£EÜIAI¥1E$, De bloedarmoede is genezen. Kerknieuws. Schooinieuws. „De Piokpillea genezen de Bloedarmoede" „Zooals het biood den honger geneest." Gemengde Berichten. „Soerabaja" bij Nicolaj=>fsfe in bet- ij» ge vonden, de geheele bemanning was dood gevroren. Uitbarstingen van den Vesuvius kwamen herhaal deljik deomwoDenden verschrikken. Gezwegen nu nog van tal van gewone plaatselijke rampen, o.a. de instorting der overdekte markt te Napels. Ja, wel was het een rampenjaar Marokko Aau Raissouli is een ultimatum tot onderwerping gesteld. Mocht hij zich op 1 Januari niet onderwerpen aan de bevelen van den sultan, dan zou een aanval op Zinat worden gedaan. Overigens stelt men nog niet 'n al te groot betrouwen op wat verder zal ge schieden. Het krachtdadig optreden, tot nu geschied, schijnt haofdzakelijk ziju oor sprong te hebben gevonden in vrees voor tusschenkomst van Fransche zijde. En mocht, wat in Marokko chronisch voor komt het uitbetalen van soldij aan de troepen vandaag of morgen worden ge staakt, bij gebrek aan middelen, dan is 't geenszins onmogelijk, dat van die kracht dadigheid niet veel overblijft. Latere berichten zeggen, dat Raissouli zich beijverd heeft, brieven te richten tot de stammen in den omtrek en tot Ben Mansoer. Hij verklaart er in de ten laste leggingen vau den sultan niet te verdienen en erger hij verklaart diens schrijven voor onrecht. Ook heeft hij pogingen in 't werk ge steld, om de soldaten van de mehalla tot desertie over te halen. Hij schrijft hun «In plaats van tegen de Christenen te strijden, wordt ge hun soldaten. Schaamt u. Ge wordt door hen betaald en zult worden gebruikt, tot 't bevechten van den roghi, die u verslaan zal". Zinat wordt versterkt. Zuid-Afrik a. Opmerkelijk is in de Kölnische Zeilung, die zich gewoonlijk voor de Engelschen en tegen de boeren in Zuid-Afnka uitlaat, het volgende stuk uit een brief van den Johannesburgsohen oorrespondent van dat blad «Het volk der Boeren is voot zulke avon turen (als Ferreira's inval) Diet meer te vinden. Hoe diep ook de haat voor den Engelsohman en de toorn orer de onrecht vaardigheid en het onrecht van denlaatsten oorlog in hen sluimeren moge, naar de wapenen zullen zij in afzien baren tijd niet meer grijpen men kan zelfs wel gerust zeggen, nimmer meer. Waarom ook Enkele jaren zijn voldoende geweest om het oude Boerenbewind, ondanks zijn onvolkomenheden en bezwaren, glanzend te rechtvaardigen en het bewijs te leveren, dat het groote, in hel besturen sterke Enge land schipbreuk heett geledeD op de moei lijkheden, die de oude regeering met haar eenvoudig boerenverstand meerendeels spelend te boven is weten te komen. Wanneer men hier nu kan waarnemeD, hoe het Britsohe bewind in alle takken van bestuur mislukt is, schijnt de oude Paul Kruger met zijn Uitvoerenden Raad van oude Boeren, gelijk hij er zelf een was, als een doorluchtige held. Hoe diep dat gevoel gaat, kan men hieruit peilen, dat dat zelfs uit Engelsche kelen in den laatsten tijd op politieke vergaderingen de roep klonk: «Geef ons Oom Paul terug!"... Terwijl het in alle steden op rumoerige bijeenkomsten raast, merkt men van de Boeren geen teeken van leven. De Boer weet, dat er over twee, hoogstens drie jaren in Kaapland, de OraDje-koIonie en Transvaal Parlementen zullen zitten met een sterke Afrikaander meerderheid. Ook zonder zijn toedoen zal en moet de toe komst hem behooren". Ned. Herv. Kerk. Aaügo^cmen naar Scheveningen door H. J. de Zwart te Steenwijknaar Moerkapelle door J. Go3linge te Haarlo uaar Deventer door R. de Boer te Kuilenburg. Bedankt voor Jukwerd door J. H. Haas te Wezepe. Meiiskerke. Benoemd tot diaken dhr. Cornelia Poppe, welke deze benoeming zich heeft laten welgevallen. Door mevrouw de weduwe Van Hoek Van Dalen te Nijmegen zijn ter voldoe ning aan een wensch van wylen haren echtgenoot, den em. predikant bjj de Ned Herv. gemeente S. van Hoek, op 11 Sept. j 1 aldaar overleden, de volgende schen kingen gedaau f 1000 aan de diaconie der Ned. Herv. Gemeente te Kapelle, cl Goesf 250 aan het instituut voor doof stommen te Groningenf 1000 aan de diaconie der Ned. Herv. Gemeente te Nij megen f 1000 aan het Protestantscho ziekenhuis te Nijmegenf 500 aan de inrichting voor oogljjders te Njjmegen en f250 aan de afdeeÜDg Nymegen van den N«d. Protestantenbond. JU. C. Ohr. Ger. Kerk. Bedankt voor Kampen door J. Jansen te Oud-Beyerland. Dr. H. Bavinck, Hoogloeraar aan de Vrije Universiteit, heeft naar De Stand. verneemt het plan, om, daartoe uitge- noodigd, zich in 1208 naar Noord-Amerika te begeven, om aldaar „Stoneleotures" te houden. De bloedarmoede komt voort uit een gebrek in c!e voeding, veroorzaakt door maag toringcu of eenvoudig door gebrek aau levensvocht. De Pinkpiileo geven bij iedere dosis bloed. Zij doen niets Jan dat, maar zij doen het goed. Daar nu de zenuwen haar voedsel onmiddellijk uit het bloed putten, is de werking der pillen op het zenuwsielsel zeer dikwijls merk waardig, en zij hebben talrijke gevallen van zenuwstoringen genezen die te voren aan gewone behandelingen hadden weer stand geboden. «Ik heb veel geleden aan ernstige bloed armoede met bleekzucht gepaard, schrijft ons Mejuffrouw Petronella Pietersen te Dongen. Langen tijd had ik een buiten- gewoone bleeke kleur en was uiterst zwak. Ik zag er heel slecht uit, ai niet /neer en sliep niet meer Ik ging alle dagen aohteruit en ik weet niet wat er gebeurd zou ziju indien ik de Pinkpillen niet had genomen. Ik heb alle soorten vau middelen gebruikt om mij te genezen zonder eenige verbete ring te ondervinden. Dank zij alleen de Pinkpillen heb ik spoedig een uitmuntende gezondheid weergekregen. Ik ben daarvoor zeer erkentelijk". Mejuffrouw Petronella Pietersen, geboren Bax, woont te Dongen bij Breda. De Pinkpillen ondersteunen de krachten der jonge meisjes en bevorderen hare ont wikkeling en haar groei. Zij zijn ten allen tijde een uitmuntend nuttig middel voor de vrouw, van af hare eerste jeugd tot op den kritieken leeftijd. Zij zijn alzoo aangewezen voor moeders wier gezondheid is gesehokt door veelvuldige bevallingen, en aan vrouwen die door zorgen en ver driet zijn uitgeput. Zij zijn onovertroffen tegen bloedar moede, bleekzuohl, neurasthenie, alge- meene zwakte, maagkwalen, seheelehoofd pijn, zenuwlijden, heupjicht, St. Vitus-dans. Prijs f 1,75 de doos, f9,per 6 doozen, Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, Hoofd-depóthouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Muider, Drogerijen en Verfwaren. UIT DE PROVINCIE. Onze Middelburgsche corresp. schryft 'tla een gelukkig verschijnsel dat, on danks allerlei teleurstellingen en bezwaren, onderlinge welwillendheid en vertrouwen onder de kinderen der menschen onuitroei baar zijn. In -lagen van rust en samenwerking kan men zich niet voorstellen de kleine of groote moeilijkheden die voorkomen kunnen als samenwerking voor tegenwerking plaats maakt, en als vertrouwen in wantrouwen verkeert. Dat openbaart zich voornamelijk by het regelen van samenwerking. Als er wederzjjdsch vertrouwen en toe wijding bestaat, dan is er geen oog voor de scherpe lijn die ieders plichten en elks reohten begrenzen zal. Maar als verbroken ts de harmonie of het vertrouwen gestoord, dan ontstaat onwillekeurig de behoefte aan scherpere omlijsting of belijning van rechten en plichten. Zoo nu in onze Gasthuis-kwestie. De gemeenteraad is nu gebonden aan een voordracht van regenten, daar buiten gaan is niet geoorloofd. Begrijpelijk is het in de ingewikkelde kwestie die zich sinds eenige maanden ontspint, dat die band knelt en vrije be weging belemmert. Het eerste en noodigste werk is nu, regenten te benoemen bij aanbeveling van Regenten, dus vrij om ook te kiezen bui ten de voordracht. Daartoe de eerste stap pen te doen was het werk voor den laatsten middag van het jaar 1906 weggelegd. En dit resultaat gaf dan ook de Raads zitting van Maandag. Ben enkele schrede verder op den weg der ontknooping van het Gasthuis-drama. Stavenisse. De djjkraad der waterkee- ring van den cal. Oud-Kempenshofstede- polder heeft besloten tot het verhoogen van den zeedyk tot 4,50 M. boven H.W. en dit over een lengte van 871 M. terwijl ook zal worden aangelegd een binnenberm waar deze ontbreekt, waarvoor eenige gronden moeten worden onteigend. De kosten van een en ander worden begroot op f 2ü995,53. Oudelande. Vrijdagavond treedt D.V. in de Herv. Kerk alhier, voor de afd. van den Cbr. Nat. Werkmansbond op, dhr. ds. E Kuilman, van Hoedekenskerke. Tot lid in de oommissie tot wering van school verzuim alhier, in plaats van W. H. Stou ten, die bedankt heeft, is benoemd dhr. M. Remijcse, die eveneens bedankte, is nu benoemd dhr. Karei Schog, die de be noeming heeft aangenomen. Door den gemeenteraad is in over leg met het polderbestuur met 1 Jan. j.l. aangesteld als vasten wegwerker dhr. A. van de Velde op een jaarwedde van f 812. Het getal sollicitanten bedroeg 7. By de candidaatetelling te Philippine voor een lid van den raad, vacature Wis- kerke, op Zaterdag j. 1. is geen enkel persoon voorgesteld. Zeker wel zeldzaam. Door Ged. Staten van Zeeland is aan L. C. M. Adriaansen te Middelburg eer vol ontslag verleend als lid-weTkman van den Raad van Beroep (Ongevallenver zekering) alhier. Op den 2den Januari is aangesteld tot sergeantmajoor-instrueteur bij het 4e batal jon van het 3e regiment Infanterie te Vllssingen de sergeant Chr. Christiaansen van het 2e bataljon te Middelburg. Hoedekenskerke. Op Nieuwjaarsdag herdacht de heer B. de Jonge, gemeente veldwachter alhier, den dag waarop hij voor 25 jaren in dienst dezer gemeente trad. Door den burgemeester werd hem des morgeus namens den raad eene ge sloten enveloppe met begeleidend schrijven overhandigd. Overigens ontbrak het hem dien dag niet aan blijken van belangstelling. 's-Heerenhoek. Bij de afspanning van B. de Jonge had gisteren alhier een ernstig ongeval plaats. Toen n.l. M. Huige van Nieuwdorp wilde huiswaarts rijden, kan telde door den korten draai over de goot, het rijtuig om. Vrouw Huige bekwam door dien val eenige wonden aan handen en armen, waarbij dr. Van Iwaarden, die daar juist aanwezig was, de eerste genees kundige hulp verleende. Het rijtuig was zoodanig gehavend, dat men de reis er niet mede kon vervolgen. Te Rotterdam waagden twee 13-jarige knapen uit de Hovenierstraat aldaar zich op het broze ijs van de Rotte, zij zakten er door, een werd gered, de ander schoot onder het ijs en werd eerst 3 kwartier later doodopgehaald. Twoe kinderen van 8 en 6 jaar van een molenaar te Leek zijn in een wak in de ringvaart gevallen en verdronken. Maandagavond is te 's-Gravenhage een oude dame, die in de tram onwel was geworden, kort daarna in een woning, waar zij binnen gedragen was, overleden. Voor het loket van een der Twentsche postkantoren staat een arme fabrieksar beider met een der kommiezen in druk gesprek. Commies: «Ja man, zonder de 30 cent strafport mag ik den brief niet afgeven. Arbeider Zol ie um dan veur mi willen opbargen tot Donderdagavond, eerder beu ren wi geen geld". C.«Zeker man". Donderdagavond, klokke zeven, wao de man weder op het kantoor, nu met het karig loon in den zak, om den brief in ontvangst te nemen, waarnaar hij in de Kerstdagen zoo had verlangd. C.: „En nu?" A.„Ik wol den brief wal hebben maar meneer zol ik um zoo neet keDnen kriegen, wi verdeent zoo weinig en 30 cent is zoo vuile; zolt veur de helft neet kennen Ik hebben zeuven kleuter en verdeen maar 8 gulden". C.(Houdt onder zijn collega's een col lecte, zoodat de 30 cent vrij spoedig bij elkaar zijn en zich met den brief tot den man wendend)„Ziedaar man, 't is uu in orde". A.Dank oe wal meneer". En verheugd verlaat de man het kantoor met den brief (misschien vau zijn jougen) uit Ned.-Indië. Hel Volk.) Ergerlijk. Als streng-historisch wordt aan De Geld. medegedeeld Oom Driek was over. Oom Driek „lust 'm graag". Vader, hoofd van 'n huisgezin van 11 personen óók. Daar werd dus gauw „voor 20 cent" ge haald. De flesch wordt in de keuken zoolang op de tafel gezeten de heele familie, de kinderen incluis, behalve 't jongste zoontje van 6 jaar, volgt vader naar de voorkamer, waar oom Driek 't een en ander moest bezichtigen. Dat is afgeloopen Moeder, die de glaasjes gauw klaar zet, wil inschenken, maar daar is geen druppel meer in de flesch. „Wa's dat dou. Sakkerloot nog toe, daar het me dat sm. ..jonk al die jenever leeggez.1" „Ons ventje van 6 jaar (zegge zes jaar) had „bier willen drinken zoo kon ie nog even uitbrengen. Daarna viel zijn hoofdje als dat eener doode musch op zjj en met een bons op tafel. „Gauw, gauw, maak 'm maar nat." „Nee, ga d'r mee naar buiten Én onze arme kleine, die smoordronken is, wordt door twee andere broers 't huis uitgezeuld naar buiten in de koude lucht. Z'n dunne beentjes slepen 'm achterna 't gloeiende hoofdje hangt slap voorover. Intusschen is er opnieuw voor 20 cent gehaald. Een veroordeeling, die voordeel bracht. Te Terapelkanaal (Gr.) stierf een scheepsjagerspaard. De eigenaar verkocht de huid, maar de kooper was zoo vrjj het vleesch mee te nemeu. Scheepsjager en opkooper kwamen beiden voor den kanton rechter, de eerste wegens het Diet begraven van een gestorven dier, de tweede wegens het vervoer daarvan. Beiden moesten ze op hun beurt ook geluigen. Ze werden ieder veroordeeld tot f 2,50 boete en ont vingen ieder f4,10 getuigengeld. Een voordeelig zaakje dus, wyl de reis per fiets werd afgelegd. Te 's-Graveiand is Oudejaarsnacht brand geweest in de kerk. Het doophek met wat daar binnen stond en de lesse naar van den voorzanger zijn geheel ver nield, terwijl de preekstoel vrii ernstig is beschadigd. Den volgenden ochtend kon geen godsdienstoefening gehouden worden. De brand moet ontstaan zijn, door'tvuuv in de stoven, welke op oudejaarsavond waren gebruikt. Gelukig werd de brand spoedig ontdekt. Te Hardingsveld bestaat nog de oude gewoonte dat de jeugd op Oudejaars dag met rommelpotten langs de huizen gaat en daarbjj een ijedje zingt „Vrouw 't is vastenavond 't Duurt maar eenen avond. Vastenavond, die komt aan, Dan moeten de meisjes vroeg opstaan, Vrouw geef me dit, vrouw geef me dat. Geef me een stuk van 't verken z'n gat." Enz. In het geheel uit protestanten bestaand dorp wordt vastenavond niet gevierd. Gelukkig. Het bericht als zouden zes personen op het Noord-Willemskanaal by 't ysvermaak z|jn omgekomen, onder meer een predikant uit Zuidlaren, is onwaar gebleken. In een gemeente moest wegens do verplaatsing van de opslagplaats eener stoomvaartmaatschappij een afsluithek aan de spoorbaan werden gemaakt. De ge meente nam het volvoeren van deze taak op zich voor rekening van die maatschappij Na drie maanden arbeid was dit eenvou dige werk eindelyk gereed gekomen; en wat bleek nu gisteren, toen men er een lading steenkolen wilde rangeeren, die hedenochtend in een stoomboot moesten geladen worden Dat het hek niet ruim genoeg was om de kolenwagens door te laten Dit geval herinnert sprekend aan de geschiedenis der oud-Grieksche stad Abdera, welker om hun snuggerheid bekende inwoners elders een standbeeld hadden besteld van zóó reusachtige af metingen, dat toen het geleverd zou wor den. eed der poorten moest worden afge broken, daar het beeld anders niet binnen de muren der stad kon komen. De eer, dit snugger voorbeeld te hebben nage volgd komt toe niet aan de gemeente Kampen, maar als w|j juist zyn inge licht aan de gemeente Amsterdam, aan de Handelskade. Hbld De roman van Blackie. Ongeveer 14 jaar geleden was in den handel te Soera- baja een jeugdige Schot werkzaam, die meer dan vriendschap had gesloten met eeu schuinoogige juffer, die op het erf van zijn woning verblijf hield, vertelt het Hoerab. Handelsbl. Op zekeren dag werd op dat erf een blauwoogig kindje geboren, hoog blond gelokt en meteen koelit-langsap velletje alleen stonden ook de oogjes van bet wicht een beetje scheef. Blackie, zoo werd het meisje oneigenaardig genoemd, was nauwelijks door den vader erkend, of deze werd genoodzaakt holder de bolder naar Europa te vertrekken. Hij liet moeder en kind in een huisje bij Goebeog achter en zorgde er voor, dat zij in de eerste jaren het goed konden hebben. Verder gaf hij de moeder een brief voor zijn dochter, dien zij haar, als zij lezen kon, zou afgeveD. Jaren gingen voorbij. Blackie groeide op tot een mooi, slank kind, leerde goed van een inlandsch onderwijzer, die, teen de moeder op zwart zaad zat, haar bij zich hfvd genomen eD verhuisde met dezen naar naar een plaatsje daar in de buurt. Haar moeder stierf, 4 jaar geledeD, toen Blackie pas 10 jaar oud was. Op haar sterfbed gaf zij haar dochter het briefje van haar vader, waarin stond, dat hij haar niet zou vergeten en haar later zou komen halen. Eu de Sehot hield woord. In het midden der vorige week kwam hij te Soerabaja aaD, deed nasporing en Zondag vond hij zijn Blackie in een vrij armoedige om geving terug. Haar vader bleek thans ees vermogend man te zijn. Hij liet zijn dochter in Europeesche kleedij steken en vertrok met haar naar Batavia, vanwaar bij eerst daags naar zijn land hoopt te gaan. Het Handelsblad van Antwerpen bevat het volgende bericht over de sneeuw De sneeuw is in de Kempen sedert des menschen geheugen nooit zoo overvloedig gevallen als nu het geval is. Op sommige plaatsen heeft zij meer dan anderhalven meter bereikt. De treinen hebben geregeld een uur vertraging en op de tramlijnen is alle verkeer onderbroken. Vandaag heeft geen enkele stoomtram kunnen rijden. Alle verkeer met de dorpen heeft bijgevolg op- gehbuden. Men begrijpt liehtelijk welke moeilijkheid dit oplevert, daar in onze Kempen de trams gewoonlijk den post dienst verrichten. De brievendragers heb ben dezen voormiddag de brieven en dag bladen. te voet, door de sneeuw naar de verschillende dorpen gebracht. De gevan genen van Merxplas worden voorloopig te Turnhout in 't arresthuis opgesloten, daar men ze niet naar de kolonie kan vervoeren. Verscheidene looomotieven rijden over de tramlijnen heen en weer om de banen eenigszins vrij te maken sommige dier machines gingen tot op 2 meters hoogte in de sneeuw. Bij de verwijdering der seminaristen uit het seminariegebouw te Kamerijk pakte de coadjutor van den bisschop mgr. Delamaire den onderprefect bij den schouder. De prelaat werd gevangen ge nomen en door de strafkamer onmiddellijk veroordeeld tot een geldboete van 25 fres. Te Manrosa in Catalonië is door een van een berg nederstortend rotsblok een huis verbrijzeld. Drie der bew mers waren onmiddellijk dood, twee mar. oen en eeu vrouw werden in hopeloozen t -esland on der de puinhoopen vandaan gehaald De vrouwelijke koetsiers. Wèl zijn er al plaatjes geweest van zonde! ling toege takelde juffrouwen, prijkende op den bok van een Parysche fiacre, zweep eu leidsels in de hand, klaar om den bourgeois" die te erg afpingelt, te overstelpen met oukiesche benamingen, die vroeger alléén 't, privilegie der mannelyke koetsiers waren. Maarryden doen ze nog niet, naar't schijnt. Een paar dagen geleden z|jn er drie candidatessen in Parijs door een strenge en misschien wel wat bekrompen, jury gekets. Ze dropen ais baksteenen. Twee van haar kenden Parijs slecht en stelden de meest fantastische routes voor tusschen de Bastille en het Troeadéro de derde daarentegen, die wèl Parijs kende, had niet de geringste notie van de kleine geheimnissen van den taximeier en hoe het ding werkt. Kortom, ondanks haar goedi u wil, betoonde de jury zich onverbiddellijk maar daar de dames nog bij lange niet ont moedigd zijn en zich hebben voorgenomen het er niet bij te laten, kunnen de Parijze- naars voorloopig nog de zoete hoop blijven koesteren, dat zij eenmaal den dag zullen zien geboren worden, waarop zich een juf frouw, zwaar omdulfeld en be-hoogehoed, op den bok hijscht, om hen per uu of per rit door de lichtstad rond lesvoeren. Thans komen er wydloopige bijzon derheden omtrent twee bloedige gebeur tenissen, die een tiental dagen geleden de geheele stad Charkow in beroering brachten. Op 18 December had de poli'i bericht ontvangen, dat zich in een huis in de Rischowstraat twee gewichtige politieke misdadigers verborgen hielden, waarvan er een reeds in Siberië geweest, maar uit 't verbanningsoord gevlucht was. Om half twee 's nachts werden acht politie agenten naar het huis gezonden, waarvan de bewoners op dit bezoek schenen voor bereid te z|jn, want zjj hadden zich opgesloten en gaven geen gevolg aan het bevel der politie om open te doen. Toen de agenten daarna trachtten de deur open te breken, en er door het beuken een spleet in ontstond, schoten de opgeslotenen daardoor op de politie-beambten waarvan er vijf zwaar werden gewond. Het gelukte daarop den vervolgden te ontkomen, maar na een jacht, die vijf uren duurde, werden ze door de ongekwetst gebleven agenten met behulp van toegesnelde buren gevan genomen. Eén van de zwaar gewonde beambten is reeds ovetleden. De onge lukkige liet een vrouw na met zeven kleine kinderen. De overheid van Charkow heeft haar een pensioen van 420 roebel (ongeveer 500 gulden) beloofd. De tweede bloedige gebeurtenis is een geheimzinnige ontploffing in het huisje van een spoorwegbeambte, Wassiljew genaamd, die onlangs zyn dienst had verlaten. Een twaalf-jarige knaap nit de buurt, een speelkameraad van Wassiljews kinderen, bracht dezen een „pypje", dat hij op straat gevonden had, om hem te vragen wat het voor speelgoed was. Toen hij het den oud-beambte overhandigde ging diens vrouw tot haar geluk naar buiten, maar hoorde Wassiljew nog juist zeggen, dat het een bom was. Ondanks dit vermoeden begon hjj een moer van de pijp los te draaien, waarbjj zyn vier kinderen en de speelkameraad om heui heen stonden, en met groote nieuwsgie righeid het nieuwe „speelgoed" bekeken. Plotseling trilde het huisje op zyn grondvesten, uit de vensters kwalmden dikke rookwolken naar buiten en men hoorde 't schreeuwen van kinderen. Was- siljew's vrouw en een paar buren kwamen toeijlen en toen zjj de deur opender, trof hen een ontzettend schouwspelDe geheele kamer was zwart, alle meubelen lagen vernield door elkaar, de steenen kachel was gescheurd, de muren waren met bloed bespat en op den grond lagen Wassiljew en de vijf kinderen Het hoofd en de beenen waren hem afgereten, twee kinderen gaven geen teeken van leven meer eu de drie anderen waren zwaar gewond. Onmiddellijk werd hulp gehaald en de zwaar gewonden werden naar het ziekenhuis vervoerd. Misschien kunnen twee der kinderen nog worden gered. De toestand der anderen was hopeloos. Uit de lichamen en kleederen der gewonden werden stukken van de bom verwjjderd. Wassiljew was 45 jaar oud eu had acht kinderen. Gelukkig waren de andere bij een buurvrouw, toen de ontploffing plaats had. De politie tracht nu uit te vorschen, waar de knaap de onheilvolle pjjp heeft gevonden. Te Calcutta is overleden Samuel Smith, die vele jaren lid van het Engelsche Lagerhuis is geweest en daarin een be kende figuur was. Het was een vurig puritein, kampioen voor goede zeden en tegen den sterkedrank. Met zijn groot vermogen heeft hij veel welgedaan. Aked, predikant te Liverpool, heeft een beroep aangenomen naareen Baptisten gemeente te New-York. Hier te lande is hij bekend door zijn moedig optreden tijdens den Boerenoorlog. Men heeft hem destijds wegens zijn openhartige Boeren- gezindbeid zelfs mishandeld. Generaal Booth heeft te Londen een bureau geopend, waarbij „allen die tot de slotsom zijn gekomen, dat hun moeilijk heden onoverkomelijk zijn en het leven het leven niet meer waard is, zich om raad kunnen wenden". Het bureau ver plicht zich tot stipte geheimhoudinghet zal geen onderzoek naar het verleden of naar particuliere omstandigheden doen het belooft geen geldelijke hulp. Het Leger des ildils, die al velen van zelfmoord heeft afgehouden, hoopt er op die manier nog meer te redden. I De spoorwe, ifl de groorste. di Spremberg in Pru 's Nach's otn 1 i Ottersberg de van rjjdende sneltrein eveneens van Hamb De goederentrein station Ottersberg te maken voor de Maar deze die te houdt, reed plotsel goederentrein in oogeublik vormden personen- en goede hoop, die tot overi brand vloog, zood brandde. Twee gedood, alle ander een wonder bleven ofschoon de slaap v die vlak achter dei ineen werd gedeu tieven van den snelt zyn zoo iu elkaar deelen niet meer Het tooneel van de hopigen aanblik, verbrijzelde deelen trokken spoorstave tot 80 stuks run eengerukt. De macl werd had vermoe het sein niet gezie veroorzaakt. Een goederentrein zijn geslingerd. Het derentrein dat de men, sprong geluk maar een gedeelt het vee begeleidd kwetst. Behalve do lijke schade heeft te Hamburg enz. banken groote stc teweeg gebracht, w van waarke, best reecontre, met de Londen, Brussel verzonden. De wa gane papieren word op 15 tot 20 mil volgens officieels fecten vernietigd z voldaan is aan de dooe nieuwe vervan schade geen sprak Spoorwegongei De serie spoerv dagen schijnt nog n trein naar Oostend Kwatrecht op een spoorwegbeambte, wagen van den aa werd gedood, terw wondingen bekwa materiaal is zeer g Maandag ont magazijnen Cohn 's nachts een felle t het vuur zioh uit, riaal aanwezig kon een groote vuurmai de belendende gebo overzijde, die tot twt te behouden. HensC te betreuren, doch wordt op 3 millioei De machinist Arbroath in Schotl trein is geloopen ei heeft van 21 mens* zwaar heeft gewon nomen. De seintoes orde te zjjn geweee' ben gestaan. Het Black, die bij de rar afgevaardigde van Schotland hee te lijden gehad. Git verkeer tusschen weer afgebroken, bezig waren met schoon te vegen, ont kirk en versperden schreef iemand meeste plaatsen afge kregen vanochtend People's Journal, Dundee naar Abei Gisteren waren twee boterhandelaai Londen gaan over marken en kosten Treinen met reiziger en later uit Londen nog niet aangekome staan vier treinen i: Een oompiot te van het ministerie Petersburg ontdekt, minister twee dagen van zjjn departemei zon hebben genoodi ocgenblik van samei zyn ontdekt onder heid van het ininisti nog juist den tijd 1 heeren aftetelefone lokalen, die gevaar gevestigde beambt* ontruimd. Voorts 1 te Petersburg en te ledeu der strjjdorg gewichtige papieren een ljjst van ter do< ambtenaren, 27 nan In het boek vi geheime stukken v opgenomen, en het bfcftig aanvallen. I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2