den Inspan apenbare Verkoejilïgeïr 4* 1 floep Verkocpinpu, enz. Jongelingen HcSwertentïën. ~VEitiC@OPiNG op Vrijdag 28 April 1907. Ingezonden Stukken. SVSarktberichten. Telegrafisch Weerbericht. een Onderwijzer, Watergetijen voor Ierse ke. 1. Een HUIS, PAKHUIS met BOVENWONING en ERFJ in de Korte Gortstraat, te Middel burg, gemerkt K 13 en 14. 2. Een HUIS en ERF, aan den Langen Burg, aldaar, gemerkt B 14. TE KOOP aan te besteden: het ophalen van de Melk vanaf W. MIIDERHOUD, 's-ïïeer Abts- kerke, en vanaf A. DE KOSTER, Heinkenszand, sn. Een 15-jarige zoon ida. Door de ontploffing es links en reohts in den oogenblik stond alles in en rook zich een weg pkamer. Hulpgeroep en iren opmerkzaamdezen lit en sprongan op 't plat een raampje uit de op- Zoo redden zij de met haar broertjes van het zusje van 6 jaar. en te midden van rook vinkelier voor een der amertje. Zijn kleeren tot boven in brand. Hij >oh stierf binnen enkele wonden. De brand weel- brandende huis binnen, vloer der opkamer nabij 1 verbrande lichaam der een kindje dat tijdens imen geboren werd. In lag het verbrande lijkje tje het jongste kind der zoon die de ontplof- met vuurwerk bij het ïad bijgewoond, kr, p tonbank en trachtte zijn laan te trekken, maar omdat hij zijn handen en, daarna vluchtte hij ef zoo behouden. De itdrukkelijk verlangen het ziekenhuis werden eid van hun vader te azen niet meer lierkeDd. onophoudelijk om zijn te 9 uur. Nabij slager bij 't oversteken ebt door een locomotief Te De Lemmer rige jongen uitMarsum it logeeren was bij het het ijs gezakt en ver- laard is een knaapje en verdronken. aal is veel drijfijs. De ijn dicht gevroren. Gouda is nog slechts 1 opengebleven, bericht uit Keulen, Rijn en ondervindt el last. Alle scheep- zij gevaar liepen, uit haald. is van 24 op 25 De- ene plaatsen in Frank- mdat de geestelijkheid ;en wilde voorkomen, n er uit de plaatsen den is als in andere s berichten van orde een bericht uit Mar en een vechtpartij is holieke kerk naar aan- nde opmerkingen, die over het wetsontwerp daden maken melding ontdekking in een iouden wordt door een muur van het huis den zyn, waarpasge- irden verbrand. De n honderd kinderen zijn omgebracht, de chat het aantal slaclit- ■d. Het gerucht gaat, iter by deze kinder- Irokken was. Ie marinekazerne te jd niet pluis de bevel- leemt strenge maat toon de commandant ïtine de ronde deed, ïad, heeft 42 dagen (regenverscheidene aden voet als „onge- enz. gsterrein in Zuidwest- bericht ontvangen Bondelzwarten zich Johannes Kristiaan |ste aanhangers heeft oionel Estoff ter on- d. Het aantal mannen ingeleverde geweren ten koestert men het oorlog nu spoedig is op de Rambla (ploft. Er is één ge ien zyn gearresteerd. ding uitgaan van het •den een paar dagen zaars aan de noord- st te Londen in Egyp- ild. De winkels ston- ■opers, die hun Kerst- jtoen even vóór zes electrische lampen >p straat het aflegden, mogelijk voor ver en lampen gezorgd, rden gesloten en het tie zij-ingangen naar van de 20 minuten iden handige gauw- jlijk gebruik gemaakt erworven. De zaken nauwkeurig is het door oneerlijke Jlen ponden sterling, drag is hun onigaan, aten gedurende de ien konden doen. der Zwarte Zusterg te Rupelmonde (België) is door tot nu toe onbekende dieven de brandkast meege nomen, die een miljoen francs aan obli gaties, een half miljoen aan gemunt geld en voor een moeilijk aan te geven waarde v aan kostbre voorwerpen bevatte. Vier mannen zijn aangebonden doch zy ont kennen en zijn weer losgelaten. Te New-York is een koetsier aan hondsdolheid overleden. Het geval is merk waardig wyl de man niet door een hond was gebeten. Wel had hy een zieken hond opgepast, welk dier hem vaak aan de handen en aan het gelaat had gelikt. Toen Zaterdagmiddag eenige werk lieden te Etterbeek (België voor een steen houwerswerkplaats aan het lossen waren, kantelde plotseling de zwaarste steen, die 3000 kilo woog, om en verpletterde een 87-jarigen werkman. De anderen togen onmiddellyk aan het werk, om hun mak ker te redden, dooli toen het hun na een kwartier gelukte den- ongelukkige van onder den steen te voorschijn te halen, was hij letterlijk plat gedrukt. Uit alle deelen van Duitschland komen berichten van gestremde scheep vaart. Het heeft ook daar de laatste nachten sterk gevroren. In de laatste dagen is de toestand van den sjah weer hard achteruitgegaan. Hij zelf heeft den kroonprins thans tot regent benoemd. Het samenroepen van den Pruisischen Landdag op 8 Januari is officieel bekend gemaakt. Te Rouen zyn gedurende de afwe zigheid hunner grootmoeder drie kinderen die alleen thuis gelaten waren, met woning en al verbrand. Geweldige regens teisteren destreek van Perpignan (Frankrijk) waar de ver bindingswegen overal zyu verbroken men vreest, dat ernstige overstroomingen zijn te wachten. De Winter. Ook Zuid-Frankrijk ligt onder sneeuw begraven. Twee soldaten met verlof op weg, zijn door een sneeuw val by Cabanase verongelukt. Duitsch- land, vooral ia 't noorden en midden, wordt door scherpe koude bezocht. Te Thorn -25 graden C. Te Leipzig zyn twee mannen doodgevroren. In het Jacobgebergte spookt het geweldig en heerscht felle vorst. Zelfs te Lyon sneeuwt het aanhoudend. Op de lijst der bevorderingen, de eerste door den Franschen minister van Oorlog, generaal Piquart, onderteekend, komt ook voor de brigade-generaal Andry, nu gepromoveerd tot divisie-geueraal. In 1898 was de toenmalige kolonel Andry lid van den raad van onderzoek, welke luitenant-kolonel Picquart nu minister van Oorlog ter beschikking stelde, dus uit den aotieven dienst ontsloeg. Uit Louisville (Ver. Staten), komt het bericht van geslaagde proeven, om uit een in gang zijnden trein te telefoneereu. De rails deden dienst als geleider. Een prinselijk koopman. Prins Louis Napoleon Murat, die uitgestrekte landerijen in den Kaukasus bezit, heeft met 'n Ën- gelsche firma een contract gesloten, waar bij iedere maand 4000 kisten haringen naar Odessa geleverd worden. De slimme prins hoopt hiermee goede zaakjes te doen. De haringvangst was dit jaar overvloedig, ergo kon hij tegen billijken prijs inkoopen, terwijl de hongersnood in Zuid-Rusland en deo Kaukasus hem 'n goede winst waarborgt. Op den Tsarskoje-Selo-Spoorweg zag een politieagent aan het station te St. Petersburg een jongen man met 'n ver- daoht pakje den trein binnen stappen. Hij legde 't zorgvuldig onder een der banken en verdween toen om een kaartje te nemen. Op 't zelfde oogenblik trad een jonge vrouw de waggon binnen en nam vlak voor 't pakje plaats als om het te verbergen. De agent vond dit alles zoo verdacht, dat hij de beide personen arresteerde- In het pak bevonden zich twee groote en drie kleine bommen. Bij een spoorwegongeluk te Enderlin (Noord-Dakota) zijn 12 menschen omge komen, o. w. Lord Delaval Beresford, de eigenaar van op een na de grootste Mexi- caansche ranch en een broer van Charles Beresford, den admiraal. Dr. George Witzhoff, een aartsbiga mist, die in Amerika en Europa met meer dan 100 vrouwen een huwelijk heeft aange gaan, is te Buffalo in hechtenis genomen. Een van zijn slachtoffers, mevrouw Wagner heeft hem drie jaar lang nagegaan, tot zij hem op 't spoor was en aangaf. Uit alle oorden van Amerika komen zijne slacht offers naar Buffalo, om te zien of hij hun verdwenen echtgenoot is. James Anthony Bailey, de overleden directeur van Barnum and Bailey, heeft 15,000,000 gulden nagelaten. Bij Berlijn heeft Zaterdag een botsing plaats gehad tussohen een sneltrein en een auto. Bij den overweg wilde de snel rijdende auto stoppen. De rem weigerde echter, het voertuig brak door den sluit boom heen en werd, ondanks het uit alle macht remmen van den machinist, door den sneltrein in duizend stukken geslagen. Gelukkig waren de inzittenden eenige meters te voren uit de auto gesprongen. pJjTr De locomotief sprong door het geweldige remmen met één der assen ait de rails. Passagiers en personeel bleven ongedeerd. Dr. Siiibel, Duitsoh gezant te Kristiania heeft het na alles wat er door Dernburg ftlzpo omtrent hem is gezegd in de koloniale 1 kwesties, moeten afleggen. Hg is terug geroepen. Prins Thomas Makaroo, neef van den negus van Abyssinië, bevindt zich voor een geheime zending te Berlijn. Zaterdag kwam hij tot de ontdekking, dat gedurende zijn afwezigheid al 't geld en dingen van waarde uit zyn kamer gestolen waren. Onmiddellyk deed hij zijn beklag by de politie, doch toen hij zijn naam noemde weigerde zij dit te gelooven en nam den stumperd dood eenvoudig gevangen. Gelukkig slaagde een bekend Berlyner, die langen tyd in Abyssinië vertoefde, er in, de politie van haar dwaling te 'overtuigen, waarop de prins, dien men zoo half en half voor krankzinnig versleet, op vrye voeten gesteld werd. Kapitein Magniez, ontslagen door den krijgsraad te Rijssel, wegens het weigeren van militaire hulp bij de inventarisatie, heeft zijn generaal een brief geschreven, waarin o.a. staat vermeld ...„Ik blijf ten volle overtuigd van het recht op gewetens vrijheid van de Katholieken en mijn ver klaring gestand... Vaarwel,generaal. Op het vaandel schittert een woord; het woord „Honneur", geplaatst vóór het woord „Patrie". De eer is gegrondvest op 't ge weten en hij, die eertijds kapitein Magniez was, heeft nimmer zijn eer bezoedeld. Wan neer te eeniger tijd het vaderland- behoefte heeft aan een geweer, zal ik als soldaat gereed zijn. Toch alcohol. In Kansas (Ver. Staten.) heeft men 't radicaal aangepakt. De ver koop van alle vloeistoffen, welke alcohol bevatten, is op straffe verboden. Doeh.... een we4 dient slechte om haar te ont duiken. Gewoonlijk gaat dat uiterst gemakkelyk, wyl de wetgevers meesten tijds 'n zoo fraaien en al tevolledigen tekst uitdenken, dat het door de mazen glippen kinderspel is. (Men denke b.v. aan onze qualificaties van sterken drank alcohol bevattenden drank, alcohol-vrijen drankvergunning, verlef, enz. Hier echter viel niet te mallen. Het verbod was door zijn kortheid onaantastbaar. Nu zijn echter in Amerika overal keurige tabletten van verschillende kleur verkrijg baar. Men heeft ze slechts op te lossen, om te kunnen genieten van 'n borrel, 'n whiskey, 'n cocktail, 'n glas wyn, enz. Een bruid geroofd. In Moskou werd dezer dagen in het stadsgedeelte Grusiny een bruid in den waren zin des woords geroofd. Een jonge uit Siberië aangekomen koopman was op een bloemenverkoopster verliefd en het gevolg was, daar ook het meisje den koopman niet onverschillig was, dat zij spoedig verloofd waren. De ver loving zou bij een tante van het bloemen meisje gevierd worden. Daar de bruigegom een zekeren Sohaehmatow, rijk was, zou de verloving volgens de regels der Rus sische zeden gevierd worden. De geheele familie was genoodigd, een muziekkapel speelde vroolijke wijsjes en ook voor het lichamelijke welzijn der gasten was goed zorg gedragen. Om 6 uur 's avonds zou het gekeele gezelschap, volgens Russische gewoonten, met sleden naar 't huisvan den bruidegom rijden, om daar aan een dansparty deel te nemen. In de eerste sleds namen de bruid en den bruidegom plaats en in snelle vaart ging het er van door. Toen de sleden de Kron- dratjewstraat bereikt hadden, wierpen zich vier gewapende mannen van maskers voor zien op de sleden en riepen met dreigende stem: „Halt, of gij zijt een kind des doods''! Eerst vermoedde men het slachtoffer te worden van een geldafpersing, zooals in den laatsten tijd dikwyls plaats had, maar de gemaskerden hadden het op de voorste slede voorzienzij sleepten de bruid er uit, dreigden den bruidegom, toen hy zich verweren wilde, neer te schieten, bestegen met de geroofde bruid een aDdere slede en waren in een oogwenk uit het gezicht verdwenen. Voordat het den gasten inviel een agent van politie te waarschuwen, was van de roovers geen spoor te vinden. Over het lot van de bruid is niets bekend. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mynheer de Redacteur In een duidelyk en keurig verslag van de rede, onlangs door ds. Bouma te Mid delburg voor de A.-R. Kiesvereeniging aldaar gehouden en voorkomend in het nommer uwer courant van 12 Dec. 1.1. werd ik getroffen door de volgende woorden Sprekende van de pogingen der „vrij zinnigen" om de antithese te ridiculi seeren, zegt ds. Bouma, volgens het ver slag: „Want hoezeer de vrijzinnigen ook uitstekend vernuft hebben aan den dag gelegd om de anti-rev. belachelijk te ma ken, voor de speling van dat vernuf t gaat niet een Calvinist uit den weg. Wie dat meent, kent de Calvinisten niet, laat staan het Calvinisme". Hieraan was voorafgegaan een alleszins juist betoog over de kracht van ons Cal vinisme in ons volksbestaan als histo risch verschijnsel. Wie iets van de ge schiedenia onzer natie weet moet onver wijld toegeven dat het Calvinisme in den Vryheidsstryd tegen Spanje zich aan het hoofd der volksbeweging heeft geplaatst en aan den stryd leiding heeft gegeven al moet hieraan in één adem worden toe gevoegd dat ook niet-Calvinistische Pro testanten, ja zelfs duizenden Roomschge- zjnden in den vrijheidsoorlog dapper heb ben meegestreden. Dit was trouwens noodzakelijk, daar de Calvinisten destijds zeker niet meer dan een tiende der bevol king uitmaakten. Ov6r de kracht en de invloed van het Calvinisme als historisch verschijnsel heb ben wij het dus niet. i Andere vragen zyn echter deze Is hst juist, is het ook verstandig de woor- j cien en alzoo ook de begrippen oalvi- 1 nist en anti-revolutionair door elkander te gebruiken, als hadden zy dezelfde be- i teekenis Men vergunne my hierop eenig antwoord te mogen geven. Voorop zy gesteld dat wat men tegen woordig onder calvinisme verstaat, op som mige hoofdpunten niet het systeem en de leer van Calvyn is. We wijzen met name op Calvyn's leer omtrent de verhouding van Overheid en Kerk en wat het anti-rev. program daaromtrent leert (zie art. 3 van het Program met dr. Kuypers toelichting in „Ons Program" pag. 52 en de laatstelyk in De Standaard verschenen artikelen„De Twee Tafelen".) Nu de anti-rev. party op zulk een kardi- naai puntzoobelaDgrijkafwyktvanCalvijns leer, spreke men liever van Neo-Calvinisme en ga men in geen geval calvinisme en a.-r. staatsleer langer vereenzelvigen. Doch dit terzjjde. De zaak waar het op aan komt is deze: Moet men Calvinist (Neo calvinist) zyn om de artikelen van het a'-r. program (speciaal de artt. 15 en 19) te kunnen beamen of kan dat ieder Protes- tantsch Christen, ook zonder dat hy zich ia alle opzichten een Calvinist weet in den dogmatisch-theologiscben zin des woords Én dan antwoord ik zonder eenig voor behoud De bewustte artikelen zijn ge lukkigerwijs met opzet zoo ruim gesteld, dat alle Protestantsche Christenen, die de eeuwige beginselen van Gods Woord be lijden en zich voor Gods souvereiniteit ook op staatkundig terrein wenschen te buigen, dit zonder voorbehoud kunnen aanvaarden, onverschillig of zij specifiek Calvinist zijn of niet. De anti-rev. partij is, trots alle gebazel van vrijzinnige zijde, niet een theologische, doch een politieke, wars van alle clerica- lisme. Tegen de Revolutie stelt zij met Groen het Evangelieniet de Calvinistische specificatie daarvan. Met dr. Kuyper wen schen wij geen Calvinistisch Utopia. (Anti revolutionair ook in uw huisgezin.) In principieel opzicht is het dan onjuist de begrippen calvinist en anti-revolutionair te gaan verwarren, ook wanneer men den feitelyken toestand in onze partij gadeslaat. Zijn er niet duizenden niet-calvinisten in onze party Ja, zegt men, meeloopers hebben wij altijd gehad. Als zoodanig zijn zy ons welkom. Met uw welnemen. Ik vraag uKan men niet-calvinistische leden van ons Centraal Comité, leden der anti-rev. Kamerclub, provinciale en plaatselijke leiders der a.-r. partij zoo noemen P Hoe kan dr. Kuyper van „calvinistische anti-revolutionairen" spreken, als hij niet tevens uitgaat van het axioma, dat er ook niet-calvinistische anti- rev. zyn En zijn die broeders wel op hun plaats in onze party, als calvinistisch en anti-revolutionair hetzelfde is Laat men toch ophouden met het ik zou haast zeggen ijdellijk gebruiken van het woord calvinist, als in«n anti-rev. be doelt. De begrippen dekken elkaar niet. Een dergelyk gebruik moet dus misleidend werken. Maar het is ook onverstandig. Een ieder die, het program aanvaardend, lid wordt der anti-rev. party wenscht voor vol te worden aangezien, ook al is hij niet- calvinist. Hij wenscht geen Samaritaan, geen houthakker of waterputter te zijn. En te recht. Stoote men dus dezulken niet af. Hoe bejammeren wij het niet dat velen die by ons behooren, zich nog van ons af wenden eD anderen niet dan met moeite er toe kunnen gebracht worden hun stem op ODze mannen uit te brengen. Doch is er ook oorzaak Gaan wy geen staketsels zetten op plaatsen waar die niet moeten staan en voor mannen die door geen afsluiting behooren te worden afgeschrikt. Ik geef deze laatste vragen ter overden king aan ieder, wien het woord calvinist in den mond bestorven ligt, ook als hij over politieke zaken spreekt. Moge hij er over nadenken en zich en zijn geestverwanten voortaan noemen met den naam, die het ons met Groen een eer zij te dragen, den naam anti-revolutionair. Met vriendelijke dank voor de plaatsing. Een Lid der anti-revol. partij. Vrijdag 28 Deo. Middelburg, 1 uur Notarishuis huishoudelijke goederen. Zaterdag 29 Deo. Sc h ore, 11 uur, „Ruiinzioht", door deurw. Hollmann en Verhoek, 30 loop- rarkens. Donderdag 3 Jan. Goes, 8 uur in de Prins door not. Pilaar het heerenhuis en tuin van dhr. Van Lis 436 o.A. Vrijdag 4 Jan. Goes, door B. en W. verpachting staanplaatsen Groote Markt en Beesten markt. Kermis 1907. Ellewoutsdijk, half II bij Rijn berg door deurw. Hollman en Verhoek barouchet van 5 personen, Tilbury, boom- kar, 2 kruiwagens, bascule, eikenhouten boogkabinet, 2 marmeren schoorsteen mantels, houtwaren, loopvarkens, een drachtige zeug, Dinsdag 8 Jan. Goes, in de Prins, voor wed. Van Liere, dooi not. Houwer een huis en tuin, Westsingel, 510 o.A. Goes, 8 uur in de Prins door not. Mulock Houwer twee huizen Magdalena- straat voor afbraak en den grond voor zoover niet noodig is voor straat verbreeding. Woensdag 9 Jan. 'sHeerenhoek, 11 uur bij wed. Faas, door not. v. d. Kloes, voor Jan Wagenaar, een huis, schuur en tuin, 313 e.A., Singeldijk. He inkenszand, 10 uur, bij Ver meulen, door not. v. Cleef, voor J. D. Oosthoek een huis met erfpaohtsreeht, Slaakweg, groot 104 o.A. Donderdag 10 Jan. Heinkenszand, bij Aluiekinders 10 uur de hofstede van wed. F. Courtin aan den Zanddijk door not. v. Cleef 13,1430 H. Maandag 21 Jan. Goes, door not. Pilaar, 10 uur, voor erven wijlen dhr. P. J. J. Vervenne, op het Slot, de hofstede in pacht bij v. Wingen, te| Kapelle, groot 33,1552 H.A. Een hoefje TELEGRAMMEN. Bij kon. besluit is op verzoek eervol ontslagen dhr. L. A. Paardekooper-Over- man als notaris te 's-Gravenpolder. Middelburg. Zaterdag had de aanbe steding plaats van den bouw der chr. school op het Zand. Aannemer werd dhr. H. J. Keulemans, te Middelburg, voor de som van f 4135. Middelburg. Heden werd aan het gebouw van het Provinciaal bestuur van Zeeland aanbesteed de vergraving van front VIVII der vesting Ter Neuzen. Raming f 7740. Insohrij vers A. Tholeus Dz., f6933; G. J. Balkenstein, f7450; R. Versohelling Mz., f 7488 J. de Bree Fz., f7495; en D. de Doelder, f7634; allen te Ter Neuzen. MIDDELBURG, 27 December 1906. Door de vele gevallen sneeuw, was heden geen aanvoer, en is geen noteering opge maakt ter graanmarkt. Opgaaf v. d. marktzetters, handelaren. Boter f 0,k f0,70 per kilo. Eieren f6.50 per 100 stuks. Opgaaf v. d. Zeeuwsche Landb. Maatsch. Boter f0,67 a f0,75 per ll3 kilo. Eieren f 6.70 per 100 stuks. naar waarnemingen in den morgen van 27 December medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Zaterdag 29 December hoopt Mej. AGATHA VAN LIERE, Wed. A. van Overbeeke Chr.zn. haar 70sten geboortedag te herdenken. Uit naam der familie, A. VAN OVERBEEKE Az. Borsele, 25 Dec. 1906. Heden overleed in den ouderdom van 83 jaren, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer WILLEM HENDRIK HAJENiUS, oud-Hoofdambtenaar bij het Departe ment van Koloniën. Dieren, 24 December 1906. C. W. HAJENIUS— Keuchenitjs, A. C. J. HAJENIUS. Goes, G. A. HAJENIUS. M. L. J. HAJENIUS Smit. Wegens toeneming van het aantal kin deren wordt na do CT1R. SCHOOL te Krabben dijke gevraagd lid der Oeref. Kerk. Salarisregellng 550 gld. plus 10 verh. van f25 om de '2 jaar, voorts diploma schoolraad f25 en wat verder door het Rijk wordt uit gekeerd. Bekwaamheid in zang strekt tot aanbeveling. Indiensttreding zoo spoedig mogelijk. Brieven a/h Hoofd J. DE KONING. In het Christelijk Gesticht voor krank zinnigen „Bloemendaal" te Loosduinen bestaat gelegenheid voor om opgeleid te worden in de verpleging. Cursussen in de vakken van het lager onderwijs en de godsdienstige en ge neeskundige vakken worden geregeld ge geven volgens het vastgesteld reglement. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Geneesheer-Directeur Dr. D. SCHERMERS. Hoogste barometerstand 774.6 te Horta, laagste stand 733.5 te Skudesnaee. Verwachting (tot den avond van 28 Deo.): matigeWestelijke lot Noord westelijke wind, heden afnemende bewolking, mogelijk sneeuwbuien. Matige vorst. BRIEFWISSELING. Vriendelijk verzoek aan h.h. corres pondenten om ons geen opgaaf van Kerst en Nieuwjaarscollecten te zenden II C. ORANJE Lz., GOES. Speciaal adres voor Graanzakken :- II De BURGEMEESTER van Koudekerke maakt bekend, dat BEDELARIJ, ter gelegenheid van het Nieuwjaar, ook onder vorm van Nieuwjaarwenschen langs de huizen verboden is. DE NIEUWJAARSCOMMISSIE te Koudekerke deelt mee, dat de op brengst der deor haar gehouden collecte heeft bedragen de som van f 432,55 en zegt den ingezetenen hiervoor hartelijk dank. DE COMMISSIE. Dagen. Hoogwater. Laagwater. Vrm. Nam. Vrm. Nam. 27 Dec. 0.15 0.46 6.26 6 57 28 1.25 1.47 7.35 7.55 29 26 2.25 8.13 8.33 30 2.47 38 8.54 9.15 31 8.29 3.48 9.36 9.57 Het z.g.n, Nieuwjaarwenschen is in SEROOSKERKE (W.) verboden. De Burgemeester, H. J. v. TEIJLINGEN. HUWELIJKSKAAHTEjN Firma de Jonge-Verwest - Goes. De Notaris J. W. VERHULST zal op Donderdag 10 januari 1907, des avonds ten acht uur, op de bovenzaal van de Soeieteit „De Vergenoeging", op de Groote Markt, te MIDDELBURG, publiek pre senteeren te verkoopen: Voormelde onroerende goederen zijn daags vóór- en op den verkoopdag te zien, des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 uur, op ver toon van een bewijs van toegang, met verdere inlichtingen verkrijgbaar ten kan tore van genoemden Notaris. VAN op de hofstede „Buitenlust" bewoond door BARTEL COPPOOLSE, te Serooskerke, Notaris HOSANG. twee Kalfvaarzeti, rekening 11 Januari en 9 Februari, bij JOS LOUWER8E, Oostkapelle. HET BESTUUR van de Coöp. Stoom- zuivelfabriek „DE ADELAAR" zal trachten Inlichtingen verstrekt de Beheerder. Inschrijvingen vóór Zaterdag 5 Januari des namiddags twee uur. 's-Heer Arendskerke. J. NOTEBOOM. EET DE LANGE EN RONDE BESCHUIT 26 k 10 cent, van P. C. VAN DIJK Jr., Broodbakkerij b/d Watertoren -:- Q0°o Noordpoortstraat, MIDDELBURG. oo

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3