Pinkpillen Uit de Tweede Kamer. RECLAMES. I voor de Rheumatiek. Kerknieuws. Schooinieuws. i£ecfitS2*ttie§*. Gemengde Berichten. Ee.o jonge uiau, die wat ter zijde had geselen, trad op en graal" toe eu losie versoheiüeue revolverschoten, welke deu graal' in hart en het onderlijf troffou. Een paar mimiten iaterstierf de gewonde. De moordenaar ijlde, door een tiemstwo- afgevaaruigde achtervolgd, naar de aan grenzende kamer en loste (wee schoten op zijn borsl. Het eerste inisie, het tweede wondde hem aan den sohouder. la zij" zak vond meu een op naam van Kulikow gesteide entréekaart voor de Semstwo-zitting. Naar het uiterlijk te oordeelen, schijnt de man tot den arbeidersstand te hooren. Hij weigert echter zich bekend te maken Hij beweert te hebben gehandeld op last van de revolutiounaire socialisten, die de voornaamste waardigheidsbekleders van het land hebben ter dood veroordeeld. Er zijn 57 personen in één weektijdsop vonnis van den veldkrijgsraad ter ao.d gebrachten 43 politieke aanslagen waren in diezelfde week 't antwoord. Ook op den adels-tnaarschalk. vorst Oeroessow, is te Smolensk een aaDslag gepleegd. Toen hij het gebouw van de adellijke oJub wilde binnen gaan, loste een onbe kend individu versoheidenerevolverschoten op bem. De vorst werd licht gewond. Het gelukte den aanslagpleger ongedeerd te ontkomen. Ziedaar, derhalve een ellende die aan houdt. Maar een nog vreeselijker ellende is de armoede, die door miljoenen armen en duizenden voor vol aangeziene rijken ge leden wordt; waarbij nog komt de nood der staatskassen en de schurkerij van menigen ambtenaar. Maandag is de Kamer klaar gekomen met «Landbouw, Nijverheid en Handel" en is alaoo door de aanneming van dit hoofdstuk, de quaestie der begrootingen oog vóór Kerstmis als naar gewoonte ten einde gebracht. Toch is er nog veel daar mede in verband staande, tot later uitge steld. De lezer heeft het wel bemerkt aan de moties, welke door verschillende spre kers naar aanleiding van sommige onder deden der begrooting werden voorgesteld en wier behandeling werd verdaagd. Er kwamen telkens moties bij. Ook nog Maandag. Toen nog van dhr. Van Kol, zich uitstrekkende over staatsexploitatie van mijnen, over een onderzoek naaf den toestand der zeevissehers, over arbeids- verzekering, over de werking der arbeids inspectie, over kamers van arbeid enz. te veel om te noemen. Het was altijd maar//De Kamer van oordeel, datgaat over tot de orde van den dag". Dhr. Schaper stelde zelfs een motie voor over de wensohelijkheid van den 10 urigen arbeid. Die motie kan wel dadelijk aangenomen worden, en wel hij acclamatie meende dhr. Lohman, die met dat //Uitstellen" der moties van allerlei slag den draak begon testeken. Dat kan later evengoed, merkte de voorzitter ouder gelag der Kamer op. Vermelden we, dat in den loop der zitting een amendement van dhr. Plate om de gelden, voor het uitgeven der consulaire verslagen te schrap pen, van de begrooting in behandeling kwam. De afgevaardigde van Rotterdam was bevreesd, dat meer en meer een streveu openbaar wordt om zooveel moge lijk de handelsbelangen bij Landbouw iD te deelen, terwijl ai» gevolg hiervan Plate sprak uit ervaringburtenlandsche zaken zien gaan ontdoen van die handels aangelegenheden. Zoover had dhr. Plate het reeds gestuurd, dat de Minister van Buitenlandsche Zaken gelden op zijne begrooting voor dezelfde verslagen had uitgetrokken. Nu was de beslissing aan de Kamer. Deze besliste, dat de posi voor de uitgifte der consulaire verslagen, op //Landbouw" uitgetrokken zou blijven. Ze werd goedgekeurd met 38 tegen 21 stem men, voornamelijk na de verklaring vau den Minister, dat hem het amendement Plate om die gelden op zijne begrooting te schrappen, niet aannemelijk geleek. De gang van Zaken aan het pas opgerichte bureau van handelsinlichtingeu zou bij de aanneming lijden. Bij de post //subsidie aan boerenleen banken" kwam o. a. dhr. R-yne voorden dag. Onder die te subsidieeren leenban ken zijn ook christelijke. Die behoeven geeu subsidie, meende de afgevaardigde vau Kampen. Alleen subsidie wil bij geven aan zulke boerenleenbanken, die niemand uitsluiten van crediet wegens staalkundige ot godsdienstige richting. In dien geesi stelt hij een amendement voor, dat ver worpen wordt met 32 tegen 23 stemmen. De Minister had zich tegen het amen dement verklaard. Z.Exo. zou het voor den landbouw een ramp achten, indien daarin een strijd werd gebracht, die zou overeenkomen met deu onzaligen school strijd. Daartoe kan Minister Veegensniei meewerken naar zijn zeggen. \errter werden er nog enkele klachten en wenscbeu iu het midden gebracht. Ook schelst dhr. van Kol de zeer slechte ar beidstoestanden te Rijssen, in verband met de arbeidsloonen en de ongezonde wonin gen. Het aantal slachtoffers der tuberculose is daar volgens den afgevaardigde vau Eusehedé verbazend groot in vergelijking mei andere streken. Rijssen zou wel een fteringcolonie" genoemd kunnen worden. Minister Veegens merkt daartegen op, dat het nog niet zoo gemakkelijk uittemaken L, waaraan dit h"oge ziekte- en sterfte- v!vLr m Rijssvn is toe te schrijven. De begrooting werd zonder stemming aange nomen. Einde Janua-i komt de Kamer in de afdeelingen bijeen. indien gij aan rheumatiek lijdt wordt u een goede gelegenheid geboden u daarvan te verlossen, iij kunt er uzelf van genezen en spoedig ook, indien gij uwe voor- oordeelen en uwe ongeloovig- heid wilt ter zijde zetten. Alle apothekers en drogisten te verkoopen de Pinkpillen. De Pinkpillen genezen de rheu matiek op de eenige wijze waarop zij kan genezen worden. Het urine zuur en de urine zure verbindingen der vergiften zijn de oorzaak der rheumatiek. Die zetten zich af in de weefsels, de vaten en de gewrichten. Om de genezing volkomen te maken moeten die afzetsels wor den opgelost en weggevoerd. De Pinkpillen zijn het oplos singsmiddel, bovendien wekken zij de lever, de nieren en de in gewanden, organen die wegvoe ren, tot een verhoogde werk zaamheid op. De Pinkpillen zijn onschadelijk, haar gebruik kan slechts goed doen. Prijs f 1,75 de doos, f9,perödoozen, Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, Hoofd-depöthouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Garrelsweer C. J.v.Paassec, cand. te Franeker. Aangenomen naar Twisk door H. J. E. Verwey te Zaandijk. Bedankt voor Gulpen en Valkenburg door A. L. v. Hoorn te Velhoven voor Oudewater door W. R. Kalshoven te Elspeet; voor Krewerd door J. Boonstra, eand. te Tolbert; voor Dongen door D. G. Hiebendaal te Made. Schore. Benoemd tot ouderling dhr. J. Zoeteweij, die de benoeming aannam en tot diaken dhr. Jan Snoep. Geref. Kerken. Beroepen te Buenos Ayres (Z.-Am.) dr. J. v. Lonkhuijzen te Aarlanderveen te Makkuui J. E. Vonkenberg te Baren- dreeht. Krabbendijke. Ie Kerstdag werden herkozen als ouderling en diaken de heeren Jao. Verlare en J. van Liere, en gekozen als onderling dhr. C. P. Vogelaar. Chr. Ger. Kerk. De classis 's-Gravenhage heeft 't beroep van den candidaat L. de Bruijne te Vlis- singen naar Maassluis, wegens onwettig heid der stemming vernietigd. Gereformeerde Gemeente. Goes. In de op 25 dezer gehouden vergadering van stemgerechtigde leden werden gekozen tot ouderlingen K. Dees, in de plaats van J. van der W eele, aftr., en J. Fraanjeen herkozen tot diakenen D. Melse en D. C. van de Kreeke. Benoemd tot onderwijzer met verplichte hoofdaote aan de openb. lagere school te Oosterland dhr. K. Oudshoorn teNieuwer kerk, geboren te Waarde. (Nieuwsbode.) Geslaagd te 's-Gravenhage voor het examen Wiskunde L. O., art. 65, dhr. E. J. Haan te Aardenburg. Heinkenszand. Dhr. J. van der Zouwen heeft z\jn benoeming als hoofd aan de 1 April te openen chr. school alhier aan genomen. Jantje v. d. Veen, te Ten Boer, beschul digd van vergiftiging van dhr. Huizinga en echtgenoote, is door de Groningsohe rechtbvnk, overeenkomstig den eisch van den Officier, tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Zij too ide, toen zij werd weggeleid, geenerlei teek en, van berouw Of tegen-opzien. LIT DE PROVINCIE. Onze Middelburgsehe corresp. schryft De begrijpelijke wensch vau veleu om nieuw bloed in bet Gasthuis-bestuur ge bracht te zien, staat dan eindelijk in ver vulling te treden. Onze hooggeachte stadgenoot mr. A. P. Snouck Hurgronje,die vele jaren voorzitter was van Regenten,en wieuzekeroptachtig- jarigen leeftijd op rustiger dagen kan terugzien, heeft ontslag gevraagd, evenals zijn mede-Regenten mr. W. A. Snouck Hurgronje en F. G. Ermerins. Ook de heer J. A. Zip naui als secretaris-penningm. ontslag. Dit ontslag was antwoord op het niet herkiezen van de aftredende regenten door den gemeenteraad. GebleveD zijn nu de heeren Peek en Verheijden. Het bestuur zond voorts den directeur een motie van afkeuring te huis, hotreli'ende bet ontraden van benoeming van zeven verpleegsters zonder informatica bij den voorzitter en over het ongeoorloofd open baar maken vau bestuursbesluiten. Een en auder doet zien dat het ziekte proces rijpt en de oplossing van de zooveel geruchtmakende en langdurige gasthuis kwestie nadert. Verplaatst de commies der posterijen en telegrafie 3e klas P. J. Kraaijeveld van Middelburg (poetkantoor) naar het bureel van den inspecteur aldaar. Middelburg. Naar aanleiding van de niot-herkieziug van de twee aftredende leden vau het bestuur der Godshuizen alhier uoor den gemeenteraad, in de zitting van 19 December, hebben de voorzitter van dat college, de heer mr. A. P. Snouck HurgroDje, en ae leden, de heeren H. A. Snouok Hurgronje en J. G. Ermerins hun ontslag verzoent, de eerste en laatstge noemde uiterlijk met 1 Maart, de tweede met ingang van 1 Januari a. s. Ook door den secretaris-penningmeester is tegen een nader te bepalen tijdstip ontslag met toe kenning van pensioen verzocht. Aan den directeur van het Gasthuis is een motie namens regeuten thuis gezonden, waarin de geheime o.rculaire door «lezen zonder voorkennis van regenten wordt afgekeurd, evenals 't verhaal omtrent een motie aan 't adres van den arts (lees regentVerheijden. Thans zijn er nog twee leien van re- jgeuten van de godshuizen over, te welen de heeren Verheyden en Peek. Hedenmorgen is naar het Huis van Bewaring overgebracht S. H., wonende alhier, verdacht van diefstal van een over jas, wollen das, en een paar glacé hand schoenen, ten nadeele van M. v. d. D. te Vlissiugen, hetwelk genoemde v. d. D. in de zaal van het Scnuttershof had op geborgen j.l. Zondagavond, alle goederen zijn in beslag genomen. Woensdag 2e Kerstdag was het voor de arme menschen alhier een ware Kerst dag, door de zorgen van het Leger des Hells en gesteund door onze gegoede stad- genooteu werde» zij onthaald op warme spijzen. De bovenzaal der sooiteit de//Vergenoe ging" was daarvoor ingerichtlange tafels, netjes gedekt en versierd met planten leverde met een 50-tal oudjes met huone kinderen een alleraardigst gezicht, nadat door den kapitein vau het Leger was voor gegaan in gebed, werd door gedienstige vrouwenhanden allereerst de soep op geschept, waarna de aardappels metsnij- boonea en worst werd opgedischt, eeu en ander liet zich dan ook goed gebruiken er waren oudjes die ons verzekerden in geen tijden zoo lekker te hebben gesmuld. Bij het verlaten der zaal kreeg bovendien nog ieder een Kerstbrood en de kindereu een sinaasappel mede, en zoo ging ieder recht dankbaar gestemd huiswaarts. Een 40-tal armen onzer stad hadden (die niet aan den maaitijd waren genoodigd) een mand met levensmiddelen gekregen, be staande uit aardappelen, kool, iijst, boonen, koffie, thee, suiker, kerstbrood en spek. Wolfertsdijk. Woensdaguauaiddag had in de zaal van S. Berrevoet alhier, de gewone jaarlijksche vergadering plaats van de kolenvereeniging //Eenaiacht". Uit bet verslag van den secr. eu penuingm. bleek dat er dit jaar geleverd waren 10857 H.L. kachelkolen lï f 0,89 445 H.L. uootjeskolen a f 1,09 per H.L. Zoodat het totaal der rekening bedroeg f10227,57. Als bestuursleden werden bij acclamatie herkozen dhr. J. Kallemein en J. de Wolf. Door het barre weder was de vergadering bleoht bezocht. Schore. Heden Donderdagmorgen kwam de vieesohtrein no. 1000 te Vlake en brak een koppelstang, waardoor een gedeelte van den trein terug liep tot dicht bij Kruiningen, en het andere deel een heel eind voorbij het station Vlake stopte om het terug geloopen gedeelte op te halen. Borssele. Benoemd tot gemeenteveld wachter te Wieringen (Noord-Holland) dhr. J. van Boven, geboren alhier, thans maréchau&sée te Axel. Naar men uit Neuzen meldt, wordt iu het kanaal nog steeds gedregd naar het lijk van den koetsier J. van de Wege van daar, die, zooals gemeld, vermoede lijk Donderdagavond der vorige week met paard en rijtuig is te water gereden. Sedert den nacht van Donderdag op Vrijdag wordt uit de woning van zijn zoon aan het le overzet veer langs het kanaal vermist de 69-jarige D. Buijze, die half gekleed de woning heeft verlaten. Hjj was niet wol by het hoofd en daar men sinds niets meer van hem vornam vermoedt men een ongeluk. Dreggen in 't kanaal gaf nog geen opheldering. De St. Ct. no. 300 bevat een kon. besluit waarby, in verband met de per- soneele belasting, de grenzen tusschen de J.0 verschillende klassen vallende ge deelten van ondergescheidene gemeenten worden vastgesteld, Voor Axel, kom, is het volgende be paald. De grens loopt van de brug aan den Kinderdijk, over bet kanaal van Neuzen naar Hulst, door dat kanaal in oostelijke richting tot aan de Eerste verkorting, midden door die verkorting noordwaarts tot den Arraendijk, vandaar iu noorwes- telijke richtiDg naar het punt waar de watergang van den kleinen Noordpolder samenkomt met den Beoosten-Blyenscheu straatweg, langs genoomden watergang tot den provincialen weg, midden over den weg zuidwaarts tot den Doorndijk, van dit punt midden over den Buthpolder- dijk zuidwaarts tot den Ryksweg. vandaar in rechte lijn vallende in het verlengde van den Buthpolderdijk in zuidelijke richting naar het kanaal van Neuzen naar Hulst, en door dit kanaal in oostelijke richting naar het punt van uitgaDg. By kon. besluit is aan J. Baren- dregt Az., burgemeester der gemeente Heinkenszand, verlof gegeven om tot 1 Decembsr 1907 te Goes to blijven wonen. De wachtmeesters der marechaussees Pape en Geleijnse worden met 2 Jan. a.s. overgeplaatst, de eerste van West- kapelie naar Breskens en do tweede van Hontenisse naar Westkapelle. Met intrekking van de aanwijzing van den plaatselyken-coicmaudant te Breda ais de autorieit, die in tyden van oorlog of oorlogsgevaar het militair gezag zal uitoefenen in het gedeelte van het grondgebied des Rijks omvattende de provincie Zeeland, alsmede het eiland Goeree en Overflakkee, dit laatste voor zooveel het niet behoort tot het gebied der Stelling van 't Hoilandseh l iep en het Volkerak, is aangewezen als die autoriteit, de met den rang van kolonel gep. luit.-kolonel der infanterie L. M. J. W enniger. Hansweert. Het met maïs geladen tjalkschip „Nooit volmaakt" schipper D. Greniers, komende van Btlgie, is alhier gisteren door sleepboot „Zeelandia" binnen gebracht met gebroken roer. Omtrent het geschil tusschen den heer F. van Eeden en de afdeeling Walden van de vereenigitg Gemeenschappelijk Grondbezit, blykt dat de uittocht van de kolonisten uit Walden thans vaststaat. De bakkers hebben reeds een gebouw voor de bakkerij gehuurd in de Wille- brorausstraat en zijn bezig gronden aan te koopen te Bussum. De afdeeling Amsterdam, Haarlem en Zaandam van de vereetiiging Gemeenschappelijk Grondbe zit hebben partij gekozen voor de ver dwenen kolonisten, zoodat dezen hun tegenwoordig afzetgebied blijven be houden. Men schrijft uit Rijssen Aan de eene jute-fabriek van de firma Ter Horst, alhier, was tot heden een handweverij verbonden, waar ouden van dagen nog een stuk brood konden verdienen. De firma verklaarde dit meer te doen uit philantropie dan wel om er voordeel van te hebben. Daar de meeste handwevers ook gestaakt hebben, worden thans de handgetouwen verwijderd om door stoom- getouwen vervangen te worden. Bjj notarieele akte is de overdracht van het badhuis op het eiland Schier monnikoog en van p. m. 200 hectare duingronden aldaar door graaf Berndorf aan .een Belgisch syndicaat tot stand gekomen. Men schryft uit Ouddorp. Wegens een hier heerschende ziekte rheuma- tische aandoening van het hartvlies is onze gemeente Zaterdag door den in specteur van de volksgezondheid en twee dokters bezocht. Van eenige patiënten werd een weinig bloed afgetapt, dat bacteriologisch onderzocht zal worden. Het aantal zieken is reeds boven 70 gestegen. Te Hilversum is een voerman bij het rijden van partijtjes hakhout tusschen de laatste wagenvracht en een paal be klemd geraakt eu op de plaats gedood. Zondagavond heeft zich op den Friesehen Wal te Zwolle een afgrijselijk drama afgespeeld. Daar woonde een weduwe aan den drank verslaafd. Ongeveer 8 uur zagen de buren brand in haar kamer. Zij spoedden er zich heen en blusehten de vlammen, met emmers water. De lamp was niet aan er werd niemand in huis vermoed. Men ging toen de politie roepen en deze vond in 't vertrek de vreeselijk verkoolde vrouw zittende tusschen fornuis en kast op een stoof. Zij leefde nog maar was niet meer dan een klomp gebrand vleesoh. Zij over leed dan ook spoedig. In een speelgoed winkel van Den Hertog Goudscherij weg te Rotterdam brak Dinsdag, terwijl eenige jongens in oen winkel vuurwerk koebteD, een felle brand uit, teD gevolge van ontplof fing. De winkelier, zijn vr< uw en hun 14-jarige zoon waren in den wiekei, terwijl hun 17-jurige dochter met drie j ngensvan 4, 8 en 12 jaa-, en een meisj.. van 6 jaar, op een opkamer rond de tafel i iten en een 2-jarig dochtertje in een wagudje op die kamer lag te slapen. Een 15-jarige zoon bevond zioh te Gouda. Door de ontploffing vlogen de slangetjes links en reohts in den winkel eu iu een-oogenblik stond alles in vlam, terwijl vuur en rook zioh een weg baanden naar de opkamer. Hulpgeroepen rook maakten de buren opmerkzaamdezen erbrijzelden een ruit en sprongen op 't plat waarop men door een raampje uit de op kamer komen kan. Zoo redden zij de 17-jarige dochter met haar broertjes van 4, 8 en 12 jaar en het zusje van 6 jaar. Even later verseheen te midden van rook en vlammen de winkelier voor eeu der ramen van 't opkamertje. Zijn kleeren stonden van onder tot boven in brand. Hij werd nog gered doch stierf binnen enkele uren aan de brandwonden. De brandweer snelde hierop het brandende huis binnen, en vonden op den vloer der opkamer uabij een raam het geheel verbrande lichaam der 36-jarige vrouw, en een kindje dat tijdens 't woeden der vlammen geboren werd. In het kinderwagentje lag het verbrande lijkje van het 2-jarig Jaantje het jongste kind der familie. De 14 jarige zoon die dc ontplof fing van een bus met vuurwerk 1> j het openen dier bus had bijgewoond, k« dadelijk achter de toonbank en trachtte zijn moeder daar vandaan te trekken, maar moest haar loslaten omdat hij zijn handen reeds voelde branden, daarna vluchtte hij de straat op en bleef zoo behouden. De kinderen die op uitdrukkelijk verlangen tegen 7 uur naar het ziekenhuis werden gebracht om afscheid van hun vader te nemen, zijn door dezen niet meer herkend. De man riep daar onophoudelijk om ziju vrouwhij overleed te 9 uur. Nabij Schiedam is een slager bij 't oversteken der rails gisterennaoht door een locomotief gegrepen en gedood. Te De Lemmer is Maandag een 14-jarige jongen uitMarsum die bij zijn broer uit logeeren was bij het schaatsenrijden door het ijs gezakt en ver dronken. Te Hijlaard is een knaapje door het ijs gezakt en verdronken. IJs. In de Waal is veel drijfijs. De Linge en de Lek zijn dicht gevroren. In deu IJsel bij Gouda is nog slechts een smalle vaargeul opengebleven. Volgens een bericht uit Keulen, kruit het ys op den Ryn en ondervindt de scheepvaart veel last. Alle scheep- bruggen zijn, daar zy gevaar liepen, uit de vaargeul weggehaald. De nachtmis is van 24 op 25 De cember op verscheidene plaatsen in Frank rijk niet gehouden omdat de geestelijkheid mogelijke betoogingen wilde voorkomen. Tot dusverre komeu er uit de plaatsen waar dienst gehouden is als in andere Kerstnachten, slechts berichten van orde en rust. Wel is er een bericht uit Mar seille, dat dezer dagen een vechtp&rty is ontstaan in een katholieke kerk naar aan leiding van afkeurende opmerkingen, die de bisschop maakte over het wetsontwerp van minister Brand. De Parijsche bladen maken melding van een gruwelijke ontdekking in eeu Kinderhuis, dat gehouden wordt door een vroedvrouw. In een muur van het huis zou een oven gevonden zyn, waar pasge boren kinderen werden verbrand. Do Journal spreekt van honderd kinderen die daar al zouden zijn omgebracht, de Petite République schat het aantal slacht offers op tweehonderd. Het gerucht gaat, dat er ook een dokter by deze kinder moordinrichting betrokken was. Het is in de marinekazerne te Portsmouth nog altijd niet pluis de bevel voerende officier neemt strenge maat regelen. Een matroos die toen de commandant 's avonds in de cantine de ronde deed, spottend gekucht had, heeft 42 dagen gevangenisstraf gekregenverscheidene stokers zijn op staanden voet als „onge- wenechten" ontslagen enz. Van het oorlogsterrein in Zuidwest- Afriba is te Berlijn bericht ontvangen dat de stam der Bondelzwarten zich onderwerpen heeft. Johannes Kristiaan met zyn vertrouwdste aanhangers heeft zich bij luitenant kolonel Estoff ter on derwerping aangemeld. Het aantal mannen is 120, dat van do ingeleverde geweren 150. In regeeringskringen koestert men het vertrouwen dat de oorlog nu spoedig gedaan zal wezen. Te Barcelona is op de Rambla Flores een bom ontploft. Er is één ge kwetste drie personen zijn gearresteerd. Door het plotseling uitgaan van het eleotrische licht werden een paar dagen geleden de groote gazaars aan de noord zijde van Oxfordstreet te Londen in Egyp tische duisternis gehuld. De winkels ston den alle stampvol koopers, die hun Kerst- misinkoopen deden, toen even vóór zee uur met één flap alle eleotrische lampen in de magazijnen en op straat het aflegden. Wel werd zoo gauw mogelijk voor ver lichting met kaarsen en lampen gezorgd, de hoofdingangen werden gesloten en het publiek werd door de zij-ingangen naar buiten geloodst. Maar van de 20 minuten durende duisternis hadden handige gauw dieven zoo goed mogelijk gebruik gemaakt en zich rijken buit verworven. De zaken schatten haar verlies nauwkeurig is het nog niet vast te stellen door oneerlijke //klanten" op duizenden ponden sterling, en eeu even groot bedrag is hun ontgaan, wijl de eerlijke klanten gedurende de donkerte geen inkoopen konden doen. Iu het klooster der Zwarte Zueterg

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2