij die beschikking inge steld college van 12 personen, nu Sint Anthoniusgilde. De twaalf gildebroeders werden door haar aangewezen en moesten zioh aan de volgende bepalingen houden Telken jare op 17 Januari, des morgens te 9 uur, komen zij bijeen, om des avonds te 9 uur weer uiteen te gaan. Zij worden voor hun geheele leven gekozen en vullen de ontstaande vacatures zelf weer aan. De Dieuwgekozene moet, als hij in functie treedt, leveren een vat zoet bier en een stuk boter van minstens 3 K G., waarin drie zilveren munten moeten worden ge stoken. Daartoe is ook verplicht de famile van een overleden lid. Het lkatstgekozen lid moet op den dag van samenkomst ver schillende noodzakelijke werkzaamheden verrichten. Het middagmaalvandebroeders bestaat dien dag uit grauwe erwten, rund- vleesoh van de tiende en elfde rib, rijstebrij met su;ker en zoet bier. Van 12 tot 4 uur worden door de belastifagsohuldigen de pachten, renten en huren betaald, waar voor ieder een flesoh bier mee naar huis krijgt. Des avonds van 5 tot 7 uur heeft er bedeeling van kleedingstukken, levens behoeften en geld plaats. Te 9 uur wordt da bijeenkomst geplote», Te Laf en werd een voerman bij bet inspannen van zijn paard zoo hevig door heb dier getrapt dat hy bewusteloos neer viel en onder het vervoer naar zy'n huis is 'overleden. By een heer te Veghel ont stond een gasontploffing indekinderbamer. De leiding was lek en met een lucifer wilde meu nu de opening vinden. Het plafond viel af en de dienstbode kreeg vreeseiijke brandwonden. Al haar haar brandde weg Te Leiden had een gehuwde vrouw, die op een trapladder voor de woning van een slager &an de 'Haarlemmerstraat bezig was de glazen te zeemen, het ongeluk er af te vallen en met het hoofd op de straatet- enen terecht te komen, waarna zy in bewuste- loozen toestand werd opgenomen. De onge lukkige overleed aan schedelbreuk. Te Millingen is een 16-jarig meisje ouder oholera-achtige verschijnselen na een zeer kortstondig lyden overleden, 's Morgens ging ze nog naar de naaischool en tegen den avond was ze reeds dood. Te Zaan dam is een 22-jarige vrouw^ lydende aan toevallen, in de Prinsenpadsloot geraakt en vardronken. Een ongeveer] 100 man sterke Ser vische bende, met bommen gewapend, was eergisteren van plan het Bulgaarsohe dorp Smilowtsehe te verwoesten, zij werd in haar voornemen verhinderd door militaire troe pen, die haar met groot verlies terugdreven. Te Poissy, voorstad van Parijs, is een jeugdig dienstmeisje gearresteerd, dat bekend heeft haar kindje te hebben ge dood en in stukken gesneden. Maandag 21 Jan. Goes, door not. Pilaar, 10 uur, voor erven wijlen dhr. P. J. J. Vervenne, op het Slot, de hofstede in pacht bij v. Wingen, te Kapelle, groot 33,1552 H.A. Een hoefje iu Maalstede, 7,0742 H.A., in pacht bij Jao. Rouw. Vijf woonhuizen Postweg. Boomgaard in Goes, Kloetingsche Straat weg nabij de Karnemelkspnt, 4,2490 H.A. in paoht bij wed. M. v. Liere. Dinsdag 22 Januari. Vrouwepolder, 10 unr in de Oranjebossehen. En om 2 uur te Oost- kapelle op Overduin kaphout enz. door not. Verhulst. Woensdag 23 Jan. Goes, door deurw. Hollmann en Ver hoek uur in de Prins van Oranje vendutie, zadelmakersgoederen, brandkast, eiken houten oilinderbureau, kasten, tuintafel, tuinstoelen, 2 paar gouden hoofdstukken, 2 gouden sloten, gouden zeug, gouden bal- en rouwspelden, zilveren horloges. Dinsdag te zien. Donderdag 24 Jan. Heinkenszand, 10 uur b(j de Mey door not. v. Oleef paard oud 9 jaar, kar en tuig, 7 kippen en haan met hok en loop, bakkeryinventaris, ajuin, meubels, fornuis enz. 's Gravenpolder, 10 uur bij Ver beek door not,. Overman een huis en tuin 137 c.A. van Fierloos. Middelburg, door not. Hosang 8 □ur in de Vergenoeging lo. voor dhr. W. Hubregtse een winkelhuis met boven woning en vrije opgang Korte Noordstraat L 108 groot 127 c.A. 2o. een pakhuis Lambrechtstraat L 102-met uitzordering van de bovenwoning groot 49 o.A. 3o. een winkelhuis en magazijn van wijlen dhr. L. Vogel in brandkasten 265 e.A. Lange Delft B 119. 4o. winkelhuis B 120 aldaar 134 o A. 5o. een pakhuis Graven straat 124 c.A, 6o. een huis er naast 159 c.A. 7o. een huis smidse 177 c.A. er naast. 8o. een huis en tuin Sint Janstraat I 96 groot 128 e.A. Kijkdag 23 en 24 Jan. 1012 en 2—4 uur. LAATSTE BERICHTEN Middelburg. Bij kon. besluit is goed keuring verleend aan het besluit van den gemeenteraad ran Vlissingen tot verhoo ging der jaarwedden van burgemeester en secretaris van f2000 op f2500. lerseke. Door not. Muloek Houwer werd beden alhier verkochtlo. een dubbel woonhuis (timmermanswinkel) 203 0.A. Kooper dhr. P. Huissoon voor f2850 2o. een woonhuis en erf aan Bekhof IO80.A. Kooper dhr. M. vandenBoogaart voor f700. Zisrikzee. Heden werd alhier door not. Franse publiek verkocht de sociëteit „Bellevue'', Nieuwe Haven, 260 o.A. Kooper dhr. Weltevreden voor f 4800, plus f360 assessoren, met 8 pCt. onkosten. St.-Maartensdijk. Door het Bestuur van het waterschap Sl.-Maartensdijk werd Donderdag alhier publiek aanbesteed Hel verhoogen en verzwaren aan de binnen zijde van een gedeelte van den zeedijk van den polder Slabbeeoorne, benevens het maken aldaar van een binnenberm met bermsloot. Inschrijvers de heeren J. van Oost Az. voor f 1186 F. Polderman, f1200 S. Polderman, 1 1205 C. van Oost, 1225 1. Moerland, f 1285 J. Knuist, f 1403 allen alhier. Eerstgenoemde is als minsten inschrijver het werk gegund. 's-Heerenhoek. Voor de levering van 433000 K.G. superphospbaat, 406000 K.G. amm. superphoaphaat, 71000 K.G. ctili- aalpeter, 600 K.G. Thomas-Slakkenmeel, 4600 K G. kainiet, 400 K.G. patentkali en 1600 K.G zwavelz. amm. aan delandbouw- vereeniging „Help u zeiven" te Ovezand, was 1.1. Dinsdag door 13 handelaren inge schreven. Laagste inschrijvers aan wie de leveringen werden opgedragen, voor super- phospbaat Wed. L. Grooeman, IJzendyke, af2,635? yoor amm. superph. dhrn. Wyk- man en Schippers, Breskens, f 7,13, voor chili-salpeter en Thomas-i laklicnmeel dhr. P. de Koster, 'a-Gravenpolder, k f 12,67 en f2,44, voor kainiet en zwavelz. amm. dhr. P. G. Adriaansens, Bergen op Z k f 2,25 en f 15,en voor patentkali dhr. A. Bolier te Nieuwdorp k f 6,30, alles per 100 K.G. BVBGEBL1JKE STAND. Van 1618 Januari. MIDDELBURG. Ondertrouwd; J. .T. A. Sehwan, 58 j. wednr. en B. C. Lange, 46 j. jd. Getrouwd: L. Provoost,23j.jm.en W. Louwerse, 20 j. jd. Bevallen: C. Willems geb. De Waard, z.S. G. L. Smit geb. Pauwels, d.G. Pasveer geb. Liohtenbeld, d. GOES. Getrouwd: 17, Heruianus Nijkamp, 28 j. jm. te Goes en Frauoina Paulina Jaeoba Schrijver, 22 j. jd. te Goes, onlangs te PriucenhageJan Janis Arnoldus, 29 j. jm. en Franoina Martina Maas, 27 j. jd. Geboren: 18, Marinus Jacobus, z. v. Jaeobus Crueq en Cornelia Meijler. Va>Q 11 18 Januari. IEKSEKE. Geboren: 11, Laurina Dina, d. v. Jan Christiaan Polderman en Cornelia Zwarfepoorte 14, Maria, d. v. Jan Douw en Margaretha van Noorden 15, Arend Johannes, z. v. Anthonie Willem van Dijke en Kornelia Elizabeth Kievit; Leendert, z. v. Bastiaan Hollestelle en Dina Wisse. Overleden: 12, Nieolaas Pieter, 10 j., z. v. Jaeobus Oele en Pieternella Korshanje14, Martina Geertruida Glerum, 75 j., wed. van MarinusHoogstrate. VelHngsvereeniging „Walcheren" MIDDELBURG, 18 Januari 1907. Aardappelen bonte f 2,15, Poters f I, Kleiperen f4,80 a f-?,4o, Zure Bellefleur f 9 a f I0,8o, zoete 1 7, Reinette d'Or f6 a f 6,80, Geezer Wildeman f 4,80 a f 5,20. Goud Reinette f 9,80, Court Rendu f 7,8o, Zoete Ermgaerd f 6,40, alles per H.L, Roodekool 4 a 7, Savooijekool 1'/2 a 4, Boeren kool 1 a 2'/2 cent, alles per stuk; Andijvie 68 a 85 cent per 100 struik; Spruiten 70 a 85centper griet; Spinazie 26, Veldsla 14 a 15, Peen 15, Karoten 35 cent, alles per ben Prei 2 a 3'/2, Rapen 11/2 a 3, Peen 3, Selderij '/2 a i, Peeterselie I, Schorseneeren 4 a 7 cent, alles per bos Bruine boonen 9 a 11, Witteboonen 10 cent, beiden per liter: Eieran f6,15 a f6.50 per loo stuks. ...jjy VLISSINGEN, 18 Januari 1907.£jjj Boter f -,f -,per kilo. Eieren fk fper 104 'stuks.'-*} THOLEN, 18 Januari 1907. Tarwe*) f8,50 k f9.50; Haver*) f6,75 a f 7,25 Karwij f a fRogge f 5,50 a 15.75; Witte Boonen f15.k f 15.50; Bruine Boonen f8.k 18.75; Kleine Erwten f8.k f8.50; Kroon- erwten f8,75 k f9.Gerst*) f8.k f9,Aardappelen f0.k f2.10; en Ajuin f0,k f0.70. per 100 K.G. per 50 K.G. Waar 't er niet bijstaat is de prijs per H.L. Eieren 1 4.50 per 100 stuks. Boter f0,57'/2 per K.G. St. MAARTENSDIJK, 16 jslo. '07. Nieuwe Tarwe per H.L. f5.50 k f 7.— Wintergerst per 100 kilo f8,25 k f8,75; Haver per 100 kilo f 0,k f 0, Paarden- boonen per 80 kilo f0,a f0,Witte BooneD f 13.k f 14.Bruine Boonen f 8 50 af 9,25 Kookerwten f -,k f 8,50 Ajuin per 60 kilo f 0,a 10.75; Aard appelen per 70 kilo fl,60 a f2,25. Waar 't er niet bij staat is de prijs per H.L. ZIERIKZEE, 17 Jan. 1907. Boter f 0,50 k f0,621/2 per piond. fg Kipeieren f 1.37' 2 a f l,62'/2 de 25 stuks. Kleine eieren f -,a f -,de 25 stuks. Gevonden voorwerpen. Aan het politie bureau alhier aijn inliohtingen te bekomen omtrent de volgende voorwerpen 1 kleer borstel, verschillende portemonnaies met eenig geld, 1 krachtmeter, 1 metalen arm band, 1 rozenkrans, 1 zilveren broche, 1 metalen hondenketting, 1 ring mei sleutels, 2 fietspompen, 1 goud medaillon, 1 gouden dameering, 1 zilveren dames horloge, 1 pakje wollen wanten,. 1 boerin- nenmuts en 1 zilveren vingerring. De Commissaris van politie, A. R. HOLSHEIMER. naar waarnemingen in den morgen van 18 Januari medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 783.0 te De Bilt, laagste stand 738.9 te Horta. Verwachting (tot den avond van 19 Jan.): zwakke, in het Noorden veranderlijke en in het Zuiden Oostelijke tot Z Oostelijke wind, 's morgens nevelig, overigens droog weer. Iets kouder. Den 16en Januari overleed in het R. K. Weeshuis, na een langdurig en smartelijk lijden, mijne geliefde eoht- genoote en der kinderen zorgdragende moeder JOHANNA VAN MAARELEN in den ouderdom van 40 jaar, diep be treurd door mij en vader en familie. Allen die baar van nabij gekend heb ben, zullen beseffen wat ik en mijne kinderen in haar verliezen. Vlissingen, 18 Januari 1907. G. ROOSE. P. C. ROOSE. A ROOSE. 1 11 "f"

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3