Réclames. Kerknieuws. Schoolnieuws. Wij laten u zelf oordeelen. Rechtszakeii. op het gv^aer, dat dp ziek** vn~ <Uar naar deze ai reken overkomt, uetit het bestuur van den R. K. Boerenbond van Zeeuwsch-Vlaanderen (O. D) een adres gezonden aan den minister om er op aan te dringen dat de runderen, die in de qnaran tamest allen aan de grens gereageerd hebben by de tuberculiue-inspuiting en door België steeds worden teruggezonden, geweigerd worden. Ook verzoekt het beaui <r te verbieden, dat landerijen van Belgische eigenaars, in Nederland gelegen, besmet worden met stalmest uit België af'soms tig, wat hier vaak voorkomt. Te 's-Heer Abtskerke is een christelijke meisjesvereeniging opgericht, onder den naam van „Zaait aan alle wateren", met het voorloopig doel klee- dingstukken te vervaardigen ten behoeve van de vereeniging Kinderzorg te Mid delburg. Tot lid van den raad te Oosterland is gekozen de heer J. de Weezemetl37 van de 173 uitgebrachte stemmen Zijn tegencardidaat, de heer J. M. v. d. Welle, bai er 32, terwijl 4 briefjes blanco waren. De St. Crt no. 297 bevat o. a. de statuten der Christelijke School aan het Zand, gemeente Koudekerke, en die der Vereeniging tot stichting en instandhou ding van Christelijke Bewaarscholen te Wolphaartsdijk. Souburg Donderdagavond hield de afd. van het Nederl. Werkliedenverbond „Patri monium" alhier eene opeubare vergadering in het café „Dorpzicht", met als spreker dhr. J. Buizinga, van Amsterdam, over „Wat is loon en naar welken maatstaf moet het worden berekend". Spr. begon met te zeggen dat het hem een vreugde was, dit onderwerp, dat even belangrijk als moeilijk is voor de afd. van „Patrimonium" in deze gemeente te mogen behandelen, onbepaalde zijn gehoor eerst bij het doel van den arbeid. God heeft den mensch den arbeid gegeven om er Hem door te verheerlijken. Door de zonde gaat die arbeid met rno.ite gepaard en brengt het aardrijk distelen en doornen voort, zoodat de mensch slechteinhetzweet zijns aanschijns zijn brood kan eten. Bij dit doel echter gaan de menschen uit elkaar, doordat de tegenstanders het nut op den voorgrond schuiven en niet de eere Gods. Deze arbeid nu is meer onderscheiden. Er is geestelijk-productieve arbeid, bijv. het onderwijs, en geestelijk niet-productieve arbeid, bijv. de schilderkunst. Er is ook lichamelyk-productieve arbeid, bijv. de bakker en er is lichamelijk niet-productieve arbeid, bijv. de orgeldraaier. Wat is nu het loon Loon is hetgeen voor arbeid, voorn, handenarbeid in ruil wordt gegeven. De arbeider heeft van God ontvangen de kracht om te arbeiden en dien arbeid besteedt hij in dienst by een patroon. Bil moet daarvoor loon ontvangen in even redigheid met zijne behoeften. Spr. noemt verschillende voorbeelden waarnaar het loon moet berekend worden, b.v. naar het vertrouwen, de verantwoordelijkheid, de kunde. In do praktijk zegt spr. is het heel anders dan voor honderd jaren. Spr. wijst hier op de gilden teen patroon en gezel een proef moest afleggen. Thans is dat niet meer zoo. De arbeider is gewordon verlengstuk van de machine. Spr. wijst hier op het verschil dat bijv. bestaat tusschen een dorpssmid die een geheel vak kent en een fabrieks arbeider die er slechts een heel klein onder deel van kent. De machine heeft een samen trekking van vakken doen geboren worden. Bij het bespieken der toonvormen ver- oo deelt spreker het uurloon en voorname lijk het stukloon. Met voorbeelden bewijst spreker dat dit loon het meest verderfelijke is doordat hel sleehts oogensehijDlijk den arbeider eenig voordeel biedt. Ook het deelen in de winst en het hebben van aan- deelen in het bedrijf veroordeelt spr. even zoo het standpunt der sociaal-democraten die de geheele opbrengst van het artikel minus de grondstof voor zich opeisohen. De prijs van een artikel wordt toch niet alleeD door de verbruikers maar ook door de handelswaarde bepaalt. Welk standpunt moeten wij innemen Vrucht van onzen arbeid m iet zijn de onderhouding van den werkman met zijn gezin. En daaronder ver slaan we lo. Verzorging van eigen persoon 2o. Verzorging van vrouw en kinderen; 3o. Een behoorlijke verzorging bij ziekte en ouderdom en 4o. Behoorlijke vacautie- en rusttijden. De patroon heeft te leeren verstaan dat wanneer bij een knecht heeft dat hij dan een mensoh Gods in zijn dienst heeft en moet daarom de verplichttng ge voelen om hem zijn taak die de arbeider heeft tegenover zijn gezin enz. te kunnen volbrengen. En omdat Gods Woord ook daar c voor ons ten richtsnoer is bewijst spr. dit met de Mozaisohe wetgeving. Haalt het voorbeeld aan van een goed patroon Abra ham 'ogenover Eiiezereo een sleohtpatroon Laban tegenover Jacob. Ook het Nieuwe Testament huldigt dezelfde opvatting, zie de gelijkenis iu Matth. '20 eDz. Ten slotte dringt spreker aan op organisatie in Patrimonium. Op de vraag van den voorzitter geeft niemand zich voor debat op en wordt de vergadering die vrijgoed bezocht was door den spreker met dankgebed beëindigd. Coüjnsplaat. Donderdagavond sprak alt j^r in tie Herv. Kerk dhr. Korff zen- detiug ouder Is aël, voor een niet zeer groote schare belangstellenden, om mede- de-Hngen te doen omtrent zijn arbeid. Hij kon» daartoe als tekst Èzeoh. 37 11 en vergeleek het tegenwoordige Israël bij d t eerideren in de vallei en evenals door te profetie daarin leven ontstond, kom! er ook leven onder de Israëlieten, waar_ van spreker verhaalde en enkele gevallen van bekeeringen der kinderen van Gods oude volk meedeelde. Vele zijn de moeie- lijkheden, die daarbij moeten worden over wonnen, want de Israëliet is hardnekkig verkleefd aan zijn vormendienst en onder vind veel tegenstand van zijne geloofs- genooten als hij den Bijbel onderzoekt. Evenwel als God werkt wie zal het keereu? Dat ondervinden ook die mannen, die hun krachten wijden aau 't zieleheil van an deren. Onder het zingen werd gecollec teerd voor de zending onder Israël en do»r spreker werd erop gewezen, dat ieder lid kau worden van de zendingsvereen tegen een jaarlijksohe contributie van 11,25, waarvoor men dan ook het maandblad de Hope Israels gratis ontvangt. Goes. De onbekende vrouw, in boerin nen kleeding, waarover wij in ons vorig nummer schreven, is thans bekend het is vrouw de K., Oude Craaijert onder 's-Heer Arendskerke. Gisteren vervoegde zich een pereoon in den winkel bij v. d. Linde alhier en kocht van diens vrouw een oostuum voor f 12. Hij vroeg om de kwitantie, daar hij wilde betalen. Toen deze in zijn bezit was, haalde hij een portemonnaie te voor schijn en gaf toen voor geen geld genoeg bij zich te hebben en verwijderde zich met het costuum en de Kwitantie. De verkoopster volgde hem, maar gaf het eindelijk op. Deze persoon is zekere de H., uit Bergen op Zoom. Rilland. Donderdagavond trad voorde anti-revolutionaire kiesvereeniging alhier op ds. Prins van St Maartensdijk met bet onderwerp In 't moeras aan wie de schuld Na door den voorzitter, G. Vette, te zijn ingeleid, begon spreker te wijzen op den politieken strijd in 1905, hoe de liberalen van allerlei gading er hun werk van maak ten om Protestantsch en Roomsch, Ned. Hervormden en die tot andere kerk- groepen behoorden tegen elkaar op te hitsen en hoe onder de leus Tegen Kuyper en maakt front voor de openbare schoot een liberale meerderheid in de Tweede Kamer is gekomen. Spreker noemde vier groote struikel blokken voor dit ministerie lo. Grondwetsherziening. 2o. Verzekering. 3o. De Minister van Oorlog. 4o. Belastingplannen. Het eerste moest op het program komen omdat op een blanco-artikel 80 tot eenheid kwam, uiaar spreker vergeleek dit minis terie bij een zwak mau die groot werk wil doen. Het zal hem onmogelijk zijn. Wat het tweede betreft wees spreker er op hoe het losmaken van ouderdoms- en invaliditeits-verzekering slechts bij de uiterste groepen instemming vond. Hoe wat punt 3 aangaat de Minister van Oorlog het vorige jaar door de rechter zijde werd gered en nu juist andersom deed als hij het vorige jaar noodig oor deelde. Eu eindelijk hoe de belasting plannen aardig komen in de lijn van het vorig ministerie, dat juist ook daarom vallen moest. Nog op velerlei andere manieren werd bewezen, dat we in 't moeras zitten. Aan het eind van zijn spreken wekte spreker op om naar het woord van Groen van Prinsterer tegen de revolutie het Evangelie te s'ellen en wekte tot samen werking op met het eene doel de eere Gods. Door Gods Woord moet men zich laten leiden, daar dit alleen een lamp voor den voet en een licht op het pad kan zijn. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt Wel werden door dhr. De Koning vau Krabbendijke en Koole van Gawege een paar vragen gedaan en door spreker beantwoord. De vergadering was goed bezocht en werd op verzoek van den voorzitter door ds Prins met dankgebed gesloten. Rilland-Bath. Daar de groote schepen geladen met steenen voor de steenglooiing aan den Eerste Bathpolder niet aan den wal kunnen lo3sen worden de st6enen overgeladen op het gety in zoogenaamde zolderschuiten. Dezer dagen nu geraakte een dergelijke schuit los en ging bemand met een viertal personen des nachts aan het drijven. Op goed geluk dreef hy rond totdat het vaartuig met bemanning be houden en wel aan de zoogenaamde Kraaijenburg tusschen Woensdrecht en Bergen-op-Zoom aanlandde. Heinkenszand. Raadsverg. Donde;- dag '20 Dec. 's middags te '2 uur. Alle leden tegenwoordig. Voorzitter de Burgemeester. Notulen werden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen diverse stukken, waaronder goedkeuring rekening over 1905 en begrooting voor 1907 met procesverbaal van kasopname. Na behan deling en bespreking wordt op voorstel van B. en W. besloten lo. de begrooting over 1906 te verhoogen in ontvang en uitgaaf met f 110.20 en af en over te schrijven op diverse posten 2o, de ver ordening op de brandweer aan te vullen in dier voege, dat voortaan de generale- brandmeester en het overige bestuur bevoegd zullen zijn procesverbaal op te maken tegen overtreding in deze veror dening 3o, Enkele artikelen in de bouw verordening worden mede voorgesteld te wijzigen waaromtrent vooraf de gezond heidscommissie te Goes zal worden ge hoord 4o, Aanvulling en verandering van den legger der wegen en voetpaden wordt noodig geoordeeld met het oog op de vele verharde wegen in de gemeente sedert de laatste jaren 5o, Een rooilijn wordt vastgesteld voor het te bouwen woonhuis door A. Nijsso Gz. met annex smederij 6o, dhr. J Slink wordt herbe noemd als lid van 't, algemeen armbe stuur wegens periodieke aftreding op 1 Januari a. s.7o. Een voorstel van B. en W. om dhr J. de Koning van Goes definitief aan te stellen tot bouwkundige wordt verworpen met 4 tegen 2 stemmen, één lid bleef buiten stemming8o. Een dito om een pensioensbijdrage te geven aan de Wed. F. v. d. Linde wordt mede verworpen met 5 tegen 2 stemmen 9o. Met 4 tegen 3 stemmen wordt be sloten de gewone Nieuwjaarecollecte door een oommissie vanwege den Raad be noemd dit jaar niet te houden. De verg. is daarna gesloten. Wolfaartsdijk. Iu de Donderdagavond gehouden vergadering der Varkensvereeni- ging «Draagt elkanders lasten" alhier, zijn tot bestuursleden herkozen J. Koert met 24 en J. M. Houterman met 23 stemmen, in plaats van C. Rijn, die niet meer in aanmerking wenechte te komen, werd ge kozen J. F. Westerweel met 17 stemmen. Uit hel verslag van den seer. bleek dat de vereeniging telt 40 leden en 12 dona teurs. Uitgekeerd worden met 10J ge vallen ter waarde van f56,90. Verzekerd zijn 77 varkens, ter waaide van f 1185. Besloten werd al de gezonde varkeDS op te nemen in de vereenigiug, doch te be ginnen bij 12 kilo en daarboven met f6 en vervolgens elke klasse te verhoogen inet f2. De inleg voor nieuwe leden be draagt fl. Uit het verslag van den pen- ningmees'er bleek dat de ontvaugsten 1906 bedroegen f 185,755, bet goed slet van 1905 f'142,895, totaal f328,27. De uitgaven over 1906 bedroegen f 146,73, alzoo een goed slot van f 181,94 Op|de vergadering waren aanwezig 30 leden en dooateurs. Over de kolendamp-vergiftiging van de familie v. d. Mey te Haarlem Bchrijft de Opr. Hrl. Ct. nogHet joDgste kind, thans reeds overleden, was al den heelen Dinsdag niet goed geweest, zoodat tegen den avond dr. Kersbergen hun bus dokter ontboden werd, die constateerde dat het kind, nadat het reeds gebraakt had, wat kou op de maag had gevat en zijn kornet eigenlyk tamelijk overbodig vond. Te middernacht echter was de toe stand van het wicht zoo verergerd, dat nogmaals deze geneesheer ontboden werd, die echter de noodzakelijkheid eener komst niet inzag en dan ook wegbleef. Hierna werd dr. Mooyen geroepen, die eerst niet thuis, later naar het patiëntje zien kwam. Het bevreemdende nu in deze zaak is wel dat geen der beide doctoren blijkbaar iets bijzonders aan de kameratmospheer heeft opgemerkt, welke toch toen reeds onzui er moet zijn geweest. Immers de vrouw had in den vooravond nog geklaagd tegen haar buurvrouw over hoofdpijn en hangerigzijn. Hoe het zij, het echtpaar en de beide kinderen zyn ter ruste gegaan en zouden waarschijnlijk allen gestikt zijn, ware gistermorgen, nadat verschillende leveran ciers tevergeefs hadden aangebeld, do deur iet deor de politie opei gebiokeu eu aan het veigiitigiugsprocts een einde gemaakt. Of een der echtgenooten, reeds half be dwelmd, de deur naar het plaatsje heeft opengezet zal, kan een hunner het zich nog herinneren, later wel blyken, een feit is dat deze open gevonden werd. Uit het politie-onderzoek bleek dat aan de vulkachel welke nog brandend by het binnentre den gevonden werd iets haperde. Bij het steken van een brandende lucifer in de kachel, sloeg een vlam naar buiten, waardoor geconstateerd werd dat de kachel niet deugde. Omtrent den huidigen toestand der patiënten kunnen wy mededeelen dat zoowel het echtpaar als hun kind een rustigen nacht doorbrachten en hun toe stand zéér bevredigend is. In een der laatste nummers van de Stct. wordt aan den heer P. J. M. Colson, geneesheer te Girineken, verlof verleend tot het aannemen van de versierselen van ridder der Kon. mil. orde van de Heilige Maagd of der Ontvangenis van Vilea Vicosa. Had de regeering, zoo vraagt de Bred- Crt. na den heer CoIbou al kwakzalver le hebben gequalificeerd, zich eerst niet eens behooreu te overtuigen of de requestrant werkelijk geneesheer is, dan wei of hij zich tooit met pluimen, die hem niettoe- hooren Nu beeft zij deze onbehoorlijke aanmatiging bij Kon. Besl. gesanctioneerd Van alle zijden verneemt men te Leeuwarden klachten en uitingen van ongerustheid over het gas. De reuk bij het verbranden is zóó naar, dat men her haaldelijk in de vertrekken maatregelen moet nemen om dien daaruit te rerwij- deren. In sommige huizen brand het gas met onvoldoende lichtsterkte, maar bijna algemeen is de klacht over den onaan- genamen reuk. Personen, die branders met dagvlammen (doorbranders) hebbeD, zijn verplicht geworden, die niet meer te gebruiken, daar de onaangename lucht niet langer uit te houden was. Woensdagavond zijn in de Tulpstraat te Utrecht drie inbrekers op heeterdaad betrapt. Met een valsohen sleutel was de deur van den tuinman De Groot openge stoken en daarop zijn twee hunner Daar binnen gegaan, terwij! de derde de wacht hield. De bewoners waren toevallig af wezig, zoodat de inbrekers vrij spel ge had zouden hebben, indien de buren niet opmerkzaam waren geworden. Men slaag de er in den persoon, die de wacht hield, le omri allen en aan de politie over te leveren. Het kostte weinig moeite dezen, een zekeren L. v. d. B., wonerde in de 'Valsteeg, 17 jaar oud, eu van beroep loop knecht, tot bekentenis te brengen, en ook de identiteit der beide anderen op te geven. Een hunner, H. W. genaamd, wonende iu de Florastraat, en 19 jaar oud, i« in den loop van den avond nog gevat. Al leen de derde is nog zoek. De landbouwer die op 11 Nov. te Ruingen door eenige jongelieden ernstig mishandeld werd, is thans aan de gevolgen van deze mishandeling overleden. De 50 jarige man was gehuwd en vader van 5 minderjarige kinderen. Te Zevenaar geraakte hedennacht de hut van een zwer veling iu brand. De bewoner, die onder den invloed van sterkedrank verkeerde, bekwam zoodanige brandwonden, dat hij spoedig daarna is overleden. In de Fagelstraat te Amsterdam iseen75-jarige bewoner door gas gestikt. Hij werd dood in zijn slaapkamer gevonden, waarin een gaskraan open stond. De toestand van den man, die gisteren door een tram op het Rokin aldaar werd overreden, eu die zwaar aan hoofd en onderlijf werd gewond, is zeer zorgelijk. Een dienstbode wier kleederen ten huize barer meesteres op de Conradkade te 's-Graveuhagein brand geraakten, is aan de daarbij bekomen brandwonden bezweken. Uit het ZuiJeu van Frankrijk komen in de laatste dagen onrustbarende berichten vanoverstroomiugen ten gevolge vau hevige aanhoudende regens. In de Pyreneeën heeft bij het dorp Ouzous een bergstortiug plaats gehad, waardoor een heele wijk van het dorp is bedolven onderrotsblokkeu eu mod der. Daar zijn 9 menschen bij omgekomen. Het gevaar dat er nog meer stukken berg zullen werden losgespoeld schijnt niet uit gesloten. BiDnen vier maanden zal de spoor lijn Kaapstad-Kairo Kongo in de streek BuaDa-Meumvva, hebben bereikt. Hoe dan verder? De onafhankelijke Kongostaat zal er wel een veer bij moeten lateo. Te middernacht heeft in een geheime distilleerderij een ontploffing plaats gehad in een voorstad van Marseille Ken persoon is gedoodtwaalf zijn gewond, die van onder do puinhoopen van het ingestorte huis moesten worden weggehaald. De schade is groot. Te Rupelmonde, in de Belgische provincie Oost-Vlaanderen, is in den nacht van 18 op 19 December ingebroken in een nonnenklooster. De inbrekers hebben, zonder iemand in huis te wekken, een brandkast weggehaald uit het vertrek naast de slaapkamer der moeder overste. De moeder-overste sliep door. In den tuin maakten de dieven de brandkast open. De inhoud bestond uit bankpapier en effecten, ter waarde van 70,000 k 80,000 frank. Den volgenden morgen moeten de dieven naar Antwerpen zyn vertrokken met den trein, maar te Antwerpen is de politie hun spoor bijster. Bij Slowin (Rusland) hebben gewa pende lieden eergistercchtend een trein aangehouden met politieke gevangenen; 30 politieke gevaDgenen werden in vrijheid gesteld, 4 soldaten van het escorte werden gedood en 7 gewond. In de golf van Petsjili heeft een orkaan groote verwoestingen aangericht. Te Tejifoe is de golfbreker zwaar beschadigd en zyn veel menschen omgekomen, te Joeanoem- koete is het nog ergerte Dalni zyn 20 schepen vergaan. De geheele schade is nog niet te overzien. In de „Zoo" te Berlijn is een klein olifantje goboren. Daar de moeder het kwaad wilde doen, is het haar ontnomen en wordt het nu door eeu koe gevoed. Het diertje weegt nu al byna 250 pond en is 95 c.M. hoog. Alcoholische dranken in West-Afrika. Naar aanleiding van een motie op de vergadering van de Duitsche Vereeniging tegen drankmisbruik aangenomen, waarin om het gevaar voor het toenemend drank misbruik onder inlanders te keeren, wordt aangedrongen op verhooging der invoer rechten op geestrijke dranken en vau de spoorwegvrachten van spiritualiën in de Koloniën wordt het volgende medege deeld. Mot de ontsluiting van West-Afrika na 1884 heeft de handel in spiritualiën aldaar een belangrijken omvang genomen. De „brandewijn" werd voortdurend goed- kooper en het drinken nam hand over hand toe, tot groot nadeel der bevolking. In Keta (Togo) waren de bootslieden zoo dikwijls beschonken, dat men met werken moest ophouden en ten slotte gedwongen was de ontzenuwde Ketaers door lieden vanbuiten af te vervangen. Van de kust drong de alcohol steeds verder in het binnenland door. In het huiselijk en het openbare leven, bij bezoeken, onderhan delingen en feestelijkheden, overal speelt de brandewyn een groote rol. Verwon dering behoeft het dan ook niet te baren dat na 1890 de invoer van spiritualiën in Togo 20—30 pOtin Kameroen 1215 pCt. van den totaal-invoer bedroeg. De regeeringen, aldus het betoog der anti alcoholisten, kunnen des te gemakkelijker tot verhooging der invoerrechten overgaan, omdat deze eveneens in handelskringen wordt gewenscht. De Duitsche kooplieden van Togo hebben zich eenstemmig ver klaard voor een verhooging der rechten- Ned. Herv. Keik. Drietai te 's-Gravenhag dr. J. R. Callenbaoh te Rotterdam G. F. Haspels te Rotterdam en G. A. J. Jonker te Utrecht. Tc Strijen is op 74-jarigen leeftijd overleden de heer ds. C. J. L. Ruijsch van Dugteren. Z.Eerw. was oandidaat in Gel derland in 1860; hulpprediker te Jutfaas ir 1861 predikaut te St. Anualand 4 Juni 1865, te Zevenbergen 1871, Lage Zwaluwe 1873, Rhijnsburg 1876. Wemel- diuge 1879, Nieuw Vennep 1886, Axel 1888, Strijen 23 Nov. 1890 tot aan zijn dood. Drie zoons van den overledene zijn iu het ambt van hun vader. Geref. Kerken. Tweetal te Schoondijke E. A. Groene- wegen te Westmaas en J. de Vries, eand. te Warfum. Beroepen te Duisburg, W. den Hengst te Venendaal. Geslaagd te Groningen vooa het examen van vroedvrouw mejuffr. J. v. Dijke te Tholen. Aan de universiteit te Leiden is het candidaats-examen in de rechten afgelegd door dhr. J. A. Bjbau. Door de commissie beltY, met het afnemen van het praotisehe ap.. lu-kers- exameu zijn tot apothekeres benoemd de dames D. v. d. Kloot, C. G. M. Geill en A. G. A. Plassohaert. Geloof Diet onze woorden, hecht geen waarde aan hetgeen een vreemdeling zegt, doch lees de onderstaande verklaring van een bewoner van Goes en oordeel zelf. De heer A. Matthyse, wonende Ganze- poortstraat 173 te Goes, meldt ons Sedert geruimen tyd was ik aangedaan met een nierkwaal, waardoor ik onophoudelijk een hevige pijn in den rug eu in lendenen had. Vooral wanneer ik mij moest bukken was myn lyden onuitstaanbaar en ik vreesde op mijn een enzeatigjarigenleeftyd, dat ik niet meer genezen kon worden, welke idee nog versterkt werd door het feit, dat de verschillende voorgeschreven genees middelen my niet de minste hulp brachten. Men raadde my toen aan het eens met Foster's Rugpijn Nierenpillenteprobeeren, waarvan ik my dadelijk een doos aan schafte en zonder overdrijving kan ik zeg gen, dat dit geneesmiddel mij reeds na een dag of vijf een groote verlichting gaf en twee weken later was myn pyn geheel en al verdwenen. Vóór het gebruik van Uw middel leed ik veel aan slapeloosheid en het verheugt mij ten zeerste dat ook deze last geheel verdwenen is. Uit erkentelijkheid zal ik gaarne iedereen die op een dergelijke manier mocht lyden met Uw pillen in kennis stellen. Ik ondergeteetende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te makeu op elke wyze die U goeddunkt. Het gevaar dat een nierziekte na zich slepen kan. De nierziekte komt zachtjes aan en men kan haar jaren onder de leden hebben zonder dat de lijder de ware oor zaak zyner kwaal kent. Misschien heeft hjj hoofdpijn, pijn in de leden, zenuwpijn, heuppijn, rheumathiek, een gevoel van overspanning en buitengewone prikkel baarheid of vermoeidheid en neerslachtig heid, hartzwakte, waterzucht enz. Verzeker U dat men U de echte Fos ter's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die den dhr. Matthyse gehad heeft. Wy waarschuwen tegen namaak en maken kcopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zyn te Goes verkrijgbaar bij de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg by den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Arrondissements- Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens: mishandeling: P. P. J. Th., 26 j., tim merman, 's-Gravenhage, tot 14 d. gev.-stral (opposant van het vonnis d.d. 23 Nov. j.l., waarbij hij werd veroordeeld tot 1 m. gev.-straf), J. P. V., 19 j., W. P. v. M., 22 j., werklieden, Axel, en J. Z., 57 j., veldarbeider, Wolfertsdijk, allen tot flO b. s. 10 d. h., en J. J. J. v. G., 36 j., huisvr. van J. v. O., zonder beroep, Vlissingen, f5 b. s. 5 d. h. mishandeling van een ambtenaar en be dreiging met eenig misdrijf tegen het leven M. J. D., 20 j., schippersknecht, Ierseke, 6 w. gev.-straf het zonder koopman te zijn in staat van faillissement verklaard zijnde, ter bedriege- lijke verkorting van de rechten zijner schuld- eischers baten niet verantwoorden: W. F. v. Dr., 55 j., landbouwer, Neuzen, 6 m. gev.-straf diefstal: J. d. V 34 j., koopman, en A. K.,5 24 j., hvr. vaD J. d. V., zonder beroep, Goes, ieder 14 d., E S. B 18 j., dienstbode en F. U. K. R., 51 j., wed. M. A., baker, beiden Middelburg, 3 m., en J. L 41 j., werkman, Vlissingen, 7 d. gev.-straf-, en overtreding politieverordening te Vlissin gen O. B., 41 j., bierhuishouder, Vlissin gen, 2 x f 5 b. ten behoeve der gemeente Vlissingen, g. 2 x 1 d. h. VrijgesprokenJ. H., 31 j., koopman, Krabbendijke, beklaagd van huisvrede breuk. H. Th. Klooster, de gewezen gemeen to-i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2