Buitenlandscli Overzicht. RECLAMES. schouwingen hieraan, evenals ieder ander be hoefte had, zocht dit gemiddelde in de pacht waarde van den gebruikten grond dien hij gelijk stelde met het inkomen, terwijl ik, de methode geschikt achtende, alleen de schatting te hoog vond. Wij hadden zoodoende althans een uitgangs punt waarop wij onze beschouwing omtrent den meer of minderen druk, of de opbrengst dezer belasting konden bouwen, maar mijn Hoogge leerde Collega zal waarschijnlijk evengoed als ik onmiddellijk bereid zijn dezen factor prijs te geven wanneer iemand op goede gronden ons een beteren aan de hand geeft. Tot zoolang blijf ik althans mij met deze fictie behelpen. Wij dachten het wel, de heeren moeten zich behelpen met een fictie. En een fictie die, gelijk N. Prov. Gron. Crt. dezer dagen zeer juist uitdrukte) haar gevaarlijke zijde heeft, aangezien de pachtwaarde ook kan afhangen van factoren buiten het bedrijf om en bjj een stijging der pacht de boer dus belasting zou moeten opbrengen van hetgeen voor hem een schadepost is. Hoe 'took zy uitdrukkingen als werke lijke bedrijfsopbrengstbelasting naar draag kracht ze klinken wel mooi, maar men moet ze niet zonder keur de revue laten passeeren. De toren van Babel. Alle geschiedschrijvers zijn heterover eens, dat de toren van Babel dagteekent uit de verste oudheid meestal echter ver zwijgen zij er de bijzonderheden van. In onzen tijd wordt de naam „Babel" bjjna alleen nog gebezigd, wanneer men daar mee wil aanduiden een plaats van ver warring en wanorde. De Amerikanen meenden echter, dat het reusachtig bouwwerk, waarvan Genesis spreekt, de vergetelheid niet verdiende, waarin het is geraaktzij hebben dus een zendiDg georganiseerd met het doel de overblijfselen er van te onderzoeken. Op den dag van heden bestaat er nog een gebouw, dat als de toren van Babel wordt aangeduid. De Arabieren noemen het „Toren van Nemrod" (Birs-Nimrod) hun overleveringen, evenals die van de Hebreeuwen, beschouwen het als de plaats waar de spraakverwarring voorviel. Dr. Edgard Danks, hoofd van de Ame- rikaansche zending, had zich tot den sul- tan gewend, om verlof te bekomen tot 't doen van uitgravingen. L'oor gedeeltelijke opgravingen heeft men reeds een menigte opschriften van het hoogste gewicht ont dekt. Birs-Nimrod bevindt ziek op 16 kilometers van Babyion, het heeft echter in vroegere tijden deel moeten uitmaken van dezelfde stad. Het gebouw beslaat een oppervlakte van 49 000 vierk. voet, en heeft 300 voet hoogte, en ofschoon 't een bouwval is, heeft het een machtigen aanblik. Erodote beschrijft den toren van Babel als een gedenkstuk even breed als lang. Hij zegt dat op den eersten toren een tweede zich verhief, vervolgens een derde en zoo tot acht. Men bereikte den top langs een Bpiraalvormigen buitentrap. Bij den ingang verhief zich een tempel, welke door Xerxes, bü zijn terugkeer uit Grie kenland, gedeeltelijk werd verwoest. In den tijd van Alexander den Groote lagen de gebouwen van den toren in puin. Alexander wilde beproeven ze weer op te bouwen, door bij dit werk zijn soldaten te bezigen, doch weldra zag hij er van af. Plinio geeft ook een beschrijving van den toren, dien hij „Tempel van Belo" noemt. Heden ten dage ziet Birs-Nimrod er als een rensachtigen kegel uit, waarop een enorme stapel van gebakken steen, die door een hevigen brand schijnen ver glaasd. De Pransche en Duitsche oudheidkun digen zien echter in tegenstelling met de Amerikaansche. in deze bouwvallen den beroemden toren niet. Een van de oudste beschrijvingen van den toren van Babel geven de Chaldeuw- sche verhalen, geschreven door Abyddenis, Egyptisch priester uit den tijd van Osiride. In 1812 heeft de Eogelsche oudheid kundige Giorgio Smith, die de opschriften in wigvormige karakters, welke van den zondvloed spreken, ontdekte, ook kostbare documenten gevonden, die betrekking hebben op den beroemden toren. Daarin wordt evenals in de Chaldeeuwsche ver halen, gesproken over de spraak verwarring als een straf door God gezonden. Prof. Sayoe gaf hieromtent als zijn meening te kennen, dat de Grieksche legende van de „Titanis", die Pelio en Osea oplegde naar den hemel te klimmen, een weerklank is van de Babylonische ge- sehiadenis, door middel van phenixen be komen. Gedurende de opgravingen zijn aan den voet van den toren twee cylinders in klei gevonden, waarop men kon lezen//De tempel van de zeven lichten der wereld, de toren van Borsippa (Borsippa was de voorstad van Babyion waar Birs-Nimrod zich bevindt), die een Koning uit de oud heid heefc opgericht tot op de hoogte van 43 meter en niet kon voleinden. Sedert lang is hij in puin gevallen. De verheven God Merodak heeft mij uitverkoren hem te herstellen...." Op andere cylinders wordt de naam van Nebuccodonosor gevonden, die beproefde het gedenkstuk te voltooien. Deze Koning hield zich vooral bezig met een tempel aan Nebo, waarvan de frag menten zich te Londen bevinden. Zouden de tempels van Nebo en de toren van Babel soms hetzelfde zijn Men is het er niet eens over. Ziehier eohter den tekst van de opschriften //Ik, nebucoo- (kncier, *oon van Nabopolosar en wel doener der tempels van Sagilla en E. Zidd.... heb aan Nebo, die mijn leven beeft verlengd, dit gebouw opgericht...." Al de gebakkeu steeuen, welke op dit punt zijn gevonden, dragen den naam vau Nebueo- donosor II. Een van de belangwekkendste opschriften is een gebed tot den god Merodak. De Amerikanen hopen bij hun opspo ringen vooral den schat van Assurbanipal te vinden. Deze Assyrisohe monarch heerschte zes of zeven eeuwen vóór Chris tus. Zijn bibliotheek werd gevonden te Ninivé door Layard en Giorgio Smith het belangrijkste document was een lijst van de werken bewaard in den tempel van Nebo. Op elk van de kleine tafeltjes staat te lezen „Paleis van Assurbonipal, Koning van de wereld, Koning van Abes- synië, aan wien Nebo heeft verleend een lijn gehoor en een scherp gezicht en die de kunst verstaat van schrijven, een kunst welke niemand van de KoniDgen vóór hem heeft gekend...." De AmerikaaDsohe geleerden zeggen dat de tafeltjes van Assusbonipal slechts La- maaksels waren van die welke in den toren van Babel zich bevonden, en zij hopen nu de oorspronkelijke te vinden. Het is bovendien zeker, dat èn bibliotheek èn tempel èn toren van Babel een groote astronomische belangrijkheid hebben be zeten, omdat alle reizigers hebben opge merkt dat de overblijfselen van deze ge bouwen volkomen naar de hemelstreken zijn gericht. Ongetwijfeld moet aldaar een der grootste astronomische en astro logische scholen van Babyion gestaan hebben. Zoo de Amerikaansche expeditie haar plan zal doorzetten, zal het geen gewoon gedenkstuk zijn hetwelk aan het licht ge bracht wordt, maar heel een wereld, heel een beschaving, de gesohiedenis, de eere- dienst en de wetenschap van een zoo ver verwijderd tijdperk dat aan ons fabelachtig toeschijnt. Engeland. De schoolwet, gelijk die door het Lager huis was aangenomen, is door het Hooger- huis tamelijk geplukhaard aan het Lager huis ter tweede behandelingteruggezonden. Het Hoogerhuis had de navolgende ingrijpende veranderingen in de wet aan gebracht. Het Lagerhuis liet de plaatselijke over heid vry de kerkelijke particuliere scholen al of niet over te nemeu, de Lords stelden de overneming verplichtend, onverschillig of de gebouwen vervallen zijn of al of niet voldoen aan de bepalingen op den bouw van scholen. Het Lagerhuis verleende aan de plaatse lijke overheid het recht te bepalen, of zij uitzonderingsbepalingen wil toestaan voor uitgebreid d. w. z. godsdienstonderwijs ot niet, het Hoogerhuis stelde ook dezen maatregel verpliohtend. Het Lagerhuis besliste, dat de leerlingen niet gedwongen zouden worden tot bij wo ning van het godsdienstonderwijs, de Lords bepaalden, dat de leerlingen aanwezig moeten zijn. In het Lagerhuis was aangenomen, dat de openbare onderwijzers geen examen in godsdienstleer behoefden af te leggen, de Lords gaven de locale onderwijsoverheid het recht de onderwijzers een examen daarin af te nemen. Verder had het Lagerhuis bepaald, dat uitzonderingsbepalingen voor godsdienstig onderwijs slechts zullen worden toegestaan, wanneer viervijfde van het aantal ouders zulks verlangen. De Lorde eischten eerst, dat dit reeds zou geschieden, wanneer de meerderheid der ouders ervoor was, maar bepaalden het ten slotte op drie vierden. Het Lagerhuis had op aandringen van Wales besloten voor dit prinsdom een afzonderlijk schooltoezicht in te stellen, het Hoogerhuis schrapte ook deze bepaling. Het zal de groote vraag zijn of het Lagerhuis, meer nog of de regeering met deze veranderingen genoegen zal nemen. Tot een conflict met het in overgroote meerderheid conservatieve Hoogerhuis en de Regeering zal 't toch te avond of morgen moeten komen. F r a n k r ij k. Zal het nieuwe Kabinet het lang uit houden De vrijzinnigheid heeft ten allen tijde getoond tot dolle dingen in staat te zijn, wanneer zij over een groote meerderheid beschikt. Kan zij dat niet, dan is zy mak en tam. Dat is in Frankrijk ook gezien. Maar nu zy oppermachtig is,durft zij ook wat aan, zoowel het Kabinet als de Kamer geven hiervan de blijken. Zij schijnen maar geregeld bezig te zijn elkander in vrijzinnig revolutionair-atheïs- tischen zin op te warmen. Briand, een sociaal democraat-minister, die leep genoeg is om niet zulke dikke woorden te zeggen als zijn collega en geest verwant Viviani, is toch niet minder beslist dan deze in het achteruitzetten der kerk en het bemoeilijken harer instellingen. Zoo moet hij nu weer het Vaticaan diep hebben gekrenkt, door zijn circulaire van den eersten December, waariü onderandere het bestaan van seminaries buiten de assooiatons cultuelles (godsdienstige ver- eenigingen waarin de kerken moeten wor den of zijn herschapen onmogelijk werd verklaard vandaar het verbod aangifte te doen voor kerkelijke bijeenkomsten. Maar deze represaillie-maatregel viel gis teren ongeveer gelijktijdig met een nieuwe circulaire van Briand, die een aannemelijke oplossing bracht voor de quaestie der semi naries. Het openbaar ministerie aau alle ge rechtshoven heeft bevel ontvangen ten vervolging in te stellen, ingeval ook de slechts voor éénmaal geëischte aangifte niet geschiedt. Er is een circulaire verspreid bestemd om de procureurs-generaal uit te noodigen een vervolging in te stellen, overal waar inbreuken begaan zouden kunnen zijn op de wet van '81, wat betreft de formaliteiten der aangiften voor een vereeniging ver- eischt „tot uitoefening der godsdienst plechtigheden". Eigenaardig revolutionaire taal, die zoo treurigherinnertaan menschen die heelemaal van de kerk en hare rechten niets meer afweten. Van terugtrekken is derhalvegeensprake al drukt Briand zich fatsoenlijker uit. En wat de Kamer aangaat er zijn er velen die 't kabinet nog verder den radicalen weg op willen drijven. Een lid, Gassier, stelde Zaterdag voor het be- grootingscijfer door de regeering voorge steld, met een millioen te verminderen door vervroegde naarhuiszending der lich ting 1903. Dit voorstel werd verworpen met 263 stemmen 'tegen 261. Haast de kleinst mogelijke meerderheid behoedde 'tkabinet nog voor een nederlaag. Maar als voorteeken dat niet alleen naar rechts, doch ook naar links het zwaard moet worden vertoond, heeft deze beslissing beteekenis. Aanvallend rechts, en in be dwang houdend links, zoo zal de weg van het kabinet een tijdlang loopen, tot ten leste ook dit zaakje springt. Wat de Fransche staatkunde tegenover Marokko betrefr, hierin is 't den minister van buitenlandsche zaken, Pichon, gelukt, zelfs den meest zwaarmoedige gerust te stellen. De admiraal Touchard die met drie oorlogsschepen te Tanger is aangekomen, heeft de regeering en ongeveer de gansche natie achter zich, wanneer hij in dat land der Kabylen orde gaat brengen. Duitschland. De Rijksdag heeft de acte van Algeeiras in zake Marokko goedgekeurd. Maar daaraan werd een kort en vaak vrij scherp debat vastgeknoopt, niet over de acte zelf, doch over de Marokkaansche quaestie en over de rol, die het Duitsche Rijk daarin heeft gespeeld. Van de hevige opwinding, die de Marokkaans oho qu„csiie in Duitschland vroeger verwekte, was niet veel meer te bespeuren. Het scheen dat de Rijksdag aan de formeele afsluiting van de eerst met zooveel ophef ondernomen acte weinig gewicht hechtte en de Kegeering nog minder. De Rijkskanselier was niet eens verschenenhij liet de verdediging over aan Von Tschirsky. Eenige scherpte kreeg het debat, toen eenige leden de „vier vragen" van de Grenzboien ter sprake brachten. Zij wezen er op, dat door de daarin aangeduide ont hullingen een zonderling licht geworpen werd op de Duitsche diplomatie. De regeering bewaarde echter een hard nekkig stilzwijgen. Spanje. In Spanje heeft de nieuwe minister van buitenlandsche zaken, Perez Cabellero, die als gedelegeerde aan de conferentie van Algeeiras deelnam en met de Marokkaan sche quaestie volkomen op de hoogte is, mededeelingen gedaan in Kamer en Senaat over het optreden der Fransch-Spaansche troepen in Marokko. Hij zette uiteen, dat de beide landen in Marokko geen avonturen willen ondernemen, maar uitsluitend de verplichting willen nakomen, hun te Alge eiras opgelegd, en het leven en het eigen dom der vreemdelingen in Marokko willen beschermen. Perez Cabellero verheugde zich te kun nen mededeelen, dat alle mogendheden de Spaansch-Fransche nota hebben goedge keurd. In den ministerraad, onder leiding van den Koning gehouden, besprak admiraal Mata de genomen maatregelen. Hij deelde mede, in overleg met admiraal Touchard, te hebben vastgesteld, dat de troepen, zoo het noodig was dat zij aau land gaan, geen nationale onderscheidingsteekenen zullen dragen en zich door Marokkaansche politie zullen laten vergezellen, om duidelijk aan te toonen, dat het eenige doel is de orde te bewaren. Inmiddels zijn twee Spaansche oorlogs schepen de Karei V en de Prinses van Asturie naar Tanger opgestoomd om zich bij 't eskader van Touchard te voegen. Amerika. Gelijk wij reeds Vrijdag onder onze Telegrammen meedeelden, wil 't nog niet beteren tusschen Amerikanen en Japanners. De landverhuizing van Japanners naar Amerika wordt niet tegengegaan, maar wanneer de Amerikaansehe regeering na laat de geïmmigreerden te natriraliseeren, dan hebben zij niet de wettelijke bescher ming en machtsoefening waar 'thun om te doen is. Nu zullen de beide regeeringen het wel met elkaar klaar spelen. Maar dit is geen bewijs dat de natiën, de rassen, de onderdanen het spoedig eens zullen worden. Wat te minder denkbaar is nu uit San Francisco bericht kwam van onge- wenschte concurrentie. De Yankee is slim, en Koning Dollar heerscht opper machtig, maar de Japanner blijkt nog slimmer e» machtigeren dat zit den Yankee dwars. Zijn haat wordt onuitroei baar. Gelijk wij reeds meldden maken de Japanners gebruik van de omstandigheid, dat door de hooge prijzen, die door de werklieden in de bouwvakken worden ge- eischt, de opbouw van San Francisco met moeilijkheden gepaard gaat. Zy koopen tal van vernielde huizen, laten die door Ja- pansche werklieden opbouwen of herstellen en krijgen zoo de beste eigendommen van California in handen. De Japansohe han delaars doen prachtige zaken, terwyi hunue Amerikaansche concurrenten werk loos rondloopen en op de puinhoopen van hunne vernielde kantoren en magazijnen staren. De leiders der arbeiderspartij iu San Francisco zetten nu de werklieden aan, de Japanners als hunne vyanden te beschouwen en aan te vallen. Als gevolg hiervan vreest men voor een uitbarsting van een rassenstryd. En tegen de arbei- dersvereenigingen zijn de autoriteiten machteloos. Onder die omstandigheden hebbon de verzoenende woorden van president Roosevelt de stemming nog meer verbitterd. Indien er niet haastig een kentering komt, kon dit wel eens een verkoeling tusschen Japan en Amerika ten gevolge hebben. Doch gelijk wij zeiden die kentering is niet onmogelijk; dewijl Japan het verbod van den invoer van Japansche koelies in Amerika niet anders dan toejuichen kan. Japan heeft er veel meer belang bij den trek van haar werhliedeu te leiden naar Mantsjoerije Daar ligt zijn kracht. Overigens is de toestand in San Fran cisco treurig. Om u een denkbeeld te geven zoo schrijft men uit San Jose van de toe standen hier, zij vermeld, dat duizenden volgeladen goederenwagens slaan te wach ten in de stations en loodsen in en om San Francisco. Maar de rangeerterreinen en entrepots zijn ten eenenmale onvoldoende om al die goederen te behandelen. Alle zijsporen, ter gezamenlijke lengte van honderden mijlen, staan vol met wagens er kunnen er geen meer bij. En daarin de meeste gevallen de hoofdlijnen enkel spoor hebben, kunt gij u begrijpeD, voor welke reusachtige moeilijkheden de spoor wegbeambten zich geplaatst zien, wier taak het is, orde te brengen in dezen chaos. Een dag of wat geleden heeft de directie van de Pennsylvania R. R., een van de grootste maatschappijen van ons land, welke over de geheele lengte van haar net vierdubbel spoor heeft liggen, zich genoodzaakt gezien, tot buitengewone maatregelen haar toevlucht te nemen. Zij weigerde, gedurende de eerstvolgende 48 uur ook maar één enkel ons vrachtgoed aan te nemon en zij gebruikte die twee dagen om alleen voorbij Pittsburg •18000 wagens te doen passeeren. Wij iaten u zelf oordeelen. Geloof nietonze woorden, hecht geen waar de aan hetgeen een vreemdeling zegt., doch lees de onderstaande verklaring van een inwoner van Bergen op Zoom en oordeel zelf. Mejuffrouw H Borger, wonende Geer- truidaplein M 217 te Bergen op Zoom, deelt ons mede: Vanaf het oogenblik dat ik met Uw Foster's Rugpijn Nierenpillen begonnen ben, is het mij mogen gelukken een groote verlichting te bekomen in myn nierziekte, waarmede ik reeds drie jaren opgescheept was. Al dien tyd had ik onophoudelijk een knagende pijn in den rug ter hoogte van de schouderbladen. Ik was nimmer zonder hoofdpijn, ik was ook voortdurend erg vermoeid en niet wetende wat ik moest gaan beginnen, werd ik gewezen op Uw Foster's Rugpijn Nierenpillen. De uitwerking hiervan was werkelijk merkwaardig, dadelijk by het gebruik kon ik beterschap waarnemen en na één doosje geledigd te hebben, kon ik weinig of niets meer van de vroegere ongemakken bespeuren. Wanneer ik dan ook iemand mocht ontmoeten op een dergelijke wyze lijdende, zal ik hem gaarne met Uw afdoend middel bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Het gevaar dat een nierziekte na zich slepen kan. De nierziekte komt zachtjes aan en men kan haar jaren onder de leden hebben zonder dat de lijder de ware oor zaak zijner kwaal kent. Misschien heeft hij hoofdpijn, pijn in de leden, zenuwpijn, heuppijn, rheumatiek, een gevoel van overspanning en buitengewone prikkel baarheid of vermoeidheid en neerslachtig heid, hartzwakte, waterzucht enz. Verzeker U dat men U de echte Fos ter's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw Berger gehad heeft. Wy waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zijn te Goes verkrijgbaar bij de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één-off10 voor zes doozen. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bleskensgraaf, J. Keiler te Uitwijkte Twisk, A. Verwey te Zaandijk te Dongen, D. C. Iliebendaal te Made. Bedankt voor Oud-Beijerlan l door G. H. Beekenkamp te Huizen oor Sneek door W. Hamilton of Sylvert n Hill te Abbekerk. Colljnsplaat. Herkozen tot ouderlingen de h.h. C. Kievit en J. Kramer, en tot diakenen P.v.d.Weele Az. en J.TazelaarJz., die allen deze benoeming weer aannamen. Voor de vacature van ouderling, ontstaan door het vertrek van dhr. A Deurwaarder, is gekozen dhr. M. de Regt Jz. Geref. Kerken. Bij ds. W. W. Smitt te Assen is bericht gekomen uit Soerabaja dat het nieuw ge bouwde Zendiugshuis te Pajeti op Soemba is afgebrand. Ds. Wielinga, dien nu ten tweeden male een dergelijke ramp treft, bleef met de zijnen ongedeerd. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Utrecht J. Jansen te Oud- Beijerland. Vrije Evang. Kerk. Aasgenomen naar lerseke door K. v. d. Hoek te Heiligerlee. Schoolnieuws. Voor het Mercuriusdiploma der Federatie van Handels- en Kantoorbedienden-Ver- eenigingen in Nederland zijno.a. geslaagd voor Boekhouden dhr. C. Hougcnboom te Zlerikzeeen J. Smit te Goes CG. C.) De Unie-Collecte bedroeg dit j.ur te Nieuwdorp f24,32 en te Schoondijke f151. Door B. en W. van ljzendijke is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de school in den Oranjepolder, de heer P. van den Ameele, te Zuidzande. Rechtszakeii. Kantongerecht te Middelburg. Zaterdag zijn veroordeeld wegens over treding arbeidswet: B. H. d. G., Vlissingen, tot 1' 3 b. s. 2 d. h., S. d. K., Vlissingen tot 5 X 10.50 b. s. 1 d. h. iedere b.overtreding drankwetL. H., Vlissingen, tot 2 X f 10 b. s. 3 d. h. iedere b.rijden met een rijwiel zonder lichtA. W., Vlissingen, J. K., Koude- kerke, tot f I b. s. I- d. h.rijden met een voertuig niet voorzien van een lichtuitstralende lantaarnC. J. v. H., W. C., P. v. L., P. j. v. H., P. J. M. B., C. W., J. C. M., C. d. C., R. d. V., J. d. K., Middelburg, J. B., Vlissingen, tot I 0.50 b. s. I d. h.noodeloos schreeuwen op straat: C. S., A. F., Middelburg, tot fo.5o b. s. 1 d. h.vangen van vogels zonder toe stemming: A. J., Vlissingen, tot [2 b. s. 1 d. h.; zijn trekhonden niet voorzien van een aan den halsband bevestigd metalen kenteeken J. R. G., Middelburg, tot 2 X f I b. s. 1 d. h. iedere b.plaais nemen op een met een hond bespannen voertuigP. d. V., Vlissingen, tot een berisping en wegens dronkenschap J. P., C. P., P. W., Middelburg, H. V., \V. T., H. v. S., Vlissingen, J. B., A. T., C. B., Arnemuiden, tot f2 b. s. 2 d. h., C. H. K., J. C. S., J. J. B., Middelburg, \V. J. v. d. H., K. D., Vlissingen, A. V., A. M. Arnemuiden, A. S., Westkapelle, tot t'3 b. s. 2 d. h., J. d. K., Arnemuiden, tot 2 X i'3 b. s. 2 d. h. iedere b., A. F., H. J., P. J. D., Middelburg, tot 1 5 b. s. 3 d. h., A. S., Arnemuiden tot 2 d. h., M. v. B. Arnemuiden tot 3 d. h., D. K., Arnemuiden, tot 1 week h., W. W., Westkapelle tot I4 d. h., C. B., Vlis singen tot 3 weken h. (M. C.) Zaterdag is te Amsterdam na 13 rechtszittingen de behandeling der rechts zaak Le Fèvre en De Geer afgeloopen met een lange eischrede van den ambtenaar, waarvan de slotzin was de eisch 5 jaar ge vangenisstraf voor Le P'èvre de Montigny en 4 jaar voor De Geer, beiden met aftrek van 9 maanden voorloopige hechtenis. Donderdag zijnde verdedigers aan't woord. Gemengde BerichUn. Middelburg. In 1907 zulLn bij de inf. de volgende lichtingen op de daarbij ge stelde tijdstippen, voor herhalingsoefenin gen onder de wapenen komen. Lichting 1900 van 5 Aug. tot 24 Aug. 11 1902 a 2 Sept. a 28 Sept, 11 1904 a 2 Sept. 5 Oct. De oefeningen in het schietkamp te Harskamp, zullen in 1907, van 5 tot 10 Augustus voor detachementen van 't3e reg. inf. plaats hebben. De bats.- en regs.- oefeningen in 1907 zullen plaats hebben in de omstreken van Bergen-op-Zoom van 13 tot 26 September. Hieraan zullen deelnemen, de beide bats. uit Zeeland, die daartoe op het terrein „Kijk in de Pot" gedurende dien tijd zullen gekampeerd worden. Hansweert. Het alhier lek geworden sleepschip „Clementine'' schipper Peulen is voorloopig dichtgemaakt metspek. Na het overgeladen gedeelte der lading weder te hebben iDgeladen is het schip slepende naar België vertrokken. Rilland. Door het provinciaal watersnood comité in Zeeland werden de schadever goedingen aan hen die door de ramp werden geteisterd per post toegezonden. Bijna allen zijn hoogst tevreden over het geen ze ontvingen. Het aantal bouten keeten nabij wacht post 19 dat als het ware een klein dorp vormde en bestemd was voor huisvesting van polderwerkers is meer en meer ver minderd. Slechts een drietal zijn er nog over zoo na is alles opgeruimd. Op het maken van steehglooiïng na zijn hier de werken klaar. Bij de directe belastingen zijn be vorderd tot kommies 2e klas de kom miezen 3e klas I. J. v. d. Vijver te Eede, A. de Maker te Hoedekenskerke, F. Rys- tenbil te Tholen en G. J. Legrand te Sluis. Hoedekenskerke. Het alhier aan den wal geraakte schip „Regina", gezagvoer der H. de Wilde (niet zoo als eerst was gemeld, van Damme genaamd) is Vrijdag morgen vroeg losgekomen. Het was be stemd met pijpriet van Gent naar Ruhrort. Door een sleepboot is het lek naar Hans- weert gesleept. De lekkage zal aldaar hersteld worden,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1906 | | pagina 2