RECLAMES, Kerknieuws. Gemengde Berichten. 0"h ja, was bet moe-b-'oo?,» arriwo rd. I'' kan allerlei huiskerk doen. Kom bij Lay zei da oene; ik geef 80 doll. Ik n goutig, ik honderd, en ik honderd- twiu.ig. En ik geef een goede dienstbode honderd en vijftig, veel vrijheid en belofte van veel verval. Zoo vond deze een plaatsje in het lever, op andere wijze. Volk en Nieuwe Courant hadden 't aan dea stok naar aanleiding van de opmer kingen dezer laatste in verband met de bevreemdende benoeming van den heer Wessels. //Nogmaals zegt de N. C. zij her innerd, dat Wessels door zijn opruiend geschrijf itJ he Propagandist e -n der voor naamste aanstichters is geweest van de troebelen van 1903 in dehoofdstad endathij deswege vervolgd is en to' gevangenisstraf veroordeeld. Dit is het verleden, dat hij zal hebben te doen vergeteD, wil hij zooals wij schreven een goed ambtenaar aiju en den geregelden gang van het haven bedrijf helpen bevorderen"". Minister Rink heeft getracht de chr. historischen type Bronsveld te bevredigen met een benoeming te Middelburg, en de antirevolutionairen met een benoeming te Schiedam. Licht dat hij 't nu de socia listen doet met deze benoeming van een der holden uit het anarchistische avontuur Met de zaltavangst gamt het nog niet best in ons land. Het is en blijft een sukkel partij. Telkens veel hoop, maar weinig ver wachting. De opbrengt der zalmvissche- rijen is dan ook niet grooter moet telkens bijgepast voor pacht- en exploitatie-kosten. De paohters die er zijn, klagen steen en been, en dat zelfs bij gunstige visoh-seizoenen. Er echijnl wat te haperen aan de rege ling. Of beter aan de nakoming der bepalingen, wamt de regeling der zalm- vissoherijen is zoo goed mogelijk. Werd het tractaat maar nageleefd door de Rijn- oeverstalen. Hier te lande mag men niet naar zalm vissc'nen vaoaf half Augustus tot half Ootober, om defokzalm te sparen. Doch wat helpt die verbods-bepaling, zeggen de visschers, als de Rijooeverstaten die fokzalm toch opvangen. Daarom is het zoo wensohelijk,dat de bij K.B.van 22Febr. 1906 ingestelde staatscommissie voor het zalm-vraagstuk in haar uittebrengen rap port verklare, dat een eerste voorwaarde voor de vermeerdering der zalm-productie een richtige nakoming en naleviDg is van de bepalingen van het zalm-tractaat met de Rijnoeverstaten niet alleen in Nederland, zooals tot dusver geschiedt, maar over de geheele stroomlengte van den Rijn. Men leest ia da (Transvaalsche) Volk stem onder het opschrift 'n Afrikaner kring 'n Staatmaker Afrikaner schreef ons onlangs uit Bloemfontein: „Julle denk die Vrijstaatse hoofdstad is verengelscht, en dat ons nasie hier dood is. Voor de oorlog mag dit waar geweest zijn, tans niet meer. Bloemfontein als Afrikaner sentrum is bezig te herleven, en Bloemfontein zal heel Z. Afrika nog verbazen." We verheugden ons hierover, doch „hadden onze twijfel", zoals de Schotten dat zeggen. Tans heeft men er echter zo'n fris teken van leven gegeven, dat wij eraan moeten gaan geloven. Dat frissche teeken van leven is een Hollandsch Afrikaausche uitvoering, te Bloemfontein gegeven door een debat- vereeniging. De heer van Rooyen, de voorzitter, zeide dat er slechts twee talen gehoord zouden worden, beide hem even lief: Hollandsch de moeder, en Afrikaansch de dochter. Ook sprak nog de heer Poutsma, redacteur van de Post. Er werd voorgedragen, gezongen en een Afri kaansch tooneelstukje gespeeld. Onder de gezongen liederen was het Vrystaatsohe Volkslied en het Volkslied van Joh. Visscher an v. d. Linden. Op dit bericht laat de Volksstem volgen Afrikaners en Hollanders in Pretoria zullen zeker blij zijn in verband met bovenstaande te vernemen dat zich ook hier een klompje- van beiden vereenigd hebben ten einde ze- vroeg mogelik een uitsluitend Hollands-Afri- kaansche avend te organiseeren. We weten 'tniet zeker te zeggen, doch me nen vernomen te hebben dat het program van die avend voor velen een aangename verrassing zal opleveren. Er is gesproken van drie tooneelstukjeseen Hollandse en twee nieuwe Afrikaanse, behalve Afrikaanse en Hol landse liederen en voordrachten Nieuwe bewijzen. Onlangs vonden wij de volgende driestar in de Standaard. Ónze lezers oordeelen zelf met de cijfers De jongste aflevering van het Bulletin of Labor (Washington Juli 1906), bewijst opnieuw, hoe hooger invoerrecht welden prijs der koopwaren iets verhoogt, maar tegelijk de verdiensten in die mate klim men doet, dat de werkman er niet bij lijdt, tnaar er bij wint. liet bureau vergelijkt daartoe den toe stand in 1905 met dien in de periode v au 1890—1899, en komt tot dit resultaat. De detailprijs van de voornaamste voe dingsmiddelen was m 1905 juist 12 1 percent hooger dan in de genoemde tien jarige periode. Davteotegen waren de weekloonen in 1905 ruim 14 hooger. Het uurloon as gest gen met 18 9 maar de arbeidsuiea waren met 4 1 genaaid. De koopkracht was alzoo, niettegen staande de koopwaar duurder werd,derv its ges!-ge, r)gt de w -kttan,zelfs hij dn1'.- van den arbeidstijd met 4 1 nog 4 vooruitging. Juist wat we reeds beweerd hebben. De vraag is niet, of ge dit of dat duurder moet betaleu, maar heel anders, of de stijging in de verdiensten de stijging van den prijs der koopwaren al dan niet te boven gaat. Natuurlijk zijn deze cijfers middelcijfers over de geheel-, bevolking, maar de breede tab-Hen die de opgave vergezellen, geven lioin o«er alle bijzondere vakken. Patrimonium Ned. Herv. Kerk. Drietal te Amsterdam (vac. Berlage) dr. J. P. de Bte te Arnhem, dr. P. J. Kromsigt te Rotterdam en dr. R. E. J. Posthumus Mtyjes te 's-Gravenhage. Beroepen te Didam J. de Zeeuw te Geervliet; te Dongen dhr A. Dronkers oand. te Middelburg. Aangenomen naar Veenwoudeu door M Beversluis te Barendrechtnaar Wier door G. W. Noordenhout, cand,naar Glanerbrug door J. C. Helders, cand. Geref. Kerken. Een gunstig oordeel. In hel tijdschrift Onze Eeuw bespreekt Prof. v. d. Wijk het proefschrift van Dr. Tj. Hoekstra, pred. bij de Geref. Kerk te Hazerswoude((lmmauente kritik zur Kantische Rciigioas-phiiosophie." Kampen J. H. Kok, 1906. De hooggeleerde recen sent zegt er vau Met groot genoegen zal men dit fraai geschreven en kloek gedrukte bock lezen. Het is niet gewaagd op grond van zulk een proefschrift te voorspellen, dat de jonge doctor in de wijsbegeerte, zoo zijue dagen verlengd worden, gedurende de eerste helft der twintigste eeuw in Nederland en ook in Duihchland op philosophisch gebied een heersehende persoonlijkheid zal zijn. Ook in Duitschiand, want tengevolge van een langdurig verbrijf ia Heidtlbeig, waar hij vijf semesters onder Windelboud studeerde, blijkt hij het Duitsch volkomen machtig te zijn. Herst. Evang. Luth. Kerk. Ds. J. Bakker, vroeger predikant, ach tereenvolgens te Leerdam, Bergen op Zoom, Vlissingen, De Rijp en Den Helder, her denkt 15 Jan. zijn 40-jarige evangelie bediening. Bij de vrouwen die alle dagen scheele hoofdpijn hebben is er iets niet goed aan de zijde van de maag. Deze verteert onvolkomen het voedsel, en wat niet is ver teerd blijft op de maag en gaat daar tof rotting over, en dat is het wot walgingen, zuur en op rispingen veroorzaakt. Die op hooping van giftige bestanddee- len in de maag maakt ook dat langzaam aan het bloed met gif tige stoffen wordt belast, en deze giftige stoffen veroorzaken schee- Ie hoofdpijn, op dezelfde wijze als personen die de schadelijke stoffen der steenkool inademen. De Pinkpillen versterken de maag, ontwikkelen de eetlust en geven een uitmuntende spijsver tering. Prijs f 1,75 de doos, f9,per 6 doozen, Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, Hoofd-depöthouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook eoht verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr, Mulder, Drogerijen en Verfwaren Reeds is het merkwaardig, hoe juist zij, die er niets van lazen in De Zeeuw of op bevoor oordeeld standpunt staart, weigeren iets te geven, maar verrassend tevens hoe som migen bereidvaardig zijn juist deze stakers ia huu strijd bij te staan, en anderen blijde zijn dat door Patrimonium de gelegenheid tot steun wordt geboden. Vele kleintjes blijken ook nu weer een groote te zullen maken. Vlissingen. Tot conducteur der pos terijen 3e klasse op het zeeposikantoor Vüssiugen-tjueeabureau met standplaat» Vlissiugen, is met ingang van 16 dezer beuoemd R. Roosenbeek, thaus brieven besteller te Rotterdam. Borssele. Vrijdagnamiddag had de arbeider A. R., die met paard en tilbury van den landbouwer B. Q. terug kwam, het ongeluk dat het paard ongesteld werd, waardoor het schichtig in een watergang terecht kwam van 10 voet diepte. De in zittenden (vader mo",der en kind) waren net intijds er uit gesprongen. Het paard werd met veel moeite gered. De tilbury werd veel beschadigd. Schore. Vrijdagavond had de huur koetsier Ütte van Krabbendijke op weg naar Kloeunge tot het afhalen van den burgemeester het ougeluk dat zijn paarden schrokken van een mallejan vanLeenderitse van Wemelcringe, zoodat paarden en rijtuig in de sloot terecht kwamen. Na een uur of drie sukkelens werd op last van den heer burgemeester van Schore de kant der sloot weggenomen en met behulp van den wegwerker J. M. Hage het rijtuig, dat geheel stuk was, verwijderd ook hel tuig had zeer veel geleden, zoodat Olte mei losse paarden moest huiswaarts keeren. Kloetinge. De landbouwer Wagenaav ^lhier, die gisteren met een wagen gela den met aardappelen naar Gors reed, had even buiten de kom der gemeente door het schichtig worden en steigeren der paarden, het ongeluk onder den wagen te glijden en zoodanig met het voorwiel in aanraking te komen dat hij zijn reis naar Goes niet verder kon voortzetten. Had hij de paarden niet oogenblikkelijk tot staan kunnen brengen dan had hij den wagen die met de aardappelen samen een gewicht bevatte van 3079 K.G. over het lichaam gekregen, wat zeer waarschijnlijk den dood ten gevolge had gehad. Bij kon. besluit is pensioen verleend aan C. F. J. baronesse van Hoeven, onder wijzeres f 564, en G. C. Slothouwer, hoofd aan de Meisjesschool te Goes, f 1067 en aan P. H. Keizer, hoofd eener openbare school te Pauluspolder gem.eeu.te Stop peldijk i' 720. lerseke. Uit Noord-Amerika is bericht gekomen dat de heer Jan Moihotk, vroeger uihier woonachtig, in den ouderdom van 64 jaar is overleden op 29 December j!_ Stavenïs3e. De lieer Al. Moerland alhier is aai.gesteld als opzichter bij-de iodyks- werken aan het Slaak (St. Püilipclai,d.; St Maartensdijk. Alhier is overleden de heer i. F. Hage lid vau deu geuteen- terual en gezworen van het waterschap Sint-Maartensdijk in den ouderdom van 57 jaar. Schcrpenisse. In da vergadering van dea dijkraad van het calamiteuzo water schap „Scherpenisse" van Vrijdag werd besloten tol uitvoering, behalve van de gewone oucUchoudswciken, van hit maken eener dijksverbeteri»g over 550 M. leDgte op de plaats waar dit door den stormvloed van 12 Maart 1906 het meeat noodig ia gebleken. Te dier plaatse zal de zeedijk dan eene hoogte van 4 M. H. W. ver krijgen. UIT DE PROVINCIE. Middelburg. Alhier is deze week op initiatief van Patrimonium begonnen met geldinzamelen voor de stakers te Rijssen. Had zij eerst een afwachtende houding aangenomen, om verantwoord te wezen tegenover de gevers, nu de Bondsvoorz., dhr. v. Vliet, er met eigen oogen van heeft kenni? genomen en op zeer krachtige steun aandrong, is dadelijk een inschrijving ge opend aan giften in eens of bijdragen per week zoolang deze staking duurt. Op de jaarvergadering van Patrimonium werd aan wekelijksche bijdragen reeds ingetee- kend voor pl.m. 3 gulden, terwijl alle niet aanwezige leden en allen die door ons te bereiken zijn, zullen worden opgezocht. Bij kon. besluit is aan den Oost- iudischen hoofdambtenaar met verlof dr. 0. Suouck Hurgronje, laatstelijk adviseur voor Indische en Arabische zaken in Ned.-Indië, op zijn verzoek, in verband met zijn benoeming tot gewoon hoogleeraar ia de faeulteit der letteren en wijsbegeerte aan de rijksuniversiteit te Leideo, eervol ontslag uit den Indischen dienst verleend met ingang van den dag, waar..p bij het hoogleeraarsambt zal hebben aanvaard; is hij met ingang van denzelfdec datuut aangesteld tot adviseur voor Indische eu Arabische zaken bij het departement van Koloniën en is hem toestemming verleend, dat de betrekking van adviseur bij het departement van Koloniën door hem tege lijk met zijn hoogleeraarsambt zal worden bekleed. Op de eirenmarkt te Leeuwarden zijn in 't afgeloopen jaar door de vereeni- giug de V. P. N. 99050 K.G. eieren op de 52 marktdagen aangevoerd. Een K.G. bevat 13 tot 20 stuks. Nabij Leiden werd een knaap uit Oegstgeest door zijn schoolkameraden van de in beweging zijnde tram geworpen. Hij kreeg een wageu over het been, zoodat hei terstond moest afgezet worden. Door de liberale kiesvereeniging in het district Ede is voor de Kamer-vacature eaüdidaat gesteld mr. P. Tideman te Bloe- mendaal, ook in 1905 aldaar candidaat. De werkstakine te Rijssen. Om als bemiddelaars bij de werkstaking op te treden, zijn hier aangekomen de heeren Hovy, Aaiberse, Vaa Vlieten Henri Polak. Zij hebben een onderhoud gehad met de leiders der werklieden en daarna met de firma Ter Horst. Het resultaat was niet groot. Vandaar dat de vier heeren gisteren nog naar Alroeloo zijn vertrokken om heden een tweede onderhoud met de ürma te hebben. De Amsterdamsche haven. Gisteren avond had iu a'Geelviuk de gecombineerde vergadering plaats van besturen van orga nisaties, betrokken bij het havenbedrijf aan de maatschappij „De Oceaan". Deze bijeenkomst was zeer talrijk bezocht en strikt huishoudelijk. Na een beraadslaging van eenige ureu gi"g het bestuur van ,i Recht eu Plicht'' met een door de ver gadering verstrekt mandaat naar de huis houdelijke bijeenkomst der stakers in het lokaal De Jong aan den O. Z. Achterburg wal, teneinde met de organisatie van uur werkers te confereeren over het in d'Geel- vinck genomen besluit. Tot bij halféén in den nacht werden de besprekingen hier voortgezet met dit resultaat, dat besloten werd hedeumorgen bij hel bestuur der Vereeniging van Werkgevers op Scheep vaartgebied een voorstel iu te dienen na- meps alle organisaties van werklieden in het havenbedrijf, in welk voorstel nieuwe punten zijn vervat, die hopelijk zullen kunnen leiden tot een spoedige oplossing van het geschil. N. Crt. De oude Oost-Indievaarder. De sage van den „Kruger schat'". Onder dezen titel schrijft de Z.-Afri- kaansche Post Het bericht als zou er wederom een schip worden uitgerust om naar een „Kruger schat" te zoeken op Je kust van Nabil, is niet geheel juist. We hebben hier met een veel degelijaer onderneming te doen, cie goede vrucht kan afwerpen. Het geld n.l een poging van de South African Salvage Go., om zooveel mogelijk te bergen vau de lading van schapen, die in zoo groote menigte op de Zuid Atrikaansche kust zijn vergaan en weiker wrakken op bekende plaatsen, dicht aan den wal, liggen. In de eerste plaats heeft men het oog op de oude Oost-Iudievaarders, die "bij de Kaap de Goede Hoop zija vergaan, honderd en hon derd vijfig lange jaren geleden, en wier zware, gedeeltelijk in 't zand begraven rompen lading omvatteD, vau welke een gedeelte ook thaus nog hooge waarde heeft. Zoo b.v. ligt er een schip, „De Middelburg", „ter reede" van Simonstown, vau hetwelk men weet, dat het groote hoeveelheden oud Chineesch porselein be vat. Enkele stukken „Lange Lys" zijn reeds te voorschijn gebracht. Ook twee oude kannonnen, zeker van geen militaire waarde, maar dau toch van groote kisto rische zeggingskracht. Men schijnt te verwachten wel reeds alleen uit 'toud porselein vau „De Middelburg" goede zaken te zullen maken en het voornemen schijnt te bestaan dit, zoowel als curiosa die mogen geborgen, in Holland ter markt te brengen gegeven natuurlijk dat de oogst goed zij Dan is er ten slotte ook de „Penguiu", later de „üoretha' genaamd, waarover de Nieuwe t rt. spreekt, en die geacgd werd deu „Kruger schaf' aan boord te hebben, maar in het wrak vau welk schip de Z.-A. Bergings Mij. zal zoeken uaar een hoeveelheid „amalgam" (met kwik vermengd goud), verondersteld gestolen te zijn door een ontrouwen detective Wij hopen hartelijk, dat men de „Pen guin" aiiae „Dorothea" op eeD onherberg zaam punt op de kust van Zoeloelanri gezonken, zal kunnen naderen, al ware het alleen maar, wij! dan een einde zal zijn gekomen aan het verhaal van den „Kruger schaf' die in het schip geborgen werd. Die sage van deu „Kruger schat" toch heeft reeds ongelooflijk als 't klinke aan een dozijD mannen het leven ge kost, die geloof sloegen aan 't dwaze ver haal dat president Kruger vóór den oorlog langs geheimzinnige wegen geld zond naar Europa voor 'tdoel om oorlog te maken en die op zwakke schepen zich waagden om in gevaarlijk vaarwater het wrak van de „Dorothea" te gaan plunderen. De museumdief, die den 2de.n Decem ber iu het historisch museum te Dmseldorf munten tot een waarde van ODgeveer 4000 mark stal en wien het toen gelukte door het venster van het museum te ontvluchten, heeft nu te Altona hetzelfde uit willen haien. In het kunstmuseum aldaar is hij achter een kast gearresteerd. Hjj scheen het plan van een nieuwen diefstal te bera men. De dader is een Oostenrijker en heef van de 28 gestolen munten er ijf te Keu len en de rest te Weenen verkocht. De nieuwe bestuurbare luehtballon van graaf de la Vaulx,eenderkoensteluoht schippers van Frankrijk, heeft een goed ge slaagden tocht volbracht. Bij Sartrouville steeg hij met zijn nieuwen ballon op. De sigaarvormige ballon beschreef op eer hoogte van 100 tot 150 M., bij tamelijk ster ken wind verscheidene kringen, daarna verloor men haar door den dichten mist uit het gezicht. Doch na tien minuten keerde de. ballon naar het punt vau opstijging terug. Woensdag had in de mijnen Gar- danne, in 't zuiden van Frankrijk, een zeer ernstig ongeluk plaats. Er waren van een zestal ladingen ontplofbare stoffen een vijftal normaal gesprongen, maar de zesde veroorzaakte een mijngasontploffing. Aanstonds toog men aan 't redden dei- gewonden, te samen elf Twee verkeeren in levensgevaar. De meeste mijnwerkers waren gelukkig net naar boven om te schaften, anders ware de ramp misschien niet te overzien geweest. In het Kaukasische district Zanga- soer zijn een honderd menschen v: n honger omgekomen. Een menigte kindei an sterft aan uit den hongersnood geboren epi- demiën. De herhaalde aanvallen op reizigers, die in deu loop der laatste maanden in Duitschiand en helaas dikwijls met succes werden ondernomen hc ;ben den minister vau Verkeer aanleiding gegeven tot een zeer kostbaren maatregel. Al de spoorwegiijtuigen zullen geleidelijk worden veranderd in rijtuigou met een gang en de conducteurs zullen zich ge durende de route door de gangen moeten bewegen en toezicht houden. Allereert zal deze veiligheidsmaatregel worden toegepast op de sneltreinen, waar de lange tijdsduur tusschen de verschillende hahi n de gelegenheid voor dieven gemakkelijker maakt. Over en weer. Nu heeft een Grieksehe bende iu de omgeving van Saloniki (het oude Thessalonioa uit het Nieuwe Testa men1) in Turkije een Bulgaarsoh klooster overvallen en drie monniken gedood. In het noorden van Rusland en in Standinavië zijn Woensdagnacht uogsterke aatdsehokkeo waargenomen. Io het jaar 1906 is een belangrijke spoorwegverbinding van Europa u et Azië klaar gekomen, het is de nieuwe Rut: soh- Centraal Aziatische spoorweg Orenbi Taschkeut, 1852 K.M., met de aansluiting Samara-Orenburg, te samen 2270 KM.lang. Van Samara loopt de geweldig lange spoor baan door de uitloopers vau deD Oeral, ver laat achter Oreuberg bij de Oeralrivier het eigenlijke Rusland, komt in het Aziatische steppengebied en doorloopt de door Tarta ren en Kirgiezen bevolkte, zand- en zoul- woestijen van het gouvernement Turkeslau. Door het dal vau den Syr Daria komt zij in de stad met de twaalf poorten Taschkent, waar de trein na 69 uur aan komt. Tasch- kent met ongeveer 160.000 inwoners is de belangrijkste handelsplaats in Ceotraal- Azië; van Taschkent sluit de lijn aan bij den reeds 20 jaar bestaanden tak der Trans Kaspische baan naar Tschernjajewo en naar Samarkand. Vanuit Berlijn (7.30 's avonds bereikt men reeds via War schau—MoskouSamara in 62'3 dag Tasohkent, over den 5400 K.M. langui spoorweg. Ia VU dag zit wien in Samarkand, wie b. v. Berlijn Maandags verlaat, kan reeds Dinsdags van de volgende week midden in de woeste bergstreken zijn, onder de onbeschaafde Mongoen-horden, De treinen der nieuwe liju gaan tamelijk snel. De dag en nacht doorrijdende personen trein bereikt trots den kolossalen afstand een snelheid van 37 K M. in het uur. Een blik op de kaart deet zien, dat de nieuwe lijn direct naar Indië gericht is inderdaad ontbreken nog nauwelijks 1200 K.M., om de aansluiting op het Engelseh-Iodhche te verkrijgen. De afstand van Samarkand over den boven Amar Darja, door het dal van den Kabul en Ptshawas biedt geringe moeilijkheden. In vergelijking met deu veel Jastiger spoorwegbouw op andere plaatsen. Welk een groote waarde zou een spoorweg Berlijn Calcutta hebben Iu 9, nu 15 dagen zal men Bombay be reiken, in 10 nu 17 Calcutta, in 29, nu 34 Shanghai (F. and O. lijn), in 19 nu 27 dagen ons Indië (Sabang) I Een geschenk van den Tsaar onder den hamer! Een ongewoon kostbaar sie raad, een uit 45 zeer schoone parels be staand halssnoer, werd dezer dagen ts New-York verkocht. De grootste der parels waren grooter dan kersenpitten, da kleinste half zoo grootallen hadden een bijzouderen glans en helderheid. De vroe gere bezitster had het snoer van den vorigen Russischen Tsaar ten gescheuke gekregen. De verkoop verwekte groot opzien in de Nevv-York.-che gezelschapskringen en er ontstond tusschen do kooplustigen een verbitterde strijd, totdat ten slotte, het sieraad voor 42.000 gulden door een juwe lier in de vijfde avenue gekocht werd. Bij een brand, die voor eenige dagen te Londen in een huis uitbrak, redde een jonge matroos van den Engelschen kruiser „Audromeda" zeven kinderen van een zekeren dood. De brand was in een winkel beneden uitgebroken en de vlammen lekteu reeds aan de bovenste verdiepingen, toen twee politieagenten alarm maakten. De uit hun slaap opgeschrikte bewoners konden zich niet langs de trap redden daar de gang vol rook stond. Op dat oogeublik kwam een jonge zeeman op het terrein van den brand. Zonder zich te bezinnen, klauterde hij langs de afvoerpijpen naar boven ea wist zeven kindereD, na elkaar, uit het brandende gebouw te redden. Intusschen was de brandweer verschenen, die de overige bedreigden redde. Terwijl de Bulgaarsche regeering er iu geslaagd ia het passagiersverkesr op de spoorwegen vrijwel geheel te her stellen, wat aoo ontm .edigendop de stakers werkt, dat velen hunner zich reeds weer aanmelden, is nu een partieele staking »p de handelsvloot nieuwe verkeersproble men ter oplossing komen voorleggen aan Be. regeering, Voor eenigen tijd ontving de Koning vau Italië een brief, waarin gedreigd werd met een aanslag. De politie staMe terstond een onderzoek in, m»ar zonder resultaat. Thans is wederom een anoniem bchryven den Koting komen dreigen met den dood, welke brief afkomstig schnnt te zijn van Ameriksansche anarehis'in, waarvan zekere Rossi de schrijver is, De moordenaar van generaal Pa lef is veroordeeld tot den dood door den strop (de straf is reeds voltrokken) Zon ide titeit heeft men niet kunnen vaststelLn, Vermoedelijk was hij een Jood. De Tsasy

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2