nwhtsKüKeïi. Kerknieuws, Schoolnieuws, Gemengde Berichten. van 1903 herinnert, zal toegeven dat de Nederlandsehe sociaal- en vrijzinnig-de mocraten wet eens bij de verklaring van deze twee Fransobe ministers, onder welke de bekende sooialist-hemelblusseher,mogen bepaald worden. De Tijd verneemt, dat namens jhr. De Geer hooger beroep zal worden aange- teekecd tegen diens vonnis van de Amsterdamsebe rechtbank, waarbij hy tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld is. Het hooger beroep wordt gegrond op do door de rechtbank bewezen verklaarde valsche boeking, waarvan De Montigny is vrijgesproken. Geref. Kerken. Bedankt voor Waddingsveen door C. Bruins te Hendrik Ido Amhacht. Door de classis Goes bijgestaan door deputaten der provincie is peremptoir geëxamineerd en tot de bediening des woords toegelaten dhr. J. Koelewijn, beroepen predikant te Kruiniogen. In het ziekenhuis te Groningen is overleden op 61-jarigen leeftijd ds. F. Haverkate, sinds 1899 pred. te Zuidwolde (Dr.) en bevorens te Giessen Nieuwkerk. Voor dien tijd was hij evangelist te 's-Gravenhage. Goes. (Verbeterd bericht). AandeChr. Evangelische Bewaar- en Handwerbschool is met ingaDg van 1 Maart a s. benoemd tot hoofd mej. N. de Die, terwijl mej.Chr.v. Leussen zoo welwillend zal zijn haar vanaf dien datum tijdelijk als 1ste onderwijzeres ter zijde te staan. Bij referendum heeft de Bond van Ned. Onderwijzers met 2804 van de 2882 uitgebrachte stemmen aangenomen het voorstel van het hoofdbestuur van den Bond om aan de ontslagen onderwijzers Edelman en Barendregt voor het laatst iinancieelen steun te verleenen tot een bedrag, gelijkslaando met 1 jaar salaris. Deze steun wordt aan genoemde onder wijzers verleend om den boekhandel van den heer Traanberg in de 2e Jan van der Ileijdenstraat te Amsterdam te kunnen overnemen. Ook werd aangenomen het voorstel om op het herstellingsoord te Lunteren een hypotheek te sluiten van zestien duizend gulden. Vrije- en ordeoefening en. De minister brengt ter kennis dat in 1907 éénmaal gelegenheid zal worden ge geven tot het afleggen van het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid bedoeld in art. 77, onder a, der wet tot regeling van het lager onderwijs, en dat voormeld examen in dit jaar zal aanvangen op 3 Aprilen dat in 1907 éénmaal gele genheid zal worden gegeven tot het afleg gen van het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid bedoeld in art. 17 der voorgeschreven wet voor huis- en schoolonderwijs in het vak vermeld onder j in art. 2 der wet (de vrije- en ordeoefe ningen der gymnastiek), en dat dit examen zal aanvangen op een nader te bepalen dag in October. Het tijdstip waarop en de autoriteit bij wie zich aantemelden, zullen naderbekend worden gemaakt. UIT DE PROVINCIE. Koninklijk Bezoek aan Zeeland. Omtrent dit in a.s. zomer voorgenomen bezoek meldt Zelandia dat waarschijnlijk Goes en Zierikzee ook zullen worden be zocht. Verder dat 't bezoek'n week zal duren en dat op een dezer dagen de Koningin met den Prlua des morgens vanuit VlissingeD naar Breskens zal stoomen met een der Prov. booten en van daaruit een rijtoer maken door de verschillende gemeenten van het 4e district. Des avonds keeren zij naar Middelburg terug, waar wordt over nacht. Op een ander dezer dagen wordt naar Ter Neuzen gevaren en alsdan een rijtoer gemaakt door de gemeenten van het 5e districten vermoedelijk uit Walzoorden naar Middelburg teruggekeerd. Enkele ge stichten en nijverheidsinrichtingen zullen worden bezocht. Middelburg. Door de politie alhier werd gisteren en eergisteren gearresteerd een viertal knechts uit de stoomoliefabriek „Luik'' alhier, verdacht van diefstal op groote schaal van lijnkoeken, olie, meel er, zakken. Al spoedig bleek het den adjnno-- insptcteur Tenkin en den hoofd-agent vai politie Vreken. die dit onderzoek leidder dat het vierlal J. v. d. O J. de M A. M. ei W. G. medeplichtigen buitenom de fabriek moesten hebben, waarom werd aangehou den zekere H. Skoetsier alhier, die d koeken enz. voor hen ten gelde maakte, beoovens zekere J. P., die ze kocht. Daai 1" t onderzoek nog stoeds voortduurt, kar een globale opgaaf van het ontvreemde nic worden vastgesteld, doch wel dat de diet stal reeds maanden gaande moet zijn. Daa> de knechts reeds jaren, er zijn er by di 25 jaar, 11,5 en 2 jaar in dienst zijn bij d' firma Jeronimus Co, voorheen Spoor Sprenger, werd hierdoor het oog der politii wel wat van hen afgewend, doch zij biet- goed gezien te hebben, waarop hnm, arrestatie volgde. Door het onttrekken va zooveel personeel der fabriek, moest de? gisteren word n stopge/et, doch is he te morgen weder aan den gang gegaan root nieuwe krachten, die zijn aangebracht. Allen hebben eene volledige bekentenis afgelegd. Een drietal hunner zijn gehuwd en vaders van een talrijk gezin. Vlissingen. De adjunct-machinist bij de Kon. marine J. Walraven, is met ingang van heden 16 Januari, bevorderd tot ma chinist. De fontein op het Betje Wolfsplein alhier wordt binnen enkele dagen ver plaatst naar het villa-park bij de duinen. Biezeiinge. In een alhier gehouden vergadering, ten doel hebbende het op richten eener vereeniging om bij sterfte of noodzakelijke afmaking van varkens die schade gezamentlijk te dragen, werd na eeuige bespreking bespreking besloten zoo'n vereeniging op te richten. Van de 22 aanwezige personen traden elf toe als lid, waaruit een voorloopig bestuur werd benoemd, bestaande uit dhrn. W. Niauw- dorp, A. van de Linde en H. v. Eeoenaam respectievelijk als voorzitter, secretaris en penningmeester, tevens werd besloten de volgende week weer bijeen te komen om een reglement vast te stellen. Colijnsplaat. In de Maandag gehouden raadsvergadering, waarvan het grootste gedeelte geheime zitting was, is voorloopig met 5 tegen 2 stemmen besloten tot het bouwen van een steiger als aanlegplaats, voor passagiers enz., voor rekening van de gemeente en naar aanleiding van 't request ingezonden door A. Kole Cz. alhier. Wemeldinge. Woensdag 30 Jan. hoopt alhier voor de kiezers op te treden, daartoe uitgenoodigd door de antirev. kies ver eeniging, de heer H. de Wilde, van 's-Gra venhage. Onderwerp „De oude strijd". ljzendijke. Op de gisteren alhier door de IJzendijksche Stoomtrammaatschappij gehouden buitengewone algemeene ver eeniging waren vertegenwoordigd 210 aandeelen. Tot president-eommissaviswerd gekozen de heer J.Neeteson, burgemeester, en tot gedelegeerd-commissaris de heer P. Zylstra, notaris, alhier. 's-Gravenpolder. De weckmansver- eenigiDg „Helpt elkander' hield Maandag avond haar jaarvergadering in de zaal bij dhr. L.Verbeek. Van de 47 leden waren 34 aanwezig, zoomede enkele donateurs. Uit het verslag van den penningmeester blijkt dat de vereeniging; door 21 dona teurs wordt gesteud, dat over 1906 is ontvangen f 281,16 en uitgegeven f 204,04 goed slot alzoo f77,12; makende met het goed slot over 1905 ad f 123,40 te samen een kassaldo van f 200,52. De rekening over 1906 wordt goedgekeurd. Een voor stel om boete te heffen van leden die niet ter vergadering komen, is verworpen. Het voorstel van het bestuur om 't zieken geld van 65 op 75 cent per dag te bren gen en de 2 eerste ziekendagen niet uit te keeren is aangenomen. De aftredende bestuursleden K. Kribbe en M Br»au zyn herkozen. Ook het ltd der commissie vau advies L. Schouten en de bode M. Janse. Een nieuw lid trad toe. Aan den penningmeester is voor zijne werkzaam heden vrij van contributie toegestaan. Te Nieuweschans (Gr.) is gisteren ten heer uit Hamburg in den spoortrein ziek aangetroffen. Hij overleed in een oafé te Nieuweschans, zonder bij bewustzijn te zijn gekomen. Zaterdagavond kreeg de 57-jarige schoenmaker v. d. Berg in zijn woning aan de Zandstraat te Rotterdam twist met zijn vrouw, de 57-jarige Maria Sim mers, die hierop met een zware verwon ding aan het hoofd in 't Ziekenhuis werd opgenomen, waar men haar toestand als zeer ernstig bevond. Zy verklaard dat haar man haar met een hamer op 't hoofd geslagen had. De politie heeft den man m voorloopige bewaring gesteld en den hamer in beslag genomen, waaraan bloed en haren kleefden. De toestand der vrouw laat nog niet toe, haar verder in verhoor te nemen. Gisterenmorgen bemerkte een reizi ger in het restaurant van het station te Arnhem, dat hy het pas gekochte spoor kaartje verloren had. Tevergeefd werd werd er naar gezocht. Goede raad was duur. De treiu zou spoedig vertrekken, dus opnieuw naar 't loket om een kaartje te koopen. Tot verbazing van den reizi ger krijgt hij zijz eerste kaartje weer in handen, voor hem herkenbaar, omdat hjj ec al met potlood losjes een getal op had gekrabbeld. Vertellende dat hy dit kaartje verloaen had, zei hem de bureaulist, dat zooeven iemand aan het loket was geko men met het beleefd verzoek, het baartje weer in te wisselen, omdat hij van de reis moest afzien. Toen was hem 't geld terug gegeven. Pech voor den reiziger. (Arnli. Ort.) Donderdag vergadert te Amsterdam onder leiding van prof. H. Bavinck het Centrale Comité der Antirevolutionaire party. De kieswetregeling komt dan ook ter tafel. De christ. hist, kiesvereeniging te Veenendaal heeft met 30 stemmen can- didaat gesteld voor een lid der Tweede Kamer jhr. S. van Citters, den antirev. candidaat, tegen 21 op J. D. baron v. Wassenaar te Bennekom. Heden zal de Centrale Kiesvereeniging definitief een candidaat aanwijzen. M J. schrijft aan de Haagsche Grt.: Ia mijn kinderjaren vertelde een oude man, die tijdens het springen van het kruitschip te Lelden hier woonde, dat dadelijk na de ramp werd begouueu met zoeken of er nog levenden onder liet puin waren. Onder de verschillende ingestorte gebouwen was er ook een school, en meu hoorde duidelijk een kinderstem huilen. Na opruiming van het pain vond men onder een stoel, die overeind stODd, een kind zitten. Hoe de jongen zoo onder den stoel was geraakt, bleef een raadsel. Op order van koning Lodewijk zou de jongen leoreo en sludeeren voor diens rekening. Die joDgeu is geworden de later beroemde mr. Van Gigh, de vader van mr. Jao. van Gigh. Een „bankier". Van een rare, maar eerlijke manier om een goed stuk brood te verdienen, verhaalt De Spaat nbode. Het is een gewoonte voor café-bezoekers om met groot geld te betalen. Gedeeltelijk uit gemakzuehleen gulden, een riks, is maar een greep in de portemonnaiege deeltelijk om niet te moeten vragen hoe veel is het 'r Doch op die manier moet te Amsterdam de kellner bij een omzet van een dubbeltje en 5 oent winst, 85 cent kunnen teruggeven hij heeft dus dagelijks een veel grooter bedrag aan kleingeld noodig, dan hij zelf'verkoopt. Daaruit weet men een slaatje te slaan. Een nette, op passende man, op wien men altijd rekenen kan, leent den kellners wisselgeld, 's Mor gens begint hij zijn wandeling op't Frede- riksplein en loopt vervolgens alle groote cafe's af. Hij leent aan eiken kellner met een minimum van tien gulden, 's Avonds tegen het sluitingsuur komt hij alles terug halen en ontvangt dan 1 pCt. winst, dus een dubbeltje van elke tien gulden. Elke kellner betaalt hem dus minstens 70 et. per week en daar hij bijv. alle kellners van De Kroon, Mille Colonnes ete. bedient, is geen wonder dat hij op die wijze drie duizend gulden per jaar maakt. Natuurlijk zoudea die kellners zelf wel voor dat wissel geld kunnen zorgen. Want de meesten bezitten wel een paar honderd gulden, en als zij daarvoor bij den betaalmeester kleingeld haalden, waren ze al vooreenigen tijd gedekt. Doeh de verdiensten der Arn- damsohe kellners zijn in 't algemeen van dien aard, dat zij maling hebben aan die 70 oent. Wijziging der Boterwet. De Nederl. Melkhygienisehe Vereeniging heeft aan de Tweede Kamer een adres gericht, waarin adhaesie wordt beiuigd aan het adres van den Federatieven Nedeilaudschen Zuivel- bond, die verzocht had om hel laatste lid van artikel 7 van het ontwerp-Boterwet aldus te doen luiden „De in dit artikel bedoelde bewaar-, bereid en verkoopplaatsen moeten toegankelijk zijn, zonder dat een woning behoeft te worden binnengetreden. In bijzondere gevallen kan door onzen Minister, met de uitvoering dezer wet belast, ontheffing van dit voorschrift worden verleend." De Nederl. Melkhygiënisohe Vereeni ging zou een dergelijke wijziging hoogst wenschelijk achten, omdat daardoor le, ontduikingen der wet worden bemoeilijkt, hetgeen haar goede uitwerking ten nutte zal zijn 2e. op hygiënische gronden het bewaren, be reiden of verkoopen van boter anders dan in voor voedingsmiddelen uitsluitend bestemde localiteiten moet worden afgekeurd en door bovenbedoelde wijziging zeer zeker in de hand zal worden gewerkt, dat deze handelingen ook geschieden zullen in aparte localiteiten, min cff meer afgescheiden van die, welke voor be woning gebruikt worden. Bij een aardbeving te Kingston hoofdstad van het Britsch West-Indisohe eiland Jamaica, een stad van 50000 in woners zijn een groot aantal menschen omgekomen. De bevolking heeft kampen buiten de stad betrokken. De puinhoopen der stad staan in brand. Gisteren is er te Kingston op Jamaica, dat, volgens een telegram, door een aard beving verwoest is, juist een landbouw kundig congres geopend. Er namen afgevaardigden uit geheel Engelsch West- Indie en een gezelschap uit Engeland aan deel. Naar men uit Bdgrado verneemt, wordt 't nu ambtelijk u :.gd, dat Damiaan Groeëf, het bekende Bulgaarsche bendenhoofd is. Hij viel onlangs met een klein troepje, in het distriet Malesj, in een hinderlaag, hem doo-r een afdeeling Turksche soldaten g'espanneo. Gelijk ge woonte is bij dergelijke gelegenheden werd alle man afgemaaktwie aan de Turksche kogels ontsnapt was, pleegde zelfmoord. Zijn dood is een zwaar verlies voor de tooh reeds niet meer bijzonder ijverige Bulgaarsche revolutionairen in Macedonië. De Engelsche regeering heeft ver klaard op advies van den minister van oorlog, het tunuelplan wegens het daaraan gevaar bij oorlog tusschen Frankrijk en Engeland, niet te kuDnen steunen. De ontdekkingen van de vieze prac- tijken der Chicagosobe slagers bij den uitvoer van vleesch in bussen hebben schadelijke gevolgen voor Chicago. Het Engelsche ministerie van oorlog heeft uit gemaakt dat de invoer van Chicagosehe vleesehwaren moet worden afgeschaft, en vervangen door dien uit de Engelsche koloniën. Het is der politie te Phidelpbia gelukt de hand te leggen op een oplichter in 't groot, dr. Richard Flowers, die ongeveer 10,000 personen hun geld moet hebben afgetrocheld en wien by zijn speculaties verscheidene millioenen dol lars door de vingers gegaan. Flowers had eenige jaren geleden in Arizona een kolossale zwendelzaak opgericht. Hy werd in hechtenis genomen, maar hij slaagde er in, door omkoopery weer op vrye voeten te komen. De slimste speurders werden hem nagezonden, maar Flowers werd niet gevat. Nu werd kort geleden aan de autoriteiten te Phidelphia verteld, dat een professor uit Oxford, die zich daar ophield om een maatschappij voor de fabricage van kunstmatige diamanten op te richten, niemand anders was dan de oplichter Flowers. Aanvankelijk werd aan dit verbaal geen geloof gehecht, want Flowers was een jonge man, en de pro fessor, die met de aanzienlykste mannen van de stad omging, was een bejaard man met een witten baard, heel eerbiad- waardig. Maar die baard bleek valsch te zijn, en het is uitgekomen, dat de professor en dr. Flowers inderdaad een en dezelfde persoon zijn. Vele aanzienlijke industriëlen en bankiers zijn door Flo wers, die kranig de rol van een Engelsch professor in de scheikunde speelde, voor zeer groote bedragen opgelicht. Hy zal nu wel voor verscheidene jaren achter slot en grendel worden gezet. Een industrieel te Brussel ontving dezer dagen een naamloozen brief, waarin hij met onthullingen in het buitenland werd bedreigd, openbaringen, die hem veel nadeel in zijn zaken zouden doen. Hij kon die voorkomen door poste-rostante 10,000 fr. te zenden. Hy deelde den brief san de politie mede en een bewaker werd in liet postkantoor geplaatst. Een bood schapper kwam aan het kantoor den brief met het geld opeischt». Men volgde hem tot bij een dame, aan wie hij den brief gaf. De dame werd nu verzocht mee naai het politiebureau t,e gaan en daar kwam het uit dat zij de vrouw was van een deftigen burger van Brussel, die een der rijkste buurten der stad bewoont. Door de Pruisische douanen is aan gehouden 230 K.G. sacharine, die een inwoner uit Aken van Vaals trachtte bin nen te smokkelen. De smokkelaar, die gevlucht is, is bekend. De uitsluiting te Berlijn. Door de uitsluiting in de Berlijnsche houtnijverheid worden omstreeks 15,000 werklieden getroffen, en, zoo niet spoedig werkgevers en werknemers 't eens worden, nog 8000 arbeiders meer, daar de arbeiders in het meubelvak dan wegens gebrek aan arbeid ook ontsl gen zullen moeten worden. Zondag hebben alle werk gevers-vereeni- gingen der hout-industrie te Berlyn en voorsteden 'n vergadering gehouden, waar alle werkgevers besloten aan de uitsluiting deel te nemen. De Duitsche Keizer heeft zich onlaDgs na een middagmaal in een officierenkorps zeer weinig bewimpeld uitgelaten over de weelde onder de officieren, het gebruik van lekkernijen, champagne en andere wijnen. Daarop is een keizerlijke vermaning door het militaire kabinet ter kennis gebracht van het leger, waarin de wensch wordt ge uit, dat ook in tegenwoordigheid van den vorst in 'n kring van officieren de spijslyst slechts zal bestaan uit soep, viscb, groen ten, en boter-en-kaas. Daarby moge slechts een eenvoudige roode en witte tafelwijn of een bowle en bij het gebraad een glas Duitsche schuimwyn gedronken worden. Likeuren na het middagmaal acht do Keizer overtollig. Een brutale diefstal is dezer dagen gepleegd in het spoorwegstation te Nar- bonne. Een heer en zyn vrouw moesten met den trein uit Cette, op weg naar Améiie-les-Bains, te Narbonne in een anderen trein stappen. Mevrouw droeg de reistasch, toen een man vau middelbaren leeftijd, als spoorwegbeambte gekleed, op haar afkwam en beleefd verzocht den tasch te mogen dragen, dien hy haar tegelijker tijd afnam. De heer en mevrouw begaven zich naar 't perron waar liun trein wachtte, waarbij mevrouw herhaaldelijk omkeek om te zien of de sjouwer wel volgde.Plotseling bemerkte zij dat hij verdwenen was. Zij en haar man snelden naar het bureau van den chef, maar alle pogingen om den als spoor wegbeambte verkleeden dief te pakken, waren vruchteloos. Het gestolen valies be vatte 2000 frs. in banknoten, 500 frs. in goud, 50,000 frs. aan effecten en nog voor 150,000 frs. aan andere papieren van waarde. Zondag is de kerk te Veggia Abbate, bij Palermo (Sicilië) ingestort gedurende de godsdienstoefening. Veertig personen werden onder de puinhoopen begraven. Zondagavond waren er twee dooden en 12 zwaar gewonden te voorschijn gehaald. Te Weenen heeft een verkooping plaats gehad, waarbij hooge pryzen werden besteed voor handschriften van brieven en van partituren van groote meesterso.a. brachten drie liederen van Schubert niet minder dan 2520 kronen op, en een brief van Mozart aan zijn vrouw beroikte het fabelachtige bedrag van 7300 kronen. Te Parijs hebben dieven hun slag geslagen f in een juwelierszaak op den boulevard Bonne-Nouvelle drongen zij des nachts binnen en namen voor 100,000 francs aan juweelen mee. Het personeel was Zaterdagavond vertrokken en daar een nachtwaker niet aanwezig was, konden de dieven door de voordeur in df n wiDkel komen. Den volgenden ochtend bemerkte een politieagent dezen diefstal i waar schuwde zijn collega's. Toen b'oek, dat de nachtelijke bezoekers in de magazijnen rustig uit dej vitrines gekozen hadden wat hun het bts.e tooockeea. Msik- waardig is het, dat de dieven met zulk een groote snelheid, zonder de opmerk zaamheid van voorbijgangers te trekken de deur hebben kunnen openen, die ook 'geen spoor van inbraak vertoont. In het landelijk stadje Civila Cas- tellana, niet ver van Rome, had onlangs een revolutie plaats, die vooral otn haar Icagi-komische zijde de vermelding waard is. Het stadje was tot nu in het gelukkig bezit van een tuchthuis, dat indertyd o.a. den beroemden roover Casparone geherbergn had. Daar de arbeid der gevangenen voor de opkomende industrie van 't stadje een ernstige concurrent was, gaf de regeering aan de klachten van de bevolking gehoor en besloot de strafin richting te verplaatsen. Daarmee werd, zooals vanzelf spreekt, ook de kleine bezetting overbodig, die uitsluitend voor het tuchthuis in het stadje in garnizoen lag. Zoover had echter de wijze gemeen teraad niet gedachtzyn plan waa geweest van de gevangenen af te komen en de soldaten te behouden. Hy besloot daarom als proleet trgen de opheffing van de bezetting, collectief ontslag te nemen, en de burgerij, ditmaal het geheel met bu - gemeester en vroede vaderen eens, zette aan dit protest kracht by, door luid- schreeuwend door de straten te trekken, op de regeering te schelden en wapen borden van de gebouwen te rukken. Zelfs de socialisteu vergaten hun anders zoo anti-militaristische overtuiging en na men met hun banieren aan liet verzet tegen de regeering deel, die hun de soldaten wilde ontnemen. Tot hun geluk of lot hun ongeluk was de bezetting nog niet afge trokken zij rukte dadelijk uit, om de rust te herstellen, en daaruit volgden botsingen, waarbij met steenen gegooid en geschoten werd. Gelukkig werd niemand gewond. Intussehen kwam uit Rome bericht dat Civita Castelaue de soldaten behouden mocht en toen keerde de rust terug. Home Rule voor Ierland. Het ontwerp van wet, dat aan Ierland, zooal niet vol ledige zelfregeeriug, dan tooh een zekere mate van zelfbestuur belooft te zullen geven, hetgeen de instelling van een Na- tioualen Raad voor openbare werken, ge vangeniswezen en andere publieke diensten zou meebrengen zal nu vrij zeker worden ingediend. Maar reeds voor zijn ge boorte is het door Redmond en de zijnen voor ondoeltreffend uitgemaakt. Daarbij komt nu nog de zekerheid dat hel Hoogerhuis het wel als „revolutionair" zal verwerpen. Een groote moeite heeft vergeefs gedaan een expeditie van de sterrewaeht te Hamburg. Deze was om een totale zonsverduistering te zien heel opgetrokken naar den omtrek van Djisak in de Gofd- naja-steppe in Midden-Azië. Maar toen het oogenblik der aon-eolips naderde, was de hemel geheel met wolken bedekt en sneeuwde het hard, en er wa6 niets te zien, alleen een grootere donkerheid dan gewoonlijk. 't Wordt al meer en meer ernst met de toekomstige groote oorlogsvloot van China. Het Chineesehe ministerie van oorlog beval de stichting van een marine-academie te Tientsin en van raariue-soholen le Nan king, Wutschang, Futschow en Kanton. Daar zullen de toekomstige officieren voor de later te bouwen vloot worden gevormd. Ook zullen Japansche en Engelsche leer aren in dienst worden genomen. Van een ijselijken zelfmoord maakt een bericht uit Rome melding. Hij had te Milaau plaats. Een zeventig-jarig man daar, een zekere Victor Liuia verzwolg zooveel buskruit als hij maar kou, legde ioen wat kruit op ziju tong en bracht er een brandende lucifer bij. Een geweldige ontploffing volgde en de buren, die op den kual af kwamen loopen, vonden van den man niets meer dan flarden vleesch, die aan den muur kleefden. Ongeveer halfweg lusschen Helgoland en Cuxhaven strandde in den nacht van Zaterdag op Zondag bij een storm het Eogelsohe sohip „Pengwern" op het ge vaarlijke Scharhörnriff. Een Duitsche sleepboot, voordat deze hulp kon brengen, zag het gestrande schip met man en muis een offer der onstuimige zee worden. De bemanning, bestaande uit 26 maD,kwaui geheel in de golven oir» Het boogplateau van de Cevennej is bezocht door een hevigen sneeuwstorm. De door de wied opgejaagde sneeuw vormde hier en daar hoogten van 15 M. De huizen waren geheel en al onderge sneeuwd en de bewoners moesten gangen in de sneeuw graven om zich met de bui enwereld in verbinding te kunnen stellen. Over een lengte vau 30 K.M. zijn de telegraaf- en telefoonnetten vernield. Behalve de ministers Stolipin en Sjteglowitof heeft de Tsaar nog een drie tal anderen benoemd tot lid van den Rijks raad Koni, thans lid van den Senaat, protessor Guerrier uit Moskau. De eerste is o u bekend redenaar, die in liberale kringen populair is, Sergejewitsj is een dei- beste kenners van het Russische recht terwijl Guerrier lid is der partij van 30 October. Hij heeft in den laatsten tyd een reeks geschriftjes doen verschijnen,waarin een scherpe critiek wordt geoefend op den arbeid der eerste Doema. In de maand November van het vorige jaar werd de tandaits Claussen van Altoco in den trein tusschen Altona en Bianke- nese door een 17-jarigen tuinmansjongen vermoord De moordenaar is thans vcf oordeeld tot 15 jaar tuchthuisstraf. «.- - Rockefe beloofd aan d Kentackie. Et andero zijde bueerd worde. -W.B. Pa Withuell in La millioen guldei nagelaten. Majoor rikaan uit Den van een reis drie jaar met a beeig geweest, dat ik hoord kwam, was de had laten sc.h getrouwd wae In het p stond men d wikkeld geva leefden seder elkaar. Op Sereuil tot d mogena van zyn. Zij .bef vertelde hein hem haar ma honden. Na haar mee, di stellingen leec bewijs, dat gen gesticht Maar niet alh Sereuil had Ook hij raac hy ontving eei wegens storii in een gestie plaatst. Deze toppunt toen moest wordei in eeu gesticl Voor 't eei eenstemmighe echtelieden t van justitie zaak. Elk d reden vau he voor den and toen voor dt zelfden eisch van den dokt gezichten van en het eenig was door eet derzoek te Sereuil iu gt ringen leed aan liet verzo haar man iu e gehoor gegevi zoek van den Het ware weest, beiden Uit Rus, matigheid als doodvonnissen de beriohten officieren. Th een bom gesli Slawinski. D< door den slag een politiesol kwetsuren. D tweeden bom politie-maonet revolver-gevei Hoe men tooh wel iets maatregelen, Servië den de autoriteitei den, De regi dien dag met verloopen, mi de maatregel nomen. De denen werden De troepenaf volle kon grado verwijt deren, waaro| Het geheele was voorzien taire patroul onophoudelijk koniuklijk pi In de Servist men, dat het gesteld, ni Iu de lai lyk weinig nie is dat een goe< wij van ltais dwenen uit voorloopig sc by weer zal de Marokkaai oratisch op. Zi Zoo hebben t< heden alle eig huizen aansp hunnent gev Verboden ont de Sultan, zyt suli, de Chris daten, kanon alles wat ree tegenwoordig king heeft, 't trodingen gei weken onveri een inlandse! lezen plek zi De aam trein in den aJs volgt toef drie jonge ma Mrs. Low wi Jiauo on Bus;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2