LAATSTE BERICHTEN. Marktberichten. iüoep Vertepinpn, enz. Telegrafisch Weerbericht. RECLAMES, Willen werken is niet altijd kunnen werken. gevaar. Sedert den aanslag heeft zij het bed moeten houden, maar haar wonden zyn nu toch bijna geheel gesloten. Gisterenavond omtrent negen uur hebben eon aantal kiesrechtvrouwen te Londen weer toegang tot de voorhal van het Lagerhuis weten te verkrijgen. Zij kwamen een voor een binnen, en toen be gon er een eensklaps een toespraak te houden. Toon zij er uit gezet werden, Stormden audere ter hulp. De politie had de handen vol. Er zijn er elf in hechtenis genomen. Een frappant staaltje, en toch niet zoo gek als 't wel klinkt, kwam heden ons ter oore, schrijft De Tel. De Amsterdamsche bank van leening doet met succes dienst als afzetgebied voor nieuwe rijwielen Zekere heer W. A., van de Ceintuurbaan, is de ingenieuze Amsterdammer, die op de volgende manier een broodje een belegd broodje ook I verdient. Hij koopt en gros op de goedkoopste wijze onder deden van rijwielen op, eu weet daarvan op knappe manier karretjes te fabriceeren. Nu en dan verhuist een van de fonkel nieuwe, goed uitziende fietsen naar een der stadsbanken van leasing, welke er f40 op geven. De „en gros" handelaar verdient er ruim een tientje aan en de bank schijnt er bij haar druk bezochte publieke ver- koopingen, als détail list'' goed af te komen. Ia het tegenovergestelde geval immers, zou ze de beleensom verminderen. De fietsen moeten den prijs van minstens f40 dan ook zeer goed waard zijn. Onze „fabri kant'' maakt alleen een handig gebruik van den lombard als afzetgebied. De kievitten en het weer. Men meldt als een bijzonderheid, dat gisteren over het dorp Terwolde een koppel van ongeveer 20 kie vitten vloog. Aangezien de dieren betere weervoorspellers zijn dan de men- soben, ziet men hierin een zeker teeken, dat de winter niet streng zal zijn en wij in de eerste maand althans geen harde vorst kunnen verwachten. ZutphCt.) De roburietontploffing bij Annen heeft een wonderbaarlijke genezing be werkstelligd. Een monteur uit Witten, die sedert jaren aan een aan doofheid grenzende hardhoorigheid leed, heeft na de ramp, waarvan hij van dichtbij getuige was, zijn gehoor teruggekregen. In het Saksische stadje Siebenlehn zijn de burgemeester Barthel en 13 andere burgers, onder verdenking van uit winst bejag verschillende branden gesticht te hebben, in hechtenis genomen. Te Leipzig is gisteren een postbode op de trap van een huis door een onbe kenden man met een hamer op het hoofd geslagen en van zijn lasch met 7000 tot 8000 mk. aan baar geld beroofd. De post bode moest wegens een schedelbreuk dadelijk geopereerd worden. GEMEENTERAAD. Goes. In de gemeenteraadsvergadering van hedenWoen8dag onder voorzitterschap van dhr. burgemeester waren afwezig de heeren Kakebeeke, Hollmann, v. d. Leeuw, Iiisoh, Pilaar en Duvekot. De lieer Pilaar schrijft in zijn bericht van noodzakelijke afwezigheid 't te be treuren dat door 't houden der middag vergadering hij niet kan opkomen tegen de verordening op de vleesohkeuring. Wat 't adres der melkboeren aangaat zou dhr. Pilaar hebben voorgesteld. De uitvoering der verordening tot 1 Juli uit te stellen en in dien tijd te onderzoeken in hoever de vrees gewettigd is voor ver ontreiniging van den bodem. De voorzitter merkt naar aanleiding van de eerste opmerking in 't schrijven van dhr. Pilaar op dat de vorige week de stukken niet in orde waren, en men als dan anders zou vergaderd hebben, terwijl baden vele leden 's avonds zouden ver hinderd geweest zijn. Ingekomen zijn goedkeuring van ver ordeningen en regelingen, af- en over schrijvingen, van raadsbesluiten, enz. Daarna werd ontslag verleend aan de h.h. J. K Moojen, J. v. Loo, W. D. v. d. Moer en N. Zandee als onderwijzers bij bet lager on derwijs, en aan dhr. N. Zandee als assistent aan de avondschool voor ambachtslieden. Benoemd werden de heeren II. Wanningen te Hoogersmilde, C. P. Amelunxen te Schagerbrug, J. W. Kouwe te Heinkens- zand en F. C. v. Strien te Simonshaven tot onderwijzers bij het L. O. en tot assi stent voor het teekenonderwijs aan de avondschool voor ambachtslieden dhr. F. G. C. Rothuizen alhier. Voorts werden benoemd de heeren Financieele commissieTemperman (voorz.), Fransen v. d. Putte en Pilaar. Gascommissiev. d. Bout (voorz.), Temper man en v. d. Leeuw. Strafverordeningen Janssen en Pilaar. Hoofdelijken omslag Donner, Duvekot en Temperman. Recla mes H. O. Janssen, Risch en Kakebeeke. O. v. T. Middelbaar Onderwee ds. v. d Veen. Id. Lager OnderwijsLeopold. Commissie van bijstand voor het onder wijs in de handwerkenMevr. v. d. Bilt la Motthe. GasthuisbestuurRisch. Regen tes Gasthuis Mevr. v.d. Hoek-Warnsinck. Regentes WeeshuisMevr. Quadekker- Veerkamp. Classificatie schoolkinderen Mr. de Witt Hamer (voorz.), v. d. Leeuw, J. B. v. Kalmthout voor het R. K. Arm bestuur, L A. Knitelvoor de Oeconomische Spijsuitdeeling. J. de Brujjne voor de Ned. Herv. diaconie. J. de Jonge Az. voor de Geref. diaconie. B. M. den Boer voor het Burgerlijk Armbestuur. Leden van het Burgerlijk Armbestuur J. C. E. Massee en I. G. J. Kakebeeke, Het voorstel tot intrekking van het raadsbesluit, waarbij perc. B 221 aan den Molendijk onbewoonbaar werd verklaard. De intrekking is mogelijk doordat de eigenaar tot afbreking is overgegaan en een nienwewoning ter plaatsegaatbouwen. Verleend wordt ontheffing, kwijtschelding of teruggaaf van hoofdelijken omslag en schoolgeld aan verachillendeaangeslageneti. Vastgesteld wordt het 2e en 3e suppl. kohier hondenbelasting 1906 op f 66,04. Af- en overschrijving van posten op de gemeentebegrooting 1906en wijziging der gemeentebegrooting over 1906 worden goedgekeurd. Voorstel tot het aangaan eener geld- leening van hoogstens f5100 en het in verband daarmede wijzigen der gemeente begrooting 1906. Voorstel in zake verbreeding Koning straat. Er zijn 2 voorstellen van B. en W. De financieele commissie vereenigt zich met het le voorstel n.l. een ronde rooilijn. Aangenomen met 5 tegen 2 st. (Janssen en v. d. Bout. Komt aan de orde het voorstel tot ver breeding van het torenuurwerk. B. en W. deelden mede dat op hun verzoek een deskundige (B. Eydbouts te Asten) een onderzoek heeft ingesteld naar den toestand van 't torenuurwerk, waarvan de uitslag was dat het toren uurwerk bijzonder reparatie noodig heeft. B. en W. stellen dus voor het op~de be grooting van dit jaar uitgetrokken bedrag van f 340 te bestemmen voor de algeheele herstelling of vernieuwing van dat uur werk, raming f 450de rest door af- en overschrijvingen te vinden. Het schrijven van den deskundige bovengenoemd wordt hierbij overgelegd. De financieele commissie geeft in over weging minuutwijzers. De voorzitter zegt dat 't met uur- en minuutoijfers f875 zou kosten. Nu f425. De heer Dekker vindt die uitgaaf totaal onnoodig. Een blad had een ingez. stuk met een klacht over een te laat zijn aan den trein tengevolge van de minder juiste stand der klok met de spoorklok. Spr. zegt dat de stadsklok niet zoo zeer afwijkt. Hij heeft dit nagegaan. Wij kunnen ons daarop gerust verlaten. Spr. ziet er heelemaal 't nut niet van in 't uurwerk te gaan veranderen. Wij kunnen er zooals 't nu is, best mee volstaan. Ware dit niet 't geval dan zou Spr. toch bezwaar hebben 't te gunnen aan Eysbouts. Hier staat Spr. niet zoo sterk. Maar uit ervaring elders is 't bekend dat deze heer er nog al aardig inbakt. Het voorstel heeft op Spr. den indruk gemaakt (zonder nu heeren voorstemmers een onaangenaamheid te willen zeggen) van geld weggooien. De heer Temperman steunt 't voorstel. Mensehen die nachtwerk hebben klagen dat de klok wel eens raar doet. Het uurwerk kan wel iederen morgen gelijk gezet worden, gelijk de heer Dekker op merkt, maar 't blijft toeh niet eeuwig goed. De heer Dekker geeft dit laatste toe, maar wel zeer langen tijd nog. Na 't stukje in de Goesche Crt. kunnen de men- sohen gerust zijn dat de klok goed gaat. De heer Donner gaat mee met dhr. Dekker op dezelfde gronden. Wij kunuen dit geld nuttiger besteden. Later wanneer de klok niet aan de eischen blijkt te vol doen, kunnen wij verder zien. De heer v. d. Bout zegt, dat er veel klachten inkomen. De weersgesteldheid heeft er grooten invloed op, dat de klok mis gaat. De heer Fransen v. d. Putte verdedigt het denkbeeld van dhr. Pilaar om een minuut wijzer aan te brengen. Iedere verbetering zonder deze is een halve, en kan derhalve de goedkeuring van Spr. niet wegdragen. De voorzitter wijst op de klachten. Nu de Raad een post gevoteerd heeft voor 't gieten van een nieuwe klok, waar aan wij niets zouden hebben, stellen B. en W. voor om te zorgen voor een goede tijd aanwijzing. De heer Dekker zegt dat dit 't vorige jaar al besloten was. De voorzitter zegt, daarom komen B. en W. nu nog met dit voorstel. Het is niet uitgesloten dat er een klok komt in den toren der R.-C. kerk, daarom is aanschaf fing eener nieuwe klok op 't oogenblik niet gewensoht. Het voorstel wordt mst 4 tegen 3 stem men verworpen. (Voor v. d. Bout, Hamer, Temperman) De heer Dekker merkt nog op gehoord te hebben dat de stalen klokken zoo voor- deelig zijn en dat het oude staal zoo duur is dat er een nieuwe klok voor gekocht kan worden. De heer Temperman stelt voor punt 14a aan te houden tot de volgende vergadering. Aldus besloten. Ten slotte komen aan de orde de adressen (zie ons no. van Dinsdag) in zake de ver ordening op het houden van mestvaalten, varkenshokken, enz. met rapport van den gemeente-bouwmeester en advies van B. en W. De heer Donner heeft 't rapport van den bouwmeester gelezen en eenige tege moetkoming gezien. Spr. vraagt nog meer tegemoetkoming. Bij steenen fundamenten hoopt zich 'tstof op; geen-steenen vloer is allicht beter. Spr. vraagt uitstel evenals dhr. Pilaar tot 1 Juli. Er zijn vele min- gegoeden onder de adressanten die zeer gedupeerd worden, en een minder kost bare uitvoering is gewenscht. De voorzitter herinnert aan de oude ver ordening waarin 'tzelfde voorkomt. Spr, verdedigt verder de voorschriften en wijst op drie waarschuwingen door B. en W. om te zorgen dat verschillende belanghebben den 't weten zouden. Nu weer te gaan trachten 't, uit te stellen, gaat niet aan. De heer Donner vindt dat 't niet zooveel schade doet als 't vocht in den grond trekt. Maar zoo vlugge uitvoering is toch niet noodig. Bovendien da vorst is in aantocht. De afstand van 6 M. is eigenljjk ook niet voldoende. De heer de Witt Hamer zegt dat over het algemeen door de opmetiDgen van de 6»- ■ondlieidscomminsie is gebleken dat 6 M. voldoende is. Spr. vindt het wel wat hard en onbillijk om zich aan die 6 M. te houden. B. en W. hebben er ook érnstig over ge sproken, doch't stuitte af op de moeilijkheid dat A niet krijgt wat B gegund zou worden. Daarom is 't beter dat B. en W. de ver ordening op hun hand houden met 't recht om er van af te wijken. De heer Dekker constateert dat deze verordening zou gewijzigd zijn gworden wanneer hier een organisatie was geweest die tijdig de mensehen op de hoogte had gesteld. Wij zijn ook niet op de hoogte geweest toen wij die verordening aan namen. Spr. heeft inlichtingen van vele belanghebbenden die hem doen aarzelen aan belanghebbenden nu' maar te zeggen wij hebben nu eenmaal de verordening en die kunnen wij niet veranderen. Er zijn belanghebbenden die veel last en arbeid zullen hebben bij de verandering hunner mestvaalten. Wij hebben te maken niet alleen met eigenaars, maar ook met huurders die door de eigenaars welke weigerachtig zijn, maar uit hun brood gestooten worden. Spr. stelt voor deze verordening niet te doen in werking treden voor 1 Juli 1907. Dan kunnen belang hebbenden bij B. en W. persoonlijk al hunne bezwaren zeggen. De heer de Witt Hamer merkt op dat B. en W. deze verordening in het leven geroepen hebben op verzoek van de Ge zondheidscommissie op grond van klach ten van bewoners van den Oostsingel. Nu komen weer bewoners van den Oost singel vragen de verordening niet te wij zigen. Wij hadden ook wel handteeke- ninge kunnen luijgen in 't voordeel van het voorstel van B. en W. Algemeen be lang gaat voor privé belang. De heer Dekker wil geen algeheele ver andering maar verzachtingen de des kundigen laten spreken.. De heer de Wilt Hamer. Dat zijn be langhebbenden. De heer Dekker zegt dat dit ook des kundigen zijn. Wat doet dit aan de zaak af dat z(j belanghebbenden zijn? De heer Fransen v. d. Putte zegt de verordeningen moeten zoo weinig moge lijk drukken, doch moeten streng toege past worden, om onbillijkheden te ontgaan. Spr. bezwaren zijn opgelost door het zaakkundig rapport van dhr. Rothuizen. Daarom zou Spr. zijn voor invoering op 1 Jan. Maar dat is ondoenlijk. Laten wij nu de meest juiste regeliDg treffen. Niet B. en W. maar de Raad moet een termijn van inwerkingtreding bepalen. Vaststellen de verordening en uitstel van invoering zonder in-uitzichtgeving van verandering. De voorzitter geeft in overweging den datum te veranderen in 1 Mei, op welken datum B. en W. plan hebben de verorde ning in werking te doen treden. Dit wordt met algemeene stemmen goedgevonden. Bij de rondvraag moet den heer Dekker een woord van 't hart over den Ooslsingel (Gevangenis tot Bergpad)die straat is zoo slecht dat er ongelukken kunnen gebeuren. De voorzitter zegt dat er gerioleerd zal worden en tegelijk ook bestraat, dit laatste moet echter door B. en W. worden uit gemaakt. De heer Dekker zegt er is een hek gezet aan 't huis naast dhr. v. Buren. Kan de Raad nu Diet aan alle bewoners aldaar dit toestaan De heer de Witt Hamer zegt dat B. en W. deze quaestie al overwogen hebben en binnenkort met'n voorstel zullen komen. Ter Neuzen. Hedenmorgen werd alhier een familie in rouw gedompeld door een treurig ongeluk. Dhr. J. van de Wege, stalknecht bij den stalhouder J. Donze, was gisteren met een reiziger naar Sas van Gent geweest. Op den terugweg naarTerNeuzen geraakte het paard te water met het gevolg dat, paard en voerman verdronken. Het ongeluk moet niet worden toege schreven aan dronkenschap van den koet sier, daar dit een oppassende persoon was maar waarschijnlijk tengevolge van den mist, door het slechte gezicht van den reeds bejaarden koetsier. Heden morgen zag men paard en rijtuig dryven, maar het lijk van den koetsier is tot nu toe nog niet gevondtm. 's-Gravenhage. Bij kon. besluit zijn benoemd tot gezworene van den Adriaan- polder J. de Korte te Kort,gene, tot dijk graaf der tweede Bathpolder J. Wabeke, en tot plaatsvervangend dijkgraaf G. Nieuwenhuijze, beiden te Rilland. GOES, 18 December 1906. Met uitzondering van Gerst en Kroonerwten die hooger verkocht werden, kwam in de prijzen geen verandering. Oude tarwe t o,a f o,Nieuwe tarwe f6.25 a f7.N.-Rogge f 5,70 a f6.Winter gerst per 100 kilo f8,50 a f9.Zomergerst per 100 kilo f8,10 a 18,50. Haver per 100 kilo f6.25 f7.—. Brume boonen f8,50 a f9.—, Karwijzaad f-r.a f—,—Koolzaad k f--.Kroonerwten {9.a f9.60. Groene Erwten f8,25 k f8,50. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1.30 f 1.42 middenprijs f0,69, part. f o,per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 5.60 k f 6. middenprijs f 1,45, part. f l,6o per 25 stuks. De aanvoer van boter was gering, die van eieren tamelijk. Opgaaf van de Lundbouwmaatschappij. Boter fi.30 k f 1.42 per K.G., rekenprijs f 1.38 per K.G. De vraag naar Boter overtrof het aanbod. Versche Eieren f 5.60 k f 6.per joo stuks, rekenprijs versche eieren f 5.80 per loostuks. Oostburg, 19 December 1906. Oude Tarwe f-,a f-,Nieuwe Tarwe f 8,75 k f 9 25. Rogge f 5,75 k f 6.— per H.L. Nieuwe Wintergerst f9,k f9,25. Zomergerst f8,75 k. f9,—. R aver f 6,75 k f 7,25. Kookerwten f 9,25 ;i f 9,50 per H.L. Paardeboonen f8,k f8,25. Waar het er niet bij staat, is de prijs per honderd kilo. Heden werd aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur van Zeeland aanbe steed le. het maken van een paar houten deuren voor de kleine sluizen van het kanaal door Zuid-Beveland. Raming f8000. Inschrijvers K. A. den Breejen, Harditix- veld, f8184; H. Jansen Jz., Middelburg, f7990; J. Lindeubergh Cz., Wemcldinge, f7950, G. van Riet W.Fz., Goes, f7877; J. J. Dronkeis Pz., Kapelle, f7820; D. Bijl, Vlissingen, 7662; W. Dekker, Veere, f7660; A. v. d. Straaten Jr., Hansweert, f7500; G. J. Balkenslein Sr., Neuzen, f7400; H. M. Bezooijen, Scherpenisse, 17189; J. Simons, Neuzen, f6974 J. B. Kooh, Hansweert, i'6940. 2e. het verbeteren van de slee.phelliug voor sluisdeuren, het bouwen van eon ijzeren deurenloods eu verdere bijkomende werken langs de oostzijde vau de buiten haven te Hansweert, beboerende tot de werken van het kanaal door Zuid-Beve land. Ramiag f21500. InschrijversD. Bijl, Vlissingen, f26890; J. Lindeubergh Cz., Wemeldinge, f26800; G. J Balken- stein Sr., Neuzen, f23462; J. B. Kooh, Hansweert, f23400; Directie Machinefa briek Utrecht, f22900; W. Dekker, Veere, f22870; W. A. VerbruggeD, Gouda, f'22400* 3o. Het maken en inhangen van een paar ijzeren stormdeuren voor de West- sehutsluis te Neuzen. Raming f 10000. Inschrijvers: W. E. Penning. Kampen, f9983; J. Simons, Neuzen, f9239; De Vries, Robbé en Cc., Gorinchem, f 8966 G. J. Balkenstein Sr., Neuzen, f8220. 4o. Het uitvoeren van baggerwerk in de buitenhavens van het kanaal door Zuid- Beveland te HaDSweert en te Wemeldinge, gedurende de jaren 1907 tot en met 191.1. Raming f7u00 per jaar. Inschrijvers: K. Bos Az., O verveen, f7690; A. F. Volker, Sliedrecht, f6770; J. v. d. Velde P.Az., Dordreeht, f6626. 1 van onwaarde. Heinkenszand. Heden werd door notaris van Cleef voor dhr. J. de Meij alhier, publied geveild, de broodbakkerij met toebehooren. Hoogste inschrijvings bod f1850 opgehouden. Aanbesteding dijksverhooging van den calamiteuzen Oostbevelandpolder in 1 per ceel. Inschrijvers: J. Eienbaas, St. Anna- land, f 8995C. Bolier Cz., Bruinisse, f 8990 Joh de Jonge, Middelburg, f 8758; A. Lodder, Oud-Beierland, f7900; W. Laban Klos, Scherpenisse, f 7600J. Bourgraaff, Wemeldinge, f 7427; L. v. d. Velde, Bruinisse, f7300; A. Wissekerke, Ellewoutsdyk, f 6550; A. Karelse Az., Bor sele, f 6500 A. Korevaar, Hardioxveld, f 6477en J. J- Geluk, Tholen, f 5873. Dit werk is direct gegund. Aanbesteding djjksverhoogingWilhel- minapolder. le percoel Catseheveer-Oost- bevelandpolder2e perceel Goesche Sas- Kattendijke. Inschrijvers le perceel: J. Duijnhouwer, Scherpenisse, f 9890A. Karelse, Borsele, f 9600 P. J. Dubbeldam, Dordrecht, f 9220 A. Wissekerke, Elle- woutsdiik, f 9000 A. Korevaar, Hardinx- veld, f 8868A. Lodder, Oud-Beierland, f 8865 M. Kleppe, Scherpenisse, f 8800 L. v. d. Velde, Bruinisse, f 5445 L. M. Geluk, Tholen, f 7700 J. A. Bourgraaff, Wemeldinge, f 7562 en J. Leenheer, Hei- nenoord, f 7519. Inschrijvers 2e perceel A. Lodder, Oud-Beierland, f 8520; A. Kore vaar, Hardinxveld, f 6684 en J. A. Bour graaff, Wemeldinge, f6636. Voor beide perceelen te zamen Joh. de Jonge, Mid delburg, f 19880 C. Bolier Cz., Bruinisse, f 19680; J. Leenheer, He'nenoord, f 14708; en J. A. Bourgraaff, Wemeldinge, f 14198. De gunning is aangehouden. Goes. Door het Gasthuisbestuur is aan besteed en gegund aan C. de Kok Pz. de levering van rijst f 12,50, zout f 6 per 100 kilo, groene zeep f 4,3ö per 30 kilo, kofïie- boonen f 0,64, witte suiker f 0,44, basterd id. f 0,395, siroep f 0,17 per kilo Gebr. Duvekot gort f 12,50 per 100 kiloJoh. Geensen wijnazijn f 2 p. 40 liter (bij loting), zoutevisch f 0,45, soda f 0,03® p. kiloWed. v. Eenenaam stokvisch f 0,65 per kilo P. Goedbloed rundvleesch f 1, kalfsvleesch f 1,30, varkensvleesch f0,70 per kilo W. Smallegange tarwebrood 93/8 ct. en melk- brood 16 cent per kilo. Door het Burgerlijk Armbestuur is heden aanbesteed en gegund de levering der navolgende artikelen C. de Kok Pz. gort no. 3 A f 11, rijst no. 1 f 13, zout f 6, zeep f4,35, stokvisch f 0,70 (beide laatste artikelen by loting met Joh. Geensen)L. Molse rundvleesch 99 en kalfsvleesch 125 cent per kiloJ. Dierx varkensvleesch 73 cent per kilo. Koudekerke. Ho Jon werd door not,. Loeff publiek gereild: café mot vergunning 255 c.A., op f 5775 opgehouden, en een winkelhuis, 88 c.A., eveneens opgehouden op f 1300. 's-Gravenhage. Bij de aanbesteding van het maken van gebouwen voor mecha nische technologie, werktuig- en soheep- bouwkunde te Delft, was minste inschrijver M. J. van Ditmars k Zoon te Oostkapelle voor f524,663. St.-Laurens. Door de landbouwvereeni- ging Gemeenschappelijk Belang is aanbe steed de levering van pl.m. 43 500 K.G. superphosphaat. Ingeschreven door: De Mij.totverkoop vanhulpmestst.offen,Dordreeht f3,02; Coenen en Schoenmakers, Uden, f3,005; P. J. van Aardenne, Dordrecht, f2 99; W. Bolier LzPoortvliet, f2.88; J. Reijnierse, Middelburg, f2.84 Chemische mestst offer fakir ek, Vlake, f2 74 en Zeeuw sche roeder- en kunst mesthandel, Middelburg, f2.74, alles per 100 K.G. Den laaisten in schrijver gegund voor f2.77 franco wagen. naar waarnemingen in den morgen van 19 December medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 779.0 te Memel, laagste stand 761.2 te Horta. Verwachting (tot den avond van 20 Deo.): zwakke Zuidoostelijke lot Oostelijke wind licht bewolkte lucht, of neveligdroog weer. Temperatuur lager. B VJROERL U K E STAND. Van 1719 Deo. MIDDELBURG. Getrouwd: W. Flink, 58 j. wednr. en N. W. Leijnse, 47 j. s.J. Looise, 21 j. jm. en C. A. Giliseen, 35 j. wed. Bevallen: M. A. de Casembroot geb. Wagtho, z.M. F. C. van Woerkens geb. Dierickx, d. Overleden: M. van Sluijs, 82 j., wed. van J. S. Lenselink. GOES. Levenloos aange geven 17, een mannelijk kind van Johannes Bap tist Arentz en Cornelia Geertruida Mange. Van 15-18 Dec. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. de Smit, 23 j. jm. en C. J. Monjé, 20 j. jd. P. J. de Pauw, 42 j.jm. en J. P. Spruit, 25 j. jd. Bevallen: A. Bogerd geb. Van Stelten, z.P. de Bruijne geb. De Vos, d.E. P. van Broekhoven geb. Van Luijk, z. Overleden: F. Kopmels. 17 j.jm.; F. Naerebout, 20 m., z.G. Rosier, 2 m., d.F. P. Beniest, 20 m., z. P. J. Timmerman, 2 j., z.E. J. Plouvier, man van C. Vernieuwe, 61 j. De Pinkpillen geven krachten voor den arbeid. Hoeveel menschen zijn er niet brandend van begeerte om te werken aan wie de krachten er toe ontbreken Talrijk velen. Bet is niet voldoende te willen, men moet kunnen. De arbeider die de noodige veer kracht tot de werkzaamheid zijner organen mist is wel te beklagen. Wij brengen onder zijne oogen een voorbeeld, hij volge het, wat hem zeker gelukken zal. Het betreft hier den heer Voskamp, wagenmaker bij de Staatssporen, Lelie straat, 3, te Utrecht. „Gedurende vrij langen tijd, schrijft hjj ons, gevoelde ik mijne krachten vermin deren. In het begin was die verzwakking bijna onmerkbaar, en sloeg ik er dan ook geen acht op. Weldra was ik echter wel gedwongen er op te letten, want tot mijn grooten schrik nam ik herhaalde malen waar dat de brachten mij ontbraken om mijn werk te verrichten. Ik was er geheel door in de war. Ik nam versterkende middelen en medicijnen, zonder mijn krach ten er door te zien terugkomen. Toen heb ik een proef genomen met de Pinkpillen, en ik heb mij daarbij goed bevonden. Zjj hebben mij zoowel de verloren krachten weergegeven, als de lust to.t werken, de eetlust en een gezond uiterlijk. Ik beveel ze van ganscher harte aan." Er is geen reden, indien gij zwakzyt, waarom de Pinkpillen u niet de zelfde resultaten zullen geven als aan den heer Voskamp. Wij zijn zeker dat de behande ling met de Pinkpillen u niet anders dan voordeelig ban zijn. Zoo gij zwak zjjt wil dat zeggen dat uw bloed arm is, en dat het niet de noodige be- standdeelen bevat om behoorlijk uwe orga nen te voeden en de werkkrachten te her stellen die door uwen arbeid zijn verbruikt. De Pinkpillen geven rijk bloed aan hen die arm bloed hebben. Zij genezen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maag kwalen, rheumatiek, scheele hoofdpijn, nevralgie, heupjicht. Prijs f 1,75 de doos, f9,per 6 doozen, Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, Hoofd-depöthouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook eoht verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen ep Verfwaren,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3