Kerknieuws. Rechtszaken. RECLAMES, DE DANKBAARHEID van een bewoner van Aagtskerke. UIT DE PROVINCIE. Gemengde Berichten. vallen, wanneer blaeoo-artikel nan de orde komt, is ook geen nieaws meer. Immers resds in Januari van het vorige jaar schreef Het Volk met ingenomenheid «De kiearechtstrijd zal beslist worden tussclua het opstuwende arbeidsleger en de reai tie. De regeering tal straks de zijde kiezen van de partij die in deze worsteling de sterkste blijkt". In deze woorden ie de zwakke positie van 'tkabinet opduidelijkewijzegeteekend. Reeds eenmaal koos zij de zijde der Rechtsohe partijen, 't was toen zij de bezuinigingen op defensiegebied van de zijde der vrijzinnig-democraten haar aan geboden, afwees. Thans weer koos zij de zijde dier vrij zinnig-democraten toen zij bedoelde be zuinigingen (P) weer wel aanvaardde. Wij zullen zien wie in 1909 de sterksten zullen zijn om hun ten buit te vallen. Met doorzichtige bedoeling wordt in de liberale pers keer op keer 't feit op den voorgrond geschoven, dat voor het vrije onderwijs thans 2'/2 millioen meer zal zyn te betalen, en dat dit vooral verzwaring van lasten noodzakelijk maakt. ""Dat dit een nalach alarm is, kan ieder narekenen. Wij, voorstanders der vrije school be talen in de belastingen, op voet van gelijk heid, mee voor de openbare scholen, tot een bedrag, na aftrek van de schoolgelden, van niet minder dan over de 22 millioen voor twee derden der schoolgaande kinderen. Daarentegen betalen de voorstanders der openbare school, op voet van gelijkheid mee in een bedrag van 4''2 millioen voor de vrije school, waar één derde der schooljeugd onderkomen vindt. Eerst als die 4'/2 millioen klom tot ruim 10 millioen, zou't du3 gelijk staan, en dan nog niet eens. Het komt dus nog niet op de helft. En wat nog sterker spreekt, stel, wij sloten onze scholen, en spaarden daardoor 4'/j millioen asu de schatkist uit, dan zou dit onmiddellijk ten gevolge hebben, dat de Overheid (Ryk en gemeenten) voor één derde der schooljeugd plaats moest maken; iets wat op ten minste 10 millioen zou komen te staan. Feitelijk spaart dus de vrije school door de offers die voor haar uit particuliere kas gebracht worden, nog altoos ten minste evenveel uit, als ze aan het Rijk kost. Rotterdammer Boete. De aanstaande jaarvergadering zal wor den gehouden op Woensdag den 15en Mei a. s. te 's Gravenhage. Referaten mogen verwacht worden van de heeren ds. G. W. C. Vunderink van Amersfoort over „Beginselen voor Sociale Wetgeving", en P. Wielinga, van Assen, over „Middelbaar Onderwijs en de Middenstand". Beide heeren hopen te zorgen, dat hun stellingen t\jdig in handen der leden zijn, ten einde vóór de vergadering daarvan kennis te kunnen nemen. De gelegenheid om vragen en punten van behandeling voor genoemde vergade ring in te dienen is verlengd tot 8 Februari 1907. Aau de beurt van aftreding zijn de bestuursleden Carsten, Dingemanse, Okina en Schut. De voorbereidingen voor de behandeling van het „Pachtcontract" door de daartoe benoemde commissie, vorderen goed. Het aantal leden van Boaz breidt zich dank zij de onvermoeide werkzaamheid van den heer WieHnga gestadig uit. Aan de samenstelling van het „Bureau" ontbreekt nog het derde rechtsgeleerde lid. Ernstige pogingen worden in 't werk ge steld om in deze vacature te voorzien. Met aandoenlijke teederheid schrijven sommige liberale kranten in België over den „goeden" Edward Joris, den leider zooals de Turken beweren van de anarchistischen moordaanslag op den sul tan van Turkije tijdeDS diens afrit uit de moskee te Konstantinopel, voor welk mis drijf Mi thans in de gevangenis zucht". Ook do Nederlaudsche liberale pers houdt door overneming van de overdreven lief desbetuigingen harer Belgische zuster de belangstelling voor dezen vorstenmoorde naar, zoo namelijk de besehuldiging juist is, gaande. In het tijdschrift „Ontwaking" schrijft een goede kennis van den gevangene zekere heer Rabauw onder meer Joris bevindt zich niet goed in 't gevang. Hij betrekt cr geen afzonderlijke kamer, maar wel een donkere, vochtige cel. HQ mag niet, maar hij móet zijn eetmalen koopen, want hij ontvangt niets, zelfs geen zuiver drinkwater, zonder er voor te betalen. Alleen zwart brood wordt gratis verstrekt. Gedurende maanden mocht hij niet op de koer komen, wat aan alle andere gevangenen wordt toegestaan. Nu zit hij versteven van rhumatisme, zoodanig dat Graaf de Dudzeele, onze gezant, hem, op zijn verzoek, feuter schoenen en een gevoerden kamerrok overhandigde. Ondertusschen werd hem nog een en ander namens de moeder toegezonden. Joris mag met niemand omgaan. Ook de moeder van Joris wordt met groote liefde bedacht. „Getrouwen" zor gen dat 't haar aan niets ontbreekt. «Een feit" zoo eindigt deze schrijver in „Ontwaking" 1 „moet ik echter om het bizouder-aandoenly ke hier nog vermelden Op Nieuwjaarsdag kwam mij een niet- onderteekend schrijven toe, bevattende een banknootje, met beleefd verzoek dit aan moeder Joris te willen overhandigen. Dit ongevraagde bewijs van deelneming STATISTIEKE OPGAVEN. Bevolking der onderstaande gemeenten in Zeeland. GEMEENTE. Ipvs«ke 's-lleer Arendsberke Oud-Vossemeer Rilland Scherpenisso St, -Maartensdijk Wissenkerke Hoedekenskerke Bevolking fleboren Januari 1906. Overleden. M I m. vr. m. c« P "S I' S3 In de Uit do gemeente go- gemeente komen. vertrokken. Bevolking Januari 1907. m. vr. 03 m. vr. -2 o vr. 2113 2080 4193 54 50 104 19 23 42 1G39 1585 3224 55 50 105 31 20 51 1076 1051 2.27 j 50 14 10 30 1002 1005 2007 32 35 67 9 8 17 718 661 1379 18 11 29 10 5 15 1414 1360 2774 34 36 70 24 28 52 1626 1626 '3252 53 54 107 28 23 51 621 615 1236 7 17 24 6 14 20 26 50 82 132 104111 215 2094 2078 21 117 99 216 117 102 219 1663 1612 10 II i 120 95 98, 193 1040'1034 11 128 122 250 134 123 257 1019 1031 8 19 20 39 30 28 58 715 659 14 54 39 93 68 62 130 1410 1345 20 40 25 65 66 50 116 1625 1632 10 35 38 73 38 42 80 619 614 4172 3275 2074 2050 1374 2755 3257 1233 toont aan, dat er hier nog menschen zijn, die in stilte goed weDschen te doen. Myn dank aau den onbekende." Dergelijke teederheden aan't adres van een misdadiger, die een vorst naar 't leven staat, en met. zijn helscben aanslag ver scheidene onschuldige menschen doodt, behooren ook tot de uitingen van den tijd geest, die echt revolutionairde dingen op bun kop zet Du sublime au ridicule il n' y a qu 'un pas. Van het verhevene tot het belangrijke is slechts één schrede Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Terwolde door M. Prins, oand. te Utrecht. Bedankt voor Bergschenhoek door B. Batelaan te Waarder. In een vorig nuumtner kwam het bericht voor, dat de heer G. W. Noorden hout te Aalsmeer het beroep naar Wier aangenomen heeft. Dit bericht blijkt on juist te zijn. Geref. Kerken. Bedankt voor Dinteloord ds. H. J. Heida te Ierseke. Middelburg. Bij den aanvang der mor gengodsdienstoefening Zondag jl. herdacht in de Hofpleinkerk alhier ds. Bouma het feil, dat de organist dhr. J. F. J.Mafena, veerlig jaren de Geref. Kerk (B) als zoo danig gediend had. De leeraar zei den organist dank, sprak den wensch uit, dat nog vele jaren dhr. Matena het orgel zou bespelen en dat eenmaal hij op gouden harpen mee zou stemmen in de muziek des Hemels. Van bevriende zijde maakt men ons attent op een klein abuis in de opsom ming van de oudste predikanten in de Geref. Kerken. O. a. ds. Gispen en ds. Thijssen zijn nog ouder dan ds. Nijens. Ds. Gispen is al ruim een halve eeuw predikant. De Telegraaf geeft de volgende be schrijving van de droeve plechtigheid van de voorlezing van 't vonnis van De Mon- tigny en De Geer op jl. Zaterdag. Men herinnert zich, dat de eisch tegen De MontigDy vijf, tegeD De Geer vier jaren had bedragen, met aftrek voor beiden van negen maanden der preventieve hechtenis. Het is kwart over elven als de beklaagden binnentreden. Uiterlijk zijn zij volkomen kalm, maar de trillende lip van de jongste en de gelaatskleur van den grijsaard zeggen genoeg. Mr. Kappeyne is monter gelijk steedsde heer Massis rustig. De rechtbank treedt binnen. Mr. Fen- tener (inmiddels raadsheer geworden in het gerechtshof alhier) is er niet meer bij. De plaatsvervangende rechter mr. Huizing» vei vangt hem. Ook mr. Von Baurahauer, hoofd van het parket, is mede aanwezig. De stilte sluit voelbaar de kelen. Er is 'n suizende wachliDg in de hooge zaal. De president bladert in het vóór hem liggend vonnis, en slaat de laatste pagina op hij gaat vóór de lezing den beklaagden hun straf meedeeleD, die eerst aan het einde der sententie staat vermeld. De Montigr.y 4 jaar en 6 maanden De Geer 4 jaar. Aftrek voor beiden van zes maaudeu der preventieve hechtenis. Uiterlijk kalm hebben de schuldigen hun vonnis gehoord. De Montigny blijft kalm. De Geer grijpt naar ziijn keel, als om 'n prop weg te duwen. Hij bed wingt zich dan breekt hij los in tranen. In z'n zakdoek blijft hij voortenikkeo. Een verloren leven een verongelukte, weenende op de puin- hoopen vaD z'n eigen leven. Een gruwelijk gezicht, dat me iminer bij zal blijven Dan gaat de lezing van het eigenlijke vonnis beginDen. In 'u dreun komen de verschillende getuigenis-verklaringen ach ter elkaar aan de orde. En de voorlezing duurde 4 uur aan een stuk. Rechtspraak in Deli. De raad te Batavia heeft uitspraak ge daan in de zaak-Lelyveld. Deze heer fcad op 27 Juni 1904 een koelie geschopt en met de zweep geslagenen op 6 Dec. 1905 een Chineeschen ambtenaar die moest komen zien of er op de onderneming te Tebeng Tinggi (Deli) ook gedobbeld werd, voor babi uitgescheiden. Hij was voor 't eerste geval door het residentiegerecht te Medan tot zes dagen hechtenis veroordeeld. Thans in hooger beroep werd de man vrijgesproken. Den 9 Augustus 1906 overleed plotseling ten huize van de 34-jarige J. P. H. R., deskundige op Nieuw Malthu- siaansch gebied te Leeuwarden, Lysbert Kuiken, dienstbode aan de St. Jacobi- Parochie. Binnen een kwartier na haar aankomst was zij dood. Het overliiden wekte buitengewoon groot opzien. Naar aanleiding van dit overriden werd door de Justitie een onderzoek ingesteld dat den officier leidde tot een requisitoir om de deskundige buiten vervolgiDg testellen. Do Rechtbank gelastte een nader on derzoek, voor welk onderzoek de mede werking van, een Groninger medicus- deskundige werd ingeroepen. De officier vorderde daarna verwijzing der zaak naar de openbare terechtzitting. Heden werd de zaak met gesloten deuren voor de rechtbank te Leeuwarden be handeld. Haar is ten laste gelegd „het veroor zaken van den dood van de dienstbode door schuld." Drie deskundigen werden gehoord. De officier J eischte 9 maanden gevan genisstraf, het maximum voor dit misdrijf. Uit dankbaarheid voor de verkregen weldaden en met den wensch dat velen nut mogen trekken vau zijne ondervin ding, machtigt ons een inwoner van Aag- tekerke zijn volgende verklaring te pu blic eer en. De heer M. v. d. Driest, woneü 2: Hof stede te Aagtekerke, meldt onsHet is my aangenaam U te kunnen mededeelen dat Uw Foster's Rugpijn Nierenpillen waarvan ik mij op aanraden van een mijner vrienden een does heb laten komen, het eenige middel geweest is dat ik met goed gevolg gebruikt heb. Sedert ruim drie jaren had ik verschrikkelijke pijn te doorstaan in de lendenen en in den rug, onophoudelijk had ik snijdende onstekende pijn, ik sliep slecht en gevoelde my meer dan afgemat gedurende den geheelen dag, doeh speciaal 's morgens bij het opstaan. Ik had dikwijls aanvallen va.u duizelingen en zwtetingen, welke door plotselinge Hui veringen gevolgd worden. De uriuo was erg troebel en kwam met een pijnlijk, branderig gevoel; mijn eetlast was totaal verdwenen en het was zelfs zoo erg met mij dat ik totaal geen werk meer kon doen. Ten einde raad maakte ik gebruik van Uw veel besproken pillen en ik moet eerlijk zeggen dat ik na deze eene week te hebben gebruikt, volkomen genezen was van mijn ellendige ziekte. Uit erken telijkheid zal ik deze gaarne aan iedereen aanbevelen, die mocht lijden zooals ik zelf voorheen. Ik oudergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek bekend te maken op elke wijze die U goeddunkt. De pijn die gelijkt op een dolksteek in den rug spruit voort uit de nieren eu duidt aan dat ze erg aangetast zijn. Het urinezuur heeft zich in de nieren zelf ge kristalliseerd en de bijtende en snijdende oneffenheden der kristallen veroorzaken hevige pijnen. De bestanddeelen waaruit Foster's Rugpijn Nierenpillen samenge steld zijn, lossen spoedig het urinezuur op en helpen de nieren in de afvoeiiug uit het lichaam van dit vergif, welke afvoe ring plaats grijpt bij het urineeren. Verzeker U dat men U de echte Fos ter's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die den heer v. d. Driest gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de bandteekening van James Foster voor komt. Zij zijn te Goes verkrijgbaar bij de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg by den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel Èt, f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. De bevolking van Middelburg bestond op 1 Januari 1906 uit 19.329 personen, 9008 m. en 10.321 vr. Zij ver meerderde, door de geboorte van 239 j. en 202 m. en door de vestiging van 612 m. en 637 vr., met 851 m. en 839 vr. Daarentegen verminderde zij door hot overlijden van 133 m. en 143 v. en het vertrek van 768 m. en 792 v. met 901 m. en 905 vr. In het gehael verminderde zij alzoo met 50 m. en 96 vr. of 146 personen en bestond op 1 Jan. 1907 uit 8958 m. en 10.225 vr. of 19.183 personen. VlisSingen. De politie heeft een drietal jeugdige knapen aangehouden, verdaoht van diefstal van looden pijpen en koperen kranen. Da jongens werden na verhoor en nadat zij een volledige bekentenis hadden afgelegd, op vrije voeten gelaten. Door het Rijkstelegraafkantoor te Goes werden in het afgeloopen jaar 1906 totaal behandeld 41,943 telegrammen. In 't geheel werden 4539 telefoongesprekken verzonden, waarvan 4506 voor het binnen- en 33 voor het buitenland, en ontvangen 2607, waarvan'2598 voor het binnen- en 9 voor het buitenland, het totale aantal trausitogesprekken bedroeg 6847. Door de telefoonkantoren op Zuid-Be veland werden behandeld teBaat-laad 630 telegrammen, Borsseleo 969, Driewe gen 568, Eliewoutsdijk 820, 's-Graven- polder 1102, 's-Ueer Arendskerke 1024, 's-Heerenhoek 997, Heinkenszund 826, Hoedekenskerke 853, Kapelle 2391, Kloe- tiage 625, Kruiningen 1767, Kwadendamme 417, Nieuwdorp 703, Nitse 536, Oudelande 531, Ovezande 739, Rilland 2862, Sehore 1083, Waarde 473 en Wolphaarisdijk 1566. Door het telegraafkantoor te Kortgene werden verzonden 1100, ontvangen 909 en opgenomen en verder geseind 3392. Goes. Zaterdagavond werd J. L., vraoht- rijder te Wemeldinge, door den agent van politie A. alhier op den stationsweg bekeurd wegens het rijden met een fiets zonder licht. Hij gaf echter een valsohen naam op, waarvoor de agent door omstan ders werd opmerkzaam gemaakt, waarop J. L. naar het politiebureau werd over gebracht en na het opgeven van zijn waren naam in vrijheid werd gesteld. Hoedekenskerke. Vrijdagavond bracht het muziekgezelschap «'Jon Amore" den heer B. de Jonge, gemeenteveldwachter alhier, die op Nieuwjaarsdag 25 jaar als zoodanig in dgze gemeente iu functie was, een serenade,-" wat heel wat volk op de been bracht. Door eene commissie uit de burgerij werd hem toen ook een fauteuil en een paar kleinere voorwerpen als blijk van waardeering aangeboden, waarvoor de jubilaris ziju hartelijken dank betuigde. Rilland-Bath. Het bestuur der Al- gemeene Broodcotr missie, welke commissie ten doel heeft bedeeling van brood aan behoeftigen in den winter, bestaat uit de heeren J. J. van Gorsel, burgemeester, voorzitter en J. Q. C. Wabeke, secretaris penningmeester. Als leden hebben daarin verder zitting de heeren J. de Jager, J. Blok, F. M. Boot en W. Griep, leden van den gemeenteraad," benevens de heereD G. van Burg en P. Bonte. Wegens het voorkomen van mond en klauwzeer te Hulst, zullen tot nadere aankondiging geon rundvee en varkens worden toegelaten op hetMaiktplein aldaar. Schore. Heden werd dhr. Joh. Glerum Chrz., door den Heer Commissaris der Koningin benoemd tot schatter van 't tuberculeus vee. Heden overgeplaatst naar Rilland de wiselwachter M. Weststrate en in diens plaats benoemd de heer Loois van Rilland. Ovezand. Zaterdag 3 Januari 1.1. had alhier de jaarlijksche algemeene vergade ring plaats van de Landbouwvereeniging „Help U Zeiven", welke vergadering door 69 leden werd bijgewoond. Door den secr.-penningm. werd een verslag omtrent den toestand der Vereeniging uitgebraoht, en rekening e-n verantwoording gedaan. Uit het een en ander bleek dat het leden tal met 8 was vermeerderd, dat vier aan- koopen van kunstmeststofïen waren gedaan waarvan in de 4 aankoopen samen 8258 balen Superphosphaat, 4188 balen Am moniak Superphosphant, 1579 balen Chili- salpeter, 117 balen Thomasslakkenmeel en 27 balen zwavelzure ammoniak werden aangekocht voor een gezamenlijke waarde van f41068,806. De heeren D. Meulenberg van Oudelande, en P. Meeuwse van Nieuw dorp werden als bestuureleden der ver eeniging herkozen, terwijl dhr. Corn, van Nieuwenhuize Mz. te Nieuwdorp, tot be stuurslid werden herkozen, in plaats van dhr, M. G. van Niuwenhuize, die als zoo danig had bedankt. De verplichte hengstenkeuringen in deze provincie zullen gehouden worden den 14 en 15 Februari en de premiekeu ringen van dekhengsten en merries, ge boren in 1905, van 18 tot 28 Februari. Behoudens nadere goedkeuring, worden uitgeloofd 10 premies van f 500 voor heng sten van 3, 4, 5 en 6 jaar10 kleine premies voor hengsten van 7 jaar en ouder; 20 aanhoudsbijdragen voor merries, ge boren in 1905 Aan de premie voor de schoonste hengsten van van 3 tct 6 jaar een zilveren medaille toegevoeg 1. Als leden der provinciale keuriDgsco; missie werden benoemd de heeren M. Jjuoieer te Oostburg bn M. van der Vliet t" Krui ningen tot lid werd benoemd de heer J. Vael te St. Jansteentot plaatsver vangende leden dhrn Corn, de Bruyckere te Breskens en L. J. Golsen te Ter Hole. De persoon, die Donderdagavond onder St. Laurens zoo ernstig met een mes werd verwond, beweert dat hen die verwonding is toegebraoht door zekeren M. de K., bijgenaamd Maarten Luther, 's avonds omstreeks aeht uur, zonder dat door den aangevallene eenige aanleiding tot de mishandeling zou zijn gegeven. De verwonde werd in het café Bloemendaal te Brigd8uime door den gemeente-veld wachter en door den kastelein en dien» vrouw voorloopig verbonden. Men schrijft uit Walcheren aau de M. C. Waren vele menschen in de Kerstdagen bijna bedolven onder de sneeuw en konden velen hunDe woning niet verlaten, dezer dagen hebben vooral de plattelandsbewo ners veel last van den hoogeu stand van het water. Zoo stonden de weg van 8e- roeskerke naar Vrouwepolder en de zoo genaamde Lepelstraat op een paar plaatsen geheel hiatik. De hiDnenpaadjes sta.-u bij gedeelten onder water en de Schelb :rt, eene weidestreek onder St. Laurei s, lijt i wel een zee van ongeveer 60 gemeten grootte. Vele boeren kunnen hunne hof stede moeilijk droogvoets veriaten. Bij enkele kwam het water zelfs in de aard appelkuilen. In geen jaren heeft men zulk een hoogen waterstand in de slooten gezien. Goes. Met hartelijken dank ontvangen door de wijkzuster, twee giften van f2,50 voor verleende hulp en één gift van 2,00 voor de zieken. De le luit. A. J. R. Brandt, over geplaatst van de 4e compagnie hospitaal soldaten bij het 3e regiment infanterie, komt in garnizoen te Middelburg. Nieuwdorp. J.l. Zaterdagavond had zekere J. L. alhier, het ongeluk bij het huiswaarts keeren, naast, in plaats van op het bruggetje le stappen, zoodat hij in de sloot kopje onder ging. De man die de 70 nabij is, kon slechts met groote moeite uit de sloot krabbelen. Vrijdag had alhier de jaarvergade ring p'aats van de Landbouwvereeniging «Ons Belang". Volgens verslag van den secr. zijn in 1906 aan kunstmest aange kocht: 228100 K.G.superph. voor f5823,85 118700 K.G. Amm. superph. voor f8547,15; 51300 KG. Chili salpeter voor 6240,45; 3500 K.G. Zwavel Amm. voor f539; 300 K.G. Geui voor f2805; 32000 K. G. Kainiet voor f 630.403200 KG. Land- bouwkalk voor f 19900 KG. Thomas- slakkemeel voor f 19.35; 800 KG. Pa tentkali voor f50; 437600 K G. geheel bovengenoemde Kunstmesstoffen voor f2 179 7,255, en 980 KG verschillende Klaverzaden voor f761,90. De vereeniging telt thans 76 leden. Er werd ook nog aangestipt dat er in 1906 geen enkele keer moest gekort worden voor te weinig gehalte, onderwicht of ontijdige levering. Daarna deed de penningmeester reke ning en verantwoording over 1906 waaruit bleek dat de kas f 17,71 bedroeg en er nog een tegoed was op de rijkspostspaar bank f98,69, te zamen f 116,40. De heeren J. J. de Jager, G. Blok en Jan Dekker werden met bijna algemeene stemmen herkozen, die alle dris ter verg. tegen woordig, hunne benoeming aannamen. Nog werd besloten bij genoegzame deelname ook peezaad en voed er-artikelen gezamel ijk onder openbare controle aan te koopen. Te Vianen is een 16-jarig meisje door het ijs gezakt en verdronken. Te Aalburg is een man door het overmatig gebruik vau sterken drank bezweken. De heer K. te Bloemendaal vond Zater- dagavoud zelf zijn vermiste dienstbode in een zoo goed als droge sloot voor bet buiten «Aalbersberg" bij de Jan Gijzen- vaart. Het meisje is daar, blijkbaar op weg naar huis, 24 Dee. jl. in geloopen en door koude omgekomen. Een 10- jarige jongen te Sneek, spelende met andere jongens om centen op de Gedempte Neltjeshaven, verloor bij het opgooien der centen een cent over een schutting, die aan den bovenkant voorzien was van groote spijkers om het overklimmen te i eletlen. Dit weerhield onzen waaghals i oh ter niet om er over te klimmen en te '..-achten ziju verloren cent terug te krijgen. Hij moest, helaas, zijne driestheid duur bekoopen, daar hij bij de overklimming met een zijner handen zoo vast in een spijker geraakte, dat zijn eene pink ge heel werd afgesneden en verder dezelfde 1 and belangrijk verwond werd. Een straat- ieiniger vond, hoe griezelig, het verloren lichaamsdeel op straat. De jongen is ter verpleging in het St. Antonius-Ziekenhuis opgenomen. Te Hoorn, gemeente Wedde (Gr is f is' - renavond afgebrand de kapitale boer de: van gebroeders Snelters, bewoner 1. ''Hpma. Alles verbrandde; ook vier paai n, twee koeien en eenige varkens S-wemen in de vlammen om. Alleen het ge bouw was verzekerd. Men denktaanwraak- nemingL Toen dhr Teer, hoofd der school te Diemen, dezer dagen van een vacantie- uitstapje thuis kwam, bespeurde hij dateen inbreker- in zyn huis was geweest en nogal wat geroofd en beschadigd had. De dader van deze inbraak is thans gevonden. Bij het nazoeken der overhoop gehaalde zaken beeft de heer Teer eenige stukjes ven een briefkaart gevonden, welke te samen ge- I yoegd, eenige Duitsohe woorden en een er adres bleken tevc 134, Amsterdam, cherche begaf aio) Oostenrijker in he tien dogen daar w heetenErnst Kok 1880 te Durbrava ia hy door twee re vervoerd en in d< Teer legde hy een nauwkeurig aanwj alles had weggen c tot 's morgens half te hebben geBlape Vaccinedwant dammer verneemt,; den vaccinedwanf maanden Februari ment te organisee verplichte vaccina Haast u lam te Nijmegen stai het bewoonde, zijn Vrydag bemerkte tusechenmuur, dit belendende pand Spoedig een ondi bleek, dat het in he De vertrokken be hoofdkraan der w en de op de v zyn werk gedaan schillende plaatsen spoot rusteloos ns enkels door het v buur, geholpen c hoofdkraan. Onvi onvindbaar In k etekkeD, onvindbj reikbaar was, we« geklopt,... maar uit de plafonds, nattigheid. Naee zoeken snelde et kantoor der wate deskundigen trone wel weten te vin werd het geval u werd grifweg ged dag 't was 2 i zonden worden, huis van water, kamer begonnen o Om 3 ure geer Om 4 ure geer Toen hebben g lukkig, iemand w den bouw van geweest en de (on de hoofdkraan wi was de zoadvlot werden de wateri Om 5 ure geer Om 6 ure Enz. Van een afgezr leiding was hede: bespeurd. Als 't aan deze legen had, zoude lendende benedei hebben gestaan, vele honderden geleden. Te Heerhug een woning afgt en door een vent komen. De aang is mede in vlami onbekend. Het eiland Een paar dage bevolking van Url week bleek, dat Havelaar" in het i kust bekneld zat die boot, komenc verte gezien, doe verdween, meen' stad was terug< bleek die gedacl genden morgen of de „Havelaar Op den vuurtore kijker west- en eindelijk was ze in dicht opeen g haar van ürk wist men door passagiers voor die allicht in ga schynlijk geen Hevige storm dag en nacht ov Gelukkig kwam „Baron Rengers zien van Kampe slagen) vasten ijs met het doel vt boot te vertrekki mee ter adsiste pogingen te falen de naderende vvi velen belangstel gelukt was de te bevryden en van rappe hand ysvlet uitgebrac sagiers aan wa 's nachts waren vertrek uit En lang daarna ve de mail van 27 en bracht dienzi mail naar het ei Niet mr. S Citters, seoretaJ temerit vau fina: door de centr. 't district Ede o Tweede Kamer, oandidaat-Di

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2