Bijvoegsel van DE ZEEUW van Dinsdag 1 Januari 1907. No. 78. Afloop Verkoopingen, enz. RECLAaflSS. Men wordt verzocht dit te onderzoeken. Kerknieuws. Schooinieuws. Marktberichten. Gemengde Berichten. De volgende getuigenis werd ons ge geven door een inwoner van Goes en daar zjj veel personen van hun lijden verlossen kan in deze stad zullen zij, die hieromtrent meer willen weten, goed doen zich daarnaar te informeeren. De heer J. P. Hopmans, wonende Oostwal 264c te Goes, deelt ons mede Gedurende drie lange jaren leed ik aan een hevige pijn in den rug en in de lendenen. Reeds by het opstaan 's mor gens was ik vermoeid en dit afgematte gevoel verliet mij niet gedurende den geheelen dag, ik had ook veel last van hoofdpijn, juist alsof mij iets zwaars op mijn hoofd drukte. Mijn eetlust was zeer gering en ik had zelfs dikwijls een wal ging van alles wat men mij voorzette onophoudelijk moest ik urineeren. Wat ik hier ook tegen aangewend had, niets was er dat my baatte, mijn aandacht werd ten slotte getrokken door Foster's Rugpijn Nierenpilleu, welke overal zoo gunstig beosrdeeld werden. Ik moet eerlijk zeggen dat de werking daarvan zeer vlug en afdoende was, want onmiddellijk na het gebruik bekwam ik verlichting en nadat ik er een poosje mee doorgegaan was, bevond ik my oneindig veel beter. De pijn verdween en ik was weer metster over mijn water. Na zulk een gunstig resul taat acht ik het mijn plicht aan mijn ge nezing publiciteit te geven, want veel menschen zullen hierdoor met dit heilzame geneesmiddel bekend worden. Ik ondergeteekonde verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Een welbekend geneesheer verklaarde dat de ziekte der nieren de ergste was aller ziekten, met uitzondering van tuber culose. De reden hiervan is dat men meestal geen notitie neemt van verschijn selen der nierziekte of dat deze verschijn selen verward worden met andere ziekten terwijl de nierziekte zich meer en meer uitbreidt en zich onopgemerkt complicaties voordoen, totdat zij zich diep in het gestel geworteld heeft. Let dus op de eerste verschijnselen van pijn in de zij, neem uw maatregelen nog heden, want morgen is het misschien te laat. Verzeker U dat men U de echte Fos ter's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die dhr. J. P. Hopmans gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de haudteekening van James Foster voor komt. Ze zyn te Goes verkrijgbaar bij de tirma Nathan Emanuel, en te Middelburg by den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Rechtszaken. De Raad van Beroep voor de Ongevallen verzekering te Middelburg heeft heden Maandag uitspraak gedaan inzake W. C., Middelburg en J. B., Oost-Souburg, waarbij de beslissingen der Rijksverzekeringsbank werden bevestigd en aan klagers de vorde ringen ontzegd. Vernietigd werd de beslis sing der Bank en het bestuur der Bank veroordeeld om de genees- en heelkundige behandeling voor zijn rekening te nemen inzake H. P. B. te Vlissingen. Inzake K. M RSt.-Philipsland werd klager in zijn vordering niet-ontvankeiijk verklaard en de beslissing der Bank ver nietigd. Voorts werd het beroep niet-ontvankelijk verklaard inzake J. B. v. d. V. te St.-Jan- steen, omdat klager niet had voldaan aan de uitnoodiging van den Voorzitter om een gepleegd verzuim te herstellen. Kantongerecht te Middelburg. Zaterdag zijn veroordeeld wegensstraat schenderij P. J. 't H., Vlissingen, tot f i b. s. tuchtschoolstraf van I week opgeven van een valschen naamP. J. 't M., Vlissingen, tot f 2 b. s. tuchtschoolstraf van i weeknachtrumoer J. S., K. v. d. H., C. v. d. G., Arnemuiden, tot f I b. s. i d. h.,overtreding jachtwetJ. v. d. D., Aagtekerke tot f i b. s. 4 d. h., H., M., Aagtekerke, tot 4 d. h., met verbeurdver klaring van den lichtbak en bevel tot uitlevering of betaling dea waarde ad f 10, s. 3 d. h., M. v. d. D., Aagtekerke, tot 2 maal 7 d. h., met verbeurdverklaring van het geweer en bevel tot uitlevering of betaling der waarde ad f )o; s. 3 ;d. h.overtreding arbeidswet: C. P. G., Middelburg, tot f J b s. 1 d. h. en f 5 b. s, 2 d. h., G. J. C. P., Middelburg, F. v. d. P.. Vlissingen, tot 2 mai f 5 b. s. 2 d h. iedere b. overtreding leerplichtwet: L. G., Middelburg, J. V. wed. A. G. A. V., Vlissingen, tot f 5 b. s. 3 d. h.; overtreding boterwet: W. v. d.B., Vrouwepolder, tot f2 b. s. 2 d. h.rijden met een 1 ij wiel zonder licht: D. S., C. B., Middel burg, P. J. d. P. Vlissingen, W. d. W., Veere, W. d. B., Oost en West Souburg, tot f 1 b. s. 1 d. h.rijden met een rijwiel zonder bel: J. D., Middelburg, tot f 2 b. s. I d. h., rijden met een voertuig niet voorzien een iichtuil- stralende lantaarn: P. S., H. M. K., J. S.,Mid delburg, tot fo.50 b. s. I d. h., A. A., Sint Laurens, tot f 3 b. s. 2 d. h.rijden met een middel van vervoer over een wandelweg: H. J. v. A. B., Middelburg, tot f 1 b. s. 1 d. h., in draf rijden met een niet op veeren of riemen rustend voertuigJ. G. d. V., Vrouwepolder, 1. D 's-Heer Arendskerke tot f 1 b. s. 1 d. h. plaats nemen op een met een hond bespannen voertuigP. R., Koudekerke, tot f 2 b. s. tucht schoolstraf van 1 week, P. J. v. G,f C. J. M. L.; Middelburg, tot 2 maal f 1 b. s. I d. h. iedere b. bet houden van eene kalkblusscherij en eene bewaarplaais van ongebluschte kalk zonder vergunning: J, J. v. B., T. A. v, B,, Vlissingen, kn ij b. s, 2 d. li.; uitklpppen van een mat op de straatA. J. vr. v. I. J. B., Vlissingen, tot f 0.5o b. s. I d. hwateren buiten de bakkenT. A. v. D., A. v. d. M., Vlissingen, tot f b. s. 1 d. h.het zonder muilkorf laten losloopen van zijn hond op den openb. weg E. v. V. Vlissingen, tot f 3 b. s. 1 d. h.en wegens dronkenschap J. M Arnemuiden tot een berisping, G, J. L J. d. M Middelburg, D. d. K., J. S., J. v. B., J. M. Vlissingen, M. d. S., Antwerpen, tot 12 b. s. 2 d. h., A. v. d. M., H. D., Vlissingen, tot f 3 b. s. 2 d. h., H. J. v. H. Middelburg, J. F., Vlissingen, tot een week h. VrijgesprokenP. P., Sint Laurens, bekiaagd van het ongedekt vervoeren van vleesch op een wagen en J. W., [Middelburg, beklaagd van het zich in kennelijken staat van dronken schap bevinden op openb. weg. Ontslagen van rechtsvervolging B. M., Ar nemuiden, beklaagd van overtreding der leer plichtwet. Het verzet, aangeteekend door P. D., Arne muiden, tegen een vonnis van den 30 Juni 1906, is door niet verschijning van den beklaagde vervallen verklaard. (M. C.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Gasselte J. Boonstra, eand. te Tolbert. Aangenomen naar fleenvliet door T. A. v. d. Vlies, oand. te Utrecht. Bedankt voor Rotterdam door T. A. v. d. Vlies, cand. Hoedekenskerke. De heerH. Riemens, benoemd tot ouderling der Ned. Herv. Kerk alhier, heeft als zoodanig bedankt. Nisse. Alhier benoemd tot kerkelyk ontvanger dhr. P. Meyers en als organist dhr. Jac. Eckhardt. Ellewoudsdijk. In de Zaterdagavond gehouden vergadering van Kervoogden en Notabelen der Ned. Herv. kerk, is ge kozen tot bode en stokman, dhr. L. van Boven. Chr. Ger. Kerk. Aangenomen naar Utrecht door J. Jansen te Oud-Beijerland. Bedankt voor Gouda door J. de Bruin te Woerden. Ev. Luth. Kerk. Aangenomen naar Breda door J. W. K« Hoevens te Bergen op Zoom. Bij Kon. besl. is het bedrag van de rijks bijdragen, die aan gemeentelijke en aan bijzondere normaallessen en aan hoofden van scholen zullen worden verleend voor elk van de door hen in den loop van 1907 ter opleiding tot onderwijzer aangenomen personen, nadat dezen in den loop van 1909 of later de akte bedoeld in art. 77, onder a der wet tot regeling van het lager onder wijs zullen hebben verkregen, vastgesteld als volgt: lo. voor hen die bij gemeentelijke of bijzondere normaallessen zijn opgeleid a. gedurende ten minste 2 jaren f300; b. gedurende ten minste 3 jaren f 400 c. gedurende ten minste 4 jaren f 500 2o. voor hen die door hoofden van schO' len zijn opgeleid: a. gedurende ten minste 2 jaren f 200 b. gedurende ten minste 3 jaren f 250 c. gedurende ten minste 4 jaren f300 St.ct.j Tot onderwijzer aan de school met den Bijbel voor m. u. 1. 0. te Den Helder is benoemd dhr. J. C. Boon, thans in gelijke betrekking te Delft, die de be noeming heeft aangenomen. EERSTE KAMER. In de zitting van Vrijdag heeft de Kamer behalve de Indische begrooting en die van Suriname en Curacao, ook het gewijzigde Indisch regeeringsreglement en het trac- taat van Atgeeiras, alsmede de invoering van den nikkelen stuiver behandeld en goedgekeurd. Bij de Indische begrooting voerden een vijftal sprekers, zooals begrijpelijk is, kor- telijk, het woord. Voorop ging dhr. Waller met een sympathiebetuiging aan de re geering voor haar „vreedzame werkplan" en trad daarna in enkele fiaantieele be' schouwingen. De heer Waller toont zich dankbaar, daar de toestand vooruitgaande is, doeh nog niet voldaan, zoolang Indië niet tot fiaantieele zelfstandigheid is ge komen en voor zichzelven kan zorgen. Ook dhr. Van Nierop is optimistisch gestemd. Er is reden toe, meent spreker. Ten minste op heden. Of de toestand zoo blijven zal? Belangstellend informeert hij naar 's Ministers belastingplannen in zake Indië. Zullen de bijzondere belastingen van verleden jaar als suikerbelasting, uitvoer rechten enz. gehandhaafd worden Hoe staat het met de in uitzicht gestelde „progressieve belasting op de naamlooze vennootschappen", door dhr Pierson terecht afgekeurd naar sprekers meening? Komt zulk eene belasting tot stand dan dient de progressie niet geregeld te worden naar hel dividend de aandeelen worden dikwijls boven parie uitgegeven maar wel naar het ingebrachte kapitaal. Spreker vertrouwt dat de Minister van een en ander nota zal nemen. Dhr. Van Houten pleitte voor gewes telijk zelfbestuur in Indië, ten minste zeker in streken als Bali en Lombok, doeh de Minister wil daarvan niet veel weten. Hij beriep zich op de wet van 1903, welke zelf bestuur in den weg stond, maar toen dhr. Van Houten er op aandroDg en zeide, dat die wet toch wel veranderd kon worden, toen kwam het uit, dat ZExc eigenlijk zelf tegen „zelfbestuur" was. De verantwoordelijkheid voor het hoofd van het gewestelijk bestuur, dat Z09 aelstandjg moest optreden zou te groot worden, meende de Minister, al was er ook met het oog op belastingheffing wel wat voor te zeggen. Evenzoe was het gegaan met hetgeen de beide voorgaande sprekers, dhr. Van Velsen en Franssen te berde brachten. De eerste wilde krachtiger maatregelen dan tot heden getroffen waren tegen de opiuui- regie. Van een overleg met den gouver neur-generaal, dat reeds meermalen had olaats gehad, verwacht dhr. Van Velzen oitter weinig. Een algemeen verbod van opiumschuiven zou beter helpen. Daartegen moet de regee ring niet opzien. Nederland heeft tegenover Indië een zedelyke roeping te vervullen. Eu dhr. Franssen, instemmend met 's Mi nisters algemeen regeeringsbeleid, zou gaarne zien. dat het onderwijs in Indië meer werd gesteund, alsmede dat meer van staatswege gedaan zou worden aan de zen ding. De Minister was niet onwillig trovwens Z.Exc. had het reeds bewezen door de subsidies te verhoogen de parti culiere scholen te steunen, maar eene toe zegging om de zending meer geldelijk te steunen, kan Z.Exc. niet geven. De schei ding van kerk en stast is zoo'n netelige kwestie, mijnheer Franssen. Bij de begroo ting van Curasao besprak dhr. Brouwers de bekende onderwijsverordening, waarby de bijzondere scholen alleen dan subsidie zou den krijgen, wanneer het onderwijs neu traal is. Dat zou Diet aangaan, meent deze afgevaardigde. De Minister stelde echter dhr. Brouwers gerust, door ten overvloede nog eens te herhalen, wat in de stukken zwart op wit stond te lezen, dat n.l. genoemde verorde ning, indien ze niet binnen een viertal maanden gewyzigd is, ter vernietiging zal worden voorgedragen. Over de wijziging van het regeerings reglement voor Indië, liet dhr. W aller zich hooren. Deze meende dat in dit ontwerp aan het „adatrecht" boven 't Nederlandsch recht de voorrang was gegeven, waardoor het oorspronkelijk ontwerp wel een weinig was verzwakt. Dit was nu wel zoo heel erg niet, daar het eigenlyk toch aankomt op de uitvoering. De miDister ontkent de ver zwakking. Het adatrecht is niet te veel op den voorgrond getreden. Nooit is de be doeling van de regeering geweest, om het Europeesch reeht op te dringen, wel om te streven naar eenheid van recht, naar één Burgerlijk Wetboek, naar één Wetboek van handelsrecht enz. En Z.Exc. herhaalt daarbij de woorden van dhr. Waller, dat alles per slot van rekeniDg op de uitvoering aankomt. Ondanks (de bezwaren van dhr. Van Nierop en voornamelijk van dhr. v. Houten zullen we toch den „nikkelen stuiver" krijgen. De vrees voor verwarring tusschen dit muntstukje en het kwartje, waarvoor beiden beducht zyn, is wel wat overdreven, zegt de minister. De stuiver is veel dikker dan het kwartje. Als het licht is kan men het onderscheid zien, bij donker kan men het voelen. Over den smaak valt overigens niet te twisten. Dit zeide Z Exc. aan het adies van dhr. Van Nierop, die den nieuwen stuiver leeltfk vindt. Wijziging is niet wel mogelijk, althans voorloopig niet. Er waren nog 14 heeren tegen de invoering. Na aan neming van eenig klein goed, werd de vergadering tot den volgenden morgen verdaagd. ROTTERDAM, 31 Dec. 1906. Buiten 1. Granen stil. Binnenlandsche. Geen aanvoer wegens de feestdagen en geen kooplust. Noteering van de meeste artikelen onveranderd. Kanariezaad - 9,50 -10. Karwijzaad. -17,75 - 18, Lijnzaad - 9,-11, Blauw Maanzaad -19,-19,50 Bruin Mosterd z. - 30,- 32, Geel - 25,- - 30,— per 100 kilo. Maïs Mixed (Amerikaansche) f125. Stoo- menl f120. Grove Donau f114 f115. La Plata stoomend f114. Odessa f114. Zeeuwsche Eieren f7,10 a f7,20. Overmaasche Eieren f7,50 a f7,70. Aardappelen. Zeeuwsehe Blauwe f2,60 a f2,40. Geldersche idem f2,20 a f2.Zeeuwsche Eigenheimers fl,80 a f2,Friesche idem f 0,a f 0,Zeeuw sche Bonte f 2,20 a f 2,40. Weinig aanvoer, veel vraag. MEEL. De stemming was ongeveer onver anderd. De kooplust blijft beperkt en geeft op biedingen voor buitenlandsche qualiteiten zoo weinig acht, dat deze meestal niet gingen. Heden ten beurze stil. Noteering onveranderd. Prima qual. Inlandsch f 10.75 k f 11,75 Eerste qual. Inlandsch fioaf 10.50. Prima Amerik. (Patent) f 11,50 a f 13,50. Eerste qual. Amerik. (Straight) f 10,50 a f 11.25. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f 9,75 a f 10,65. Extra puike qual. Hongaarsch f 13.50 a f 15.—. Eerste qual. Hongaarsch f a f Prima qual. Duitsch f9.75 a f10,50. Eerste qual. Duitsche f a fPrima qual Belgisch fn.a f12.25. Eerste qual Bel gisch f 10.75 a f 11,75- Prima qual. Fransch ffEerste qual. Fransch f 10.75 a f11,25. Inlandsch Roggebloem f9,50 k f 10.25 Duitsche Roggebloem f 9,50 a f 10,75. Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl—zak BVBGEUL1JKE STAND. Van 28-31 Dec. MIDDELBURG. Ondertrouwd :S. Koster, 29 j. jrn. en C. Cats, 23j.j(j. P. G. Hollebrands, 29 j. jm. en A. M. Boes, 27 j. jd.S. Buijs, 24 j. jm, en W. Geertee, 28 j. jd, Bevallen: F. Leenhouts geb. Besse- liuk, z.E. Petit gob. Van Loo, d. J. Poortvliet geb. Meijers, z.A. Neufe- glise geb. Laro3, (tweel.) z, Levenloos aangegeven: Ben d. v. M. Vader en J. Gitfard. Overleden: J. A. van den Broek, 68 j., vrouw van P. Tazelaar M. K'op- meijer, 45 j., vrouw v. S. Timmerman J. Geldof, 83 j., z.C. P. Buijs, 15 mnd., M. M. Lamotte, 84 j., d.J. P. Geelhoed, 7 w., z. GOES. Geboren: 29, Fr8neiscus Josephus, z. v. Leendert Hendrik Ad riaan Frenks en Neeltje Katelientje van den Boogaart; 31, Lena, d. v. Christiaan Korstauje en Jannetje Knieriem. Overleden: 29, Anna, 2 j d. v. Nieolaas Leijs en Tannetje Iioogstrate. Van 2229 Dee. VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. M. vau tiusen, 22 j. jm. en P. J. Polij, 22 j. jd.H. L. Voorhuijzen, 28j.jm. en M. Scheoneveld, 29 j. jd.P. A. v.jOppen, 28 j. jm. en A. Tollenaar, 28 j. jd. (^Getrouwd: S. Kortenbout, 31j. jtn. en A. E. Lommers, 21 j. jd. Bevallen: C. J. Soheijbeler geb. Kooning, z.S. van der Heijden geb. Markus, d,H. E. Debra geb. Vanden- dviessche, z.J. C. van Maanen geb. Gütte, d.A. M. Pankouw geb. Van der JHave, z. 5 T. Schrijver geb. Pol derman, d. O v e r 1 e d e n M. W. C. de Veij, 17 m., d.J. M. Kemeling, 9 m., d.A. J. Baen, 18 m., z.A. Gazan, man van F. de Vuist, 60 j.T. Dekker, vrouw van G. van Meelen, 67 j.M.J Smit, wed. van J. J. Reinier, 67 j. Vergadering van den raad der ge meente Middelburg op Maandag 31 Deo. 1906, te 2 uur. Voorzitter jnr. inr. L. Schorer, burgemeester, tegenwoordig 15 leden, afwezig dhr. v. Dunné. De notulen worden aangehouden tot eene volgende vergadering. De Voorzitter deelt mede dat de heeren de Casembroot en Hoeufft hunne benoe ming als regenten van de Godshuizen niet aannemen, hij stelt voor eene nieuwe voordracht aan het bestuur aan te vragen. De heer Fruin acht het wenachelyk, dat B. en W. de verordening op het be stuur der Godshuizen met bekwamen sj. oed voor bereiden, hy stelt in deze geest een voorstel in. De Voorzitter deelt mede datB. en W. dit zullen doen, hij vraagt of de raad het noodig oordeelt om het bestuur der Gods huizen hierover te hooren. De heer Snouck Hurgronje vindt het be zwaarlijk eene wijziging te brengen, zonder dat het tegenwoordige bestuur daarover is gehoord. De heer v. Teylingen gelooft dat het nul op het request zal zyn, want het zal zeggen wij gaan heen. Maar het dient nog te wor den gehoord. De heer Tak vindt het wel wat gek om nu dit bestuur te hoorenzij gaan heen, wellicht vandaag, en nu is het toch wel wat bar om de twee overgeblevene hierover te hooren. Hij zou liever het op te treden nieuwe bestuur willen vragen over deze wijziging. De heer Schorer gaat mede met den heer Hurgronje. De voorzitter gelooft ook dat nog dit bestuur dient gevraagd te worden hoe zij denken over de wijziging. Alzoo wordt besloten. Benoemd wordt op voordracht van het Burgerlijk Armbestuur de heer Jhr. C. J. J. J. A v. TeylingeD, tot voorzitter van dat bestuur met algemeene stommen, deze neemt zijne benoeming aan. Aan de heeren A. P. Snouck Hurgronje, J. G. Ermerins en H. A. Snouek Hur gronje wordt eervol ontslag verleend als regenten der Godshuizen met dank betuiging. Ook aan den heer J. A. Zip wordt op zijn verzoek om eervol ontslag met pen sioen, aan het eerste voldaan, en besloten het tweede terug te zenden naar B. en W. om advies. Omtrent de circulaire van den heer De Veer met de missive van den heer Verheijdeu wordt op voorstel van den Voorzitter dit aangehouden tot eene vol gende vergadering, daar de heer De Veer niet tegenwoordig kan zijn, dit wordt goed gevonden. Nog deelt de voorzitter mede, dat het onderzoek in zake het Gasthuis is afge- loopen en stellen zy voor dit zoo spoedig mogelijk over te leggen. De heer Snouck Hurgronje vraagt hoe de leden dit rapport moeten krijgen of inzien. De voorzitter zegt dat dit nog een punt van overweging uitmaakt Hierna wordt de vergadering gesloten. Köpenick in Amsterdam. Het voor beeld werkt aanstekelijk naar het schijnt. Althans een eenvoudige turfschippers knecht, die te Amsterdam met zijn tjalk aan het Damrak ligt, heeft zich aan de bekoring van het Köpenicker succes stuk niet ganschelijk kunnen onttrekken Het café-restaurant Amstelbrau" van den heer Fohren, Damrak, koos hij tot terrein van zyn werkzaamheid. Gisternacht te 1 uur kwam hij binnen, zette zich aan ood tafeltje en dronk een biertje. Even later roept hij den heer Fohren, deelt hem mede, dat hy niet voor zijn plezier, maar voor zijn werk kwam. „Ik ben rechercheur van p«litie? en ik verzoek u de meneeken met spelen te laten ophouden." Do heer nam het eerst niet zoo ernstig op. Tegen kaartspelen en domino was nog nimmer van politiewege eenig bezwaar gemaakt. Maar onder het gezelschap kwam reeds een gedrukte stemming. Sommigen hielden met spelen op. Je kon nooit weten Toen dronk ons turfschippertje nog een biertje en zette daarna Gjn rol voort. Hy eischte op hoogen toon inzage van het vergunningsbewijs en van het verlof om tot 2 uur 's nachts te mogen openblij ven. Ontsteltenis volgde in het drukke café. De heer F. zocht reeds zyn bewij zen ter tooning op, maar waagde het schamper nog even naar 's mans qualiteit te vragen. De pseudo-rechercheur haalde daarop met gewichtig gebaar een prul papier uit een zak en toonde dit... Drie minuten later lag hy op straat. Nauwe lijks hadden de aanwezigen het bedrog in de gaten, of een paar stevige klanten fungeerden vrijwllig voor uitsmijter, en onder verbazing en hoera-tje ging de Köpenicker de straat op. Hij werd aan de politie overgeleverd en naar het bureau Warmoesstraat overgebracht. Proces-ver- baal is tegen hem opgemaakt. (Tel.) De loopers van Het Volk. Blijkens een in dit blad voorkomend verslag van een conferentie van de commissie vau be heer, den directeur en het bestuur der loopersvereeniging, weigerde dit laatste bestuur een op grond van de woorde lijk medegedeelde briefwisseling ge- eisohte verklaring, dat het van den aan vang af wist, dat het aangeboden kontrak t niet anders was dan een ontwerp, eD dat overleg daarover was aangeboden en aan vaard. De commissie van beheer consta teerde, dat verdere besprekingen aldus onmogelijk werden gemaakt en de bijeen komst werd daarna opgeheven. De zaak wordt thans door de oommissie van beheer bij het Partijbestuur aanhangig gemaakt, terwijl intussohen de bestaande arbeids voorwaarden blijven gehandhaafd. Iemand te 's-Gravenhage heeft een twintigtal werkloozen aan het werk gezet om op zijn kosten een sneeuwhuis te bouwen aan de Groothertoginnelaan. Mor gen zal daarin een bus geplaatst worden, waarin gaven kunnen gestort worden voor het Leger des Heils. 't Kunstwerk van sneeuwbouw is de moeite waard om ge zien te worden. Gisteren zijn te Lodz alle fabrieken, aangesloten bij den bond van fabrikanten, gesloten, daar de arbeiders van de fabriek Posznanski de hun gestelde voorwaarden niet hebben aangenomen. Daardoor zijn 40.000 personen werkloos geworden. Te Elliot (Schotland) is een sneltrein op een stilstaanden personentrein inge- loopen, waarbij 13 personen werden ge dood en meer dan twintig gekwetst, LAATSTE BERICHTEN. 's-Gravenhage. Naar wy uit zeer ver trouwbare bron vernemen, heeft Dr. M. A. Brants, burgemeester van Schiedam en lid van de Tweede Kamer voor Ede, wegens drukke werkzaamheden Zaterdag zyn ont slagname als zoodanig bij den voorzitter ingediend. 's-Gravenhage. Benoemd tot Leeraar aan de R. H. B. S. te Goes, dhr. W. Jon ker aldaar; tot Burgemeester van Wissen- kerke D. Heldermantot idem te Hoek, A. Wolfert. Goes. Zaterdag werd door den WelEd. heer F. Q. C. den Hollander aanbesteed het bouwen van een heerenhuis aan de stationsweg, waarvan de minste inschrijver was dhr. J. Heijnsdijk. Als zonderling geval kan gemeld worden dat genoemde besteder aau iederen inschrijver de ge maakte kosten en moeite royaal vergoede, wensohelijk is dat eene dergelijke wijze van aanbesteding meerdere navolging had. Telegrafisch Weerbericht. naar waarnemingen in den morgen van 31 December medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765.7 te Miin- ehen, laagste stand 746.2 te Malinhead. Verwachting (tot den avond van 1 Jan.): zwakke tot matige Zuidelijke tot Z.westel. wind, mogelijk sneeuw, Matige vorst. Bij den aanvang vah het jaar 1907 wenschen ondergeteekenden hunnen geachten Vrienden, Begunstigers en Begunsiigsters Gods besten Zegen toe. Nieuw- on St. Jooslancl, C. Hage en Echtg., Molenaar J. Wattel en Echtg., rustend Landbouwer Juos'Sohoolmeester, Smid C. C. Kroon en Echtg.,Bikker en Winkelier M. Joosse, Koopman Kamperland. A. Abraham se Ds. P. J. Baaij, Predikant P. Breas J. J. Bnijze, Broodbakker A. Bakker, Timmerman A. J. Bierens, Hotel Café Nimrod C. Dieleman M. Filius A. van Hêe, Timmerman A. Heyboer, Winkelier Abr Imanse M. Israel, l. b. C. Janse J. de Kam» Broodbakker

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 5