ifioop Verknopingen, enz. fldrertenBën. LAATSTE BERICHTEN. Nisse. Onze gemeente is thans ook in het bezit gekomen van een ziekenbarak Het gebouw ia van hout opgetrokken eü is op een gemakkelijke manier uit en in elkaar te zetten. Indien het doelmatig blijkt is deze methode wel practisch en tevens voordeelig. 't Blijft intusscheD te hopen dat het niet dikwijls noodig zal zijn om het in elkaar te zetten. Marktberichten. Jï UliGERL I JK E STAND. Telegrafisch Weerbericht. P 0 s t e r ij e n. gehad. Van de lichting 1906 zijn bij de infanterie de viermaanders en de achtmaanders bij afzon- derlfjke compagniën geoefend, welke afscheiding eveneens is doorgevoerd voor de wèl- en de nietvoorgeoefende viermaanders. Bij die proef neming is gebleken, dat zij bevordelijk moet worden geacht voor den geregelden gang der opleiding en deze daardoor meer vruchtdragend waakt. Wanneer sommige leden hebben ver nomen dat het in de bedoeling van den minister ligt de viermaanders van de lichting 1906 na afloop van den eersten oefeningstijd niet meer onder de wapenen te doen komen, dan moeten de aan die leden verstrekte inlichtingen op een misverstand berusten. Te Schiedam is een 4-jarig meisje gestorven ten gevolge van vergiftiging door gebruik van zoogenaamde tooverballetjes. Te Amsterdam woonde in de Bakker straat een gezin, bestaande uit man, vrouw en vijf kinderen. Eenige maanden geleden stierven twee kinderen aan de kroep, een derde kind stierf aan brandwonden bij 't in brand raken van zijn kleertjesontstaan. Het oudste jongetje van 6 jaar viel dezer dagen uit 't raam van 't bovenhuis op de straat en bleef op de plaats dood. De moeder werd daarna malende en heeft zich St. Nieolaasavond, terwijl zij met haar 5-jarig zoontje, thans haar eenige, alleen was, van 't leven beroofd. Toen 's nachts 2 uur de echtgenoot van zijn werk thuis kwam, kwam 't knaapje hem aan de kamer deur tegemoet en zei dat moe zoo bloedde doch toen was de vrouw reeds dood.(') Zaterdagavond kreeg een bootwerker te Rotterdam in een lichter aan de Ure- lemskade 800 kilogram suiker door hel breken van een strop waarin die last hing, op het lichaam en stierf spoedig daarop aaD inwendige kneuzingen. Te Stads kanaal is een 5-jarig knaapje te water geraakt en verdronken. Een schuiten voerder te Amsterdam die zich bij het in beweging brengen van zijn vaartuig aan de spoorbrug vasthield, kreeg van den passeerenden trein een klap tegen het hoofd waardoor de man op de plaats dood bleef. Aldaar is een 80-jarige vrouw, die op bezoek was geweest, Vrijdagavond tewater geraakt en verdronken. Zaterdag was een voerman op de leerlooierij te Cuyk bezig zijn kar met rum te iaden, toen hij met zijn kameraad die hem hielp over een kleinigheid twist kreeg, en de ander hem met een riek zoodanig in schouder en rug stak dat de man doodelijk gekwetst neer viel. Te Hoeven is een 4-jarig knaapje tijdens de afwezigheid der moeder in een mestput gevallen en gestikt. Te Broek huizen is een koopman, die de tramrails nog wou oversteken en struikelde toen de tram diohtbij was, overreden en spoedig aan zijn wonden bezweken. In den Rijn bij Renkum is bij het vissohen een 30-ja- rige man uit een roeiboot gevallen en verdronken. Abusievelijk meldden wij Zaterdag dat de man zijn vrouw den hals had afgesneden. Een knaap te Ghistel (W est Vlaan deren) had een mecanieken spoortrein ge kregen, werkende door middel van een spirituslampje. Het ding was zoo goed nagemaakt dat het machien, juist gelijk het met een gewone locomotief het geval kan zijn, ontplofte, de vlam meedeelde aan gordijnen en meubelen, het huis af brandde, en de pompiers uit Oostende moesten geroepen worden om te voorko men dat de brand naar anderen oversloeg. (H. v. Antiv.) Sneeuw. In het Saverland (Hessen) is veel sneeuw gevalen. Een trein op weg naar Pader boven is in de sneeuw blijven steken. Zaterdag heeft het te Londen gesneeuwd. De eerste keer van den winter. In geheel Frankrijk is het weer slecht. Op de zuidkust hoeft de hooge zee ver scheidene ongelukken veroorzaakt, zooals in de Middellandsche zee. In de Alpen en in het Oosten valt voorloopig sneeuw. De dochter van minister Stolypin, die indertijd zwaar werd gewond by den aanslag op het Apothekers-eiland, lijdt thans aan een hevige longontsteking. De geneesheeren hebben weinig hoop op haar behoud. Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw, afdeeling „Walcheren". Bovengenoemde afdeeling hield heden eene vergadering op de bovenzaal der sooiëteit de „Vergenoeging". Voorzitter jhr. P. J. Boogaert. De voorzitter heette de aanwezigen wel kom op deze vergadering terwijl hij mede deelde dat de heeren Kraamer en Meeuwse door ziekte verhinderd zijn deze vergade ring bij te wonen. De heer Zwagerman wordt door den voorzitter welkom geheeten als zuivel- consulent en hij hoopt dat hij eene aange name werkkring hier zal vinden. (Applaus). De heer Zwagerman dankt de voor zitter en de leden hartelijk voor zijn woord en hunne instemming, van zijn kant geefthij de verzekering te zullen doen wat hij kan voor de bevordering der Landbouw. (Appaus). Hij is op de vastgestelde uren te spreken aan het laboratorium eiken werkdag van 812 en van VU5 uur, namelijk op Donderdag, Kuiperspoort of wel Lange Delft B 118, Middelburg. De voorzitter wijdt nog een woord van deelneming aan den heer Hennequin, voor zitter der Maatschappij, die door eene ern stige ziekte is aangetast, hij hoopt dat hij spoedig zal herstellen en al zijne functies weder zal kunnen waarnemen. (Applaus). Bij afwezigheid van den secretaris, leest de heer F. P. Polderdijk de notulen die worden goedgekeurd, het secretariaat wordt door dezen heer waargenomen. Onder de ingekomen stukken zijn; De Provinciale premie der Stierenkeuring ver slag dei Juni-keuring der merriën 1905/06 id. der najaarszitting van het Hoofdbestuur. Van den schrijver een exemplaar van het verwerpen de onvruchtbaarheid en het opbreken bij runderen en paarden door dr. L. de Bliek onder directeur der Rij ks- seruminriohting te Rottdrdam, welke bro chure aan de leden werd rondgezonden. Van den heer Meeuse kwam berioht dat op een Zaterdag met de Middelburgsohe boot zijn verzonden 2 besmette dieren, die tusschen gezonden werden gezet ofschoon zij toch met kaarten van be smetting waren voorzien, hij vraagt of deze zaak nier ter tafel van het Hoofd bestuur dient te worden gebracht. De heer Marinusse zegt dat er op zijn gemeente (St. Laurens) een dier in de weide liep dat de besmettelijke ziekte had (tuberculose). De heer Van Rijssel zeide echter op een vraag of dat dier moest worden afgezonden, laat maar loopen, dus gelooft spreker dat de besmetting niet ernstig is. De heer Geschiere vraagt of het de be doeling niet was van dien deskundige omdat het reeds bij andere dieren liep, ook vraagt hij of dit bestuur niet kan optreden in deze, dan behoeft dit schrijven niet naar 't Hoofdbestuur te gaan. De heer Polderdijk zegt dat alles eerst naar het Hoofdbestuur moet, verschillende sprekers achten deze besmetting wel ern stig voor andere dieren. De heer Geschiere vraagt of de kwestie met den beer, die bij Sanderse gestatio neerd is geweest nu in het reine is, want hij zou niet gaarne onaangenaamheden hebben. De Voorzitter zegt, dat het bestuur de zaak onderzocht, en gaarne aan Sanderse eene schadevergoeding had gegeven doch de vergadering wenschte dit niet te doen, nu heeft Sanderse aan het Hoofd bestuur om schadevergoeding gevraagd, die aan de afd. inlichtingen heeft ge- vraagd welke zijn gegeven. De heer Geschiere zou toch gaarne schadevergoeding aan hem geven, hij vindt 'tniet goed dat één persoon lijdt voor de afdeeling. De heer J. Polderdijk gelooft dat in eene eerstvolgende vergadering een voor stel kan worden gedaan. De voorzitter zegt gaarne zoo een voor stel te zullen ontvangen. De heer Vader gelooft dat dit een gevaarlijke weg is, want dan kan ieder wel komen om schadevergoeding welke hem eerst is geweigerd. Benoemd wordt tot lid der commissie voor de Internationale Tentoonstelling te 's-Gravenhage de door het bestuur voor gedragen heer J. Polderdijk en dhr. P. Maas, als zijn plaatsvervanger. Beide heeren worden gekozen respectievelijk met 72 en 39 van de 75 uitgebrachte stemmen en nemen hunne benoeming aan. Herkozen worden de drie periodiek aftredende be stuursleden Jhr. [P. J. Boogaert (voorz J. Polderdijk (vipe-voorzitter), en F. P. Polderdijk, resp. met 76, 77 en 76 stem men van de 77 uitgebrachte stemmen. De heer Polderdijk deelLmede, dat hij de benoeming aanneemt, doch verklaart om den schijn weg te nemen dat hij zich zelf zou hebben gestemd, dat hij niet heeft gestemd. Ook de andere heeren nemen hunne herbenoeming aan (applaus). Het bestuur doet thans mededeeling van 't verlies phosphorzuur in superphosphaat dat bedroeg op 23 December 1905 14 pCt, op 13 Maart 1906 13 pCt en op 20 Oct. 1906 IB pCt. per baal die toen isonderzocht, Den heer M. Boogaart spijt het dat er niet een baal is opgezonden die onder den druk is geweest, want dr. Hissink heeft dit toch bedoeld. Liever had hij zoo'n baal gehad die dan onderzocht was, dan zou de achteruitgang beter bepaald kunnen worden. De heer De Troije achtte het beter dat een bovenste baal en een onderste baal waren onderzocht, dan kan bewezen wor den of de aehteruigang aan de druk ligt of niet. De Voorzitter gelooft, dat een nieuw onderzoek wel kan gebeuren, zooals wordt bedoeld. De heer Boogaard zegt gaarne zich hier mede te belasten, wat den heer Maas deed opmerken, dat hy het liever niet aan leveranciers zag toevertrouwd. Hy wil zich hiermede gaarne belasten, waar de Voor zitter hem voor dankt. Omtrent het aanschaffen van een Engel schen fokram deelt de heer. F P. Polderdijk mede, dat er twee rammen zullen worden aangeschaft, een voor Zeeuwsch-Vlaan deren en een voor Zuid-Beveland en Wal cheren. Daar kunnen dan de landbouwers van profiteeren. Hij zal zich er voorspannen om met de schapenhouders in contact te treden. De voorzitter dankt den heer Polderdijk voor deze mededeeling. De heer Hubregtse vraagt of deze ram- mengeschiedenis het beertjegeschiedenis niet achteraan zal gaan. De heer Polderdyk zegt dat dit absoluut is uitgesloten. Thans is aan de orde het benoemen van eene commissie tot het nazien van de rekening bestaande uit drie leden, die voor een jaar zitting hebben. De voorzitter zegt dat het bestuur tot dit voorstel kwam, omdat op eene vergadering als deze en andere het te vlug gaat met het nazien der boeken en rekeningen. Deze oommissie wordt dan benoemd voor een vol jaar. De heer Hesehiere zag liever dat het bestuur drie personen aanwees, dan was de zaak vlugger afgeloopen, wat door den voorzitter wordt bestreden, zoo'n commissie moet uit de vergadering voort komen, terwijl hot bestuur zich van stem men zal onthouden. Het bestuur steltechter voor dat de drie personen welke de meeste stemmen hebben, gekozen zullen zijn, dit wordt goedgevonden. Benoemd worden de heeren P. Vader Hz. met 18, J. Vader met 16 en A. Geschiere met 14 stemmen, op verschillende personen zyn 11 en min der stemmen uitgebracht. Uit het verslag van den marktzetter blijkt dat het gemiddeld cyfer van den marktzetter met dat der handelaren bij de boter verschilt met 1 cent per 'U kilo en die der eieren 15 cent per 100 stuks. De marktzetter, dhr. Goedbloed, schryft dat het voordeelig zou zijn om de lijsten te doen laten drukken, en de leden rond te zendendat zou goed werken. Hij vraagt tevens om by eene eventueele her benoeming zijn salaris flink te verhoogen. De voorzitter gelooft ook dat 't drukken en verzenden der lijsten zijn nut kan hebben. De heer Geschiere ziet het nut niet in van drukken. De pers geeft toch geregeld het verslag der markten. De heer v. d. Woestijne is erg voor het laten drukken, dan kan men hierdoor over een heel jaar de statistiek zien van den marktzetter. De heer S. Boogiard stfunt dit. Het voorstel om de lijsten te doen druk ken wordt met bijna algemeens stemmen aaD genomen. Tevens stelt het bestuur voor om dhr, J. Goedbloed weder tot marktzetter te benoemen. Dit geschiedthem zal hier. van worden kennis gegeven. Tevens stelt het bestuur voor zijn salaris met f25 te verhoogen en dus te brengen op f75 Dit wordt goedgevonden. De heer de Troije is er voor hem echter een vast salaris te geven omdat hij dan niet telkens behoeft te vragen. Bij de rondvraag vraagt de heer J. K. Mesu omtrent de hooischudder die in de vorige vergadering is gekocht door den heer P. Maas, die echter is gekocht door de verlotingscommissie, die heeft toch geen geld'? De voorzitter zegt dat de commissie hem heeft gekocht in het voordeel dier commissie. De heer J. K. Mesu gelooft dat 'thier lykt dat de heer Maas, er niet is afkun nen komen, en hem nu maar aan de com missie heeft verkocht. De heer Maas zegt dat de commissie het toen reeds wist dat hy voor dë commissie was, hij verdient er geen geld aan. De heer Hubregtse is het eens met den heer Mesu. De heer Boogaard is het eens met de verlotingscommissie en den heer Maashet is iu 't belang der commissie. De heer S. Boogaard zegt, dat het zijn fout was, hij riep af voor Maashij had moeten roepen voor de verlotings commissie. De heer De Buck geeft dhr. Geschiere den raad als deze met een voorstel op de volgende vergadering mocht komen, voor Sanderse deze kwestie goed te on der zoeken. De heer v. d. Woestijne beklaagt zich over de toezending der Maandbladen. De Voorzitter zegt dat het blad niet iedere maand verschijnt. De heer Geschiere vraagt of het niet wenschelijk is in 't vervolg in de Kegel baan te vergaderen, daar kan men elkander beter verstaan. De Voorzitter sluit daar niemand meer het woord verlangt deze vergadering. Met 2e Kerstdag zal alhier door de gchietvereeniging een onderlinge wedstrijd gehouden worden op tweeërlei banen. Rilland. Het ooilege van notabelen koos tot voorzitter dhr. G. Windhorst, en tot secretaris dhr. J. van de Sande. 's-Oravenhage - Tweede Kanier Onder zeer groote belangstelling op alle tribunes werd heden de beraadslaging over de begrooting van Marine voortgezet. Dhr. v. Vlijmen betoogt dat by die leden die ten aanzien dezer begrooting tegen het vlootplan zyn, hetzelfde^verschynsel zich voordoet als altijd, dat men in den regel weet te spreken van stelsellooze behande ling. Spr. keurt 't plan van dezen minister zeer goed, al staat hij toe dat wel wat meer voor de landsverdediging door de vloot kon geschieden. Sprekers argument is dat hij steeds een kans wil behouden om de land macht van de zeezijde te helpen bij een poging tot landing van den vijand. Spr. bestrijdt de bewering als zouden deze schepen te klein zijn voor een optreden buitengaats. Als onze zeemacht dat systeem in de historie had toegepast dan zouden wij nooit een overwinning ter zee behaald hebben. Daarom is hij ook tegen 't amendement-Marchanf, Doch ook demotie- Talma bestrijdt hij omdat bij aanneming daarvan wy in plaats van schepen van 7000 ton, schepen van 5000 ton zouden krijgen. Hij keurt af het optreden van den Mariniersbond. En zou hij't in dienst Ireden beperkende bepalingen aan de ma riniers willen zien opgelegd. De Minister van Marine verdedigt zyn plannen. Een der redenen voor zijn vloot plan is dat naar zyn meening onder ons marine-materieel te veel schepen zijn die niet geschikt zijn voor een optreden bui tengaats. Want de Minister acht al dat kruisen onzer schepen tusschen de banken uit den Booze. Hy acht 't beter dat wij flink klappen deelen. Dat bij de uitvoering der plannen op zooveel jaren gerekend is, dit geschiedde wyl hij aan een schip een kans leeftijd van 25 jaren toeschrijft. De minister ontkent ooit gezegd f e heb ben dat ons materieel in een treurigen toestand verkeert en niet in staat zou zijn om onze neutraliteit te handhaven. Hy betoogt dat hy geen geldverspiller is, en dat wij niet in 'n moeras zitten. Al kunnen wij niet, wat de vlootuitgaven betreft, met het buitenland concurreeren, toch mag ons uitsluitend gevechtswapeu niet bestaan in torpedo-booten. Een pantserschip van 5000 ton acht de Minister voor ons slechts defensief optre den aüerzins voldoende. Bij onze zeekust kunnen de pantserschepen deelnemen aan een offenvieren en taotischen strijd, terwijl buiten het rayon zij als kustmaterieel kunnen optreden bij de torpedo-boot. De Minister verdedigt de bepantsering en bewapening van het schip en verklaart geen vrede te kunnen hebben met een poging in de motie-Talma bedoeld, waar door de aanval zou worden onderbroken. De Minister meent dat zyn bescheiden en over lange jaren verdeeld vlootplan niet gemist kan worden. Practisch nut zal de motie slechts hebben by verwerping van het amendement-Marchant-Thomson om den post voor aanbouw te schrappen. Dan blijven de gelden voor het schip althans op de begrooting indien deOosterdok-quaestie niet wordt opgelost. Wordt zij wel opgelost, dan kan hij een ontwerp indienen om de werkzaamheden aan de Ooster-doksluis te subsidieeren, en vervolgens de begrooting zoo te wijzigen dat 't schip voor Indië en niet voor Europa wordt gebouwd. Uitvoerig bestreed de minister de be schouwingen van den heer Hugenholtz in zake het marine-per3oneel en verdedigde de vergunde ontslag-aanvrage by tegenzin in den dienst, als noodzakelijk ter voorko ming van wangedrag. Het pensioenfonds voor weduwen en wee zen van Marine-personeel heeft 's ministers volkomen sympathie. Konstantinopel, 15. Dec. Tweehon- dera Turksche marine-matrozen, wier diensttijd om was, verlieten het marine' arsenaal en hielden een betooging ten gunste van hun ontslag uit den dienst en vroegen hun achterstallige soldij. De be tooging duurde drie uren, twee officieren, die trachtten de muitelingen tot rede te brengen, werden met steenen gegooid, een derde maakte gebruik van zyn sabel en wondde drie mannen. Ten siotte kwam er een adjudant van Yildiz-Kiosk (de residentie van den Sultan) en beloofde den mannen, dat hun eischen zouden worden ingewilligd, waarop zij kalm uiteengingen Er heerscht op Yildiz-Kiosk groote op gewondenheid; de Sultan vroeg, ten zeerste verstoord, om inlichtingen en er werden voortdurend nieuwe bevelen gegeven. Uit de Fransche Kamer Parijs, 16 Deo. In den loop der be raadslagingen over de begrooting voor het departement van lianciën eischte de mi nister voor den staat het recht om zich meester te maken van het Kerkelijk Pen sioenfonds een- lid van dit fonds vroeg storting er van in de Pensioenkas voor ouden van dagen. Daarop nam de KameT me 446 tegen 91 stemmen de begrooting in haar geheel aan. Goes. De firma F. Kleeuwens Zoon is als laagste inschrijver, aannemer ge worden van de levering van drukwerk voor deze gemeente voor een tijdvak van vyf achtereenvolgende jaren. ROTTERDAM, 17 Dec. 1906. B u i t e n 1. Granen lager. Binnenlandsche stil. Nieuwe Tarwe - 7,- 9,50 N. R 0 g g e - 5,50 - 6. N. Wintergerst - Zomergerst. 7 Chevalier N. H a v e r - 6,75 - 7,50 Bruine Boonen - 7,- 9,40 Witte Boonen. -12.-— -14. Erwten- 8.- 8,75 Kookerwten - 8,25 - 8,25 Kroonerwton. - 8,25 - 8,75 N. Koolzaad. Kanariezaad - 9,50 -10. Karwijzaad. -17,75 -18, Lijnzaad - 9,50 n -10,75 Blauw Maanzaad -19,-19,50 Bruin Mosterdz. -30,-32, Geel n - 25,- 30, per 100 kilo. Maïs Mixed (Amerikaansehe) f123 a f126. Stoomend f121. Grove Donau f 114 a f116. La Plata stoomend f113. Zeeuwsche Eieren f7,10 a f7,20. Overmaasehe Eieren f7,50 a f7,70. Aardappelen. Zeeuwsche Blauwe f2,60 a f2,40. Geldersche idem f 1,80 a f2.-—, Zeeuwsche Eigenheimers f0,— A f 0,Friesche idem f 0,a f 0,Zeeuw sche Bonte f2,20 a f2,40. Weinig aanvoer, veel vraag. A j u i n 12000 H L. groo ten deels in 't land gekocht. Zoover bekend niets verhandeld. Prijzen bleven gedrukt wegens de toe nemende groote aanvoeren uit Spanje en Duitschland. Vlas. 15293 9teen'blauw. Wit Zeeuwsch 2410 Holl. geel 3047 Groningsch 2620. Prijzen Blauw Zeeuwsch 39 a 51 stuivers, sommige partijtjes 52 Wit Zeeuwsch 34 a 40 Groningsch 37 a 45( MEEL Het buitenland blijlt vast. Het aantal kon niet door de aanbiedingen worden gedekt Daar geen hoogere biedingen worden gedaan kon niets worden ingewilligd. Heden stil on veranderd. Prima qual. Inlandsch f 10.75 h f11,75. Eerste qual. Inlandsch f 10af 10.50. Prima Amerik. (Patent) f 11,50 a f 12,50. Eerste qual. Amerik. (Straight) f10,50 a f 11.25. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f 9,75 a f 10,65. Extra puike qual. Hongaarsch f 13.50 a f 15.—. Eerste qual. Hongaarsch f f Prima qual. Duitsch f9.75 a f 10,50. Eerste qual. Duitsche ffPrima qual Belgisch fua f12.25. Eerste qual. Bel gisch f 10.75 k f 11,75. Prima qual. Fransch fa fEerste qual. Fransch f 10.75 a f11,25. Inlandsch Roggebloem f9,50 a f 10.25 Duitsche Roggebloem f 9,50 k f 10,75. Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak Van 1417 Deo. MIDDELBURG. Bevallen: A. M. Helbers geb. Baden, d.A. H. L. van der Weele geb. Vermeulen, d.J. Snijders geb. De Vos, z.J. Jansegeb. De Rijke, z.C. Kempe geb. Oreel, d.P. J. Kieboom geb. Polderman, d. Overleden: L. G. van Datume, 84 j., ongeh., d.A. J. Keuse, 30 j., vrouw van P. de Groote I. Buijs, 65 j., wed. wednr. van M. Baljé. GOES. Getrouwd: 17, Boudewijn Nieuwenhuijze, 21 j. jm. en Elizabeth Schrijver, 19 j. jd. Geboren: 16, Margaretha Antonetta Maria, d. v. Josephus Martinus Petrus Stieger en Catharina Maria van Konings- brugge Pieternella, d. v. Josius Osse- waarde en Adriana Johanna de Wage- maker. Van 1115 Dec. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. van Daele, 19 j. jm. en J. C. M. Everaert, 21 j. jd. Getrouwd: II. H. van der Wusten, 25 j. wednr. en M. M. van Noppen, 23 j. jd. J. P. Krins, 64 j. wednr. en T. Baan. 52 j. jd.J. J. de Waal, 25 ,j. jm. en E. M. S. van de Plassche, 21 j.jd.; P. Truijers, 27 j. jm. en J. Jongbloed, 24 j.jd. Bevallen: P. Bossslaar geb. Hooge- steger, d.M. F. Stork geb. Dronkers, z.A. Schillemans geb. Witte, z. A. J. C. Nijssen geb. Kesteloo, z.M. J. Bogaert geb. Peeters, z.S. M. Laernoes geb. Nieuwenhuize, d. Overleden: J. C. Doijer, wed. van S. C. Ooster, 61 j.M. G. Nieuwen huijze, 2 w., z.A. J. van Raalte, vrouw van J. van Raalte, 63 j. naar waarnemingen in den morgen van 17 December medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774.5 te Arlon, laagste stand 757.8 te Bodo. Verwachting (tot den avond van 18 Dec.): zakke Zuidelijke tot Westelijke wind, be wolkt of nevelig, weinig of geen neerslag. Iets minder koud. Lijst van brieven en briefkaarten ver zonden aan onbekenden door het post kantoor te Goes over de le helft der maand December 1906. Brieven. K. v. d. Heulen, Haag. Heden werden wij verblyd met de ge boorte van een welgeschapen Dochter, J. OSSEWAARDE. A. J. OSSEWAARDE— Ds Waoemakeb. Goes, 16 Dec. '06. Op den 19 December a.s. hopen onze geliefde ouders A. KRAAMER en E. POLDERMAN hun veertigjarige Echtvereeni- ging te herdenken. O.- en W. Souburg 1906. G. KRAAMER. P. KRAAMER. Heden morgen overleed zacht en kalm onze geliefde dochter, zuster en behuwd zuster, GEERTRUID VAN DAMMÉ, in den ouderdom van bijna 51 jaar. Uit aller naam, JOOS VAN DAMME. Wolphaartsdijk, 14 Deo. 1906.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3