Ds isestirif! Kent teas toe. Kerknieuws, Schooinieuws, MecHtszaSiesa. R&CLAMiüS. Gemengde Berichten. Wolhynië en Podolie, werd in de buffet- kamer van het vergaderingsgebouw voor den ado! door een onbekende door zes revolverschoten gedood. De misdadiger traehtle daarna zichzelf dood te schieten, men slaagde er echter in hem levend gevangen te nemen. Donderdagavond werd de hoofdredacteur van de Lodzer Ct. door een onbekende doodgeschoten. Den daarop volgenden dag drongen driejongeliedeD het papiermagazijn va,i (ien uitgever binnen en brachten hem met revolvers verwondingen toe. De man werd naar het ziekenhuis vervoerd, maar gaf onderweg den geest. Als reden voor oie aanslagen wordt opgegeven dat de uirpever geweigerd had een oproep der socialisten en demoeraten te drukken. Fr a n k r ij k. De uitzettingen kenmerken zich door ge matigd optreden der politie eenerzijds trouwens die heeft nu slechts uit te voeren! en door lijdzaamheid der slachtoffers. Toch ging hier en daar de voltrekking der vonnissen niet zonder opstootjes voorbij. Toen het seminarie te Nantes, na de be zetting van het bisschoppelijk paleis, ont ruimd werd, maakte het volk oproer en moest de politie door de gendarmerie wor den beschermd. Bij het ia-bezit-nemen der St. Nicelaaskerk moest de politie de zusters en hunne helpers met het zwaard tot de orde roepen. Ook te Nancy ging de ontruiming der seminaries met heel wat drukte gepaard. De professoren en de studenten moesten stuk voor stuk uit het gebouw worden verwijderd, terwijl de buiten staande menigte de ambtenaren op den koop toe beschimpte. Een der seminaristen was naar den klokketoren gevlucht en luidde daar de stormklok, terwijl hjj tot midden in den nacht zich de politie van het lyf wist te houden. Duitschland. Uet Handelsblad gewaagt van sohandelijk terrorisme der sociaal-democraten bij de, thans aan den gang zijnde kiescampagne. De besturen van sociaal-democratische kiesvereenigingen hebben departijgenooten aangeschreven ook van de neringdoenden bijdragen te vorderen voorliet verkiezings fonds Met zijn tweeën of drieën verschijnen nu de heeren bij den slager, bakker, koffie huishouder, sigarenhandelaar of barbieren vragen dan om «kruit" voor den ver kiezingsoorlog. Wanneer nu zulk een neringdoende niet tot de soeiaai-democra- tisohe partij behoort en dus niet dokken wil, dan weet men hem wel tam te krijgen. Men deelt hem eenvoudig mede, dat, zoo hij niet over de brug komt, de arbeiders zijn winkel zullen moeten mijden. Ook laat men in het gesprek nog andere dreige menten doorschemeren, ais van bekend making van den naam van den «sooialisten- vreteDdea" koopman, tot dezen ten slotte niets anders overblijft dan in den zak te tasten. Tast hij echter niet diep genoeg, dan beginnen nieuwe pogingen tot afpersing. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Terwolde M. Prins, cand. te Utreeht. Aangenomen naar Heemse door J. de Zwaan, oand. te 's-Gravenhagenaar Kropswolde door G. A. Sterringa, cand. te Groningen naar Bleskensgraaf door J. Keiler te Uitwijk. Bedankt voor 's Gravendeel door M. v. Grieken te Ameide. Hoedekenskerke. De heeren M. van den Durpel, benoemd tot ouderling, en A. Harlhoorn, benoemd tot diaken alhier, hebben voor die benoeming bedankt. In den vorigen nacht is te Utrecht) in den leeftijd van ruim 100 jaar, over leden de heer J. P. Kerkhoff, Emeritus predikant. Geref. Kerken. Beroepen te Soboondijke ds. E A. Groenewegen te Westmaas. Aan do rijks-universiteit te Utrecht is bevorderd tot arts de heer W. P. van der Harst, van Middelburg. Kantongerecht te Middelburg. Zaterdag zijn veroordeeld wegens nachtrumoer M. A. v. M., Middelburg, tot f I b. s. tuchtschoolstraf van een week, L. T., C. v. M., W. KW., E. C. de V., Middelburg, J. K. K., W. D., Vlissingen, f 1 b. s. 1 d. h.loopen over eens anders grond waarvan de toegang is ver boden J. G., W. S., Oosikapelle, tot ft b. s. I d. h.overtreding drankwetJ..C. M. D., C. de J., Middelburg, f 3 b. 5. 2 d. h.rijden met twee aan elkander gekoppelde wagens op een ten dienste van het algemeen bestemden wegK. V. Pz., Koudekerke, f I b, s. tuchtschoolstraf van een week; rijden met een rijwiel zonder lichtJ. B., Oost- en West-Souburg, f I b. s. 1 d. h.rijden niet een voertuig niet voorzien van eenelicht- uitstralende lantaarn H. C. v. A., Koudekerke, D. L., Ritthem, tot eene berisping-, J. H., Amster dam, f 0,50 b. s. 1 d. h., A. S., N.- en St. Joosland, f 2 b. s. 2 d. h.plaats nemen op een met 'n hond bespannen voertuig H.C.v.A., A. de K., Koude kerke, D. L., Ritthem, tot een berisping, P. v.d. P., Middelburg, f 1 b s. 1 d. h.overtreding leer plichtwet VV. J. R., Vlissingen, F. M., Oost- en West-Souburg, 1'. de K., Grijpskerke, W. de J., A H., Nieuw- en St. Joosland, f2b. s. 2d h. anders rijden dan stapvoets met een niet op riemen of veeren rustend voertuig T. D., öost- kapelle, f I b. s. 1 d. h.als marskramer zijne waren ten verkoop aaubieden zonder hiervan kennis te hebben gegeven H. v. d. B., Ommen, J. V., Rotterdam, P. G., Groningen, f 1 b. s. 1 d. h.wateren buiten de bakken L. v. H., Middel burg, 1 l b. s. 1 d. h.vervoeren van vleesch op de straat hetwelk niet is gedekt: P. C. D., Middel burg, S. J., Nieuw- en St. Joosland, f 1 b. s. I d. h. als bezoeker van een tapperij zich niet vóór of op het sluitingsuur daaruit verwijderen C. B., Vlis singen, tot f 2 b. s. tuchtschoolstraf van een week, P. v. d. V., J. P., C. S., Koudekerke, W. B., Vlis singen, f 2 b. s. 2 d. h.en wegens dronkenschap: J. de N., Arnemuiden, W. T., Domburg, f 2 b. j. tuchtschoolstraf van een week, W. H. S., L. de N., Vlissingen, f3 b. s. 2 d. h., A. J. M., Vlis singen, P. D., Arnemuiden, tot f 5 b. s. 3 d. h., A. R., Vlissingen, tot 14 d. h. Is het niet wonderlijk hoe snel het nieuws zich alom verbreidt. Wij hooren ervan in alle hoeken d6r stad. Een groot aantal gevallen komt dagelijks voor en elke week geven wy er zooveel als in ons vermogen is. Hieronder volgt er weder een Mejuffrouw C. Nolier R&ats, wonende Voorstad 60c te Goes, meldt ons „Nu ik door het gebruik van Uw Fos ter's Rugpijn Nierenpillen byna geheel verlost ben van een bedroevende, rheu- matische ziekte, acht ik het myn plicht U mijn dankbaarheid te toonen en U be richt van myn genezing te doen toekomen. Ruim vier jaar had ih een hevige rtieu- matiek en verschrikkelijke pijn iu den rug eu door myn geheel lichaamdrie maan den lang heb ik plat te bed gelegen en was het my onmogelijk om op te staan of het minste werk te doen. Ik had steeds erge hoofdpijn en duizelingende urine was zeer dik eu veroorzaakte my veel pijn, wanneer zij eenigen tijd stond, was er veel bezinksel in. Van al de middelen die ik aanwendde, was er niet één, dat mij eigenlyk baatte en telkens kwam de ziekte in heviger mate terug dan voor het gebruik daarvan. Toevallig hoorde ik toen van uw pillen en ik moet eerlijk zeggen dat deze bij mij zeer goed gewerkt heb ben. Na een paar dagen voelde ik mij reeds geheel verkwikt en thans kan ik zoo goed als niets meer van myn vroe gere pyn waarnemendat lijden komt my thans voor als een benauwde droom. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Wat is de oorzaak van rheumatisme f Iiheumatiek spruit voort uit het urinezuur, dat zich kristalliseert in de spieren en in de gewrichtsverbindingen. Foster's Rug pijn Nierenpillen lossen dit urinezuur op en helpen de nieren het af te voeren uit het lichaam met het water. Daar deze pillen de oorzaak van de ziekte wegnemen, verzekeren wy een voortdurende aigeheele genezing. Verzeker U dat men U de echte Fos ter's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die Mej. Nolier Raats gehad heeft. W ij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening vau James Foster voor komt. Ze zijn te Goes verkrijgbaar by de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg by den heer Joh. de Roos, VlasmarktK 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozeu. UIT DE PROVINCIE. Onze Middelburgsche eorresp. schryft Nog steeds blyft de Gasthuis-kwestie als een donkere wolk boven onze gemeente huishouding zweven. Het rapport van enW. gevraagd en toegezegd, betreffende de vele wisselingen van personeel in korten tijd, blijft nog steeds uit. Maar in de laatste Gemeenteraads-verga- dering van Woensdag kwam een incident voor dat de mysterieuse bestuura-handelin- gen nog raadselachtiger maakte. Om dit te begrijpen moeten we eenige weken teruggaan. Toen een der verpleegsters geschilkreeg met de adjunct-directrice, werd haar de dienst opgezegd. Opzeggingstermijn is als g-iwoonlijk drie maanden. Directeur eu Directrice wenschten onmiddellijk vertrek. Maar toen verklaarden zich een aantal ver pleegsters solidair. En het verblijf van de ontslagene tot gewonen tijd werd toe gestaan. Maar die solidariteit schijnt door de directie in het Gasthuis zoozeer kwalijk genomen te zijn, dat in een vertrouwelijke circulaire aan verschillende ziekenhuizen in Nedeiland gezonden, wordt verzocht geen van zeven met name genoemde ver pleegsters te benoemen, tenzij men iniich- tiugeniugewonneu hebbe bij den voorzitter van Regenten. Dit wekte reeds vsrbazing, blijkbaar was deze circulaire niet voor openbaarheid be stemd, maar wat de verbazing te meer deed stijgen, was het feit dat ook in dezelfde circulaire gewaarschuwd werd tegen mo gelijke aanbevelingen door een der docto ren, tevens regent af te geven, omdat deze door een krasse motie van afkeuring was getroffen. Dit gaf openbaarheid aan een tweestrijd in den boezem van het Gasthuis-bestuur. Naar algemeene, steeds duidelijker uit gesproken meening, is ook hier alweder een opeibaring van den stryd tusschen gezag en vrijheid. Sommigen zeggen tusschen socialisme en conservatisme. In ieder geval, het ziekte-proces, reeds meer dan een jaar openbaar, vordert en vertoonde een nieuwe .openbaring. By de gewone jaarlijksche aftreding van Rogenten werden ditmaal door de meerder heid in den Raad niet da aftredenden ge kozen,maar zy die met hen op de nominatie stonden. En dezen bedankten. Wat nu Middelburg. De heeren Jhr. mr. E. A. O. de Casembroot eu Jhr. mr. W. H. Hoefft, in de jongste gemeenteraadszitting benoemd tot regent over het gasthuis alhier, hebben voor die benoeming bedankt. Goes. Volgens de Middelb. Crt. is de H. uit Bergen op Zoom te Middelburg gevankelijk binnengebracht in verband met den bekenden diefstal bij den winkelier v. d. Linde. Bedoelde De Haas moet reeds meermalen pogingen hebben gedaan om mindereerlijke handelingen te plegen. In September j.l. kuauo hij aan het commissariaat van politie zich aanmelden om dienst te nemen bij de infanterie en verzocht dat een der agenten hem zou aanbrengen. Toen de commissaris zijn bewijs van goed gedrag van den burge meester te Bergen op Zoom inzag ODldekte hij dat de H. dit stuk had vervalsoht, door het woord diefstal te veranderen in mis handeling. Hij was namelijk eenmaal tot diefstal veroordeeld geweest. De H. kon derhalve geen dieLst nemen. Later hield hij te Tholen op zijn hand een wateiS'io»id-collecte, de opbrengst waar voor hij ten eigen bate aanwendde. Na hiervoor zijn straf te hebben ondergaan trachtte bij te Goes zijn slag te slaau. Hij kocht een pak bij v. d. Reit, voorgevende op het postkantoor alhier werkzaam te zijn en trok het aan, voorgevende 't geld te zullen brengen. Toen hij er later om gemaand werd beweerde hij 't aan een der lirmanten te hebben betaald zonder quitantie. Het slot was dat de firma 't pak terug kreeg. Bij Knieriem liet hij een gouden ring repareeren voor f4,50, waarop evenmin betaling volgde. E11 nu eindelijk kocht hij een pak bij v. d.Liude, ter wijl hij en passant nog een vest van de tooubauk stal. Het pak werd niet betaald, doch op den diefstal van 't vest werd de man op last van den commissaris van po litie altiier te Bergen op Zoom opgespoord en ingerekend met het bekende gevolg. De welbekende Maarten Steketae is door de arrond.-rechtbank te Zierikzee, wegens diefstal tot 1 jaar gevangenisstraf veroordeeld, en daarna ter beschikking fW regeering gesteld. Gisteren is onder politietoezicht alhier begraven, alvorens het vleesch voor de consumptie door den rijksveearts was afge keurd een koe, toebehoorende aan den landbouwer de D. alhier. De wykzuster ontving nog voor de Kerstdagen één gift van f 2 en één van f 1, waarvoor zij hartelijk dank zegt. Aangezien wegens den Nieuwjaars dag de inarkt te Goes gehouden wordt op Woensdag 2 Januari 1907 in plaats van op Dinsdag 1 Januari 1907 zulleu op Woensdag 2 Januari 1007, in plaats vau Dinsdag 1 Januari 1907 loopen de markt- Ireioeu nos 633 Roosendaal Vlissingen en 634 Goes—Roosendaal, Voor de betrekking vau waterbouw kundig ambtenaar bij hel waterschap «De Breede Watering bewesten Ierseke''hebben zich 31 8oIlioitanten aangemeld. Nieuwdorp. Tot onbezoldigd rijksveld wachter is benoemd D. Castel alhier. Hoedekenskerke In de gemeente raadsvergadering vau Vrijdag ODder voor zitterschap van den burgemeester en bij afwezigheid van dhr. v. d. Linde, deelde de voorzitter mede, dat bij de kasopname bij den gemeente-ontvanger diens boeken en kas in orde zijn bevonden, dat de heer H. de Regt zijne benoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur heelt aangenomen, dat door B. en W. is verpacht bij inschrij ving het heffen van haven-, los leg- en laadgeld aan de haven der gemeente voor 1907 en gegund aan den hoogsten inschrij ver C. Maas voor f1467 tegen f1353 ten vorigen jaredat door B. en W. na onder zoek in loco is besloten de lantaarn te Kwadendamme, waarover in de vorige zit ting de heer Walraven sprak, wederom te verplaatsen en terugtebrengen op onge veer dezelfde plaats als voorheen, terwijl om tegemoet te komeD aaD het verzoek van J. Bliek o.s. tot verlichting eu verbetering van den Steigerweg, is besloten door B. en W. de lantaarn voor de dokterswoning eenigszins te verplaatsen, en den weg te laten herstellen. Zonder discussie cd'hoofdelijke stemming wordt besloten weer voor 1907 te continu- eeren de aanstelling van M. de Pree als gemeente-kautonnier en J. van Belsen tot sohatterder vergunning looaliteiten. Verder wordt opgemaakt het 2e suppletoir kohier voor de belasting op de honden en daarop 5 losloopeode honden gebracht. Na een geheime zitting stelt de voor zitter voor om van de opbrengst der ha venverpachting f267 hooger is dan He raming, daarom de begrooting voor 1907 te wijzigen en wel op de wegen te brengen f200, op de straatverlichting f42 en op onvoorziene uitgaven f25. Hij deelt dien aangaande mede, dat het de bedoeling is tegen den aanstaanden winter een lantaarn op het dorp Hoedekenskerke bij te plaatsen. Zoudrr verdere discussie wordt aldus be sloten en de begrooting gewijzigd in dien geest. Nog wordt besloten eene besohikking over den post van onvoorziene uitgaven dienst 1907 te nemen. Bij de daarop gevolgde rondvraag wijst de heer Jasperse op den zeer slechten toestand van het voetpad langs het Lange- weegje. De voorzitter antwoordt dat dit ook bij B. en W. bekend is en reeds maatregeieu zijn besproken tot verbetering daarvan doch dat de kantonier het thans te druk heeft met het begrinten der wegen. Eenzelfde bescheid ontvaDgt de heer Louisse, die er op wijst dat de vernieuwde grintweg uaar Kwadendamme ook verbe tering behoeft. De voorzitter antwoordt nog dienaan gaande dat na Kerstdag de kautonnier er nog 2 man bij krijgt, dus dat het dan vlug ger op zal schieten. De heer Walraven bedankt B. en W. voor de gunstige beschikking aangaande het verplaatsen van de lantaaru te Kwa dendamme. Niemand meer het woord verlangende, wenscht de Voorzitter nu dit de laatste zitting in dit jaar is, den raadsleden toe, dat hij hen in het volgende jaar weer in gezondheid zal mogen terugzien, gereed om met frisschen moed de belangen der gemeente te behartigen. De leden betuigen daarmede hun in stemming. Hierna wordt de vergadering gesloten. Hoedekenskerke. Een uit zee komend stoomschip, bestemd vermoedelijk naar Antwerpen en met petroleum geladen en ceD Holt. loods aau boord hebbende, liep Zaterdagavond te 7 uur bij helder weer alhier met den voorsleven tegen den djjk en bleef daar zitten, tot het des nachts met laagwaterüj weer los geraakte en zonder assistentie zijn reis vervolgde. De schade aan den dijk bedraagt plm. f300 en is heden (Maandag) hersteld op last vau het bestuuur vau het Waterschap. De naam van het schip en verdere bijzon derheden zijn onbekend men weigerde die aan boord op te geven. St. Laurens. Zondagmorgen werd in de Ned. Herv. Kerk alhier in gebruik genomen een nieuw pijporgel, vervaardigd aan de fabriek van den heer A. S. J. Dekker te Goes. De opkomst was, niet tegenstaande den kouden wintermorgen, bijzonder groot. Onze leeraar, ds.Van'tHolf, koos tot tekst Psalm 92 24 en toonde aau in een gloedvolle rede dat het goed en Gode waardig is Zijn naam te verheer lijken door zang en muziek. Tal van ge paste zangverzen als uit Ps. 33, 42, 116 en Gezang 3 en 96 gaven gelegenheid op te merken hoe het orgel met zijn ver schillende registers niet alleen het gezang leidt, maar ook tot de stichting niet weinig bijdtaagt. Aan het slot der aangename en zeer gepaste rede dankt ds. Van't Hoff den burgemeester onzer gemeente, dhr. Ma- rinissen en diens Echlgenoote, die door een groote gift, als het ware het fundament en den sluitsteen had aangebracht voor dit keurige en doelmatige orgelverder werd een woord van dauk gebracht aaD allen van St. Laurens en daarbuiten die hunne gaven hadden geschonken,aan den WelEd. heer Dekker van Goes, fabrikant van dit orgel, wien dank toekomt voor dit sohoone instrument en voor de groote welwillendheid in zoo menig opzicht be toond; aan diens meesterknecht, dhT. Brand eu het verdere personeel, dat zulke blijken had gegeven van bekwaamheid en ge schiktheid, aan timmerlui en schilder en eindelijk aan den Weled. Heer van Os, organist der Nieuwe Kerk te Middelburg, die aan dit orgel zijn rijkste tonen en heerlijkste geluidschakeeringen wist te ontlokken, waardoor (bijzonder bij het zingen van Ps. 42 -. 1 en 3) de gemeente diep was getroffen. Moge dit prachtige orgel, voor dit en volgende geslachten nooit anders gebruikt worden, dan tot lof en prijs van den Heermet dit woord van ds. op 't Hoft stemme ieder in. Waarde. Vrijdag beeft de gemeente raad alhier herbenoemd tot lid van het burgerlijk armbestuur dhr. P. Zandijk tot havenmeester van 1 Januari tot 31 Deo. '07 dhr. W. v. d. VV'eeleen tot leden der com missie tot wering van schoolverzuim dhm. M. van Weele, J. I Bril, J. Blok Sz., J. J. Mol, C. Bal, M. Allewyn en A. Pieper en benoemd tot leden van de commissie voor het samenstellen van verordeningen dhrn. J. Blok Sz. 6n J. J. Mol. Voorts werd vast gesteld een suppletoir kohier van de belas ting op de honden tot een bedrag van f 10. Benoemd tot stokman, bode en klokluider bij de Ned. Herv. gemeente alhier met ingang van 1 Januari 1907 dhr. I. Waterman Wz. Wissenkerke. Benoemd met ingang van 1 Jan. 1907 tot schatters bij de Personeele B 1 sting voor het eiland Noord-Beveland de heeren J. L. Marous9e te Kamperland en J. de Kaler te Gortgene en tot plaats vervangers de heeren C. Kievit te Colijns- plaat en A. van Hee te Kamperland. Kloetinge Vrijdag 28 Deo. a. houdt mejuffrouw N. Lokerse hier bij de wed. Akkenaar eene lezing over het bekende onderwerp. Mej. Lokerse spreekt ook nog te Driewegen, doch de datum is nog niet vastgesteld. Wolfaartsdijk. De collecte voor de nieuwjaarsbedeeling heeft dit jaar opge bracht f429 tegen f354 het vorige jaar. Benoemd tot magazijnmeester-bode van de afd. Groene Kruis alhier, dhr. J. P. v. Wel. Vrijdagnacht zijn te Set ooskerke eenige baldadigheden gepleeg 1. In een nieuw, nog onbewoond huis, werden ver scheidene ndt°n ingegooid, bij een ander werd een hek uitgelicht en aau de deur gebonden verder werden herbergtafeltjes een eind ver weggedragen enz. Dit is niet de eerste maal dat er zulke s'ukjes worden uitgehaald. Jammer dat de politie de daders niet heeft kunnen opsporen. (M. C.) Krabbendijke. In aansluitiug op ons bericht in ons vorig no. kan worden ge meld dat bedoelde mailtreiu alhier even voor het signaal moest stoppen. Nadat het signaal veilig was gezet, probeerde de maohiuist herhaaldelijk den trein weder in beweging te breDgen, wat hem maar niet kon gelukken, zoodat eindelijk door het aanzetten een stonmslaug stuk sprong. Deze werd onmiddellijk door een nieuwe vervangen, daarna de lucht op het achterste gedeelte afgesloten, waarna de trein na een oponthoud van 30 minuten is ver trokken. St. Maartensdijk. In een Zaterdag gehouden vergadering van Ingelanden van tiet waterschap St. Maartensdijk, werden behalve eenige wijzigingen in het bijzon der reglement ook behandeld eene aan vraag van den Muyepolder om subsidie voor werken ter verbetering van den waterkeerenden dyk van dien polder, 't Resultaat is geweest, dat aan den A'uije- polder, gedurende 10 jaren, een subsidio zal verleend worden van f 0,50 per H.A. over de oppervlakte van het waterschap St. Maartensdijk. Dit bedrag van onge veer f 900 per jaar dient ter tegemoet koming in de kosten van een werk aan den zeedyk van den Muyepolder, globaal beraamd op f 15000. By het toekennen dezer subsidie werd in aanmerking ge nomen, dat de Muijepolder niet by machte is deugdelijke verbetering aan zyne zee wering aan te brengen, en een inundee- ring van dien polder ook voor het water schap ernstige gevolgen zou kunnen hebben. Met ingang van 1 Januari is tijdelijk belast met de functie van hoofdcommies bij de belastingen te Oostburg de com mies le klasse L. F. H. Pieters te Bovmeer. Verplaatst de kommiezen 2e kl. J. F. de Kousemaeker van Koewacht naar Sas van Gent, J. Fossen van AardeDburg naar Sluis en J. Kooyman, van Roosendaal naar Middelburg; die der 3e kl. R. Schepers, van Veldzigt naar Zundert, J. VV. O. Elmendorp, van Ossendrecht naar Aardeuburg, J. Visser van Zuiddorpe naar Axel, P. Melis, van Axel naar Roosendaal, J. J. Geluk, van Koewacht naar Roosen daal, I. Risseeuw, van Zundert naar St. Jansteen, J. W. F. van Nieuwenhoven en J. J. Tholenaar, van Sas van Gent naar Koewacht, J. de Vos, van Sas van Gent Daar Zundert, en J. Goeree Azn., van Sas van Gent naar Zuiddorpe, J. Martens van Huy bergen naar Hansweert. De tijdelijk te Sas van Gent werkzaam ge stelde kommies 3e kl. J. S. de Bruyne is aldaar detinitief geplaatst. Zooals vroeger was aangekondigd, zal de Eerste Kamer der Staten-Generaal a. s. Donderdag 27 Dec. des namiddags te half 2 uur weder bijeenkomen. Te Katwijk is een schippersknecht door de gladheid by het aan boord gaan te water gevallen en verdronken. Te Makkinga is een 5j*rig knaapje in een pot kokende melk gevallen en aan de brandwonden bezweken. Te Helmond geraakten bij het aanmaken der kachel de kleederen van een dienstbode in brand. Alleen thuis zijnde liep zij de straat op, waar een kassiers-bediende haar aantrof, bijna in volle vlam staande. Na veel moeite gelukte het hem het vuur tedooven,waarbij hij zelf hevige brandwoudeu aan de hand bekwam. Het meisje is aan de gevolgen bezweken. lJs. Langs de kusten der Zuiderzee vertoont zich licht dryfijs. Schippers van binnenkomende Zuiderzee-booten melden dat op Pampus zich eenig drjjfys heeft gevormd, wat voor de stoomschepen nog niet hinderlijk is, doch voor de zeilschepen wel. De oude Lemmerbooten en de Gro ninger Stoomboot-Mij. „Hunze" hebbanden dienst gestaakt, daar de binnenbooten, die tot Groningen varen, niet meer iu Friesland door het ijs kunnen komen. Beoosten het eiland Urk en in de haven is reeds veel dryfijs, dat volgens uit het Oosten komende schippers vooral ter hoogte van Schokland een groot deel der zee bedekt. Urker vischvaartuigen, dia zich om de a. s. feestdagen huiswaarts spoedden, waren gisteren met een ijskorst bedekt, en troffen bewesten dit eiland reeds dryfys aan. Niet onaardig bedacht Een boer had veel last van mensoheu, die in zijn bosch, dat aan den weg lag, hazelnoten plukten. Hij informeerde naar den bolanischen naam van den heester en kreeg ten antwoord «Oorylus Avellana". Fluks werd er een bord gemaakt, waarop met flinke letters geschreven stond «Men zij gewaarschuwd Ieder, die dit bosoh ingaat, moet wel weten, welke kans hij loopt. "Want de CORYLUS AVELLANT komt hier veelvuldig voor, in gezelschap van gevaarlijke en minder gevaarlijke giftslangen". Het succes was eenigniemand durfde het bosch meer in, waar hazelnoten waren te krijgen en meer of minder vergiftige slangen Een EDgelseh blad had et n prys ge steld op de beste definitie van aoed. Den prijs kreeg de inzender van de volgend

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2