Openbare Verknopingen. iSoep Verksepingen. enz. Gemengde Berichten. Ingezonden Stukken. Opleiding tot Militie-Officier. LAATSTE BERICHTEN. Telegrafisch Weerbericht. dat veel lachlust verwekte. Daar ook den heer Dert uit Vlissiugeu met eea prachtig en duidelijk sprekende fonograaf was uit- genoodigd die wij op zoo een avond zeer goed kunnen aanbevelen gaf een en ander een reoht feestelijken aanblik. Middelburg. Donderdagavond hield in het Nederlandsch-Koffihuis alhier de Mid- delburgeohe-Sportvereeniging T. O. V. I. D. O. haar jaarvergadering. Volgens hel jaarverslag van den pen ningmeester bedroegen in het afgeloopeu jaar de inkomsten f298,275 en de uitga ven f256,74, zoodat de rekening sluit met een batig saldo van f36,475. Het bestuur werd als volgt saamgesteld voorzitter N. Cornelissevjce-voorzitter A. H. Bakkerle secretaris M. K. Hee- rölt2e secretaris A. F. v. d. Harst en tot penningmeester S. de Vries. Tot captains bij voetbal enz. werden benoemd resp. tot le, 2e en 3e captains de heeren N. Cornelisse, A. F. v. d. Harst en U. K. Heeroldt, alle aftredend. Tot captains bij wielrijden de heeren M. K. Heecoldt, en J. L. Diesch. Tol leden der Kascommiasie de heeren J. L. Diesch, C. F. Diesch en H. Theune. Tot leden der pers- en propagandacom- missie de heeren H. Ehrishina, J. L. Diesch en N. Cornelisse. De politie te Rijswijk heeft proces verbaal opgemaakt tegen een 14-jarigen knaap, wegens het baldadig in brand steken eener brievenbus. Alle brieven in die bus zijn verbrand. Te Schiedam werd gisterenmorgen een 92 jarige weduwe, uit Beierland af komstig, door haar kinderen op straat gezet. Na korte omzwerving zakte het oudje op het Broersveld neer en werd door een medelijdende in huis opgenomen. Des avonds is zij in het St. Jacobs-Gast- huis geplaatst. Men schrijft uit GoirleDinsdag waren twee landbouwers alhier bezig eene weide uit te lagen, toen zij plotseling op iets hards stieten. Zij voeden vijl' groote aarden potten, vermoedelijk urnen van 60 tot 70 o.M. hoog en ruim 50 cM. breed, elk voorzien van twee onregelmatig ge plaatste ooren. De potten, gemaakt van een roodachtige leemsoort en gedeeltelijk zwart gebrand, stonden met den bodem omhoog. Jammer, dat zij geheel en al verweerd waren, zoodat zij bij aanraking in elkander vielen. In drie der urnen be vond zieh niets dan grijsachtige asch. In de vierde trof men vijf' andere potten aan van verschillenden vorm en afmeting, ter wijl in de vijfde vier schotels stonden. Deze kleinere potten en de schotels waren eveneens gedeeltelijk met asoh gevuld. De schotels zijn ook geheel en al stuk, doch van de vijf kleinere potten heeft men er vier in nog gaven toestand kunnen opnemen. Te Oudega is een voerman bij het afladen van hooi door het zolderluik geval len en kort na den val aan de bekomen wonden overleden. Door het uitgleden der ladder viel eene weduwe te Lemselo van den derden sport van de ladder. Ze bezeerde zich zoodanig, dat ze enkele uren later overleed. De drie personen, die verdacht worden Hubert 8. nit Weiten levensgevaarlijk verwond te hebben, zijn geboeid naar Maastrioht overgebracht. De verwonde ligt nog steeds bewusteloos. Bijaldien hij aan den dood ontsnapt, loopt hij gevaar levenslang verlamd te blijven. Ook vreest men dat hij aan verstandsver bijstering zal lijden. Te Amsterdam werd gisterenavond een der brandweer- automobielen, die zieh naar een brandje begaf, op de brug voor de Prinsenstraat onklaar, zoodat het stuur weigerde, tenge volge waarvan het gevaarte, met groote vaart de helling afrijdende, tegen een zich daar bevindende schutting aanreed. Een juffrouw, die niet meer uit den weg kon komen, raakte tusschen schutting en auto beklemd en werd met ingedrukte borstkas naar het ziekenhuis vervoerd, waar- zij epoedig na aankomst overleed. De auto werd ernstig beschadigd uit het versplin terde hout losgemaakt. De bemanning kreeg geen letsel. Men schrijft uit den Gelderschen Achterhoek: Indien overal 't boterverbruik zoo gering was als thans in deze streek het geval is, dan zouden de boterfabrieken zonder bezwaar een tijdje kunnen stoppen. Van December tot het einde van Januari komt, zooals het gezegde luidt, bij de land bouwers de pan niet van het fornuis. Sedert er geslacht werd, komt leverworst, balkeu- brei (met vet gebraden meel) en alle andere afval, welke niet bewaard kan worden, opgewarmd en gebakken op tafel, tot de heele voorraad op is. Er is dus geen brood maaltijd of er wordt vetspy's by genuttigd boter wordt er in deze dagen by'na niet ge bruikt. Het is dus maar goed dat de vraag naar boter in Pruisen zoo groot is, dat de prijs der boter hoog bly'ft en de boter toch vlot van de hand gaat. Het volgende is, volgens de NAmh. Ot, te Millingen gebeurd bij de intrede van het nieuwe jaarUit een kar, staande voor het huis van den heer B werd des avonds een paardendeken ontvreemd. Bij de politie werd aangifte gedaan. Doch van den dief geen spoorDe veldwachter, die z'n volkje hier zoo'n beetje kent, vond een probaat middel. Hy gaf den bestolene den volgenden raad „Laat Zondag aan de kerk aflezen, dat U den dief heel goed feent, maar dat U er geen politiezaak van zult maken, als het gestolene binnen drie dagen wordt terugbezorgd". En zoo geschiedde. Den volgenden morgen, al heel vroeg, lag de deken bij den heer B. op de stoep. In de Amsterdamsche haven. Uit Amsterdam meldt men: Ook een tweede stoomschip van de Maatsohappij OceaD, de Jason, heden morgen hier ter stede aankomend, kon wegens de staking niet gelost worden. Hedenmiddag vergaderden beide partijen. Van toegeven is nog geen sprake, nóch onder de patroons, nóch onder de werk lieden. Do Vereeniging van Werkgevers op Scheepvaartgebied besloot dat de Ocean nog 50 vaste werklieden in dienst zou nemen, zoodat het totaal vaste werklieden der Mij. 75 wordt. Op deze wijze zal zij, naar men hoopt, vrijer komen te staan tegenover de losse werklieden. Te Bunschoten is Zondag staking geweestin den kerkdienst voor de N. Hervormden. De zaak was volgens het Hbld. deze. Met ingang van 1 Januari j.l. is van gemeentewege het van ouds gebruikelijke luiden van de klok, hangende in den gemeentetoren, die met de kerk een geheel vormt, verboden en de toegang door den toren tet de kerk afgesloten, 't Gevolg hiervan was dat predikant en kerkgangers, den sinds menschenheugenis gebruikeiijken weg versperd vindende, huiswaarts keerden en er ook vo«r het verdere gedeelte van den dag geen dienst was. Men is zeer benieuwd hoe dit geval zich zal oplossen. Onaangename vergissing. Men schrijft uit Oosterbeek Onze gemeente was gisteren in rep en roerdoor een der bladen werd per bul letin bekend gemaakt, dat tet burgemeester van Renkum was benoemd onze vroegere dorpsgenoot jbr. mr. ridder van Rappard, thans te Parmerend. Groote opgewonden heid. Vrienden, bekenden, vroegere en toekomstige leveranciers, alles vloog naar post- en telegraafkantoor, om den be noemde geluk te wenschendie erg verbaasd zal zijn geweest over zoovele blijken van belangstelling in eene be noeming, welke niet heeft plaats gehad. De Sjah als jager Men weet, dat Mouzaffer-ed-Din, de pas gestorven Sjah, een der hartstoehtelijkste en bekwaamste jagers van oijn rijk was. Een anecdote wordt van hem verhaald De Morgan, door de Fransche regeering belast met belangrijke opdelvingen in Per- zië, had eens, op het terrein waar hij in den grond boringen verrichtte, een onder houd met den Sjah. Om hem voor zijn werken te interesseeren, spreidde hij aan zijn voeten een groote kaart uit, die hij zelf met veel zorg geteekend had en die noodig was, om zijn uitleggingen te ver duidelijken. De Sjah soheen verstrooid en hief onophoudelijk zijn oogen van de kaart op. Plotseling gaf Z. M. aan zijn gevolg een welbekenden weük en een zijner lakeien gaf hem dadelijk een geladen geweer, dat hij altijd te zijner beschikking hield. De Sjah legde aan. Nauwelijks had hij afgeschoten, of een prachtige arend, die hoog in de lucht vloog, viel juist op de uitgespreide kaart aan zijne voeten. //Ik geef hem u," zeide hij tot de Morgan. Deze hield niet op Z. M. te bedanken, maar in zichzelf'hetavontuur veiwe.nsohen- de, want de prachtige kaart was voorlaan. geheel bedorven door het bloed van den arend en door de indrukken van de schoe nen van den Sjah, toen hij zich gereed maakte haastig den vogel te dooden. Het schijnt, dat de milliardenglans van Rockefeller, Astor, Carnegie, Van- derbitt, Gould e.a. nog overschittecd wordt door het gefonkel der sohatteD, die geheel in de stille een nieuwe Croesus bijeenge gaard heeft. Hij heet Fried rich Weyer hauser uien zou hem den houtkoning kunDeu noemen, daar zijn bezittingen uit hout bestaan, uit veel hout, uit ongehoord veel hout, dat over het onmetelijke gebied van den staat Wisconsin tot aan den Stillen Oceaan verspreid is. Op zijn zaagmolens laat jaarlijks over de billioen kubieke voet hout bewerken maar wat beduidt zooveel hout tegen de ontzaglijke gronden, waar het op staat en groeit? Weyerhauser is tamelijk oud in 1834 werd hij in Nieder- sailheira geboren, waar hij in een wijnberg van zijn vader arbeidde; hij ging in 1852 met zijn moeder en zusters naar Amerika, vond een betrekking in een zaagmolen, die hij van den oorspronkelijken eigenaar kocht. Sedert 1872 strekt het „Weyer- bauser-syndicaat" zijn grijparmen, als een polyp over het geheele Noore-Westen uit. Zijn eerste groote winst heeft hij gemaakt in den tijd van de „Nelson Company" in Colquet, toen hij, ongeveer 600 millioen dollars staand bouwhout voor 2 millioen dollars kooht. Zijn kas is sinds dien tijd het verzamel bekken van een goudregen geweest, die zonder ophouden, jaar in, jaar uit, daarin vloeit. Afwaohten ep toegrijpen ter juister tijd was steeds zijn principe, wanneer hij zaken deed. Hij zag de hout- duurte vooruit en kocht zooveel hout in, als hij kon en nu laat hij niet één stam meer omhouwen en zagen, als zijn wouden verdragen kunnen. Daarbij is Weyerhauser de eecvouddige man gebleven, die hij vroeger was; want de luxe zijner oollega- milliardairs versmaadt hij. Wanneer hij nu nog niet de rijkste man op aardo is, dan zal hij het op zijn 80ste verjaardag wel zeker zijn. Het observatorium op den Etna meldt, dat de vulkaan weer teekenen van krachtiger werking geeft. Kort vóór het eind van het vorig jaar bad een uitbarsting plaats, waarbij dikke rook en asch uit den middelsten krater werden opgeworpen. In de eerste dagen van dit jaar zag men rook uit den krater opstijgen, die door den weerschijn van vlammen rood werd ge kleurd. Of dit door uitstroomende lava gebeurt of door vuur binnen den krater weet men niet, omdat het personeel van het observatorium wegens de vele sneeuw den top niet kan bereiken omnategaaa wat het fantastisch versobijnsel veroorzaakt. Uit Palermo woidt bericht, dat het gewelf der kerk van Villa Abata ingestort is14 personen werden meer of minder zwaar gewond, twee hunner zijn overleden. Uit Bejar, een stadje in Spanje met een belangrijke textielnijverheid wordt bericht, dat meer dan 4000 van de 9000 inwoners, die het plaatsje telt, naar Ame rika zullen verhuizen. De presidenten van Uruguay en Nicaragua zouden nl. hebben aangeboden schepen beschikbaar te stellen, die de landverhuizers zouden vervoeren en hun bovendien kapitaal te verschaften voor de oprichting van spinnerijen en weverijen in genoemde landen. Te Sofia duurt de staking der spoor wegarbeiders nog voort, maar bet spoor wegbataljon doet dienst, zoodat alle per sonentreinen en een groot gedeelte der goederentreinen geregeld loopen. Vele stakers verzoeken in tusschen weder in dienst te worden genomen. Daarentegen heeft de bemanning van drie stoomschepen der Bulgaardsehe handels- en scheepvaart maatschappij te Vauna den arbeid neder- gelegd. Te Kristiania zijn gisterennacht twee vrij sterke aardschokken waargenomen, die met een gerommel als van donder gepaard gingen. Te Baltimore heersoht de griep epidemischer lijden 100,000 bewoners van die stad aan de ziekte. Het Handelsbl. v. Antw. meldt uit Leuven: Dinsdagnacht keerden drie heeren huiswaarts. Nauwelijks waren zij voorbij de woning van mgr. Coenraets, onder- rektor der hoogesohool of ze ontwaarden eene groote klaarte onmiddellijk gevolgd door eene vreeselijke ontploffing. Zij keerden onmiddellijk op hunne stappen terug en bemerkten dat de poort van het huis van mgr. Coenraets beschadigd was. Een aanslag had plaats gehad. De politie, die inidderwijl ter plaats kwam, stelde een onderzoek in en stelde vast dat een ontploffingstuig in de brieven bus van het huis was gestoken. Ze vond nog de scherven der doos. De aangerichte schade is gering. Te Fougères (departement Ille-et- Villaine) is het grootste gedeelte van de arbeiders in de schoenfabrieken nog in staking, al is ook in 22 fabrieken het werk met een beperkt aantal arbeiders hervat. De woede der stakers tegen de arbeidswilligen, die op alle manieren ge plaagd en beleedigd worden, is buitenge woon groot en het kost den 6 aanwezige socialisten afgevaardigden veel moeite het volk in bedwang te houden. Men verwacht dan ook ieder oogenblik een uitbarsting. De burgemeester en zijn twee adjuncten hebben ontslag genomen, omdat ze de verantwoordelijkheid niet verder op rich wenschten te nemen, nu een door hen uitgevaardigd verbod van samenscholingen, op aandringen der aan wezige Kamerleden, door de regeering werd ingetrokken. De kinderen der stakers zijn naar na burige plaatsen gezonden, waar zij ten huize van partij- qn vakgenooten zullen blijven totdat de stakiDg ten einde zal zijn. In het belang der militie-plichtigen wordt medegedeeld, dat het voor de ingelijfden bij de militie, die voor opleiding tot militie- officier bij het Wapen der Intanterie in aanmerking weoBchen te komen, raaJzaam is zioh nu reeds daarvoor op te geven. Zij zullen met gunstigen uitslag een examen volgens het programma voor het toelatingsexamen tot het reservekader bij het, wapen afleggen het afleggen van dit examen wordt niet gevorderd voor zooveel den belanghebbende voor genoemd toe latingsexamen vrijstelling zou zijn ver leend. De verbintenis, als adspirant-militie- ofïicier wordt aangegaan vóór den 25en Februari van het jaar, waarin de lichting, waartoe hy behoort onder de wapenen moet komen of zyn werkelijke dienst zal aanvangen. Tot het verkrijgen van verdere inlich tingen en tot het aaDgaan van bovenge noemde verbintenis, heeft men zieh aan te melden bij den commandeerenden offi cier der infanterie en elke garnizoensplaats. Middelburg, 10 Januari 1907. De majoor, oommandeerende officier der infanterie te Middelburg. M. J. VAN HILLE. B ÜÏLGmtLIJKE STAND. Van 9 11 Januari. MIDDELBURG. Ondertrouwd: H. J. Weckx, 28 j. jm. en G. P. Gernler, 27 j. jd.; J. den Boer, 33 j. jm. en P. L. Faasse, 28 j. jd. Getrouwd: Ph. Buijs, 21 j. jm. en J. Abrahamse, 23 j. jd. Bevallen: C. J. Janse geb. Vlieger, z. j, C, Caljouw geb. Mauer, z.H. M. Meier geb. Van der Grinten, z. M. S. de Voogdt geb. Aalbregtse, z. Geboren: Een onechte z., moeder 19 j. Overleden: G. van den Berge, 74 j, man van L. Klement. GOES. Overleden: 11, Joseph Eggen, 80 j., wednr. van Johanna Calha- rina Maarfense. Van 410 Januari. 1ERSEKE. G e b o r e n 10, Jacob, z v. Engel Jan Cornelis Poelman en Pietei- nella Sinke. Marktberichten. VLISS1NGEN, 11 Januari 1907. Boter f -,A f -,per kilo. Eieren f-,A f-,per 104 stuks. THOLEN, 11 Januari 1907. Tarwe*) f8,50 af9.Haver1'6,50 a f 6,75Karwij fAf 14.Rogge f5,50 A f5.75; Witte Booueu f 13.A f 14.Bruine Boonen f 8 75 a t 9. Kleine Erwten f8.50 k f8.75; Kroon- erwten f8,75 k f9.Gerst*) f8.k f8,50; Aardappelen f0.A f2.10; en Ajuin f0,A f2. per 100 K.G. per 50 K.G. Waar 't er niet bijstaat is de prijs per H.L. Eieren f 0.per 100 stuks. Boter f 0,per '/a K.G. St. MAARTENSDIJK, 10 Jan. '07. Nieuwe Tarwe per H.L. f5.75 af 7. Wintergerst per 100 kilo f8,25 A f8,50; Haver per 100 kilo f 0,A f0,Paarden- boonen per 80 kilo f0,A f0,Witte BooneD f 12.A f 14.Bruine Boonen f 8.75 A f 9,25 Kookerwten f-,A f 9,25 Ajuin per 60 kilo f'0,A f 1.10Aard appelen per 70 kilo f 1,75 A f2,10. Waar 't er niet bij staat is de prijs per H.L. ZIERIKZEE, 10 Jan. 1907. Boter 1 0,50 A f 0,65 per pond. Kipeieren fl.A f l,621/2 de 25 stuks. Kleine eieren f -,A f -,de 25 stuks. Dinsdag 15 Jan. Oostkapelle, 10 uur door not. Ver hulst op Duinbeek, Berkenbosoh en Eikettoord 5 Heet. esschen-, elzen- en berkenkaphout, 10 zware boomen (4 olmen, I abeel, 5 eiken). Rotterdam, door not. v. Wijngaar den in de stallen Vlietlaan 48 van firma Meijer Prol 11 uur 15 paarden, 9 span- tuigeu, 3 eenpaardstuigen, Couraeuse, til bury, brik, 8 vrachtwagens, 4 vleesch- wagens, mestkar, enz. Te zien 10,11,12 en 14 Jan. van 104 uur en 15 Jan. voor 11 uur. Woensdag 16 Jan. Kapelle, 2 uur bij wed. Hanson door not. Liebert een nieuw dubbel woon huis bij het station B 972 groot 313 c.A. Donderdag 17 Jan. Waarde, door deurw. Hollmann en Verhoek uur, houtwaren en varkens. Vrijdag 18 Jan. 's - Gravenpolder door deurw. Hollmann Verhoek bij Verbeek 11 uur meubilair, 10 zilveren horloges, loop varkens. Ierseke, 1 uur in de Oesterbeurs door not. Mulock Houwer- een dubbel woon huis (timmermanswinkel) Bekhof 109 c A. van wed. C. Ridderhof. Zierikzee, 12 uur door not. Franse voor wed. Kanaar de sociëteit Bellevue Nieuwe Haven 260 c A. Maandag 21 Jan. Goes, door not. Pilaar, 10 uur, voor erveu wijlen dhr. P. J. J. Vervenne, op het Slot, de hofstede in pacht bij v. Wingen, te Kapelle, groot 33,1552 H.A. Een hoefje in Maalstede, 7,0742 H.A., in pacht bij Jac. Rouw. Vijf woonhuizen Postweg. Boomgaard in Goes, Kloetingsche Straat weg nabij de Karnemelksput, 4,2490 H.A. in pacht bij wed. M. v. Liere. Woensdag 23 Jan. Goes, door deurw. Hollmann en Ver- hoek uur in de Prins van OraDje vendutie. Donderdag 24 Jan. Heinkenszand, 10 uur bij de Hejj door not. v. Cleef paard oud 9 jaar, kar en tuig, 7 kippen en haan met hok en loop, bakkeryinventaris, ajuin, meubels, fornuis enz. - 's Gravenpolder, 10 uur by Ver beek door not.. Overman een huis en tuin 137 c.A. van Fierloos. Vrijdag 25 Jan. Bergen op Zoom, half 12 rijks- hengstveulendepot 10 dekhengsten. Te zien II en 24 Jan. 12 uur. 'sHeer Arendskerke, verpach ting door not. Pilaar 2 uur bij v. Damme voor de Herv. Gemeente 5 perc. bouwland in Heinkenszand, 1 perc. weiland in Nisse; 1 perc. bouwland in 's H eer Abtskerke en en 2 perc. bouwland in Driewegen. Dinsdag 29 Jan. Middelburg, door not. Hosang in het Schuttershof half 10 de hofsteden Pitte- perk en Buitenlust in Serooskerke saam groot 34,9604 H. En 4 perc. bouwterrein en 3 huizen op 'tdorp Serooskerke. Januari. Oudelande, voor Tilroe door deurw. Hollman eu Verhoek by wed. Lous, half 11, nieuwe houtwaren, tarwestroo, loop varkens. Woensdag 13 Febr. Meliskerke, half 11 bij Matthijsse de hofstede groot 13,5185 H A. te Marie- kerbe van C. Wisse, door not. Loeft. Woensdag 27 Febr. Wissenkerke, inspan bij dhr. J anus de Looff door not. Noordyke. Februari. V1 i s E i g e n door not. Paap 8 uur in de Oude Vriendschap een hoerenhuis en tuin Kauskade O v e z a n d,uur door not. v. Cauipen bouwland. Woensdag 6 Maart. Colynsplaat, inspan by dhr. Kodde door not. Noordyke. Vrijdag 8 Maart. 'sHeer Arendskerke, ....uur door not. Hiooleu op hofstede Middenhof bij J. Meulenberg inspan als: Woensdag 27 Maart. door not. v. Ni#nwegen uur de inspan van W. Louwerse Wz., Abeele. Vrijdag 26 April. Serooskerke, uur op de hof stede Buitenlust door not. Hosang by B. Coppoolse Jzn., inspan als Dinsdag 30 April. Serooskerke, bij Coppoolse door not. Hosang uur de inspan op hofstede Pitteperk. Woensdag 1 Mei. Meliskerke, door not. Loeftuur hofstede Wisse, den inspan. Baarland. Woensdagavond trad alhier voor de C. J. V. in een openbare ver gadering op ds. G. de Jager, van Bruinisse, met het onderwerp „Zwakheid en KraohP't Na ingeleid te zijn door ds. Ouseoren, eere- voorzittcr der C. J. V. Besprak hij het idealen scheppen der jongelingen, en wees iti de eerste plaats op de treurige gevol gen van hen die idealen scheppen zonder God. Hunne idealen blijven onvervuld. Maar daarentegen hen, die idealen schep pen, die met het zuurdeessem van Gods woord doortrokken zijn. Want die din Heere vreezen zullende kracht vernieuwen, en zullen moede noeh mat worden. Ten slotte wees spreker op de nood zakelijkheid om God te dienen in zijn jeugd, en zich te wijden aan kerk, staat en maatschappij. De opkomst overtrof de stoutste verwachtingen. 's-Gravenhage. Uit Batavia wordt ge seind dat door een vloedgolf op de West kust van Poelossimeiloei (onderhoorigheid van Atjeh) 40 personen zijn omgekomen en op het eiland Tapor 300 menschen worden vermist. Helmond. De steking breidt zieh uit. Gisteravond hadden ernstige rustversto ringen plaats. Straatlantarens werden stuk- gebroken. Velen werden mishandeld. De politie werd versterkt door mare chaussee. Samenscholingen en blijven staan op straat is verboden. Londen, 11 Jan. Uit Petersburg meldt een berichtgever van Daily Telegraph een lijst te bezitteu van 300 personen die door de terroristen zijn ter dood veroordeeld. Straatsburg, 11 Jan. In het dorp Gies- pelsheim zijn bij een brand in een fabriek 20 werklieden omgekomen. Berlijn, 11 Jan. Het Huis van Afge vaardigden beeft het oude bureau bij accla matie herkozen. Londen. De Tribune verneemt uit Teheran dat de nationale vergadering zich heftig verzet tegen het beheer der tollen en posteryen door de Belgen. Colijnsplaat. Ten overstaan van no taris Paardekooper-0verman is Dondeidag voor mr. L. A. Bijbau te Delft, in het openbaar verkocht een perceel tuingrond alhier, groot 43 aren, 52 centiaren, aan dhr. G. Israel Gz alhier, voor f3400 den hoop, beneDens f90 voor aceessoren en 10 voor onkosten, alzoo voor ruim 88 cent per M2. Middelburg. Door notaris Verhulst zijn Donderdagavond in het openbaar verkocht twee huizen en erven. Koopers werden le perc., Gortstraat, dhr. H. Fastenau, Vlissingeo, f5251; 2e perc., Burg, dhr. 1. A. Goed bloed, Mid-dèlburg, f3400. Heinkenszand. Gisteren werd door not. Van Cleef publiek verkocht voor de wed. F. Courtin alhier de hofstede, le perc. 1,08,10 H.A., kooper F. Courtin voor f2840; perc. 2, 3, 4, 9, 10 en 11, 3,50,30 H.A., koopel W. de Vos voor f 4960 perc. 5, 6, 7 en 8,1,99,20 H.A., kooper L. Courtin voor f 3465 pore. 12 en 13, 1,42,70 H.A., kooper dezelfde voor f 2320perc. 14, 0,59,30 H.A., M. Courtin voor f 1191,92 perc. 15,16,17 en 18, 2,00,49 H.A kooper A. Rijk q.q. voor f 4315 perc. 19, 20 en 21, I,18.40 H.A., kooper J. van den Dries q q. voor f 2045 perc. 22 en 23, 0,87,30 H.A., kooper Math, van Damme Hz. voor f 1510 voor overname veldvruchten en boomgewas f 1941. Totale opbrengst f 24,587,93, plus 8V2 procent onkosten. BRIEFWISSELING. Aan te Stavenisse. Uw bericht statistiek zouden wij gisteren gaarne hebben opgenomen. Nu is 't te laat. Red. naar waarnemingen in den morgen van 11 Januari medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 780.5 te Valentia, laagste stand 753.4 te Bodo. Verwachting (tot den avond van 12 Jan.)- meest matige Westelijke tot N.Westelijke wind, zwaar bewolkte lueht, Êenigszins buiig. Iets kouder.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3