Aanbestedingen. Openbare Verkaspingen. een l8te Knecht, Marktberichten. Po s t e r ij e n. Telegrafisch Weerbericht. De spoorwegramp bij Ottersberg is de groorste. die na het ongeval bij Spremberg in Pruisen is voorgekomen. 's Nachts om 1 uur reed op het station Ottersberg de van Hamburg naar Bremen rijdende sneltrein met volle kracgt in een eveneens van Hamburg komenden veetrein. De goederentrein rangeerde nl. op het station Ottersberg teneinde den weg vrij te maken voor den volgenden sneltrein. Maar deze die te Ottersberg niet stil houdt, reed plotseling met volle vaart den goederentrein in de flank. In één enkel oogenblik vormden locomotieven, tenders, personen- en goederenwagens een grooten hoop, die tot overmaat van ramp nog in brand vloog, zoodat de postwagen ver brandde. Twee postbeambten werden gedood, alle anderen gekwetst. Als door een wonder bleven de passagiers gespaard ofschoon de slaapwagen le en 2e klasse, die vlak achter den postwagen reed flink ineen werd gedeukt. De beide locomo tieven van den sneltrein en de kolenwagens zyn zoo iu elkaar geperst, dat de onder- deelen niet meer te oederscheiden zijn. Het tooneel van de ramp bood een wan- hopigen aanblik. Daar lagen tusschen de verbryzelde deelen van wagons, kromge trokken spoorstaven, verbogen assen 70 tot 80 stuks runderen, gedeeltelijk uit eengerukt. De machinist die zwaar gewond werd had vermoedelijk door den mist het sein niet gezien en daardoor de ramp veroorzaakt. Een aantal wagens van den goederentrein zijn van den spoordijk af- geslingerd. Het personeel van den goe derentrein dat den sneltrein zag aanko men, sprong gelukkig tijdig van den treiD, maar een gedeelte van de mannen, die het vee begeleidden, werd ernstig ge kwetst. Behalve dooden, en enorme stoffe- lyko schade heeft het spoorwegongeluk te Hamburg enz. nog tot gevolg dat de banken groote stoornissen in de zaken teweeg gebracht, wijl een menigte papieren van waarke, bestemd voor de ultimo- reecontre, met dezen trein naar Parijs, Londen, Brussel en Antwerpen waren verzonden. De waarde dier verloren ge- gane papieren wordt aan de beurs geraamd op 15 tot 20 millioeci Mk. Daar echter volgens officieele mededeelingen alle ef fecten vernietigd zijn, worden deze, nadat voldaan is aan de noodige formaliteiten, dooe nieuwe vervangen, zoodat van directe schade geen sprake behoeft te zijn. Spoorwegongeluk in België. De serie spoorwegrampen der laatste dagen schijnt nog niet geëindigd. De mail- trein naar Oostende liep Zondagnacht te Kwatrecht op een goederentrein. Een spoorwegbeambte, die zich in den laatsten wagen van den aangereden trein bevond, werd gedood, terwijl eenige anderen ver wondingen bekwamen. De schade aan materiaal is zeer groot. Maandag ontstond te Brussel in de magazijnen Cohn-Donnay om twee uur 's nachts een felle brand. Zoo snel breidde het vuur zioh uit, dat voor voldoend mate riaal aanwezig kon zijn, de gebouwen reeds een groote vuurmassa vormden. Men wist de belendende gebouwen en ook die aan de overzijde, die tot tweemaal toe vlam vatten, te behouden. Menschenlevens vallen niet te betreuren, doch de materieele schade wordt op 3 millioen geschat. De machinist van den trein, die bij Arbroath in Schotland op een stilstaanden trein is geloopen en den dood veroorzaskt heeft van 21 menschen en er nog velen zwaar heeft gewond, is in hechtenis ge nomen. De seintoestellen zijn gebleken in orde te zijn geweest en op onveilig te heb ben gestaan. Het liberale Parlementslid Black, die bij de ramp is omgekomen, is de afgevaardigde van Banffshire. Schotland heeft wel erg van het weer te lijden gehad. Gisteren was 't spoorweg verkeer tusschen Aberdeen en het Zuiden weer afgebroken. Drie locomotieven, die bezig waren met sneeuwploegen de lijn schoon te vegen, ontspoorden by Laurence kirk en versperden zoo den weg. Zaterdag schreef iemand: „We zijn hier van de meeste plaatsen afgesneden. Onze kranten kregen vanochtend eenig nieuws uit het People's Journal, dat met een boot van Dundee naar Aberdeen gebracht werd. Gisteren waren er op de markt maar twee boterhandelaars. Telegrammen naar Londen gaan over Noorwegen en Dene marken en kosten zes stuivers het woord. Treinen met reizigers, die Donderdagavond en later uit Londen vertrokken, zijn hier nog niet aangekomen. Ten Z. van Fordoun staan vier treinen in de sneeuw." Een complot tegen hooge ambtenaren van het ministerie van financiën is te Petereburg ontdekt. Men verneemt dat de minister twee dagen geleden al de hoofden van zijn departement tot een conferentie zou hebben genoodigd. Eén uur voor het oogenblik van samenkomst zou er een mijn zijn ontdekt onder of althans in de nabij heid van het ministeri» en men zon slechts nog juist den tyd hebben gehad om al de heeren af te telefoneeren, waarna beneden lokalen, die gevaar liepen, door de daar gevestigde beambten ijlings zonden zijn ontruimd. Voorts hebben huiszoekingen, te Petersburg en te Moskou gehouden, bij leden der strijdorganisaties, een aantal gewichtige papieren doen ontdekken, o.a. een lijst van ter dood veroordeelde staats ambtenaren, 27 namen tellende. In het boek van Koeropatkin moeten geheime stukken van krijgsbelang zijn opgenomen, en het moet andere generaals Wtig aanvallen. Het was al aan een aantal officieele menschen ter hand gesteld. Men kondigt de ontbinding aan van het huwelijk van den hertog George van Leuchtenberg en prinses Anastasia van Montenegro, de zuster der Koningin van Italië. Ter wille van een kwestie om twaalf centen heeft een arbeider te Elbing een matroos met een vierpondsgewicht dood geslagen. Handelsbeweging in de Hamburg- sche haven Aangekomen 11.039 000 registerton, tegen 10.381.000 in 't vorige jaar, tegen 9.611.000 in 1904 en tegen 8 038.000 in 1900. De Bismarck Sarcofaag, door den Duitschen keizer gewijd aan de nagedach tenis van den ijzeren kanselier, is gereed en is opgesteld in de Denkmalskirche van den Berlijnschen dom. Te Ohinon (Indre- en Loire-depar- tement, Frankrijk) stortte een bouwvallige toren van het St. George fort in en ver nielde een er tegen gebouwd huisje. Twee dooden. Te Parijs zijn in den nacht van Réveillon (Kerstnacht) verbruikt73.502 KG. rundvleesch, 117 400 KG.kalfsvleesch, 39 600 KG. schapenvleesch, 32.600 KG. varkensvleesch, 97.300 KG. Het spoorwegongeluk bjj het station Terra Cotta, op den Bal timore-en-Ohio- spoorweg (N.-Amerika) Zondag is vreese- lijk geweest, Volgens de laatste berichten zyn er 53 menschen bij omgekomen en ongeveer evenveel gewond. Een trein stond aan het station op vertrekken. De wagens waren vol, tot zelfs in de gang paden. Het waren reizigers naar Washing ton. Een leege trein reed toen met een 60 K. M. vaart den stilstaanden trein achterop. Wat er volgde was verschrikke lijk. Wy sparen onze lezers een beschrij- ijing van de ellende. Het in brand raken van de vernielde wagens verergerde den toestand. En tot overmaat van ramp kwam nog een goederenwagen van een hellende zijlijn op de wrakhoopen inrijden, vele gewonden verpletterende. Hicks, de mijnwerker, die onlangs in Californië vele dagen lang in een mijn opgesloten heeft gezeten, gaat lezingen houden over de verschrikkingen die hij doorgemaakt heeft. Daarvoor krijgt hij van zijn impresario f1200 in de week. In weerwil van geweldige regens, heeft er te Sint Sebastiaan (Frankrijk) een indrukwekkende betooging tegen het wets ontwerp op de vereenigingen en ter eere van de Fransche geestelijkheid plaat3 ge had. Twintig extra-treinen hadden de be- toogers van buiten aangevoerd. De liberale party te Gent (België) heeft een verlies geleden door den dood van den senator, advokaat Lippens. Te Leipzig legde de moeder van een eenjarig meisje een heeten steen in 't bed van het kind en ging vervolgens aan hare bezigheden. Het bed geraakte in brand en de brandweer vond het kind geheel verkoold. De Dalai Lama, indertijd bij 't aan rukken van de Engelschen uit zijn residen tie Lhassa in Thibet gevlucht, is nu pas op den terugweg naar de heilige stad, na lange maanden in Mongolië te hebben geleefd in nauwe verstandhouding met de Russen. Overal waar hij met zijn ge volg doortrekt worden de bewoners knap jes bestolen. Rond Kassei weer sneeuwval en storing in 't spoorwegverkeer. Het huwelijk tusschen vorst Georg Romanowski en vorstin Anastasia, dochter van vorst Nicolaas van Montenegro, is door echtscheiding ontbonden geworden. De hongersnood in onderscheidene deelen van China is veel nijpender dan in de laatste veertig jaren 't geval was. Vier millioen menschen zijn niet in staat zich te voeden. Tienduizenden trekken naar andere oorden. Te Nanking zyn 50.000 vluchtelingen aangekomen. Een gewapende bende heeft gisteren het nonnenklooster Namenofka in het gou vernement Nisjni Nowgorod bestormd. Toen in het klooster de stormklok werd geluid, kwamen de boeren op en sloegen negen roovers dood, vyf werden er gewond, de anderen ontkwamen. Over het vreeselijke spoorwegongeluk bij Terracotta (Amerika) wordt nader ge meld Een trein, bestaande uit ledige kolenwagens van de Baltimore en Ohiolyn, met een snelheid van 100 KM. per uur, liep by Terracotta, een station, dichtbij Washington, 's avonds te 6 uur 40 tegen een pleiziertrein en verbrijzelde twee passagierswagens. De kolentrein kon eerst een KM. verder tot staan worden gebracht. Het aantal dooden wordt op 30 tot 50 geschat, gewond werden ongeveer 100 personen. De meeste slachtoffers waren bewoners van Washington. De ramp schynt te wy ten te zijn aan den machinist, die op het roode sein niet had galet. Hy benevens de stoker zijn dan ook in hech tenis genomen. .De coroner te Brentford heeft bij de lijkschouwing van een kind, dat met zijn kleeren met vuur in aanraking geko men en verbrand was, gezegd, dat dit in negen dagen het tiende geval was, dat hij een lijkschouwing moest houden waarin een kind omgekomen was door het dragen van het gevaarlijke flannelette, Een En- gelsch blad neemt die woorden tot tekst om te wijzen op de groote ontvlambaar heid van flannelette, althans van fact geed- koope soort. Er schijnt een duurder soort te wezen, dat een bewerking heeft ondar- gaan, waardoor het minder snel vlam vat. Volgens een ambtelijke statistiek hebben er iu Engeland en Wales in 1904 ruim vierhonderd mensehen door verbranding het leyen verloren, tengevolge van het vlam vatten van hun flannelette-kleeren, in aanraking gekomen met het vuur in open haarden. De nmilliomen van Kragen", Naar men verneemt zijn thans de 5000 pst. bijeen voor het syndicaat dat den Kruger- sehat in Delagoa-baai wil laten lichten. Het daartoe uitgeruste schip zal tegen het einde van Januari uitzeilen. Men kent het verhaal. President Kruger, die tal- looze millioenen uit Transvaal heeft weg gemoffeld, heeft 600,000 pst. niet mee gekregen, wijl het schip waarin deze ge borgen waren met al dat goud in Delagoa- baai is gezonken. (Nieuwe Crt.) De hongersnood, die in China beersoht in het Noorden der provincie Anhui, in het oostelijk gedeelte van het gouverne ment Honan, in het zuidelijk gedeelte van het gouvernement Sjantoeng en in het geheele Noorden van Kingsoe, is volgens een Heuler-bericht uit Peking de ergste, die in 40 jaar is voorgekomen. Vier mil lioen menschen zijn op het punt van hon ger om te komen. Bij tienduizenden ver laten ze de plaatsen hunner inwoning, te Nanking zijn 50,000 vluchtelingen in deer- niswaardigen toestand aangekomen. De overheid is niet bij machte kraohtdadigen steun te verleenen en ten overvloede wordt de bevolking door de geheime genoot schappen nog tegen de regeering opgeruid. De oorrespondent van de Express te New-York meldt, dat gewapende inboor lingen, behoorende tot den stam Jagur, het station Laneho bij Mexico omringden en den stationschef aanvielen. Deze werd gedwongen op de bende te schieten tot eigen lijfsbehoud. De bewoners van het dorp trachtten den belegerde te hulp te komenvier van hen lieten daarbij het leven. Gelukkig kwam juist een trein aan, waarin de stationschef met zijn familie de wijk nam. De bende trok daarop het dorp in, plunderde de huizen en schoot op de blanken. Uit Mexico zijn troepen gezonden om de orde te herstellen. Een slachtoffer van zijn „beroep". Te Antwerpen werd eenige weken ge leden de zoo gevaarlijke „looping the loop" per auto, den volke vertoond. De politie verbood het, maar, daar er geen enkele wetsbepaling bestaat, die iemand het ple gen van zelfmoord belet, moet het verbod weer ingetrokken worden. Donderdag avond stond de „doodenzwaai" weer op 't programma. Hy zou uitgevoerd worden, door 'n 26-jarig „mechaniekbewerker". Kalm en vastberaden begon de jonge man zijn gevaarlijken toer. De auto beschreef zyn dubbelen draai, doch in plaats van midden op de wipplank terecht te komen, stond hij zijlings, zoodat de plank kantelde, en de auto van een hoogte van 2 meter met 'n geweldigen bons op den planken vloer terecht kwam. Een kreet van af grijzen steeg uit de zaal, waar zich 200 bezoekers bevonden, op. Onder de auto zag men 'n plas bloed vloeien en toen 't rijtuig opgelicht was, vond men den acro baat met 'n gapende wonde aan z'n hoofd. Hoewel hij weer spoedig tot bezinning kwam, en zelfs nog naar de plaats liep, waar het onheil was geschied, en den omstanders vertelde, dat hij „nooit meer in die vuiligheid zou kruipen", is zijn toestand sinds dien zóó verergerd, dat hij aan de gevolgen stierf. Het Kerstgeschenk van den rjjksten man op aarde. De rijkste man op aarde dat is John. D. Rockeleller heeft het Kerstfeest willen vieren met een geschenk aan zich zelf waarmee niet gezegd wil zijn, dat hy anderen niet bedeeld zou hebbenRockefeller leeft zeer eenvoudig en afgezonderd op zyn landgoed Lakewood hy brengt daar zijn ouden dag door, naar hij hoopt, in rust en vrede; doch om deze rust van een druk zakenleven te kunnen genieten, zyn er ial van wachten en detectives noodig, om den ouden man voor eiken overlast te vrijwaren. Op zijn landgoed droomt de oude mil- liardair over het leven, dat achter hem ligt; en het liefst bepeinst hij dan den tijd van zijn prilste jaren, toen hij nog knaap was, sneeuwballen gooide, sulle- baantje slierde, schaatsen reed op het ijs. En toen in eenen viel hem in, dat hij met al zijn zakendrukte het schaatsenrijden verwaarloosd had, dat hij sedert zijn jon gensjaren geen schaatsen meer onder zijn voeten had gehad, dat zijn rijkdom on volkomen was, omdat hem de plaats zelfs ontbrak, om nog eens vrij zijn ijzers uit te kunnen slaan. Een onoverwinlijke be geerte overviel hem, om nog eens schaat sen te rijden, als weleer Dit zal nu het Kerstgeschenk zijn, dat Rockefeller zich zelf geeft. Op zijn bui tengoed werd een kunstmatige ijsbaan aangelegd en dezer dagen is het water er op gepompt, zoodat met de Kerstdagen het ijs voldoend vertrouwd kon heeten. Nu gaat de oude Rockefeller er zijn hart ophalen. Maar of er geen teleurstelling zal zijn en de last der jaren en milliarden hem zijn luchtige streek niet verstramd zullen hebben Zaterdag 5 Jan. 'sHeer Arendskerke door het bestuur der zuivelfabriek de Adelaar. Inschrijvingsbiljetten voor 2 uur bij dhr. J. Noteboom, het ophalen dec melk vanaf W. Minderhoud 's Heer Abtskerke, en vanaf A. de Koster, Heinkenszand. Dinsdag 8 Januari. Middelburg, gebouw prov. bestuur: het onderhouden van en het doen van herstellingen en vernieuwen aan de R. H. B. S. te Goes. Raming f 1600. Aanw. 2 Jan. Inl. Min. binnenl. zaken en gebouw prov. bestuur te Middelburg. Dinsdag 15 Jan. 'sGravenhage, 2 uur, Dep. van Justitie, 3-jarig onderhoud, 1 Jan. 1907 I Jan. 1910, strafgevangenis. Inl. dhr. S. de Koning te Goes. Aanwijzing 8 Jan. half 2. Woensdag 16 Jan. Bergen op Zoom, half 1, door dhr. H. Disper het bouwen van een loze met coneergewoning, op terrein aan de Zoom, H. 78. Inl. C. J. C. Hoogendijk, Gouda. Donderdag 3 Jan. Goes, 8 uur in de Prins door not. Pilaar het heerenhuis en tuin van dhr. Van Lis 436 o.A. Vrydag 4 Jan. Goes, door B. en W. verpachting staanplaatsen Groote Markt en Beesten markt. Kermis 1907. Ellewoutsdijk, half 11 by Rijn berg door deurw. Hollman en Verhoek barouchet van 5 personen, Tilbury, boom- kar, 2 kruiwagens, bascule, eikenhouten boogkabinet, 2 marmeren schoorsteen mantels, houtwaren, loopvarkens, een drachtige zeug. Dinsdag 8 Jan. Oostkapelle, 10 uur op Huis ten Duine door not. Verhulst 3 Heet. esschen-, elzen- en berken kaphout. Goes, in de Prins, voor wed. Van Liere, door not. Houwer een huis en tuin, Westsingel, 510 o.A. Goes, 8 uur in de Prins door not. Mulock Houwer twee huizen Magdalena- straat voor afbraak en den grond voor zoo ver niet noodig is voor straatverbreeding. Woensdag 9 Jan. 'sHeerenhoek, 11 uur bij wed. Faas, door not. v. d. Kloes, voor Jan WageDaar, een _huis, schuur en tuin, 313 o.A., Singeldijk, Heinkenszand, 10 uur, bij Ver meulen, door not. v. Cleef, voor J. D. Oosthoek een huis met erfpaehtsreoht, Slaakweg, groot 104 o.A. Donderdag 10 Jan. Wemeldinge, 11 uur bij Korstanje door not. Schram voor erven A. v. Velzen een huis B 436 en 618 groot 292 c.A. En meubelen. Heinkenszand, bij Almekinders 10 uur de hofstede van wed. F. Courtin aan den Zanddijk door not. v. Cleef 13,1430 H. Vrijdag 11 jan. Hansweerd, bij Luijk door not. Schram (voor P. B. Scheppers een bierhuis, II uur, in het hotel Paviljoen, groot 187 cA. Woensdag 16 Jan. K a p e 11 e 2 uur by wed. Hanson door not. Liebert een nieuw dubbel woon huis by het station B 972 groot 313 c.A. Maandag 21 Jan. Goes, door not. Pilaar, 10 uur, voor erven wijlen dhr. P. J. J. Vervenne, op het Slot, de hofstede in pacht bij v. Wingen, te Kapelle, groot 33,1552 H.A. Een hoefje in Maalstede, 7,0742 H.A., in paeht bij Jao. Rouw. Vijf woonhuizen Postweg. Boomgaard in Goes, Kloetingsohe Straat weg nabij de Karnemelksput, 4,2490 H.A. in paeht bij wed. M. v. Liere. Dinsdag 29 Jan. Middelburg, door not. HosaDg in het Sehu ttershof 2 uur de hofsteden Pitte- perk en Buitenlust in Serooskerke saam groot 34 H. Januari. Oudelande, voor Tilroe door deurw. Hollman en Verhoek bij wed. Lous, half 11, nieuwe houtwaren, tarwestroo, loop varkens. Woensdag 13 Febr. Meliskerke, half 11 bij Matthijsse de hofstede groot 13,5185 H.A. te Marie- kerke van C. Wisse, door not. Loeff. Woensdag 27 Febr. Wissenkerke, inspan by dhr. Janus de Looft door not. Noordyke. Februari. Vlissingen, door not. Paap 8 uur in de Oude Vriendschap een heerenhuis en tuin Kaaskade 55. Woensdag 6 Maart. Colijnsplaat, inspan bij dhr. S. Kodde door not. Noordijke. Dinsdag 30 April. Serooskerke, bjj Coppoolse door not. Hosang uur de inspan op hofstede Pitteperk. B ERGERLIJKE STAND. Van 31 Deo.2 Jan. MIDDELBURG. G e b o r e n J. P. A. den Hollander geb. Van Aartsen, d. M. A. Kruze geb. Degens, z.W. J. Verstelle geb. Van de Klundert, z. Overleden: M. J. Snijders, 2 w., z. H. J. Straatman, 53 j., wednr. van E. Smit; P. J. Vroone, 71 j., wed. van A. B. Holster; I. Huibregtse, 36 j., man van S. M. C. van Houte. GOES. Geboren: 1; Dins, d. v. Frederik de Visser en Catharina C ustanje. Over de rnaaud December. OVEZAND. Geboren: 3, Johanna Willemina, d. v. Jan de Vies en Johanna Willemiua Luuring 15, Nicolaas, z. v. Pieter de Kunder en Hendrika Johanna Moerdijk Johannes, z. v. Aalbreoht Ars en Geertje Wagenaar. O v e r 1 e d e n29, Maohiel Timmerman, 85 j.31, Johannes Ars, 16 dagen. DRIEWEGEN. G e b o r e n23, Nelis, z. v. Kornelis de Witteen JannetjeMoerdijk. NISSE. Geboren: 22, Adriaau, z v. Jacobus Kloosterman en Jeleijntje van Driel. 's-HEER ABTSKERKE. Geboren; 22, Jaeobus, z. v. Cornelis de Nood en Elizabeth van der Stel. KRABBEND1JKE. Getrouwd: 20, Leeudert Luieijn, 20 j. jm. en Janna Otte, 19 j. jd. Geboren: 4, Cornelia Jaeoba, d. v. Johannes van Liere en Cornelia Meeuwse 11, Pieter Andries, z. v. Leendert van Driel en Suphia Cornelia Slaal16, Elbert Willem Johannis, z. v. Kornelis Leendert van Iwaarden en Jakoba Johanna Schuiling20, Dina, d. v. Marinus Koster en Dina de Kok28, Jaeoba, d. v. Johannis van Luijk en Katharina Frederika Miehielsen 29, Johannis Jan, z.v. Willem Polderman en CorneliaKarelse. Overleden: 25, Neeltje van Boven, 77 j,, wed. van Benjamin Weststrate. 's-HEERENHOEK. Geboren: 16, Petrus, z.v. Corn. Remijn en Elena Priem 26, Johannes, z. v. Jaeobus Martens en Catharina Remijn. Overleden: 11, Tannetje Vette, 43 j. geh. met Hubregt Goense26, Maatje Elisabeth, 1 mud., d. v. Jan Gerardus Spruit en Willemina de Leeuw. GOES, 2 Januari 1907. Het beursbezoek was gering. De prijzen ble ven onveranderd. Oude tarwe f o,a f o,Nieuwe tarwe f 6,25 a f7,—. N. rogge t 5,70 a f6,Winter- gerst per 100 kilo f8,50 a f9,Zomergerst per 100 kilo f8,10 a f8,50. Haver per 100 kilo {6.25 a f7,Bruine boonen f8,50 a f9,50. Kroonerwten f9,a fo,6o. Groene erwten f 8,a f 8,50. De aanvoer van boter was tamelijk, die van eieren ruim. Kleine eieren werden 45 cent per stuk verkocht. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1.25 h f I.32 middenprijs f0,64, part. f0,50 per pond. Versche Eieren per 100 stuks fo.kfo. middenprijs fo,part. fo,per 25 stuks. Opgaaf van de Landbouwmaatschappij. Boter f 1.25 a f 1 .32 per K.G., rekenprijs f 1 .29 per K.G. Versche Eieren f 4.80 a f 6.per 100 stuks, rekenprijs versche eieren f5.35 per 100 stuks. VLISSINGEN, 2 Jan. 1907. Boter f 1,45 a f o,per K.G. Eieren f o,a f o.per 104 stuks. POLITIE - GOES. Gevonden voorwerp. Aan het politiebureu alhier is inlichting te bekomen omtrent een verloren goud oorbelletje. De Commissaris v. Politie A. R. HOLSHEIMER. Goes, 2 Januri 1907. Ljjst van brieven en briefkaarten, ver zonden aan onbekenden, door het post kantoor te Middelburg, over de 2e helft der maand December 1906. Binnenland. Brieven. C. Rijsdijk, waar J. de Visser, IJmuidenP. Smit, Rotterdam Wed. Blom, id. Buitenland. Brieven. F. W. Jones, Larbert,S. Clarke, LondonJ. Heeson, Oxford. naar waarnemingen in den morgen van 2 Januari medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.9 te Horta, laagste stand 720.1 te Wiek. Verwachting (tot den avond van 2 Jan.): krachtige of stormachtige Westelijke wind, betrokken. Zelfde temperatuur. De Heer en Mevrouw DIJSTRA- Hondius, geven kennis van de voorspoe dige geboorte eener dochter. Zutphen, 31 December 1906. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig en smartelijk lijden, onze geliefde broeder en behuwdbroeder CORNELIS AART MARKUSSE, in den ouderdom van 41 jaar en 6 maanden. Uit aller naam, J. M. MARKUSSE. Kamperland, 29 Doe. 1906. Met 1 Maart aanstaande gevraagd woning op de hofstee beschikbaar. Adres: KAKEBEEKE, Voorsta 1, Gons,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3