RECLAMES. Kerknieuws. Schooinieuws. Rechtszaken. UIT DE PROVINCIE. Goes. De Raadsvergadering die ver leden week niet kon doorgaan is nu gezet op 22 Jan. Voor een lid der C v. T. op het M. O. worden door dat college aan- te rlóhten aw den minister om da saceha- rine te betasten in overeenkomst met liet zoetgehalte om den bieteobouw niet te benadeeleu. Wordt goedgevouden. H ;t Uoofii bert uur stelt voor, oüder de ontvangsten in de begrooting van 1907 punt 3'j. subsidie van de Provincie voor reiskosten van onderwijzers aan curcuseen 1150 te schrappen en alzoo puDt 4 van de uitgaven te wijzigen. Goedgevonden. Van J. Sanderse te Koudekerke is een klacht ingekomen omtrent schadevergoe ding voor het houden van den fokbeer gr sot f54 welke schade door de afdeeling Walcheren is geweigerd. De afdeeling Walcheren die om advies is gevraagd vindt het wel billijk dat San derse eene schadevergoeding krijgt, doch z\j heeft die met meerderheid van stemmen afgewezen, wat nog mondeling door den heer Polderdijk wordt toegelicht. De voorzitter gelooft dat als de Maat schappij f 15 geeft de afdeeling ook dit bedrag kan gaven. De heer Boogaert zal dit in de afdeeling bespreken. De heer Vorsterman van Ogen gelooft ook dat deze man schadevergoeding dient te hebben en als het Hoofdbestuur nu deu afgevaardigde voor Walcheren op draagt zijn afdeeling te bewegen f 15 te geven, dat dan de maatschappij dit bedrag ook geeft. Do heer v. Dixhoorn gelooft dat het Hoofdbestuur zich op glad ijs begeeft met deze klaoht te behandelen met het oog op wat indertijd met Hulst is geschied bij de splitsing in kringen. De voorzitte-r zegt, dat dit niet eender is. De heer Moolmburg zegt dat het Hoofd bestuur dezen man f '25 dient te geven, en de verplichting niet te leggen op de afdeeling Walcheren. Zijn voorstel in dien geest wordt aangenomen met alge- meene stemmen op 3 na De Regelings-Commissie voor de paar denfokkerij in Zeeland stelt voor om bij de Juni-kouringen uit te loven 10 aan- houdiogsbij dragen van f 100 ieder voor merriën van 3 jaar, en 20 id. van f 100 benevens een zilveren medaille voor merriën van 4 tot 8 jaardeze laatste uit te betalen, nadat de merrie met haar veulen het volgende jaar op een keuring in Juni vertoond is, en aan de plaats vervangster uit te keeren, wanneer om welke reden; ook de merrie zonder veulen, of in 't geheel niet vertoond wordt. De plaatsvervangsters komen daarbij in aan merking naar de volgorden die zij bij de keuring hebben verkregen en met haar veulen vertoond zijn. De heer v. Dixhoorn vindt dien maat regel wel wat krashij zou voor een merrie die zonder veulen komt toch wel een medaille wiilen geven. Het voorstel wordt aangenomen. De voorzitter deelt mede dat de Pro vinciale subsidie ad f3550 voor 190G is betaalbaar gesteld. De minister van L. N. en H. heeft ge vraagd advies over de samenstelling van de Provinciale Regelings- en Keurings commissie dit is geschied. Dezelfde minister heeft eene subsidie verleend groot f 600 voor de cursussen in paardenkennis, welke som betaalbaar is gesteld. De afd. Hulst verzoekt doorzending van een adres om maatregelen te Deinen tot bescherming van onzen veestapel tegen mond- en klaauwzeer in het buitenland, hier is door het Hoofdbestuur reeds op gewezen. Van den heer Meeuwse is een verzoek ingekomen omtrent het vervoer van besmet vee met de Middelburgsche boot, dat hier aan een einde worde gemaakt. De voorzitter dankt den heer Meeuwse voor zijne kennisgeving en stelt voor deze klacht bij den minister in te dienen, dit wordt goedgevonden. De afdeeling Zierikzee beveelt zich aan tot het plaatsen van een Engelschen fofe- ram. Dit zal dit jaar niet kunnen met het oog op de kosten. De af ieeling Oostburg wijst op de nood zakelijkheid om het bepaalde omtrent het voeren van licht op voertuigen in hei Koninklijk besluit, van 6 Nov. 1905 zoo danig aan te vullen, H.,t voor motorwagens en motorfietsen een bepaald gekleurd licht worde voorgeschreven. Ds heer Vorsterman van Ogen zegt dat het reeds een jaar geleden is gevraagd aan den minister, doch tot heden nog geen bepaald antwoord is gekomen, dus dient men te wachten, dit is naar aanleiding van een voorstel Kruiningen, doch Oost burg wenscht een gekleurd licht en dii is wel zoo practi8ch. Op voirstel van den heer Hombach wordt aan den minister ge vraagd dit te overwegen en dan een klein groen glaasje over het witte glas te doen plaatsen. De afdeeling Walcheren vraagt subsidie voor de inenting van varkens van min vermogenden tegen vlekziekte. Wordt toegestaan. Tut leden van de Commissie van Toe zicht op den winteroursus, wordt op voor ste! der afd. Walcheren benoemd te Weet- kapelle de heeren 6. Cijsouw, A Minder hout en C. Leijnse voor die te Koudekerk i de heeren P. Maas, P. J. Terwoert Jz. en P. de Witte; voor N. en St. Joosland, Jar PoMerdjjk, A. P. Polderdijk en J. van Baa>. Van den minister is 'de goedkeuring ontvangen op het eervol ontslag van den heer Koert en de aanstelling v an den heer Zwagerman tot zuiveloonoulent. Ook heeft hij gekregen 2 kasten een kopieertafel- bureau, gaskachel, droogrek, enz. voor het J>#boratori»nj« De vereeniging Suppletie geeft kennis dat zij de ontvangen f25 niet heeft ge bruikt voor haar bibliotheek maar voor het aanleggen van een proefveld. Dit wordt door het Hoofdbestuur afgekeurd. De heer Kakebeeke vraagt of het Hoofd bestuur eene crediet van f20 wil verleenen voor het nemen van monsters uit de over stroomde streken voor onderzoek. De heer Dominions vraagt of dit niet door (le commissiëu die zijn benoemd moet worden gedrageD. De heer Hissitik gelooft ook dat het op den weg ligt der belrokkeuen maar hoe gaat dit in de praktijk Het crediet wordt toegestaan. Aan den heer Hennequin wordt een telegram gezonden waarin de wenseh wordt uitgesproken voor zijn spoedig herstel (applaus) Hierna wordt deze vergadering gesloten. VOOR OUDEN VAN DADEN. Men moet niet denken dat men te oud is om verlichting te bekomen en te wordea genezen van een ziekte, en geen beier bewijs van de waarheid dezer bewering kan geleverd worden dan door de onder- staaude verklaring die aanduidt dat ver lichting eo genezing van ziekten afhangen van een oordeelkundig gevolgde behan deling. De heer A. de Vries, wonende Bree- waterstraat 138 te Viissingen, deelt ods mede: Voordat ik met U w Foster's Rug pijn Nierenpilleu kennis maakte, werd ik vijf jaren lang geteisterd door een he vige pijn in den rug en in de lendenen. Ik had ook veel last van hoofdpijn en somtijds had ik zulke hevige duizelingen, dat ik mij vast moest houden om niet neer te vallen. Het weinigje slaap dal ik had was zeer onrustig en mijn eetlust ging met den dag achteruit, meuigmaai waren mijn enkels en voeten &>o dik op gezwollen, dat hel mij zelfs moeite koste om miju schoenen aan te trekken. Wanneer men op den leeftijd komt als de mijne, van zeventig jaar, denkt tnen niet meer zoo licht over een dergelijke ziekte en ik vrees de dan ook dat ik hiervan niet meer zou kunnen worden genezen. Toen ik echter overal zulke gunstige berichten omtrent Uw pillen hoorde, wenschte ik dadelijk eens een doosje te probeeren. Ik ben blij dat ik hiertoe overging, want reeds na een paar dagen bekwam ik een groote verlichting en nadat ik drie weken hier mede was doorgegaan, kon ik mij zeil feliciteeren met een volkomen herstel. Ik zal het steeds als een plicht beschouwen dit uitmuntend geneesmiddel aan iedereen aan te bevelen, die mocht lijden zooals ik zelf voorheen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machlig U hei publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Hoop voor bejaarde lui. Honderden ouden van dagen van 70 tot 90 jaarziju radicaal genezen van nier- en blaasziek ten door Foster's Rugpijn Nierenpilleu. Dit geneesmiddel verlicht en geneest volko men de nieren van oude, zoowel als van jonge lui. Het is een ééoig en speciaal tniadei voor de nieren. Verzeker U dat men IJ de echte Fos ter's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die den heer De Vries gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak enmakeD koopers er op attent, dat op iedere doos de haudteekeniDg van James Foster voor komt. Zij zijn te Goes verkrijgbaar by de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh. de Roos, Viasmarkt K157. Toezending geschiedt franco na ontvangs- van postwissel a f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Durgerdam W. Siddré cand. te Amsterdam. Geref. Kerken. Uit Amerika komt bericht van het uveiüjden op 30 Dee. j.l. van ds. Van Hoogen, vroeger predikant in de provincie Groningen, ook te Goes geen onbekende. Meliskerke. Benoemd tot hoofd der christelijke school alhier de heer B. P. Dijkema, onderwijzer le Rotterdam. Door het bestuur der Vereeoigingvoor Ohristeiijk Volksonderwijs te Fijenoord en Hillesluis werd aan het gemeentebestuur van Botterdam de vraag gesteld of de akten van bekwaamheid tot het geven van bewaarsohool-onderwijs, uitgereikt door ■Je commissie, benoemd door het hoofdbe stuur der VereenigiDg van Christelijke Bewaarschool-ouderwijzeressen in Neder land, mogen gerekend worden te behooren tot die, welke voor het verkrijgen van subsidie voor bijzondere bewaarscholen uit de gemeentekas medetellen. B. en W., geboord de oonnnissiën veor het Openbaar Onderwijs, en die van Toezioht op hel Lager Onderwijs, meeoen die vraag be vestigend te kunnen beantwoorden, od hebben nu een wijziging van art. 8 der Verordening, regelende de voorwaarden, waarop aan bijzondere bewaarscholen subsidie uit de gemeentekas kan worden verleend bij den Raad ingediend, teneinde in b-doplden zin een regeling tot stand te brepgen, Arrondissement-s- Rechtbank te Middelburg. Beden, Vrij dag, zijn veroordeeld wegens: beleediging van ambtenaren en we.der- syannigheid: Ch. L. R., 30 j arbeider, en B. R., 28 j., klompenmaker, Gliuge, (België) ieder tot 6 w. gev. straf. mishandeling: O. L. W., 32 j., werkman, Clinge, en J. 8., 34 j., werkman, Werael- dtnge, Beiden tot f5 b.s. 5 d. h., en G. A. H., 27 j., waterklerk, Neuzen, tot 1 3 b. s. 3 d. k. diefstalF. ij., 15 jzonder beroep, V'liosingen, tot f5 b. s. i w. tuchtschool, en Tu. du B., 40 j., metselaar, lloutenisse, tot f3 b. s. 3 d. h. strooperijJ. M. K., 30 j., schipper en visscher, Arnemuiden, tot f3 b. b. 3 d. h. het doen ontstaan van gevaar voor ver keer door stoomverni'igen P. M 38 j spoor wegarbeider, Sas van Gent, f 20 b. s. 10 d.h. openbare schennis der eerbaarheidL. S. v. tl. B., 40 j., werkman, Neuzen, tot 3 m. gev. straf. In zake C. v. B., 87 j., wed. A. J. M., vischleursler, Viissingen, door het kanton gerecht te Middelburg ter zake van over treding politieverordening te Viissingen vrij gesproken en waarvan hooger beroep, is het vonnis vau deu eersten rechter be vestigd. Bekrachtigd werd het vonnis op 16 Nov. j.l. by verstek gewezen, waarbij de oppo- saut E. v. d. B., 42 j., commissionair te Hontemsse, wegens fraudUeus bankroet werd veroordeeld tot 6 m. gev. stral. Middelburg. Door den ambtenaar van het op nbaar ministerie der arroudisse- uietitü-iuohtbauk alhier is 6 maanden ge- vangtnisturaf geëischt tegen den uutMugen laiin*.meester der maatschappij „Ze Isnd" te Viisctugeit, wegens diefstal m zajtie be trekking. Gekiaague .egde eene volledige bekentenis af. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft gister de straf van 8 maanden ge vangenis met aftrek, bij vonnis der recht bank te Dordrecht aan C. W. K., stuurman te Hansweert opgelegd wegens oplichting van een muntbiljet van f 10 verhoogd tot eëh jaar gevangenisstraf zonder aftrek. Vervolgens stond terecht P. K., 32 jaar, koopman te Hansweert, apellant van een vonnis der Middelburgsche rechtbank. Al vorens met de behandeling dezer zaak werd aangevangen, kreeg de toegevoegde ver dediger, rnr. E. Hijmaus, advocaat ie 's-Gravenhage, het woord, aio mededeelde eerst eergisteren zich op verzoek van het Bureau van Consultatie met deze zaak te hebben belast en het noodzakelijk te achten dat de geneesheer in deze zaak, dr. A. D. Kol 11' van Oosterwijk, te Kruiningen, die den mishandelde heeft behandeld, werd gehooid omtrent den aard van de ver wonding en de vraag of de wond met een houten of ijzeren voorwerp is toegebracht. Pleiter heelt dien geneesheer daarover ge- .•chreven, die hem mededeelde dat zijn ambtsgeheim hem verbood, de finesses der verwonding mede te deeleu. Wel kon hij mededeelen dat de verwondingbetrekkelijk weinig te beteekeneu had. Pleiter verzocht op grond van die verklaring 24 dagen uit stel, om den bewusten geneesheer als deskundige te hooren. Het Hut besliste dat bedoelde deskundige zou worden gehoord en stelde daartoe deze zaak uit tot 7 Februari. Voorts is tegen G. van H., koopman te Middelburg, door de rechtbank aldaar veroordeeld tot één maand gevangenisstraf wegens mishandeling, bevestiging vau het vonnis gevorderd. Bekl. had zekere Buys met een mes over de rechterhand gesnedeö, waardoor deze bloedig was verwond, doch gaf op dat Buys zijn woning wae binnen gedrongen, terwijl hij op bed lag en zijn vrouw ruzie met hem maakte toen Buys op zijn hei haalde vordering weigerde het huis le verlaten, had bekl. getracht hem te verwijderen, waarop Buys hem het mes dat hij in de hand had, had willen ont rukken, bij welke gelegenheid deze zich zou hebben gesneden. Na verhoor van twee getuigen, waaronder de mishandelde, die ontkende het mes te hebben beetgepakt, lerwijl de andere getuig'- «iD.uude dat bekl. direct zelf gestoken heelt, wees ad vocaat-generaal rar. lieitsma er op, dat de mishandelde de woning van bekl. was binnengedrongen om diens vrouw bij te staan, die zioh in benarde omstandigheden bevond. Bekl. toch, die herhaaldelijk mis bruik maakt van sterkedrank en reeds 6 veroordeelingen achter den rug heeft, mishandelt herhaaldelijk zijn vrouw. De verdediger, mr. Ketelaar, advocaat te 's-Gravenhage, vroeg vrijspraak. Uitspraak 31 Januari. Tegen Louis deK., 30jaar, arbeider te Ter- neuzen, door de rechtbank te Middelburg tot 1 maand gevangenisstraf veroordeeld wegens diefstal van 9 damplanken, toe- behooreod aan het rijk bekl. beweerde die planken te hebben gekregen van een opzichter bij den waterstaat, hetgeen eohter door dien opzichter, als getuige gehoord,be slist werd weersproken werd door adv.- gen. mr. Reit&ma bevestiging gevorderd. Uitspraak 31 Januari. Gisteren -werd in een civiele zaak voor het gerechtehof te Amsterdam als latum voor het houden der pleidooien bepaald 3 Januari 1908 1 bavolen de heeren G. A. Hajenius en uir. J. A. de Wilde. Vergadering van den polder „De breede watering bewesten lerseke". Tegen woordig 100 ingelanden, uitbrengende 186 stemmen. De commissie voor't nazieD der uotulen bestaat uit de heeren J. M. Pilaar, A. Dekker Jz. en Ij A. P. Overman. Die voor stemopneming uit de heeren L. Schouten, F. W abeke en L. E. A. Liehert. Medegedeeld wordt dat de geldleeniug f150,000 is goedgekeurd door Ged. Staten. Goedgekeurd wordt aankoop grond onder Kloetinge voor f60, benevens kosten over dracht. De mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. De instructie wordt na een enkele wijziging aangenomen. Voor een opz;chter worden uitgebracht 186 geldige stemmen, waarvan 2 van onwaarde en 1 blanco gekozen dhr. M. R. de Looff met 107 stemmen tegen 76 op dhr. L. Dorst. De belangstelling was buiten gewoon groot. Heinkenszand. Gisteravond hield de afd. van Volksweerbaarheid en Sohiel- vereeniging al hiet, haar gewone jaar) ij ksche algemeene vergadering. De rekening der afd, is goedgekeurd in ontvangst met f 26,88 in uitgaaf f 10,30, goed slot van f 16,58. De rekening der Sohietvereeniging „Nim rod" is goedgekeurd in omvang met f 101,27, in uitgaaf met f 104,43, kwaad slot van f3,16. Er is besloten aan de achiet- verèénigiog een subsidie toe te kennen v an f 16,58 uit de afdeelingekas. Op 6 Juli a. s. zal weder een wedstrijd gehouden worden. Vervolgens werden benoemd tot bestuursleden A. Fokker, H. van Vessein, J. Tramper, I. Kole, B. Simonse, J. de Regt, J. H. Heier, M. de Wilde en E. Chr. Cappon. Biezelinge. Hedenmiddag stond alhier aan 't station een wagen, bespannen met paarden, steenkolen te laden, toen van een voorbijrijdende trein de paarden schrokken en op hol sloegen. Zij geraakten eohter bekneld tusschen den dam en een olmen boom, waardoor ze tot staan gebracht werden. Gelukkig liep alles vry goed af alleen werd den disselboom en het paarden tuig erg gehavend. De voerman kwatn met den schrik vrij. Colijnsplaat. Sedert 15 Dec. is de rijks ontvanger, dhr. A. G. de Braai, weer met verlof en nu is tijdelijk dhr. J. P. Bakker, surnumerair uit da inspectie te Middelburg, nier geweest en thans komt weer alsplaats- vervauger dhr. N. Beyderwellen, die ver leden jaar ook reeds gedurende 7 maanden hier was. In het begin dezer week is alhier een jongemeisjesvereeniging opgericht met 15 leden, die als onderdeel kan beschouwd worden van de bestaande jongedochters- vereeniging Dorcas", onder wier leiding zij ook komt. Ook deze nieuwe vereeniging heeft ten doel kleedingstukkeu te vervaar digen voor de behoeftige kinderen der Zondagschool, waartoe zij wekelijks ver gadert in de consistoriekamer der Herv. gemeente. Nisse. De kuustaiestvereeniging alhier hield deze week (wanneer V Red.) haar jaarvergadering. Uit het verslag bleek dat het ledental thans 56 bedraagt, tegen 51 een vorig jaar. Aangekocht werd in het afgeloopen jaar 157600 K.G. kunstmest, voor een bedrag van f 5289,29. Als be stuurslid werd herkozen dhr. de Vrieze en gekozen dhr. van der Poes Clement in plaats van dhr. Eckhardt die niet meer in aan merking wenschte te komen. Op de (wanneer? Red.) gehouden jaarvergadering der Weerbaarheidsver- eeniging en Sohietvereeniging bleek dat het ledental der eerste geklommen was van 51 tot 54 en van de laatste tot 35 tegen 31 een vorig jaar. Uit het verslag bleek verder dat het batig saldo der Schietvereeuiging was f 16,42 en van Weerbaarheid f 0,52'/2- Herkozen werd als bestuurslid M. v. Liere. Krabbendijke. Donderdagavond om streeks 6 uur werd door 4 personen (waar schijnlijk Belgen) bij de politie alhier aangifte gedaan dat een meisj# van on geveer 15 jaren by hen behoorende, hen vrijwillig of wel met dwang van uitWoens- drecht heeft verlaten. Bij een onderzoek door hen zelf gedaan bleek, dat zy te Rilland was gezien in gezelschap van 2 personen (bardloopers) doch tusschen Rilland en Krabbandijk# zijn ze 't spoor kwijt geraakt, waarop de aangifte alhier volgde met verzoek het meisje zoo mogelijk op te sporen. De werkzaamheden aan den Nieuw- landepolder (het verhoogen van den zee dijk) zal vermoedelijk nog deze week klaar komen. Wegens het gunstige weer heeft men er haast den geheelen winter aan geschuierd met circa 20 man. Wanneer nu de zeedijk van den Stroodorpepolder,welke al meermalen opgemeten is, ook nog ver hoogd wordt dan zijn alle zeedijken in deze gemeente plm. een Meter hooger gewordeD en kan men meuschelykerwijs weer gerust zijn. Schore. In de raadsvergadering van Woensdag waren alle leden tegenwoordig. Medegedeeld werd dat de kas van den ge meente-ontvanger in orde bevonden is. Daarna komt aan de orde het in de vorige vergadering aangehouden voorstel van dhr. Yerhaage, om de verordening op liet lager onderwijs te wijzigen in dier voeA e dat de periodieke verhooging der ealari sen van het onderwijzend personeel nieten de vijf, doch om de drie jaar worde toegel.ond. B en W. verklaren zich daar tegen. De heer Verhaage zegt niet Ie kunt t-n begrijpen hoe B. en. W. tot zulk een voorstel kunnen komen, te meer daar de voorzitter in de vorige vergadering zelf beweerde dat een onderwijzer met vrouw en kinderen niet ban bestaan van het bij de wet vastgestelde ruinimu n-salaris. Spr. handhaaft dan ook zijn voorstel en zulks te meer daar de nood zakelijkste levensbehoeften steeds iu prys stijgen, n.l. boter, vleesch, steenkolen, ja alles, behalve brood. De voorzitter zegt zich niet te kunnen herinneren beweerd te hebben dat dit minimum-tarief te gering is Ook zyn de ouderwijzers niet rijkelijk met kinderen gezegend. En de lieer Visser deed een dwaze daad met in het huwelyk te traden op zoo een wyze. De heer Karelse interrompeert den voor zitter met de woorden „wie uwer zonder zonde is werpe den eersten steen op hem". De voorzitter verzoekt dhr. Karelse hem niet in de rede te vallen en zegt verder was dhr. Visser niet in het huwelyk ge treden, tnaar bad hy getracht de hoofdacte te verkregen, dan had de geme-nte hem met f 100 moeten verhoogen en dsn was zijn positie verbeterd. De heer J. Glerum steunde het voorste! Verhaage, doch de heer W. in 't Anker kou niet goedkeuren dat de gemeente meer salaris zou uitkeeren aan een gehuwden onderwijzer, omdat diens gezin ver meerderd. De heer Verhaage deelde mede dat het hem uit de courant gebleken was dat van de pl m. 130 schoolgaande kinderen slechts f 180 schoolgeld in een geheel jaar werd betaald. Wordt spr. beweerd voorstander- te zyn van kosteloos onderwys, toch keurt hij af dat waar personen met een zwaar huishouden een zij het ook gering school geld moesten betalen, anderen metgrootece inkomens en weinig kinders werden vrijge laten. Er zou dan ook wel een weg bunnen zyn om de salarisverhooging der onder wijzers voor een deel in de toekomst te bestrijden uit eenige aanslagen op het schoolgeld doch zyns inziens was dit niet noodig waar de kas der gemeente niet on gunstig is en telken jare met een batig slot sluit. Nog speet het spr. dat de voorzitter het een dwaze zaak noemde dat een onder wijzer van 22 a 23 jaar in't huwelijk treedt. De voorzitter zegt niet genegen te zijn het schoolgeld te verhoogen en brengt het voorstel in stemming, wat verworpen werd. Voor: Verhage, Karelse en Glerum. Thans is aan de orde geldleening voor het leggen van een klinkerweg. De voor zitter zegt dat f 1000 kan geleend worden by het burgerlijk armbestuur tegen een rente van 4 pCt. Naar aanleiding hiervan ontstaat een uitvoerige discussie over de wensohelijkheid van klinker- of keiweg. De heer Verhaage deed het voorstel om voor zoo'n druk bereden weg geen klinker maar keien aan te schaffen, wat voor dit eindje weg, pl.m. 400 M., f300 zou be dragen. Na nog eenige toelichtingen wordt het voorstel-Verhaage met algemeene stemmen aangenomen. De vergadering gaat over in een met gesloten deuren tot het behandelen van het kohier hoof'delijken omslag. Na ongeveer 3 uur vergaderd tehebben worden de deuren heropend en medegedeeld dat het kohier is vastgesteld op een bedrag van f 1800,74 met 153 aanslagen. Bij rondvraag vraagt dhr. Verhaage inlichting aangaande toelating bij het herhaüngsonderwijs, aan gezien hem ter oore was gekomen dat het eene kind niet, het andere wel was toe gelaten en beide kinderen nder dezelfde omstandigheden verkeerden. De voorzitter zegt daarvan niets te weten en belooft ond&rzoek. Verder zou dhr. Verhaage gaarne z:en dat van de uitgekiste grind voor den aan te leggen keiweg een ge deelte werd gebraoht op den weg langs het kerkhof te Vlake, een ander gedeelte op den ouden zandweg loopende van Ruim zicht tot aan het huis van Jan Mieras. De voorzitter zegt dat B. en W. 't zullen brengen daar waar zij meenen dat de weg dit het meest noodig heeft. Dhr. W. in 't Anker achtte ook het be- grinden van den ouden zandweg noodig en hoopt dat B. en W. daarmede rekening zullen,houden. Verder verzoekt dhr. Ver haage de boomen op het schoolplein te laten snoeien, aangezien deze geheel ruw opgroeien en hun handelswaarde verliezen. De voorzitter zegt dat ook B. en W. dat is opgevallen en reeds lang dien snoei hebben besteld Corr.) Thans vestigt dhr. Verhaage de aandacht van B. en YV. nog op een lantaarn op het Stationsplein van het Staatsspoor, waarvoor door de gemeente is aangeschaft een lamp en een oliekan, en de raad besloten had dat dit plein zou worden verlicht, hetgeen tot lieden niet was nagekomen en het deze week net zoo stikdonker is als voor het raadsbesluit. De voorzitter zegt een onder zoek toe en deelde mede dat het personeel der Staatsspoor belast was met de aan- s'cking. Daarna wordt de verg. gesloten. Viissingen. De staking in Ootober bvgunnen bij den timmerman Anker a hier, is thans, dank zij de bemiddeling door de Kamer van Arbeid voor de Bouwbedrijven, op verzoek der stakers verleend, tot ge noegen van beide partijen tot oplossing gebracht. Er zijn drie der vroegere werk lieden door den aannemez Anker weer in dienst genomen, terwijl ook een 7-tal bij andere patroons aan den arbeid zijn gegaan. Nog 5 zijn werk zoekende. Viissingen. De remmer der Staats spoor W. A. alhier, is onder Goes uit een remkast gevallen. De man bekwam een beenbreuk en werd met dtttzelfdetji

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2