UIT DE 1»«ïïs! RECLAMES. Aanbestedingen. Openbare ïerkoaplayen. iflaap Yerkoopligeg, enz. Twee Arbeidersgezinnen Flinke §Ferklieden aan te besteden: Kerknieuws. Ing-ezonden Stukken. De inwoners van Goes Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht. Het bouwen van een WOONHUIS en SCHUUR bij het Station 's-H. Arendskerke. DINSDAG 8 JANUARI 1907, rami 3 Hectaren zwaar ge*lageii Ësscliea-, itizeis- eu Herken iiapkout. Kleine Willie, door Christine. (Be kroonde Prijsvraag). Goes, Ooster- baan en Le Cointre, Kleine Willie is een bekroonde prijs vraag, uitgeloofd door de redactie van „De School met den BijbeV'en is een o. i. uit nemend geslaagde poging om het gehalte onzer kinderlectuur te verbeteren. Dit boek beschrijft een kinderleven zooals het treilt en zeilt, laat het kind spreken tot het kind, verhaalt naar het leven en zal des zijn wij zeker daarom door onze kinderen van de 6 tot 12 jaar, missohien nog ouderen, met genot gelezen worden. De schrijfster heeft er slag van zij heeft de kinderziel bestu deerd, en weet den kindertoon zeer juist te treffen. De uitgevers hebben gezorgd voor prachtige uitvoering, en nette, aardige illustratie, hetwelk de waarde van 't boek voor onze kleine lezers en lezeressen on gemeen verhoogt. Met genoegen verklaren wij dat wij geen enkele taal- of stijl- of coriectiefout in dat boek gevonden hebben, ook in dit opzicht is 'tdus een model. Jammer dat de schrijfster de enkele lieve kinderliederen die zij in haar verhaal in vlocht, hier en daar zoo onjuist citeert; vooral //De Wees" is er wel wat heel bekaaid afgekomen. Couplet 1 Regel 4 //ik", moet zijn //hij". De komma op regel 5 moet weg. Couplet II regel 3 zaclu" moet zijn «staau". De 4e regel moet zijn z/Kom zoo tot u ik heen". Couplet III regel 3 //heen" moet zijn //lief'. Ouk zouden wij voor onze Zeeuwsche lezertjes voor het aristocratische //Ma" liever //Moe" gelezen hebben. Zal «Kleine Willie" de baan breken voor betere Kinderlectuur, naast de goede en soms zeer goede die wij hebben'? Ralph Connor, de Goudzoeker. Uit het Bngelseh door A. Feisser. - Baarn, Hollandia-Drukkerij. Leeuw Macgregor, een jong student, die groote lichaamskracht en gezonden zin voor de sport, aan vroomheid des harten en zedelijke grootheid paart, is de held van dit boeiende verhaal. Hij vindt toejuiching bij een voetbalwedstrijd en beeft een goede toekomst, toch verkiest hij 't leven als zen deling in de wildernissen van Canada boven het rustige leven in een dorpspastorie. Met belangstelling volgen wij dezen jeugdigen man des geloofs stap voor stap, waar hij het liefste wat hij heeft ten offer brengt, het Evangelie en sociale orde onder de cow boys brengt, dood en gevaren trotseert, en voor velen ten zegen wordt. Aan hem wordt het woord vervuldopdat door onzen wandel onze naasten gewonnen wor den. In de uitdrukking vaD den ruwen goudzoeker, die hem biddende vond z/Als hij een Bewaarder noodig heeft, wat wij dan?" lypeert zich de invloed die van hem uitging. Niet iedere uitdrukking in dit verhaal bevalt ons. De woorden Noodlot en donder komen een enkele maal in ver keerd verband er in voor. Doch over 't geheel is 't een goed boek, een pleidooi voor praotiseh Christendom, een getuige van Christus die het verlorene zoekt en redt, tot beschaving van menig «Kind des Koninkrijks". Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Yeenwouden M, Beversluis te Barendrechtte 's-Gravenhage G. A. J. Jonker te Utrechtte Alfen a'd Rijn (tot hulpprediker) A. V. Feenstra oand. te Koudum te Tiel J. ten Bruggeneate te Ruurloo te Varik G. Verdoes Klein te Acquoite Zuid Zijpe P. H. Snijg- huisen Reigersberg te Egmond(binnen). te Hedel ds. P. de Looze te Oud- Vosmeer. Aangenomen naar Obergum door W. Jürg te Garrelsweer. Bedankt voor Hoogeveen door B. v. d. Wal te Hasselt. Geref. Kerken. Beroepen te Baarn R. Zijlstra teDriesum. Dr. Van Lonkhuizen te Aarlander- veen heeft bedankt voir de uitnoodiging om de gereformeerde Hollanders en Trans valere in Argentinië te gaan dienen. Geref. Gemeente. Beroepen te Krabbendijke J. N. van Oordt te Terneuzen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Het Nederlandsch Rundvee-Stamboek. EEN NIEUW GEZICHTSPUNT. Het komt mij voor, dat men ten onrechte, in den laataten tijd, mêêr verhand gezocht heeft tusschen de Tentoonstelling in 1907 te houden, en onze innerlijke reorganisatie, dan er werkelijk bestaat. Onvoorbereid, als wij voor de kwestie ons geplaatst zagen, onvoorbereid als iedereen was, werden wij door een samen loop van omstandigheden in het nauw gedreven. De eisch der Friezen heeft de Hooge ver tegenwoordigers van de Regeering verrast, heeft evenzeer het Tentoonstellings-Comité verrast, dat graag dóórwerken wilde, en dat alléén redding bij het Ned. Rundvee stamboek meende te kunnen vinden, ver raste ten laatste óók dat stamboek en door do op de vergadering van 12 October daar door uitgeoefende pressie, hebben wij toe- kjgjveoj teneinde niet het welslagen der ^toonstelling in gevaar te brengen. is precies de loop van zaken geweest. Het Nederl Rundvee-Stamboek heeft ge- ineeod zijn besluit van 5 Juli te moeten intrekken en ons veeslag weer te noemen friesch-hollaudsch Ik ga op dien naam bier niet nader in, maar druk er alléén op, dat die intrekking geschiedde, omdat ons werd verzekerd, dat slechts wanneer door het TentoonstelJings- Comité die naam werd aangenomen, mede dinging van het Friesche Rundvee-Stam boek. in uitzicht kon worden gesteld. En nu kom ik op het in den aanhef dezes aangehaalde verband en acht, dat er vol strekt geen verband tusschen de twee daar genoemde zaken bestaat. Da namen aan de verschillende afdee- lingen in het programma der Tentoonstel ling te geven, hebben niets te maken met den naam, dien wij in ons stamboek aan ons veeslag toekennen, evenmin als met den naam, dien de Friezen voor hun vee in hun 3tamboek gebruiken. De Friezen zijn wel genegen hun vee in te zenden in eene tentoonstellings categorie vfriesch-hollandsch", maar zullen zeker niet te bewegen zijn, daarom nu ook in bun stamboek d-n naam „friesch" te laten vervallen, en daarin voorlaan van „friesch-hollandsch" te spreken. Dit heeft ook niemand van hen geëischt, omdat de stamboekbenaming iets speciaals is dat in geen verband behoeft te staan met de meer algemeene tentoonstellings- indeeling. Met dezelfde toegeefelijkheid kan ons hollandscb vee op de tentoonstelling aan gemeld worden in de afdeeling jriesch- hollandsch", maar met hetzelfde recht als de Friezen kunnen wij in ons eigen stam boek ons vee „zwartbont-hollandscfi" blyven noemen. Dat recht kan niemand ons ontnemen. Deze redeneering is zuiver logisch en voor gaen tegenspraak vatbaar- Deze logika erkennende, moet aan het Nederlandech Rundvee-Stamboek volko men vrije hand worden gelaten, om zijne veeslageu zóó te noemen, als het in zijn eigen belang en in dat zijner leden zal achten, overtuigd dat het Tentoonstel lings-Comité wel een naam zal weten voor te stellen, die de mededinging dor beide groote stamboekvereeniging toelaat. Wanneer dit vroeger begrepen was, zouden al de thans gerezen moeilijkheden vermeden zyn. Die oplossing is, waar wij allen Neder landers zijn, niet moeielijk te vinden. E VAN DEN BOSCH, Commissaris van het Ned. Rundvee-stamboek Goes, 20 December 1906. N. B. Men zie in verband met deze kwestie „Het Nieuws van den Dag" van 21 December. Eerste Blad. Een tooneelheld. Onder dit opschrift geeft de Stichtsehe Courant een beschrijving van 't onhandige optreden van onzen president-minister. Blijkbaar is ze van een ooggetuige. Het stuk speelt in de Tweede Kamer der Staten-Generaal op Woensdag den 19 Decem ber 1906. De personen zijn de ministers der Kroon. De held van het stuk is de Voorzitter van den ministerraad, de minister van financiën De Meester. Er is slechts één akte. Het stuk begint De voorzitter geeft het woord aan minister de Meester, die het gevraagd heeft. Bleek van woede, omringd deor zijne ambt- genooten, richt zich min. de Meester dreigend tot den heer van Karnebeek, den afgevaardigde van Utrecht en geeft hom terwijl hij woest met zijn vuist op de tafel beukt, een onge makkelijk standje, omdat hij had durven zeggen, dat minister Staal geïntimideerd was, en daarna gekapituleerd had. De heer van Karnebeek kon en moest weten, dat zulks niet het geval was. Oppositie stond de Kamer vrij, maar niet met zulke middelen. De eerlijke naam van den ministers mocht niet worden aangetast. De Kamerleden, die in twee groepen rechts en links van de ministerstafel geschaard stonden waren een oogenblik overbluft door deze onge wone vertooning. Maar als door een electrischen schok bevan gen, stormden zij op elkander en op de ministers in. Minister de Meester stond met gebalde vuist tegenover mr. Heemskerk, die hem verweet op zulk een ongehoorde wijze tegenover de Kamer te willen optreden. De inktpot was op de mi nisterstafel omgevallen. Minister Fock vloog den heer Duymaer van Twist bijna te lijf, welke laatste met inkt bevlekt werd. Er ontstond een geraas, geloei, geschreeuw, ja zelfs een getier in de Kamer. Aldoor ha merde de voorzitter en tevergeefs trachtte hij stilte te verkrijgen. Er was algemeene opge wondenheid. Toen de gemoederen een weinig bedaard waren, kon de heer Marchant zijn rede voortzetten maar er was weinig belangstelling. Overal trokken de leden in groepjes samen. Min. de Meester ging op het bankje zitten, naast zijn politieken verwekker Borgesius I Diepe verontwaardiging heerschte over het ongemotiveerd en onhandig optreden van min. de Meester. Dat is nu reeds de tweede maal, dat deze bewindsman de Kamer tracht te intimideeren en zich mengt in de discusssies als 't onnoodig en misplaatst is. Maar) de wijze, waarop min. De Meester het nu deed, gaat alle perken te buiten. Een minister der Kroon zich zoo te zien aan stellen, den vuist te zien ballen, op de tafel te zien beuken, geeft geen hoog denkbeeld van gouvernementeele kracht en schokt het ver trouwen in de bezonnenheid van dezen bewinds man. Iemand, die zich op zulk eene wijze ver geet, deed beter een anderen werkkring te zoeken. Deze aanstellerige, lawaaiige wijze van op treden, verhoogt den eerbied voor de regeerings- personen niet. Waartoe die op effect berekende vertooning Waartoe die tooneelachtige fanfaronade (ver- J tooning) YVaartoe dat vuurwerk van eerlijkheid? Er is een spreekwoord, dat zegtqui se fache a tort, wie zich boos maakt, heeft ongelijk. Gevoelde minister De Meester, dat er wel eenige grond kan bestaan, dat in den lande en in de Kamer minister Staal beschouwd wordt als iemand, die ter wille van de politiek van ge dragslijn is veranderd en wilde hij door vertoon van toorn deze meening den kop indrukken Ieder had toch van tien heer Staal, toen hij optrad en voor het eerst sprak in de-Kamer, een anderen indruk dan tbans. Verleden jaar fulmi neerde de uiterste linkerzijde hevig tegen den minister van oorlog en oogstte hij lof van de rechterzijde, die zijne rede voor God, Koningin en Vaderland toejuichte. Nu verdedigt de heer Thomson hem en wordt hij bestreden door zijne verdedigers van ver leden jaar. Er moet toch iets zijn voorgevallen. Is dit geschied onder politieken druk Het is mogelijk, dat zoowel links als rechts den minister verleden jaar verkeerd heeft be grepen, maar waarom dan niet dadelijk die meening weggenomen Maar waarom clan niet aan den minister zeil overgelaten, dat misver stand uit den weg te ruimen? Wat had minister De Meester dat te doen Aan Dr. Kuyper is van links ostentatie (groot doenerij) verweten, maar aan zulk eene han delwijze heeft Dr. Kuyper zich nooit schuldig gemaakt. Hoe ook getergd en gesard, verdacht gemaakt en bestreden, nimmer heeft deze staatsman zichzelf vergeten in de Kamer, nooit maakte hij'zich boos. Wat zouden de liberale bladen en propa gandisten getoornd hebben, als Dr. Kuyper zich gedragen had, zooals nu Mr. de Meester. Zij zouden geëischt hebben, dat zulk een bewinds man zijn ontslag vroeg aan H. M. de Koningin. Maar Quod licet Jovi, non licet bovi Wat de een mag doen, dat mag de ander niet. die aan Rugpijn lijden, kunnen hieruit zien hoe een bewoner van Middelburg verlichting gevonden heeft. De heer J. Hartke, wonende Baanstraat Q 293 te Middelburg, meldt onsNu ik volkomen genezen ben van een nierziekte hetgeen ik te danken heb aan Fos ter's Rugpijn Nierenpillen wil ik ze op mijn beurt aan al diegenen aanbe velen, die aan de nieren lijden, want ik ben overtuigd hun hiermede een dienst te bewijzen, door hun zulk een afdoend middel aan de hand te doen. Ruim zes jaar heb ik geleden aan een verschrikke lijke pyn in den rug en in de zijden, de urine kwam met een branderig, pijnlijk gevoel en was steeds erg vuil en vol bezinksel. Ik sliep slecht en was steeds aangedaan met een vermoeid, afgemat gevoelalle pogingen om van deze ziekte genezen te worden waren ijdel gebleken en toen ik overal zooveel goeds hoorde over uw pillen, nam ik my voor daar dadelijk een proef mede te nemen. Het verheugt mij u te kunnen zeggen dat de uitwerking boven alle verwachting waa. Reeds na oen paar dagen verminderde de pijn en twee weken later kon ik open hartig zeggen dat mijn ziekte geheel ge weken was. Uit dankbaarheid zal ik dit afdoend middel dan ook gaarne recom- mandeeren. Ik onaergeteekende verklaar dat het bovenstaande waai- is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De ziekten der nieren zijn te meer ernsrig en ellendig, daar zij gewoonlyk niet begrepen worden het is slechts aan weinig menschen bekend wat de nieren zijn, waar zij zi#h bevinden en wat hun werking is. Bijgevolg wannoer zich een teeken van nierziekte voordoet (zooals rugpijn, troebel water, gezwollen voeten eu handen, blazen onder de oogen enz.) wordt dit zeer dikwijls voor een andere kwaal gehouden wat intusschen de nier ziekte tjjd geeft zich te ontwikkelen in rheumatiek, waterzucht, eiwitverlies enz. Verzeker U dat men U de echte Fos ter's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die den Heer J. Martha gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zijn te Goes verkrijgbaar bij de lirma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh. de Roos, VlasmarktK 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één-off 10 voor zes doozen. Zaterdag 5 Jan. 'sHeer Arendskerke door het bestuur der zuivelfabriek de Adelaar. Iuschrijvingsbiljetten voor 2 uur bij dhr. J. Noteboom, het ophalen der melk vanaf VV. Minderhoud 'sHeer Abtskerke, en vanaf A. de Koster, Heinkenszand. Dinsdag 8 Januari. Middelburg, gebouw prov. bestuur: het onderhouden van en het doen van herstellingen en vernieuwen aan de R. H. B. S. te Goes. Raming f 1600. Aanw. 2 Jan. Inl. Min. binnenl. zaken en gebouw prov. bestuur te Middelburg. Donderdag 3 Jan. Goes, 8 uur in de Prins door not. Pilaar het heerenhuis en tuin van dhr. Van Lis 436 c.A. Vrijdag 4 Jan. Goes, door B. en W. verpaohting staanplaatsen Groote Markt en Beesten markt. Kermis 1907. Ellewoutsdijk, half 11 by Ryn- berg door deurw. Hollman en Verhoek barouchet van 5 personen, Tilburj', boom- kar, 2 kruiwagens, bascule, eikenhouten boogkabinet, 2 marmeren schoorsteen mantels, houtwaren, loop varkens, een drachtige zeug. Dinsdag 8 Jan. Goes, in de Prins, voor wed. Van Liere, door not. Houwer een huis en tuin, Westsingel, 510 c.A. Goes, 8 uur iu de Prins door not. Mulock Houwer twee huizen Magdalena- st.raat voor afbraak en den grond voor zoover niet noodig is voor straatverbreeding. Woensdag 9 Jan. 'sHeerenhoek, 11 uur bij wed. Faas, door not. v. d. Kloee, voor Jan Wagenaar, een huis, schuur eu tuin, 313 o.A., Singeldijk. Heinkenszand, 10 uur, bij Ver meulen, door not. v. Cleef, voor J. D. Oosthoek een huis met erfpaohlsreoht, Slaakweg, groot 104 c.A. Donderdag 10 Jan. Wemeldinge, 11 uur by Korstanje door not. Schram voor erven A. v. Velzen een huis B 436 en 618 groot 292 c.A. En meubelen. Heinkenszand, bij Almekinders 10 uur de hofstede van wed. F. Courtin aan den Zanddijk door not. v. Cleef 13,1430 H. Woensdag 16 Jan. K a p e 11 e '2 uur bij wed. Hanson door not. Liebert een nieuw dubbel woon huis by het station B 972 groot 313 o.A. Maandag 21 Jan. Goes, door not. Pilaar, 10 uur, voor erven wijlen dhr. P. J. J. Vervenne, op het Slot, de hofstede in pacht bij v. Wingen, te Kapelle, groot 33,1552 H.A. Een hoefje in Maalstede, 7,0742 H A., in pacht bij Jac. Rouw. Vijf woonhuizen Postweg. Boomgaard in Goes, Kloetingsche Straat weg nabij de Karnemelkspuf, 4,2490 H.A. in pacht bij wed. M. v. Liere. Dinsdag 29 Jan. Midd elburg, [door nol. Hosang in het Schuttershof 2 uur de hofsteden Pitte- perk en Buitenlust in Serooskerke saam groot 34 H. Woensdag 13 Febr. Meliskerke, half 11 bij Matthijsse de hofstede groot 13,5185 H.A. te Harie- kerk» van C. Wisse, door not. Loeff. Woensdag 27 Febr. Wissenkerke, inspan by dhr. Janus de Looff door not. Noordyke. Serooskerke (W.) Heden werd door de Landbouwver. alhier aanbesteed de levering van ruim 80000 KG superphos- phaat 14 pCt. in water oplosbaar phos- phorznur Iugeschreven werd door Coenen en Schoenmakers, Uden, levering per spoor f2.82, Glerum Co., Vlake, idem f 2.81, Internationale guanowerken, Zwijn- drecht, prijs geheim, Kunstmest Dordrecht, idem f2.84, Adriaausens, Bergen op Zoom, franco op den wal, f2,73, Groosman IJzendijke, franco wagon f2.74, Zeeuwsche Kunstmesthandel, Middelburg idem f2.74, alles per 100 KG. De levering is aan den laagsten inschrijver gegund. Rilland. Uitslag aanbesteding 157,300 K.G. buperphosphaat, voor de landbouw- vereeniging „Reijgersberg". Ingeschreven doorMij. tot verk, v. kunstmeststoffen Dordt, f 3,03 P. J Ardenne, Dordt, f2,96 int. Guana en Superphosph. Mij., Zwijn- dreeht, f2,91; J. Kemp, Amerongen, f2,89; J. Dronkers, Rilland-Bath,f 2, 87 Wed. L. Groosman, IJzeDdijke, f2,82; Glerum, Vlake, f2.77 Coenen Schoen makers, Uden f2.76; alles per 100 KG. Gegund aan Coenen Schoenmakers, bovendien was nog ingeschreven door J. Kostense, Kruiningen en Firma J. Krijger, Krabbendijke, doch alleen per sehip zoodai ze als ongeldig werden beschouwd. Oud-Vosmeer. Heden werd door notaris Van Steenbergen te Tholen ten verzoeke van wed. en erven L. Soetens, alhier, verkocht in perc. en massa 6 gem. 200 roeden weiland voor f 560 per gemet aan den heer D. v. d. Velde, Tholen, een woonhuis en erf met erfpacht aan 't veer Oud-Vosmeer voor f610 aan A. A. Rijstenbil alhier. De verpachting van het Burgerlijk Armbestuur van 's-Heer Arendskerke op 27 en 28 December gehouden heeft opgebracht f6394,35, terwijl de opbrengst over de laatste 7 jaren was f5881. De grootte van het verpachtte is 73,1961 H.A. ZIERIKZEE, 27 December 1906. Boter 10,65 a f0,82'/2 per pond. Kipeieren f 1.a 11,50 de 25 stuks. Kleine eieren f -,a f -,de 25 stuks. VLISSINGEN, 28 December 1906. Boter f-,f-,per kilo. Eieren f-,a f-,per 104 stuks. Heden geen aanvoer. THOLEN, 28 December 1906. Tarwe*) f8,50 af9.— Haver*) f6,75 k f 7,50 Karwij f af 14.— Rogge f5,50 f5.75; Witte Boonen fk fBruine Boonen f8.75 a 19. Kleine Erwten f0.k f0.Kroon- erwten f8,75 k f9.— Gerst*) f8.— a f8,50; Aardappelen f0.k f2.en Ajuin f0,4 fl.00. per 100 K.G. per 50 K.G. Waar 't er niet bijstaat is de prijs per H.L. Eieren f 5.per 100 stuks. Boter f0,57'/j per K-G, JïüIiGERLl ■Nla STA NI). Vau 2428 Dec. MIDDELBURG. Ondertrouwd:J. M. Adriaansen, 22 j. jui. en T. Sohuijt, 19 j. jd.A. Goethart, 21 j. jm. en C. J. Mulder, 21 j. jd. Getrouwd: J. Poot, 24 j. jm. en C. Brouwer, 21 j. jd.L. G. J. van de Ven, 27 j. jm. en W. C. Willems, 28 j. jd. Bevallen: M. Rood geb. Verlinde, z M. Davidse geb. Franoke, d. C. C. van Dijk geb. Vermeulen, z. P. Puijpe geb. Spruijt, d.P. F. Caljouw geb. Petiet, z,C. Louwerse geb. Pol derman, d.J. Witte geb. Soetens, d. Overleden: J. vau Ned er veen, 86 j. wed. van A. den BoerP. Sohardus' 56 j., man van C. van NassauP' Davidse, 57 jman van E. Joosse G, Jongepier, 68 jman van K. de Rijke, GOES. Geboren: 24, Cornelis Mari- nus, z. v. Willem Verplakke en Adriana Zweedijk. O verleden: 25, Maria Catharina Caröon, 75 j., wed. vau Jaoob Liplijti. Vau 21-28 Deo. IERSEKE. Geboren: 23, Johannes, z. v. Cornelis Plansoen en Levina Caro lina Wagenaar. Overleden: 22, Mariuus, 2 mud., z. v. Marinus Pekaar en Adriana Geense 26, Johannes Piansoen, 54 j., echtg. van Wilhelmina Cornelia Vermeulen. naar waarnemingen in den morgen van 28 December medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 778.4 te Horta, laagste stand 742.5 te Den Helder. Verwachting (tot den avond van 29 Dec.): matige tot krachtige Noordwestelijke tot Noordelijke wind, zwaar bewolkte lucht, waarschijnlijk sneeuw- en hagelbuien. Temperatuur over hel vriespunt. te Zaterdag 29 December hoopt te Mej. AGATHA VAN LIERE, te Wed. A. van Ovekbeeke Ohr.zn. te haar 70sten geboortedag te herdenken. Uit naam der familie, A. VAN OVERBEEKE Az. Borsele, 25 Dec. 1906. Ppedakfeeaan»*©» ëöp. Kerk. Zondag 30 December. Voorm. half 10 uur Ds. R. J. v. d. Veen. Namiddag 2 uurIdem. H. C. Z. 47. Avond 6 uur Lezing. Maandag 31^ Dec. (O.-J.) Avond 6 uur: Ds. R. J. v. d. Veen. Dinsdag 1 Jan. (N.-J.) Voorm. half 10 uur: Ds. R. J. v. d. Veen. C. ORANJE Lz., GOES. Speciaal adres voor Graanzakken :- Elog eenige als W ageumakers, Houtdraaiers en Ar beiders, niet ouder dan 35 jaar en zonder gebleken, aan de Fabriek voor Houtbewerking te Goes. gevraagd, woniDgen beschikbaar 1 Maart en Meien tevens met 1 Maart een ongehuwde 2d» Knecht bij J. DE GEUS, Biezeiinge. De heer P. PIETERSE te 's-H. Arends kerke is voornemens vóór of op 5 Jan. a.s. Bestek en teekening liggen ter inzage bij dhr. M. GEUS, herbergier te Hein kenszand. Iuschrijvingsbiljetten worden ingewacht vóór of op 5 Januari a.s. bij dhr. besteder te 's-H. Arendskerke. De Notaüs J. W. VERHULST zal op des voormiddags ten 10 uur, op de bui tenplaats „Huis Ten Duiue", in de ge meente OustfcapeUe, in het openbaar VEKKOOPEN: Gewone en Fijne Naamkaaitjes Firnsa DE JONGE-VERWEST, Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3