Uit de Tweede Kamer. Marktberichten, Telegrafisch Weerbericht. het aan dr. Brand te gunnen. Alzoo wordt besloten. Aan mej. P. J. C. Durieux wordt Tervolgens toegekend eene gratificatie ad f 100 voor het geven van onderwijs in de handwerken op buitengewone uren. Daarop wordt, na eenige gevoerde discussie over de reutegevendste en soliedste wijze van belegging, besloten het door het Rijk te storten bedrag als koopsom van het post en telegraafgebouw, uit te zetten op pro longatie. Naar aanleiding van een inge komen verzoek van den heer Van Bunning, industrieel te Brussel, wordt achtereen volgens besloten om hetz.g. Bargeweidje aan den publieken dienst te onttrekken. De tegenwoordige pachter Jos. de Jonghe opzegging van pacht te doen en het voor den tijd van 29 jaren in erfpacht te geven aan den heer Van Bunning, tegen een jaar lijks te betalen erfpacht van f 100 en onder eenige voorwaarden door Burg. en Weth. nader in het pachtcontraet vast te stellen. Aan het einde der behandeling van zaken gekomen, wjjst de voorzitter er op, dat dit wel de laatste raadsvergadering in dit jaar zal zijn. Hij herinnert aan de vele besluiten in dit jaar door den Raad genomen, waar onder er waren van niet gering belang voor deze gemeente, ook wat haar toekomst betreft. Moge in het volgend jaar verwe zenlijkt worden wat wjj zoozeer begeeren tot bloei der gemeente. Vervolgens betuigt de voorzitter zijn beleefden dank voor de in dit jaar ondervonden steun en spreekt hij den wensch uit dat hij met den Raad in het komende jaar onder Gods zegen met genoegen de belangen der gemeente Sluis zal mogen behartigen. Na instemming met het gesprokene wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Te Westerlee (Gron.) hebben kwaad willigen den dijk van het waterschap doorgestoken. De landerijen.doordenmolen van den polder bemalen, staan onderwater. Het verzoek om gratie van den ont slagen godsdienstonderwijzer te Wolvega is door H. M. de Koningin afgewezen. Te Sliedrecht heelt de diphteritis weer een offer geëischt. Binnen den tijd van 3 maanden zijn nu 3 meisjes, 2 van 9 en 1 van 4 jaar, aan de gevreesde ziekte bezweken. Te Tilburg is ter plaatse (Groot Oerle) waar enkele weken geleden een man vermoord werd, Zondag avond wederom een gruwelijke mishan deling geschied. De politie vond er een zwaar gewonden, stervenden man die niets meer kon uitbrengen dan den naam van zijn aanrander. Op een kruiwagen werd de vermoorde naar het politiebureau ver voerd, waar de dokter vier wonden in 't hoofd en een doodelijke wond in de long constateerde. De man is inmiddels overleden. De dader is gevat. Te Amsterdam heeft een dronken man, in tegenwoordigheid van zijn 7-jarig kind zijn vrouw na haar met een schaar ern stig mishandeld te hebben door het raam der eerste verdieping zijner woning op de straat gegooid. De vrouw werd met een gebroken been opgenomen. Oneeuigheid tusschen het echtpaar was ontstaan, dewijl dedronkenman al het uit Duilsohlaad,waar hij gewerkt had, meegebrachte geld voor de huishouding had verdronken. Te Driewegen is bij het van boord gaan de zoon van den schipper v. Bdoor de duisternis meisleid, van de loopplank ge vallen, en sehoon spoedig op het droge gebraoht, kort daarop aan de gevolgen bezweken. Te Oosterhout is een steenhouwer door de van Dongen komende tram aangereden, zwaar aan het hoofd en den voet gewond, en overleed kort daarop aan hersenvliesontsteking. De staking te Rijssen. De bemiddelingscommissie, die 14 dezer met de afgevaardigden van het hoofdbe stuur met het Rijssensche stakingscomité confereerde, had gistermiddag een onder houd met de firma Ter Horst. De firma wenschte alleen met hare werklieden be sprekingen te houden, het hoofdbestuur zag daarop van verder aandringen te zijnen gunste af, met dat gevolg dat het Rijs sensche stakingscomité, bestaande uit 7 leden, heden door de firma zal worden ontvangen ter bespreking over het ver plaatsen van machines en het vernieuwen van de vloeren in de fabriek. Er zyn nog steeds ongeveer 140 mannen aan het werk. Gisteren waren te Amsterdam door de commissie van onderzoek naar de zaken en eene reorganisatie der Hollandsche Hypotheekbank aandeelhouders bijeenge roepen, teneinde de gronden te vernemen voor haar aanbevelend advies over het voorstel van commissarissen om f750.000 fond perdu te storten, om daarvoor de goedkeuring der algemeene vergadering te verkrijgen der vroeger aangeboden balans, winst en verliesrekening en volledige decharge voor de door ieder hunner bij de bank vervulde functien. Na afloop der vergadering, die niet toegankelijk was voor de pers, werd den verslaggevers medege deeld dat vertegenwoordigd was f1.550.000 kapitaal, rechtgevende op 1550 stemmen. Het advies der commissie werdaangenomen met 1519 stemmen, 28 blanco en 3 tegen. Sneeuw. In Zuid-Beijeren, vooral in de Allgau ligt de sneeuw meters hoog. Het verkeer van goederentreinen tusschen Munchen en Lindau is gestaakt. Voor passagierstreinen zal men beproeven den weg vrij te maken. In de Allgau zijn alle dalen ingesneeuwd en van de buiten wereld afgesloten. De strafkamer te Dusseldorf heeft een spekslager en zijn vrouw die hun kostgangers bedorven gehakt en walge lijk vleeschafval hadden voorgezet wegens vervalsching van levensmiddelen tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. Te la Garde, by Bourg d'Oisonsin Frankrijk, zijn verscheiden gebouwen door een sneeuwval meegesleept. Een man is omgekomen onder de puinhoopen van een moloa. Zijn lijk is niet teruggevonden. Ook te La Valette is een sneeuwval neergekomen. Een huis, bewoond door de Guigniers, vader en zoon, werd mee gesleurd. Men heeft later de lijken van beiden van onder het puin gehaald. De protestantsehe kerk te Biihl, een der mooiste en grootste dorpskerken van de Palts is afgebrand. De brand is ont staan door een gebrek in het verwarmings toestel. In Spanje heersohen de laatste da gen hevige wervelstormen, vooral in het Noordwesten, in Asturië en Biskaye. Een aantal rivieren zijn buiten hare oevers getreden en de woeste wateren vernielen alles wat op hun weg ligt. Op den Noor derspoorlijn bleven er vele treinen steken tengevolge van grondverschuivingen. Na den proeftocht van de „Dread nought" moesten twee pantserplaten door nieuwe vervangen worden. Men vermoedt dat zij beschadigd werden doordien het schip op een gezonken wrak stiet. Het is gelukt van Berlijn naar Nauen over een afstand van meer dan 40 K.M. een goed verstaanbaar gesprek door de draadlooze telephoon te houden. TELEGRAMMEN. 's-Gravenhage - Tweede Kamer. Begrooting van Oorlog. De heer Duymaer v. Twist houdt een lange rede, hij begint met den Minister hulde te brengen dat hij niet geschroomd heeft zich een heftige oppositie op den hals te halen. Dat het tusschen de oppositie en de verdediging niet rechts tegen links gaat, verblijdt spr. Hy zelf moet zeer tot zyn leedwezen tot de tegenstanders behooren, zich verklaren tegen 's ministers beleid, doch op geheel zakelijke gronden. Niet alleen omdendes- organiseerenden maatregel der afschaffing van het blijvende gedeelte, doch ook om diens gewone maatregelen ten gevolge waarvan waar te nemen is ontevredenheid by het corps officieren, gebrek aan rechts zekerheid, malaise, veel te jonge elementen by het kader, gebrek aan kader, tot schade voor de krijgstucht, enz. Herhaaldelijk beroept zich spr. op het oordeel van den generaal De Meester nopens het kader. De ontwerpen van den Minister omtrent het blyvend gedeelte zelf besprekende, wyst de heer v. Twist er op dat de Minister den Ministerraad heeft ingelicht, maar heeft de Minister dien Raad ook op de bezwaren gewezen En hoe staat het met de adviezen der inspecteurs De Minister wil die niet overleggen, maar spr. heeft vernomen dat die adviezen niet eens door hem gevraagd zyn. Dan zyn zij ook niet gegeven, en kan hy ze dus ook niet overleggen. Maar dan wordt de Kamer ook met een kluitje in het riet gestuurd. Voorts verweet Spr. den minister dat deze in zyn Memorie van Antwoord de bezwaren der tegenstanders verkeerd heeft voorgesteld. Bij de onbereden wapens, zoo erkent hij, is de quaestie van het blyvend gedeelte niet van zooveel gewicht als bij de bereden wapens, hoewel zij ook hier de volle aan dacht waard is. Het in dienst stellen van nog meer burgers-werklieden in het leger, vindt om de hooge kosten by Spr. strenge afkeuring. Bij het gansche kader heerscht verbitte ring over de afwezigheid van manschappen ter oefening. Zijn conclusie is dat de maat regelen van den Minister desorganiseerend werken, in de toekomst op vele finaneieele offers komen te staan, en rechtmatige onte vredenheid wekken, waarbij snelle mobi lisatie onmogelijk wordt gemaakt. Aan het eind verklaart Spr. geen po litieke bedoeling te hebben bij de oppo sitie, maar alleen het landsbelang in 't oog te vatten. De heeren v. Idsinga en Marchant stellen een motie voor om te besluiten de quaestie der bemiddelingslijsten van officieren en de behandeling van militairen buiten discussie te laten. De heer Talma verzet zich hiertegen. De motie wordt aangenomen met 54 tegen 23 stemmen. De begrooting van Marine wordt aan genomen met 55 tegen 30 stemmen. De behandeling van Hoofdstuk Oorlog wordt voortgezet. De heer Arts verklaart zich voorstander der wegzending van het blyvend gedeelte. Nopens de wegzending van dat der be reden wapens verwacht hij nog nadere mededeeliugen van den Minister. Hij be spreekt het incompleet bij het kader, den te jeugdigen leeftijd der korporaals eu slechte betaling der onderofficieren. De heer v. Dedtm is tegen de plannen van den Minister, die hij gevaarlijk en schadelyk acht en dringt aan op verster king van het kader. De heer v. Asch v. Wijck bespreekt de circulaire van den Minister, waarin pensi oen onthouden wordt aan hen die uit een militaire betrekking overgaan in een andere ryks-betrekking. Hy acht dit onwettig, onbillyk en onwenschelyk. 's-Gravenhage. Bij kon. besluit is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als dijkgraaf van den Kramerspolder aan H. Geelhoed le St. Philipsland. Op verzoek eervol ontslag verleend met dankbetuiging voor de bewezen diensten aan Jj. Ruijs- senaers als kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Oostburgidem als voor zitter der plaatselijke commissie voor de ongevallenverzekering te Oostburg aau K. A. Sanderse en benoemd als zoodanig A. Mys aldaar met eervol ontslag als plaats vervangend voorzitter en benoemd tot plaatsvervangend voorzitter mr. B. H. Carp, griffier bij het kantongerecht te Oostburg. 's-Gravenhage. Ten paleize is heden een commissie ontvangen onder leiding van Generaal Boefje namens een Comité van Nederlandseh Indische ingezetenen die H. M. het vroeger beschreven geschenk komen aanbieden, bestaande in een In dische Kamer, die ten paleize ingericht wordt onder leiding van denNed.Indischen Hoofdingenieur met verlof Van Es. De Commissie werd ontvangen in de Indische Kamer zelve; deze is van djattihouten betimmering, met beeldhouwwerk stijl Boeroe-boedoer (tempel op Java). 's-Gravenhage. Een 70-jarige vrouw is alhier in hare woning in de Èlzemoer- straat van de trap gevallen, naar 't zieken huis vervoerd en aldaar overleden. Utrecht. De Centrale Raad bij de Rijks verzekeringsbank bevestigde 'n beslissing van den Raad van Beroep te Middelburg tegen een beslissing der Bank, waarbij C. de B. te Hulst schadevergoeding is gewei gerd ter zake van een ongeval hierin be staande, dat hij tijdens het snoeien pijn kreeg in het linker elleboogs-gewricht. Hoewel in 't gelijk gesteld, kon 'tBank- Beatuur zich niet vereenigen met de gron den waarop de weigering is geschied. De Centrale Raad bevestigde de be slissing en bepaalde dat niet behoeft te worden onderzocht of hot ongeval heeft plaats gehad in verband met de uitoefe ning van een verzekeringsplichtig bedrijf. Londen, 18 Dec. Men verneemt uit Chicago dat in de Noordwestelijke Staten van Noord-Amerika een allerscherpste kolennood heerscht. De noodlijdenden seinden aan president Roosevelt, aandringend op krachtige maat regelen om de onwillige spoorweglijnen te dwingen goedkoope 'kolentreinen in Uienst te stellen. Bij verzet vragen zij dat de regeering tot die indienststelling overga. Zaterdag is Marine'' begonnen en wordt denkelijk Maandag afgedaan. Dan komt ook de Minister aan hel woord. Tot nu toe had Z.Exc. eene zwijgende rol. Nu er waren sprekers in overvloed. En klachten niet minder. De een wilde daarbij zus, de ander zoo. Om met dhr. Hugen- holtz te beginnen, deze keurde alle plannen van den Minister af. Hij had geen cent voor Marine over, het was eenvoudig geld verspilling. En de rest van het betoog kan de lezer gemakkelijk raden. Zoo denken er gelukkig maar enkelen over. Wat zou er zoodoende van onze verdedi ging worden. Wilde dhr. Hugenholtz geen eent voor nieuwe schepen er is al „oud roest" genoeg anderen hadden er veel, zoo niet alles voor over. Aan onze verdediging hangt ons bestaan. Als we onze neutraliteit zelfs niet meer kunnen handhaven, zooals de Minister heeft opge merkt, waar gaan we dan heen. Er,dient haast te worden gemaakt. Niet eerst na 25 jaren een vloot. Het eerste schip is al lang verouderd, als het laatste gebouwd wordt. Bezuinigen is goed, maar niet op „Marine". Zoo spreken o.m. de heeren Wassenaar en Van Karnebeek. Had dhr. Hugenholtz gevraagd „Wat hebben we aan die pantserschepen Nu, nog zoo weinig niet, merkten de pasge noemde heeren Jansen, Van Gijn en Thom son. De heer Van Gijn wilde er al heel weinig van hooren. Kustbatterijen, mijnen en torpedo-versperringen, die hebben we noodig voor onze kustverdediging, maar geen pantserschepen. Vooral niet weer een, zooals het type Heemskerk. Wat zouden we met zoo'n „kreupel eendje" beginnen Ook dhr. Thomson, die een treurig tafereel ophing van onze minderwaardige schepen er zyn op al onze schepen nauwelijks 18 geschikte kanonnen en er zelfs het oordeel van het buitenland over onze vloot bijhaalde, had het niet op die pantser schepen. Ze zijn „parfaitement inutiles", zooals het een Franschman uitdrukte. Wat beteekent zoo'n type Heemskerk, zegt hij dhr. Van Gijn na, tegen die machtige eskaders van de mogendheden Misschien zouden we de beweging dei- vijandelijke vloot eenige dagen kunnen vertragen. Maar misschien ook niet. En wat zou het ons baten We waren ten slotte tot voor de poes. Waarlijk, met pantserschepen komen we niet veel verder. Of het moest een pantsersohip voor Indië zijnj hadden de heeren Jansen en Van Gijn gezegd. Dan hebben we met den aanbouw vrede. Doch, dit kon niet volgens den Minister. Hij had het ook zoo liever gehad en dan voor ons land torpedo's, waarvoor ook dhr. Thomson een lans had gebroken. Maar de Oosterdoksluis zat in den weg.' Die was te klein, om zulk een schip voor Indië, door te laten. En het moest toch op de rijkswerf op stapel worden gezet. Wat daaraan te doen Dat wist dhr Talma. Hem was gezegd, dat B. en W. een voorstel hadden gedaan om de doorvaart van de sluis te maken op 25 Meter. En dat dit werk tot stand zal worden ge braoht, in korter tijd, dan de Minister denkt noodig te hebben voor een schip voor Indië. Als nu eens de aangevraagde gelden voor het besproken pantsersohip toegestaan werden voor een schip voor Indië de Minister wil zulks ook wel i dan is men vooreerst uit den brand en kan men, volgens dhr. Eland, die volkomen met die gedachte van dhr. Talma meeging, nog eens nadenken over onze kustverde diging. Wie weet of in dien tussohentijd het noodige licht daarover niet zal opgaan. In dien zin deed dan ook dhr. Talma een voorstel, dat vandaag verder in be handeling kwam. Het woord was nu aan den Minister. Voor de pauze was „financiën" aauge- nomen. De Minister van Marine is en blijft een hoffelijk man. Zoodra-hij Maandag aan het woord kwam, dankte hij de heeren voor de welwillende wijze, waarop zijne plannen zijn besproken. Dus ook dhr. Hugenholtz en Thomson De Kamer had er schik over. Met dat al hield Z.Exe. voet bij stuk. Ten minste wat zijne plannen betreft. Van pantsersehepen is hij niet aftebrengeu. Ze zijn onmisbaar voor onze kustverdediging. Daarenboven zijn ze ook noodig voor onze torpedo's te beschermen buiten de zeegaten. Want, zegt Minister Stuart, we behoeven niet altijd „weg te kruipen", we kunnen wel eens offensief optreden en wat klappen uitdeelen ook. En hoe zouden we zulks kunnen zonder pantsersehepen Nu zegt men wel, wat zouden wij met onze schepen, notedopjes gelijk, kunnen beginnen als de nood aan den man kwam? We zijn immers toch niet opgewassen tegen de reusachtige zee- kasteelen der mogendheden P Maar was dit vroeger wel anders vraagt Minister Sluart. Immers neen. We hebben altijd kleiner schepen gehad. In 1866 en ook in 1892 toen dhr. Jansen zijn „Kortenaars" kreeg. En zoo is het nu nog. Overigens moet men over die schepen zoo licht niet denken. Vergefe men ook niet, dat wij met geen „snelheid" meer rekenen, en dat de pant serschepen niet in open zee behoeven te vechten. Ed -wat hier alles afdoet, als we van pantsersehepen moeten afzien, omdat we toch moeten onderdoen voor de groote mogendheden, eilieve, waarom willen de heeren dan torpedo's Engeland, om eens een voorbeeld te noemen, kan tegenover elke torpedo van ons, een torpedovernieler stellen. De groote zeemogendheden blijven ons altijd de baas. De slotsom van 's Mi nisters betoog is, dat zijn vlootplan „zeer beseheiden is". Z Ex. kan niet gaan marchandeeren. Er kan niets af. En dan de motie Talma, een „schip voor Indië" inplaats van het pantsersohip type Heemskerk, dat in onze wateren dienst zou doen Nu, de Minister wil wel een sohip voor Indië, zeer zeker, maar hij wil ook een pantsersohip voor hier, evenals dhr. Van Vlijmen, die zijn hart had laten spreken en vindt, dat 's Ministers memories en zeker ook wel zijn speech, uitblinken door helderheid. Minder helder althans voor sommigen was de bedoeling van Talma's voorstel. Men haalde er van alles uit Dhr. Hugen holtz meende o. a. dat de motie het heele program van den Minister aanvaard t, alleen de volgorde veranderende en dhr. Jansen meende, dat bij aanneming der motie de Minister inplaats van één, twee schepen krijgt. Dit was echter de bedoeling der motie niet. De heer Talma bedoelde met zijn voorstel alleen dit, dat de Minister, bijaldien hij over enkele maanden met een nieuwe geldaanvrage bij de Kamer aan klopt, verzekerd is, dat er geen principieel bezwaar is bij de Kamer om die gelden voor een schip voor Indië toe te staan. De motie dtent dus opgevat als een een voudige verklaring, waardoor zich de Kamer in geenen deele de handen bindt. Komt de Minister binnen enkele maanden met een nieuw plan voor zulk een schip terug, dan staat het de Kamer natuurlijk vrij, dit plan goed te keuren ofte verwerpen. Zie, zegt dhr. Jansen, namens enkele zijner vrienden, zoo kan ik de motie steunen. Hetzelfde verklaarde dhr. Van Gijn, die echter hunne stem los maakten van een beslissing over de „Oosterdok- sluisquaestie". De heer Heemskerk betoogt weer wat anders, De begrooting behoeft volstrekt niet gewijzigd te worden, al wordt de motie aangenomen. De heer De Waal Malefijt zegt hetzelfde. En dhr. Van Kol verklaart, dat hij van al dat „geschipper" zeeziek zou worden, Ik stem voot- de motie Talma, zegt dhr. Van Wassenaar in denzeifden zin als dhr. Heemskerk ze uitlegt. Verder was de spreker niet te verstaan, zoo groot was het leven en het rumoer. Eindelijk komt dhr. Kolkman nog verklaren, dat de motie Talma zóó onduidelijk mogelijk is. De een zegt, we krijgen er twee, de ander bedoeld wordt .dhr. Marchant we krijgen er drio schepen door. We behoeven niet met zijn honderden achter de groene tafel te gaan zitten. Het initiatief moet van den Minister uitgaan. De verwarring was groot. In dit stadium gaan de heeren dineeren, om 's avonds 8 ure wêer op het appel te zijn. Voor een oogenblik was toen de rust wêergekeerd. De verwarring had nu plaats gemaakt voor algeheele verbazing. En geen wonder. Eventjes na de opening komt Minister Stuart te verklaren, dat hij tot andere gedachten is gekomen, nota bene door de speech van dhr. Kolkman. Z Exo. heelt „ingezien", dat de motie niet geeft wat hij ais Minister noodig acht. Daarom wijzigt hij art. 15 in dien zin, dat de post wordt vermeerderd en nu gebraoht op 1,740,000 gulden voor aanbouw van een nieuw schip voor Indiëtype Tromp. Ook art. 16 wordt verhoogd en wel met 300 duizend gulden voor torpedomateriaal. Onmiddellijk begint Z.Exo. nu aan de replieken. Maar het rumoer wordt na die zonderlinge verklaring van den Minister zóó verschrikkelijk, dat de Voorzitter maar altijd er op doorliamert om wat stil ie. Doch vruchteloos. Tusschen het leven door, heeft dhr. Talma nog juist een moment, om te roepen, dat hij zijn motie intrek!. De Kamer was als overbluft, 't Is onge hoord, zegt Troelstra. Hoe kan men nu over zoo'n voorstel van 8 millioen beslis sen. Dat is een al te groote impriovisatie van den Minister. Dhr. Lohman giet intussehen wat olie op de heroevde wateren. Hoofdstuk Marine is aangenomen. GOES, 18 December 1906. Met uitzondering van Gerst en Kroonerwten die hooger verkocht werden, kwam in de prijzen geen verandering. Oude tarwe f o,a f o,Nieuwe tarwe f 6.25 a f 7N.-Rogge f 5,70 a f 6Winter- gerst per 100 kilo f8,50 a f9.Zomergerst per 100 kilo f8,10 a f8,50. Haver per 100 kilo f é.25 a f 7.—. Bruine boonen f 8,50 a f9.Karwijzaad fa f—Koolzaad fa f Kroonerwten f 9k f 9.60. Groene Erwten f8,25 a f8,50. Opgaaf der marktzetters van de gemeente Versche Boter per K.G. f 1.30 d f 1.42 middenprijs f0,69, part. fo,— per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 5.60 a f 6. middenprijs f 1,45, part. f 1,60 per 25 stuks. De aanvoer van boter was gering, die van eieren tamelijk. Opgaaf van de Landbouw maatschappij. Boter f 1.30 f 1.42 per K.G., rekenprijs f 1.38 per K.G. De vraag naar Boter overtrof het aanbod. Versche Eieren f 5.60 a f 6per 100 stuks, rekenprijs versche eieren f5.80 per 100 stuks. VLISS1NGEN, 18 Dec. 1906. Boter f1,40 a f 1,50 per K.G. Eieren f o,a f 8.per 104 stuks. Veilingsvereenïging „Walcheren" MIDDELBURG, 17 December 1906. Aardappelen f2,22, Poters f 1,10, Reinette d'Or f6, Frangois Borgia f6, alles per H.L. Roode kool 26 ct., Savoije kool l'/23'/2 ct., Bloemkool 3tl ct., Witte kool ü/22 ct., Boerekool 1i'/2 ct., alles per stuk; Andijvie 24—84 ct per 100 struik; Sla 25—40 ct. per 100 krop; Spinasie 716 ct., Veldsla 13—14 ct,, Koolrapen 23—26 ct., Peen 2540 ct., Karoten 48 ct., Rapen 22 ct., alles per ben; Spruiten 6075 ct. per grietPeen i'/2—3 ct., Rapen 12 ct., Prei 21/24 ct., Selderij >/21 ct., Pieterselie '/2 ct., Ramenas 11'/2 ct., alles per bosWitte Boonen (2e soort) 9 ct. per liter; Eieren f6,80 per 100 stuks. ROTTERDAM, 18 Dec. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd 42 paarden, 1801 magere runderen, 650 vette run deren, 191 vette kalveren, I07 nuchtere kal veren, 502 graskalveren, biggen. Prijzen runderen 26 a 4o c., osser. 30 a 38 c., stieren 25 a 34 c., kalveren 40 a 55 c., alles per '/2 kilo. Melkkoeien f125 a f290, kalf koeien f 160 a f320, stieren f80 a f 250, pinken f 45 af 130, graskalveren a vaarzen f75 a f175, biggen f 7 a f 14, paarden t 40 a f 130. Nuchtere kalveren: fok- f 14 a f25; ld. slacht- f9 a f15. Handel niet onregelmatig. ROTTERDAM, 17 December. Binnenlandsche granen. Tarwe, ruim ter markt, was wederom in de allerbeste Essex soorten tot vorige prijzen goed te plaatsen, overige soorten ilauw onver anderd. Per 100 kilo f7 a f 9.50 en uitgezochte partijtjes daarboven. Rogge ilauwer. Per Heet. f5-25 a fS.So. Gerst. Alleen Chevalier ter markt die van f8.40 tot f8.80 per 100 kilo verplaatst werd. Haver ruim aangevoerd en daardoor iets flauwer. Per 100 kilo 6,75 a 17,40. Witte Boonen onveranderd. Per heet. f 12,50 tot f 14,50. Bruine Boonen als voren. Per heet. f 7 a f9.25. Blauwe Erwten. Kooksoort van f8.i0 a f 8.4o en gegarandeerde kook iets daarboven. Niet-kokende f7,5° a f 8 naar kwaliteit per heet. ROTTERDAM, 17 December. Buitenlandsche granen vast. Rogge, per 2100 kilo, 73/74 k.g. Helena f144; 76/77 k.g. dito stoomend, f 146; 75/76 k.g. dito ladend/geladeu f 146, 71 k.g. Bulgaar stoomend f 132 a f 133. Gerst per 2000 kilo's 62/63 K.G. Donau stoomend f133}; 60/61 k.g. Zwarte Zee stoo mend H30. Erwten per 80 kilo. Petersburger f 6,85. M a i s per 2000 kilo's Amerik. Mixed 1124,50 a I25 dito dito stoomend oude oogst f I22 a f123; dito dito dito n/aank. tijd f 122 af I18 dito dito dito f117 gestort; grove Donau stoo mend f 144 contant. AMSTERDAM, 17 Dec. Aardappelen. De prijzen waren als volgtFriesche Magnum Bonums fo,a fo,dito Borgers f 1,20 a Jl,50, dito Blauwe f 1,60 a f2,25, ói'0 Poters fif 1,10, dito Bonte f 1,60 a f2,30, Zeeuwsche Eigenheimers f 1,40 a f 1,50, dito Bonte f 2,20 a f 2,40, dito Blauwe f 2,40 a f 2,50, Geldersche Blauwe f 2.a f 2,10, Eigen heimers f j a f 1,60, Bonte f1,70 a f2,10. BRIEFWISSELING. De abonnees te Kapelle, c.s., ontvingen gisteren hun blad een halven dag te laat. Ook de vorige week was dit zoo, toen ook Middelburg en Vlissingen niet op tijd konden bediend worden. Dit ligt aan de tijdelijke afwezigheid van een der zetters aan de drukkerij. Red. naar waarnemingen in dm morgen van 18 December medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774.8 te Memel, laagste stand 757.8 te Bödo. Verwachting (tot den avond van 19 Deo.): zakke wind uit Zuidelijke riehtiDgen 's morgens nevelig, weinig of geen neerslag. Weinig verandering van temperatuur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3