LAATSTE BERICHTEN. Kerknieuw s, Schooinieuws. IVi arktberichten. Telegrafisch Weerbericht. berust haddenniettegenstaande onze knapste juristen we herinneren alleen aan wat prof. Fabius in zijn reglement van 1852 schreef op de tneeet afdoende historische en juridische gronden hebben aangetoond, hoe door en door onwaar deze stelling is. Veel zal er aan dit vonnis wel niet te doen zyn. De som, waarom het gaat, is te klein om hooger beroep toe te laten. Maar dea te meer is het roeping en plicht der ohristelijke pers, om over deze uit spraak recht te doen. Dit vonnis tastte Christus' kerk in haar wezen aan" Goes. In de heden Dinsdag gehouden vergadering van de onderafdeeling Zuid- Beveland, vereeniging tot bevordering van Pluimveehouderij en Tamme-konijnenteelt onder voorzitterschap van dhr. J. Bom, van Ierseke, werd rekening gedaan door den penningmeesterdhr.Nolet, van Ierseke. De uitgayen bedroegen f 130, de ont vangsten 1 170 goed slot f 40. Uit 't verslag bleek dal verstrekt zijn aan de leden 41 raehanen en 7 rammelaars. Be sloten werd dat een lezing zal gehouden worden te Heinkenszaod, Kruiningen en Goee. Herkozen werden de bestuursleden dhr. Grimmicck te 's Heerenhoek en J. M. de Jonge Mz. te Goes. In de vacature-Goemans werd gekozen dhr. J. Zuijdweg te Ierseke. Als commis saris werd herkozen dhr. J. M. de Jonge voornoemd. Als afgevaardigde dhr. Nolet voornoemd. De begrooting voor 1907 be droeg in ontvang en uitgaaf f 178 Besloten werd aan 't gemeentebestuur te Goes te verzoeken de boter-en eierenmarkt om 11 uur, in plaats van om half 12, te doen aan vangen. Goes. Breede Watering. De voordrecht voor opzichter bestaat uit: le cand.L. Dorst te Wilsum, gem. Oist (Geld.); 2e M. P. de Looff te Scharendijke en 3e J. J. de Groot te Winekel (N.-H.) Delft. In het kerkgebouw der Remon- strantsohe Gem. alhier had heden de plech tige promotie plaats van dr. J. Bosscha, dr. P. J. H. Cuypers, G. v. Diehen, J. Kraus, dr. A. Kuyper en C. Lely tot doc toren honoris oausa in de techuische wetenschappen aan de Technische Hooge- sehool alhier. Nadat het auditorium had plaatsgenomen, werden de gedoctoreerd en in volgorde van hun ouderdom door den Senaat binnengeleid. Tegenwoordig waren het dagelijksch bestuur van Delft, de directeur vac de construotiewerkplaatsen, de oud-burgemeester van Rotterdam, F. B. 's Jacob, stichter van het 's Jacob stud'e- fonds, de Senaat van hel Delftsche stu denten-corps, het Bestuur van den Studen- tenbond en van de Vrouwelijke Studenten Roeivereeniging, en een lid van het Kerk bestuur der Remon8tanteehe gemeente. De Rector magnificus dr. S. Iloogewerff wendde zioh tot dr. J. Bosscha en dr. A. Kuyper en herinnerde dat door het toedoen van dezen laatste de Technische Hooge- school alhier in het leven was geroepen. Als promotor van de heeren v. Dechem, Lely en Ktaus trad op prof. S. G. Everts, terwyl prof. dr. J. Klinkhamer het eere doctoraat aan dr. Cuypers aanbood. Daarna gaf de Senaat receptie, waarbij de gelegenheid bestond de eere-dootoren te complimenteeren en geluk te wecschen. Te 6 uur was er een eere-maaltyd waarby o.a. de gedoctoreerden (met uitzondering van v. Dechem en Bosscha) en den heer 's Jacob aanzaten. De avond werd besloten met een „kroegjool''. 's Gravenhage. Het gerucht als zou H. M. de Koningin en de Prins zich naar België begeven om de inwijding van de haven te Brugge by te wonen, is ODjuist gebleken. Er bestaat geen plan op ge noemde bijwoning. 5 35 bepaaldj bij Johannes den Dooper als leeraar Israelsnadat gewezen was op diens ambtelijke persoonlijkheid eD ontrouw gehoor, werd zijn gelijkend evenbeeld gezien ia den overledene. Ook des avonds vergaderde de gemeente ter nagedachtenisrecht gekozen waren de woorden ran Lucas 2 29, waarover een broeder onderling 's avonds een leerrede lasvoordat hij „in vrede henenging" had ds. De Koning nog kort geleden de «zaligheid des Heeren" aan schouwd in don mensch geworden Zoon i an God, toen hij het Kerst-evangelie to Rilland predikte. Dooh zwijgt ook deze Simeon in den tabernakel der strijdende kerk, zijn lofzang ruischt in den tempel der zegepralende gemeente. «De gedachtenis der reehtvaardigen zal tot zegening zijn Krabbendijke. Maandagmiddag om streeks twaalf uur werd het stoffelijk om hulsel van wijlen Ds. de Koniug, rustend leeraar der Geref. kerk alhier, aan den schoot der aarde toebetrouwd. Begeleid door ondersoheidene Brs-Ouderlingen en Diakenen werd het gevolgd door eene schare zijner familiebetrekkingen en ambt- genooten. Hierbij voegde zich van uit het kerkgebouw eene talrijke menigte die eer tijds jaren lang opging onder zijne be diening des Woords, maar zich thans graf waarts begaf om getuige te zijn van zijne tijdelijke rustplaats. Vele blijken van belangstelling en eerbied der bevolking van het gansche dorp bewezen de bemin nelijkheid van dezen leeraar. Er was een Held in Israël gevallen. Rondom zijne groeve werd de ontslapene door meerderen dankbaar herdacht. Na mens dec Kerkeraad en de Gemeente der Geref. kerk sprak haar dienstdoende leer aar 't was een woord van troost aan de familie van den overledene die in hem een uitnemenden vader, aan zijne geloofs- genooten die in hem een trouwen Herder en Leeraar, en aan zijne medeburgers die in hem een meDsehenvriend verloren heb ben. Als vriend van den overledene deed zijn ambtgenoot Ds. v. d. Kooij zich hoo- renin boeiende taal des harten nam hij afscheid van zijn vriend in de verwach ting van een zalig wederzien. Ds. Van Dijk van Tholen vertolkte den weemoed zijner ziel over het onverwacht heneugaan van zijnen ambtsbroeder met wien hij in eenzelfde olassis voor hetzelfde heilig be lang van Gods Koninkrijk vele jaren had samen gearbeid. Als naburig collega toekende hij onder waardeering van den ontslapene diens eer waardige persoonlijkheid. Ds. De Jager van Bruinisse sprak over zijne vroegere verhouding ten opzichte van dezen grijzen ambtsbroeder, die hem aanleiding had ge geven tot 't genot van zoete herinneringen. Het slotwoord was van ds. de Koning van Mijdrecht die namens ook van elders overgekomene familie met droefheid zijnen oom herdacht maar ook met dank aan den Heere God voor den zegen dien Hij in den ontslapene voorheen aan zijn fa milie had verleend. De zoon van wylen ds. De Koning, dien Krabbendijke als Hoofd der chr. school in zyn midden mag zien, dankte namens zijn familie voor de laatste eer aan hunnen be minden vader bewezen. De onderscheidene toespraken werden afgewisseld door het zingen van psalm 68 2 en 89 8. Na de herbegrafenis van het stoffelijk overschot van Ds. de Konings echtgenoote, sprak ds. Sybrandy nog een enkel woord ter nagedachtenis. In kringen waar de Eeuwige wordt ge vreesd en gediend, staren de treureudt-n over het graf henen op hunnen verheer lijkten Christus en vermeien zich in wat Gods Woord van 't hemelleven openbaart. Hersteld Ev. Luth. Kerk. Beroepen te Goriochem A. Klinkenberg te HarlingeD. Moeder mag het niet weten, Vader is niet thuis. Piep zegt de muis in het zomerhuis I Men wil, dat in dit lie1 je wordt gedoeld op Piper (piep), wiens buitenmodel-hoed algemeene bekendheid genoot. Is 't rondgaan met de ster ook in Noord- Brabant vrijwel overal afgeschaft, in heel wat gezinnen daar bleef eene andere eigen aardigheid van het Driekoningenfeest, het „keerskeepringen", nog in zwang. Tegen woordig bestaat dit „keerskeepringen" alleen nog maar in oen spelletje, waarbij kinderen wedijveren in het sprÏDgen over het grootste aantal brandende kaarsjes die op den grond geplaatst zijn en onder den sprong niet mogen uitgaan. Vroeger ge bruikte men daarbij een „coninghskeers" dat was er daai een van flinke grootte en met drie armen, waarvan de middelste „de Melckert" (Melehior) heette. Het maken van zulke „suporstitieuse ooninckkaarsen" werd meermalen verbo den zeer tot schade van de kaarsenmakers, maar aangezien de „goddeloosheden ende insolentiën" van het „keerskespringen" zich maar zoo niet lieten uitroeien, bleef ook den kaarsenmakers hunne winsten nog vele jaren gewaarborgd. Nv. d. D. Domkrag, een medewerker van de Transvaler, een Johanneeburgsehe week blad, schrijft het volgende over appendi citis (blinde-darmontateking), waarvan men tegenwoordig zooveel hoort Nuwe type nuwe sede, seg di spreekwoord. Nuwe mense, nuwe sicktes, klink ok amper gawerig. Een van di nuwe siektes word genoem appendisitis. Di klank is amper soos „apen di siek is". En waarlik, as ons die fdosotï van di kwaal nagaan, lyk dit wel of dit iets met „ape" te doen het, al het di woord self niks te doen met di ape-gelag ni. My mede-professors en natuurgenote virtel dat di mens van di aap afkomstig is. Mar ek virskil van opini. Ek denk di aap is vanni mens alkomstig. Maar ek wil dit 'n ape en 'n ope kwessi laat. Wat is appendisitis Dis 'n siekte wat di mens in sy blinde derm kry. Daar kom pirty keer goedjes soos beentjes, klippertjes, en anner onverteerbare goetertjes in di blinde derm te lande, en daar bly hul steek, en dan kom daar inflamasi in, en di dokter maak dan'n operasi. Nou kom di vraag waarvoor het 'n mens 'n blinde derm Di geleerde seg dat hy sonner, dari dermpi goed kan klaar kom, en dat dit 'n nuttelose ding is wat ons meer tot las as tot vreugde is. Mar ek glo ni dat daar so'n fout in di skepping gemaak is ni. Di skuld leg an die mens. Hij eet te veul, en te vinnig, en hy sluk goed in wat boo sy vuurmaakplek behoort te blij, en ni daar in ni. Diere sluk. beentjes en klippies in, maar di mens moet dit ni doen ni, anners kry hy „apen di siek is". Dis 'n nuwe mode om dari siekte te kry. Domkrag schryft in de Transvaler over de nieuwe constitutie van Transvaal Groot gedoenteMy alle genugtagDi stomme dingetje is hierHy is gedoop, en sy naam is Konkelstusi. Di kleertjes is ammekaar gekonkel moet veelkleurige lappies. Op di borsi is di Housi of Lords lappi en di is te nou om di keeltje vas gebinp. Onner dari lappi is nog een, so dat jy di boonste kan aftrek as hy vuil is, en di skone boo het. Agter op di sitplekki is di Kaffer-lappi. Di is pikswart en nogal moet 'n draad spierwit gare vasgewerk. Di steke is oorhans en dit lyk baie lelikDari lap moet af! Di Jors-Leunaar lappi is ok te sien. Daar is 'n Tjaaina lappi, mar di sit baie los, en hy zal vanself afval as di babetje 18 maande oud is. Daar is 'n setlaars lappi ok, en dit maak di dingetje seer, wanr di naat vat net onner dl kilibakki. Die >groot-salaris" lappi is moet 'n touwtje so styf om di knietje vasgebint dat dit 'n keep maak. Di babetje is oorhandig aan nurse Selborne. Di anner nurces en dokters on kwakkers en ou-tantes is besig om di dingetje te bekyk en te bepraat. Pirty seg hy is baie bleek. Anner seg weer dis mar van di see-lug en hy sal gou bykom. Ek wil ok weer 'n slag gaan kyk dan zal ek jul later skryf. Ek wil di polsi eers voel, en uitvint of di tongetje los is, en of di dingetje ni altemit Sint vitus het ni. Koning Eetwaard laat groetnis weet aan ons almal, en hy seg ons moet di babetje vir hom mooi oppas en grootmaak. In de Nationale Bank te Philadelphia, ia een onbekend persoon binnengedrongen en heeft, toen de president van de Bank weigerde hem 15,000 doll, te geven een bom naar hem geworpengelukkig bleef de president als door een toeval ongedeerd, maar de kassier en de bomwerper zelf werden gedood en 12 beambten min of meer ernstig gewond. Dit ongeluk komt veel overeen met den aanslag op wijlen den heer Russel Sage te New-York in zijn kantoor gepleegd. Graaf Ludwig van Reobteren-Lim- purg, het oudste lid van de Beiersche Eerste Kamer, viert 9 dezer zijn 96aten verjaardag. Hij is al ruim 60 jaar lid ven de Eerste Kamer te Munchen. Het ongeluk by Boppard is achteraf gelukkig minder ernstig gebleken dan het zich eerst liet aanzien. Men schatte Zaterdagavond het geheele aantal dooden op 15 tot 20. Er zijn nog 15 man levend, maar gewond onder de ingestorte wanden van de schacht vandaan gekomen. De berg dien men voor den spoorweg door groef; is ODgeveer 150 M. lang. In het midden van de schacht ei# al gedolven was, is de oostelijke zy wand waarschijnlijk ten gevolge van den dooi, afgekalfd en op de arbeiders die er bezig waren, neer gekomen. Men zegt dat de wanden van de onderaardsche gaDg te steil waren aangelegd, ze stonden loodrecht, inplaats van schyn. De slachtoffers die dood te voorschijn zijn gebracht, zyn meerendeels jonge mannen, vooral kostwinners van weauwen, De tyger die den dierentemmer Hendricksen in den circus van Schuman te Berlyn zoo deerlijk toegetakeld, heeft toch nog, middellyk, iemand den dood aangedaan. De temmer is genezen, maai de prof. Josef Vuellers, een assistent aan de heelkundige kliniek van prof. Hoffa, heeft bij het verbinden van Hendricksen's arm een infectie opgeloopen en is daaraan nu bezweken. Te Couroelles bij Charleroi, waar aan de steenkoolmijn Grand-Comty sedert maanden een staking is, zijn io den laat- sten tijd herhaaldelijk aanslagen op de vrijheid van arbeid gepleegd. Vanochtend zijn op een wijnbaas die naar zijn werk ging, verscheidene sohoten gelost. De man is doodelijk gewond. Er zijn drie verdachten aangehouden, De White-Star lijn zal, om beter met de buitenlandsehe lynen, die het ver keer tusschen Engeland en het vasteland onderhouden, te kunnen wedijveren, den Woensdagschen dienst op New-Yorkvan Liverpool naar Southampton verleggen en later ook Cherborg en Queenstown aan doen. Een ramp voor de vogelenwereld zyn de laatste sneeuwstormen geweest. Een menigte vogels had schuil geaocht in het bosch van Heule, by Kortryk. En men heeft er na de vorst zoo vele doode vogels gevonden, dat men twee karren er mee vol geladen heeft. En vermoedelijk zal dit ook wsl in andere streken het geval zijn. v. Antw.) Vergiftige spenen. De Lancet heeft van een dokter mededeeling ontvangen omtrent vier kinderen, die ziek waren na te hebben gebruik gemaakt van een zeilde soort caoutehoucspenen. Een van de kin deren stierf onder de verschijnselen van gastroenteric, dooh de speen was in dit geval zeer onzindelijk. Maar al de kin deren hadden buikpijn en op de onder kaak een loodstreep. De spenen waren alle van aaeht, donker gekleurd eaout- okouo. Toen deze spenen waren verwijderd, herstelden de kinderen. Een der spenen heeft de Lancet laten onderzoeken. De speen woog 3''< gram en bevatte 187 mgr. lood en 38 mgr. koper, was zeer kleverig en gaf zwart af. Het was dus niet te verwonderen, dat de kinderen lood naar binnen kregen. By het Rumeensche Baikoioe zijn zes petroleumbronnen in brand geraakt. Het geheele dorp verkeert tengevolge daarvan in groot gevaar. Naar het heet zyn tal van menschen omgekomen by deze ramp. Bij een jachtpartij zijn, ongeveer 30 K.M. van Teheran, de Duiteohe gezant schapssecretaris Von Richthofen en dr Schulz door roovers overvallen. Zy bleven ongedeerd doch werden van alle gelden en kostbaarheden die zij bij zich hadden beroofd. Op verzoek van den Duitachen gezant heeft de Perzische regeering be loofd de schuldigen te zullen straffen en de schade te zullen vergoeden. IJIT IIIS Het vonnis in zake de Kerkelijke belasting bij de Ned Herv. Kerk te 's-Gravenhage. Naar aanleiding van 't vonnis in no. 8ü van ons blad onder „Recht zaken'' opgenomen, schryft de Heraut „De uitspraak van den Haagschen kan tonrechter in zake den eisch tot belas tingbetaling door de Hervormde Kerk, tegen een onwillig lidmaat ingesteld, mag niet zonder een woord van ernstig protest worden voorbijgegaan. Dat protest geldt niet de oonclusie van het vonnis zelf. Dat de man, die openlijk verklaarde met de Hervormde Kerk ge broken te hebben, niet gedwongen werd kerkelijke belasting te betalen, was niet meer dan recht en billijk. Alle kerkelijke belasting is een ondiDg in Christus' Kerk en vooral in dit geval sprong de hatelijk heid van dezen belastingdwang wel aan ieder in 't oog. Maar wel geldt onze grief de gronden, waarop deze uitspraak rustte. Vooreerst toeh verklaarde de kanton rechter, dat de doop iemand niet tot lid maat der kerk maakte, want dat hiertoe een handeling noodig was, door den be trokken persoon zelf op meerderjarigen leeftijd verricht. Zelfs de belijdenis des geloofs, op minderjarigen leeftijd afgelegd, was zonder meer niet voldoende om iemand als lidmaat der Kerk te beschouwen. De gewone regels van een burgerlijke ver eeniging werden hier dus op de kerk van toepassing verklaard, zonder dat de rech ter ook maar eenigscins rekening hield met het eigenaardig karakter dat de kerk draagt. Hetzelfde wat de regeering in Frankryk heeft gedaan, toen ze de kerk wilde oplossen in associations cultueliis. Nauw daarmede in verband staat in da tweede plaats, dat de kantonrechter ver klaarde geen rekening te willen houden met de bepalingen door de kerk zelfge maakt, omdat deze voor den rechter gean beteekenis hadden en hij alleen gebonden was aan de regelen van het burgerlijk recht. Niettegenstaande de Staat erkent, dat er een eigen reeht ia op handelsge bied een eigen recht voor de verhouding van heeren en dienstbodeneen eigen recht voor de militairen wordt alleen aan Christus' kerk het recht ontzegd om op haar eigen terrein bepalingen te maken, die de burgerlijke rechter te eerbiedigen heeft. En in de derde plaats herhaalde deze kantonrechter weer het oude praatje, dat het reglement van 1816 wel onwettig was krachtens zyn oorsprong, maar dat het later toch wettig was geworden, doordat de leden dey kerk er stilzwygend jn Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Dorkwerd door J. F. Haselager te Lutjpgastnaai- Rozen- daal door J. C. v. Dyk, oand. te Groningen naar Den Helder door A. van Wijk te Franeker. Omtrent het jubilé van den Hofpre diker vernemen wy nader Z. K. H. de Prins der Nederlanden bracht Maandagmiddag, vergezeld van zijn ad judant, jhr. Hooft Graafland, een bezoek aan den hofprediker ds. Van der Flier in diens woning aan de Prinsegracht om hem persoonlijk geluk te wenschen met zyn veertigjarige ambtsvervulling als predi kant der Ned. Herv. Kerk. De receptie ten huize van den jubilaris was voorts zeer druk bezocht, ook door leden van verschillende kerkelijke colleges, o. a. den kerkeraad der Herv. Gemeente, wiens voorzitter, ds. F. van Gheel Gildemeester, den feestvierenden predikant met eenige hartelijke woorden toesprak. Geref. Kerken. Krabbendijke. Onder diepe droefheid bij heel de Gemeente werd verleden Zon dag meerdere malen de algemeen beminde persoonlijkheid van haren rustenden Leer aar, wijlen ds. de Koning, herdacht. Naar aanleiding van Deut. 34 7 en 8 sprak haar diensdoende predikant over deD ont slapen leidsman van de gemeente des Heeren, van wien werd aangetoond zijn troostvolle aanschouwing bij naderend sterven, zijn gezonden staat in hoogen ouderdom en zijn achtergelaten panden in gepaste droefheid, 's Namiddags werd de gemeente onder de beschouwing van Joh, Men schrijft uit Amsterdam aan de Ned.De stichting van een Hervormde Kweekschool te Amsterdam d. w. z. een school tot opleiding voor onderwijzers en onderwijzeressen voor Hervormde scholen is verzekerd. Zij zal gevestigd worden in de voormalige Plantageschool, die daar voor verbouwing ondergaat. Tot hoofd der christelijke school die van gereformeerde zijde 1 Mei op 't Zand, gemeente Koudelrerke, zal geopend worden, is benoemd de heer W. B. Kroeze, thans hoofd der christelijke school te Meliskerke. Afloop ïerkoepingen, enz. Wolfaartsdijk. Aanbesteding kunst meststoffen door de afdeeling Landbouw en Veeteelt alhier. 14 inschrijvers. Gegund aan de laagste inschrijvers. 162,500 K.G. Superphosphaat 14 pCt. aan Wed.Groos- man, IJzendijke, a f278; 71,400 K.G. Superphosphaat 18 pCt. aan J. J. Tim mermans te Wolfaartsdijk, a f3,56'/2; 66,000 K.G. aminoniak-superphosphaat aan J. Timmermans| te Wolfaartsdijk a f7,24; 30,000 K.G. Chili-salpeter, levering eind Februari, 45,650 K.G. Chili-salpeter, leve ring eind April aan Anth. Kole te Kolijns- plaat éi f 12,84; en 1400 K G. patentkalk aan de M. t. v. v. h. te Dordrecht f6,20. Alles franco aan het Wolfaarsdijksche veer. Middelburg. Heden Dinsdag werd aan het gebouw van het Prov. bestuur aan besteed lo. het onderhouden van en het doen van hertellingen en vernieuwingen aan de gebouwen der Rijkskweekschool voor onderwijzers te Middelburg, van den dat der goedkeuring van de aanbesteding tog en met 31 December 1908. Raming f2400. InschrijversA. Loois Jr., f 2447L. Pieterse, f2577; P. L. v. Miert, f2582; P. Krijger en Zoon, f 2592 H. P. van de Ree en Zoon, f2607; J. A. Vertregt, f 2636. Allen alhier. 2o. het onderhouden van- en het doen van herstellingen en vernieuwingen aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Goes, van den dag der goedkeuring van de aanbesteding tot en met 81 December 1908. Raming f1600. Inschrijversfirma W.J. v. d. Weert en Zonen, f 1440J. Heinsdijk, f1498-, W. Kok, f1520; M. Buitendijk, f1523; P. L. Buitendijk, f1547; firma W. de Beste, f1690; J. H. Jacobs, f1690. Allen te Goes. 1 van onwaarde. 3o. het onderhouden van- en het doen van herstellingen en vernieuwingen aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Mid delburg, van den dag der goedkeuring van de aanbesteding tot en met 31 December 1908, Raming f4000. Inschrijvers: J. de Buck, f4070; W. A. v. d. Harst, f4179; J. A. Beokers, 14198; A. Loois f4203; P. Krijger en Zoon, f 4213. Allen alhier. 1 van onwaarde. GOES, 8 Januari 1907. Bruine boonen, ruim aangevoerd, moesten lager worden verkocht. Kroonerwten ruim prijs houdend. Overige artikelen onveranderd. Oude tarwe f o,a t o,Nieuwe tarwe f6,25 f7>—N. rogge f 5,70 k f 6,Winter- gerst per 100 kilo (8,50 a f9,—. Zomergerst per 100 kilo f8,10 a f8,50. Haver per 100 kilo f6.25 a f v,Bruine boonen f8,00 a f8,75. Kroonerwten f9,25 a f9,85. Groene erwten f8,10 a f8,50. De aanvoer van eieren was gering, die van boter tamelijk. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1.20 a fl.26; middenprijs f 0,61, part. f 0,00 per pond. Versche Eieren per 100 stuks f5.a f5.20; middenprijs f 1,30, part. f 1,50 a f 1,62$ per 25 stuks. Opgaaf van de Landbouwmaatschappij. Boter f 1.20 k f 1.26 per K.G., rekenprijs f 1.23 per K.G. Versche Eieren f 5.a f 5.8o per 100 stuks, rekenprijs versche eieren f5.40 per 100 stuks. Aanvoer eieren slechts 500 stuks. V eilingsvereeniging «Walcheren" MIDDELBURG, 8 Januari 1907. Aardappelen f 2,48, Uien f 1,65, Poters f 1,12, Zure Bellefleur f 8,48, Ermgaard f 6,40, Grauw- zoet f6,70, Ponspeer f3,75, Goud Renette 2e soort f 5,40, Ciezer Wildeman f 5,80, Kleiperen f 5,00, Reinette d'Or i 5,20 a f 5,40 aller per HL. Roodekool 31 '2 a 7, Savoijekool 1 a 4* Bloem kool 3'/2, Boerenkool l'/2 a 2 cent, alles per stuk. andijvie 64 a i4o per 100 struik. Sprui ten ie soort 100 a 125. 2e soort 50 a 60 cent per griet. Veldsla 10 a 16, Peen 18 a 31, Kroten 34 a 40, Kooirapen 17 a 30 ct. alles per ben Peeën 33V2 ct-, Rapen 22'/2 ct., Prei 34 ct., Selderij I ct., Pieterselie 3 ct.. alles per bos; Witte Boonen lo ct., Bruine Boonen li ct., Erwten 910 ct., alles per liter. VLISSINGEN, 8 Jan. 1907. Boter f 1,20 a f 1,35 per K.G. Eieren f6,40 a fo.per 104 stuks. ROTTERDAM, 7 Januari. Binnenlandsche granen. Geen no teering. Bij open water zal de noteering de vol gende week hervat worden. ROTTERDAM, 7 Januari. Buitenlandsehe granen traag. Rogge pér 2100 kilo. 9 Pud 20/25 Cherson uit zeebeot f 140 contant72/73 kilo. Helena stoomende f141 a fi4i(. Gerst per 2000 kilo. 60/61 kilo. Zwarte Zee uit zeeboot f 129; 59/60 kilo. Zwarte Zee uit zeeboot f 130. Maïs per 2000 kilo. Amerik. Mixed oude oogst f 121 a f 122 Amerik. Mixed f 119 a f 120 Amerik. Mixed morgen per lichter gewacht f118; Amerik. Mixed n/aank. tijd f115 a f 116Amerik. Mixed Januari aflading f 1124 Odessa sioomend f 111 La Plata dagelijks ge wacht f112,50 cassa in koopers zakken. AMSTERDAM, 7 Jan. Aardappelen. De prijzen waren als volgtFriesche Magnum Bonums fo,a fo,dito Borgers f 1,60 a f l,8o, dito Blauwe f i,9o a f2,50, dito Poters fia f 1,10, dito Bonte f1,70 a f2,30, Blauwe poters f 1,a f 1,10, Zeeuwsche Eigen heimers f1,40 a f1,50, dito Bonte f2,50 a f 2,80, dito Blauwe f 2,60 a f 2,80, Zeeuwsche Poters f 1.20 a f 1,30, Geldersche Blauwe f 2.30 a f o,Eigenheimers f o,a f o,Bonte f 1,70 a f 2,10. ROTTERDAM, 8 Jan. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd42 paarden, 1801 magere runderen, 650 vette run deren, 191 vette kalveren, I07 nuchtere kal veren, 502 graskalveren, biggen. Prijzen runderen 28 a 40 c., osser. 28 a 40 c., stieren 28 a 34 c., kalveren 42 a 5 5 c., alles per '/2 kilo. Melkkoeien f ilo a f 256, kalfkoeien fI70 a f 290, stieren f70 a f 165, pinken f 65 a f 120, graskalveren 50 a 000, vaarzen f 80 k f175, biggen f8 a f13, paarden f65 a f140. Nuchtere kalveren: fok- f14 k f20; id. slacht- f7 a f 11. Handel traag. BRIEFWISSELING. Herbenoemingen tot schatter van tuber culeus vee, of van leden van commissiëa worden niet meer opgenomen. naar waarnemingen in den morgen van 8 Januari medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 777.5 te Lahague en St. Mathieu, laagste stand 743 5 te Bodo. Verwaohting (tot den avond van 9 Jan.): zwakke tot matige, meest Westelyke wiDd, betrokken of nevelig, Weinig of geen regen. Weinig verandering van temperatuur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3