LAATSTE BERICHTEN. Ifloop Verknopingen, enz. Uit de Tweede Kamer. Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht. Advertentiën. gehuwde lieden, Serooskerke. Zaterdag hield de land- bouwvereeniging alhier haar laatste ver gadering in 1906. 2 nieuwe leden werden toegelaten. De pennirgm. deed rekening over het afgeloopen boekjaar. De ontvang sten bedroegen f 15028,395, de uitgaven f 14274,66, batig slot alzoo f 153,733. Aan gekocht werden 175000 K.G. slakkenmeel, 14400 K.G. kaïniet, 128100 K.G. super- phosphaat, 62000 K.G. ammoniak super- phosphaat, 6000 K.G. Peru-guano, 850 KG. patent kali, 16100 K.G. chilisalpeter, en 587 K.G. diverse klaverzaden. Een paar leden deden mededeeling van genomen proeven in 1906. De voorzitter deelde mede dat z\jn schoonzoon, dhr. J. Geldof, een proef had genomen met een bemesting van thomas-slakkenmeel op witte boonen. Het onbemest perceel had opgeleverd 7,60 H.L. (per gemet berekend), het andere perceel, bemest tegen 200 K.G. slakkenmeel per gemet, 10,07 H.L. (per gemet berekend), alzoo per gemet een meerdere opbrengst van 2,47 H.L. Bemestingskosten per gemet f 4,40. De heeren L. Melse, J. Vader en W Goedbloed deelden mede, dat zij ook met eene bemesting van slakkenmeel op witte boonen gunstige resultaten hadden ver kregen, doch dat zij op het oogenblik geen juiste cijfers konden opgeven. In de Zaterdag gehouden openbare vergadering van den gemeenteraad was afwezig dhr. Maas wegens ziekte. Van Ged. Staten was ingekomen bericht goedkeuring suppletoir kohier der personeele belasting 1906 en de gemeentebegrooting 1907. Er werd besloten om den gemeente-zandputte sluiten en voortaan alleen in de zomer maanden van 1 Mei tot 15 September open te stellen. Dhr. J. Hector werd met algem. stemmen als gemeente-geneesheer herbe noemd. Van dhr. B. J. de Hey was een verzoek ingekomen om hem voor 1907 een gratificatie te verleenen van f 25. Eender raadsleden deed een voorstel om hem f 15 te geven, over welk voorstel de stemmen staakten. Verder werd art. 64 der politie verordening gewyzigd. Op de buitenplaats „Vrederust" alhier zijn frambozenplanten die dit jaar voor de tweede maal vruchten dragen, welke in groote hoeveelheid aanwezig zijn en zelfs goed tot rijpheid waren gekomen. Zeker eene zeldzaamheid in December zulk fruit te kunnen plukken van planten die op den gewonen kouden grond groeien. Te Steenwijkerwold hadden twee stroopers het plan opgevat naar het strand te gaan om op ganzen te jagen. Een ganze- roer werd hiervoor noodig geacht, tot het maken waarvan een hunner zich wel in staat achtte. Een gaspijp werd gekocht en al spoedig was het ganzeroer gereed. Met het eerste schot, dat gelost werd, hadden zij succes, toch werd geoordeeld, dat het niet ver genoeg droeg. Eene grootere lading werd aangebracht,opnieuw het geweer afgeschoten met het noodlottig gevolg, dat de gaspijp sprong en een der stroopers zoodanig verwond werd, dat hij zeer waarschijnlijk zijn hand zal moeten missen. Heelkundige hulp moest te Zwolle worden ingeroepen. De eigenaar van eenige perceelen in de Frans Halsstraat te Amsterdam kwam bij een der bewoners, Jonker, om de huur te ontvangen. Jonker, die beschonken was, greep hem bij de keel en wierp hem achterover van 2 hoog in het portaal. Hij werd nog levend opgeno men, maar bij aankomst aan het gasthuis bleek hij overleden. Te Utrecht was een 5-jarig meisje Vrijdagavond omstreeks 8 uur alleen thuis. Hiervan maakte het kind gebruik om zoo dicht mogelijk bij de kachel te kruipen en zich goed te warmen. Daarbij schijnt het eenigszins onvoorzichtig geweest te zijn, want plot seling vlogen haar kleeren in brand en was zij geheel in vlammen gehuld. Gil lende liep het arme wicht de deur uit om bij een buurman hulp te zoeken. Deze ontdeed haar van haar brandende kleeren het kind is echter des nachts aan de gevolgen van de vreeselijke brandwonden overleden. Te Nieuwe Pekela is een 5-jarig meisje te water geraakt en ver dronken. Te Ambt Hardenberg heeft zich bij een landbouwer een geval van slaapziekte met doodelfjken afloop voor gedaan. Te Hilversum geraakte een kind door 't spelen met lucifers in brand. Doodelijk gebrand werd 't weggevoerd een 5-jarig zoontje was bijna door den rook gestikt. De dame te Hoofddorp die de vorige week ongezien in den regenput achter de woning geraakte en na lang zoeken daaruit dood werd opgehaald, was de algemeen geachte weduwe van ds. A. de V., geref. pred. aldaar. Haar man was drie maanden geleden gestorven. Sedert dien tijd was de ongelukkige malende. Eer gisterenavond is te Horst-Sevenum een opzichter van de spoorwegen door een goe derentrein aangereden en gedood. St. Nicolaas werd zeer de lachlust opgewekt door een ongevalletje, dat den „Heiligen Kindervriend" op zijn rondte door de gemeente Stratum overkwam Door het los geraken van den zadelriem viel Sint met eenongeveerzesjarigknaapje, dat hij juist tot zich wilde nemen om eenige zalige vermaningen toe te dienen, in een vrij diepe sloot aan den Geldrop- schen weg. Door de omstanders werd het tweetal spoedig op 't droge gebracht. Te Drempt (bij Doesburg) kwam de landbouwer D. J. Besseling bij hetknol- lenplukken tot de ontdekking, dat in vele knollen stopnaalden waren gestoken. In dien men deze niet had gevonden, zouden ?ij natuurlijk door het vee ingeslikt zijn By een drijfjacht onder Vogelen zang is een zware haas geschoten met zes pooten, waarvan twee op den rug bevestigd waren. Ook het eene oor van 't beestje was de helft kleiner dan het andere. Een welgestelde boerin uitOostzaan is verleden week op heeterdaad betrapt, wegens diefstal in den Franschen bazar te Amsterdam. Te Arnhem heeft zich een scène af gespeeld, die boven verwachting nog goed is afgeloopen. Ten huize eener aldaar wo nende dame, eene weduwe, moeder van 4 kinderen, kwam dikwijls een zaakwaar nemer, in verband met het beheer van de goederen dier dame. Deze persoon maakte de weduwe van lieverlede het hof, en hoe wel zij niets van hem wilde weten, deden zijne uitingen over moord en zelfmoord in geval van afwijzing, mede in verband met de omstandigheid dat hij soms een revolver bij zich droeg, de weduwe ervan terug schrikken om hem kortaf de deur te wijzen. Daar ze echter niet gesteld was op het ont staan van praatjes door de geregelde bezoe ken van den zaakwaarnemer, die voor zijne visites veelal den avond uitkoos, nam de dame een juffrouw van gezelschap in huis. Dit schijnt den man zeer geprikkeld te heb ben hij zou zelfs gedreigd hebben de juffr. te mishandelen,als zij niet binnen achtdagen de deur uit was. Hoe het zij, de maat liep de weduwe thans over, en zij verbood hemden verderen toegang tot hare woning. Donder dagavond nu, omstreeks half 8, werd er heftig aan de bel geluid. Toen de bewoon sters zagen, dat de zaakwaarnemer wederom de bezoeker was, werd de deur eenvoudig niet geopend. De man verbrijzelde daarop het glaswerk in de deur en opende, door de dus ontstane opening het slot. Onder be dreigingen vloog hij de trap op hij scheen een dolkmes bij ziehtehebben. Namevrouw omtrent hare eigen veiligheid gerustgesteld te hebben, onderzocht hij het geheele huis, blijkbaar op zoek naar de juffrouw van ge zelschap. Dreigend bracht hij daarmee ge- ruimen tijd door. Een der te bed liggende kinderen greep hij vast, aanvankelijk uiee- nende dat het de gezochte juffrouw was, doch hij zag gelukkig zyne vergissing in. De vier kinderen schreiden luide van angst en om hulp, terwijl de woedende man zijne nasporingen voortzette, zelfs met een stok onder een bed tastend. Hij kon de juffrouw echter niet vinden. Inmiddels was mevrouw het huis uitgeloopen en bij een der buren binnengevlucht, waar zij in zwijm viel. De buren waarschuwden in allerijl de politie. Na zijn vergeefsch zoeken nam de man een stoel en ging, gewapend als hij was boven aan de trap zitten, vermoedelijk om de juffrouw, die. naar hij wellicht meende, op een boodschap uit was, op te wachten. Vreemd keek hij echter op, toen hij in hare plaats twee politieagenten zag binnenkomen gevolgd door de inmiddels bijgebrachte mevrouw. Verwijtend vroeg de man aan de weduwe of zij hem inderdaad de deur wees. On middellijk En nooit er weer in klonk het antwoord. Daarop greep de man naar den borstzak, doch de agenten, die in middels genaderd waren en hem scherp gadesloegen, sprongen op hem toe en hadden hem in een oogwenk geboeid. Trots zijn heftig verzet werd hij mee genomen naar het politiebureau. Toen het gevaar geweken was, kwam de juffrouw van gezelschap onder een ledikant vandaan met den uitroep«Ik leef toch nog Zij vertelde dat de stok waarmede de woes teling onder de bedden had getast, zelfs haar rok had geraakt, maar in zijn op winding scheen de man het niet gevoeld te hebben. Welk een angst heeft zij uit gestaan, zij dorst bijna geen adem halen kan men zich voorstellen. De tegen woordigheid van geest, waarvan dit meisje blijk heeft gegeven, is niettemin bewon derenswaardigalvorens zich onder het ledikant te verschuilen, had zij het raam der slaapkamer opgeschoven, om, als de omstandigheden er misschien toe zouden dwingen, desnoods eruit te springen. De weduwe verkeert in groote ongerustheid; ze vermist den huissleutel, die bóven aan de trap hing. <6eld.) Dankbaarheid. Een ooggetuige schrijft aan de TV. Ct. «Meneer" staat te Den Haag achter op de tram naar O verbosch. Hij vergeet uit te stappen, springt van het achter balkon van den motorwagen. De grond is modderig, hij valt en hangt aan de greep, z'n beenen schuin onder den wagen. Als hij loslaat, is hij platConducteur no. 487 pakt hem beet, stevig. Tram stopt. «Meneer" hangt nog steeds half onder de tram, buiten gevaar nu. Halt! „Meneer" overeind, loopt weg bedankt niet, spreekt niet, groet niet; gaat naar huis «Wat 'n kafferzegt iemand op het balkon. «Zonde, dat die vlegel er zóó afkomt! zegt 'n ander. No. 487 haalt zijn schouders op«We zijn er aan gewoon meneer I" De politie heeft te Toulouse een juwelier en handelaar in linnen, zekeren Lavergne, gevangen genomen verdacht van medeplichtigheid aan den onlangs gepleeg- den postdiefstal. In 's mans kelder vond men onder een lossen tegel in een doos diamanten, ringen, horlogekettingen, 5 bil jetten van lOuO frs. en de effecten die bij dien diefstal waren verloren gegaan en waarvan de politie de nummers kende. Het is dus zoogoed als zeker dat Lavergne medeplichtig is aan den postdiefstal. Hij werd in hechtenis genomen doordat hij een der gesignaleerde bankbiljetten in betaling gaf, hetgeen vermoedens jegens hem deed rijzen. Door een brand is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een bijgebouw van de universiteit van Cornell te Ithaca (staat New-York), waar 27 studenten sliepen, vernield. Vier studenten kwamen om het leven en een aantal anderen werden ern stig gewond. Tengevolge van lauwen wind in het zuidelijk gedeelte der Alpen komen daar verschillende lawinen voor. TusschenRiva en het Ledrodal is het verkeer geheel ver broken door de neergekomen sneeuw- en steenmassa's. Te New-York zijn Vrijdagnacht brandstichters aan het werk geweest. In acht huizen van een deftige buurt werd brand gesticht door in olie gedrenkte krullen, welke onbekenden in de lift aan gestoken hadden. Bij de pogingen tot blusschen zijn eenige woningen geplun derd. Misschien was 't wel daarom te doen. Te Tsjernotokowa, in het gouverne ment Piotrkof, hebben de troepen de hoogovens van Rakof omsingeld. Bij een daarop ingestelde huiszoeking werden twee drukpersen, 150.000 proclamaties, een honderd revolvers en geweren en een groote hoeveelheid schietvoorraad ontdekt; 87 leiders van revolutionaire vereenigin- gen, waaronder 15 terroristen, die verdacht worden de hand te hebben gehad in de onlangs plaats gehad hebbende moorden en diefstallen, zijn gevangen genomen. Kamperland. Dhr. S. IJbema van Workum, candidaat tot den H. Dienst (alhier als hulpprediker beroepen) deed j.l. Zondagavond als zoodanig zijn intrede, naar aanleiding van Jesaia 40 vers 3. De W.Ew. heer ds. Smelt van Wissenkerke sprak vooraf een inleidend woord. Aan het einde der godsdienstoefening werd Z.Ew. Gez. 91 vers 3 toegezongen. Het kerkgebouw was zoo vol, dat nog enkelen zich met een staanplaats moesten tevreden stellen. Serooskerke. L.l. Zaterdagavond werd op den stal van den landbouwer P. A. alhier, een paard zoodanig door een ander paard geslagen, dat het dier afgemaakt moest worden. Ellewoutsdijk. Een schip geladen met pulp en bestemd voor Borsele, toebehoo- rende aan P. Oppeneer te Ter Neuzen, is 1.1. Zaterdagavond dicht bij deze ge meente gezonken. Schipper en knecht hebben zich weten te redden. De gemeenteraad van Axel besloot onder nadere goedkeuring van Ged. Staten tot het instellen eener paardenmarkt op den Maandag vóór den tweeden Donderdag der maand Januari van ieder jaar. 's-Gravenhage - Tweede Kamer. De behandeling Binnenlandsche Zaken wordt te 2 uur voortgezet. De heer De Klerk dankt den Minister voor de toezegging in de Troonrede voor de regeling der pandjeshuizen-quaestie en voor zijn krachtig ingrijpen tot verbetering der woningen in den Biesbosch. Hij be treurt het echter dat de Minister niet mee wil werken tot instelling van een scheidsgerecht voor de politie en de lotsverbetering der gemeente-veld wachters. Tegen het bezwaar van dhr. Tak tegen de verhooging van het salaris van den Burgemeester van Rotterdam, merkte Spr. op dat, erkennende dat Rotterdam op 't gebied van sociale maatregelen achterlijk is, in een groote stad in de eerste plaats moet gezorgd worden voor den Arbeid, zonder welke sociale maatregelen niet zullen helpen. Het sal arii van een burgemeester in een groote stad moet zoodanig zijn dat hij een onafhankelijk bestaan hebbe. De hear Ohna bestreed de wettigheid der bijzondere drankvergunniDgen, inzon derheid voor Harmonie-concoursen. De heer Duijnstee critiseerde het besluit dat secretarissen in kleine gemeenten geen ambtenaren van den Burgerlijken Stand mogen zijn. wat ten plattelande ongunstig werkt. De heer Schokking sluit zich bij het pro test van dhr. Okma aan en keurde voorts af dat blykbaar straffeloos is gebleven de overtreding dat te Rotterdam op Zondag muziek gemaakt werd by een optocht, niet tegenstaande geen vergunning tot muziek was gegeven. De zitting duurt voort. 's-Gravenhage. De minister van marine vertrok heden naar Het Loo ter audiëntie bjj de Koningin. De Hooge Raad deed heden uitspraak in het cassatie-beroep van J. Rambte naar bij de Staats-Spoorwegen, veroordeeld door de rechtbank te Breda tot een geld boete en door 't Gerechtshof te Den Bosch tot 8 dagen hechtenis, wegens het door schuld doen ontstaan van gevaar voor het verkeer door stoomvermogen. Bij de cas satie werd aangevoerd dat het bewijs ge leverd was door een getuigenverklaring met een ongeval mogelijkheid tot gissing, namelijk dat de ambtenaar eenige (5) mi nuten voor 't ongeluk niet in 'tseinhuis was. De Hooge Raad achtte het cassatie- middel ongegrond, vernietigde het beroep, wijl bedoelde verklaring niet aan den eisch voldeed en bevestigde het vonnis om 't gerechtshof. Hel betreft een ongeluk te Bergen-op- Zoom waarbij de sneltrein op een goederen trein liep en eenige wagens werden be schadigd, terwijl enkele personen werden gewond, Middelburg. Door den directeur der registratie en domeinen werd hedenmiddag aanbesteedhet leggen van een zeedijk tnr lengte van ongeveer 326 M., ter be dijking van de buitengronden in den Brak man, gelegen tusschen de Clara- en An- gelinapolderB, gem. Biervliet en Philippine, benevens 't bouwen van een uitwaterings- duiker en verdere werken. Minste in schrijver de heeren P. C. van der Hooft, Terneuzen en J. de liuijsscher te Biervliet voor f 16800. Zaterdag werd «justitie" zonder hoof delijke stemming aangenomen. De heer Schaper verklaarde, dat uit het doorhem niet aanvragen van stemming niet mag afgeleid worden, dat hij zoo bijzonder met de begrooting of met den minister is in genomen. 'tWas er verre van daan. Vooraf waren nog enkele punten in be handeling genomen. Vooreerst een „be zuinigingsmaatregel" door den Minister zei ven voorgesteld, waarvoor Z.Exc. te recht zou men zoo zeggen een prijsje be kwam en wel van dhr. Smidt, denzelfden heer, die Vrijdag met zijn dreigement kwam, om den volgenden keer tegen 's Ministers begrooting te zullen stemmen, als er geen verandering gebracht werd in den achterstand bij sommige groote recht banken. Ziehier waarover de bezuiniging liep. Zoodra de administratieve rechtspraak in het leven is geroepen, zullen de «be roepsraden" vervallen. Er zijn dan ook geen «voorzitters" en «griffiers" meer noo dig en die er zijn, moeten dan op wacht geld worden gesteld. Hoe meer er op het tijdstip, dat de adminastrieve recht spraak in werking treedt, zijn, hoe meer er voor wachtgelden moet worden uitgegeven. Nu is de Minister er reeds op bedachten dat strekt o. i. Z.Exc. tot eer, om bij ont stane vacature van «voorzitter" of «griffier" bij die raden van beroep met een en ander rekening te houden, om die wachtgelden niet noodeloos op te drijven, daar binnen kort die beroepsraden worden opgedoekt. Hoe dit de Minister doet Wel, de quaestie is eenvoudig genoeg. Hij wil bij vacaturen geen vasten ambtenaar, alleen een tijdelijke benoemen. Zoo kwam de griffiersplaats te Zutphen vacant en de Minister wilde daar gaarne een „waarnemend griffier benoemen. De dienst lijdt er niet onder, het is niet tegen de wet en de rekenkamer had ook geen bezwaar. Daarenboven moet er een duizend gulden minder aan traktement worden uitbetaald en de man komt bij opdoeking van de beroepsraden niet op wachtgeld. Alles pleit voor dien ministrieelen maat regel zouden we zoo zeggen. En zoo zullen ook onze lezers er over denken. Maar dhr. Regout kwam met de wet. En die kende eenvoudig geen „waarnemend grif fier". DaariD had de wettische afgevaar digde gel(jk, doch de wet kent ook geen „bezuiniging". Tenminste dit woord staat er niet letterlijk in. Gelukkig, dat de Minister en de Kamer beiden het kenden. Het voorstel van den heer Regout om den post met f 1000 te verhoogen voor een „echten griffier" werd met groote meerder heid verworpen. Slechts 8 stemmen waren er voor, van de 57. De Kamer was dus maar goed op de helft en die helft slonk nog tot op de helft, toen de overige punten van de begrooting werden afgedaan. Men had het toen over de marechaussee en hare ellandige huisvesting op sommige plaatsen zoodat het rijk zich daarmede wel eens wat meer mocht inlaten toen volgde een relaas van de bevindingen van den heer Rood- huyzen opgedaan in 'tgestichtVeenhuizen. Daarop kunnen w(j niet ingaan. Volgens den afgevaardigde van Brielle waren de toestanden daar slecht, de hoofd-directeur een onmogelijk man, dieniemandtersprake staat, vooral geen Kamerlid. Als hij maar hoort of bemerkt, dat er zoo iemand in den trein zit, dan is hij weg te krijgen. Ik heb daar heel wat gezien en gehoord, zei dhr. Roodhuyzen. Het zijn er treurige toestanden. Het heet een Rijkswerkinrich ting, dat Veenhuizen, maar het kon beter een gesticht voor luiaards genoemd worden. Nu, zeide dhr. Minister, die toestanden zijn wel wat eenzijdig voorgesteld. Ik ben daar ook geweest. En er is betrekkelijk veel moois te zien, veel, wat weldadig aandoet. Er wordt veel gedaan voor menschen, over wie anderen zich niet bekommeren. Er zijn wel verbeteringen noodig, zeer zeker, van waar anders die staatscommissie, maar de toestanden zijn niet zóó, als dhr. Roodhuyzen die weergeeft. En de hoofd directeur verdient meer lof dan de afge vaardigde van Brielle hem geeft. Laat dan de Minister nog maar eens een kijkje gaan nemen, maar dan onverwachts. De ambtenaren klagen steen en been, repli ceerde dhr. Roodhuyzen. Nog enkele onder geschikte zaken en „Binnenland" wordt aangediend. Vandaag is het voortzetting. BVRGERL1JKE STAND. Van 710 Dec. MIDDELBURG. Ondertrouwd: L. Baurdoux, 25 j. jm. en B. H. Boone, 33 j. jd. Bevallen: C. C. Baljé geb. Blaas, z.M. Lakerveld geb. Janisse, d. L. S. Krapels geb. Alten, z. Levenloos aangegeven: Een z. v. J. Flipse en J. P. Bosdijk. GOES. Geboren: 8, Trijntje, d. v. Adriaan Fagel en Wijtske Feenstra. Overleden: 8, Pieter, 2 mnd., z. v. Johannes Sinke en Cornelia de Dreu; Vrouwtje Beeleuian, 81 j., g' liuwd met Joseph Vaes. Van 4-8 Dee. VLISSINGEN. Ondertrouwd: 8. Korten bout, 31 j. jm. en A.E. Lommer*, 21 j- jd.W. Steendam, 50 j. wednr. en J. M. Schout, 43 j.jd.J. J. van den Bergen, 28 j. jm. en N. J. Rekkers, 27 j. jd. Getrouwd: S. H. Hogerland, 28 j-jm. eD J. S. Marohand, 30 j. jd.E. van Offenbeek, 24 j. jm. en T. J. Jobse, 22 j. jd. P de Heer, 57 j. wednr. en J. F. Kokelaar, 50 j. wed. Bevallen: E. A. Calcoen Demes- maeeker, d.E. Lagece geb. Joziasse, z.S. Buurman geb. Huibregtse, z. J. T. Timmerman geb. Dossaer, d.C. M. A. Daalhuizen geb. Van Huizen, z. L. Kempe geb. Bosfelaar, d. Overleden: M. W. Rooholl, vrouw van B. D. Streefkerk, 78 j.G. A. Vandekerckhove, 21 m., d.H. Ladeu- berg, man va» A. Marijs, 23 j.W. F. Harsveld, 5 m., z. Over de maand Nov. BORSSELE. Geboren Paulina, d. v. Klaas Melis en Leuntje Smallegange Tannetje, d. v. Jan de Vroe en Jozina Verheijke; Cornelia Maria, d. v. David Gerard Kloet en Maria Cornelia Hage Cornelis, z. v. Cornelis Corstanje en Maatje Corstanje. Overleden: Geerard v. d. Ende, 77 j. ROTTERDAM, 10 Dec. 1906. Buiten 1. Granen met eenige omzet. Binnenlandsche slepende, als voren verkocht. Nieuwe Tarwe - 7, «- 9,60 N. R o g g e - 5,50 - 6,50 N. Wintergerst Zomerger st. Chevalier N. Haver - 6,75 - 7,40 Bruine Boonen - 7,- 9, Witte Boonen. -12,25 -14,50 Erwten- 7,75 - 8,75 Kookerwten - 8,- 9, Kroonerwten. - 8,- 9, N. Koolzaad. Kanarie zaad - 7,75 - 9,75 Kar wij zaad -17,75 -18, Lijnzaad - 9,50 -10,75 Blauw Maanzaad -19,-19,50 - -- - - „32 -30,- -25,— -3o;~ Bruin Mosterd z. Geel per 100 kilo. Maïs Mixed (Amerikaansche) f124. Stoomend f123. Grove Donau f110. Stoomend f114. Odessa stoomend f110. La Plata stoomend f 116. Zeeuwsche Eieren f7,a f7,20. Overmaasehe Eieren f7,50 a f7,70. Aardappelen. Zeeuwsche Blauwe f 2,20 a f2,40. Geldersche idem f2,20 a, f2,40. Zeeuwsche Eigenheimers f 1,40 ft f 1,60. Friesche idem f 1,25 a f 1,40. Zeeuw sche Bonte f 2,20 a f 2,40. Tamelijke aan voer, weinig vraag. Ajuin 6000 H.L. grootendeels in 'tland gekocht. Zoover bekend niets verhandeld. Prijzen onveranderd stil. De groote aanvoeren uit Spanje en Duitschland blijven den toestand drukken. Vlas. 15293 steen blauw. Wit Zeeuwsch 2410Holl. geel 500Groningsch 4800. Prijzen Blauw Zeeuwsch 39 a 51 stuivers, sommige partijtjes 52Wit Zeeuwsch 34 k 40Groningsch 37 A 49. MEEL. De markt verkeerde in aangename stemming. In 't begin der week waren de aan voeren niet van belang en later kwamen eenige grootere afdoeningen tot stand. De week sluit vast. Heden kalm, maar prijshoudend. Noteering onveranderd. Prima qual. Inlandsch f 10.75 k f 11,75. Eerste qual. Inlandsch f 10.a f 10.50. Prima Amerik. (Patent) f11,50 af 12,50. Eerste qual. Amerik. (Straight) f10,50 k f 11.25. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f 9,75 a f 10,65. Extra puike qual. Hongaarsch f 13.50 a f 15. Eerste qual. Hongaarsch f a f— Prima qual. Duitsch f9.75 a f10,50. Eerste qual. Duitsche fa fPrima qual Belgisch fnf12.25. Eerste qual. Bel gisch f 10.75 k f 11,75- Prima qual. Fransch f a fEerste qual. Fransch f 10.75 a f11,25. Inlandsch Roggebloem f9,50 a f 10.25 Duitsche Roggebloem f 9,50 a f 10,75. Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak naar waarnemingen in den morgen van 10 December medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774.4 te Horta, laagste stand 736 1 te Stockholm. Verwachting (tot den avond van 11 Deo.): meest matige Noordwestelijke wind, ver anderlijke bewolking, eenigzins buiig. Weinig verandering van temperatuur. Hartelijk dank voor de vele bljjken van belangstelling bij het overlijden van onzen Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader G. DELLEBEKE. Oost- en West-Souburg, 11 Dec. 1906. M. DELLEBEKE Harpe. Jhr. VAN CITTEBS van Heinkens- zancl vraagt tegen 1 Februari a.s. de man z. b. b. h. h., of Moeder en Dochter, of eene Meid alleen, om bij hem 't huishouden waar te nemep.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 3